Yaguar ken ik niet, bedoel je Jaguar? BMW maakte die ook btw, wat is je punt?quote:
2500 netto is geen slecht salaris voor een beetje moderaten.quote:Op donderdag 25 juli 2013 17:21 schreef Maharbal het volgende:
1) 0
2) 26
3) Uitwonend
Laatste 2 jaar kleine ¤20.000 uitgegeven aan een auto en reis. Ben net aan het werk en heb relatief hoge maandlasten (ruim ¤ 1.600), dus spaar minder ( ~ ¤ 850 p/m) dan had gekund als ik nog ergens in een studentenhuis / gedeeld was blijven wonen. Maar na m'n studie had ik wel even genoeg van dat delen
Bovendien ben ik verknocht aan m'n auto en autorijden, terwijl ik op loopafstand van m'n werk woon
Jaguar idd.quote:Op donderdag 25 juli 2013 21:26 schreef Hyaenidae het volgende:
Yaguar ken ik niet, bedoel je Jaguar? BMW maakt die ook btw, wat is je punt?
Inderdaad.quote:Op donderdag 25 juli 2013 21:31 schreef Hyaenidae het volgende:
[..]
2500 netto is geen slecht salaris voor een beetje moderaten.
Wtf dat is dus 500 per maand.quote:Op vrijdag 19 juli 2013 11:21 schreef Homey het volgende:
5 jaar langer thuiswonen levert je impliciet al 30k op, vandaar dat thuiswoners beduidend rijker zijn.
Wat echt heel erg weinig is als je thuiswoont, zeker voor de violen die geen kostgeld betalen.quote:
Vind jij, vind ik niet. Als ik al bij mijn ouders zou wonen, dan zou ik lekker mijn bijdrage leveren in het huishouden. Maar niet in de vorm van kostgeld, het is geen hotel. Ik betaal wel lekker de boodschappen her en der, rekening hier en daar, alles gewoon zoals het uitkomt. Zo takke burgerlijk vind ik dat, het spijt me. Doen we thuis trouwens ook niet als we met de familie op vakantie gaan ofzo, iedereen gaat ervan uit dat het uiteindelijk wel gemiddeld beetje eerlijk verdeeld wordt en daarmee is er geen gezeik over geld...quote:
Natuurlijk, maar ik denk dat er nog wel meer verschillen zijn. Kostgeld staat voor een soort regeling die je treft met je ouders over de verdeling van de kosten van je onderhoud. Zou ik voor passen.quote:Op vrijdag 26 juli 2013 02:01 schreef Janneke141 het volgende:
Het beestje kan maar een naam hebben natuurlijk.
Daar heb jij niks over te vertellen als je nog thuis woont. Als het je niet bevalt dan is daar het gat van de deur.quote:Op vrijdag 26 juli 2013 02:05 schreef Bajskorv het volgende:
[..]
Natuurlijk, maar ik denk dat er nog wel meer verschillen zijn. Kostgeld staat voor een soort regeling die je treft met je ouders over de verdeling van de kosten van je onderhoud. Zou ik voor passen.
Die discussie dus nooit gehad, bij ons thuis gedraagd iedereen zich redelijk makkelijk en eerlijk.quote:Op vrijdag 26 juli 2013 02:12 schreef Bombshell het volgende:
[..]
Daar heb jij niks over te vertellen als je nog thuis woont. Als het je niet bevalt dan is daar het gat van de deur.
Daar heb je geen kostgeld regeling voor nodig. En rijk zijn mijn ouders ook niet, boeren verdienen niet echt lekker.quote:Op vrijdag 26 juli 2013 02:18 schreef Janneke141 het volgende:
Jouw ouders zullen jou niet van hun laatste centen hebben onderhouden. Daarnaast is er niets mis mee om je kinderen bijtijds de waarde van geld te leren. Voor niets gaat de zon op.
Denk niet dat die relatie zo direct is, maar ik heb zelf ook nog een tijd in Azië doorgebracht. Zoiets helpt wel bij je sollicitatiegesprek, maar anders heb je er geen last van hoor. Het is niet zo dat er gevraagd wordt of je nog thuis woont. En verder zou het weinig uit moeten maken voor wat je aan kuntquote:Op donderdag 25 juli 2013 20:12 schreef Sport_Life het volgende:
[..]
Een stukje zelfstandigheid is heel veel waard op de (huidige) arbeidsmarkt. Kan zo 10k per jaar schelen, iemand die gewend is voor zichzelf te zorgen en (grote) projecten aan kan (nemen), of iemand die gewend is dat mama elke avond het eten om 18u klaar zet. Ik zie diegene nog niet snel in het diepe springen in het buitenland, om maar wat te noemen.
En wat is het verschil? De ene betaald 500 euro aan kostgeld waarvan boodschappen en rekeningen, jij doet dus precies hetzelfde.quote:Op vrijdag 26 juli 2013 01:58 schreef Bajskorv het volgende:
[..]
Vind jij, vind ik niet. Als ik al bij mijn ouders zou wonen, dan zou ik lekker mijn bijdrage leveren in het huishouden. Maar niet in de vorm van kostgeld, het is geen hotel. Ik betaal wel lekker de boodschappen her en der, rekening hier en daar, alles gewoon zoals het uitkomt. Zo takke burgerlijk vind ik dat, het spijt me. Doen we thuis trouwens ook niet als we met de familie op vakantie gaan ofzo, iedereen gaat ervan uit dat het uiteindelijk wel gemiddeld beetje eerlijk verdeeld wordt en daarmee is er geen gezeik over geld...
Tja, geen leven.. Iedereen heeft andere type ouders. Je kan het niet vergelijken.quote:Op dinsdag 23 juli 2013 18:30 schreef Funkel het volgende:
[..]
Eindelijk iemand die t snapt! Genieten! Beter dan oppotten en thuiswonen, lekker bij pappie en mammie.. Heb je straks 50k spaargeld, maar geen leven..
Dit! Ik snap ook niet waarom daar zo moeilijk over wordt gedaan. Ik vind het heerlijk om bij thuiskomst even met me ouders te babbelen over het leven, de werkdag en de laatste nieuwtjes. Verder heb ik geen enkele regel. 'Je bent oud en wijs genoeg om zelf te bepalen wat wel en niet kan'. Ik ben ook niet vaak thuis. Waarom zou ik dan nu het huis uit gaan? ¤ 1.200 vaste lasten betalen in plaats van ¤ 1.250 sparen!?quote:Op vrijdag 26 juli 2013 10:22 schreef sopzeep het volgende:
[..]
Tja, geen leven.. Iedereen heeft andere type ouders. Je kan het niet vergelijken.
Toen ik nog thuis woonde (19 jr) waren mijn ouders meer een soort 'vrienden/huisgenoten'. Er waren weinig tot geen verplichtingen en regels. Eten regelde ik zelf, etc. Een vriend van mij stond echter onder een strak regime en ergerde zich kapot. Toen we samen in een studentenhuis gingen wonen, merkte ik dat hij zich veel vrijer voelde en er voor mij op zich weinig veranderde.
Volgens mij hebben hebben veel 'thuiswoon'-bashers zelf een minder vrije opvoeding genoten, waardoor ze niet kunnen begrijpen dat veel mensen thuiswonen prima vinden
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |