Als dit is waar het bij jouw moederschap om draait, kan ik me wel voorstellen dat de puber er vandoor gaat.quote:Op dinsdag 22 oktober 2013 15:55 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
om waardering vragen of klagen gaat niet lukken.
Dat is het probleem niet. Alleen ik zag het niet aankomen en heb geen ¤3500.- op de bank staan, had de vakantie ook al geboekt.quote:Op dinsdag 22 oktober 2013 16:06 schreef Leandra het volgende:
misschien een reiskostenvergoeding aanvragen bij de sociale dienst, als je inkomen zo beroerd is dat je schulden moet maken voor de reiskosten?
Dat klinkt als een dipje, dan is pushen niet altijd de beste manier om een kind te helpen.... wel om hem weg te krijgen.quote:Op dinsdag 22 oktober 2013 16:11 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Mwah.. Lijkt me sterk. Gewoon nergens zin in.
Misschien handig om nu eerst te zorgen voor een fatsoenlijke buffer voor je nog eens een vakantie boekt. Kinderen brengen nou eenmaal wel eens onvoorziene hoge kosten met zich mee, zeker als ze studeren.quote:Op dinsdag 22 oktober 2013 16:14 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Dat is het probleem niet. Alleen ik zag het niet aankomen en heb geen ¤3500.- op de bank staan, had de vakantie ook al geboekt.
¤ 3.500???quote:Op dinsdag 22 oktober 2013 16:14 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Dat is het probleem niet. Alleen ik zag het niet aankomen en heb geen ¤3500.- op de bank staan, had de vakantie ook al geboekt.
Omdat hij al 8 weken met regelmaat er aan herinnerd was. Lijkt mij tijd genoeg.quote:Op dinsdag 22 oktober 2013 16:06 schreef Pvoesss het volgende:
Waarom verwacht je in godsnaam wel dat hij het doet wanneer het jou uitkomt?
Ik was toen thuis; vakantiedagenquote:Denk je niet dat hij liever andere dingen hoort als jij thuiskomt van je werk.
Wat wil je nu? Als alleenstaande moeder is het werken of bijstand. Zou hij dat leuk hebben gevonden?quote:Je hebt het er altijd over hoe jij zo erg fulltime werkt.
Hoe kom je daarbij? Nada spanningen met mijn vriend. Jongens zijn ook gek met hem. Oudste heeft met hem wel gewoon contact. Het is zijn grote broer zegt hij.quote:En je hebt recentelijk een nieuwe partner waar spanningen mee zijn omdat hij zo erg jonger is.
Nee, het gaat erom dat hij de verantwoording voor zijn eigen keuzes moest nemen en daar had meneer geen zin in. Vakantie is feesten en voorbereiden.. dat met je moeder maar regelen.quote:Denk je nou werkelijk dat het gaat om die k*tboeken
Lees ook de quotes; daar zijn die voor.quote:Op dinsdag 22 oktober 2013 16:13 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Als dit is waar het bij jouw moederschap om draait, kan ik me wel voorstellen dat de puber er vandoor gaat.
En dan denk je niet op een gegeven moment: "dan niet, dan merk je vanzelf de gevolgen wel"?quote:Op dinsdag 22 oktober 2013 16:18 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Omdat hij al 8 weken met regelmaat er aan herinnerd was. Lijkt mij tijd genoeg.
Volgens mij was dat ook een beetje de standaard. In de brugklas deed je dat netjes, in de 2e was het eigenlijk teveel moeite maar vooruit, en daarna was het afgelopen. M'n moeder interesseerde het niet, maar als ik een rekening kreeg aan het einde van het jaar vanwege beschadigde boeken was die wel voor mij.quote:Op dinsdag 22 oktober 2013 16:20 schreef motorbloempje het volgende:
Ik stopte op m'n 14e al met het kaften van m'n boeken. Ben toch nog goed terecht gekomen hoor!
Nee, jouw insteek lijkt naar je kind hetzelfde als naar mannen: ze zijn vervelend, kunnen niets zelf, jij moet alles voor ze doen en regelen en ze achter de broek zitten, en dan zijn ze nog niet dankbaar voor alles wat je voor ze doet. Hoe kunnen ze, jij arm slachtoffer.quote:Op dinsdag 22 oktober 2013 16:20 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Lees ook de quotes; daar zijn die voor.
Inderdaad. En áls je het in de derde nog deed, dan hoogstens een goedkope eenkleurige van de HEMA die na 2 weken al kapotgescheurd was zodat je die er zonder mokken af kon halen en je tóch voor de ogen van je moeder die krengen even gekaft had!quote:Op dinsdag 22 oktober 2013 16:25 schreef Leandra het volgende:
In feite loop je behoorlijk voor schut met gekafte boeken na de tweede van de middelbare... en op het mbo helemaal.
Hier scheelt een OV jaarkaart enorm veel met 10 OV maandkaarten.. dus liever van familie lenen dan elke maand een klap teveel betalen. Ook hebben ze op meerdere locaties les dus moet het een regio kaart zijn. Verplichte laptop is ook al meer dan ¤500.- incl. verplichte programma's en firewall . Sporttesten, aangemeten sportschoenen, boeken, digi-inlogcodes, verplichte sportkleding, schooluniform, laptoptas, fiets voor daar i.v.m. fietsen tussen 2 locaties daar. Dan de schriften en zooi nog.. Schoolgeld, kluisje..Tikt enorm aan.quote:Op dinsdag 22 oktober 2013 16:17 schreef Leandra het volgende:
[..]
¤ 3.500???
Ik weet wat een maandkaart kost voor een traject van ongeveer die afstand, mijn zoon deed ook een mbo-opleiding 50 km verderop vanaf z'n 16de....
Boeken, zelfde verhaal.
Schoolkleding is een ruim begrip, maar daar zou je een labjas ook onder kunnen laten vallen![]()
Alleen de boeken, kleding en eerste maand reizen komen in 1 keer, de rest komt maandelijks, en als je dat goed inschat met vakanties en dergelijke kun je nog een extra maandkaart per schooljaar besparen.
Tja.. de annuleringsverzekering accepteert het veranderen van opleiding van één van je kinderen niet als geldige reden. Niet gaan was dus ook geld kwijt zijn.quote:Op dinsdag 22 oktober 2013 16:21 schreef Leandra het volgende:
Ik vind het trouwens wel typisch dat het dan in de schulden steken voor je kind is, en niet in de schulden steken voor de vakantie.....
Ik denk dat ze meer bedoelde: je hebt je in de schulden gestoken door op vakantie te gaan én door de opleiding van je kind te betalen. Waarom dan zeggen dat je je in de schulden hebt gestoken voor je kind ipv de vakantie.quote:Op dinsdag 22 oktober 2013 16:33 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Tja.. de annuleringsverzekering accepteert het veranderen van opleiding van één van je kinderen niet als geldige reden. Niet gaan was dus ook geld kwijt zijn.
Ik weet niet of jij elk jaar wacht tot in de zomervakantie met boeken? Was hij gewoon doorgegaan waar hij zat (zoals de planning) dan had het me over het jaar heen ¤350.- gekost.. Niet van de ene week op de volgende, volkomen onverwacht ¤3500.-
Omdat die vakantie al geboekt was voor hij dit besloot. Daar heb ik dus geen schulden voor gemaakt, het kon ook prima uit, hield nog een leuke buffer over.. Echt te idioot voor woorden dat jullie dat niet begrijpen.quote:Op dinsdag 22 oktober 2013 16:37 schreef CherryOnTop het volgende:
[..]
Ik denk dat ze meer bedoelde: je hebt je in de schulden gestoken door op vakantie te gaan én door de opleiding van je kind te betalen. Waarom dan zeggen dat je je in de schulden hebt gestoken voor je kind ipv de vakantie.
Waar is "hier"?quote:Op dinsdag 22 oktober 2013 16:28 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Hier scheelt een OV jaarkaart enorm veel met 10 OV maandkaarten.. dus liever van familie lenen dan elke maand een klap teveel betalen. Ook hebben ze op meerdere locaties les dus moet het een regio kaart zijn. Verplichte laptop is ook al meer dan ¤500.- incl. verplichte programma's en firewall . Sporttesten, aangemeten sportschoenen, boeken, digi-inlogcodes, verplichte sportkleding, schooluniform, laptoptas, fiets voor daar i.v.m. fietsen tussen 2 locaties daar. Dan de schriften en zooi nog.. Schoolgeld, kluisje..Tikt enorm aan.
Ik heb alleen het geld voor die OV kaart moeten lenen, rest heb ik zelf betaald. En dus met ze op vakantie geweest.
Ik snap de volgorde wel, daar gaat het niet om. Een beetje moeder zegt in dat geval: kan gebeuren dat je van gedachten verandert maar weet je wel zeker nu dat dit is wat je wil? Ja? Mooi. En denkt (let op denkt): kut, nu is die vakantie teveel. Die gaat niet haar kind de schuld van de schulden geven omdat hij van gedachten veranderd is, dat doen kinderen nu eenmaal wel eens - zéker bij het kiezen van een opleiding.quote:Op dinsdag 22 oktober 2013 16:40 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Omdat die vakantie al geboekt was voor hij dit besloot. Daar heb ik dus geen schulden voor gemaakt, het kon ook prima uit, hield nog een leuke buffer over.. Echt te idioot voor woorden dat jullie dat niet begrijpen.
Nou, ik vind het persoonlijk te idioot voor woorden dat je de kosten voor de opleiding van je kind als oorzaak voor het in de schulden steken noemt.quote:Op dinsdag 22 oktober 2013 16:40 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Omdat die vakantie al geboekt was voor hij dit besloot. Daar heb ik dus geen schulden voor gemaakt, het kon ook prima uit, hield nog een leuke buffer over.. Echt te idioot voor woorden dat jullie dat niet begrijpen.
Dat zie je dan fout. Een jaarkaart kost 9 1/2 maandkaart. En ik had het over een regiokaart.quote:Op dinsdag 22 oktober 2013 16:47 schreef Leandra het volgende:
[..]
Waar is "hier"?
Een maand trajectkaart over zo'n 50km kost zo'n ¤ 250,= per maand (bus en trein)
En nee, een OV-jaarkaart scheelt niet "enorm veel" met 10 maandkaarten, sterker nog; een Jaarkaart kost 11 maandkaarten.
Nou, dat is inderdaad zo'n enorm verschil.... daar zou je je graag voor in de schulden steken?quote:Op dinsdag 22 oktober 2013 16:52 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Dat zie je dan fout. Een jaarkaart kost 9 1/2 maandkaart. En ik had het over een regiokaart.
A) Dat later denken en uitspreken tegen hem zijn twee dingen. Hij weet niet eens dat ik daarvoor heb moeten lenen bij familiequote:Op dinsdag 22 oktober 2013 16:50 schreef Leandra het volgende:
[..]
Nou, ik vind het persoonlijk te idioot voor woorden dat je de kosten voor de opleiding van je kind als oorzaak voor het in de schulden steken noemt.
En ik kan me prima voorstellen dat je je om die reden in de schulden steekt, maar als je het later dan ook nog eens zo gaat benoemen dan ben je wat mij betreft de weg kwijt.
Plus dat je de kosten met een maandkaart had kunnen spreiden.
Waarom zou je daar met een kind van bijna 18 niet over kunnen praten?quote:Op dinsdag 22 oktober 2013 16:55 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
A) Dat later denken en uitspreken tegen hem zijn twee dingen. Hij weet niet eens dat ik daarvoor heb moeten lenen bij familie
B) Ik ga liever goed met mijn geld om dan spreiden en zo te veel te betalen. Ook in zijn voordeel want nu kan hij ook in de zomervakantie door de regio reizen. Toch wel leuk met stappen en zo.
Hij heeft een maandkaart nodig om te gaan stappen? Dat kan niet af met een paar losse treinkaartjes? En als je geen geld hebt laat je 'm daar toch voor werken.quote:Op dinsdag 22 oktober 2013 16:55 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
A) Dat later denken en uitspreken tegen hem zijn twee dingen. Hij weet niet eens dat ik daarvoor heb moeten lenen bij familie
B) Ik ga liever goed met mijn geld om dan spreiden en zo te veel te betalen. Ook in zijn voordeel want nu kan hij ook in de zomervakantie door de regio reizen. Toch wel leuk met stappen en zo.
En dit.quote:Op dinsdag 22 oktober 2013 16:57 schreef motorbloempje het volgende:
Je hebt toch echt zelf gekozen om zoveel (extra) geld uit te geven aan je kroost. Genoeg families die niet op vakantie gaan en geen ladingen sinterklaascadeaus kopen.. Je geeft je kinderen de schuld van JOUW geldproblemen en JOUW beslissingen. Da's allemaal leuk hoor, dat je dat voor ze gedaan hebt en nog steeds doet, maar het zijn nog steeds JOUW beslissingen, en om dan je kind te bestempelen als 'ondankbare hond'... hij zal 't maar lezen. Denk niet dat hij dan nog een stap over je drempel zet.
Maar ondertussen gaat ze wel goed met d'r geld om hoor!quote:Op dinsdag 22 oktober 2013 16:57 schreef motorbloempje het volgende:
Je hebt toch echt zelf gekozen om zoveel (extra) geld uit te geven aan je kroost. Genoeg families die niet op vakantie gaan en geen ladingen sinterklaascadeaus kopen.. Je geeft je kinderen de schuld van JOUW geldproblemen en JOUW beslissingen. Da's allemaal leuk hoor, dat je dat voor ze gedaan hebt en nog steeds doet, maar het zijn nog steeds JOUW beslissingen, en om dan je kind te bestempelen als 'ondankbare hond'... hij zal 't maar lezen. Denk niet dat hij dan nog een stap over je drempel zet.
Je kan een OV kaart niet even op non-actief zetten als je een griepje hebt, dus dat is bullocks.quote:Op dinsdag 22 oktober 2013 16:54 schreef Leandra het volgende:
[..]
Nou, dat is inderdaad zo'n enorm verschil.... daar zou je je graag voor in de schulden steken?
Een halve maand winst, met het risico dat je die halve maand winst ook zou hebben als je kind een keer een griepje had gehad.
Je begon over een OV jaarkaart en maandkaart, later werd het ook nog een regiokaart.....
Ouch!quote:Op dinsdag 22 oktober 2013 17:01 schreef Leandra het volgende:
Je gaat trouwens wel behoorlijk ver als het over kinderen gaat en zelfs MoBlo te ver vindt gaan
Scherp.quote:Op dinsdag 22 oktober 2013 17:01 schreef Leandra het volgende:
Je gaat trouwens wel behoorlijk ver als het over kinderen gaat en zelfs MoBlo te ver vindt gaan
quote:Op dinsdag 22 oktober 2013 17:01 schreef Leandra het volgende:
Je gaat trouwens wel behoorlijk ver als het over kinderen gaat en zelfs MoBlo te ver vindt gaan
hij is toch 17? dan kan hij toch onderhand lezen, neem ik aan?quote:Op dinsdag 22 oktober 2013 16:55 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
A) Dat later denken en uitspreken tegen hem zijn twee dingen. Hij weet niet eens dat ik daarvoor heb moeten lenen bij familie
B) Ik ga liever goed met mijn geld om dan spreiden en zo te veel te betalen. Ook in zijn voordeel want nu kan hij ook in de zomervakantie door de regio reizen. Toch wel leuk met stappen en zo.
Ja,ja.. Een hoop gepraat van de zijlijn. Als je op vakantie kunt dan ga je. Zeker als je daarna nog een leuke buffer over hebt. En als je kind dan zegt naar het MBO te willen dan zegt een goede moeder volgens jou dus Nee.. geen geld voor.quote:Op dinsdag 22 oktober 2013 16:57 schreef motorbloempje het volgende:
Je hebt toch echt zelf gekozen om zoveel (extra) geld uit te geven aan je kroost. Genoeg families die niet op vakantie gaan en geen ladingen sinterklaascadeaus kopen.. Je geeft je kinderen de schuld van JOUW geldproblemen en JOUW beslissingen. Da's allemaal leuk hoor, dat je dat voor ze gedaan hebt en nog steeds doet, maar het zijn nog steeds JOUW beslissingen, en om dan je kind te bestempelen als 'ondankbare hond'... hij zal 't maar lezen. Denk niet dat hij dan nog een stap over je drempel zet.
Nee, maar een maandtrajectkaart kun je wel maandelijks nemen, daarom is die al snel goedkoper als het om vervoer gedurende een schooljaar gaat.quote:Op dinsdag 22 oktober 2013 17:00 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Je kan een OV kaart niet even op non-actief zetten als je een griepje hebt, dus dat is bullocks.
Daarnaast heb je ook nog het risico dat je net niet uitkomt met de maandkaarten en moet je dan dus ook bijbetalen met losse kaarten of een extra maandkaart.
Wat is het verschil tussen een OV jaarkaart en een OV jaarkaart voor de regio? Ik ben niet begonnen over een OV maandkaart.. ik had het gelijk over een OV jaarkaart. Jij hebt daar in je hoofd een maandkaart van gemaakt en een traject.
Verwijt mij nu niet dat jij overhaaste conclusies trekt.
Je kan op je kop gaan staan, maar ik ben niet gek en heb het heel goed uitgezocht en de voordeligste optie gekozen. Ik betaal tenslotte ook geen rente bij familie.
Nou zo leuk was die buffer blijkbaar niet.quote:Op dinsdag 22 oktober 2013 17:03 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Ja,ja.. Een hoop gepraat van de zijlijn. Als je op vakantie kunt dan ga je. Zeker als je daarna nog een leuke buffer over hebt.
Wie begon er nou over een OV jaarkaart?quote:Op dinsdag 22 oktober 2013 15:16 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Mwah.. Kind is leerplichtig.. Dan maar naar school sturen zonder boeken, schoolkleding en OV jaarkaart? Weinig keuze denk ik.
Ja, in totaal twee in die stad en nog een aantal in andere plaatsen in de regio. Van de ene locatie naar de andere locatie doen ze als groep op de fiets; vaak in de ochtend op A en de middag op B of andersom. Ik heb een leuk fietsje kunnen scoren op marktplaats.quote:Op dinsdag 22 oktober 2013 16:57 schreef Leandra het volgende:
[..]
Waarom zou je daar met een kind van bijna 18 niet over kunnen praten?
Misschien had je hem eens iets serieuzer moeten nemen, in plaats van alles maar voor hem willen regelen.
Om te beginnen had hij eens mogen nadenken over hoe hij naar die school toe had willen reizen, en hoe hij daar moest reizen.
Maar goed, dat laatste ben je ook niet duidelijk over, want om tussen de verschillende opleidingslocaties te reizen had hij zowel een fiets als een regiokaart nodig?
goeie god, het joch is 17, niet 7! echt, ik had gezegd "prima als jij die opleiding wil gaan doen. dat kan, maar dan draag je ook bij" en dat kan in veel vormen. zelf een fiets regelen. uitzoeken hoe het vervoerstechnisch allemaal zit, whatever. maar nee. je neemt hem zelf alles uit handen en betuttelt hem tot en met en gaat dan mekkeren als het joch gillend wegrent. well duh.quote:Op dinsdag 22 oktober 2013 17:06 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Ja, in totaal twee in die stad en nog een aantal in andere plaatsen in de regio. Van de ene locatie naar de andere locatie doen ze als groep op de fiets; vaak in de ochtend op A en de middag op B of andersom. Ik heb een leuk fietsje kunnen scoren op marktplaats.
Zucht. LEES nu eens.quote:Op dinsdag 22 oktober 2013 16:57 schreef CherryOnTop het volgende:
[..]
Hij heeft een maandkaart nodig om te gaan stappen? Dat kan niet af met een paar losse treinkaartjes? En als je geen geld hebt laat je 'm daar toch voor werken.
QFT.quote:Op dinsdag 22 oktober 2013 16:57 schreef motorbloempje het volgende:
Je hebt toch echt zelf gekozen om zoveel (extra) geld uit te geven aan je kroost. Genoeg families die niet op vakantie gaan en geen ladingen sinterklaascadeaus kopen.. Je geeft je kinderen de schuld van JOUW geldproblemen en JOUW beslissingen. Da's allemaal leuk hoor, dat je dat voor ze gedaan hebt en nog steeds doet, maar het zijn nog steeds JOUW beslissingen, en om dan je kind te bestempelen als 'ondankbare hond'... hij zal 't maar lezen. Denk niet dat hij dan nog een stap over je drempel zet.
Heb ik nooit gedaan. Hoe kom je daar bij? Ook zelf erbij bedacht?quote:Op dinsdag 22 oktober 2013 16:57 schreef motorbloempje het volgende:
ladingen sinterklaascadeaus kopen
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |