Gewoon indienen en zeggen dat je het van henzelf weet.quote:Op donderdag 13 juni 2013 01:07 schreef Terminator2000bc het volgende:
Niemand weet dus wat de 'minimaal vereiste verdenking' moet zijn om succesvol een onderzoek naar iemand te starten?
Nee. Maar ik weet wel dat je op moet passen met je buren bespioneren om te kijken of ze zich wel terecht een uitkering ontvangen. Ze kan aangifte tegen je doen.quote:Op donderdag 13 juni 2013 01:07 schreef Terminator2000bc het volgende:
Niemand weet dus wat de 'minimaal vereiste verdenking' moet zijn om succesvol een onderzoek naar iemand te starten?
quote:Op donderdag 13 juni 2013 01:23 schreef Tchock het volgende:
[..]
Nee. Maar ik weet wel dat je op moet passen met je buren bespioneren om te kijken of ze zich wel terecht een uitkering ontvangen. Ze kan aangifte tegen je doen.
Toen waren hippies (en dergelijk uitschot) nog aan de macht. Nu prevaleren steeds vaker mensen met gezond verstand.quote:Instantie: Hoge Raad der Nederlanden, 9 januari 1987
Ok.quote:Op donderdag 13 juni 2013 01:37 schreef Terminator2000bc het volgende:
[..]
[..]
Toen waren hippies (en dergelijk uitschot) nog aan de macht. Nu prevaleren steeds vaker mensen met gezond verstand.
Godwinnetje!quote:
quote:Op donderdag 13 juni 2013 01:15 schreef noSKIT het volgende:
[..]
TS = snitch, ga wat doen met je leven.
Oei, last van je uitkering?quote:Op donderdag 13 juni 2013 01:15 schreef noSKIT het volgende:
[..]
TS = snitch, ga wat doen met je leven.
Oh ja, alleen in NLquote:Op zaterdag 15 juni 2013 19:08 schreef NiGeLaToR het volgende:
[..]
Oei, last van je uitkering?![]()
Waarom iemand beschermen die de samenleving verneukt?
Alleen in NL is het normaal ambulance personeel in elkaar te beuken en uitkeringsfraude oke te vinden.
Besef van goed en fout is echt wel weg bij je.
Ja in Noord Korea, China, Somalie en Sudan zijn ze ook de weg kwijt, maar ik dacht, betreffende Fok!er weet vast niet waar dat ligt. Bedank voor je bijdrage btw; voegt echt wat toe, dank je, helemaal top, echt super.quote:
Jij maakte de opmerking...quote:Op zaterdag 15 juni 2013 19:13 schreef NiGeLaToR het volgende:
[..]
Ja in Noord Korea, China, Somalie en Sudan zijn ze ook de weg kwijt, maar ik dacht, betreffende Fok!er weet vast niet waar dat ligt. Bedank voor je bijdrage btw; voegt echt wat toe, dank je, helemaal top, echt super.
Dien het in, desnoods anoniem. Gemeenten gaan zulke tips in principe gewoon na en mochten er voldoende aanknopingspunten zijn kan in het uiterste geval de uitkering beëindigd worden en teruggevorderd vanaf het moment dat de fraude ontstond (indien dat niet duidelijk gemaakt kan worden wordt de gehele uitkering teruggevorderd).quote:Op donderdag 13 juni 2013 01:07 schreef Terminator2000bc het volgende:
Niemand weet dus wat de 'minimaal vereiste verdenking' moet zijn om succesvol een onderzoek naar iemand te starten?
Die is er niet. Maar hoe meer feiten worden genoemd, hoe geloofwaardiger een tip wordt lijkt me. Ik heb wel eens een anonieme brief gezien die iemand naar de gemeente had gestuurd om vermeende bijstandsfraude aan te geven. Dat is toen onderzocht en de uitkering werd ingetrokken. Gemeentes sturen bij een ernstige verdenking van bezit van onroerend goed sociaal rechercheurs naar Marokko of Turkije. Maar wat de minimale verdenking is.. tsja, zal wel per geval verschillend zijn. Hmm ik zie dat het laatste hierboven staat.. het is al laat..quote:Op donderdag 13 juni 2013 01:07 schreef Terminator2000bc het volgende:
Niemand weet dus wat de 'minimaal vereiste verdenking' moet zijn om succesvol een onderzoek naar iemand te starten?
Een inspecteur is met één melding natuurlijk geen volledige maand bezig. Belangrijker is dat bij een constatering van fraude dat niet alleen de bijstand stopgezet wordt, maar ook wordt teruggevorderd vanaf het moment dat men kan aantonen dat de bijstand onrechtmatig uitgekeerd is. Dat kan dus vele jaren zijn en ook vele tienduizenden euro's bedragen. Dat men nog bezwaar/beroep kan aantekenen tegen zo'n beslissing is natuurlijk geen reden om er dan maar volledig van af te zien. Die overweging wordt wel gemaakt, maar als dit gaat om langdurige fraude dan is de kans klein dat het niet de moeite loont.quote:Op woensdag 12 juni 2013 20:01 schreef Maanvis het volgende:
[..]
Een inspecteur verdient zo rond de 3200 euro per maand, als ik de loonwijzer mag geloven voor soortgelijke werkzaamheden. dat betekent dat ie het rijk zo rond de 4800 euro zal kosten (gebaseerd op de algemene formule 2/3 van de kosten van je personeel is het salaris). om een gedegen onderzoek te doen + gang naar de rechter en bijbehorende kosten + administratieve afwerking mag je wmb minstens een maand fulltime rekenen. Daar kan zo'n uitkeringstrekker 4 maanden bijstand van trekken als het niet meer is.
Elke (enigszins serieus te nemen) melding naar misbruik dient te onderzocht te worden. Als de melding concreet genoeg is en aanwijzingen biedt dat er inderdaad sprake is van bijstandsfraude dan kan er een nader onderzoek ingesteld worden al dan niet met hulp van de Sociale Recherche.quote:Op donderdag 13 juni 2013 01:07 schreef Terminator2000bc het volgende:
Niemand weet dus wat de 'minimaal vereiste verdenking' moet zijn om succesvol een onderzoek naar iemand te starten?
Bijstandsuitkeringen worden door gemeenten geregeld, het UWV heeft daar niets mee van doen.quote:Op zondag 16 juni 2013 12:35 schreef superheist het volgende:
Als je deze website invult beslist de UWV zelf wel of er genoeg aanleiding is of niet. https://portaal.uwv.nl/webformulieren/TriplEforms.aspx
kan anoniem ja.
Leuk dat soort natte vingerwerk. Je weet niet eens hoe lang zo'n onderzoek duurt. Daarnaast zullen frauderende mensen jarenlang zoniet decennia lang misbruik maken van de bijstandquote:Op woensdag 12 juni 2013 19:43 schreef Maanvis het volgende:
[..]
een onderzoek kost meer dna die mensen in een half jaar binnenharken aan bijstand..
Als het voor de rechter komt wel... Tel maar er bij op wat zo'n gang naar de rechter kost.quote:Op zondag 16 juni 2013 11:43 schreef Ryon het volgende:
[..]
Een inspecteur is met één melding natuurlijk geen volledige maand bezig.
Bullshit. Het feit dat een dergelijke zaak voor de rechter komt heeft voor een inspecteur totaal geen waarde. Een inspecteur doet een onderzoek en vervolgens wordt er een eventueel intrekkingsbesluit genomen. Mochten mensen daartegen in bezwaar/beroep gaan is het aan juridische medewerkers om dat verder af te handelen.quote:Op zondag 16 juni 2013 17:47 schreef Maanvis het volgende:
[..]
Als het voor de rechter komt wel... Tel maar er bij op wat zo'n gang naar de rechter kost.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |