De euro is van 1999.quote:Op dinsdag 23 juli 2013 19:52 schreef Igen het volgende:
[..]+ Dotcom-bubbel die net geklapt was, invoering van de euro, opkomst van het populisme (Fortuyn) in Nederland...
De invoering van contante euro's was echter in zekere zin wel een keerpunt: van 1995 t/m 2001 daalde de koers van de gulden(/euro) t.o.v. de dollar, 2002 t/m 2008 steeg de koers van de euro juist.quote:
Er was helemaal geen guldenkoers vanaf 1999 en ik denk echt niet dat de valutahandelaren erg onder de indruk waren van het feit dat er in 2001 ook papier en metaal bijkwam.quote:Op dinsdag 23 juli 2013 22:59 schreef Igen het volgende:
[..]
De invoering van contante euro's was echter in zekere zin wel een keerpunt: van 1995 t/m 2001 daalde de koers van de gulden(/euro) t.o.v. de dollar, 2002 t/m 2008 steeg de koers van de euro juist.
quote:Cordaid gaat armoede in Nederland bestrijden
De katholieke ontwikkelingsorganisatie Cordaid gaat actief armoede in Nederland bestrijden. Op basis van ervaringen in Afghanistan en Congo wil zij ook hier werkloze armen aan het werk helpen en uit hun sociale isolement halen. De eerste projecten beginnen in Den Haag, Breda en in de regio Arnhem/Nijmegen. .
'In een welvarend land als Nederland zou het niet zo mogen zijn dat steeds meer mensen in armoede leven', zegt Kristel Ashra, business development manager bij Cordaid. 'De afgelopen twintig jaar is het aantal mensen dat in armoede leeft gestegen van 4 naar 10 procent van de bevolking. Als organisatie die internationaal de armoede helpt bestrijden kunnen we onze ogen niet sluiten voor wat er in onze achtertuin gebeurt.'
goede zaak, we zijn er hier ook nog lang niet vanafquote:
Nog even een wat uitgebreidere uitleg en oplossing:quote:Op dinsdag 23 juli 2013 14:28 schreef grr0x het volgende:
[..]
Er is niks corrupt aan dit systeem, geld moet gewoon rollen. Het enige corrupte zijn de bankiers die troep slijten aan mensen die geen weet hebben wat ze aangesmeerd word. Maja als iemand een 2ehands auto koopt waarna blijkt dat de koppakking lek is kan je dat dan verwijten aan de verkoper of de koper? Punt is dat die 'corruptie' onderdeel is van ons dagelijks leven, aard van het beestje enso.
goede postquote:Op woensdag 24 juli 2013 09:56 schreef Japie77 het volgende:
[..]
Nog even een wat uitgebreidere uitleg en oplossing:
- geld is duizenden jaren geleden ontstaan als schuld en niet spontaan als ruilmiddel zoals men vaak denkt
-banken maken geld uit het niets
-het geld dat banken maken wordt gecreëerd als schuld
-huizenprijzen zijn niet onderhevig aan marktcorrectie omdat bijna al het nieuw gecreëerde geld de markt in komt door de hypotheekmarkt
-het probleem van dit systeem is dat er jarenlang teveel geld is gecreëerd voor consumptie (vergroot schuld) in plaats van voor productie (vergroot groei, welzijn, inkomen waarmee schuld betaald kan worden)
-crises zijn inherent aan dit systeem
-oorsprong van conjunctuurcycli zijn de resultaten van moodswings in de economie die ervoor zorgen dat we collectief meer of minder ‘lenen’
En oplossing:
Het Chicago Plan is een plan uit de vorige grote grote crisis (1933) dat de overheid toestaat door middel van een immense debt-equity swap al het geld in circulatie (dat eigenlijk krediet is; een belofte van de bank aan jou om jou geld te geven) op te kopen met staatsgeld dat wordt gecreëerd uit het niets (zoals banken het nu doen). Vanaf dat moment wordt het banken verboden meer ‘uit te lenen’ dan ze hebben (verbod op kredietverlening / verbod fractioneel reserve bankieren / verbod geldcreatie) en zal alleen de staat nog het officiële geld (ook giraal) produceren. Dit is een non-inflationaire actie omdat er aan het eind niet méér geld is dan daarvoor. De overheid zal dit geld vervolgens de economie in MOETEN spenderen om ervoor te zorgen dat we met zń allen de boodschappen kunnen betalen. Het effect hiervan is dat niemand meer hoeft te betalen voor het gebruik van geld. Mensen kunnen veel lenen van de bank of weinig, en het zal niets uitmaken voor de totale hoeveelheid geld in circulatie (voor het gemak hoort sparen hier even bij). Dit betekent dat er géén enorme schuldenberg zal opbouwen, dat de staatsschuld kan worden áfgebouwd en dat er andere dingen gedaan kunnen worden met geld dat de overheid overhoudt, zoals het verlagen van belastingen of het verschaffen van een basisinkomen.
Thx. Weet je het is zo simpel, als we dit zouden doen dan zou ons leven en welvaart er zo enorm op vooruit gaan. Het is ook de enige (juiste) oplossing voor deze crisis waar we inzitten.quote:
ja maar helaas zou het ook in een enorme depressie resulteren , omdat beperkte inflatie de smeerolie van economieen is.quote:Op woensdag 24 juli 2013 12:40 schreef Japie77 het volgende:
[..]
Thx. Weet je het is zo simpel, als we dit zouden doen dan zou ons leven en welvaart er zo enorm op vooruit gaan. Het is ook de enige (juiste) oplossing voor deze crisis waar we inzitten.
Nee, het was gewoon een economisch non-event. Dat is waar het om draait.quote:Op woensdag 24 juli 2013 07:24 schreef Igen het volgende:
Wat denk je waarom ik "(/euro)" schreef? Ik vind je een beetje betweterig doen.
Ik ben benieuwd hoe jouw posts eruit zien na de bijscholingscursus, of bedoelen we hetzelfde?quote:Op woensdag 24 juli 2013 23:55 schreef PaulieWalnuts het volgende:
Ik ben benieuwd hoe onze werkloosheidscijfers eruit zien als de Wajongers en WAO'ers herkeurt zijn.
Want daarvoor konden de zuidelijke landen al heel makkelijk geld lenen om noordelijke producten te kunnen kopen? Of kon dat pas vanaf 2001?quote:Op woensdag 24 juli 2013 23:53 schreef HiZ het volgende:
[..]
Nee, het was gewoon een economisch non-event. Dat is waar het om draait.
Ik ben benieuwd hoelang jij nog bij je moeder blijft wonen en hoelang zij jouw luier blijft verschonen.quote:Op donderdag 25 juli 2013 00:36 schreef crashbangboom het volgende:
[..]
Ik ben benieuwd hoe jouw posts eruit zien na de bijscholingscursus, of bedoelen we hetzelfde?
De groei is vooral gaan zitten in de dienstverlening van de overheid 'in natura' en dan in het bijzonder in de zorg. Het is dus niet alsof onze levensstandaard in z'n geheel nog op het niveau van destijds zit.quote:Op zaterdag 27 juli 2013 11:25 schreef reposailleurs het volgende:
Een boeiende column, ik lees dat de Nederlandse burger steeds armer wordt. Inmiddels is de koopkracht op het niveau van 1997. Niet dat we het toen zo slecht hadden maar toch. 16 jaar stilstand, economisch gezien is toch apart gezien de enorme technologische ontwikkelingen in die periode. http://marketupdate.nl/co(...)-wordt-steeds-armer/
DAt is een goed punt, de overheid wil te graag strooien met het hardverdiende geld van de burgerquote:Op zaterdag 27 juli 2013 13:13 schreef Igen het volgende:
Het roept natuurlijk wel de vraag op of de overheid niet te veel doet, of het niet beter zou zijn als we een groter deel van onze welvaart zelf mogen uitgeven als consument.
quote:di 30 jul 2013, 10:38 | 3 reacties
Nederland verarmt, europroject faalt
AMSTERDAM - Nederland is de laatste jaren gezakt op de wereldranglijst van rijke landen en wel naar de 18 plaats.
Twee andere belangrijke trends wat betreft de bbp-ontwikkelingen in de wereld: de eurozone blijft erg achter op de rest van de wereld en huishoudens leggen het (zwaar) af tegenover vooral het bedrijfsleven en in mindere mate ook de overheid, als het om de verdeling van het nationale inkomen
Mooi. Hup Griekenland de Euro uit en dan eens kijken of de banken overeind blijven. Hoop van niet.quote:Op woensdag 31 juli 2013 10:18 schreef reposailleurs het volgende:
Nu wordt het leuk. Griekenland gaat de eurozone onder druk zetten in plaats van andersom
http://marketupdate.nl/co(...)-ook-zonder-de-euro/
slim van ze.quote:Op woensdag 31 juli 2013 10:18 schreef reposailleurs het volgende:
Nu wordt het leuk. Griekenland gaat de eurozone onder druk zetten in plaats van andersom
http://marketupdate.nl/co(...)-ook-zonder-de-euro/
twitter:michaelsteen twitterde op woensdag 31-07-2013 om 14:06:39Greece needs another ¤11bn, half of it by year's end, the IMF says http://t.co/k1HkokDF1t reageer retweet
Apart om te zien hoe werkloosheid en GDP-ontwikkeling een totaal andere ontwikkeling vertonen.quote:
quote:Op woensdag 31 juli 2013 16:55 schreef Kowloon het volgende:
[..]
Apart om te zien hoe werkloosheid en GDP-ontwikkeling een totaal andere ontwikkeling vertonen.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |