quote:Op vrijdag 31 mei 2013 12:07 schreef Theoden het volgende:
De Turkse oproerpolitie heeft vrijdagochtend een einde gemaakt aan een protestactie in een park in Istanbul tegen het kappen van bomen.
Enkele honderden betogers voerden al vier dagen actie tegen de door de overheid geplande renovatie van het centrale Taksim-plein. De actievoerders willen dat het bij het plein behorende Gezi-park behouden blijft en er geen bomen worden gekapt.
De politie zette traangas in en maakte ook gebruik van het waterkanon om de betogers uiteen te drijven. Een onbekend aantal demonstranten raakte gewond toen zij, achtervolgd door de politie, over een muur wilden klimmen en deze onder hun gewicht instortte. Dat heeft het persbureau Dogan gemeld.
En dan te bedenken dat het allemaal heel vredig begon...quote:Dit kan nog wel eens flinke gevolgen gaan hebben. Er is namelijk nog steeds geen einde gemaakt en er gaan steeds meer mensen de straat op. Morgen zullen er in alle grote steden grote protesten plaatsvinden.
Goed verhaal.quote:Op woensdag 5 juni 2013 08:01 schreef speknek het volgende:
Hier nog een stukje desinformatie van een Nederlandse extremist.
http://samplekanon.com/?p=2439
Dat kan toch nog steeds (bij bestaande winkels)? Men (of Erdogan) heeft ervoor gekozen om de drankoverlast in de omgeving van scholen, opleidingscentra én religieuze gebouwen te reduceren. "Religieuze gebouwen" had wat mij betreft wel weggelaten mogen worden uit dit rijtje, maar zó erg is het toch niet (mits dit niet het begin is van een reeks beperkingen vanuit religieus oogpunt)?quote:Op woensdag 5 juni 2013 08:05 schreef speknek het volgende:
[..]
Wat vind je er een goed idee aan, en wat is er op tegen als een volwassene na het middag of avondgebed in de moskee een biertje gaat kopen?
Je weet dat ook in Nederland het begrip overlast doorgaans wordt gebruikt om er beperkende wetgeving doorheen te rammen? Welke overlast was er precies? Of kan onze onderbuik dat zelf wel aanvoelen?quote:Op woensdag 5 juni 2013 08:41 schreef sylvesterrr het volgende:
Dat kan toch nog steeds (bij bestaande winkels)? Men (of Erdogan) heeft ervoor gekozen om de drankoverlast in de omgeving van scholen, opleidingscentra én religieuze gebouwen te reduceren. "Religieuze gebouwen" had wat mij betreft wel weggelaten mogen worden uit dit rijtje, maar zó erg is het toch niet (mits dit niet het begin is van een reeks beperkingen vanuit religieus oogpunt)?
Ik zie niet zoveel drankoverlast bij de plaatselijke Albert Heijn. Wel misschien in uitgaanscentra, maar daar mag het (nog!) wel schijnbaar. Dat het niet bij religieuze gebouwen mag is niet anders dan een beperking uit religieus oogpunt. Dus het begin van...? Daar is het al te laat voor.quote:Op woensdag 5 juni 2013 08:41 schreef sylvesterrr het volgende:
[..]
Dat kan toch nog steeds (bij bestaande winkels)? Men (of Erdogan) heeft ervoor gekozen om de drankoverlast in de omgeving van scholen, opleidingscentra én religieuze gebouwen te reduceren. "Religieuze gebouwen" had wat mij betreft wel weggelaten mogen worden uit dit rijtje, maar zó erg is het toch niet (mits dit niet het begin is van een reeks beperkingen vanuit religieus oogpunt)?
Als je overlast wil tegengaan, moet je overlast tegengaan. En niet iets anders doen (strengere alcohol-regels bedenken bijvoorbeeld). Want dan doe je niet wat je zegt en dan ben je een leugenaar.quote:Op woensdag 5 juni 2013 08:41 schreef sylvesterrr het volgende:
[..]
Dat kan toch nog steeds (bij bestaande winkels)? Men (of Erdogan) heeft ervoor gekozen om de drankoverlast in de omgeving van scholen, opleidingscentra én religieuze gebouwen te reduceren. "Religieuze gebouwen" had wat mij betreft wel weggelaten mogen worden uit dit rijtje, maar zó erg is het toch niet (mits dit niet het begin is van een reeks beperkingen vanuit religieus oogpunt)?
Nee, die ben ik niet vergeten. Het is echter belachelijk die "Christelijke waarden" te noemen. Alsof Hindu's, Moslims en atheisten niet het moreel besef hebben dat ze niet moeten stelen, moorden en overspel plegen. Ik irriteer me echt mateloos aan van die Christenfundi's die denken dat wij mensen een God nodig hebben om ons te vertellen dat wij niet moeten moorden (en die dus ook denken dat niet-Christenen die normen en waarden niet hebben).quote:Op woensdag 5 juni 2013 05:31 schreef PrepperNL het volgende:
Hier vergis jij je in maat. ben jij de 10 geboden vergeten?
De strekking 10 geboden zijn in elke westerse samenleving opgenomen en zelfs veel niet westerse lees christelijke landen hebben de strekking van de 10 geboden overgenomen.
Nee, de voorgestelde regels zijn veel strikter dan jij denkt; elke keer als een bestaande zaak iets verandert (eigenaar/naam) dan wordt de alcoholvergunning ingetrokken als de zaak ligt in een straal van 100 meter rondom een onderwijsinstelling of een moskee. Dit geldt voor alle zaken, ook cafe's bars en restaurants.quote:Op woensdag 5 juni 2013 08:41 schreef sylvesterrr het volgende:
[..]
Dat kan toch nog steeds (bij bestaande winkels)? Men (of Erdogan) heeft ervoor gekozen om de drankoverlast in de omgeving van scholen, opleidingscentra én religieuze gebouwen te reduceren. "Religieuze gebouwen" had wat mij betreft wel weggelaten mogen worden uit dit rijtje, maar zó erg is het toch niet (mits dit niet het begin is van een reeks beperkingen vanuit religieus oogpunt)?
Er is helemaal geen alcohol overlast die regelgeving rechtvaardigt. Het alcohol gebruik is 1,5 per jaar per hoofd van de bevolking. Zelfs als je rekening houdt met het feit dat 1/3 van de Turken wel eens wat drinkt dan heb je het over 4.5 l per jaar. Op die hoeveelheid per jaar moet je erg je best doen om een alcoholprobleem te hebben.quote:Op woensdag 5 juni 2013 08:59 schreef Ringo het volgende:
[..]
Je weet dat ook in Nederland het begrip overlast doorgaans wordt gebruikt om er beperkende wetgeving doorheen te rammen? Welke overlast was er precies? Of kan onze onderbuik dat zelf wel aanvoelen?
http://www.aljazeera.com/(...)136482946191873.htmlquote:Op woensdag 5 juni 2013 10:07 schreef Dance99Vv het volgende:
twitteraars in turkey worden opgepakt om de reden dat ze leugens vertellen .
bron al jazeera
Niks nieuws in Turkijequote:Op woensdag 5 juni 2013 10:07 schreef Dance99Vv het volgende:
twitteraars in turkey worden opgepakt om de reden dat ze leugens vertellen .
bron al jazeera
Ik snap je punt wel alleen is het niet zo raar dat een religieuze partij een conservatieve koers vaart wat bepaalde moraliteit betreft. In Nederland heb je hetzelfde, denk aan de zondag waarop winkels dicht moeten zijn en pas slinks daaronderuit komen als ze aanspraak maken op de uitzondering voor "toeristische gebieden". En de Nederlandse politiek wordt niet eens gedomineerd door een religieuze partij zoals dat in Turkije nu al circa 10 jaar het geval is. Met andere woorden, de Turken die AKP stemmen (en dat zijn er nogal wat) vinden blijkbaar deze specifieke conservatieve koers niet zo'n groot probleem. Of achten andere zaken die de AK partij voor elkaar krijgt belangrijker.quote:Op woensdag 5 juni 2013 09:55 schreef HiZ het volgende:
Er is helemaal geen alcohol overlast die regelgeving rechtvaardigt. Het alcohol gebruik is 1,5 per jaar per hoofd van de bevolking. Zelfs als je rekening houdt met het feit dat 1/3 van de Turken wel eens wat drinkt dan heb je het over 4.5 l per jaar. Op die hoeveelheid per jaar moet je erg je best doen om een alcoholprobleem te hebben.
Om nog maar te zwijgen over het feit dat een flink deel sowieso niet eens door Turken wordt gedronken, maar door toeristen in de toeristische centra, maar die mogen gewoon doordrinken. Het gaat er vooral om om het voor gewone turken die geen trek hebben om de Padisah blindelings te volgen het onmogelijk te maken hun eigen keuzes te maken.
niet direct , was in het nieuws,quote:Op woensdag 5 juni 2013 10:13 schreef Ringo het volgende:
[..]
http://www.aljazeera.com/(...)136482946191873.html
Bedoel je dit artikel?
quote:Polise taş atan Suriyeli Muhalifler olduğu iddiası dolaşıyordu. 10 dakika kadar önce Armutlu Gençliği Fotograflarda gördüğünüz yakaladıkları bir suriyeli'yi Emniyet Müdürümüz Ragıp beye teslim etmişler.
DÜN ORTALIGI KARISTIRMAYA CALISANLARA DIKKAT EDIN DEDIGIMIZDE BIZE KES SESINI ADMIN DIYENLER VARDI İŞTE BU YUZDEN DIYORDUK ARMUTLU GENCLIGI PROVAKATORU POLISE TESLIM ETTİ.
SÜRİYELİ MUHALIFLERE VE AŞIRI UÇLARA DIKKAT EDIN BURASI HATAY İŞİ FARKLI YONLERE CEKMEK ISTEYENLERE ENGEL OLMAK ELINIZDE HERKES BIRBIRINI TANIYOR YABANCILARA DIKKAT EDIN
quote:SAYFAMIZA GONDERILEN ILETI OLDUGU GIBI GONDERIYORUZ
Bu erefsiz, hiç kimse polise tala müdahale etmezken polisi talamaya balam. Durdurmaya çalmlar. Bu erefsiz ÖSO askeri. Bozgunculuk yapmaya çalan bu erefsiz imdi polise teslim edildi. Yakaland. Bulvarda u an için ortam sakin. Bu erefsizin bu görüntüsünü yayalm. Ve kimin suçlu kimin suçsuz olduunu anlayalm. Fotoraf Furkan Yldz ve Alican Okay tarafndan bizzat görülmütür.
te gerçek provokatör!
Een gladgeschoren wahabi met kettinkje welteverstaan.quote:Op woensdag 5 juni 2013 11:03 schreef Isetmyfriendsonfire het volgende:
Ik lees nu overal dat de terroristen die Sryië zgn moeten redden, die nu in Turkije zijn opgevangen, de gene zijn die stenen gooien naar de politie in Hatay & omgeving. Ik heb het niet op 1 plek gelezen, maar meerdere, met verschillende foto's. Als dit echt is, is dit toch wel heel erg. Vieze kut wahabi's.
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[..]
[..]
Vertel, op welke manier zijn ze een optie? En op welke partijen doel je precies?quote:Op woensdag 5 juni 2013 11:26 schreef johnson555 het volgende:
Valt me op dat men hier Erdogan weg wil hebben , ja en dan? Overige partijen zijn optie
Soory dat moest geen optie zijn excuse moiquote:Op woensdag 5 juni 2013 11:27 schreef zarGon het volgende:
[..]
Vertel, op welke manier zijn ze een optie? En op welke partijen doel je precies?
Ah zo. Dan zeggen we hetzelfde.quote:Op woensdag 5 juni 2013 11:29 schreef johnson555 het volgende:
[..]
Soory dat moest geen optie zijn excuse moi
Dit klinkt nogal racistisch en generaliserend. Heus niet alle immigranten zullen stenen gooien hoor. En omdat het regime van erdogan iets zegt hoeft het nog niet waar te zijn.quote:Op woensdag 5 juni 2013 11:03 schreef Isetmyfriendsonfire het volgende:
Ik lees nu overal dat de terroristen die Sryië zgn moeten redden, die nu in Turkije zijn opgevangen, de gene zijn die stenen gooien naar de politie in Hatay & omgeving. Ik heb het niet op 1 plek gelezen, maar meerdere, met verschillende foto's. Als dit echt is, is dit toch wel heel erg. Vieze kut wahabi's.
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[..]
[..]
Dat krijg je nu eenmaal als de regering je voor terrorist uitmaakt. Dan kan je net zo goed de echte terroristen gaan steunen want zo wordt je toch al bestempeld.quote:Op woensdag 5 juni 2013 11:33 schreef johnson555 het volgende:
Grappig dat men zelfs de BDP (de partij die openlijk terroristen steunt) graag stemmen ziet winnen en zelfs aan de macht wil
Ja, wat denk je, dat 'ie zo opvallend mogelijk gaat provoceren?quote:Op woensdag 5 juni 2013 11:19 schreef Baghdaddy het volgende:
[..]
Een gladgeschoren wahabi met kettinkje welteverstaan.
Het is niet 1 incidentje, we weten allemaal hoe het zit. De bomaanslagen in Reyhanli kwamen ook van deze flikkers. In Adana was een auto gevonden met een bom die 5 keer zo zwaar zou zijn als in Reyhanli. Deze.. wat zijn het, ik wil ze niet eens mensen noemen, hebben daar niks te zoeken! En ook niet in Syrië!quote:Op woensdag 5 juni 2013 11:34 schreef PrepperNL het volgende:
[..]
Dit klinkt nogal racistisch en generaliserend. Heus niet alle immigranten zullen stenen gooien hoor. En omdat het regime van erdogan iets zegt hoeft het nog niet waar te zijn.
1 incidentje en jij zzegt meteen dat alle immigranten geweldadige stenen gooiers zijn dit is echt te gek voor woorden,
Een echte wahabi? Ja altijd, wanneer het maar kan.quote:Op woensdag 5 juni 2013 11:37 schreef Isetmyfriendsonfire het volgende:
[..]
Ja, wat denk je, dat 'ie zo opvallend mogelijk gaat provoceren?
Ook een beetje hypocriet als je het mij vraagt. Erdogan steunt en bewapend deze gasten, en als ze steentjes gooien naar erdogan zijn agenten neem je het op voor erdogan die juist deze extremisten bewapend om zijn buurland te vernietigen?quote:Op woensdag 5 juni 2013 11:38 schreef Isetmyfriendsonfire het volgende:
Deze.. wat zijn het, ik wil ze niet eens mensen noemen, hebben daar niks te zoeken! En ook niet in Syrië!
Sorry hoor, ik ken jullie voorgeschiedenis niet maar ik zie weinig verkeerds in zijn opmerking. Zijn het soms allemaal stormfront rakkertjes daar in Turkije? Het alcoholverbod rond moskeeën is volgens mij een van de punten die aangehaald worden in het protest, zeker aangezien er zo veel moskeeën zijn dat deze beperking wel heel erg veel impact heeft.quote:
Het gaat om veel meer volgens mij, iets met human rights enzo kort samengevatquote:Op woensdag 5 juni 2013 11:54 schreef JJ76 het volgende:
[..]
Sorry hoor, ik ken jullie voorgeschiedenis niet maar ik zie weinig verkeerds in zijn opmerking. Zijn het soms allemaal stormfront rakkertjes daar in Turkije? Het alcoholverbod rond moskeeën is volgens mij een van de punten die aangehaald worden in het protest, zeker aangezien er zo veel moskeeën zijn dat deze beperking wel heel erg veel impact heeft.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Lol
tuurlijk gaat het om veel meer; de scheiding van kerk(moskee) en staat is een van de punten, daaronder valt het alcohol verbod weer gedeeltelijk. Een ander punt is het onderdrukken van demonstraties/meningsuiting en zo zijn er nog tal van punten.quote:Op woensdag 5 juni 2013 11:57 schreef Dance99Vv het volgende:
[..]
Het gaat om veel meer volgens mij, iets met human rights enzo kort samengevat
Wou alleen aangeven dat kritiek op de Turkse regering afdoen als 'anti-islam' exact is wat Tayyip zou kunnen zeggen.quote:
Want er zijn geen moslims die een biertje drinken? Wel eens in Turkije geweest uberhaupt? Lekker goudgeel Efesje genomen?quote:Op woensdag 5 juni 2013 12:11 schreef Che_ het volgende:
Hij heeft het over een biertje drinken na het gebed in de moskee. Jij vindt dat niet provocerend? En overigens zeg ik het niet zomaar, speknek heeft zich wel vaker discriminerend uitgelaten over moslims.
Moslims die een biertje drinken? Ben je verder wel in orde?quote:Op woensdag 5 juni 2013 12:28 schreef speknek het volgende:
[..]
Want er zijn geen moslims die een biertje drinken? Wel eens in Turkije geweest uberhaupt? Lekker goudgeel Efesje genomen?
ik zou het ook liever over de"turken"hebben (en hun strijd) als over de verzamelnaam moslims,en over de gebeurtenissen en achtergronden dan mekaar hier aanvallen.quote:Op woensdag 5 juni 2013 12:33 schreef johnson555 het volgende:
[..]
Moslims die een biertje drinken? Ben je verder wel in orde?
Is dit van de staatstelevisie/staatsmedia? dan is het oppassan ,ik zie voornamelijk op alle kanalen die hier gepresenteert worden gewone burgers ( en wat hooligans)de straat op gaanquote:Op woensdag 5 juni 2013 11:03 schreef Isetmyfriendsonfire het volgende:
Ik lees nu overal dat de terroristen die Sryië zgn moeten redden, die nu in Turkije zijn opgevangen, de gene zijn die stenen gooien naar de politie in Hatay & omgeving. Ik heb het niet op 1 plek gelezen, maar meerdere, met verschillende foto's. Als dit echt is, is dit toch wel heel erg. Vieze kut wahabi's.
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[..]
[..]
Ik neem inderdaad niet aan dat er veel moslims zijn die direct na moskee bezoek alcohol gaan drinken. Maar laten we niet hypocriet zijn, er zijn genoeg moslims die zondigen aan het alcohol verbod. Ken er zelf ook zeker een aantal uit kennissenkring en collega's. Maar dronk geen enkele moslim alcohol dan zou 'scheiding van kerk en staat' al geen eisen aan omgeving van moskee mogen verbinden. Anders vind ik dat bij bijvoorbeeld scholen. Hoop dat je mijn posts niet discriminerend of provocerend vind, zo zijn ze zeker niet bedoeld.quote:Op woensdag 5 juni 2013 12:11 schreef Che_ het volgende:
[..]
Hij heeft het over een biertje drinken na het gebed in de moskee. Jij vindt dat niet provocerend? En overigens zeg ik het niet zomaar, speknek heeft zich wel vaker discriminerend uitgelaten over moslims.
lolquote:Op woensdag 5 juni 2013 13:29 schreef Hathor het volgende:
http://news.google.nl/new(...)e-mail-Erdogan.dhtml
Ja hoor, genoeg in TR en rakiquote:Op woensdag 5 juni 2013 12:33 schreef johnson555 het volgende:
[..]
Moslims die een biertje drinken? Ben je verder wel in orde?
nu.nlquote:Derde dode bij Turkse protesten
Een Turkse betoger die tijdens protesten in Ankara gewond was geraakt, is aan zijn verwondingen overleden. Dat is woensdag bekendgemaakt.
Foto: AFP
De activist, Ethem Sarisülük, is de derde dode sinds de protesten uitbraken vorige week.
Sarisülük was gewond geraakt aan zijn hoofd, meldden Turkse media. Het is niet duidelijk waardoor dat kwam. De twee andere slachtoffers tijdens protesten kwamen om in de metropool Istanbul en in Antakya, in het zuiden van Turkije.
quote:Op woensdag 5 juni 2013 14:02 schreef Beathoven het volgende:
Daarbij is op Erdogan stemmen (voor die paar die het doem) niet echt hart hebben voor mensen die hier daadwerkelijk wonen
Goede eisen maar Erdogan gaat natuurlijk net zoals Al-Assad niet zelf opstappen.quote:Op woensdag 5 juni 2013 13:56 schreef De_Guidance het volgende:
De betogers hebben zeven eisen overhandigd aan de vice-premier:
-Park moet blijven
-Ottomaanse barak niet herbouwen
-Ataturk Centrum niet slopen
-Verantwoordelijken ontslaan
-Traangasbom verbieden
-Alle betogers vrijlaten
-Beperkingen op de vrijheid van meningsuiting intrekken
Het zou de Turken in t buitenland die de demonstranten niet steunen sieren om op zn minst eens wat te gaan nadenken over dit alles ipv er maar met de handen in de zakken bij te staan.quote:Op woensdag 5 juni 2013 14:10 schreef zarGon het volgende:
[..].
Ik hoor al vanaf het begin in deze reeks van alles over Erdoğan en AKP. Maar geen enkele alternatief ervoor.
Vertel eens, wat zouden de mensen die echt hart hebben moeten stemmen?
Je geeft geen antwoord op mijn vraag.quote:Op woensdag 5 juni 2013 14:19 schreef Beathoven het volgende:
[..]
Het zou de Turken in t buitenland die de demonstranten niet steunen sieren om op zn minst eens wat te gaan nadenken over dit alles ipv er maar met de handen in de zakken bij te staan.
Naast de demonstranten zijn er ouderen , zwakkeren en gezinnen die de straten niet opkomen vanwege t risico maar wel met gerinkel laten horen dat ze er zijn. Je kunt na alles wat er gebeurd is niet een bevolking maar aan zn lot over laten en ze erdogan nog een keer toewijzen met een stem.
Je zou als Nederlander of Turk in t buitenland ook een bepaald verantwoordelijkheidsgevoel moeten hebben.
Dat vragen ze niet toch? Er staat "verantwoordelijken", niet "Erdogan". Zou natuurlijk sowieso raar zijn omdat Erdogan democratisch gekozen is. Deze eisen moeten in te willigen zijn, zeker omdat Erdogan gewoon aan kan blijven.quote:Op woensdag 5 juni 2013 14:16 schreef WammesWaggel het volgende:
Goede eisen maar Erdogan gaat natuurlijk net zoals Al-Assad niet zelf opstappen.
Dat is ook geen eis. Maar je wil natuurlijk iets te graag die vergelijking maken.quote:Op woensdag 5 juni 2013 14:16 schreef WammesWaggel het volgende:
[..]
Goede eisen maar Erdogan gaat natuurlijk net zoals Al-Assad niet zelf opstappen.
Zet je desnoods in voor t vormen van een partij die pro mensenrechten is en geen onderscheid wil maken. De protesteerders gaven over t algemeen al t goede voorbeeld dat er iets moet komen wat mensen verbind zoals ze dat ook zelf deden. En daar kunnen best ex-chp'ers, akp'ers en mhp'ers etc in plaatsnemen.quote:Op woensdag 5 juni 2013 14:19 schreef zarGon het volgende:
[..]
Je geeft geen antwoord op mijn vraag.
Je zegt 'stem geen AKP'. Ik zeg 'prima, maar noem dan eens waar we op moeten stemmen'.
Dus, vertel.
Verander het punt nou niet..je zei IN de moskee en NA het gebed. Dat is heel wat anders dan wat je nu zegt.quote:Op woensdag 5 juni 2013 12:28 schreef speknek het volgende:
[..]
Want er zijn geen moslims die een biertje drinken? Wel eens in Turkije geweest uberhaupt? Lekker goudgeel Efesje genomen?
Ik typte aanvankelijk na de kerk, maar daarmee zou ik sylvesterrr in de kaart spelen, het moet namelijk voor de overheid helemaal niets uitmaken of een volwassene van welke gezindte dan ook een drankje neemt. Als ze dat wel doen is het discriminatie.
Tamelijk softe eisen nog, ik zou excuses van Erdogan zelf eisen.quote:Op woensdag 5 juni 2013 13:56 schreef De_Guidance het volgende:
De betogers hebben zeven eisen overhandigd aan de vice-premier:
-Park moet blijven
-Ottomaanse barak niet herbouwen
-Ataturk Centrum niet slopen
-Verantwoordelijken ontslaan
-Traangasbom verbieden
-Alle betogers vrijlaten
-Beperkingen op de vrijheid van meningsuiting intrekken
Vergelijk Assad niet met tayyip.quote:Op woensdag 5 juni 2013 14:16 schreef WammesWaggel het volgende:
[..]
Goede eisen maar Erdogan gaat natuurlijk net zoals Al-Assad niet zelf opstappen.
Zonder te zeggen dat ik de oppositie in Turkije zo geweldig vindt; Erdogan laat zien wat er gebeurt als iemand te lang aan de macht blijft. Een man die ik jaren lang heb verdedigd tegen critici is nu iemand die ik het liefste gisteren nog zie aftreden.quote:Op woensdag 5 juni 2013 14:10 schreef zarGon het volgende:
[..].
Ik hoor al vanaf het begin in deze reeks van alles over Erdoğan en AKP. Maar geen enkele alternatief ervoor.
Vertel eens, wat zouden de mensen die echt hart hebben moeten stemmen?
In het oorspronkelijke plan komt er volgens mij een groot Operagebouw en een nieuw AKM. Snap eerlijk gezegd ook niet wat de betogers hebben met dat gedrocht wat er nu staat.quote:Op woensdag 5 juni 2013 14:43 schreef HiZ het volgende:
[..]
Tamelijk softe eisen nog, ik zou excuses van Erdogan zelf eisen.
Verder mag van mij het AKM best afgebroken worden, als ze er maar wel een nieuwe concerthal voor neerzetten en niet een of andere megalomane moskee. Ook mag de moskee aan de andere kant van het plein wel wat bescheidener van opzet. Een minaret van 60 meter slaat nergens op.
Ja vond het al gek, je was vroeger vrij positief over ze.quote:Op woensdag 5 juni 2013 14:44 schreef HiZ het volgende:
[..]
Zonder te zeggen dat ik de oppositie in Turkije zo geweldig vindt; Erdogan laat zien wat er gebeurt als iemand te lang aan de macht blijft. Een man die ik jaren lang heb verdedigd tegen critici is nu iemand die ik het liefste gisteren nog zie aftreden.
Turken die in het buitenland wonen mogen wel stemmen als ze naar Turkije komen tijdens de verkiezingen. Er staan dan zelfs stemhokjes op het vliegveld. Veel van die mensen stemmen dan op de AKP omdat ze alleen maar de mooie nieuwe luchthaven, de wegen en de nieuwe gebouwen zien. Ze denken nooit na over hoe dat allemaal tot stand is gekomen.quote:Op woensdag 5 juni 2013 14:13 schreef De_Guidance het volgende:
Het gaat erom wat mensen in Turkije stemmen.
Beathoven lijkt nu te doen alsof mensen in Europa hem hebben gekozen. Je kan ook helemaal niet stemmen vanuit Europa.
Het gaat om het principe; de Padisah riep dat hij niemands toestemming nodig had, maar de feitelijke situatie is dat het gebouw een wettelijk beschermd monument is. Waarmee hij dus heeft gezegd dat hij boven de wet staat.quote:Op woensdag 5 juni 2013 14:45 schreef De_Guidance het volgende:
[..]
In het oorspronkelijke plan komt er volgens mij een groot Operagebouw en een nieuw AKM. Snap eerlijk gezegd ook niet wat de betogers hebben met dat gedrocht wat er nu staat.
Maar goed, smaken verschillen.
Weet ik. Maar het zijn sowieso marginale aantallen op de hele uitslag. Tevens kost het wel erg veel moeite.quote:Op woensdag 5 juni 2013 14:46 schreef HiZ het volgende:
[..]
Turken die in het buitenland wonen mogen wel stemmen als ze naar Turkije komen tijdens de verkiezingen. Er staan dan zelfs stemhokjes op het vliegveld. Veel van die mensen stemmen dan op de AKP omdat ze alleen maar de mooie nieuwe luchthaven, de wegen en de nieuwe gebouwen zien. Ze denken nooit na over hoe dat allemaal tot stand is gekomen.
Het punt is dat ik de inperking van de macht van het leger, en het creëren van een moderne economie altijd als heel positief heb gezien en nog steeds zie. Aan de andere kant zie ik de laatste twee jaar steeds meer een minister president die denkt dat hij het volk niet vertegenwoordigt maar dat hij het volk is. Ik noem hem niet voor niets Padisah. Het wordt mij koud om het hart als ik denk aan de plannen voor een presidentiëel stelsel waar deze man dan de eerste president zou moeten worden.quote:Op woensdag 5 juni 2013 14:46 schreef De_Guidance het volgende:
[..]
Ja vond het al gek, je was vroeger vrij positief over ze.
Helder.quote:Op woensdag 5 juni 2013 14:52 schreef HiZ het volgende:
[..]
Het punt is dat ik de inperking van de macht van het leger, en het creëren van een moderne economie altijd als heel positief heb gezien en nog steeds zie. Aan de andere kant zie ik de laatste twee jaar steeds meer een minister president die denkt dat hij het volk niet vertegenwoordigt maar dat hij het volk is. Ik noem hem niet voor niets Padisah. Het wordt mij koud om het hart als ik denk aan de plannen voor een presidentiëel stelsel waar deze man dan de eerste president zou moeten worden.
Ik volg niet alleen de politiek in Turkije, omdat ik 1/3 van het jaar in Taksim zit ondervind ik aan den lijve wat het betekent om geregeerd te worden door een man die vindt dat hij voor niks toestemming nodig heeft. Ik ben er ook van overtuigd dat die 50% die zogenaamd 'in toom gehouden moet worden' helemaal niet bestaat. Ik denk dat de meeste betogers best zouden kunnen leven met een voortgezette AKP regering, maar dan wel zonder de Padisah of iemand anders met autoritaire neigingen.
Werk heeft niks met Istanbul te maken, de band met Istanbul is in mijn jeugd ontstaan en later vernieuwd. Ik heb ook wel Turken in mijn familie, maar ben het zelf niet. Lijkt me wel voldoende infoquote:Op woensdag 5 juni 2013 14:56 schreef De_Guidance het volgende:
Wat doe je eigenlijk voor werk en hoe ben je terechtgekomen in Istanbul?
Mag ook per dm.
quote:Connie logeerde in een van deze hotels en laat aan Weekblad Story weten dat ze ternauwernood wist te ontsnappen aan de mensenmassa. Ze had nog tranende ogen van het traangas.
Was gewoon geïnteresseerd, bedankt.quote:Op woensdag 5 juni 2013 15:03 schreef HiZ het volgende:
[..]
Werk heeft niks met Istanbul te maken, de band met Istanbul is in mijn jeugd ontstaan en later vernieuwd. Ik heb ook wel Turken in mijn familie, maar ben het zelf niet. Lijkt me wel voldoende info
Wat apart dit.. Wat tentjes, wat mensjes and that's it?quote:Op woensdag 5 juni 2013 15:43 schreef Beathoven het volgende:
Een klein onderdeel van de protesten in mijn stad..Eskisehir
[ afbeelding ]
quote:Op woensdag 5 juni 2013 15:43 schreef Beathoven het volgende:
Een klein onderdeel van de protesten in mijn stad..Eskisehir
[ afbeelding ]
Uiteindelijk is Erdogan natuurlijk gewoon moreel verantwoordelijk.quote:Op woensdag 5 juni 2013 14:19 schreef Pharmacist het volgende:
[..]
Dat vragen ze niet toch? Er staat "verantwoordelijken", niet "Erdogan". Zou natuurlijk sowieso raar zijn omdat Erdogan democratisch gekozen is. Deze eisen moeten in te willigen zijn, zeker omdat Erdogan gewoon aan kan blijven.
paar mensjes meer, maar de protesten starten vaak rond 7 door de weekquote:Op woensdag 5 juni 2013 15:45 schreef Ambipur het volgende:
[..]
Wat apart dit.. Wat tentjes, wat mensjes and that's it?
Yakisirquote:Op woensdag 5 juni 2013 15:50 schreef Beathoven het volgende:
[..]
paar mensjes meer, maar de protesten starten vaak rond 7 door de week
Dit is tijdens een protest...:
Ziet er gemoedelijk uit.quote:Op woensdag 5 juni 2013 15:43 schreef Beathoven het volgende:
Een klein onderdeel van de protesten in mijn stad..Eskisehir
[ afbeelding ]
S'avonds laat en 'snachts slaat 't wel over naar de gebruikelijke rellen icm pepergas als er een paar mafkezen het verstieren, maar gelukkig is 't niet zo erg als in Ankara en Istanbul.quote:
Waarom richt er dan niemand een betere partij op?quote:Op woensdag 5 juni 2013 14:19 schreef zarGon het volgende:
[..]
Je geeft geen antwoord op mijn vraag.
Jij zegt: 'stem geen AKP'. Ik zeg: 'prima, maar noem dan eens waar we op moeten stemmen'.
Dus, vertel.
Het is niet makkelijk om een politieke partij op te richten in een dictatuur.quote:Op woensdag 5 juni 2013 16:28 schreef MouzurX het volgende:
[..]
Waarom richt er dan niemand een betere partij op?
Alhoewel je dat ook over Nederland kan zeggen.
quote:Op woensdag 5 juni 2013 16:31 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Het is niet makkelijk om een politieke partij op te richten in een dictatuur.
Ja, dat kan wel kloppenquote:Op woensdag 5 juni 2013 16:01 schreef De_Guidance het volgende:
Ik vergelijk Eskisehir een beetje met Leiden, de gemoedelijke studentenstad van Turkije.
Maar ben er nooit echt lang geweest, zou je meegaan in deze vergelijking?
Het geheim van een succesvolle dictatuur is het stilletjes elimineren van de oppositie.quote:
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |