En de reizigers naar België konden zoals gebruikelijk de tering krijgen?quote:Op zaterdag 30 november 2013 12:39 schreef greavy het volgende:
Inmiddels wordt de trein teruggetrokken. Dat is nogal vlot, iets meer dan een halfuur heeft de trein stilgestaan. Een Fyra-loc heeft de rijtuigen in Rtd op sp4 achtergelaten, en de BNL weggetrokken
NS: "Heu, welke reizigers? Het gaat om het schuiven met het ijzer!"quote:Op zaterdag 30 november 2013 16:05 schreef James1988 het volgende:
[..]
En de reizigers naar België konden zoals gebruikelijk de tering krijgen?
Bron: RTL Nieuws / ANPquote:35 jaar geheim gehouden: treinkapers stierven in kogelregen
35 jaar hebben diverse ministers volgehouden dat de beëindiging van de treinkaping in De Punt in 1977 niet gepaard ging met een enorme kogelregen, maar nu blijkt uit een document dat dat wel zo was. Dat document dateert uit 1978.
Het dossier, dat nog niet openbaar gemaakt is, bevindt zich in het Nationaal Archief, en is ingezien door de Volkskrant. In het dossier is te lezen dat de gedode kapers werden getroffen door in totaal 144 kogels.
Van Agt
Er is altijd gezegd dat de mariniers die een einde maakten aan de kaping, de trein niet aanvielen met de opdracht de gijzelnemers te doden. Dat lijkt door de hoeveelheid kogels die verschoten zijn te worden tegengesproken.
Toenmalig minister Dries van Agt van Justitie noemt het 'pittig'. "Ik kom dit nu pas aan de weet. Toen ik in 1977 de Tweede Kamer informeerde, wist ik hier niets van." Van Agt verklaarde tegen de Kamer dat er geen sprake was van een kogelregen en dat een beschieting van militairen niet ten doel had de kapers te doden.
Tsja, bij dit soort berichten vraag ik me altijd af "Nou en?"quote:
Ik stap niet op in Parijs, ik stap op op Chessy TGVquote:Op zaterdag 30 november 2013 12:44 schreef Socios het volgende:
[..]
Hoezo? Een treinreis Paris Nord - Amsterdam Centraal duurt niet eens zo heel veel langer dan Leeuwarden - Amsterdam Centraal.
Dat heb ik nog nooit gezien trouwens. Dat tweede wel.quote:Op zaterdag 30 november 2013 17:09 schreef KnightSolaire het volgende:
Dat de OV-chippalen nu 'ingecheckt' zeggen was hier al genoemd,
Leuke treinreis! Ook echt 'gewoon' 'de hele zondag' nog 'hebben'. Ik ga zelf zelden met nachttreinen, wellicht eens overwegen, maar ik durf niet zo goed.quote:
Ideaal man. Wat durf je er niet aan?quote:Op zaterdag 30 november 2013 17:10 schreef Socios het volgende:
[..]
Leuke treinreis! Ook echt 'gewoon' 'de hele zondag' nog 'hebben'. Ik ga zelf zelden met nachttreinen, wellicht eens overwegen, maar ik durf niet zo goed.
Oh, misschien is dat tweede dan niet nieuwquote:Op zaterdag 30 november 2013 17:10 schreef Dr_Flash het volgende:
[..]
Dat heb ik nog nooit gezien trouwens. Dat tweede wel.
Ik kan alleen thuis goed slapen. Bang dat ik de hele treinreis wakkerleg.quote:Op zaterdag 30 november 2013 17:11 schreef Dr_Flash het volgende:
[..]
Ideaal man. Wat durf je er niet aan?
Dat zijn hoerendingen idd. Reageren veel te traag, geen piepgeluidje, en ze reageren helemaal niet als je alleen je portemonnee ervoor houdtquote:Op zaterdag 30 november 2013 17:11 schreef KnightSolaire het volgende:
hoe het bij andere vervoerders zit weet ik niet. Maar die palen zijn sowieso weinig gebruiksvriendelijk imo.
Nou ja wakker niet zo zeer, maar je komt wel enigszins verknetterd aan jaquote:Op zaterdag 30 november 2013 17:13 schreef Socios het volgende:
[..]
Ik kan alleen thuis goed slapen. Bang dat ik de hele treinreis wakkerleg.
Maar eens naar Basel SBB en dan met ICE International weer terug.quote:Op zaterdag 30 november 2013 17:13 schreef Dr_Flash het volgende:
[..]
Nou ja wakker niet zo zeer, maar je komt wel enigszins verknetterd aan ja
Volgens mij hoor je wel een piepje. Mits het doodstil is. Wat niet het geval is met die ronkende dieselmotor van de trein op de achtergrondquote:Op zaterdag 30 november 2013 17:13 schreef Dr_Flash het volgende:
[..]
Dat zijn hoerendingen idd. Reageren veel te traag, geen piepgeluidje, en ze reageren helemaal niet als je alleen je portemonnee ervoor houdtDie kuttroep moet eruit.
Ik heb trouwens geregeld dat de trein van Arnhem naar Winterswijk langer is dan de trein van Deventer naar Arnhem.quote:Op zaterdag 30 november 2013 17:35 schreef KnightSolaire het volgende:
Gave plaatjes inderdaad. Ik ben al onder de indruk als ik 3 VIRM's aan elkaar geknoopt zie
Of 5 Plan V's, als IC van Maastricht naar Amsterdam.quote:
Zou opzich geen probleem moeten zijn. Lijkt mij grotendeels aanpassing van de software aangezien die normaal maar 3 gecombineerde stellen toestaat.quote:Op zaterdag 30 november 2013 17:30 schreef James1988 het volgende:
Schweizerische Südostbahn (SOB): "Zeg Stadler, die FLIRTs van ons, kunnen we er daarvan eigenlijk ook 4 aan elkaar knopen?"
Stadler: "Euhhh, goede vraag... weet ik zo niet. Zullen we het eens testen?"
SOB: "Ok, gaan we doen!"
Het resultaat? Gave plaatjes:
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Ze zijn wakker geworden:quote:Op zaterdag 30 november 2013 18:27 schreef Dr_Flash het volgende:
NS word eens wakker zeg. Bij reisdetails van de Pimpel staat "Reisdetails: Reserveren buitenland aanbevolen , Bar/Buffet , Rolstoelplaatsen , Geen fietsen tot 15 maart 2013"
| 1 2 3 4 | D 09:00 Hengelo platform 3b [+] Intercity NS Hispeed direction Berlin Hbf Reserveren buitenl. aanbevolen, Bar/Buffet, Rolstoelplaatsen, Geen fietsen tot 14 maart 2014 A 10:06 Osnabrück Hbf |
Mooi. Regelen we dat zo dan? De 10e dus.quote:Op zaterdag 30 november 2013 00:32 schreef bork het volgende:
[..]
De 10e? Dan wil en kan ik ook wel, 3e wordt moeilijk.
Tof. Weet je toevallig waar die trein heen reed met Kazachstaanse rijtuigen? (die lichtblauwe). Want ik wist niet eens dat die tot in Novosibirsk kwamen.quote:Op zaterdag 30 november 2013 09:07 schreef Basp1 het volgende:
[ afbeelding ]
Het station in Novosibirsk
[ afbeelding ]
Wat treinen op dit station.
quote:
wat wordt er weer lekker gefaaldquote:Op zaterdag 30 november 2013 18:45 schreef James1988 het volgende:
[..]
Ja.
[ afbeelding ]
Wel treurig dat twee websites die uit dezelfde informatiebron zouden moeten putten toch andere informatie tonen...
Zo kennen we NS weerquote:Op zaterdag 30 november 2013 18:45 schreef James1988 het volgende:
[..]
Ja.
[ afbeelding ]
Wel treurig dat twee websites die uit dezelfde informatiebron zouden moeten putten toch andere informatie tonen...
...en door naar Stavorenquote:Op zondag 1 december 2013 00:12 schreef dennistd het volgende:
wat Speno-wagons door Woerden richting Harmelen aansluiting
Gaan jullie (ook) naar Geerdijk? Oh nee, een 'kruisstation' toch? Ben wellicht eerst even slagje Emmen.quote:Op zondag 1 december 2013 10:32 schreef Dr_Flash het volgende:
Godverdomme wat is het vroeg. Maar ik kom er aan hoor Dennis
ik ben over 5 minuten in Marienberg, dan ff naar de splitsing. Daarna mogelijk Vroomshoop en/of Vriezenveen en zeker Geerdijkquote:Op zondag 1 december 2013 10:32 schreef Dr_Flash het volgende:
Godverdomme wat is het vroeg. Maar ik kom er aan hoor Dennis
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |