Nee dat nog niet, het idee is pas aangekaart en ik weet niet hoe veel het er gaan proberen. Ik heb zelf nog drie weckpotten staan dus ga het straks even in de potten doen.quote:Op woensdag 7 augustus 2013 19:55 schreef Jappie het volgende:
[..]
Ah..loopt het al..zijn er al resultaten ?
Fair enough; alleen als het wel werkt hoe weet ik dan dat ik niet stiekum met gedachtenkracht de uitkomst van de dobbelsteen heb beinvloed ?quote:Op woensdag 7 augustus 2013 19:56 schreef oompaloompa het volgende:
[..]
Ok, thanks voor de info.
Als ik 1 tip mag geven, het is al vrij vaak aangetoond dat mensen onderbewust hun experimenten beinvloeden. Zo zou hier bijvoorbeeld kunnen gebeuren dat je onbewust toch het negatieve potje iets minder goed schoonmaakt dan het positieve potje. Om dat te voorkomen zou ik random (bv met een dobbelsteen) besluiten welk potje voor welke emotie te gebruiken.
Bedankt in ieder geval! Eens even kijken zo.quote:Op woensdag 7 augustus 2013 19:54 schreef oompaloompa het volgende:
[..]
Eeuhm weet niet of er een directe link is naar het hele verhaal. De meeste klachten waren verspreid over blogs en op congressen etc. Vooral omdat meer mensen het dus geprobeerd hadden en er last van hadden (uiteindelijk heeft het journal na veel ophef toch 1 van die replicaties gepublieerd en een ander journal een andee gefaalde replicatie).
Hier is 1 van die blogs: http://psychsciencenotes.(...)bems-ability-to.html
Dat zou dan ook bewijs zijn voor mentale beinvloeding van andere dingenquote:Op woensdag 7 augustus 2013 19:58 schreef Jappie het volgende:
[..]
Fair enough; alleen als het wel werkt hoe weet ik dan dat ik niet stiekum met gedachtenkracht de uitkomst van de dobbelsteen heb beinvloed ?
BNW of truth lijkt iig wel een beter platform om deze test in te faciliteren dan f&l ; eens ff zoeken welk topic het heeft aangekaart.quote:Op woensdag 7 augustus 2013 20:01 schreef oompaloompa het volgende:
[..]
Dat zou dan ook bewijs zijn voor mentale beinvloeding van andere dingen
Hmm ligt er aan hoe je het wilt doen. Aangezien je niet kunt controleren of iedereen het even eerlijk rapporteert wil je eigenlijk een groep vinden die het idee niet bij voorbaat al zo verschrikkelijk vindt dat ze zouden liegen als de rijst slechter er uit ziet in de negatieve pot. Tegelijkertijd wil je ook geen mensen hebben die er al zo hard in geloven dat ze juist zouden liegen als de positieve pot er slechter uit komt. Misschien dat f&l juist daarom wel een goed forum is. De meeste wetenschappelijk ingestelde posters zijn daar wat milder, en het zelfde geldt voor de wat zweverige types (dat is in ieder geval mijn ervaring, maar die ervaring blijft nogal subjectief natuurlijk)quote:Op woensdag 7 augustus 2013 20:04 schreef Jappie het volgende:
[..]
BNW of truth lijkt iig wel een beter platform om deze test in te faciliteren dan f&l ; eens ff zoeken welk topic het heeft aangekaart.
Wat oompaloompa al zegt.quote:Op woensdag 7 augustus 2013 20:04 schreef Jappie het volgende:
[..]
BNW of truth lijkt iig wel een beter platform om deze test in te faciliteren dan f&l ; eens ff zoeken welk topic het heeft aangekaart.
Altijd maar weer die leugenaars hequote:Op woensdag 7 augustus 2013 20:08 schreef oompaloompa het volgende:
[..]
Hmm ligt er aan hoe je het wilt doen. Aangezien je niet kunt controleren of iedereen het even eerlijk rapporteert wil je eigenlijk een groep vinden die het idee niet bij voorbaat al zo verschrikkelijk vindt dat ze zouden liegen als de rijst slechter er uit ziet in de negatieve pot. Tegelijkertijd wil je ook geen mensen hebben die er al zo hard in geloven dat ze juist zouden liegen als de positieve pot er slechter uit komt. Misschien dat f&l juist daarom wel een goed forum is. De meeste wetenschappelijk ingestelde posters zijn daar wat milder, en het zelfde geldt voor de wat zweverige types (dat is in ieder geval mijn ervaring, maar die ervaring blijft nogal subjectief natuurlijk)
Dat zou natuurlijk ideaal zijn maar vooralsnog gaat het er mij niet om het wetenschappelijk te bewijzen maar meer nieuwsgierigheid. Mochten de resultaten van een kleinere referentiegroep toch een bepaalde kant op wijzen dan kun je alsnog een groter experiment in een meer gecontroleerde ruimte opzetten toch ?quote:Op woensdag 7 augustus 2013 20:17 schreef oompaloompa het volgende:
Nog een tip, als je uit gaat van het gepubliveerde werk over dat soort psi effecten, dan is de effect-size (het verschil) altijd erg klein. Als je bijvoorbeeld een 50-50 zou verwachten als het geen invloed heeft, dan wordt er iets van 48.5-51.5 gevonden.
Als je toevalseffecten uit wilt sluiten, heb je al gauw iets van 50 deelnemers nodig.
Die niet, even zoeken nog.. Ik ga het even aan Lavenderr vragen.quote:Op woensdag 7 augustus 2013 20:04 schreef Jappie het volgende:
[..]
BNW of truth lijkt iig wel een beter platform om deze test in te faciliteren dan f&l ; eens ff zoeken welk topic het heeft aangekaart.
Yeap, klopt helemaalquote:Op woensdag 7 augustus 2013 20:20 schreef Jappie het volgende:
[..]
Dat zou natuurlijk ideaal zijn maar vooralsnog gaat het er mij niet om het wetenschappelijk te bewijzen maar meer nieuwsgierigheid. Mochten de resultaten van een kleinere referentiegroep toch een bepaalde kant op wijzen dan kun je alsnog een groter experiment in een meer gecontroleerde ruimte opzetten toch ?
Je bent ook altijd zo'n heerlijk skeptisch jong he ?quote:Op woensdag 7 augustus 2013 20:15 schreef Molurus het volgende:
[..]
Wat oompaloompa al zegt.
Bovendien denk ik niet dat zelfs de grootste sceptici hier grote bezwaren zullen maken als het soort wetenschappelijke zorgvuldigheid waar oompaloompa voor pleit wordt betracht.
Overigens is in dat geval statistische significantie demonstreren iets anders dan een verklaring hebben voor die significantie. Dat laatste zou dan ineens een heel interessante vraag worden, waar ik dan ook het antwoord best op zou willen weten.
Ik hecht er waarde aan om te weten dat de dingen die ik denk te weten ook werkelijk kennis zijn. Is daar iets mis mee?quote:Op woensdag 7 augustus 2013 20:39 schreef Jappie het volgende:
[..]
Je bent ook altijd zo'n heerlijk skeptisch jong he ?
Nee, dat zou dan helemaal geen interessante vraag worden.quote:Op woensdag 7 augustus 2013 20:39 schreef Jappie het volgende:
Even ter vergelijk een omgekeerde post van iemand die absoluut gelooft in mind over matter maar die niet zeker weet of dit experiment het aangewezen experiment is om dat mee te kunnen bewijzen:
Overigens is het niet aantonen van statistische significantie demonstreren iets anders dan een verklaring hebben voor die afwezigheid van significantie. Dat laatste zou dan ineens een heel interessante vraag worden, waar ik dan ook het antwoord best op zou willen weten.
![]()
![]()
![]()
Zelfspot Molurus; gewone bestaande kennis waarmee je je leven een stuk kunt verlichten; leer het toe te passen.quote:Op woensdag 7 augustus 2013 20:43 schreef Molurus het volgende:
-knip-
Dus vanwaar die selectieve interesse voor non-kennis?
Daar ben ik het niet helemaal mee eens, in de experimentele psychologie is er best veel dat je met weinig resources zou kunnen testen. Zolang je methodologisch maar grondig bent, en goed nadenkt, kun je heel ver komen. Laatst een paper ingediend met een student die zelf al het onderzoek uit had gevoerd met alleen een internet browser en genoeg doorzettingsvermogen (nu maar hopen dat het geaccepteerd wordt ^^) Hetzelfde geldt voor de meeste parapsy ideeen die er leven, goed te doen en als je er echt serieus iets mee zou willen doen zijn er genoeg online programmas die extra veiligheidschecks instellen.quote:Op woensdag 7 augustus 2013 20:43 schreef Molurus het volgende:
Noch alsof het heel waarschijnlijk is dat je met huis-tuin-en-keuken experimentjes opmerkelijke wetenschappelijke ontdekkingen zult doen.
Oh, ik zeg zeker niet dat dat onmogelijk is. Maar met 7 miljard mensen die in principe dezelfde resources tot hun beschikking hebben is de kans dat jij dan toevallig de eerste bent om een baanbrekend experiment uit te voeren niet erg groot.quote:Op woensdag 7 augustus 2013 20:50 schreef oompaloompa het volgende:
[..]
Daar ben ik het niet helemaal mee eens, in de experimentele psychologie is er best veel dat je met weinig resources zou kunnen testen. Zolang je methodologisch maar grondig bent, en goed nadenkt, kun je heel ver komen. Laatst een paper ingediend met een student die zelf al het onderzoek uit had gevoerd met alleen een internet browser en genoeg doorzettingsvermogen (nu maar hopen dat het geaccepteerd wordt ^^)
Maar als iedereen die instelling heeft heb je weinig competitiequote:Op woensdag 7 augustus 2013 20:52 schreef Molurus het volgende:
[..]
Oh, ik zeg zeker niet dat dat onmogelijk is. Maar met 7 miljard mensen die in principe dezelfde resources tot hun beschikking hebben is de kans dat jij dan toevallig de eerste bent om een baanbrekend experiment uit te voeren niet erg groot.Heel erg klein zelfs.
Toch wel..quote:Op woensdag 7 augustus 2013 20:29 schreef Opnieuw-energie het volgende:
[..]
Die niet, even zoeken nog.. Ik ga het even aan Lavenderr vragen.
Gelijk even aan Lavenderr laten weten dan, die zoekt nu nog!quote:Op woensdag 7 augustus 2013 20:55 schreef Jappie het volgende:
[..]
Toch wel..
BNW / Global Occupy Movement #31 Met concrete casussen en constructies
Klopt. Daarom is het handig om je ergens in te specialiseren. Daarmee wordt de kans dat je iets nieuws bedenkt waar nog nooit iemand aan heeft gedacht beduidend groter.quote:Op woensdag 7 augustus 2013 20:53 schreef oompaloompa het volgende:
[..]
Maar als iedereen die instelling heeft heb je weinig competitie
Dan denk je net zoals iedereen en bedenk je ook weinig nieuws.quote:Op woensdag 7 augustus 2013 20:56 schreef Molurus het volgende:
Het loont dan natuurlijk wel de moeite om je eerst grondig te verdiepen in wat anderen in hetzelfde vakgebied hebben bedacht.
Het bespaart je minimaal veel werk in het uitzoeken van dingen die allang zijn uitgezocht. Er is geen enkele reden om het wiel opnieuw uit te vinden.quote:Op woensdag 7 augustus 2013 20:57 schreef deelnemer het volgende:
[..]
Dan denk je net zoals iedereen en bedenk je ook weinig nieuws.
Dat is een optie maar er zijn 2 redenen om het toch te proberen.quote:Op woensdag 7 augustus 2013 20:56 schreef Molurus het volgende:
[..]
Klopt. Daarom is het handig om je ergens in te specialiseren. Daarmee wordt de kans dat je iets nieuws bedenkt waar nog nooit iemand aan heeft gedacht beduidend groter.
Het loont dan natuurlijk wel de moeite om je eerst grondig te verdiepen in wat anderen in hetzelfde vakgebied hebben bedacht. Zo is het soort experiment dat jappie voorstelt niet bepaald vernieuwend. Er is alleen nooit echt succes mee geboekt.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |