Aww thanks!quote:
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Ehm ,bron, samenvatting of kernzin aub?"Vorig jaar had ik 40 miljoen dollar, dit jaar 42 miljoen, maar ik ben niet gelukkiger geworden. Geld maakt inderdaad niet gelukkig." Arnold Schwarzenegger
Hm, ik dacht dat ik dat er toch bij had gezegd, maar ik zie inderdaad dat het er niet bij zit.quote:Op zondag 1 september 2013 20:01 schreef Uitstekelbaars het volgende:
Ehm ,bron, samenvatting of kernzin aub?
Dat doe jij zeer vaak. Moeilijke vragen beantwoord je niet of je zegt dat het flauwekul is. Ik heb punt voor punt aangetoond dat Jes. 53 niet over JC gaat in een zeer uitgebreide post. Ga je niet op in. Vertel eens welk punt van mij niet klopt (als je het al gelezen hebt) in plaats van het af te doen als kletspraatjes.quote:Op zondag 1 september 2013 14:54 schreef bianconeri het volgende:
Ik neem soms niet de moeite om ergens op te reageren idd. Maar dan heb ik al ergens er over geantwoord of gaat het off topic of over zaken waar ik me niet mee bezig houdt.
In hoeverre heb jij Jesaja bestudeerd? Omdat je zo ontzettend stellig in je bevindingen bent. Er heerst namelijk ontzettend veel onduidelijkheid bij Jesaja. Of copieer je deze gedachtengoed gewoonvan de joodse sites??quote:Op maandag 2 september 2013 11:00 schreef hoatzin het volgende:
[..]
Dat doe jij zeer vaak. Moeilijke vragen beantwoord je niet of je zegt dat het flauwekul is. Ik heb punt voor punt aangetoond dat Jes. 53 niet over JC gaat in een zeer uitgebreide post
Wat hij in die uiteenzetting weergeeft blijkt totaal niets over de Bijbel hoor? Zeker niet iemand die de Bijbel grondig bestudeert heeft. Hij geeft er juist heel erg zijn eigen interpretatie!quote:Op zondag 1 september 2013 18:14 schreef Kijkertje het volgende:
Kijk dit bedoel ik nou @Bianconeri. Bovenstaande post van @Uitstekelbaars is een duidelijke uiteenzetting met teksten en bronnen. Het getuigt van iemand die de bijbel grondig bestudeerd heeft en niet alleen maar uit zijn hoofd geleerd en er zijn eigen interpretatie aan geeft. Daar schort het regelmatig bij jou aan. Maar waarschijnlijk valt dit bij jou weer onder een "vaag verhaaltje" van iemand die niks van de bijbel weet?
Hier blijkt juist uit dat ze niet samenwerken. Satan gaat tegen God en Job in, Satan beschuldigd God van een verkeerde manier van regeren, God verwent Job (en daarmee al Zijn aanbidders) en daardoor zouden ze Hem aanbidden. Satan gaat daar tegen in door te zeggen dat Job Hem zou verlaten als hij problemen zou krijgen.quote:Op zondag 1 september 2013 17:35 schreef Uitstekelbaars het volgende:
Omdat hij samenwerkt met god om Job's loyaliteit te testen. Waarom zou god anders de satan gebruiken voor zo'n klus en waarom zou andersom de satan bereid zijn om god te helpen met deze klus? Dat is omdat ze helemaal geen vijanden zijn. Het verhaal draait erom dat Job hooguit zijn eigen duivel is, als hij zelf besluit om god de rug toe te keren. Nergens wordt hij (door de duivel ) verleid om de kant van de duivel te kiezen. Logisch, aangezien die kant nog helemaal niet bestaat. Hij kan alleen zondigen en god verwijten maken.
Ongeacht wie het opwerpt. Satan gaat tegen Gods manier van handelen in.quote:Ze hebben een meningsverschil. De duivel geeft zijn mening pas nadat god erom gevraagd heeft.
God begint door de kwestie op te werpen. Het is dus zelfs niet zo dat de duivel erover begint. God vraagt de duivel zijn mening en die krijgt hij
Wanneer leer je nou eens dat die 2 dezelfde zijn...quote:(telkens als ik hier duivel of Satan oid schrijf bedoel ik dus het OT-begrip en niet het NT persoonlijke, superkrachtige, heerser over de aarde, duivel-begrip ).
Tuurlijk kan er dan een meningsverschil zijn. Satan betwist hier Gods manier van handelen zoals ik al zei. Hij gaat dus tegen God in. Dat is heel wat anders dan samenwerken.quote:Maar dat duidt er niet op dat ze vijanden zijn. Als er een vergadering plaatsvindt of een bespreking tussen vrienden kan er toch een meningsverschil zijn? God denkt dat Job van hem houdt zonder dat het door de zegeningen komt en de duivel denkt dat het wel door de zegeningen komt. Dus zijn ze vijanden en zitten ze elkaar tegen te werken? Niet bepaald, want blijkbaar vindt god het zo'n zinnige suggestie dat hij besluit om het te gaan testen in de praktijk! Let ook op dat de duivel niks zegt tegen Job. Hij doet wat hij moet doen en dan evalueert hij met god wat de volgende stap moet zijn. Er is dus geen sprake van verleiden zoals later wel bij Jezus. Degene die dat in dit verhaal doet is Job's vrouw en later zijn drie vrienden! De taak van de satan is dan allang voorbij.
Dat is heel wat anders dan wat hier gebeurt. Hier beschuldigd Satan God, God regeert mensen op een verkeerde manier. Net zoals Satan in Genesis deed en Satan werd. Hij betwist Gods manier van handelen en regeren.quote:Stel dat een vriend tegen jou zou zeggen:'' Bianconeri, Bart is helemaal geen goede vriend van je want hij houdt alleen maar van je omdat je hem allemaal spullen geeft, niet om wie je bent'' dan kan dat toch goedbedoeld zijn als advies? Dat het uiteindelijk niet zo blijkt te zijn is alleen maar mooi.
Waarom zou Satan geen beschuldiger zijn dan? Dat is toch juist waarom hij Satan werd...quote:Maar het betekent nog meer dingen. Bijvoorbeeld 'accuser', beschuldiger. En die betekenis klopt perfect bij het verhaal van Job. Want hij beschuldigt Job van niet oprecht van god houden. En daar draait het hele verhaal om. Om die beschuldiging. Niet om het tegenstreven want als satan moeilijk wou doen had hij bijvoorbeeld Job wel gedood terwijl God hem de uitdrukkelijke instructie had gegeven om hem in leven te houden. Maar door het hele verhaal heen geeft de duivel netjes antwoord op wat god aan hem vraagt en doet hij precies wat god van hem verlangt en daarna is hij weer verdwenen want zijn taak zit erop.
Satan is primarily understood as an "accuser" or "adversary" in the Hebrew Bible, and is not necessarily the personification of evil that he would become in later Abrahamic religions.
Ik meen mij nog een discussie te herinneren over de leeftijd van de aarde volgens de Bijbel.quote:Op maandag 2 september 2013 15:26 schreef bianconeri het volgende:
Bijbel grondig bestudeert heeft. Hij geeft er juist heel erg zijn eigen interpretatie!
Ik breng totaal niet mijn interpretatie maar juist die van de Bijbel.
Dat hou ik absoluut vol ja, want dat heeft ja totaal niets te maken met eigen interpretatie.....quote:Op maandag 2 september 2013 17:26 schreef Molurus het volgende:
Ik meen mij nog een discussie te herinneren over de leeftijd van de aarde volgens de Bijbel.
Bijbel: schepping van hemel, aarde en leven in zes dagen.
Bianconeri: ja maar, ergens anders staat dat een dag voor God duizend jaar is.
Molurus: We hebben het hier niet over duizenden jaren maar over miljarden.
Wil jij volhouden dat jij geen eigen interpretatie geeft aan de tijdsschaal?
De Bijbel spreekt letterlijk van 6 dagen. Waar of niet?quote:Op maandag 2 september 2013 18:47 schreef bianconeri het volgende:
[..]
Dat hou ik absoluut vol ja, want dat heeft ja totaal niets te maken met eigen interpretatie.....
Hoe je daar bij komt weet ik ook niet. De Bijbel geeft heel duidelijk aan dat het geen 6 letterlijke dagen waren om te beginnen
De kern van het geschil is niet god's manier van regeren. Het hoofdstuk heet niet voor niets: Jobs beproeving. De satan geeft zelf de kern al aan: Satan antwoordde de HEER: ‘Zou Job werkelijk zonder reden zoveel ontzag voor God hebben? En dat is waar het hele verhaal om draait. Daarom zitten die vrouw en die vrienden ook zo eindeloos op Job te zeiken. Niet omdat het verhaal draait om de vraag of wat god uitspookt wel goed is, maar of Job's geloof en liefde onvoorwaardelijk is.quote:Tuurlijk kan er dan een meningsverschil zijn. Satan betwist hier Gods manier van handelen zoals ik al zei. Hij gaat dus tegen God in. Dat is heel wat anders dan samenwerken.
Satan geeft God geen suggestie: Van laten we dat eens doen.
Deels waar. Ze doen het samen. Nu wordt het verwarrend. Hou je vast. Want de satan zegt:5 Maar als u uw hand naar hem uitstrekt en zijn lichaam aantast, zal hij u ongetwijfeld in uw gezicht vervloeken.’ 6 Toen zei de HEER tegen Satan: ‘Goed, doe met hem wat je wilt, maar spaar zijn leven.’ 7 Hierop vertrok Satan en overdekte Job van voetzool tot kruin met kwaadaardige zweren.quote:Nee Satan beschuldigd God, en zegt: Laat mij hem testen! Dan aanbidt hij U niet meer. U verwent hem teveel.
Nee hoor, want anders zou het verhaal daar wel over gegaan zijn. Dan zou je bijvoorbeeld zien dat na Job's beproeving de satan terugkomt om te zeggen: '' zie je wel god, hij houdt van je zonder al die spullen dus dat kan je voortaan wel weglaten''. Maar dat is niet de kwestie. Het gaat erom dat Job getest wordt. Hij wordt loyaal bevonden en dan is het verhaal alweer uit. Blijkbaar was de satan tevreden met het feit dat Job loyaal was, want nergens blijkt uit dat hij teleurgesteld is of er persoonlijk bij zou winnen als Job inderdaad alleen maar van god hield vanwege de spullen. Het is simpelweg de taak van de satan ( de beschuldiger ) in dit verhaal om Job te beschuldigen en daarna te verdwijnen als diens onschuld blijkt. Lees het nog maar eens goed naquote:Dat is heel wat anders dan wat hier gebeurt. Hier beschuldigd Satan God, God regeert mensen op een verkeerde manier. Net zoals Satan in Genesis deed en Satan werd. Hij betwist Gods manier van handelen en regeren.
Niet waarquote:Op maandag 2 september 2013 19:02 schreef Molurus het volgende:
De Bijbel spreekt letterlijk van 6 dagen. Waar of niet?
Op zijn best kun je een andere passage gebruiken om dat uit te leggen als 6000 jaar, maar dan zit je er nog steeds een factor miljoen naast. Alleen door daar een geheel eigen interpretatie aan te geven kun je een conflict met de feiten vermijden.
Als je stelt dat de Bijbel ons vertelt dat de aarde 4,5 miljard jaar oud is dan kun je toch nauwelijks volhouden dat de Bijbel op dit punt duidelijk is. Sterker nog, de Bijbel is op dit punt ronduit misleidend. Het is niet voor niets dat er nogal wat jonge-aarde creationisten rondlopen. Dat zijn mensen die de Bijbel letterlijk lezen. En dat is wel degelijk wat er staat.
Ehh, nee. Maar wellicht kun je me even wijzen op de passage waarin duidelijk wordt toegelicht dat '6 dagen' eigenlijk moet worden gelezen als '4,5 miljard jaar'. Dat zou wellicht enig licht kunnen werpen op deze kronkel.quote:Op maandag 2 september 2013 21:05 schreef bianconeri het volgende:
[..]
Niet waar
Op zijn best? De Bijbel is er duidelijk in.
De 7e dag heeft 4,5 miljard jaar minus 6000 jaar geduurd?quote:
Heel duidelijk, zolang je het maar niet letterlijk leest? Vertel mij eens.... hoe kan een buitenstaander objectief bepalen wat nu wel en wat nu niet letterlijk moet worden uitgelegd? En als het niet letterlijk uitgelegd moet worden, hoe dan wel?quote:Op maandag 2 september 2013 21:05 schreef bianconeri het volgende:
Dat staat er letterlijk, maar de Bijbel is niet op elk punt letterlijk zoals bekend.
Dit punt is heel duidelijk verder in de context van de Bijbel te zien als niet letterlijk.
Als jij in jouw uiteenzetting al die Bijbelse teksten gebruikt, wat voor teksten moet ik er dan nog bij halen dan?quote:Op maandag 2 september 2013 20:00 schreef Uitstekelbaars het volgende:
Omdat je vier keer hetzelfde zegt quote ik alleen dit stukje even. Tekenend trouwens dat je de door jou zo gekende bijbel niet gebruikt ter ondersteuning van je mening.
De kern ligt bij Gods recht om te regeren.quote:De kern van het geschil is niet god's manier van regeren. Het hoofdstuk heet niet voor niets: Jobs beproeving. De satan geeft zelf de kern al aan: Satan antwoordde de HEER: ‘Zou Job werkelijk zonder reden zoveel ontzag voor God hebben? En dat is waar het hele verhaal om draait. Daarom zitten die vrouw en die vrienden ook zo eindeloos op Job te zeiken. Niet omdat het verhaal draait om de vraag of wat god uitspookt wel goed is, maar of Job's geloof en liefde onvoorwaardelijk is.
In de rest van het verhaal wordt ook god's beleid niet ter discussie gesteld maar enkel de loyaliteit van Job.
Om Satan de kans te geven aan te tonen dat God verkeerd zou zitten. Satan moet maar bewijzen dat het niet klopt. Dezelfde reden waarom God Satan liet regeren over de aarde.quote:Als de satan zo tegen god in zou gaan, waarom gaat god er dan twee keer op rij mee akkoord om het te testen? Als er geen kern van mogelijke waarheid of zin in zou zitten, dan zou god toch zeggen: ''joh satan hou je muil eens met je kwaadaardige gestook, ik doe het gewoon op mijn manier!''
Wat zien we hier? De duivel vraagt aan god of god zijn hand uit wil steken. Maar vervolgens zegt god: is goed, doe JIJ het maar. En vervolgens doet de duivel het. Dat is vreemd en kan meerdere dingen betekenen.quote:Deels waar. Ze doen het samen. Nu wordt het verwarrend. Hou je vast. Want de satan zegt:5 Maar als u uw hand naar hem uitstrekt en zijn lichaam aantast, zal hij u ongetwijfeld in uw gezicht vervloeken.’ 6 Toen zei de HEER tegen Satan: ‘Goed, doe met hem wat je wilt, maar spaar zijn leven.’ 7 Hierop vertrok Satan en overdekte Job van voetzool tot kruin met kwaadaardige zweren.
Wat een vaag gezegde met je Satan is het kwaad. Daar staat hij niet symbool voor.quote:En wat zegt Job over het gebeuren:'' Al het goede aanvaarden we van God, zouden we dan het kwade niet aanvaarden?’ Het kwade komt ook van god! Job zit zelf blijkbaar ook nog in de OT-modus want anders had hij wel gezegd: ''zouden we het goede van god en het kwade van de duivel niet aanvaarden?'' Maar dit is extra bewijs voor de stelling dat God de initiator van het kwade is en de satan slechts de uitvoerder in de vorm van een aan instructies gebonden werknemer.
Zucht....quote:Kijk maar wat er op het laatst staat: 11Al zijn broers en al zijn zusters, en iedereen die hem van vroeger kende, kwamen naar zijn huis om samen met hem te eten; ze schudden hun hoofd en troostten hem, omdat de HEER zoveel rampspoed over hem had uitgestort.
Maar het was toch de duivel die hem met zweren bedekt had? Zeker, maar wel als ondergeschikte aan god en wel zo ondergeschikt dat het de bijbel blijkbaar voldoende duidelijk is om alles aan de eindverantwoordelijke toe te wijzen, namelijk de HEER.
Nee goh want Satan gaat vast naar God verslag uitbrengen dat Job trouw was. Want daar is Satan oh zo blij mee....... Het is toch logisch dat iemands tegenstander niet wil gaan berichten over zijn eigen nederlaag, dat iemand degene die hij tegenstreeft trouw blijft.quote:na Job's beproeving de satan terugkomt om te zeggen: '' zie je wel god, hij houdt van je zonder al die spullen dus dat kan je voortaan wel weglaten''. Maar dat is niet de kwestie. Het gaat erom dat Job getest wordt. Hij wordt loyaal bevonden en dan is het verhaal alweer uit. Blijkbaar was de satan tevreden met het feit dat Job loyaal was, want nergens blijkt uit dat hij teleurgesteld is of er persoonlijk bij zou winnen als Job inderdaad alleen maar van god hield vanwege de spullen. Het is simpelweg de taak van de satan ( de beschuldiger ) in dit verhaal om Job te beschuldigen en daarna te verdwijnen als diens onschuld blijkt. Lees het nog maar eens goed na.
Satan probeert in beide gevallen om 1 van Gods aanbidders van God af te krijgen.quote:Mattheus 4:9 Wederom nam de duivel Hem mede naar een zeer hoge berg en hij toonde Hem al de koninkrijken der wereld en hun heerlijkheid, en zeide tot Hem: Dit alles zal ik U geven, indien Gij U nederwerpt en mij aanbidt
Kijk, dit is andere koek. Geen toestemming, geen vraaggesprekjes, geen: ''ahhh god, mag het, asjeblieeeeft??'' In job is geen beloning. In Job vraagt de duivel geen onderwerping. Hier is wel een beloning en vraagt hij wel onderwerping. Totaal anders dus. De duivel handelt hier totaal onafhankelijk en zelfstandig.
Of denk je dat Jezus aan het einde van dit hoofdstuk ook zou zeggen dat de HEERE zoveel verleidingen over hem uitgestort heeft?
Het gaat hier niet om iets taalkundigs....quote:Daarnaast heb je volgens mij niet zo'n zin om mijn punten serieus te bekijken want ik ga niet voor de vijfde keer proberen om de allerbelangrijkste kwestie namelijk de taalkundige en geschiedkundige achtergrond aan je uitleggen. Als je die links nou eens bekijkt dan snap je het. Tenzij je geen Engels kan. Dan snap ik dat je de boodschap niet doorgekregen hebt Dan plaats ik hier voor de laatste maal de taalkundige achtergrond in het Nederlands en als je het dan nog niet snapt kan ik er ook niks aan doen.
Nee die werd vervuld: God liefhebben en je naaste als jezelf, dat is de wet van de Geest, het nieuwe verbond, die in je hart geschreven is.quote:Op zaterdag 31 augustus 2013 16:13 schreef bianconeri het volgende:
[..]
De Wet was er vooral voor de zonde, om daar een regeling voor te treffen.
Met de dood van Jezus kwam er een nieuw verbond, een nieuwe wet.
Die de offers zinloos maakten en die Wet. Jezus vervulde met zijn dood de reden van die Wet.
Die was dus overbodig en verviel
Een walgelijk figuur als jou mogen ze direct een ban geven. Wat ben jij een misselijk figuur zeg!!quote:Op dinsdag 3 september 2013 03:26 schreef Monomeism het volgende:
Bizar om christelijk gedessilusioneerden en (wat mij betreft als 'diagnose') dogmatische shizofrenen met elkaar in de clinch te zien gaan pratend over mythen en sagen. Haha de religieuzen hebben weer eens een PATENT op de ware pleuris-god en gaan onderling elkaars geloof besyncretiseren
1. Niet iedereen gaat naar de hemel, ook al leef je goed.quote:Hoe krijg je het GELOOFD? Hel en verdoemenis wordt beloofd voor elke anders gelovige of atheist want alleen ANGST werkt wonderen! Hahahaha.. Alle andere kerken behalve die van JOU zitten hé-le-maal verkeerd en worden vernietigt. En dan over deze achterlijkheden daar ook nog serieuze vragen over gaan stellen. Hoe misleid en geindoctrineerd ben je dan? De realiteit kan nooit worden vastgesteld door mythen en fantasie. Doe eens normaal!! Religie is niets anders dan ellende. Het houdt de mensheid ----jawel --- achterlijk.
Een ban geven omdat ik van mening ben dat ze figuren als jou moeten mijden voor ze ook besmet raken door jouw religieuze dreigverhaal?quote:Op dinsdag 3 september 2013 09:42 schreef bianconeri het volgende:
[..]
Een walgelijk figuur als jou mogen ze direct een ban geven. Wat ben jij een misselijk figuur zeg!!
Huh?quote:Op dinsdag 3 september 2013 09:42 schreef bianconeri het volgende:
En onderzoek de verschillende religies eens, of ze wel echt de Bijbel navolgen.
Afgezaagde emoticon maar ik kán niet anders ...................quote:Op dinsdag 3 september 2013 09:42 schreef bianconeri het volgende:
[..]
Het staat niet eens ter discussie dat de Bijbel een historisch boek is. Dat een Jezus een historisch figuur is, dat moeten zelfs de grootste tegenstander toegeven.
Zullen we eens een topic openen met idiote uitspraken van deze gast.....quote:Op dinsdag 3 september 2013 10:26 schreef Monomeism het volgende:
[..]
Afgezaagde emoticon maar ik kán niet anders ...................
Ik geloof juist wel dat het 6 dagen waren, er staat toch ook elke keer: het werd avond en het werd morgen de 2e dag enzovoorts?quote:Op maandag 2 september 2013 21:05 schreef bianconeri het volgende:
[..]
Niet waar
Op zijn best? De Bijbel is er duidelijk in. En denk eens na over die 7e dag
Dat staat er letterlijk, maar de Bijbel is niet op elk punt letterlijk zoals bekend.
Dit punt is heel duidelijk verder in de context van de Bijbel te zien als niet letterlijk.
Waar kwam het licht vandaan op de eerste dagen?quote:Op dinsdag 3 september 2013 12:27 schreef sjoemie1985 het volgende:
[..]
Ik geloof juist wel dat het 6 dagen waren, er staat toch ook elke keer: het werd avond en het werd morgen de 2e dag enzovoorts?
En waarom zou God het niet in 6 dagen kunnen?
Hij staat immers boven ruimte en tijd.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |