abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  zaterdag 4 januari 2014 @ 10:03:41 #151
121348 Erasmo
f/8 and be there.
pi_135057855
quote:
Mali-missie in matig pak
Charles Sanders
DEN HAAG -

Militairen en defensievakbonden noemen de gevechtspakken waarmee Nederlandse troepen vanaf maandag naar Mali worden uitgezonden van inferieure kwaliteit.

Foto: AFP

Er zijn veel betere en minder brandgevoelige stoffen, zo stellen zij, maar uit financiële overwegingen is gekozen voor minderwaardige en veelal in China gefabriceerde uniformen.

NAVO-bondgenoten laten hun gevechtspakken maken van Defender M. Dit product van het Almelose TenCate kwam telkens als beste uit de bus. Zelfs het Amerikaanse Pentagon heeft die Nederlandse textiel uitverkoren.

Jean Debie, voorzitter van de Vakbond voor Burger en Militair defensiepersoneel (VBM): „Het zegt genoeg dat Amerikanen, die voor hun defensie bijna uitsluitend werken met de eigen industrie, dit bedrijf uit Almelo kiezen.”
Bitter

Tijdens een recent bezoek aan de Patrioteenheid in Zuid-Turkije lieten militairen hun ongenoegen blijken. „Bij een raketinslag en brand is het gevechtspak de allerlaatste beschermingsfactor. Dan telt elke vertragingsseconde. Bitter om te constateren dat Amerikaanse collega’s wel goed zijn uitgerust.”

Voorzitter Jan Kleian van militaire vakbond ACOM is op de hoogte van de problematiek. „Geld mag nooit doorslaggevend zijn als het om de bescherming van militairen gaat die straks in Mali werken.”

De stof van TenCate is tot tweemaal toe door de Dienst Materieel Organisatie (DMO) onderzocht. Volgens bronnen bij Defensie werd daarbij textiel achtergehouden en doorgespeeld aan China en Indonesië met de vraag of dezelfde kwaliteit kon worden geleverd.

Een woordvoerder van het ministerie van Defensie stelt dat de Mali-gevechtspakken zijn getest door TNO. „Misschien is Defender M een beter product, maar ook het huidige uniform voldoet aan de eisen”, aldus Defensie.

De eerste veertien Nederlandse militairen vertrekken maandag naar Mali. De andere 350 komen in maart aan.
http://www.telegraaf.nl/b(...)_in_matig_pak__.html

Samples achterhouden en opsturen naar China :')
  zaterdag 4 januari 2014 @ 10:17:02 #152
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_135057980
quote:
1s.gif Op zondag 29 december 2013 00:01 schreef AchJa het volgende:

[..]

Had het gelezen ja... Met zulke vrienden heb je geen vijanden meer nodig... :X

Het lijkt er ondertussen steeds meer op dat de VGB gebruikt wordt als lekker makkelijk ontslagmiddel om zo onder alle financiële verplichtingen uit te komen. :r
Het is nog opmerkelijker in het kader van het plan om duizenden jonge criminelen aan te nemen. Dan worden diegenen met een vast contract die een keer een klap uitdelen eruit gegooid en jongeren die structureel crimineel zijn juist aangenomen.
The End Times are wild
  zaterdag 4 januari 2014 @ 10:18:13 #153
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_135057988
quote:
0s.gif Op zaterdag 4 januari 2014 10:03 schreef Erasmo het volgende:

[..]

http://www.telegraaf.nl/b(...)_in_matig_pak__.html

Samples achterhouden en opsturen naar China :')
Het is toch niet dezelfde fabrikant als van de trainingspakken? Yi Ping of zoiets. Daar hoeft slechts wat as van een sigaret op te vallen en je staat in lichterlaaie!
The End Times are wild
  Moderator zaterdag 4 januari 2014 @ 10:47:15 #154
39093 crew  jitzzzze
Banaan in je oor
pi_135058302
quote:
0s.gif Op zaterdag 4 januari 2014 10:18 schreef LXIV het volgende:

[..]

Het is toch niet dezelfde fabrikant als van de trainingspakken? Yi Ping of zoiets. Daar hoeft slechts wat as van een sigaret op te vallen en je staat in lichterlaaie!
Li Ning heet dat.
  zaterdag 4 januari 2014 @ 23:43:30 #155
168777 Rave_NL
Obey the Dance Commander!
pi_135088540
Die is failliet. :')
Cobra4: "Twijfelen aan de kennis van Rave. :')
EllaN: Rave IS een parel. Mijn parel. Onze parel O+. Voor altijd.
Amphibisch getraind voor het zinkende [DEF]-schip
  zaterdag 4 januari 2014 @ 23:46:36 #156
13456 AchJa
Shut up!!!
  zondag 5 januari 2014 @ 13:21:06 #157
74865 Pumatje
Wij stelen die kazen!
pi_135099070
Ach, als we ons opstellen in sporttenue staan er toch al 15 verschillende combinaties naast burger... :')
[DEF] SC#8 Pumatje, niet geboren maar door de baas verstrekt
  zondag 5 januari 2014 @ 13:21:20 #158
74865 Pumatje
Wij stelen die kazen!
pi_135099076
[DEF] SC#8 Pumatje, niet geboren maar door de baas verstrekt
  Moderator zondag 5 januari 2014 @ 14:08:54 #159
39093 crew  jitzzzze
Banaan in je oor
  zondag 5 januari 2014 @ 14:12:03 #160
121348 Erasmo
f/8 and be there.
pi_135100920
De Russen kwamen even prikken. Zouden ze hier eens moeten doen :')
pi_135105674
quote:
Whats the fuss about? We don't have a Navy any more. If you want to have intercept capability, use a fighter jet. We only have the vestiges of a Maritime Defence system now. If it happens again we could always send a trawler from the North East. A boat load of Geordies would be all thats needed to scare of the Russians.
:') _O- _O- :D
pi_135125327
Drone ingezet tegen overvallen op Curaçao

WILLEMSTAD -
Nederland stuurt een onbemand vliegtuigje naar Curaçao. De drone moet in de eerste drie maanden van 2014 iets doen tegen een golf overvallen. Dat heeft het Openbaar Ministerie op Curaçao zondag laten weten.

Het onbemande toestel is een Raven van het ministerie van Defensie. Het vliegtuigje moet overvallers volgen vanuit de lucht, zodat agenten meer kans hebben om ze op te pakken.

Tussen kerst en carnaval (begin maart) zijn in Curaçao veel mensen op de been. Bovendien wordt het eiland dan druk bezocht door toeristen en Curaçaoënaars die ergens anders wonen. Volgens het OM is er in die periode traditiegetrouw een toename van criminaliteit, zoals inbraken, diefstallen en overvallen.

Het OM bevestigt dat een team van experts van het ministerie van Defensie meegaat naar Curaçao om te werken met de drone. Het onbemande vliegtuig wordt alleen op Curaçao gebruikt.

Curaçao kende in 2013 een stijging van vooral gewapende overvallen. Minister Nelson Navarro (Justitie) zegt dat hij „er alles aan zal doen om de criminaliteitsgolf tegen te gaan”.

Bron: http://www.telegraaf.nl/b(...)en_overvallen__.html
"Any officer who goes into action without his sword is improperly dressed." - "Mad Jack" Churchill DSO MC
pi_135125414
Leger helpt bij tegengaan inbraken Amsterdam

AMSTERDAM -
Bij het tegengaan van inbraken in Amsterdam-Noord heeft de gemeente hulp van het leger ingezet. Het gaat volgens burgemeester Eberhard van der Laan niet om soldaten maar om technische hulpmiddelen die gebruikt worden als „oren en ogen” in de stad, zei hij zondag in het tv-programma Buitenhof.

De eerste resultaten zijn volgens hem zeer positief. Zo daalden de inbraken in de betreffende buurt afgelopen maand met 30 tot 50 procent, vertelde Van der Laan. Om wat voor middelen het gaat en in welke wijk ze zijn ingezet, wilde de burgemeester niet zeggen. Volgens hem maken politie en justitie hier binnenkort meer over bekend. Een woordvoerster van het Openbaar Ministerie (OM) wilde zondag ook nog niet meer kwijt. Ook is niet duidelijk hoe de inbraken zijn voorkomen en of er aanhoudingen zijn verricht.

Van der Laan zei dat het „behoorlijk goed” gaat met de veiligheid in de stad, behalve qua liquidaties, inbraken en overvallen.

De burgemeester sprak verder over de drukte in de stad. Zo moest op de zaterdag tussen kerst en de jaarwisseling de Kalverstraat enige tijd worden afgesloten omdat er zich teveel mensen bevonden. De politie hield de bekende winkelstraat 20 minuten dicht zodat er niemand meer bij kon. Volgens Van der Laan is dit slechts een van de vele voorbeelden van de „enorme” drukte in Amsterdam. „Ik kan er nog wel 100 noemen. Het is mooi dat het goed gaat met de stad, maar we moeten wel de balans in de gaten houden. Primair is de stad voor de bewoners.”

Bron: http://www.telegraaf.nl/b(...)gaan_inbraken__.html
"Any officer who goes into action without his sword is improperly dressed." - "Mad Jack" Churchill DSO MC
pi_135125490
Jan Soldaat staat 200 jaar paraat

DEN HAAG -
Voor één keer verovert de Koninklijke Landmacht Nederland zelf. Op 22 en 23 april trekt het leger Nederland in om met de bevolking zijn 200e verjaardag te vieren. Sinds 9 januari 1814 staat Jan Soldaat paraat om de landsgrenzen en de internationale belangen te verdedigen. Onder de hoede van de kersverse soevereine vorst van de Verenigde Nederlanden koning Willem I werd twee eeuwen geleden vormgegeven aan een georganiseerd leger.

Zijn nazaat koning Willem-Alexander en prinses Beatrix wonen donderdag in Den Haag festiviteiten bij die ter opluistering van de verjaardag worden gehouden. Geheel in de traditie inspecteert de vorst de defilerende eenheden en neemt de groet van de neigende vaandels in ontvangst. 's Avonds is er een jubileumconcert door de Koninklijke Militaire Kapel. De commandant van de landmacht, luitenant-generaal Marc de Kruif, overhandigt Willem-Alexander het jubileumboek.

Feitelijk bestaat het Nederlandse grondleger al veel langer. Het zogenoemde Staatse Leger, de strijdmacht van de Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden, ontstond in 1575. Daarmee was het leger een instrument voor de belangen van de welvarende noordelijke gewesten in de Gouden Eeuw. Nederland had aldus als één der eerste landen een georganiseerd leger, dat getraind ten strijde trok, onder meer tegen de Spanjaarden tijdens de Tachtigjarige Oorlog. Met de oprichting van de Bataafse Republiek in 1795 verdween het Staatse Leger.

Jan Soldaat stond niet alleen paraat, maar moest in zijn 200-jarig bestaan regelmatig naar zijn wapens grijpen om de nationale belangen te verdedigen. Het leger trok onder andere ten strijde tegen Napoleon, de opstandelingen in de Belgische Revolutie in 1830, het was actief in de Tweede Wereldoorlog, de Indonesische onafhankelijkheidsstrijd, Nieuw-Guinea en in VN-verband onder meer in Libanon, Joegoslavië en Afghanistan.

De Tweede Wereldoorlog was al een keerpunt, maar het verdwijnen van het IJzeren Gordijn vanaf 1989 had waarschijnlijk nog meer invloed op zowel omvang als organisatie van de landmacht. In de jaren 60 van de vorige eeuw meldden zich jaarlijks 40.000 dienstplichtigen. De parate sterkte bedroeg tot de jaren 80 65.000 mensen. Maar door de politieke kentering in Oost-Europa veranderde alles razendsnel. De dienstplicht werd afgeschaft en wat - na grote bezuinigingen - nu resteert, is een efficiënt beroepsleger.

In samenwerking met Duitsland vormt Nederland tegenwoordig een legerkorps. In NAVO-verband worden de westerse belangen verdedigd en voor de Verenigde Naties worden frequent vredesoperaties uitgevoerd. Al die taken worden tegenwoordig uitgevoerd door ruim 21.000 mannen en vrouwen.

Bron: http://www.telegraaf.nl/b(...)0_jaar_paraat__.html
"Any officer who goes into action without his sword is improperly dressed." - "Mad Jack" Churchill DSO MC
  zondag 5 januari 2014 @ 22:33:31 #165
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_135125703
quote:
0s.gif Op zondag 5 januari 2014 22:30 schreef Cobra4 het volgende:
Jan Soldaat staat 200 jaar paraat

DEN HAAG -
Voor één keer verovert de Koninklijke Landmacht Nederland zelf. Op 22 en 23 april trekt het leger Nederland in om met de bevolking zijn 200e verjaardag te vieren. Sinds 9 januari 1814 staat Jan Soldaat paraat om de landsgrenzen en de internationale belangen te verdedigen. Onder de hoede van de kersverse soevereine vorst van de Verenigde Nederlanden koning Willem I werd twee eeuwen geleden vormgegeven aan een georganiseerd leger.

Zijn nazaat koning Willem-Alexander en prinses Beatrix wonen donderdag in Den Haag festiviteiten bij die ter opluistering van de verjaardag worden gehouden. Geheel in de traditie inspecteert de vorst de defilerende eenheden en neemt de groet van de neigende vaandels in ontvangst. 's Avonds is er een jubileumconcert door de Koninklijke Militaire Kapel. De commandant van de landmacht, luitenant-generaal Marc de Kruif, overhandigt Willem-Alexander het jubileumboek.

Feitelijk bestaat het Nederlandse grondleger al veel langer. Het zogenoemde Staatse Leger, de strijdmacht van de Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden, ontstond in 1575. Daarmee was het leger een instrument voor de belangen van de welvarende noordelijke gewesten in de Gouden Eeuw. Nederland had aldus als één der eerste landen een georganiseerd leger, dat getraind ten strijde trok, onder meer tegen de Spanjaarden tijdens de Tachtigjarige Oorlog. Met de oprichting van de Bataafse Republiek in 1795 verdween het Staatse Leger.

Jan Soldaat stond niet alleen paraat, maar moest in zijn 200-jarig bestaan regelmatig naar zijn wapens grijpen om de nationale belangen te verdedigen. Het leger trok onder andere ten strijde tegen Napoleon, de opstandelingen in de Belgische Revolutie in 1830, het was actief in de Tweede Wereldoorlog, de Indonesische onafhankelijkheidsstrijd, Nieuw-Guinea en in VN-verband onder meer in Libanon, Joegoslavië en Afghanistan.

De Tweede Wereldoorlog was al een keerpunt, maar het verdwijnen van het IJzeren Gordijn vanaf 1989 had waarschijnlijk nog meer invloed op zowel omvang als organisatie van de landmacht. In de jaren 60 van de vorige eeuw meldden zich jaarlijks 40.000 dienstplichtigen. De parate sterkte bedroeg tot de jaren 80 65.000 mensen. Maar door de politieke kentering in Oost-Europa veranderde alles razendsnel. De dienstplicht werd afgeschaft en wat - na grote bezuinigingen - nu resteert, is een efficiënt beroepsleger.

In samenwerking met Duitsland vormt Nederland tegenwoordig een legerkorps. In NAVO-verband worden de westerse belangen verdedigd en voor de Verenigde Naties worden frequent vredesoperaties uitgevoerd. Al die taken worden tegenwoordig uitgevoerd door ruim 21.000 mannen en vrouwen.

Bron: http://www.telegraaf.nl/b(...)0_jaar_paraat__.html
Jammer dat dit samenvalt met een dieptepunt qua inzetbaarheid van materieel, het moreel van het personeel en de algemene toekomstverwachting van het Nederlandse leger.
The End Times are wild
  zondag 5 januari 2014 @ 22:49:50 #166
13456 AchJa
Shut up!!!
  zondag 5 januari 2014 @ 23:21:59 #167
74865 Pumatje
Wij stelen die kazen!
pi_135128557
haha om de catering en de toiletten op uitzending te verzorgen ja _O-
[DEF] SC#8 Pumatje, niet geboren maar door de baas verstrekt
pi_135130001
quote:
0s.gif Op zondag 5 januari 2014 22:29 schreef Cobra4 het volgende:

Van der Laan zei dat het „behoorlijk goed” gaat met de veiligheid in de stad, behalve qua liquidaties, inbraken en overvallen.

Ik heb diarree, moet kotsen en ben hondsmisselijk, maar verder ben ik niet ziek ofso hoor :')14.gif
Blood Sugar Sex Magik
  maandag 6 januari 2014 @ 10:49:16 #169
176916 Karrs
2007-2017
pi_135137377
quote:
0s.gif Op zondag 5 januari 2014 22:33 schreef LXIV het volgende:

[..]

Jammer dat dit samenvalt met een dieptepunt qua inzetbaarheid van materieel, het moreel van het personeel en de algemene toekomstverwachting van het Nederlandse leger.
An sich is dat niets nieuws. Het Nederlandse leger is in die tweehonderd jaar wel vaker blootgesteld aan verwaarlozing; net als het Staatse leger ervoor.
Is definitief vertrokken na een ban voor het opstaan tegen slechteriken
  † In Memoriam † maandag 6 januari 2014 @ 13:17:06 #170
337566 MaryMouse
Lucky's Mouse
pi_135141906
Nederlandse blauwhelmen op weg naar Mali

De eerste Nederlandse militairen zijn maandagmiddag vanaf Schiphol vertrokken naar Mali. De groep van veertien gaat in de oostelijke plaats Gao voorbereidingen treffen voor de komst van de hoofdmacht in maart.

Nederlandse militairen naar Mali
Nederland neemt deel aan de missie van de Verenigde Naties om de stabiliteit in Mali (Minusma) te herstellen en de bevolking te beschermen tegen geweld.
De militairen werden op de luchthaven vergezeld door hun familieleden en kinderen. Voorafgaand aan hun vertrek met een commerciële vlucht werden ze in de vertrekhal toegesproken door de plaatsvervangend directeur operaties.

"Hij heeft de militairen veel succes gewenst en het belang van de missie nogmaals benadrukt", vertelt een woordvoerder van Defensie.
Volgens de zegsvrouw was er veel belangstelling voor de toespraak, ook van het publiek. "Veel reizigers bleven even stilstaan. Het is toch een bijzonder moment. Er vertrekken niet dagelijks militairen vanaf Schiphol. De reacties van de mensen waren ook positief."

Kamp
De blauwhelmen die maandag in het Afrikaanse land arriveren, gaan het Nederlandse kamp met werk- en slaapplekken opbouwen. Ook zorgen zij ervoor dat alles op het gebied van logistiek, infrastructuur en materieel gereed is op het moment dat hun collega's in maart arriveren.
De woordvoerder kon nog niet zeggen wanneer dit precies is. "Dat hangt af van hoe snel het kampement is opgebouwd. De komende twee weken vertrekt in ieder geval nog een kleine groep om de veertien militairen die maandag vertrekken te ondersteunen."

Twee jaar
Het kabinet besloot eind vorig jaar op verzoek van de VN zo'n 380 mensen, voornamelijk militairen, naar Mali te sturen. Zij zijn vooral verantwoordelijk voor het verzamelen van inlichtingen.
De missie is de op drie na grootste van de VN en ging op 1 juli van start onder leiding van oud-minister voor Ontwikkelingssamenwerking Bert Koenders (PvdA). Momenteel zijn in het hoofdkwartier van de VN-missie in Mali al Nederlandse militairen werkzaam.
De Nederlandse bijdrage duurt in principe twee jaar. Daarna wordt de bijdrage geëvalueerd en valt een besluit over eventuele verlenging. De kosten worden geraamd op 137,5 miljoen euro.

Bron: http://www.nu.nl/binnenla(...)helmen-weg-mali.html
You better lose yourself in the music
The moment, you own it, you better never let it go
pi_135387553
quote:
0s.gif Op zondag 12 januari 2014 02:49 schreef Geerd het volgende:
http://www.nu.nl/buitenla(...)ampaign=nunl_twitter

Ik moest wel een beetje lachen hoor,
quote:
Von der Leyen is na minister van Werk en Sociale Zaken en minister van Gezin geweest
:') _O-

"Schat, doe jij even een wetsvoorstel om de aardappels op tafel te zetten?"
pi_135546864
Luchtmacht maakt recordaantal reddingsvluchten

DEN HAAG -
De Koninklijke Luchtmacht heeft vorig jaar een recordaantal reddings- en patiëntenvluchten uitgevoerd. De reddingshelikopters van het 303 Search and Rescue Squadron (SAR) werden 253 keer ingezet, 20 keer vaker dan het jaar daarvoor.

Volgens het ministerie van Defensie woensdag is het record extra bijzonder omdat het aantal bemanningsleden vorig jaar minimaal was. De AB-412 reddingshelikopters hebben als thuisbasis Leeuwarden. In het laatste kwartaal van dit jaar krijgt het squadron een nieuwe helikopter, de NH90.

De belangrijkste taak van de 303 SAR is het opsporen en redden van vliegers die zijn neergestort boven zee. Verder is het patiëntenvervoer van Waddeneilanden en booreilanden naar een ziekenhuis op het vasteland een belangrijke taak, net als het oppikken van drenkelingen of van bemanningen van schepen in problemen.

Bron: http://www.telegraaf.nl/b(...)dingsvluchten__.html
"Any officer who goes into action without his sword is improperly dressed." - "Mad Jack" Churchill DSO MC
pi_135583739
'Hennis moet ICT-project versnellen'

DEN HAAG -
Minister Jeanine Hennis van Defensie moet meer vaart zetten achter het al jaren slepende ICT-project 'Speer' op haar ministerie. De Algemene Rekenkamer stelt dat donderdag.

Speer is het complexe automatiseringsproject bij Defensie dat de bedrijfsvoering bij alle krijgsmachtonderdelen moet verbeteren. Het hele project heeft volgens de Rekenkamer al 650 miljoen euro gekost. Voor het afronden is naar schatting van de Rekenkamer nog eens 250 miljoen nodig. Hennis „herkent” die bedragen niet, aldus de Rekenkamer.

De minister wil Speer in 2015 hebben ingevoerd, maar dat duurt de Rekenkamer te lang. „Hoe langer gewacht wordt, hoe langer het duurt voor de voordelen van het nieuwe systeem benut kunnen worden.”

Bron: http://www.telegraaf.nl/b(...)t_versnellen___.html
"Any officer who goes into action without his sword is improperly dressed." - "Mad Jack" Churchill DSO MC
  donderdag 16 januari 2014 @ 22:33:39 #175
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_135583802
quote:
10s.gif Op donderdag 16 januari 2014 22:32 schreef Cobra4 het volgende:
'Hennis moet ICT-project versnellen'

DEN HAAG -
Minister Jeanine Hennis van Defensie moet meer vaart zetten achter het al jaren slepende ICT-project 'Speer' op haar ministerie. De Algemene Rekenkamer stelt dat donderdag.

Speer is het complexe automatiseringsproject bij Defensie dat de bedrijfsvoering bij alle krijgsmachtonderdelen moet verbeteren. Het hele project heeft volgens de Rekenkamer al 650 miljoen euro gekost. Voor het afronden is naar schatting van de Rekenkamer nog eens 250 miljoen nodig. Hennis „herkent” die bedragen niet, aldus de Rekenkamer.

De minister wil Speer in 2015 hebben ingevoerd, maar dat duurt de Rekenkamer te lang. „Hoe langer gewacht wordt, hoe langer het duurt voor de voordelen van het nieuwe systeem benut kunnen worden.”

Bron: http://www.telegraaf.nl/b(...)t_versnellen___.html
Speer compleet?
The End Times are wild
  donderdag 16 januari 2014 @ 22:34:12 #176
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_135583835
Maar is het niet zo dat iedere keer als er iets verandert in de organisatie, dat allemaal moet worden ingetypt in Speer? Dus met de motbrig moet weer alles anders gemaakt worden?
The End Times are wild
pi_135589330
http://nos.nl/artikel/598(...)crasht-in-eifel.html

Meer dan 40 neergestort van de 330?
Hoe zit dat precies? Iemand meer info? Nog niet eens 1 op 10 Beetje Fyra verhaal.
Dan stap je toch niet in zoon kist lijkt mij???
pi_135592297
quote:
10s.gif Op donderdag 16 januari 2014 22:32 schreef Cobra4 het volgende:
'Hennis moet ICT-project versnellen'

DEN HAAG -
Minister Jeanine Hennis van Defensie moet meer vaart zetten achter het al jaren slepende ICT-project 'Speer' op haar ministerie. De Algemene Rekenkamer stelt dat donderdag.

Speer is het complexe automatiseringsproject bij Defensie dat de bedrijfsvoering bij alle krijgsmachtonderdelen moet verbeteren. Het hele project heeft volgens de Rekenkamer al 650 miljoen euro gekost. Voor het afronden is naar schatting van de Rekenkamer nog eens 250 miljoen nodig. Hennis „herkent” die bedragen niet, aldus de Rekenkamer.

De minister wil Speer in 2015 hebben ingevoerd, maar dat duurt de Rekenkamer te lang. „Hoe langer gewacht wordt, hoe langer het duurt voor de voordelen van het nieuwe systeem benut kunnen worden.”

Bron: http://www.telegraaf.nl/b(...)t_versnellen___.html
Schitterend _O-
1/10 Van de rappers dankt zijn bestaan in Amerika aan de Nederlanders die zijn voorouders met een cruiseschip uit hun hongerige landen ophaalde om te werken op prachtige plantages.
"Oorlog is de overtreffende trap van concurrentie."
  vrijdag 17 januari 2014 @ 09:58:29 #179
74865 Pumatje
Wij stelen die kazen!
pi_135593785
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 januari 2014 00:30 schreef Geerd het volgende:
http://nos.nl/artikel/598(...)crasht-in-eifel.html

Meer dan 40 neergestort van de 330?
Hoe zit dat precies? Iemand meer info? Nog niet eens 1 op 10 Beetje Fyra verhaal.
Dan stap je toch niet in zoon kist lijkt mij???
Volgens mij was het met de starfighter nog erger. Onder andere doordat de Duiters zo "gevaarlijk" vlogen.
[DEF] SC#8 Pumatje, niet geboren maar door de baas verstrekt
pi_135600393
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 januari 2014 09:58 schreef Pumatje het volgende:

[..]

Volgens mij was het met de starfighter nog erger. Onder andere doordat de Duiters zo "gevaarlijk" vlogen.
Moet je dan met dat ding lekker toeren?
pi_135600578
Misschien dat de swing wing techniek ook niet altijd ff lekker werkt. Als je daar technische problemen mee krijgt ben je fucked.
Bij de korporaal komt men met persoonlijke ideeën. Met de ideeën van de korporaal gaat men weg.
pi_135608056
http://www.militaire-uitr(...)uw-camouflagepatroon

Weet iemand of hier nog iets van terecht is gekomen?
pi_135610258
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 januari 2014 16:44 schreef Ahvd het volgende:
http://www.militaire-uitr(...)uw-camouflagepatroon

Weet iemand of hier nog iets van terecht is gekomen?
Ja project is nog steeds bezig
Bij de korporaal komt men met persoonlijke ideeën. Met de ideeën van de korporaal gaat men weg.
pi_135625596
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 januari 2014 13:32 schreef AdmiralGeneral_Aladeen het volgende:
Misschien dat de swing wing techniek ook niet altijd ff lekker werkt. Als je daar technische problemen mee krijgt ben je fucked.
De persvoorlichter van de Luftwaffe heeft gezegd dat de crash van vandaag niet het gevolg was van technische problemen.
pi_135626620
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 januari 2014 08:51 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:

[..]

Schitterend _O-
Hennis herkent geen enkel commentaar op Defensie.

Commentaar van officieren. Herkent ze niet.
Budget overschrijding. Herkent ze niet. :P
"Any officer who goes into action without his sword is improperly dressed." - "Mad Jack" Churchill DSO MC
  zaterdag 18 januari 2014 @ 12:31:54 #186
379282 Woods
Ich Bin Ein Berliner
pi_135637164
quote:
7s.gif Op zaterdag 7 december 2013 15:43 schreef Rave_NL het volgende:
LEGERAANVOERDER VINCE MILLER ZWAAIT AF: “IK HAAT JULLIE. ALLEMAAL!”

Amerikaanse soldaten. Massieve brokken testosteron met een vaderlandsliefde waar je U tegen zegt: ‘MURICAH!!! De spierbonken die de wereld een veiligere plek maken. Die nog voor volk en vaderland heroïsch hun leven geven. Die het fier wapperen van de stars & stripes het allergrootste goed vinden. En o wee als de vlag de grond raakt! In sommige staten is zelfs in de wet verankerd dat in zo’n geval de overtreder ter plekke geëxecuteerd mag worden. De mannen voor wie purple hearts een nobel streven zijn om naar toe te leven. Etcetera etcetera… Het is een verromantiseerd beeld, geboetseerd door films als Black Hawk Down, Platoon en Apocalypse Now. De US Army is naar buiten toe slechts onderdeel van propaganda, een prachtig beeld van de perfecte vechtmachine. Maar soms, heel soms, laat de werkelijkheid een heel ander beeld zien.
Toen compagniebevelhebber Captain Vince Miller afzwaaide als bevelhebber gebeurde dat, zoals gebruikelijk is, in het bijzijn van ‘zijn’ mannen. En de hogere rangen uiteraard. Vince Miller was echter niet van plan om zich te laten piepelen door het protocol. In tegendeel: hij brak met elke (on)geschreven wet die in het Amerikaanse leger bestaat. Miller had namelijk een en ander te vertellen. Hij had een eigen mening over de gang van zaken. En die paste niet bepaald in het plaatje dat de wereld heeft van het Amerikaanse leger. Vince Miller is een echte held. Een man die weigert in de pas te lopen wanneer hem onrecht wordt aangedaan. Wat volgt na de break is een (door MWNW.nl) vertaalde transcriptie van zijn afscheidsspeech:

“Goedemorgen iedereen. Normaliter zou ik beginnen met ons compagniemotto. Maar nadat ik na tweeëneenhalf jaar elke meeting en elk gesprek daarmee ben begonnen komt het me m’n neus uit. Daarom zeg ik ‘goedemorgen’, zoals elk normaal mens dat doet.

Ik word geacht mijn battaljoncommandant te bedanken voor de kans die ik kreeg om deze compagnie te mogen leiden de afgelopen jaren. Maar ik zou eigenlijk naar de parkeerplaats moeten lopen om z’n auto te bekrassen met een sleutel. Puur vanwege het feit dat hij me heeft opgezadeld met de grootste verzameling idioten, simulanten en criminelen die er ooit op deze aarde heeft rondgelopen.

U merkt dat mijn vrouw en dochters niet in het publiek zitten. Dat komt omdat Sheila me zes maanden geleden heeft verlaten toen ik ons 10-jarig huwelijksjubileum moest overslaan. De trip naar Jamaica met haar moest laten schieten omdat ik naar de zaak moest. Een van jullie klootzakken vond het namelijk nodig om zonder toestemming te gaan stappen en voor de derde keer opgepakt te worden wegens rijden onder invloed.

Toen ons huwelijk onder grote druk kwam te staan mocht ik van de commandant niet in huwelijkstherapie omdat hij vond dat de soldaten prioriteit 1 moesten hebben. Ik gaf daarop mijn tijd aan soldaat Steadman en zijn vrouw, een hoertje die hij een maand daarvoor had ontmoet tijdens verlof in Brazilië. Toen zij terugkwamen jatte ze al zijn geld en Steadman pleegde zelfmoord. Dus,
alsnog bedankt daarvoor.

Heeft één van jullie idioten enig idee hoeveel papierwerk het oplevert wanneer jullie je zielige koppies er af schieten? Heb dan tenminste de beleefdheid in je donder om er tussenuit te sneaken zonder permissie. Maar blijf dan wel minstens 30 dagen weg. Dan kan ik je tenminste uitschrijven uit mijn boekhouding en mag een andere sukkel de administratie opknappen van de zielige mislukking die je jouw leventje noemt.

In dit derde deel van mijn speech behoor ik nu een stuk op te gaan hangen over de glorieuze overwinningen die wij tijdens de gevechten hebben behaald. Jammer joh, er is niets glorieus aan om 12 maanden door Afghanistan te lopen en IED’s op te sporen met je voeten. Ik ben nu doof aan één oor, heb een halve kilo schroot in m’n reet en om de zoveel tijd word ik schreeuwend wakker zonder enige fucking reden. Maar weet je wat? Dat maakt verdomme nog steeds geen held van me. Want dat was het kutste gedeelte van thuiskomen; niet mijn lege huis, lege bed, of versplinterende dromen. Nee, het was jullie, de randdebielen die zichzelf hard op de borst slaan en maar blijven pochen over hoe bad ass jullie zijn. Heeft één van jullie werkelijk één dode op zijn naam staan? Eén?
Dat dacht ik ook niet.

Afsluitend wil ik het volgende zeggen: Dankjewel voor de ontelbare weekenden met mijn dochters die ik heb moeten laten schieten omdat ik jullie onbeduidende bullshit moest opknappen. Dank ook voor de twee moordonderzoeken waardoor ik trainingen moest afzeggen die ik al een jaar gepland had staan. Maar bovenal dank voor de oneerlijkheid, het totaal gebrek aan verantwoordelijkheidsgevoel en de regelrechte diefstal van 2 miljoen dollar aan materiaal, wat er voor heeft gezorgd dat ik pas weer in februari salaris krijg.

Tegen de nieuwe commandant wil ik het volgende zeggen: Succes ermee en God behoede het gevolg van het maken van zúlke slechte keuzes in je leven. Er ligt een fles whisky in de derde la van mijn bureau. Je gaat het nodig hebben.

Ik haat jullie. Allemaal.“

http://mwnw.nl/blog/2013/(...)ullie-allemaal-37303
Mooi stukje om eens in te verdiepen.
woensdag 6 mei 2015 17:54 schreef Libertarisch het volgende:
Helaas pindakaas dan, het leven is hard. Je kunt niet iedereen blijven begeleiden alsof het kinderen zijn, je zult het zelf moeten doen.
pi_135637265
quote:
1s.gif Op zaterdag 18 januari 2014 12:31 schreef Woods het volgende:

[..]

Mooi stukje om eens in te verdiepen.
_O- _O-
pi_135637734
quote:
1s.gif Op zaterdag 18 januari 2014 12:31 schreef Woods het volgende:

Mooi stukje om eens in te verdiepen.
Als jij je er in had verdiept, had je geweten dat het satire is.. ;)
  zaterdag 18 januari 2014 @ 14:51:12 #189
74865 Pumatje
Wij stelen die kazen!
pi_135641210
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 januari 2014 13:27 schreef Geerd het volgende:

[..]

Moet je dan met dat ding lekker toeren?
Ik snap je nu niet denk ik.
[DEF] SC#8 Pumatje, niet geboren maar door de baas verstrekt
pi_135707726
Meer militairen fout met drugs

door Roy Klopper
DEN HAAG -
Het aantal militairen dat door Defensie vanwege vermeende drugsdelicten vanuit de West is teruggehaald naar Nederland is vorig jaar bijna verdrievoudigd.

In het afgelopen kalenderjaar zijn dertien op Curaçao en Aruba gestationeerde militairen van vooral de marine en landmacht door de Koninklijke Marechaussee op het vliegtuig naar Schiphol gezet, omdat zij worden verdacht van drugsgebruik. In 2012 waren dat er nog vijf. De betrokkenen zijn onmiddellijk geschorst en van hun functie ontheven.

Volgens Defensie is er geen sprake van verscherpte regels, doch zijn er in 2013 simpelweg meer overtredingen van het nultolerantie drugsbeleid geconstateerd. „Juist in de Cariben letten we daar extra streng op. Het tegengaan van handel in verdovende middelen in die regio is immers juist één van de speerpunten van ons beleid”, aldus zegsman Klaas Meijer. „Defensie heeft een zerotolarancebeleid ten aanzien van het gebruik van drugs, en het personeel weet dit. Als uit het onderzoek door het Openbaar Ministerie blijkt dat ze daadwerkelijk verdovende middelen hebben gebruikt, volgt ontslag”, aldus woordvoerder Meijer.

De in militaire zaken gespecialiseerde advocaat mr. Sébas Diekstra behartigt de zaken van de meesten van de gerepatrieerde militairen. Hij acht het bewijs in meerdere gevallen ‘flinterdun’. „In die zaken is het extra schrijnend dat de betrokkenen niet alleen meteen worden teruggehaald naar Nederland, maar ook nog eens direct uit hun functie worden gezet. De militairen worden hierdoor op voorhand gestraft zonder dat het wangedrag vaststaat”, aldus de raadsman.

Bron: http://www.telegraaf.nl/b(...)out_met_drugs__.html
"Any officer who goes into action without his sword is improperly dressed." - "Mad Jack" Churchill DSO MC
  maandag 20 januari 2014 @ 07:46:04 #191
168777 Rave_NL
Obey the Dance Commander!
pi_135708033
Is dat nou dé Roy Klopper?
Cobra4: "Twijfelen aan de kennis van Rave. :')
EllaN: Rave IS een parel. Mijn parel. Onze parel O+. Voor altijd.
Amphibisch getraind voor het zinkende [DEF]-schip
pi_135748885
quote:
11s.gif Op maandag 20 januari 2014 07:46 schreef Rave_NL het volgende:
Is dat nou dé Roy Klopper?
Ja.
"Any officer who goes into action without his sword is improperly dressed." - "Mad Jack" Churchill DSO MC
pi_135748890
Rosenthal gaat voor veteranen zorgen

DEN HAAG -
Oud-minister van Buitenlandse Zaken Uri Rosenthal heeft een nieuwe baan. Hij wordt in april voorzitter van de Raad voor civiel-militaire Zorg (RZO), die toezicht houdt op de kwaliteit van het Landelijk Zorgsysteem voor Veteranen (LZV). Dit heeft het ministerie van Defensie maandag bekendgemaakt.

Rosenthal volgt Marie-Louise Tiesinga-Autsema op. Rosenthal is ook voorzitter van de Adviesraad voor Wetenschaps- en Technologiebeleid (AWT) en speciaal gezant van de Nederlandse regering voor cybersecurity.

Bron: http://www.telegraaf.nl/b(...)eranen_zorgen__.html
"Any officer who goes into action without his sword is improperly dressed." - "Mad Jack" Churchill DSO MC
pi_135748921
Schepen in 2015 mogelijk particulier beveiligd

DEN HAAG -
Particuliere beveiligers kunnen mogelijk volgend jaar Nederlandse handselsschepen beveiligen die langs de kust van Somalië moeten varen. Het kabinet hoopt eind dit jaar een wet naar de Tweede Kamer te sturen die dit mogelijk moet maken.

Dat hebben de ministers Jeanine Hennis (Defensie), Ivo Opstelten (Veiligheid en Justitie) en Frans Timmermans (Buitenlandse Zaken) maandag aan de Tweede Kamer laten weten. Momenteel worden Nederlandse schepen beveiligd door de marine met zogeheten Vessel Protection Detachments (VPD's).

Het kabinet liet vorig jaar april al weten de inzet van particuliere beveiligers op schepen mogelijk te willen maken. Zij zouden op schepen moeten komen waar onvoldoende ruimte is om mariniers te plaatsen, transporten waarvoor de inzet van VPD's te duur is of schepen die relatief ver zouden moeten omvaren.

Reders klagen dat de kosten van een VPD te hoog zijn (5000 euro per dag voor 11 mariniers) en dat ze niet flexibel genoeg zijn. De kosten gaan niet omlaag, laten de bewindslieden weten. Vorig jaar kreeg Defensie 64 aanvragen voor VPD's, maar reders trokken uiteindelijk 19 keer een verzoek in.
Jaarlijks kunnen 175 teams mariniers worden ingezet om schepen te beveiligen. Op hoeveel transporten particuliere beveiligers zouden worden ingezet is op voorhand niet bekend, aldus de brief. Ze zouden voorlopig alleen ingezet kunnen worden voor de kust van Somalië.

Somalische piraten zijn er vorig jaar trouwens niet in geslaagd schepen te enteren en te kapen. Ook het aantal pogingen nam flink af.

De VVD steunt de inzet van de particuliere beveiligers. Coalitiepartner PvdA heeft er moeite mee en heeft nog geen definitieve beslissing genomen.

Bron: http://www.telegraaf.nl/b(...)ier_beveiligd__.html
"Any officer who goes into action without his sword is improperly dressed." - "Mad Jack" Churchill DSO MC
pi_135748944
Nederland en Frankrijk gaan nog nauwer samenwerken

20 januari 2014, 14.34 uur
Nederland en Frankrijk verdiepen de komende tijd hun militaire samenwerking. Dat verklaarden minister-president Mark Rutte en president François Hollande vandaag na afloop van het werkbezoek van de Fransman. Premier Rutte noemde Frankrijk een ’strategische bondgenoot’. Gezamenlijke oefeningen worden waar mogelijk uitgebreid, evenals het aantal uitwisselingsofficieren bij staven en opleidingen.

Beide landen spelen een leidende rol bij het uitvoeren van de conclusies van de Europese Raad van 19 en 20 december. Toen werd onder meer gesproken over nauwere Europese samenwerking op militair gebied. Als alle landen zich aan de afgesproken termijnen houden, kan de volgende Europese top op dat punt een succes worden. Nederland en Frankrijk willen de Europese samenwerking op gebieden als cyber en op afstand bestuurbare systemen versterken.

EATC
Frankrijk en Nederland blijven nauw samenwerken bij het gebruik van capaciteiten binnen de EU en NAVO. Zo kunnen tekorten verdwijnen en zijn schaalvoordelen beter te benutten. Het European Air Transport Command (EATC) vormt voor de luchttransport een goed voorbeeld. De 2 landen roepen op tot doorontwikkeling en uitbreiding van het EATC.

Nederland en Frankrijk zijn tevreden met de Europese samenwerking bij het bijtanken in de lucht. Ze onderstrepen niet alleen het belang van het uitwisselen van informatie en het bevorderen van de interoperabiliteit. Ook is er aandacht voor het gemeenschappelijk aankopen van middelen voor bijtanken in de lucht. Tevens hebben zij een gemeenschappelijke visie op reparatie en onderhoud. Beide landen onderzoeken bovendien hoe de EU een meer structurele geïntegreerde inspanning kan leveren in het maritieme domein, als onderdeel van de op te stellen veiligheidsstrategie.

Piraterij
Door operatie Atalanta en operatie Ocean Shield, missies waaraan Frankrijk en Nederland actief deelnemen, werd de piraterij bij Afrika effectief bestreden en aan de dreiging het hoofd geboden. Beide landen onderstrepen het belang van een geïntegreerde aanpak in de Hoorn van Afrika en voortzetting van de bestrijding van piraterij.

Mali
Ook op militair vlak kan beter worden samengewerkt in Europa, meende Hollande. Hij prees de Nederlandse inzet in Mali, waar 380 Nederlandse blauwhelmen aan de slag gaan voor de VN-missie. Nederland en Frankrijk zijn zich bewust van de risico’s en de problemen die de instabiliteit in Afrika met zich meebrengt. Zij spreken in de verklaring hun steun uit voor de maatregelen die door de Verenigde Naties en de EU zijn genomen om de veiligheid in Mali te versterken. Het landenduo zet zich actief in om Mali te helpen en om de Europese veiligheid te bewerkstelligen. Beide naties zijn van plan hun samenwerking binnen de Unie uit te breiden.

Marechaussee
Frankrijk en Nederland vinden de nauwe samenwerking binnen het Europese gendarmeriekorps, EUROGENDFOR, belangrijk. Deze vormt een zeer nuttig instrument en platform voor Europese lidstaten die over een dergelijke veiligheidsmacht beschikken (Gendarmerie nationale, Koninklijke Marechaussee). Frankrijk volgde 1 januari 2014 Nederland op als voorzitter van EUROGENDFOR en spant zich in voor de interoperabiliteit van deze troepen en voor het benutten van de mogelijkheden die het korps biedt.

Bron: http://www.defensie.nl/ac(...)g_nauwer_samenwerken
"Any officer who goes into action without his sword is improperly dressed." - "Mad Jack" Churchill DSO MC
pi_135753677
Militair ontslagen na diefstal uit kazerne

DEN HAAG -
Een militair die ervan wordt verdacht bijna 3000 goederen uit een kazerne op de Veluwe te hebben gestolen, is op eigen verzoek ontslagen. Dat heeft minister Jeanine Hennis-Plasschaert van Defensie geschreven aan de Tweede Kamer, die om een reactie had gevraagd.

Het strafrechtelijk onderzoek van de Koninklijke Marechaussee naar de diefstal is bijna klaar. De minister zal op grond van de uitkomsten ervan bekijken of het integriteitsbeleid van Defensie moet worden aangescherpt om het risico op dit soort misstappen verder te beperken.

De destijds 37-jarige militair uit Dronten werd in oktober vorig jaar opgepakt. De waarde van de gestolen goederen liep in de duizenden euro's.

Bron: http://www.telegraaf.nl/b(...)tal_ontslagen__.html
"Any officer who goes into action without his sword is improperly dressed." - "Mad Jack" Churchill DSO MC
pi_135789687
Topmilitair wilde echtgenoot wurgen

Een Nederlandse topmilitair die een hoge functie bekleedde voor de NAVO in Afghanistan, wordt ervan beschuldigd dat hij zijn vrouw zwaar heeft mishandeld. Ook probeerde hij haar te wurgen. De vrouw liep door de mishandeling blijvend letsel op. De man is inmiddels geschorst door defensie.
Justitie wil kolonel Georges van A. (52) dit voorjaar berechten voor het huiselijke geweld, zo bevestigt het Openbaar Ministerie in Arnhem.

Van A. vergaarde bekendheid doordat hij lange tijd commandant was voor de Nederlandse strijdkrachten tijdens de ISAF-missie in Afghanistan. Hij zou zijn vrouw in juli 2013 tijdens een bezoek aan Nederland thuis hebben mishandeld.

De topmilitair werd na de molestatie geschorst door de Koninklijke Marechaussee, zo bevestigt het ministerie van Defensie.

Van A. diende in Afghanistan als kolonel in Kabul op het ISAF hoofdkwartier. Het motief van de mishandeling is onbekend.

Van A., die niet bereikbaar was voor commentaar, is niet de eerste topmilitair die na terugkeer van een missie thuis de fout in ging. Richard van H., ex-bevelhebber in Uruzgan, werd in 2010 veroordeeld omdat hij zijn vriendin vier keer mishandelde. Hij volgde daarna agressietrainingen, maar werd later nog een keer opgepakt.

Bron: http://www.ad.nl/ad/nl/10(...)tgenoot-wurgen.dhtml
"Any officer who goes into action without his sword is improperly dressed." - "Mad Jack" Churchill DSO MC
pi_135789700
Dienstplicht blijft voor Turkse Nederlanders

DEN HAAG -
Turks-Nederlandse jongens moeten voorlopig gewoon de Turkse dienstplicht vervullen. Ondanks herhaaldelijk aandringen van Nederland maakt Turkije geen uitzondering voor Turkse Nederlanders.

Dat heeft minister Jeanine Hennis-Plasschaert van Defensie dinsdag aan de Tweede Kamer geschreven. De kwestie speelt al jaren. Een meerderheid van de Tweede Kamer had het kabinet op initiatief van de PvdA opgeroepen Turkije te vragen Turkse Nederlanders vrij te stellen van de Turkse dienstplicht en van de afkoopsom van duizenden euro's waarmee ze er alsnog onderuit kunnen komen.

Hennis heeft haar Turkse collega herhaaldelijk mondelijk en schriftelijk gevraagd om zo'n uitzonderingspositie, maar eind vorig jaar heeft de Turkse minister laten weten dat hij daartoe geen mogelijkheid ziet omdat de wet daarvoor moet worden aangepast. Hennis wijst erop dat de Turkse dienstplicht ook in andere landen speelt. Ze onderzoekt daarom mogelijkheden om de kwestie in internationaal verband opnieuw bij Turkije aan te kaarten.

Turks-Nederlandse werknemers bij Defensie die hun dienstplicht willen afkopen, kunnen een renteloze lening van maximaal 6000 euro krijgen. Een meerderheid van de Tweede Kamer sprak eind 2011 al op initiatief van de PVV uit dat Defensie die lening niet langer zou mogen verstrekken. Maar zover is het nooit gekomen. De regeling kan volgens Hennis alleen worden beëindigd als de centrales van overheidspersoneel daarmee instemmen. Maar die centrales gaan er niet mee akkoord.

Bron: http://www.telegraaf.nl/b(...)Turkse_NL_ers__.html
"Any officer who goes into action without his sword is improperly dressed." - "Mad Jack" Churchill DSO MC
  woensdag 22 januari 2014 @ 12:29:06 #199
302657 Wasmachinu
cleaning your mess
pi_135796830
quote:
0s.gif Op woensdag 22 januari 2014 07:46 schreef Cobra4 het volgende:
Topmilitair wilde echtgenoot wurgen

Een Nederlandse topmilitair die een hoge functie bekleedde voor de NAVO in Afghanistan, wordt ervan beschuldigd dat hij zijn vrouw zwaar heeft mishandeld. Ook probeerde hij haar te wurgen. De vrouw liep door de mishandeling blijvend letsel op. De man is inmiddels geschorst door defensie.
Justitie wil kolonel Georges van A. (52) dit voorjaar berechten voor het huiselijke geweld, zo bevestigt het Openbaar Ministerie in Arnhem.

Van A. vergaarde bekendheid doordat hij lange tijd commandant was voor de Nederlandse strijdkrachten tijdens de ISAF-missie in Afghanistan. Hij zou zijn vrouw in juli 2013 tijdens een bezoek aan Nederland thuis hebben mishandeld.

De topmilitair werd na de molestatie geschorst door de Koninklijke Marechaussee, zo bevestigt het ministerie van Defensie.

Van A. diende in Afghanistan als kolonel in Kabul op het ISAF hoofdkwartier. Het motief van de mishandeling is onbekend.

Van A., die niet bereikbaar was voor commentaar, is niet de eerste topmilitair die na terugkeer van een missie thuis de fout in ging. Richard van H., ex-bevelhebber in Uruzgan, werd in 2010 veroordeeld omdat hij zijn vriendin vier keer mishandelde. Hij volgde daarna agressietrainingen, maar werd later nog een keer opgepakt.

Bron: http://www.ad.nl/ad/nl/10(...)tgenoot-wurgen.dhtml
Extra info:

Top-militair voor krijgsraad om geweld

GEPUBLICEERD OP WOENSDAG 22 JANUARI 2014 07:44

De stafchef van de Koninklijke Marine in Kabul is geschorst nadat zijn vrouw aangifte heeft gedaan van mishandeling. Ze beschuldigt hem ervan dat hij haar de keel heeft dichtgeknepen nadat ze hem had verteld dat ze wilde scheiden. Bij de politie ligt ook een aangifte van mishandeling van haar kinderen. Hij zou ook allerlei militaire informatie met zijn vrouw hebben gedeeld. Dat meldt het Noord-Hollands Dagblad woensdag.

Krijgsraad

Kapitein-ter-zee kolonel Van Aalst werkte in Afghanistan, waar hij de hoogste vertegenwoordiger was van de Nederlandse regering. Het ministerie van Defensie bevestigt dat hij is geschorst en dat er een onderzoek loopt naar het gedrag van de hoge militair uit Petten. De verdenking luidt op dit moment ’huiselijk geweld’, laat het openbaar ministerie weten, maar tijdens het onderzoek kan dat nog veranderen. In het voorjaar volgt naar verwachting een zitting voor de krijgsraad.

Blijvend letsel

De partner vreest dat ze aan de wurgpoging, op 14 juli vorig jaar, mogelijk blijvend letsel overhoudt. Ze eist een schadevergoeding van de marine, maar die zegt dat het om een privéaangelegenheid gaat. De vrouw is verder op het hart gedrukt dat ze strafbaar is zodra ze de militaire geheimen die haar man eventueel met haar heeft gedeeld, verder te verspreiden. Advocaat Geert-Jan Knoops liet dinsdag weten dat Van Aalst, omdat hij formeel nog in dienst is, niets over de zaak kan zeggen.

'Huiselijk geschil'

Zelf ziet ze de wurgpoging als een kalme en weloverwogen actie door een getraind militair. Maar Defensie noemt de zaak ’een huiselijk geschil waar wij verder buiten blijven’. Volgens de echtgenote van stafchef en kapitein-ter-zee Van Aalst is de marine echter wel degelijk aansprakelijk voor het geweld waarvan ze aangifte heeft gedaan. Hij zou haar keel hebben dichtgeknepen, en nadat ze zich had losgerukt, drukte hij had plat tegen de muur, schrijft ze in haar verklaring. De lucht werd uit haar longen geperst en het deed pijn - ze had net een borstkankeroperatie ondergaan.

Financiële problemen

Haar man is nu geschorst in afwachting van een krijgsraad, maar de echtgenote voelt zich toch niet begrepen door de krijgsmacht. Haar man is op vrije voeten en ze is bang voor hem. Bovendien dreigen grote financiële problemen en zelfs een huisuitzetting, omdat ze haar helft van de hypotheek niet meer kan betalen. Ze kan haar werk als veiligheidsconsultant nog maar met een fractie van haar oude kracht uitvoeren door alle ellende.

Gevechtstraining

De marine schreef haar dat ze meevoelden met de thuissituatie, maar dat er ’geen causale relatie is’ tussen eventueel geweld en het Commando Zeestrijdkrachten. 'Wij zijn er als werkgever niet bij betrokken', zegt ook een woordvoerder van Defensie.
'Ik vind niet dat ze de verantwoordelijkheid zomaar kunnen afwentelen’, werpt de echtgenote tegen. 'Hij was de hoogste vertegenwoordiger van Nederland in de Afghaanse hoofdstad Kabul, niet zomaar een matroos. Bovendien is hij niet zomaar een burger zonder gevechtsvaardigheden. Voordat hij naar Afghanistan ging, heeft hij zelfs nog extra gevechtstraining gehad. Een kennis van me die bij de marine heeft gewerkt, zei: als officier ben je altijd in functie.'

Ingewikkeld

Zaken waarbij een militair wordt aangeklaagd vanwege gedrag in zijn eigen tijd, liggen altijd ingewikkeld, zegt advocaat Geert-Jan Knoops. Hij bereidt de zaak voor Van Aalst voor en is nog bezig zich in het dossier te verdiepen. 'Het is nog te vroeg om hierover een standpunt in te nemen. Formeel is mijn cliënt nog in dienst. Hij kan daarom niets over de kwestie zeggen zonder toestemming van Defensie.'

Geheimen

Er speelt nog meer dan alleen mishandeling. De echtgenote deed ook aangifte vanwege de mishandeling van haar kinderen. Bovendien waarschuwde ze de marine dat haar echtgenoot - in elk geval tegen haar - wel erg loslippig was over geheime militaire informatie vanuit Afghanistan, en dat hij Nederland op die manier mogelijk in diskrediet zou kunnen brengen bij de Navo-partners. Het antwoord van de zeestrijdkrachten was het advies om ’de door u aangeduide confidentiële informatie alleen te overhandigen aan de Koninklijke Marechaussee. Het (door u verder) verstrekken van dergelijke informatie aan derden is namelijk in de wet strafbaar gesteld.'

Geweld

De aangifte tegen de kapitein-ter-zee doet denken aan een geweldszaak uit 2010, toen Richard van Harskamp, de voormalig bevelhebber van de Nederlandse troepen in Afghanistan een werkstraf kreeg van tachtig uur (waarvan de helft voorwaardelijk) voor mishandeling van zijn partner thuis. Hij benadrukte dat hij aan zichzelf en zijn relatie ging werken, maar ging later opnieuw in de fout. In Soesterberg werd hij opnieuw aangehouden. Eind 2011 kreeg hij een boete van 500 euro omdat hij de ex-man van zijn vriendin zou hebben mishandeld. Toen was de maat vol voor het ministerie van defensie. De ’verklaring van geen bezwaar’ werd ingetrokken. Die verklaring is onmisbaar om als militair werkzaam te zijn. In juni 2013 kondigde Van Harskamp aan dat hij naar de rechter zou stappen om zijn ontslag aan te vechten.

Bron: http://www.crimesite.nl/n(...)krijgsraad-om-geweld
  woensdag 22 januari 2014 @ 12:31:51 #200
302657 Wasmachinu
cleaning your mess
pi_135796933
Wat overigens grappig is, als je zijn adres invoert op Google Maps, is zijn huis geblindeerd. Gebeurd dit vaker bij stafneuzen?
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')