Iemand in mijn kennissenkring doet dit bijna fulltime voor een groot bedrijf, álle kandidaten worden opgezocht en de informatie die hieruit naar voren komt weegt ook mee in de keuze voor een uitnodiging.quote:Op woensdag 26 juni 2013 18:50 schreef karr-1 het volgende:
[..]
Precies en dat kan tegenwoordig al een reden zijn om afgewezen te worden. Nieuwe werknemers worden bij ons standaard even gegoogled om te kijken wat je zoal tegenkomt. Uiteraard let je dan wel op de omstandigheden enzo, maar het speelt wel een rol.
Lol, wat een hoop vooroordelen. Nergens last van.quote:Op dinsdag 25 juni 2013 14:30 schreef Deshain het volgende:
[..]
Of omdat je lelijke foto's hebt op Facebook?
Ik weet van vrienden die van die HRM-dildo's zijn dat vrouwen over het algemeen worden gescreend op social media profielen. Niks CV en/of brief, de enige tips zijn: blond haar, blauwe ogen minimaal cup C en je komt overal binnen voor een gesprek indien redelijk symetrisch en verzorgd. Kan je het dan altijd nog waarmaken.
*edit*
34?
Vrouwen tussen de 28 en 36 gaan overigens sowieso op de "ongeschikt" stapel, zit niemand op te wachten nu er zat mensen te vinden zijn.
Jij voldoet ontzettend aan:quote:Op donderdag 27 juni 2013 09:01 schreef SEMTEX het volgende:
Lol, wat een hoop vooroordelen. Nergens last van.
quote:blond haar, blauwe ogen minimaal cup C en je komt overal binnen voor een gesprek indien redelijk symetrisch en verzorgd.
Ik ben 33, dus zou volgens meneer meteen op de opgeschikt stapel belandenquote:
De ervaring leert dat gewillig uitziende vrouwen hier wel eens aan kunnen ontkomen, vooral als er geen aanwijzingen zijn voor nesteldrang.quote:Op donderdag 27 juni 2013 09:03 schreef SEMTEX het volgende:
[..]
Ik ben 33, dus zou volgens meneer meteen op de opgeschikt stapel belanden
Wat een prachtige jaren 50-opvattingen heb je.quote:Op donderdag 27 juni 2013 09:05 schreef Deshain het volgende:
[..]
De ervaring leert dat gewillig uitziende vrouwen hier wel eens aan kunnen ontkomen, vooral als er geen aanwijzingen zijn voor nesteldrang.
Ik gooi hier alleen neer wat ik hoor van kennissen die hier dagelijks mee te maken hebben als degene die de stapeltjes maken.quote:Op donderdag 27 juni 2013 09:08 schreef SEMTEX het volgende:
[..]
Wat een prachtige jaren 50-opvattingen heb je.
Worden we het toch nog eens vandaagquote:Op donderdag 27 juni 2013 09:13 schreef Deshain het volgende:
HRM-personeel is minderwaardig volk en misschien wel het zwaarst onderhevig aan het Peter principle.
quote:
Maar dat neemt niet weg dat je wel moet zorgen dat je voldoet aan hun verwachtingen als je ergens solliciteert Ook al is het klootjesvolk, je moet het er maar mee doen.quote:Soms is het ook alsof dat soort mensen een cursus pijnlijke zaken op lompe manieren brengen gevolgd heeft. Vaak ook vrouwen zonder tact, trouwens.
Ik moest mijn scriptie aanpassen omdat ik arbeid als productiemiddel noemde, hippy'squote:Maar goed, het zit eigenlijk al in de functienaam: Human resource - beheer van menselijke productiemiddelen. Het zijn alleen maar poppetjes die geld kosten en moeten produceren
Hij heeft wel gelijk. Alle vrouwen in de groep 27-35 vallen bij ons standaard af, behalve de schoolverlaters.quote:Op donderdag 27 juni 2013 09:08 schreef SEMTEX het volgende:
[..]
Wat een prachtige jaren 50-opvattingen heb je.
Jammer voor jullie zeg, welkom in de 21e eeuw.quote:Op donderdag 27 juni 2013 09:45 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Hij heeft wel gelijk. Alle vrouwen in de groep 27-35 vallen bij ons standaard af, behalve de schoolverlaters.
Hoezo jammer? Dat is de groep die statistisch gezien de meeste kans maakt om binnen een jaar zwanger te worden. Wij gaan niet investeren in een consultant die grote kans heeft om niet inzetbaar te zijn voor langere periode. Gewoon een kwestie van rationele afwegingen maken.quote:Op donderdag 27 juni 2013 09:46 schreef SEMTEX het volgende:
[..]
Jammer voor jullie zeg, welkom in de 21e eeuw.
Dat is dus gewoon stomweg discriminatie, en ik hoop van harte dat je bedrijf ooit die echt fantastische vrouwelijke IT-er van een jaartje of 30 misloopt, omdat ze zelf kiest voor een bedrijf waar haar talenten beter tot hun recht zullen komen.quote:Op donderdag 27 juni 2013 09:56 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Hoezo jammer? Dat is de groep die statistisch gezien de meeste kans maakt om binnen een jaar zwanger te worden. Wij gaan niet investeren in een consultant die grote kans heeft om niet inzetbaar te zijn voor langere periode. Gewoon een kwestie van rationele afwegingen maken.
Zeker, via je linkedinquote:Op woensdag 26 juni 2013 19:01 schreef TardisMatrix het volgende:
Kijkt er dan niemand meer naar referenties?
Tsja sommige van die lui (vooral bij uitzendbureaus) behandelen je ook gewoon als 'n nummer en niet als mens dus ik kan me de frustratie wel voorstellen maar ik snap nog steeds niet wat TS tegenhoudt om bij alle bedrijven waar ze misschien een ICT'er kunnen gebruiken binnen te wandelen.quote:Op donderdag 27 juni 2013 23:18 schreef CafeRoker het volgende:
[..]
Zeker, via je linkedin
Staat je salaris ook op je CV? 3500 voor MBO is behoorlijk fors, ik kan me op zich wel voorstellen dat bedrijven dat aan de kant schuiven als 'toch niet te matchen'.
en stiekem heb ik het idee dat je toch wat veel recruiters net wat te hard afgebekt heb
Welnee, gewoon een duidelijke voorkeur voor mannen gebaseerd op eerdere ervaringen.quote:Op donderdag 27 juni 2013 23:06 schreef HetKlusKonijn het volgende:
[..]
Dat is dus gewoon stomweg discriminatie,
Voor haar 10, nee, wat zeg ik, 15 anderen.quote:en ik hoop van harte dat je bedrijf ooit die echt fantastische vrouwelijke IT-er van een jaartje of 30 misloopt, omdat ze zelf kiest voor een bedrijf waar haar talenten beter tot hun recht zullen komen.
En een paar posts terug zeg je dat je zo moeilijk mensen kunt vinden? En ja, dit is nogal zielig gedrag.quote:Voor haar 10, nee, wat zeg ik, 15 anderen.
Ik ken genoeg mensen in mijn omgeving met een zeer redelijke baan die ik nergens terug kan vinden op sociale mediaquote:Op woensdag 26 juni 2013 18:39 schreef karr-1 het volgende:
[..]
Tijdelijke facade of niet, in deze tijd is het gewoon raar als iemand totaal niet te vinden is. Vrijwel iedereen heeft wel een Linkedin, Facebook of Twitter account en vaak zelfs combinaties daarvan. Je moet er dan alleen wel op letten dat je er geen dingen op zet die je toekomstige werkgever niet hoeft te zien of te weten.
Preciesquote:Op woensdag 26 juni 2013 20:04 schreef Kapt-Ruigbaard het volgende:
[..]
Linken met ex collega`s is vrij normaal hoor. 90% van mijn connecties op LinkedIn zijn ex collega's.
Zijn er fantastische vrouwelijke IT-ers? Nee serieus, de mensen die vooraan staan in dat vakgebied zijn eigenlijk allemaal mannen. Steve jobs bill gates linus torvalds etc.. zijn er ook vrouwen die vooraan staan op ICT gebied?quote:Op donderdag 27 juni 2013 23:06 schreef HetKlusKonijn het volgende:
[..]
Dat is dus gewoon stomweg discriminatie, en ik hoop van harte dat je bedrijf ooit die echt fantastische vrouwelijke IT-er van een jaartje of 30 misloopt, omdat ze zelf kiest voor een bedrijf waar haar talenten beter tot hun recht zullen komen.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |