FOK!forum / Travel / Reisorganisaties: ervaringen gezocht
Gumtreedonderdag 12 september 2002 @ 21:49
ik wil volgend jaar voor een paar weken "gewoon" op vakantie naar Afrika, ik heb nog niet echt een bestemming uitgezocht maar een safari door verschillende landen lijkt me wel wat. Nu heb ik dus al een paar folders binnen en viel mijn oog direct op de schitterende folders van Djoser en Summum. Djoser is al uitvoerig beschreven maar is er iemand die ervaring heeft met Summum
Liejannuhdonderdag 12 september 2002 @ 22:11
Kijk ook hier eens:
Groepsreizen: jullie ervaringen
Koning Aap en al hun reizen...

Verder heb ik weinig ervaring met georganiseerde reizen, maar kan je wel een lijstje geven van "alternatieve" organisaties. En daarmee bedoel ik dus actieve rondreizen met niet al te grote groepen!

www.summum.nl
www.ashraf.nl
www.afriesj.nl
www.sawadee.nl
www.djoser.nl
www.baobab.nl
www.shoestring.nl
www.blueplanet.nl
www.koningaap.nl
www.outsight.nl (werkt met pakketten en starterspacks)
www.mambo.nl

dit is geen compleet lijstje, alleen maar een lijstje met namen die me even te binnen schieten!!!! Als je nog aanvullingen hebt, post ze hier!!!!!


[edit]ik moest van OneSoul mn link wijzigen! Gedaan dus! [/edit]

[Dit bericht is gewijzigd door Liejannuh op 18-09-2002 19:26]

OneSouldonderdag 12 september 2002 @ 22:56
www.riksjaonline.nl
www.vietnamonline.nl
www.thailandonline.nl
www.australieonline.nl
#ANONIEMvrijdag 13 september 2002 @ 11:22
Een collega van mij is op dit moment bezig met een Summum-reis van drie weken door Zimbabwe, Botswana en Namibie. Over een week of twee zal ik wel horen hoe het bevallen is.
Gumtreevrijdag 13 september 2002 @ 19:38
quote:
Op vrijdag 13 september 2002 11:22 schreef k_man het volgende:
Een collega van mij is op dit moment bezig met een Summum-reis van drie weken door Zimbabwe, Botswana en Namibie. Over een week of twee zal ik wel horen hoe het bevallen is.
ik ben erg benieuwd naar de ervaringen van je collega...
Kimmievrijdag 13 september 2002 @ 21:56
Vorig jaar met Summum in Tibet en China geweest, goed geregeld, slechte reisbegeleider (nog nooit in China geweest) maar goed die laat ik toch meestal links liggen.

De routes van Summum zijn meestal wel goed. Ik zou het gewoon doen!

OneSoulzaterdag 14 september 2002 @ 18:08
http://www.tnfsh.com voor australie
whiskaswoensdag 18 september 2002 @ 16:59
Geen OZ meer?
Gumtreewoensdag 18 september 2002 @ 17:54
quote:
Op woensdag 18 september 2002 16:59 schreef whiskas het volgende:
Geen OZ meer?
Jawel, in 2004 weer, maar er is meer dan Australië.
OneSoulwoensdag 18 september 2002 @ 18:03
Liejannuh, je link van Summum klopt niet, ga's editen
Gumtreezondag 27 oktober 2002 @ 17:51
K_man, heb je al wat van je collega gehoord?
#ANONIEMzondag 27 oktober 2002 @ 18:34
quote:
Op zondag 27 oktober 2002 17:51 schreef Gumtree het volgende:
K_man, heb je al wat van je collega gehoord?
Ja, hij is al weer eventjes terug en het was eigenlijk allemaal uitstekend bevallen, begreep ik.
Lucillezondag 27 oktober 2002 @ 20:42
Een reis die ik nog steeds heel graag zou willen doen is van Kaapstad naar Nairobi. Met Ashraf. Is echter wel zo'n dag of 75 reizen, dus gaat niet makkelijk als je een baan hebt.
Fannetjevrijdag 19 december 2003 @ 17:06
Even kopiëren vanuit mijn gesloten topic:

Ik ben van plan om in de zomer van 2004 een rondreis te gaan maken. Waar naartoe weet ik nog niet, maar aangezien de brochures er allemaal zo'n beetje aan zitten te komen, vond ik het wel tijd worden voor dit topic. Ik ben namelijk erg geïnteresseerd in de ervaringen die andere mensen hebben met de verschillende reisorganisaties.
Zelf ben ik in de zomer van 2000 met Djoser naar Turkije geweest en dat is me prima bevallen, maar van alle andere reisorganisaties weet ik eigenlijk amper wat ik kan verwachten. Natuurlijk kan ik lezen wat er in de brochures staat, maar het is toch altijd leuker en leerzamer om het van anderen te horen. Ik ben met name geïnteresseerd in ervaringen met reisorganisaties die verre groepsreizen organiseren, zoals Ashraf, Koning Aap, Summum, Shoestring, Fox, Afriesj en Baobab.

Wat ik zoal wil weten is:

- Hoe de hotels waren
- Hoe de reisleiders waren (NL of Engels, betrokken of meer op de achtergrond)
- In hoeverre er een "vast" dagprogramma was, dwz in hoeverre je zelf inbreng hebt in wat je gaat doen (djoser had bijv. heel veel ingepland en dat vond ik persoonlijk wel prettig)
- Hoe de samenstelling van de reisgroep was (oud, jong, mix)
- Wat je nog meer kwijt wil

Alvast bedankt

Ruud1976vrijdag 19 december 2003 @ 17:34
Ik ben in 2002 met Fox naar Maleisie geweest. We gingen in augustus, dus mede daardoor zaten er heel veel jongeren in de groep. Dat was erg gezellig. De hotels die Fox uitkiest zijn heel netjes, af en toe wat te lux naar onze zin. Het programma was redelijk vrij, er zaten veel optionele (en vrij dure) excursies bij. Ook het avondeten was (gelukkig) niet inbegrepen, waardoor je zelf kunt kiezen om met zijn 2-en of met wat anderen te gaan eten. De reisleider was een Nederlandssprekende man, die was echt top! (groepsgrootte 31!!! man)

Afgelopen september/oktober ben ik met Shoestring naar India en Nepal geweest. Dit was wat meer low budget, dat merkte je bijvoorbeeld al aan de vliegreis (via Frankfurt en met Air INdia). Niets mis mee op zich, alleen dat duurt wat langer dan een rechtstreekse vlucht. De hotels oogden allemaal ook wat goedkoper dan in Maleisië, maar ik vermoed dat dat ook aan het land ligt. Aan veel dingen merk je dat Shoestring wat meer low budget is, maar dat is ons wel prima bevallen. De reisleiding in India was een Nederlandse vrouw, in Nepal een Nepaleze man. We hadden wel wat dingen die tegenzaten tijdens het gedeelte in India, maar daar kon Shoestring weinig aan doen. De groep was vrij jong, de meesten tussen de 20 en 35 jaar, zeker tijdens de trekking in Nepal bleef de jeugd over (groepsgrootte: 2 weken 24 man, 2 weken 12 man).

Succes met de keuze, ik zit nu ook weer te kijken voor het komende jaar. Denk erover om naar Zuidelijk Afrika te gaan, en zit de verschillende reizen te vergelijken.

Liejannuhvrijdag 19 december 2003 @ 17:56
topictitel ff wat algemener gemaakt!
Liejannuhvrijdag 19 december 2003 @ 18:00
quote:
Op woensdag 17 december 2003 17:16 schreef amr_diab het volgende:
Zelf ben ik ook met Djoser geweest, naar Egypte. Maar ik ben van mening dat elke reis anders is, en dat toeval een grote rol speelt. De reisorganisatie is dan van minder belang.

Een reis valt of staat met de samenstelling van de groep. Mijn groep was jonger dan gemiddeld (23 tot 52 jaar) en heel gezellig. Hetzelfde geldt voor de reisleidster, die ook heel betrokken was bij het reilen en zeilen van de groep. Ze vertelde nog wel dat haar laatste groep verschrikkelijk was. Omdat ik 'alleen' reisde, is voor mij de sfeer in de groep erg van belang.

De hotels ervaarde ik als luxer dan verwacht. Maar ook dat scheelt per reis. Djoser had inderdaad veel ingepland, maar je bent nooit verplicht om mee te gaan.

Zelf ben ik wel benieuwd of een leuke groep eerder regel of eerder uitzondering is.


komt nog uit dit topic: Verschillen tussen reisorganisaties
YPPYvrijdag 19 december 2003 @ 18:16
Wij gingen met Fox naar Thailand. In mijn reisverslag staat daar al wat over verteld. We vonden het goed verzorgd; we werden zelfs opgewacht op Schiphol. Op Bangkok stonden een Thaise gids (sprak Engels) en een Vlaamse (sprak Vlaams) reisleider te wachten. Zij hebben de dagen in Bangkok informatie gegeven. De rest van de vakantie, in Jomtien was die Vlaming er nog en een Thaise (sprak Engels). Van hen was er elke ochtend en elke avond iemand beschikbaar voor vragen en het eventueel boeken van excursies. Vaak waren ze er allebei. Positieve ervaringen dus.

Er was geen vast dagprogramma. In Bangkok hebben we wel met bijna de hele groep uitstapjes gedaan, dat waren drukke dagen. In Jomtien had de reisleider wel een schema bedacht van uitstapjes. We zijn een paar keer mee geweest, maar hebben sommige excursies niet gedaan of op andere dagen en nog een paar andere excursies extra. Meestal gingen er wel wat mensen van onze groep mee.
We waren met ongeveer 20 personen denk ik, daarvan waren er 2 boven de 40. De rest was onder de 30. We gingen buiten de vakantie, dus het waren vooral 20' ers die al verlost waren van school.

Lucillezaterdag 20 december 2003 @ 19:03
Uit Ervaringen reisorganisaties
quote:
Op maandag 9 juni 2003 09:37 schreef Ruud1976 het volgende:
Ik heb al diverse topics gezien waarin gevraagd wordt naar ervaringen (vliegmaatschappij, vliegveld etc.) Een topic over ervaringen met reisorganisaties ben ik echter nog niet tegengekomen, dus die open ik bij deze dan maar.

Ikzelf ben vorig jaar met Fox op vakantie geweest naar Maleisie. Het was een goed verzorgde rondreis, met een leuke route. De groep bestond uit veel leeftijdgenoten (20-30 jaar) en dat maakt het ook erg gezellig. Enkele nadelen vond ik: soms te luxe hotels, erg grote groep (31 man) en de vele excursies die je met de hele groep deed (weinig tijd voor jezelf).

Dit was dan de aftrap. Ik ben benieuwd naar jullie ervaringen en hoop dat er ervaringen met Shoestring bijzitten (ga ik dit jaar mee naar India/Nepal).


Lucillezaterdag 20 december 2003 @ 19:05
Uit Ervaringen reisorganisaties
quote:
Op woensdag 11 juni 2003 21:37 schreef k_man het volgende:

[..]

Shoestring vond ik de minste tot dusverre. Vooral een nogal matige reisbegeleider.

Heel erg goede ervaringen met Djoser, en ook Baobab en VNC waren goed in orde. Maar de ervaringen daarmee heb ik al eerder uit de doeken gedaan in andere topics over groepsreizen. Vandaar misschien dat dit topic ook niet goed loopt.


Lucillezaterdag 20 december 2003 @ 19:06
Uit Ervaringen reisorganisaties
quote:
Op donderdag 12 juni 2003 08:18 schreef YPPY het volgende:
Naar Denemarken hebben we alleen een huisje geboekt, verder hebben we het zelf geregeld. Geen reisorganisatie dus.

Naar Tunesië hebben we geboekt bij een reisorganisatie die alleen in Tunesië reizen organiseert. Een echte specialist dus. Misschien dat ik vanavond thuis nog ergens kan vinden hoe die organisatie heet. Daar waren we wel tevreden over. Alles was goed geregeld en ze bemiddelden naar lokale organisaties voor (twee)dagtochtjes. Toen ik ziek ben geworden, hebben ze er zelfs nog voor gezorgd dat we het geld terug kregen van de dagtocht die we geboekt hadden. Tunesië is een land dat niet makkelijk te bezoeken is in je eentje. De toeristische gebieden wel, maar daarbuiten wordt het moeilijker. Daarom vonden we het wel fijn een reisorganisatie te hebben.

Hiervoor ben ik een paar keer met Peter Langhout mee geweest. Als je goedkoop op vakantie wilt, dan is dat wel geschikt. Het is niet duur, vooral met lekker makkelijk de excursies er al bij is het makkelijk. Je moet alleen niet te veel verwachten.

Met Solmar ben ik naar Malgrat geweest en dat was ook goed verzorgd.


Lucillezaterdag 20 december 2003 @ 19:07
Uit Ervaringen reisorganisaties
quote:
Op dinsdag 24 juni 2003 21:01 schreef dutchdevil het volgende:
Hmm.. ervaringen reisorganisaties.
Ben zelf 2 keer met Peter Langhout geweest. 1 keer busreis naar Parijs + Euro Disney : Vond ik niet erg fantastisch. Irritante buschauffeur, excursies die als optioneel vermeld stonden waren wel optioneel maar je kon verder in de tussentijd niets anders doen als in de bus zitten dus MOEST je in principe wel mee doen. En hotel was ook niet alles. Als je ging douchen stond er een laag water in de badkamer en bij 1 van de echtparen in de groep was de tv uit de kamer gestolen

2e keer met Peter Langhout naar Turkije: heenvlucht en hotel was prima. Terugvlucht was ineens verzet zonder dat iedereen het wist. Kwamen net uit de disco om half 2 's nachts, komen op de kamer en krijgen ineens telefoontje dat ze staan te wachten voor de transfer naar het vliegveld ! Vlucht was met Air Anatolia. Luchtdruk in de cabine was op de heen en terugweg niet goed dus iedereen had ontzettend last van oorpijn.

Net een week geleden terug van een vakantie naar Turkije met Neckermann. Prima vlucht met Transavia (basic air) en goed hotel. Daar helemaal geen negatieve ervaringen mee.


Lucillezaterdag 20 december 2003 @ 19:07
Uit Ervaringen reisorganisaties
quote:
Op maandag 30 juni 2003 12:42 schreef gifkikker het volgende:
Vorig jaar was ik met OAD Reizen naar Turkije gegaan. De vlucht verliep prima, alleen op de terugreis hadden we enige vertraging. Wel was dat een saaie vlucht, met ook een overstap in Dalaman.

De excursies waren uitstekend verzorgd, en de bus vertrok op zijn Hollands: precies op tijd. We waren al een keer te laat, maar konden toch nog aansluiting bij de groep vinden.

Verder was er een welkomstbijeenkomst, waar we een aantal belangrijke zaken en tips te horen krijgen.

Al met al een prima vakantie.


Lucillezaterdag 20 december 2003 @ 19:08
Uit Ervaringen reisorganisaties
quote:
Op maandag 30 juni 2003 19:21 schreef lieverd23 het volgende:
ik heb meerdere operators gehad.

ben met solmar naar spanje (het enige wat irritant was, was dat de chauffeur praatziek was via de intercom wel te verstaan. en met zo´n monotone stem waardoor je niet kon slapen) (2002)

met holland international naar disneyland paris (2001)
met de jong intra naar spanje (2002)
met oad naar disney (1998)
met neckerman naar turkije (2003)
met vrij uit naar groenlo, antwerpen, scheveningen en bruinisse (van 2000 t/m 2002)

al deze operators hadden alles goed geregeld


Lucillezaterdag 20 december 2003 @ 19:08
Uit Ervaringen reisorganisaties
quote:
Op donderdag 24 juli 2003 20:03 schreef Bayswater het volgende:
Bayswater gaat naar Cuba dit jaar met Shoestring. Verschil van Shoestring met de meeste anderen is dat de begeleider meestal uit het land zelf komt, engels spreekt en de taal van het land zelf uiteraard.
beetje alle pagina's afgesurfd en de meeste zijn dik tevreden over Shoestring, alleen K-man wat minder maar die zal het waarschijnlijk een keer niet getroffen hebben.
Ze zijn vaak ook goedkoper dan Djoser, Baobab en Summum.
Lucillezaterdag 20 december 2003 @ 19:09
Uit Ervaringen reisorganisaties
quote:
Op donderdag 24 juli 2003 20:09 schreef Lucille het volgende:
Ik heb goede ervaringen met Ashraf, Koning Aap en Askja. Handig voor regelen van vervoer en dergelijke, maar verder ga je dan gewoon je eigen weg. Je wordt niet echt aan het handje meegenomen. En dat is prettig. Oh ja, wandelen met SNP is ook leuk.
Lucillezaterdag 20 december 2003 @ 19:11
Uit Ervaringen reisorganisaties
quote:
Op donderdag 24 juli 2003 20:10 schreef k_man het volgende:

[..]

Wat bewoog je dan om voor Shoestring te kiezen? Ik vond nl voor Cuba Baobab veruit het beste programma hebben.


quote:
Op donderdag 24 juli 2003 20:25 schreef Bayswater het volgende:

[..]

ik moet zeggen dat het erg lastig was, want de routes van Baobab (22 dagen) en Summum (19 dagen) zagen er veelbelovend uit.
Baobab viel af omdat mijn vriendin maar 3 weken aaneen vakantie kan krijgen, tsja zorgsector he. Bleven Summum (te vergelijken met Baobab reis) en Shoestring over. Omdat ik eigenlijk toch ook wel aan het eind een aantal dagen strand wilde hebben (sorry, Varadero. Ja ik weet het) en de groep (opgevraagd) uit redelijk wat leeftijdsgenoten (10 nu) bestond en daarbij het prijsverschil hebben we besloten voor Shoestring te kiezen. Het enige verschil is nu eigenlijk ipv Santiago de Cuba, waar ik ook mindere verhalen over heb gelezen. Baracao, dat had ik wel graag willen zien op de noordoost punt van Cuba (maar ja je moet afwegen) en een nacht in Santa Clara, waar we nu alleen even stoppen voor Che worden ingewisseld voor een stukje strand.
Blijven bezoekjes met overnachtingen aan Havana, Vinales, Trinidad, Camaguey, Sancti Spiritus nog over.
Maar ik moet toegeven het was een lastige keuze.


quote:
Op donderdag 24 juli 2003 20:29 schreef k_man het volgende:
Duidelijk. Leuk om te zien wat verschillende mensen beweegt om voor een bepaalde reis te kiezen. Veel plezier in Varadero!
quote:
Op donderdag 24 juli 2003 20:36 schreef Bayswater het volgende:

[..]

Ach, je kan pas oordelen als je er bent geweest zeg ik altijd maar.
En elk nadeel heeft zijn voordeel, een discussie over Bush met een volgevreten all inclusive Amerikaan kan ik ook wel de humor van inzien.


Lucillezaterdag 20 december 2003 @ 19:12
Uit Ervaringen reisorganisaties
quote:
Op donderdag 24 juli 2003 21:00 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
Baobab naar Myanmar. Alles goed voor elkaar. Ze huurden trouwens wel een lokale gids in, alhoewel er ook een Nederlandse reisleidster bij was. Maar alles was prettig geregeld, alle ruimte om zelf dingen te doen, en reisleidster was altijd aanspreekbaar en flexibel.

Prijsverschillen zal wel verleden tijd zijn, aangezien inmiddels Baobab, Shoestring, Afriesh, Ashraf, Koning Aap en Blue Planet tot dezelfde groep behoren.

Eigenlijk is alleen Djoser nog een grote tegenspeler, en kleintjes als Summum, VNC etc.

SNP is toch een verhaal apart.

Prijsverschil vind je trouwens wel terug in het reisschema. Goedkoper betekent toch vaker een rottempo met vooral (nacht)busvervoer. Goed de reisschema's vergelijken dus. Wie een lange reisdag in tweeën knipt, krijgt automatisch mijn voorkeur


Lucillezaterdag 20 december 2003 @ 19:12
Uit Ervaringen reisorganisaties
quote:
Op zaterdag 26 juli 2003 21:46 schreef Keijs het volgende:
September/oktober 2001: 3 weken China met Afriesj
Goede reisbegeleider (heb je ook nodig daar), een groep met overwegend oudere mensen 55+, maar dat lag aan de periode. Verder hele fijne reis met veel individuele vrijheid
juli/augustus 2002: 3,5 week Zambia/Botswana/Namibie/Z-Afrika met Djoser
Leuke groep (20-30jaar), goede reisbegeleiding (Ned + lokale chauffeur / courrier met enorm veel "bush"ervaring). Geweldige reis. Ook hier was voldoende ruimte voor individuele uitstapjes maar door aard van de reis (trekken met kampeertruck) was dit maar op paar dagen mogelijk. Complete reis met goede prijs/kwaliteitverhouding
juli 2003: 1 week Moskou/St.Petersburg met Shoestring
Leuke, jonge groep met veel alleenreizenden (like me ) lokale Russische reisbegeleider die vervoer e.d. gewoon goed regelde. Verder maximale vrijheid in beide steden om alles te doen wat je wilde. Erg goed bevallen voor de korte tijd van deze reis ! Ben net drie dagen terug en zal als foto's ontwikkeld zijn wel even verslagje plaatsen

Conclusie: Ik denk dat er tussen de verschillende organisaties weinig verschil zit. Het suc6 zit hem vooral in de reisbegeleider en dit moet je gewoon treffen. Kijk goed naar de routes van de reis + verschillen. Vergelijk de prijzen en kijk b.v. of entreegelden/excursies in de prijs zitten. Zoals je ziet heb ik ook 3 keer voor verschillende org. gekozen. Ik denk dat Shoestring er vooral uitspringt door de wat scherpere prijs, dit komt o.a. doordat vaak gewerkt wordt met lokale (engelstalige) reisbegeleiding. Ik had hier voor deze Ruslandreis i.i.g. geen klagen over.


Lucillezaterdag 20 december 2003 @ 19:16
Nog wat ervaringen staan in dit oude topic:
Ervaringen met groepsreizen naar verre oorden?

Het gaat wel specifiek over verre oorden, maar heeft dezelfde strekking.

Liejannuhmaandag 22 december 2003 @ 17:51
quote:
Op vrijdag 19 december 2003 17:06 schreef Fannetje het volgende:
Even kopiëren vanuit mijn gesloten topic:

Ik ben van plan om in de zomer van 2004 een rondreis te gaan maken. Waar naartoe weet ik nog niet, maar aangezien de brochures er allemaal zo'n beetje aan zitten te komen, vond ik het wel tijd worden voor dit topic. Ik ben namelijk erg geïnteresseerd in de ervaringen die andere mensen hebben met de verschillende reisorganisaties.
Zelf ben ik in de zomer van 2000 met Djoser naar Turkije geweest en dat is me prima bevallen, maar van alle andere reisorganisaties weet ik eigenlijk amper wat ik kan verwachten. Natuurlijk kan ik lezen wat er in de brochures staat, maar het is toch altijd leuker en leerzamer om het van anderen te horen. Ik ben met name geïnteresseerd in ervaringen met reisorganisaties die verre groepsreizen organiseren, zoals Ashraf, Koning Aap, Summum, Shoestring, Fox, Afriesj en Baobab.

Wat ik zoal wil weten is:

- Hoe de hotels waren
- Hoe de reisleiders waren (NL of Engels, betrokken of meer op de achtergrond)
- In hoeverre er een "vast" dagprogramma was, dwz in hoeverre je zelf inbreng hebt in wat je gaat doen (djoser had bijv. heel veel ingepland en dat vond ik persoonlijk wel prettig)
- Hoe de samenstelling van de reisgroep was (oud, jong, mix)
- Wat je nog meer kwijt wil

Alvast bedankt


Zo, en deze vraag was de oorzaak van al het geknip en geplak van Lucille! Dus nu antwoorden!
Fannetjemaandag 22 december 2003 @ 19:00
quote:
Op maandag 22 december 2003 17:51 schreef Liejannuh het volgende:

[..]

Zo, en deze vraag was de oorzaak van al het geknip en geplak van Lucille! Dus nu antwoorden!


Die had ik zelf ook al geknipt en geplakt, dus een beetje overbodig
cptmarcovrijdag 2 januari 2004 @ 20:49
ik zat eerder vanavond de brochure van Shoestring door te bladeren en er staan een aantal erg leuke reizen in (die ook nog een betaalbaar zijn ). Alleen ik ken Shoestring eigenlijk niet: wat zijn de ervaringen met deze organisatie, hoe was de groepssamenstelling e.d. Ben ik heel benieuwd naar
Ruud1976zaterdag 3 januari 2004 @ 10:01
quote:
Op vrijdag 2 januari 2004 20:49 schreef cptmarco het volgende:
ik zat eerder vanavond de brochure van Shoestring door te bladeren en er staan een aantal erg leuke reizen in (die ook nog een betaalbaar zijn ). Alleen ik ken Shoestring eigenlijk niet: wat zijn de ervaringen met deze organisatie, hoe was de groepssamenstelling e.d. Ben ik heel benieuwd naar
Ik ben afgelopen jaar met Shioestring naar India en Nepal geweest. De samenstelling van de groep (die bestond uit 24 personen) was gemengd. De jongste was een studente van net in de 20, en de meerderheid van de reizigers was tussen de 20 en 40 jaar. Er waren ook enkele oudere stellen (tussen de 40 en begin 50) maar die waren ook heel relaxed moet ik zeggen. Je merkt dat op zo'n reis toch voornamelijk mensen meegaan die eenzelfde instelling hebben. Er waren trouwens 4 individuele reizigers in de groep.

Verder waren de hotels etc allemaal redelijk netjes, reisbegeleiding was goed (wel een wisseling bij de grens tussen India en Nepal). Dus niets mis mee als je het zo bekijkt. Enige 'nadeel' bij deze reis was dat we geen rechtstreekse vlucht hadden maar over moesten stappen op zowel de heen- en terugreis. Dat nam best wat tijd in beslag. Ik weet niet hoe dat met de andere reisorganisaties zit, maar op een lange reis maken die paar uurtjes wachten eigenlijk ook niet meer uit.

Bayswaterzondag 4 januari 2004 @ 13:34
quote:
Op vrijdag 2 januari 2004 20:49 schreef cptmarco het volgende:
ik zat eerder vanavond de brochure van Shoestring door te bladeren en er staan een aantal erg leuke reizen in (die ook nog een betaalbaar zijn ). Alleen ik ken Shoestring eigenlijk niet: wat zijn de ervaringen met deze organisatie, hoe was de groepssamenstelling e.d. Ben ik heel benieuwd naar
Ik ben in september met Shoestring naar Cuba geweest en moet zeggen het is me perfect bevallen. De groepssamenstelling bestond 80% uit mensen tussen de 20 en 35 jaar, waarvan weer de helft ongeveer alleenreizend was. De reisleiding is vaak niet nederlands maar dat kwam bij een land als Cuba goed uit omdat men veel meer ingangen had om dingen te doen waar een Nederlandse begeleiding van weg wordt gehouden. Topvakantie gehad met mensen die naast het culturele van de reis ook nog wel van een avondje doorzakken hielden. (wat er toch ook bijhoort vind ik) Dit in tegenstelling tot bijvoorbeeld een Djoser (duurder, en exclusiever zegt men) waar de mensen wat betwetiger waren en tov Shoestring aardig uit de hoogte deden (djoser heeft al een verzamelpunt op Schiphol, Shoestring niet en ga je zonder begeleiding naar je bestemming) en als je dan toevallig daar in het vliegtuig achterzit kreeg je wel meelij met sommigen van die lui. Brr, wat ben ik blij dat ik niet tussen die mensen mijn vakantie hoefde te vieren op een paar uitzonderingen daargelaten die bij een ontmoeting flink klaagde over hun Djosergroep. Maar iedereen zijn eigen keuze en wellicht zijn er zat andere reizen met Djoser wel leuke mensen mee. Maar ik ga volgende keer weer met Shoestring.
http://homepage.mac.com/mhendriks/PhotoAlbum26.html

[Dit bericht is gewijzigd door Bayswater op 04-01-2004 13:48]

#ANONIEMdinsdag 6 januari 2004 @ 14:44
quote:
Op vrijdag 2 januari 2004 20:49 schreef cptmarco het volgende:
ik zat eerder vanavond de brochure van Shoestring door te bladeren en er staan een aantal erg leuke reizen in (die ook nog een betaalbaar zijn ). Alleen ik ken Shoestring eigenlijk niet: wat zijn de ervaringen met deze organisatie, hoe was de groepssamenstelling e.d. Ben ik heel benieuwd naar
Niet zo best. Ik heb een reisje met ze gemaakt naar Marokko. Vooral een erg slechte reisbegeleider; jong eigenwijs broekie die weing presteerde en vooral liet merken erg op geld uit te zijn (begon bijv steeds over het lage salaris en de fooi die ie verwachtte). Hotels waren vrij matig en een keer dubbel geboekt. Groep was ook niet zo heel veel soeps.
errdinsdag 6 januari 2004 @ 16:07
quote:
Op donderdag 12 september 2002 21:49 schreef Gumtree het volgende:
ik wil volgend jaar voor een paar weken "gewoon" op vakantie naar Afrika, ik heb nog niet echt een bestemming uitgezocht maar een safari door verschillende landen lijkt me wel wat. Nu heb ik dus al een paar folders binnen en viel mijn oog direct op de schitterende folders van Djoser en Summum. Djoser is al uitvoerig beschreven maar is er iemand die ervaring heeft met Summum
ik ben dit jaar met summum naar tanzania en zanzibar geweest. Waan-zinnige reis, echt waar. Voordeel met summum is dat zij als enige Landrovers gebruiken op de safari's, en dus geen volgepropte bussen. Zit je lekker met z'n 4-tjes. Aanrader.

-edit: waarom reageer ik op een bericht van 1,5 jaar oud?

[Dit bericht is gewijzigd door err op 06-01-2004 16:14]

cptmarcodinsdag 6 januari 2004 @ 16:37
hmm, ik zat de brochure van Shoestring nog eens beter te lezen... Ze lijken heel goedkoop, maar alle reizen zijn excl. maaltijden. Dus die kosten moet je ook nog eens erbij berekenen....

Ik ga nog even verder zoeken....

travelmandinsdag 6 januari 2004 @ 17:34
ik ben met deze gegaan: www.africantrails.co.uk

Een engelse organisatie, is goed bevallen. Ik had geen zin om 3 weken tussen de nederlanders te zitten.

Ruud1976dinsdag 6 januari 2004 @ 19:21
quote:
Op dinsdag 6 januari 2004 16:37 schreef cptmarco het volgende:
hmm, ik zat de brochure van Shoestring nog eens beter te lezen... Ze lijken heel goedkoop, maar alle reizen zijn excl. maaltijden. Dus die kosten moet je ook nog eens erbij berekenen....

Ik ga nog even verder zoeken....


Wees blij dat het niet inclusief maaltijden is, dan zit je elke avond verplicht met de hele groep te eten. Ik vind het altijd wel prettig dat je zelf kunt beslissen met wie je waar gaat eten. Daarnaast is het in veel van die verre landen vrij goedkoop eten!

[Dit bericht is gewijzigd door Ruud1976 op 06-01-2004 19:30]

Ruud1976dinsdag 6 januari 2004 @ 19:24
dubbele post

[Dit bericht is gewijzigd door Ruud1976 op 06-01-2004 19:30]

Bayswaterdinsdag 6 januari 2004 @ 19:28
quote:
Op dinsdag 6 januari 2004 16:37 schreef cptmarco het volgende:
hmm, ik zat de brochure van Shoestring nog eens beter te lezen... Ze lijken heel goedkoop, maar alle reizen zijn excl. maaltijden. Dus die kosten moet je ook nog eens erbij berekenen....

Ik ga nog even verder zoeken....


Shoestring was juist de enige waarbij het ontbijt was inbegrepen. Bij redelijk wat andere organisaties moet je dat zelf betalen. En je eigen avondmaaltijd (wat volgens mij bij elke organisatie is) regelen heeft veel meer voordelen dan nadelen.
Liejannuhdinsdag 6 januari 2004 @ 20:18
Ontbijtjes zijn nu ook niet echt de kosten!

Wat mij wel lijkt is dat je met een groepsreis wat vaker wat duurder gaat eten dan wanneer je ongeorganiseerd gaat! Verder heb ik ook wel mensen gehoord over iedere avond met de groep gaan eten, want dat was zo gezellig!
volgens mij is dat de manier om heel veel leuke en rare restaurantjes te missen!

Want ik kan natuurlijk zeuren wat ik wil, maar dat omelet in Azrou was wel niet wat we er van hadden verwacht (namelijk een omelet ipv een spiegelei! ), het was achteraf wel grappig!

cptmarcodinsdag 6 januari 2004 @ 21:07
quote:
Op dinsdag 6 januari 2004 19:28 schreef Bayswater het volgende:

[..]

Bij redelijk wat andere organisaties moet je dat zelf betalen.


je hebt gelijk.... Vandaag heb ik weer een paar brochures gekregen van een tweetal organisaties en bij die waren de maaltijden ook exclusief. Blijkbaar heb ik tot op heden altijd mazzel gehad en was het allemaal in begrepen (voor een leuk prijsje uiteraard ).
#ANONIEMdonderdag 8 januari 2004 @ 17:29
Bij organisaties als Djoser, Shoestring, Summum, Baobab e.d. zijn maaltijden vrijwel nooit inbegrepen, zodat je zelf de vrijheid hebt om een leuk restaurantje te vinden. In je eentje, met wat groepsgenoten, of met de hele groep als je dat leuk vindt.

Ik reis zelf regelmatig met deze organisaties en ik wissel het een beetje af. Soms is het wel leuk om onder het eten een beetje bij te kletsen met wat groepsgenoten (zeker als je zonder partner of vrienden of zo mee bent), maar ik eet ook vaak alleen.

Floor19zaterdag 10 januari 2004 @ 13:56
Ik heb al eerder een topic geplaatst hierover, maar aangezien dit een soortgelijk topic is nogmaals deze vraag :

Ik ga 6 augustus op vakantie met reisorganisatie Do It. Nu vroeg ik me af of mensen hiermee ervaring hebben. het liefst met de adventure vakanties. Ik ga namelijk een kampeertrektocht door Spanje maken (Picos 'd Europa).

Alle reacties zijn welkom

Harmonicmaandag 12 januari 2004 @ 08:38
quote:
Op zaterdag 10 januari 2004 13:56 schreef Floor19 het volgende:
Ik heb al eerder een topic geplaatst hierover, maar aangezien dit een soortgelijk topic is nogmaals deze vraag :

Ik ga 6 augustus op vakantie met reisorganisatie Do It. Nu vroeg ik me af of mensen hiermee ervaring hebben. het liefst met de adventure vakanties. Ik ga namelijk een kampeertrektocht door Spanje maken (Picos 'd Europa).

Alle reacties zijn welkom


Mijn vriendin en ik gaan in Juli naar Rougon (Gorges du Verdon - Frankrijk) met Do-it. Het reisbureau had qua jongeren outdoor vakanties de beste ervaring met Do-it vandaar de keuze om met hun te gaan.
omzwervingenmaandag 12 januari 2004 @ 14:52
Elders heeft mijn vraag een slotje gekregen dus dan maar even hier:

Heeft iemand misschien al eens ooit een wandelvakantie gedaan met de reisorganisatie Voettochten? (Zie http://www.voettochten.nl/) Ik heb tot nu toe alleen ervaringen met Sindbad Wandelvakanties en SNP Natuurreizen en ben benieuwd naar ervaringen met een kleine organisatie als Voettochten. Hoe is de reisbegeleiding? Is de routebeschrijving gedetailleerd en krijg je goede wandelkaarten mee? Zijn de reizen goed georganiseerd?

Lucillemaandag 12 januari 2004 @ 15:01
quote:
Op dinsdag 6 januari 2004 20:18 schreef Liejannuh het volgende:
Wat mij wel lijkt is dat je met een groepsreis wat vaker wat duurder gaat eten dan wanneer je ongeorganiseerd gaat! Verder heb ik ook wel mensen gehoord over iedere avond met de groep gaan eten, want dat was zo gezellig!
volgens mij is dat de manier om heel veel leuke en rare restaurantjes te missen!
Is maar deels waar. Tis niet zo dat je echt elke dag met de hele groep uit eten gaat. Het is een meestal een keuze die je zelf maakt. In de praktijk is het dus een combinatie van met de groep eten en zelf op zoek gaan naar leuke plekjes om te eten. En dat kan je zo goedkoop en duur maken als je zelf wilt. Ik heb ook wel eens met 2 andere personen heerlijk echt lokaal Chinees gegeten in een kleine tent midden in een hoerenbuurt. Een plek waar ze alleen maar chinees spraken en waar je voor ik meen een euro of zo jezelf kon volproppen.
Dus het kan wel tijdens een groepsreis.
quote:
Want ik kan natuurlijk zeuren wat ik wil, maar dat omelet in Azrou was wel niet wat we er van hadden verwacht (namelijk een omelet ipv een spiegelei! ), het was achteraf wel grappig!
Dat vond ik zelfs op dat moment grappig
Liejannuhmaandag 12 januari 2004 @ 18:19
quote:
Op maandag 12 januari 2004 15:01 schreef Lucille het volgende:
Dat vond ik zelfs op dat moment grappig
Ik niet! Het lag namelijk op mijn bord!
Die Tajine van jou was daarbij vergeleken vast overheerlijk!
Overigens viel het omelet nog wel mee, het was de Salade Marocain die het megaranzig maakte!
SadKingBillydinsdag 13 januari 2004 @ 17:15
Ok, hier nog maar even dan!

www.vakanties.nl
Klinkt gewoon te mooi om waar te zijn; er gaat in ieder geval bij mij gelijk een alarmbelletje af als ik dingen zie als:

volledig verzorgde, 8 daagse vliegvakantie naar Turkije vanaf ¤ 9,99!!!!! (Prijzen per persoon, inclusief vlucht, prima accommodatie o.b.v. logies en transfer van luchthaven naar hotel)

Of wat dacht u van een volledig verzorgde 15 daagse vliegvakantie naar Bali voor slechts ¤ 99 euro!!!!! ( Prijzen per persoon, inclusief vlucht, prima accommodatie o.b.v. logies & ontbijt en transfer van luchthaven naar hotel )

Klinkt alsof ik me daar gegarandeerd kan laten besodemieteren. Iemand ervaring / waarschuwingen?

Zo niet: wie gaat er mee naar Bali?

Liejannuhdinsdag 13 januari 2004 @ 20:50
Ik hoorde daar toevallig een reclame over vandaag! Ik vermoed dat er gewoon een paar reizen uit gaan tegen die bizar lage prijs en dat de rest gewoon normaal geprijsd is!
En anders wil ik wel mee naar Bali!
Bayswaterwoensdag 14 januari 2004 @ 03:07
Meestal is dat de bekende truc, sorry meneer/mevrouw deze reis zit vol maaaaaaar we hebben nog wel ......... (voor een stukje duurder).
AggeMarLeutEtdonderdag 15 januari 2004 @ 13:47
Wat ik me afvroeg, heeft er iemand ervaring met reizen via outsight.nl? En zoja, wat zijn jouw ervaringen geweest?

Ik heb hun reizen eens zitten te bestuderen, en daar zitten aardig wat mooie trips bij... Mooi is ook dat je helemaal zelf je vakantie kan samenstellen met hun reisprogramma...

PS: had al een topic aangemaakt, maar ben hiernaartoe gestuurd...

tharuladonderdag 15 januari 2004 @ 18:46
Iemand ervaring met Terra-mundo of Terra-Australis?
pinkelmansdonderdag 15 januari 2004 @ 23:29
Ik ben van plan om met de zomervakantie samen met mijn moeder een excursie richting Ierland te volgen. Nu leek ons de leukste reis een vlieg/bus excursie van de Jong Intra. Maar van één iemand hebben we gehoord dat één reis van deze firma erg tegenviel. (Het ging hier wel om een reis in Nederland).
Nu vroeg ik mij af of iemand hier op dit forum ervaring met de Jong heeft?

(sorry van mijn topic die inmiddels al gesloten is..)

Thesjaakvrijdag 16 januari 2004 @ 20:45
Nu wilde ik iets weten.
Nou wilde ik graag nog wintersport. Een aantal van mijn vrienden wilde wel maar hadden helaas Geen geld maar nu wilde ik zelf nog wel. Nu zag ik op www.dynamic-holland.nl dat er alleengaande reizen zijn waarin je ingedeeld wordt in een kamer met andere personen maar nu wil ik weten of iemand toevallig ervaring heeft met deze organisatie of met zoiets.
La_Chatte_Noirzaterdag 17 januari 2004 @ 14:14
quote:
Op donderdag 15 januari 2004 23:29 schreef pinkelmans het volgende:
Ik ben van plan om met de zomervakantie samen met mijn moeder een excursie richting Ierland te volgen. Nu leek ons de leukste reis een vlieg/bus excursie van de Jong Intra. Maar van één iemand hebben we gehoord dat één reis van deze firma erg tegenviel. (Het ging hier wel om een reis in Nederland).
Nu vroeg ik mij af of iemand hier op dit forum ervaring met de Jong heeft?

(sorry van mijn topic die inmiddels al gesloten is..)


Ik ben een jaar of 7 geleden wel eens met de Jong Intra naar Parijs geweest voor een paar dagen samen met mijn tante. Dat was best leuk. Hou er wel rekening mee dat de meereizenden vaak ouder zijn en dat het niet heel spectaculair is, een beetje standaard. Maar als reisorganisatie zijn ze wel ok
Reneetjahmaandag 26 januari 2004 @ 13:21
Mensen even een vraagje naar jullie ervaringen.
Deze zomer wil ik een huisje huren via Happy home. Een chaletje of iets dergelijks en waarschijnlijk in Tsjechie.

Heeft iemand ervaring hiermee? En met Happy Home in het bijzonder.

YPPYmaandag 26 januari 2004 @ 13:26
Wij hebben een huisje gehuurd in Denemarken, maar dat was niet via Happy Home. Het is wel goed bevallen, maar houd er wel rekening mee dat het huisjes van particulieren zijn. Ik heb daar veel last gehad van mijn huismijtallergie, omdat werkelijk alles van dik stof/tapijt was behalve de badkamer en de sauna. Maar voor hetzelfde geld hadden we een huisje waarin ik nergens last van had gehad.
Tapasmaandag 26 januari 2004 @ 20:31
Heeft iemand ervaring met Discover reizen?
amr_diabdinsdag 27 januari 2004 @ 16:16
quote:
Op dinsdag 13 januari 2004 17:15 schreef SadKingBilly het volgende:
Ok, hier nog maar even dan!

www.vakanties.nl
...
Of wat dacht u van een volledig verzorgde 15 daagse vliegvakantie naar Bali voor slechts ¤ 99 euro!!!!! ( Prijzen per persoon, inclusief vlucht, prima accommodatie o.b.v. logies & ontbijt en transfer van luchthaven naar hotel )

Klinkt alsof ik me daar gegarandeerd kan laten besodemieteren. Iemand ervaring / waarschuwingen?

Zo niet: wie gaat er mee naar Bali?


Bij de 99 euro aanbieding van deze week krijg je geheid het volgende:

Helaas is er een fout opgetreden.

Onze excuses hiervoor. Klik hier om terug te keren naar de homepage.

PrinceSLdonderdag 5 februari 2004 @ 17:54
Hallo allemaal, even een vraagje, deze zomer wil ik samen met een vriend op vakantie gaan via een jeugdreisorganisatie, en we zitten nu te twijfelen tussen Vinea en Circel/Simbo.

Heeft er iemand ervaring met Vinea, maar vooral met Circel/Simbo?

JulesRulesdonderdag 12 februari 2004 @ 10:56
Wie heeft er weleens met Travelways (http://www.travelways.nl )gereisd?
Ik zie nl. wel een "SGR"-logo staan, maar geen "ANVR"-logo...
cptmarcodonderdag 12 februari 2004 @ 11:53
quote:
Op donderdag 12 februari 2004 10:56 schreef JulesRules het volgende:
Wie heeft er weleens met Travelways (http://www.travelways.nl )gereisd?
Ik zie nl. wel een "SGR"-logo staan, maar geen "ANVR"-logo...
op hun site staat wel:
Op alle overeenkomsten zijn de voorwaarden van de garantieregeling van de Stichting Garantiefonds Reisgelden (SGR), het Calamiteitenfonds en de Reis- en Boekingsvoorwaarden van de ANVR mede van toepassing.
Erik-18donderdag 12 februari 2004 @ 11:58
quote:
Op dinsdag 13 januari 2004 17:15 schreef SadKingBilly het volgende:
Ok, hier nog maar even dan!

www.vakanties.nl
Klinkt gewoon te mooi om waar te zijn; er gaat in ieder geval bij mij gelijk een alarmbelletje af als ik dingen zie als:

volledig verzorgde, 8 daagse vliegvakantie naar Turkije vanaf ¤ 9,99!!!!! (Prijzen per persoon, inclusief vlucht, prima accommodatie o.b.v. logies en transfer van luchthaven naar hotel)

Of wat dacht u van een volledig verzorgde 15 daagse vliegvakantie naar Bali voor slechts ¤ 99 euro!!!!! ( Prijzen per persoon, inclusief vlucht, prima accommodatie o.b.v. logies & ontbijt en transfer van luchthaven naar hotel )

Klinkt alsof ik me daar gegarandeerd kan laten besodemieteren. Iemand ervaring / waarschuwingen?

Zo niet: wie gaat er mee naar Bali?


Vakanties.nl is een merk van Peter Langhout (brandhout) reizen. Let op! Niet aangesloten bij de ANVR. Zeggen wel de voorwaarden te hanteren......
Ik zou maar oppassen.
JulesRulesdonderdag 12 februari 2004 @ 11:59
quote:
Op donderdag 12 februari 2004 11:53 schreef cptmarco het volgende:

[..]

op hun site staat wel:
Op alle overeenkomsten zijn de voorwaarden van de garantieregeling van de Stichting Garantiefonds Reisgelden (SGR), het Calamiteitenfonds en de Reis- en Boekingsvoorwaarden van de ANVR mede van toepassing.


Uh? Oh! Heb ik niet gezien... ik zag alleen dat er geen logo stond... Ik ga nog even neuzen dan... Bedankt.
JulesRulesdonderdag 12 februari 2004 @ 12:02
quote:
Op donderdag 12 februari 2004 11:59 schreef JulesRules het volgende:

[..]

Uh? Oh! Heb ik niet gezien... ik zag alleen dat er geen logo stond... Ik ga nog even neuzen dan... Bedankt.


Ik heb het gezien; het staat in de disclaimer. Maar: ik heb gekeken op de site van de ANVR, en daar staan ze niet als lid. Wat betekent dat?
JulesRulesdonderdag 12 februari 2004 @ 12:19
quote:
Travel Ways is een handelsnaam van Sky International Tours en dus zijn de ANVR voorwaarden van toepassing.

Met vriendelijke groet,
ANVR


Sky International Tours
Sky Bingo
Sky Discovery Tours
Sky Incentive Travel
Sky International Tours
Sky Tours
Sky-Golf
Sky-Orient
Skyway International Tours
Temasa Tours
Travel Ways
ik heb het ook maar even aan anvr zelf gevraagd...

Maar misschien heeft iemand ervaringen met Travelways?

Gurbdonderdag 12 februari 2004 @ 13:27
heeft iemand ervaring met de volgende organisatie:

Multi Service Center Siofok ( http://www.msc-siofok.com )

is een reisbureau dat voor weinig huisjes/villa's verhuurt in siofok

maar op de site staat niets over ANVR of SGR (komt volgens mij omdat het van origine een hongaars bureau is)

ik hoor het wel

Dreamgirlzaterdag 14 februari 2004 @ 15:20
Ik vertrek dinsdag voor 8 dagen naar Turkije.
Deze reis heb ik geboekt bij Travelways.
Tot nu toe is alles prima geregeld.
Alleen de tickets had ik vandaag pas binnen, maar dit kwam door Corendon.
Al met al klaar om te vertrekken.
Floor19zondag 15 februari 2004 @ 11:05
quote:
Op donderdag 5 februari 2004 17:54 schreef PrinceSL het volgende:
Hallo allemaal, even een vraagje, deze zomer wil ik samen met een vriend op vakantie gaan via een jeugdreisorganisatie, en we zitten nu te twijfelen tussen Vinea en Circel/Simbo.

Heeft er iemand ervaring met Vinea, maar vooral met Circel/Simbo?


Ik ben afgelopen jaar met Vinea op vakantie geweest. Was echt een super vakantie!
Vertel anders even wat je erover wilt weten
YPPYzondag 15 februari 2004 @ 14:06
Vinea lijkt mij wel goed als organisatie. Ik ben er niet mee mee geweest, maar klasgenoten hebben gewerkt op vakanties van hen. Het was wel goed geregeld toen, al is dat al weer een jaar of 5 geleden.
Leujeldonderdag 26 februari 2004 @ 08:45
Okay, dit is er aan de hand.

Je kent allemaal wel van die busreisjes van een dag. Die dingen waar je een brief van krijgt dat je een auto of een groot geldbedrag kan winnen als je mee gaat met zo'n dag. Terwijl het enige wat ze willen is geld verdienen aan je door allemaal "nutteloze" dingen te verkopen aan je.

Nou zijn mijn ouders vorige week mee geweest met zo'n reisje. En ze hebben daar bij een of ander reisbureau een reisje naar Tirol geboekt. Alleen toen we op internet op zoek gingen naar wat info over het reisbureau enzo konden we helemaal niks vinden.

Het is (volgens mij) een Duits bureau, maar het heeft ook een adres in NL.

Het heet:
WTI (Winston Touristik International) GmbH & co KG.
Brookweg 36
49661 Cloppenburg

Het adres in NL is:
Postbus 45
7580 AA Losser

Weet iemand wat dit voor bureau? Of heeft iemand er ervaring mee?

Ik weet dat dit soort reisjes niet altijd te vertrouwen zijn, maar het is gebeurt en het heeft ook nog wel wat geld gekost.....

Ik had hier al een topic over, maar werd door Lucille netjes hierheen verwezen
marco_balkdonderdag 26 februari 2004 @ 11:24
Ik heb een leuke aanbieding gezien bij Sunweb, maar nu is mijn vraag:
Is Sunweb OK of niet?

Wat zijn jullie ervaringen??
So_Addictivedinsdag 23 maart 2004 @ 14:28
iemand ervaring met www.weekendcompany.nl ?

tis net zoiets als www.weekendjeweg.nl
_Flea_woensdag 31 maart 2004 @ 08:40
Wij willen gaan boeken via www.doitvakanties.nl en gaan naar Italie toe. Het wordt een actieve vakantie met veel klimmen, fietsen e.d.
Nu had ik een paar vragen:
Wie heeft er al een een actieve vakantie gehad in Dimaro?
Hoe is het bevallen?
Waren er veel jongeren?
Is er een mogelijkheid om er te stappen?
Liejannuhwoensdag 31 maart 2004 @ 19:03
quote:
Op dinsdag 23 maart 2004 14:28 schreef So_Addictive het volgende:
iemand ervaring met www.weekendcompany.nl ?

tis net zoiets als www.weekendjeweg.nl
Als ik me niet vergis heeft de consumentenbond heel recente een onderzoek gedaan naar o.a. deze 2 weekendjes-weg-aanbieders op internet.
Kijk eens op hun site.

Volgens mij zijn ze allebei wel ok hoor!
treinreizigermaandag 10 mei 2004 @ 14:07
quote:
We (vriendengroep) staan op het punt een all inclusive vakantie naar alanya, turkije te boeken op www.dti-travel.nl . Heeft iemand ervaringen met deze website / reisorganisatie? Het is wel erg goedkoop namelijk Maar aangezien we weinig eisen stellen en een laag budget hebben denk ik dat we de gok maar nemen!

Valt me wel op dat ze veel hotels aanbieden die geen enkele andere nederlandse reisorganisatie aanbiedt.
Voor bierdopje:

DTI was vroeger een onderdeel van GTI (German Travel International). Door een voor mij onbekende reden zijn zij hiervan afgesplits.

DTI werkt in Turkije samen met Kayi Tur. Met deze organisatie heb ik 3 jaar geleden prettig kennis gemaakt.

Je hoeft je naar mijn idee geen zorgen te maken!

Op vakantiereiswijzer kan je wellicht je gekozen hotel terug vinden!

Succes met boeken, en laat ff weten hoe het was met DTI!
dutchdevilwoensdag 19 mei 2004 @ 11:46
Ik heb een hele leuke aanbieding gevonden naar het Aegean Dream Resort in Bodrum/Turgutreis op Maxisun.nl
Maar nu vraag ik me af of iemand ervaring heeft met deze organisatie. Of alles een beetje netjes geregeld is. Heb al gezien dat ze aangesloten zijn bij de ANVR en het SGR dus daar maak ik me geen zorgen over
tjaweetjijhetwoensdag 19 mei 2004 @ 11:56
www.fox.nl
YPPYwoensdag 19 mei 2004 @ 12:14
quote:
Op woensdag 19 mei 2004 11:56 schreef tjaweetjijhet het volgende:
www.fox.nl
We zijn vorige jaar met hen naar Thailand geweest, alles was prima geregeld, erg goede reis gehad.
tjaweetjijhetwoensdag 19 mei 2004 @ 17:45
ik ga er dit jaar mee naar costa rica, hopen dat dat ook allemaal goed verloopt
Danielvrijdag 21 mei 2004 @ 21:18
Met shoestring naar India geweest. 1e hotel was een ramp de rest was goed geregeld. Overigens werd de reis uitgevoerd door een nomad travel uit India. (Leeftijden groep: 50% <30 jaar)

Met Kras stervakanties naar Thailand geweest, daar werd de reis uitgevoerd door special Journey, prima geregeld. (leeftijden groep: 10% <30 jaar)
Ook met Kras naar Beijing, reis uitgevoerd door kras en Cites(chinees) uitstekend. (Leeftijden groep: 50% <30 jaar)
ivetjezondag 18 juli 2004 @ 16:24
quote:
Op woensdag 19 mei 2004 11:46 schreef dutchdevil het volgende:
Ik heb een hele leuke aanbieding gevonden naar het Aegean Dream Resort in Bodrum/Turgutreis op Maxisun.nl
Maar nu vraag ik me af of iemand ervaring heeft met deze organisatie. Of alles een beetje netjes geregeld is. Heb al gezien dat ze aangesloten zijn bij de ANVR en het SGR dus daar maak ik me geen zorgen over
ik heb dus precies dezelfde vraag. Wij willen graag naar club voyage charm met maxisun, maar hebben er dus ook nog nooit van gehoord. Iemand ervaringen hiermee etc??
dutchdevilzondag 18 juli 2004 @ 16:35
quote:
Op zondag 18 juli 2004 16:24 schreef ivetje het volgende:

[..]

ik heb dus precies dezelfde vraag. Wij willen graag naar club voyage charm met maxisun, maar hebben er dus ook nog nooit van gehoord. Iemand ervaringen hiermee etc??
Mijn vraag is inmiddels al beantwoord door mezelf Ben van 19 juni tot en met 3 juli op vakantie geweest met Maxisun naar bovenstaand hotel. Is allemaal prima geregeld. Reisbescheiden kreeg ik een week van tevoren (was een last minute dus dat is logisch). Vluchten met onur air waren prima (je krijgt hier nog eten en drinken) en bij aankomst op het vliegveld stond er netjes een host klaar van Litoral Travel (de agent van Maxisun in Turkije) die ons naar het hotel bracht. Prima vakantie gehad en op de dag van vertrek ook weer op tijd opgehaald bij het hotel en netjes afgezet op het vliegveld. Dus je kunt gerust boeken
ivetjemaandag 19 juli 2004 @ 19:16
quote:
Op zondag 18 juli 2004 16:35 schreef dutchdevil het volgende:

[..]

Mijn vraag is inmiddels al beantwoord door mezelf Ben van 19 juni tot en met 3 juli op vakantie geweest met Maxisun naar bovenstaand hotel. Is allemaal prima geregeld. Reisbescheiden kreeg ik een week van tevoren (was een last minute dus dat is logisch). Vluchten met onur air waren prima (je krijgt hier nog eten en drinken) en bij aankomst op het vliegveld stond er netjes een host klaar van Litoral Travel (de agent van Maxisun in Turkije) die ons naar het hotel bracht. Prima vakantie gehad en op de dag van vertrek ook weer op tijd opgehaald bij het hotel en netjes afgezet op het vliegveld. Dus je kunt gerust boeken
Ow geweldig Wij vliegen idd ook met onur air. Maar praten die agents in turkije ook gewoon nederlands of is dat in het engels?? En ik zal dat litoral travel onthouden iig Is er bijvoorbeeld in het hotel ook een spreekuurtje (of hoe heet dat...dat er iemand langskomt op het hotel van de reisorganisatie ) van maxisun?? En kan je via hen ook excursies boeken?

Alvast bedankt voor je antwoord
dutchdevilmaandag 19 juli 2004 @ 20:05
quote:
Op maandag 19 juli 2004 19:16 schreef ivetje het volgende:

[..]

Ow geweldig Wij vliegen idd ook met onur air. Maar praten die agents in turkije ook gewoon nederlands of is dat in het engels?? En ik zal dat litoral travel onthouden iig Is er bijvoorbeeld in het hotel ook een spreekuurtje (of hoe heet dat...dat er iemand langskomt op het hotel van de reisorganisatie ) van maxisun?? En kan je via hen ook excursies boeken?

Alvast bedankt voor je antwoord
agents=host/hostess. En die spreken gewoon nederlands In het hotel is er ook gewoon een spreekuurtje ja. 1 of 2 keer per week komt de host/hostess dan langs en als je er net bent heb je de dag erna een welkomstbijeenkomst. En inderdaad kan je via je host/hostess excursies boeken.
ivetjemaandag 19 juli 2004 @ 20:45
quote:
Op maandag 19 juli 2004 20:05 schreef dutchdevil het volgende:

[..]

agents=host/hostess. En die spreken gewoon nederlands In het hotel is er ook gewoon een spreekuurtje ja. 1 of 2 keer per week komt de host/hostess dan langs en als je er net bent heb je de dag erna een welkomstbijeenkomst. En inderdaad kan je via je host/hostess excursies boeken.
Oke Dat wilde ik ff weten. Je hebt nl wel eens van die organisaties die alleen engels sprekende mensen daar hebben en dat is toch wat minder vind ik Maar dit klinkt wel goed eigenlijk, ik denk dat we dat maar gaan doen als we het nergens goedkoper kunnen krijgen. Wij willen trouwens naar club voyage charm in bodrum. Lekker all-inclusive nergens druk over maken en lekker vakantie vieren

Iig hartstikke bedankt voor de informatie en je leest het hier wel hoe het is afgelopen
dutchdevilmaandag 19 juli 2004 @ 22:30
quote:
Op maandag 19 juli 2004 20:45 schreef ivetje het volgende:

[..]

Oke Dat wilde ik ff weten. Je hebt nl wel eens van die organisaties die alleen engels sprekende mensen daar hebben en dat is toch wat minder vind ik Maar dit klinkt wel goed eigenlijk, ik denk dat we dat maar gaan doen als we het nergens goedkoper kunnen krijgen. Wij willen trouwens naar club voyage charm in bodrum. Lekker all-inclusive nergens druk over maken en lekker vakantie vieren

Iig hartstikke bedankt voor de informatie en je leest het hier wel hoe het is afgelopen
Reacties van andere mensen die in Voyage Charm zijn geweest zijn goed op vakantiereiswijzer.nl dus dat ziet er goed uit. Als je hier naartoe gaat dan heb je waarschijnlijk dezelfde host als ik heb gehad en dat is Jan (achternaam ben ik vergeten). De hosts/hostessen hebben standaard een lichtbruine blouse en broek aan. Fijne vakantie alvast !
ivetjedinsdag 20 juli 2004 @ 16:30
quote:
Op maandag 19 juli 2004 22:30 schreef dutchdevil het volgende:

[..]

Reacties van andere mensen die in Voyage Charm zijn geweest zijn goed op vakantiereiswijzer.nl dus dat ziet er goed uit. Als je hier naartoe gaat dan heb je waarschijnlijk dezelfde host als ik heb gehad en dat is Jan (achternaam ben ik vergeten). De hosts/hostessen hebben standaard een lichtbruine blouse en broek aan. Fijne vakantie alvast !
We hebben toch besloten om met neckermann te gaan, die was even duur dus vandaar. Omdat het bekend is voelt het toch wat beter. Wil niet zeggen dat maxisun nix is, maar voor mijn gevoel is het dan iig ok We gaan wel naar voyage charm, ik had idd ook al op vakantiereiswijzer gekeken en daar kreeg het hotel een 8.3 Hetzelfde als wat we vorig jaar hadden, dus dat zit iig wel goed. Ik vind het alleen heel jammer dat er geen gewoon strand is maar weer plateaus, net als vorig jaar. Ik heb toch liever een strand waar je zo de zee in kan lopen. Maar ach, je kan niet alles hebben Het zal iig wel een lekkere vakantie worden, daar ben ik van overtuigd!!
Plexzzzondag 12 september 2004 @ 11:21
Ben is op zoek gegaan naar een organisatie die reizen organiseert voor backpackers naar plekken waar travel active en australian backpackers dus niet komen. Heb volgens mij wel een hele goede gevonden op http://www.gvi.co.uk

Die komen dus echt overal en je kan er ook echt bijna alles doen wat je maar zou willen. Is er hier mischien iemand die ervaring met deze organisatie heeft of iemand kent die daar is met mee is geweest?
Jack_Flashzondag 12 september 2004 @ 11:37
Wie is Ben?
hesselzondag 12 september 2004 @ 11:48
Ben bang dat hij/zij EENS bedoelt
Biancaviazondag 12 september 2004 @ 13:20
quote:
Op zondag 12 september 2004 11:37 schreef Jack_Flash het volgende:
Wie is Ben?
SadKingBillymaandag 1 november 2004 @ 22:53
Ik vond op www.big-foot.nl behoorlijk goedkope wintersport reizen; nu vraag ik me dus af of er mensen zijn die hiermee al op vakantie geweest zijn en ervaringen willen delen. Tenslotte kan niet iedereen 500 euro missen om naar frankrijk of oostenrijk te vertrekken..

Ik probeer ze overigens al de hele dag te bellen en er word nog niet opgenomen hoewel op de site staat dat ze 6 dagen per week vanaf 9 uur 's morgens te bereiken zijn. Vind ik dan weer minder eigenlijk. Bovendien reageren ze niet op mijn email, op de site staat dat je binnen 4 uur bericht terug krijgt.. Vaag

Is er toevallig iemand die in Soest woont en dit bedrijf kent?
Adres gegevens:

Dr. de Voslaan 20
3761 XZ Soest
020-4705558 (ma - za | 09:00 - 21:00)
Email: info@big-foot.nl

Mensen met meer info hierover, ik hoor het graag!
Ik kan er weinig over vinden verder, zijn ook niet aangesloten bij enige branche organisatie. Zou dat een slecht teken zijn?
SadKingBillydinsdag 2 november 2004 @ 14:53
Ik kon ze vandaag wel te pakken krijgen, maar erg interessant is het dus niet.. De prijzen lijken erg laag omdat ze zonder vervoer zijn. Voor een gemiddelde reis bij hen moet je toch rekenen op een kleine 350 euro per persoon voor een week; nou sorry maar daarvoor kan ik óók naar oostenrijk of frankrijk! En dan het smoesje ophangen dat Tsjechië het afgelopen jaar 20% duurder geworden is (met dank aan de komst van de euro ongetwijfeld) en dat terwijl mijn broertje daar net wegkomt en daar echt niets van gemerkt heeft..

Niet de moeite dus, lekker verder kijken
Mitä_kuuluudinsdag 9 november 2004 @ 17:06
Ik sta op het punt om een reis bij www.balkanski.nl te boeken. Heeft iemand hier ervaringen mee? Zelf vind ik het nogal een vage site en ik heb Lex (die naam alleen al )zelf ook gesproken. Ik heb 'm gewoon gevraagd of hij nog bij een organisatie was aangesloten.. niet dus. Maar hij was wel bereid om eerst de tickets etc. op te sturen en dat ik pas bij ontvangst hoef te betalen. En deze organisatie is aanzienlijk goedkoper, dus als jullie info hierover hebben dan hoor ik het graag!
#ANONIEMdinsdag 9 november 2004 @ 18:28
Ik zou persoonlijk nogal huiverig zijn om te boeken bij een kleine organisatie die niet lid is van SGR of ANVR.
miss_slywoensdag 10 november 2004 @ 12:37
Bij de links van de avontuurlijkere reisorganisaties staat een link naar joker.be
Ik heb daar eens rondgekeken, en op zich klinkt dat best aardig. Is er ook iemand die daar toevallig al ervaring mee heeft?
Lucillewoensdag 10 november 2004 @ 12:47
quote:
Op woensdag 10 november 2004 12:37 schreef miss_sly het volgende:
Bij de links van de avontuurlijkere reisorganisaties staat een link naar joker.be
Ik heb daar eens rondgekeken, en op zich klinkt dat best aardig. Is er ook iemand die daar toevallig al ervaring mee heeft?
Volgens mij is Joker een redelijk bekende organisatie in Belgie, ik heb de naam al eerder zien langs komen.
miss_slywoensdag 10 november 2004 @ 12:52
het klinkt wel goed, met kleine groepen, flexibele planning, lokaal vervoer enzo...de voordelen van de reisbegeleiding maar toch ook voldoende ruimte voor jezelf.
Strolie75zondag 19 december 2004 @ 15:57
Wij zitten er aan te denken om komende zomer een reis met Djoser te gaan maken. Nu houden we normaal helemaal niet van georganiseerde reizen, maar voor sommige bestemmingen in bijvoorbeeld Azië en Zuid-Amerika zie ik mezelf nog geen auto/overnachtingen regelen.

Djoser presenteert zich als een "andere manier van reizen", hetgeen me wel aanspreekt.

De andere manier van reizen is er voor iedereen die de voordelen van een groepsreis wil combineren met veel individuele vrijheid. Je proeft van het dagelijks leven in andere culturen, bekijkt bijzondere monumenten en geniet van ongerepte natuur, zonder dat je je zorgen hoeft te maken over vervoer of verblijf.

Verder zien de bestemmingen in de nieuwe catalogus van 2005 er weer geweldig uit.

Zijn er hier wel eens mensen met Djoser op vakantie geweest? Waar naartoe ben je geweest en is het bevallen? Had je inderdaad nog genoeg vrijheid om er zelf op uit te gaan en plekken te ontdekken? Hoe was de reisbegeleiding?

Kortom, deel je ervaringen! Alvast bedankt.
Dizzeezondag 19 december 2004 @ 17:55
Ik heb die site van Djoser doorgelezen, en het ziet er erg aardig uit.
Weet niet of die prijzen hoog of juist niet zijn. Zijn dat een beetje redelijke prijzen?

dus tvp
Bayswaterzondag 19 december 2004 @ 18:54
Was naar Cuba met Shoestring verleden jaar. Dan zit je regelmatig in hetzelfde hotel bij Summum en Djoserreizigers. Het zal wellicht niet altijd zo zijn, maar de Djoserreizigers waren toen nog al uit de hoogte en vreselijk ongezellig en hadden bovendien bonje binnen de groep. Summum en Shoestring hadden beide een gezellige groep, die naast de culturele activiteiten ook nog een hele gezellige avond/nacht van er konden maken.
De reis van Djoser zit qua opbouw beter in elkaar dan Summum en Shoestring en is wat duurder, maar trekt daardoor denk ik ook een andere reiziger denk ik. Maar dit is slechts mijn ervaring.
Fannetjezondag 19 december 2004 @ 19:31
quote:
Op zondag 19 december 2004 15:57 schreef Strolie75 het volgende:

Zijn er hier wel eens mensen met Djoser op vakantie geweest? Waar naartoe ben je geweest en is het bevallen? Had je inderdaad nog genoeg vrijheid om er zelf op uit te gaan en plekken te ontdekken? Hoe was de reisbegeleiding?

Kortom, deel je ervaringen! Alvast bedankt.
Ik ben in juli 2000 met Djoser op vakantie geweest; een rondreis door West-Turkije. We hadden een ontzettend gezellige groep en goede reisleider en het is mij allemaal prima bevallen.
Afgelopen zomer ben ik met Baobab geweest en daar heb ik toch wel wat verschillen opgemerkt. Bij Djoser zijn ze wat meer voor het "groepsgevoel", wat betekent dat je practisch elke avond met z'n allen uit gaat eten en er ook geëvalueerd wordt hoe het in de groep gaat. Je had naar mijn idee minder vrijheid om zelf dingen te gaan bekijken, omdat het programma in ons geval bomvol zat.
Bij Baobab had je wat meer persoonlijke vrijheid, werden er geen groepsevaluaties gehouden en ging je eten met wie je maar wilde.
Persoonlijk is het mij allebei goed bevallen. De Djoser reis was mijn eerste "echte reis" en ik vond de begeleiding en het vaste programma wel prettig, maar ik ken ook mensen die het erg beklemmend vonden en die daardoor dus voortaan voor Baobab, koning Aap of Summum kiezen.
Fannetjezondag 19 december 2004 @ 19:48
Overigens meteen maar een positieve opmerking voor Baobab, waar ik in aug. dit jaar 22 dagen mee naar Oost-Turkije ben geweest. Alles was super geregeld en de reisbegeleiding was uitstekend. De medereizigers waren wat ouder dan ik had verwacht (wij, 23 en 24, waren de enigen onder de 30), maar dat maakte eigenlijk niet zoveel uit.
Bayswaterzondag 19 december 2004 @ 20:10
Groepsevaluaties bij Djoser , dat bedoel ik dus. Leeftijden van medereizigers kan je vantevoren opvragen btw.
Strolie75maandag 20 december 2004 @ 07:45
28, 29 en 30 januari zijn er informatieavonden bij Djoser. Maar eens even langs gaan. Groepsevaluaties klinkt wel erg
#ANONIEMdinsdag 21 december 2004 @ 19:14
quote:
Op zondag 19 december 2004 19:31 schreef Fannetje het volgende:
Bij Djoser zijn ze wat meer voor het "groepsgevoel", wat betekent dat je practisch elke avond met z'n allen uit gaat eten en er ook geëvalueerd wordt hoe het in de groep gaat. Je had naar mijn idee minder vrijheid om zelf dingen te gaan bekijken, omdat het programma in ons geval bomvol zat.
Ik ben 2 keer met Djoser geweest (Japan en Baltische landen) en 1 keer met Baobab (Cuba) en ik merkte weinig verschil. Die groepsevaluatie herken iig totaal niet. Bij Djoser was er ook volledige vrijheid om te doen wat je wilde en dat er met de hele groep gegeten werd zal geloof ik alleen op de eerste en laatste avond gebeurd zijn, of zelfs dat niet.

Wat wel leuk is bij Djoser is het groepsschrift. Iedereen heeft dat een dag en schrijft er zijn belevenissen van die dag in als een soort dagboek. Daarna gaat het naar de volgende, etc. En aan het eind krijgt iedereen een kopietje. Maar ook dit is helemaal vrijwillig en niemand zal je er op aan kijken als je er niet aan mee doet.
Liejannuhdinsdag 21 december 2004 @ 19:39
Ik denk dat het er uiteindelijk toch gewoon op neer komt dat je geluk moet hebben met de groep.
Zijn de programma's trouwens niet vaak erg vol bij de georganiseerde reizen??
Dat gevoel had ik iig wel bij de groep van Shoestring die wij tegen kwamen in Guatemala.
Caseydinsdag 21 december 2004 @ 22:36
quote:
Op zondag 19 december 2004 20:10 schreef Bayswater het volgende:
Groepsevaluaties bij Djoser , dat bedoel ik dus. Leeftijden van medereizigers kan je vantevoren opvragen btw.
Maak je geen zorgen.. die evaluaties zijn vooral erg voor de reisleider (spreek uit ervaring). De groep zelf wordt niet geevalueerd, maar het verloop van de reis. Dit omdat veel mensen het toch niet durven te zeggen als er iets niet helemaal naar hun zin gaat. Ik ben zelf rb geweest bij Djoser en heb na een reis of 2 geen evaluaties meer gedaan. Ik wist toch wel dat ik mijn werk prima deed.

Wbt. het schrift: dit heb ik ook meestal wel aan de mensen zelf overgelaten. Sommige groepen waren er heen enthousiast over, andere totaal niet en andere groepen hebben het deels (somimige wel, sommige niet) gedaan. Moet eerlijk zeggen dat ik me wel eens helemaal krom gelachen heb om die verhalen.. andere mensen zien dingen soms echt volledig anders dan dat je ze zelf beleeft.

Wat betreft de relaties tussen de verschillende groepen in 1 hotel: ik heb gemerkt dat groepen meteen hun tanden laten zien als ze merken dat er nog een groep NLers in een hotel zit. En het maakt eigenlijk niet uit van welke organisatie dat dan is. Wel grappig omdat de RB's elkaar meteen opzoeken, hup een paar biertjes pakken en even bijlullen. Ook als het een cuncurerende organisatie is :-)

Wat betreft Mexico /Guatemala kan ik de volgende organisaties aanraden (in alfabetische volgorde, ieder in zijn eigen segment):

Groepen:

Djoser
Fox
Oad
SNP
SRC

Individueel:

Mytravel (vroegere NBBS)
OAD
Outsight
SNP
WRC

Vergelijk goed, ieder bedrijf heeft zijn voor en nadelen, maar deze leveren prima werk. Kijk wat voor jou belangrijk is. In veel gevallen: what you pay is what you get.

Ik heb minder verstand van strand vakanties in Mexico, MAAR: vlieg in ieder geval NIET met Holland Exel. Als je een charter boekt zorg dan dat dat Martinair is, niet duurder, wel 100x beter.

Veel succes en pezier allemaal!!!

C.
Liejannuhwoensdag 22 december 2004 @ 08:15
Wat leuk! Weer een oldbie!
Jij hebt toch een tijdje als reisbegeleider gewerkt na je studie Casey?
Hoe lang heb je dat gedaan eigenlijk?
Leuk je weer te zien iig!
#ANONIEMwoensdag 22 december 2004 @ 17:58
quote:
Op dinsdag 21 december 2004 19:39 schreef Liejannuh het volgende:
Ik denk dat het er uiteindelijk toch gewoon op neer komt dat je geluk moet hebben met de groep.
Zijn de programma's trouwens niet vaak erg vol bij de georganiseerde reizen??
Dat gevoel had ik iig wel bij de groep van Shoestring die wij tegen kwamen in Guatemala.
Programma's?

Bij Djoser, Baobab en aanverwanten is over het algemeen je hotel en het vervoer geregeld en verder zoek je het allemaal toch lekker zelf uit.

Ik krijg spontaan jeuk als ik in reisbeschrijvingen iets lees van 'de middag vrij te besteden' ofzo. Ik wil al mijn tijd vrij kunnen besteden. Fuck het programma!
Liejannuhwoensdag 22 december 2004 @ 20:51
quote:
Op woensdag 22 december 2004 17:58 schreef k_man het volgende:

[..]

Programma's?

Bij Djoser, Baobab en aanverwanten is over het algemeen je hotel en het vervoer geregeld en verder zoek je het allemaal toch lekker zelf uit.

Ik krijg spontaan jeuk als ik in reisbeschrijvingen iets lees van 'de middag vrij te besteden' ofzo. Ik wil al mijn tijd vrij kunnen besteden. Fuck het programma!
Misschien ben ik een beetje bevooroordeeld door de shoestring groep die we in Guatemala tegen kwamen.
Ze kwamen aan bij de jungle lodge waar wij ook zaten, kregen instructie van hun reisbegeleider dat ze hun tassen naar de kamers konden brengen en daarna direct weer terug moesten komen, want dan konden ze gelijk door met het bootje naar Livingston. Als ze dan terugkwamen, waren ze precies op tijd om nog mee te kunnen met de jungletocht.
En toen we ze de volgende dag weer tegen kwamen, waren ze s ochtends om 6 uur vertrokken, daarna gelijk naar Tikal gegaan en 's avonds zaten we dus in Flores.

En de begeleidster van de groep die we vorig jaar tegen kwamen in Essouira, was zo lief geweest een briefje op te hangen bij de receptie met daarbij alles wat je kon doen in het stadje en dat ze de volgende ochtend om half 9 werden verwacht voor het ontbijt.

Ik krijg het al benauwd als ik er aan denk.
Maar misschien ben ik net de verkeerde groepen tegen gekomen. De Shoestring groep had natuurlijk wel een dag vertraging opgelopen door stakingen in Guatemala, dus dat moesten ze wel inhalen.
Bayswaterwoensdag 22 december 2004 @ 21:15
Bij Shoestring hadden we altijd een begeleider uit het land zelf, die heeft iets vaker de juiste connecties. Programma's vol vrijheid met goede tips.
#ANONIEMdonderdag 23 december 2004 @ 14:32
quote:
Op woensdag 22 december 2004 20:51 schreef Liejannuh het volgende:
En de begeleidster van de groep die we vorig jaar tegen kwamen in Essouira, was zo lief geweest een briefje op te hangen bij de receptie met daarbij alles wat je kon doen in het stadje en dat ze de volgende ochtend om half 9 werden verwacht voor het ontbijt.
Ja, dat is het denk ik: wat je kunt doen. Maar ik denk dat niemand zich er aan stoort als je zelf je eigen goddelijke gang gaat.
Caseyvrijdag 24 december 2004 @ 07:40
quote:
Op woensdag 22 december 2004 08:15 schreef Liejannuh het volgende:
Wat leuk! Weer een oldbie!
Jij hebt toch een tijdje als reisbegeleider gewerkt na je studie Casey?
Hoe lang heb je dat gedaan eigenlijk?
Leuk je weer te zien iig!
Hoi Liejannuh!!

Ik heb ongeveer een jaar als reisbegeleider gewerkt, daarna verder gegaan in tourisme (in Mexico) maar bijna niet meer als reisbegeleider meer, een enkel reisje nog. De laatste reis die ik gedaan heb was de reis van Mexico Stad naar Los Angeles, van Djoser, die helaas gediscontinueerd is Jammer want het was een schitterende reis die nu niet meer in Nederland aangeboden wordt. Tja.

Groetjes,

C.
Liejannuhvrijdag 24 december 2004 @ 22:18
Ben je nu weer terug in Nederland? Wel heel gaaf lijkt mij om een tijdje als reisbegeleider te werken na je studie. Kwam pas nog iemand tegen en die deed een aantal reizen per jaar, naast haar baan als lerares. Dat zou helemaal een geweldige combinatie zijn!

Ik dacht trouwens dat ik pas nog die reis van Mexico City naar Los Angeles had gezien, maar ik zal me wel vergissen.
Caseydinsdag 18 januari 2005 @ 05:57
... en we blijven nog even off topic....

Nee, ik ben nog steeds in Mexico, ben hier blijven hangen dus. Woon nu in Mexico Stad en werk nog steeds in tourisme, maar nu vanachter een bureau.

Een paar reisen per jaar begeleiden naast je vaste baan... helemaal geweldig lijkt me dat. Ik reis nu veel te weinig (alleen inkooprreisjes, en dat moet allemaal veel te snel en veel te druk- 40 hotels in een middag bezoeken, zoiets.......)

En nu verder weer on-topic allemaal, we hebben het over reisorganisaties!!!
calvobbesdonderdag 27 januari 2005 @ 19:44
4 weken vakantie met Djoser achter de rug heeft!

Ik ben naar Australie geweest en eigenlijk heeft Djoser zich niet zoveel met de reis bemoeid. Ze hebben allene geregeld dat diverse onderdelen op elkaar aansloten. De gids/begeleider/chauffeur, 1 persoon, en het busje waren allemaal van een Aussie organisatie Wayward. En dat was allemaal goed geregeld. Goed busjes, goede chaffeurs met verstand van zaken.

En de groep was ook wel oke. Er zaten er sommige bij die wel graag veel met de groep deden maar daar had ik geen zin in. Dus dat heb ik ook meteen duidelijk gemaakt door vanaf dag 1 alleen op pad te gaan
Ik heb die reis geboekt omdat die georganiseerd was, niet omdat het een groepsreis was.

Wat ik wel jammer vind van Djoser is dat ze vooraf een heleboel niet verteld hebben. Zo hadden ze ons best wel kunnen vertellen dat de reis door wayward werd gedaan. Maar in plaats daarvan deden ze wekenlang alsof we 1 reisbegeleider zouden hebben en dat we daar vooraf al info over zouden krijgen.
En bij een treinreis moesten we zelf uitvinden hoe we aan kaartjes moesten komen, onze reisbegleider wist dat niet en liet ons eigenlijk op het station achter
Maar verder zat het wel helemaal goed in elkaar.

Uitgebreid verslag volgt later wel een keer
Strolie75zondag 30 januari 2005 @ 10:07
Nou het is 29 dagen China + Tibet met Djoser geworden! Ik ben benieuwd!
Lucillezondag 30 januari 2005 @ 10:29
quote:
Op zondag 30 januari 2005 10:07 schreef Strolie75 het volgende:
Nou het is 29 dagen China + Tibet met Djoser geworden! Ik ben benieuwd!
Dat gaat vast een hele mooie reis worden. Ik hoop dat je er een verslag van gaat maken.
Strolie75zondag 30 januari 2005 @ 10:29
quote:
Op zondag 30 januari 2005 10:29 schreef Lucille het volgende:
Dat gaat vast een hele mooie reis worden. Ik hoop dat je er een verslag van gaat maken.
Zeker
Fannetjezondag 30 januari 2005 @ 16:05
Op 13 juli gaan we een 16 daagse rondreis door Mexico maken met Fox reizen. Na djoser en baobab dus weer een andere reisorganisatie. Ik ga ze gewoon allemaal uitproberen
Liejannuhzondag 30 januari 2005 @ 18:02
Welk stuk van Mexico Fannetje?? Yucatan?
Fannetjezondag 30 januari 2005 @ 19:41
De plaatsen waar we komen: Mexico City-Veracruz-Villahermosa-Palenque-San Christobal de las Casas-San Juan Chamula-Tehuantepec-Oaxaca-Taxco-Acapulco
Liejannuhzondag 30 januari 2005 @ 20:00
Oew! leuk reisje!
Mexico City is supergaaf! En Palenque is heeeeeel mooi en San Cristobal en San Juan zijn heel leuk en bijzonder.
Gaat een mooie reis worden!
pniniedinsdag 8 februari 2005 @ 13:06
Hallo,

Ik ben van plan om in oktober naar Nepal te gaan met Shoestring, heeft iemand ervaringen met deze reisorganisatie? Hoorde namelijk dat er veel jongeren mee reizen die meer voor het feesten en drinken gaan dan voor het land en de natuur.

Groetjes Nienke
Adfundumdinsdag 8 februari 2005 @ 13:23
Nepal is toch niet zo veilig op het moment, nu de koning de absolute macht heeft gegrepen? Hoop voor je dat het in oktober weer normaal is, het lijkt me een erg mooi land voor een rondreis, nu is daar de noodtoestand afgekondigd, zie ook het nieuws op
http://nepal.pagina.nl.
http://www.snp.nl/ProductGroups/invariant/services/News.aspx?News=1&newsItemId=57
pniniedinsdag 8 februari 2005 @ 14:25
quote:
Op dinsdag 8 februari 2005 13:23 schreef Adfundum het volgende:
Nepal is toch niet zo veilig op het moment, nu de koning de absolute macht heeft gegrepen? Hoop voor je dat het in oktober weer normaal is, het lijkt me een erg mooi land voor een rondreis, nu is daar de noodtoestand afgekondigd, zie ook het nieuws op
http://nepal.pagina.nl.
http://www.snp.nl/ProductGroups/invariant/services/News.aspx?News=1&newsItemId=57
Hoi Adfundum,

Volg het nieuws over Nepal via Nepal.nl, je kan dan direct alle nieuwsberichten in je mailbox ontvangen! Inderdaad ziet het er niet zo goed uit, maar er is nog geen negatief reisadvies....... Ik hoop ook dat het rustiger wordt t.z.t. maar dat is afwachten.

Hoop dat er mensen reageren met ervaring met het reizen met Shoestring!
Groetjes Nienke
Ruud1976dinsdag 8 februari 2005 @ 18:32
Ik ben 2 keer op reis geweest met shoestring. Een keer naar India en Nepal en een keer naar Zuidelijk Afrika. Beide keren een superervaring, leuke reis, gezellige groep. Er waren beide keren veel mensen bij in de leeftijd van 20 - 35, maar er heerste absoluut geen sfeer van alleen maar uitgaan en feesten. Je hebt sowieso met elkaar gemeen dat je geïnteresseerd bent in verre landen en culturen. Verder was mijn ervaring, vooral tijdens de reis naar India en Nepal, dat je een heel vrij programma hebt waarin je kunt doen en laten wat je wilt. Er zullen altijd wel mensen in zo'n groep zitten die op jouw golflengte zitten en waar je samen dingen mee kunt doen (als je die behoefte hebt). Overigens is mijn ervaring daarbij ook nog dat dat soort reizen zo vermoeiend zijn dat je geen zin hebt om je elke avond te bezatten.
#ANONIEMdinsdag 8 februari 2005 @ 19:03
Ik ben met Shoestring naar Marokko geweest en dat was niet al te best. Slechtste reisbegeleider die ik ooit heb meegemaakt en dubbelboekingen in een van de hotels.

Maar die sfeer van veel jongeren, zuipen en feestvieren herken ik helemaal niet.
Keijsdonderdag 10 februari 2005 @ 18:41
quote:
Op dinsdag 8 februari 2005 19:03 schreef k_man het volgende:
Ik ben met Shoestring naar Marokko geweest en dat was niet al te best. Slechtste reisbegeleider die ik ooit heb meegemaakt en dubbelboekingen in een van de hotels.
Maar die sfeer van veel jongeren, zuipen en feestvieren herken ik helemaal niet.
Ben zelf in 2003 met shoestring naar Moskou / St. Petersburg geweest. Was een goede ervaring. Shoestring kan de reizen iets goedkoper aanbieden doordat ze vaak werken met lokale reisbegeleiders ipv nederlandse, maar dat maakt mij geen zak uit wie het vervoer ed regelt naar de volgende bestemming.

Groep: veel jongere mensen van 20-30jaar en veel alleenreizenden (like me . Misschien dat bij Djoser oid wat meer oudere mensen meegaan.

Verder niets dan lof. Korte mooie reis waarin ik heel veel gezien heb.

Kwaliteit van de reis hangt vaak af van kwaliteit reisbegeleider (en dit kan je bij elke organisatie treffen of niet).
#ANONIEMdonderdag 10 februari 2005 @ 19:07
quote:
Op donderdag 10 februari 2005 18:41 schreef Keijs het volgende:
Kwaliteit van de reis hangt vaak af van kwaliteit reisbegeleider (en dit kan je bij elke organisatie treffen of niet).
Het aannamebeleid speelt wel mee natuurlijk. Het lijkt me heel sterk dat de begeleider die mee was in Marokko überhaupt bij Baobab of Djoser zou zijn aangenomen.
pniniedonderdag 10 februari 2005 @ 19:30
Tja dat is inderdaad afwachten of je het treft of niet met je reisleider. Ik ga in ieder geval die kant op; kreeg vandaag te horen dat ik die maand vrij kan nemen! :-)

Het negatieve reisadvies is inmiddels ingetrokken, maargoed in 8 maanden kan er nog genoeg gebeuren! Ik kijk er in ieder geval onwijs naar uit!
whosvegaszaterdag 26 februari 2005 @ 19:03
Ik wil volgend jaar naar de zonsverduistering in Turkije, deze reisorganisatie biedt eclipsreizen aan. Ik zou graag willen weten of het een betrouwbare reisorganisatie is. Dus ik wil aan jullie vragen of jullie al een met baobab op vakantie zijn geweest en wat jullie ervaringen zijn. Oja, nog de homepage:
www.baobab.nl/
#ANONIEMzaterdag 26 februari 2005 @ 19:18
Baobab is een grote, bekende organisatie voor wat avontuurlijker reizen. Is prima hoor.
whosvegaszaterdag 26 februari 2005 @ 19:31
quote:
Op zaterdag 26 februari 2005 19:18 schreef k_man het volgende:
Baobab is een grote, bekende organisatie voor wat avontuurlijker reizen. Is prima hoor.
Oke, bedankt, ik had er nog nooit van gehoord.
#ANONIEMzaterdag 26 februari 2005 @ 19:39
Baobab is net zoiets als Djoser.
Evelien08zaterdag 26 februari 2005 @ 21:24
Hallo,

Wij willen deze zomer een 24 daagse reis door Thailand maken. Nu zijn we er nog niet helemaal over uit met welke reisorganistaie we zullen gaan. We twijfelen zelf tussen Summum en Djoser. Djoser is wel wat duurder en ik kan niet heel duidelijk de verschillen zien tussen de twee organisaties alleen dat de Djoser met Lufthansa vliegt en Summum met Phuket air en met Djoser slaap je ook een keer op een floatel op de River kwai.
Heeft iemand misschien ervaringen met een van deze twee reisorganisties naar Thailand, en was het goed bevallen.
Ik hoop dat jullie mij kunnen helpen, want ik wil eigenlijk graag gaan boeken!!!
Keijszaterdag 26 februari 2005 @ 21:31
quote:
Op zaterdag 26 februari 2005 21:24 schreef Evelien08 het volgende:
We twijfelen zelf tussen Summum en Djoser.
Ik heb me wel eens laten vertellen, maar heb geen flauw idee af het waar is of niet, dat met Summum het publiek wat meegaat vaak wat jaartjes ouder is.

Verder denk ik dat het niet zoveel uitmaakt. Ben zelf met een aantal avontuurlijke organisaties meegeweest (Djoser, Shoestring, Afriesj) en die waren allemaal goed georganiseerd.

Vaak zijn het net die kleine verschillen in programma die de keuze van de reisorganisatie bepalen. Daar zou ik me dan ook vooral op focussen. Wat wil ik absoluut zien, wat vind ik minder interessant, zitten er oneindig lange busritten in de reis, dat soort zaken.
Liejannuhzondag 27 februari 2005 @ 10:03
Volgens mij is Case_ met Summum naar Thailand geweest. Zal m even wijzen op dit topic.
Paulwoensdag 2 maart 2005 @ 13:46
iemand ervaring met vaya.nl ?
case_woensdag 2 maart 2005 @ 21:54
Summum naar Thailand was wel OK. De groep was redelijk, en het programma vond ik wel goed. Was er een ruim jaar geleden.
Ik reis toch liever alleen, om meer mensen te ontmoeten.

Wel wat 50-ers in de groep, maar verder ook wel mensen van net onder de 30. We kwamen in de nachttrein van Chang Mai naar Bangkok nog de groep van Djoser tegen, die ongeveer hetzelfde traject reisden. Was een stuk drukker die groep. Gingen echt elke avond uit, als je mee wilde kon je beter om de dag gaan, anders werd je volgens horen zeggen te moe. Summum is denk ik een stukje rustiger. Minder uitgaan.

[ Bericht 39% gewijzigd door case_ op 02-03-2005 23:04:15 ]
Apu.Nahasapeemapetilzaterdag 19 maart 2005 @ 14:02
Heeft iemand ervaringen met de reisorganisatie Intertrek?? Positieve of negatieve??
Caseyzondag 20 maart 2005 @ 04:27
quote:
Op zaterdag 19 maart 2005 14:02 schreef Apu.Nahasapeemapetil het volgende:
Heeft iemand ervaringen met de reisorganisatie Intertrek?? Positieve of negatieve??
Persoonlijk niet... en daarom kan ik hier nog typen, dat geldt nl. niet voor alle mensen die wel persoonlijk ervaring met ze hebben...

Ok, misschien flauw hier grappen over te maken maar ik zal NOOIT met die knakkers gaan. Waarom niet?
- Ze hebben behoorlijk avontuurlijke reizen. Maar die worden uitgevoerd met reisleiders, zonder lokaal gidsen in te huren. Grove fout (die vorig jaar aan een aantal van hun klanten het leven gekost heeft).
Als je wilt berklimmen /wandelen, en je hebt er zelf geen (of weinig) verstand van, HUUR DAN EEN GIDS! Een reisleider is geen gids, kan de situatie ter plekker NIET goed inschatten, en dat mag je ook niet van hem of haar verwachten.
Als je nu zelf erg veel verstand hebt van bergklimmen, WAAROM ZOU JE DAN MET HEN GAAN? Dan beter alleen of met wat vrienden, hoef je in ieder geval niet je leven in de waagschaal te stellen om de stupide fouten van hun reisleiders op te vangen.

Als je low risk wilt wandelen, raad ik je SNP aan, die werken ook met tourleaders maar gaan naar veel minder avontuurlijke (=potentieel gevaarlijke) bestemmingen. Wil je toch echt avontuur, Kan ik je drie bedrijven aanraden:
Duitsland: Hauser Excursionen www.hauser.de Moet je wel een beetje Duits spreken natuurlijk. Zij werken meestal met een Duitse reisleider en gecertificeerde lokale gidsen.
In Engeland:
Explore www.exploreworldwide.com of Exodus www.exodus.co.uk.
Ook deze twee bedrijven zijn 100% betrouwbaar. Je kunt gewoon land-only programmas kopen, moet je alleen zelf je vlucht nog regelen (als je niet uit DLD of UK wilt vliegen).

Succes!!!

C.
DeadKnightzondag 20 maart 2005 @ 13:54
Heeft er eigenlijk iemand ervaring met deze reisorganisatie?

http://www.labyrinth.nl/

Wij gaan dit jaar met ze richting Kroatie (Istrië), Iemand anders die mischien ook heen gaat?
Saliezondag 3 april 2005 @ 17:04
iemand ervaring met enka reizen?
ga daar dit jaar mee heen naar turkije
skyfirezondag 3 april 2005 @ 18:55
heeft iemand hier toevallig ervaring met X-travel (www.x-travel.nl)?
Ik wil er dit jaar graag mee op vakantie en zou graag jullie ervaringen horen!
_Mal_woensdag 20 april 2005 @ 22:30
In de zomervakantie willen mijn vriend en ik 10 dagen gaan kanoen in Zweden. Nu hebben we op internet de volgende reisorganisatie gevonden: www.headingnorthadventures.com
Is er iemand die ervaring heeft met deze reisorganisatie, of die enig idee heeft over de betrouwbaarheid van deze organisatie?
Overige tips over kanoen in Zweden zijn uiteraard ook welkom.
kkkkdonderdag 19 mei 2005 @ 10:10
Je hebt natuurlijk ook nog Fox Reizen en hun single variant:

http://www.fox.nl/
http://www.singlemaarnietalleen.nl/
Levitationmaandag 22 augustus 2005 @ 10:10
Ik ga dit jaar voor de derde keer met Summum op reis, ben eerder naar Turkije en Thailand geweest met Summum, ga nu naar Zuid-Afrika, Namibie, Botswana, Zimbabwe (hotelreis). Heb er echt zin in... de eerdere reizen zijn me prima bevallen! Ben 2 jaar geleden ook met Djoser weg geweest, naar Egypte. De organisatie van de reis was eigenlijk het zelfde als bij Summum en 't beviel ook erg goed. Tot nu toe altijd een leuke groep gehad, een goeie reisleider en een goed programma met veel vrijheid. Neem aan dat het dit jaar ook weer genieten wordt.

Summum is trouwens vorig jaar door Baobab overgenomen, maar opereert nog wel onder eigen naam. Summum, Baobab en Djoser zijn vergelijkbaar qua soort reizen. Djoser is vooral veel groter dan de twee anderen, heeft veel meer reizen. De reden dat we meer bij Summum hebben geboekt is dat je vaak voor het zelfde geld (of net iets minder) één of twee dagen langer weg bent.

Zucht, als ik die brochures zie, kom ik vooral tijd en geld te kort om alles te doen wat ik graag zou willen. Wat is er toch een hoop moois te zien...
Saliemaandag 22 augustus 2005 @ 12:13
Wij zijn dit jaar met Enka reizen geweest, 3x niks!!!!!

Dus als je naar Turkije gaat, raad ik je aan niet met Enka Reizen te gaan
#ANONIEMmaandag 22 augustus 2005 @ 19:38
Wát was er zo slecht aan Enka dan?
Fannetjemaandag 22 augustus 2005 @ 19:41
Volgens onze reisleidster, die voor verschillende reisorganisaties werkte, en uit eigen ervaring heb ik gemerkt dat de reizigers bij Fox steeds jonger schijnen te worden (de helft van onze groep was onder de 30) en bij Djoser steeds ouder (steeds meer 50 plussers). Misschien leuk om mee te nemen als je een reis boekt en je wil graag wat leeftijdsgenoten in je groep
Bij Baobab waren de mensen in onze reis overigens ook wat ouder dan wij.
#ANONIEMmaandag 22 augustus 2005 @ 19:57
Ik heb het idee dat de leeftijden ook samenhangen met de bestemmingen. Ik ben vaak de jongste, maar dat was zowel bij Baobab, Shoestring, Djoser en VNC het geval.

Ik denk dat Egypte en Indonesië bijvoorbeeld jonger publiek trekken dan Jemen en Bhutan.
Saliedinsdag 23 augustus 2005 @ 15:36
quote:
Op maandag 22 augustus 2005 19:38 schreef k_man het volgende:
Wát was er zo slecht aan Enka dan?
heel veel ,maar lang verhaal
#ANONIEMdinsdag 23 augustus 2005 @ 18:26
quote:
Op dinsdag 23 augustus 2005 15:36 schreef Salie het volgende:
heel veel ,maar lang verhaal
Goh, hier hebben de mensen iets aan joh.
Saliedinsdag 23 augustus 2005 @ 19:33
ja ik zeg toch: gewoon niet met enka gaan

omdat wij echt superveel slechte dingen door hun hebben meegemaakt
#ANONIEMdinsdag 23 augustus 2005 @ 19:35
quote:
Op dinsdag 23 augustus 2005 19:33 schreef Salie het volgende:
ja ik zeg toch: gewoon niet met enka gaan

omdat wij echt superveel slechte dingen door hun hebben meegemaakt
Oh, zeg dat dan meteen joh. Dit maakt het een heel stuk duidelijker.
Levitationwoensdag 24 augustus 2005 @ 11:37
quote:
Op dinsdag 23 augustus 2005 19:33 schreef Salie het volgende:
ja ik zeg toch: gewoon niet met enka gaan

omdat wij echt superveel slechte dingen door hun hebben meegemaakt
Je zou het kunnen samenvatten? Paar puntjes geven waar je het meeste van baalde? Kan ikformatief zijn voor de rest...
cora4034woensdag 24 augustus 2005 @ 22:54
Djoser reis naar Griekenland gemaakt. Zeer gemengde groep. Jong-Oud. Veel mensen die in het onderwijs werkte in de groep. Leuke reisleidster. Verder prima georganiseerd. Ik was destijd de jongste met mijn 21. En een hele leuke mannelijke reisgenoot met wie ik nog rare dingen heb uitgespookt bij oude archeologische opgravingen
Stelletjes en Singles.

Ashraf: Marokko. Slechte reisleider, vreselijke groep.
Veel Singles. Daarna jaren geen groepsreis meer gemaakt.

Intertrek, Gran Canaria. Best leuke reis, leuke groep, pittige wandelingen. Reisleider nam veel risico, oa klimmen zonder enige vorm van zekering. Voor mensen zonder ervaring toch niet handig. Goede conditie noodzakelijk.

Sinbad, Griekse eilanden. Leuke groep, prima reisleiding, denk er met plezier aan terug.

De samenstelling van de groep is trouwens wel belangrijk oor het slagen van een reis als je alleen gaat. Het is toch wel prettig als er wat mensen op jouw lijn zitten waar je wat aansluiting mee hebt.
Standaard op zo een groepreis, rond dag 11 komen er ergernissen tussen mensen.
Saliedonderdag 25 augustus 2005 @ 00:19
quote:
Op woensdag 24 augustus 2005 11:37 schreef Levitation het volgende:

[..]

Je zou het kunnen samenvatten? Paar puntjes geven waar je het meeste van baalde? Kan ikformatief zijn voor de rest...
*we waren overboekt waardoor we 2km van het strand zaten ipv 200 meter
*er werden ons daarom gratis excursies aangeboden, maar die hebben we nooit gekregen, daardoor hebben we dat zelf moeten bekostigen
*we kregen een kamer die ingericht was voor 3 personen terwijl we met zn 4en waren
*er was ons ontbijt beloofd wat we niet kregen
*een meisje zou haar geld terug krijgen omdat ze later bijgeboekt had. Omdat we met zn 4en zouden gaan zou het in totaal zon 100 euro goedkoper worden. Dus zij heeft die 100 euro aan ons terugbetaald omdat ze dat geld terug zou krijgen maar dat heeft ze tot nog toe nog niet
*de tickets klopten niet waardoor we bijna niet terug konden vliegen en uiteindelijk keihard hebben moeten rennen om ons vliegtuig nog te halen
*de reisleiding kwam nooit langs op het app zodat we niet konden klagen. Er is 1x een vrouw langs geweest en die zei dat iedereen tevreden was die overboekt was behalve wij. Een dag later spraken wij een groep Nederlanders en die bleken ook geklaagd te hebben. En voor de rest zeiden ze dat ze bij overboekingen niet op afstand letten alleen op of het app gelijkwaardig is. Alleen wij hadden dus op afstand geboekt
* en er zal vast nog wel iets zijn wat ik vergeten ben
Caseydonderdag 25 augustus 2005 @ 00:50
quote:
Op woensdag 24 augustus 2005 22:54 schreef cora4034 het volgende:

Intertrek, Gran Canaria. Best leuke reis, leuke groep, pittige wandelingen. Reisleider nam veel risico, oa klimmen zonder enige vorm van zekering. Voor mensen zonder ervaring toch niet handig. Goede conditie noodzakelijk.
Wanneer was deze reis? Voor of na 'de' reis in Spanje waar toen doden bij vielen?

Ik vind dit dus echt ongelovelijk... Ik werk zelf in het avonturen toerisme, en ik kan je garanderen dat GEEN ENKELE gids waar wij mee werken dit soort stommiteien uit haalt... en als hij het al zou dan zou die er dus meteen uitliggen.. echt te gek voor woorden vind ik dit.
cora4034donderdag 25 augustus 2005 @ 09:06
quote:
Op donderdag 25 augustus 2005 00:50 schreef Casey het volgende:

[..]

Wanneer was deze reis? Voor of na 'de' reis in Spanje waar toen doden bij vielen?

Ik vind dit dus echt ongelovelijk... Ik werk zelf in het avonturen toerisme, en ik kan je garanderen dat GEEN ENKELE gids waar wij mee werken dit soort stommiteien uit haalt... en als hij het al zou dan zou die er dus meteen uitliggen.. echt te gek voor woorden vind ik dit.
Ruim ervoor. Mijn reis zal rond 1998 geweest zijn als ik me niet vergis.
Voor de mensen met klimervaring was dat kleine stukje geen probleem. Een iemand zonder klimervaring had inderdaad doodangsten uitgestaan. Ik was zelf deze wandeling niet mee, maar volgens mij moet ik er nog wel foto's van hebben.
greatgonzowoensdag 30 november 2005 @ 12:10
Iemand deze zomer nog met Fox/Single maar niet alleen geweest?

Denk er namelijk over om aankomende zomer een reis met hen te maken, en als ik zo meerdere topics lees, zijn zij zowat de beste in singlereizen tot een jaar of 30 (lees: ik wil dus niet met bejaarde knakkers mee)
Fannetjewoensdag 30 november 2005 @ 18:53
Ik ben deze zomer wel met Fox geweest, maar niet met de single variant. In onze groep van 30 man was de helft onder de 30, dus een vrij jonge groep vond ik!
Fannetjewoensdag 30 november 2005 @ 18:55
Heeft er iemand tips voor een georganiseerde rondreis door de Verenigde Staten? Oost, west, midden, maakt niet zoveel uit.
Ik bedoel dus per bus en met slapen in hotels. Heel veel reisorganisaties bieden alleen reizen aan waarbij je zelf moet rijden of moet kamperen, en dat willen we dus niet.
greatgonzowoensdag 30 november 2005 @ 19:11
quote:
Op woensdag 30 november 2005 18:53 schreef Fannetje het volgende:
Ik ben deze zomer wel met Fox geweest, maar niet met de single variant. In onze groep van 30 man was de helft onder de 30, dus een vrij jonge groep vond ik!
Zitten er nog veel singles bij zo'n groepsreis dan? Sommige groepsreizen lijken me leuker dan singlesreizen. En als er 20 stelletjes meegaan, en 1 single (ik bijvoorbeeld), verveel ik me misschien snel, omdat ik niemand heb om mee op te trekken.
Liejannuhwoensdag 30 november 2005 @ 19:13
Een collega van me is van de zomer met een single-maar-niet-alleen reis naar Thailand geweest. Is haar erg goed bevallen. Leuke groep enzo.
DutchTrainwoensdag 30 november 2005 @ 19:24
quote:
Op woensdag 30 november 2005 18:55 schreef Fannetje het volgende:
Heeft er iemand tips voor een georganiseerde rondreis door de Verenigde Staten? Oost, west, midden, maakt niet zoveel uit.
Ik bedoel dus per bus en met slapen in hotels. Heel veel reisorganisaties bieden alleen reizen aan waarbij je zelf moet rijden of moet kamperen, en dat willen we dus niet.
Zonder auto kom je in de VS gewoon niet ver. Als je alleen wat steden wilt bezoeken zou ik eerst een keuze maken welke steden en dan kijken welk vervoermiddel je daartussen kan nemen: vliegtuig of greyhound bus. Kijk bijvoorbeeld op www.hostelworld.com voor hostels in de steden en stel dan zelf je reis samen.
EagleJwoensdag 30 november 2005 @ 19:50
quote:
Op woensdag 30 november 2005 18:55 schreef Fannetje het volgende:
Heeft er iemand tips voor een georganiseerde rondreis door de Verenigde Staten? Oost, west, midden, maakt niet zoveel uit.
Ik bedoel dus per bus en met slapen in hotels. Heel veel reisorganisaties bieden alleen reizen aan waarbij je zelf moet rijden of moet kamperen, en dat willen we dus niet.
In de gidsen van Jan Doets staan ook busreizen, maar ik heb zelf het idee dat je wel tussen de 60+-ers zit bij een busreis door de VS...

Verder kan je met Djoser naar Alaska voor groepsreizen.
#ANONIEMwoensdag 30 november 2005 @ 20:35
Djoser heeft ook een groepsreis door de VS. Niet met de bus, maar met een paar huurauto's. Als je niet wilt of kunt rijden is dat geen probleem. Althans, dat lees ik op de site.
Fannetjedonderdag 1 december 2005 @ 19:53
quote:
Op woensdag 30 november 2005 19:11 schreef greatgonzo het volgende:

[..]

Zitten er nog veel singles bij zo'n groepsreis dan? Sommige groepsreizen lijken me leuker dan singlesreizen. En als er 20 stelletjes meegaan, en 1 single (ik bijvoorbeeld), verveel ik me misschien snel, omdat ik niemand heb om mee op te trekken.
Bij onze reis waren er helemaal geen singles. Het waren vooral stelletjes, enkele vriendinnengroepjes, en twee gezinnen (volwassen kinderen). Bij eerdere reizen die ik maakte met Baobab en Djoser waren wel singles.
Strolie75zondag 19 maart 2006 @ 20:59
Even een broodnodige schop omhoog aangezien ik voor deze zomer twijfel tussen Peru & Bolivia en Cambodja & Vietnam.

Vorig jaar met Djoser naar China & Tibet geweest, en dat is erg goed bevallen. Echter, dit jaar ben ik weer single.
#ANONIEMzondag 19 maart 2006 @ 21:12
quote:
Op zondag 19 maart 2006 20:59 schreef Strolie75 het volgende:
Even een broodnodige schop omhoog aangezien ik voor deze zomer twijfel tussen Peru & Bolivia en Cambodja & Vietnam.

Vorig jaar met Djoser naar China & Tibet geweest, en dat is erg goed bevallen. Echter, dit jaar ben ik weer single.
Ik zie het verband niet?
Strolie75zondag 19 maart 2006 @ 21:16
quote:
Op zondag 19 maart 2006 21:12 schreef k_man het volgende:
Ik zie het verband niet?
Ow, misschien zijn er mensen die ervaringen hebben met Djoser, Summum, etc naar die bestemmingen.
#ANONIEMzondag 19 maart 2006 @ 21:17
Aha. Nee, niet naar die bestemmingen.
webspiderzondag 2 april 2006 @ 13:41
Laat ik dit topic eens schoppen

Voor aanstaande zomer ben ik op zoek naar een groepsreis door Egypte, met in het eerste gedeelte vooral veel bezienswaardigheden (Luxor, Aswan, etc) en als afsluiter minimaal een halve week zon/zee/strand.

Momenteel heb ik Shoestring en Koningaap op de korrel, samen met Fox. Shoestring en Koningaap bieden een 22-daagse reis die dit alles heeft, Fox biedt een verlengbare reis op basis van 15 dagen. Bij Fox ben ik een beetje bang dat ik met archeologen met baarden van Luxor tot Cairo opgescheept zit eigenlijk

Is er iemand die deze rondreizen al eens gedaan heeft, of nog hele goede ervaringen met een andere organisatie te delen heeft?
Fannetjezondag 2 april 2006 @ 15:08
quote:
Op zondag 2 april 2006 13:41 schreef webspider het volgende:


Bij Fox ben ik een beetje bang dat ik met archeologen met baarden van Luxor tot Cairo opgescheept zit eigenlijk
Waarom
webspiderzondag 2 april 2006 @ 15:34
quote:
Op zondag 2 april 2006 15:08 schreef Fannetje het volgende:

[..]

Waarom
De website komt erg stoffig bij me over .. Ik weet dat het niet representatief *hoeft* te zijn, maar beter een keer teveel gevraagd dan een baard in je nek
Fannetjezondag 2 april 2006 @ 16:25
Ik ben vorig jaar in de zomervakantie met Fox naar Mexico geweest en dat was echt super!

Jonge en gezellige groep (de helft was onder de 30), prima reisleiding (vrouw van begin 30 die al 15 jaar in Mexico woonde), prima hotels enz.

Ik ben ook met Djoser en Baobab op vakantie geweest. Dat was ook prima, maar de mensen in de groep waren bij beide reizen wat ouder dan bij Fox. Niet dat dat erg is, maar ik vond een jonge groep ook wel een keer gezellig! Als ik nu uit deze drie organisaties zou moeten kiezen, zou ik weer voor Fox gaan.
webspiderwoensdag 5 april 2006 @ 10:22
Zijn er meer mensen met Djoser op reis gegaan waarbij de groep wat ouder was
Liejannuhwoensdag 5 april 2006 @ 10:41
Je kunt bij een hoop organisaties tegenwoordig de groepssamenstelling bekijken voor de reis die je wilt gaan boeken. En anders gewoon bellen en vragen.
#ANONIEMwoensdag 5 april 2006 @ 10:48
Ja, bij Djoser was ik wel steeds de jongste. Maar dat lag meer aan de bestemmingen dan aan Djoser. Ik ben met Djoser bijv naar Japan geweest. Een erg dure reis, niet voor iedereen mogelijk of aantrekkelijk. Ook met Djoser naar Jemen geweest. Dat is een bestemming die niet bij veel mensen opkomt. De meesten zullen daar pas heengaan als ze al wat verder in hun 'reiscarrière' zijn.

Naar Egypte denk ik dat je wel veel jonge mensen in de groep zult hebben. Dat is erg gangbaar en betaalbaar. Bovendien is Djoser natuurlijk - de naam zegt het al - vanouds dé Egypte specialist.
Levitationwoensdag 5 april 2006 @ 11:02
De Djoser-groep waar ik in zat in Egypte was erg gemengd. Gezin met 3 dochters (ongeveer 10, 13 en 16 jaar), een aantal 20-ers (waaronder ik), een enkele 30-er (waaronder mijn vriend) en 'n paar "oudere" stellen. Zoiets in ieder geval, weet 't even niet meer precies. We waren met 'n man of 20. Was een erg gezellige groep!
nr.126zaterdag 15 april 2006 @ 21:34
Ik hou het de laatste jaren meestal bij Baobab, Sawadee en Koning Aap. die bevallen mij prima, met voorkeur voor Sawadee.

Djoser kijk ik eigenlijk al jaren niet meer naar. De organisatie, de gevolgde reisroutes, de deelnemers over het algemeen en de reisleiders zo nu en dan zijn de punten waarop voor mij Djoser minder scoort.
pietjekanariewoensdag 19 april 2006 @ 14:10
Ik ben met Koning Aap weggeweest. Goed geregeld, geen grote groep, verschillende leeftijden (van 20 tot 50). Het was een avontuurlijke reis dus dat scheelt ook in het "bejaardengehalte".

Voor mensen die echt onontdekte gebieden inwillen met flinke trekkingen:
- HT Wandelreizen: www.htwandelreizen.nl
- SNP www.snp.nl
Vooral met HT hebben mijn ouders zeer goede ervaring. Hele kleine groepen en super manier van rondreizen. Wel wat prijziger dan bijv Koning Aap, maar het zijn ook wat andere gebieden en meer echte trekking.
Billy_Mackvrijdag 28 april 2006 @ 13:36
Beste mensen,
Weten jullie misschien of er in in de maanden juni/juli/augustus een soort jongerenvakanties/jongerenactiviteiten/studentenvakanties/studentenacitiviteiten worden gehouden naar de regio Nice (cannes etc...) in Zuid-Frankrijk?

Ik wil nl. graag naar deze regio op vakantie, maar wel een beetje nieuwe mensen van mijn leeftijd leren kennen Iemand een idee?

ps. geen pauperorganisaties aub, ik wil niet tussen de (V)MBO'ers belanden
liefbeesjevrijdag 5 mei 2006 @ 19:53
quote:
Op zondag 19 maart 2006 21:16 schreef Strolie75 het volgende:

[..]

Ow, misschien zijn er mensen die ervaringen hebben met Djoser, Summum, etc naar die bestemmingen.
Nee, niet naar die bestemming. Wel Djoser geboekt voor Sri Lanka, maar ze presteerden het tot 2 keer aan toe af te zeggen wegens onvoldoende deelname. Ervaring+djoser+sri lanka = bij mij dus niet erg positief.

Ga nu met Vietnamonline naar Vietnam. Had collega erg goede ervaringen mee...
#ANONIEMvrijdag 5 mei 2006 @ 20:00
Tja, dat ligt niet echt aan Djoser hè?
liefbeesjevrijdag 5 mei 2006 @ 20:32
quote:
Op vrijdag 5 mei 2006 20:00 schreef k_man het volgende:
Tja, dat ligt niet echt aan Djoser hè?
Ha, nou, daar denk ik anders over! Dat kan 1 keertje gebeuren, maar 2 keer achter elkaar?!? Ik kan natuurlijk ook een reisbureau beginnen en maar liefst 25 reizen richting een bepaalde bestemming inplannen. En vervolgens roepen dat de helft van m'n reizen niet door kan gaan omdat ik zoveel boekingen van m'n levensdagen niet bij elkaar krijg. Maar intussen ervan uit gaan dat ik de mensen mooi binnen heb. Vakantiedagen aangevraagd, vaccinaties gehaald, zich ingesteld op een reis etc. Kan ik ze dus mooi een ander reisje aansmeren.

Ik heb ze nog gevraagd om naar een oplossing te zoeken. Het venijn zat 'm namelijk in de staart: de Malediven. Daar wilden we dolgraag heen om te snorkelen, dat was echt m'n droom. Dus bestelden we de reis Sri Lanka en Malediven. Die ging tot 2 keer aan toe niet door. Ik kreeg als alternatief aangeboden om 1 dag eerder te vertrekken en de Sri Lanka-reis zonder de Malediven doen. Dus zei ik "dan is het toch een kleine moeite om een aansluitende vlucht naar de Malediven te regelen?" Weet je wat ze zeiden? "Nee, dat is teveel werk om te regelen. Dat soort maatwerkdingen doen wij niet. Dan moet ik namelijk andere vliegtuigstoelen gaan zoeken dan die we standaard reserveren en dat is veel te lastig"

Voor mij nooit meer Djoser dus...
#ANONIEMvrijdag 5 mei 2006 @ 21:54
Nou, dat is merkwaardig. Volgens mij kun je bij Djoser wel verlengingen e.d. regelen.

Dat reizen niet door kunnen gaan is voor Djoser ook vervelend. Ze moeten daar wel kosten voor maken, terwijl er geen inkomsten tegenover staan. Ook kun je Djoser niet aanrekenen dat ze niet hun best zouden doen de reizen vol te krijgen. Djoser adverteert enorm veel.

Overigens kun je op de site van Djoser zien in hoeverre de reizen al volgeboekt zijn. Als je geen risico wilt lopen dat de reis niet door gaat kun je daar dus eerst naar kjiken. Of even bellen.
liefbeesjezaterdag 6 mei 2006 @ 11:00
quote:
Op vrijdag 5 mei 2006 21:54 schreef k_man het volgende:
Nou, dat is merkwaardig. Volgens mij kun je bij Djoser wel verlengingen e.d. regelen.
Ik vond het ook merkwaardig. Was totaal niet wat ik van een dergelijke reisorganisatie verwacht had...
quote:
Dat reizen niet door kunnen gaan is voor Djoser ook vervelend. Ze moeten daar wel kosten voor maken, terwijl er geen inkomsten tegenover staan. Ook kun je Djoser niet aanrekenen dat ze niet hun best zouden doen de reizen vol te krijgen. Djoser adverteert enorm veel.
Oh, die kosten zullen wel meevallen, anders zouden ze wel beter plannen! . Maar als je twee keer achter alkaar dezelfde reis niet vol krijgt, heb je m.i. op z'n minst een flinke inschattingsfout gemaakt... En als je het vervolgens vertikt dat kleine beetje extra service te verlenen om toch die vakantie door te kunnen laten gaan....tsja...dan ben ik er klaar mee...
quote:
Overigens kun je op de site van Djoser zien in hoeverre de reizen al volgeboekt zijn. Als je geen risico wilt lopen dat de reis niet door gaat kun je daar dus eerst naar kjiken. Of even bellen.
Werk je bij Djoser ofzo? Of heb je aandelen?
Lijkt me een goede tip voor mensen die er toch voor kiezen om via Djoser te boeken... Maar misschien is het dan wel handig om even uit te leggen waar precies, want ik kan het nergens vinden...
#ANONIEMzaterdag 6 mei 2006 @ 11:23
Van de Djoser site:
quote:
Is het mogelijk om eerder heen of later terug te vliegen dan de groep?Ja, dit is mogelijk! Wij dienen dit echter aan te vragen bij de luchtvaartmaatschappij, wat betekent dat het onder voorbehoud van beschikbaarheid op de betreffende vlucht is. Om dit aan te vragen dien je eerst je boeking te maken. Voor het wijzigen van de vluchtdatum worden de kosten doorberekend, deze kosten bedragen minimaal Euro 50,-. Extra vluchten of een andere heen- of terugvluchtbestemming verzorgen wij niet.
Dus wat jij wilde doen ze inderdaad niet, want het ging om een andere bestemming. Wat je wel had kunnen doen is het 'landarrangement' boeken: dat is de reis zonder de vluchten. Je had dan zelf de vluchten en het verblijf op de Malediven moeten boeken.
quote:
Oh, die kosten zullen wel meevallen, anders zouden ze wel beter plannen! . Maar als je twee keer achter alkaar dezelfde reis niet vol krijgt, heb je m.i. op z'n minst een flinke inschattingsfout gemaakt...
Dat is vervelend ja. Dan zou je denken dat er beter wat minder data aangeboden kunnen worden, zodat de belangstellng per reis hoger uit komt. Misschien was het een nieuwe reis? Dan kan het zijn dat de belangstelling tegenviel tov de inschatting vooraf.
quote:
Lijkt me een goede tip voor mensen die er toch voor kiezen om via Djoser te boeken... Maar misschien is het dan wel handig om even uit te leggen waar precies, want ik kan het nergens vinden...
Als je op de site bij de reis die je wilt kijkt bij 'vertrekdata / prijs' zie je hoe het zit met de beschikbaarheid. De reis die jij wilde kent op vertrekdatum 2 augustus bijvoorbeeld nog maar één beschikbare plaats, dus die gaat zeker door.
Beroepsgokkerzondag 16 juli 2006 @ 13:19
Ik wil in augustus een weekje surfen (golf of wind, maakt niet zoveel uit) in Engeland, kent iemand goede surfscholen in Engeland? Die als het even kan ook onderdak aanbieden (camping oid).

Ik had al http://www.errantsurf.com/, leek mij wel goed! .
Xceptdonderdag 10 augustus 2006 @ 11:00
ik heb een vraag. graag zou ik willen weten of mensen hier ervaring hebben met groepsreizen voor eh zeg maar de oudere jongere. ik ben 29 en wil niet met een koning aap groepsreis mee aangezien de meeste mensen die daar met mee gaan ongeveer 45 zijn als ik zo de inschrijflijsten bekijk.

Probleem is namelijk niet dat ik geen vrienden heb of zo maar dat die vrienden allemaal met het vreindinnetje op vakantie gaan. ik ben inmiddels al een tijd niet met vakantie geweest en wil gewoon lekker weg met een groep toffe mensen en nog wat zien onderweg ook.

dus heb je ervaringen of tips laat het me dan maar ff weten!
Biancaviadonderdag 10 augustus 2006 @ 11:02
Kijk eens op www.shoestring.nl
MrCrowleydonderdag 10 augustus 2006 @ 11:03
www.nosun.nl
the-shitdonderdag 10 augustus 2006 @ 11:13
klikkerdeklik

Dit zijn groepswandelreizen, ben zelf twee jaar geleden met deze organisatie mee geweest en dat beviel reuze goed. Je moet wel een reis met hoog niveau en laag comfort nemen want daar houden die oudjes niet van.
Suc6 ermee
DutchTraindonderdag 10 augustus 2006 @ 11:14
Een lijstje:


reisorganisaties
Summum Reizen
Sawadee Reizen
Djoser
Baobab Reizen
Shoestring
Koning Aap
Askja Reizen
Outsight Travel (werkt met pakketten en starterspacks)
Mambo Outdoor Travel
Joker, avontuurlijk over de hele wereld
Labyrinth, sportief binnen Europa
No Sun Avontuurlijk door Europa

Bij veel organisaties kun je van te voren zien wat de groepssamenstelling gaat worden, of kun je die opvragen.

Voor meer info over de organisaties:
Reisorganisaties: ervaringen gezocht

Andere leuke topics in dit verband:
[Discussie] De gruwelen van een groepsreis en
Alleen op vakantie...

[ Bericht 2% gewijzigd door DutchTrain op 10-08-2006 11:21:32 ]
Voguedonderdag 10 augustus 2006 @ 11:19
Mijn ervaring is dat mensen in een Shoestring groep vaak vrij jong waren. De Sawadee groepen waren juist een stuk ouder (maar wel leuker vond ik). Bovenstaand allemaal in Midden Amerika. Bij Fox heb ik 2 keer een redelijk oude groep gehad (in Marokko) en een keer een wat jongere (in de Filipijnen).

Ik denk dus dat het gokwerk wordt en dat het ook heel erg afhangt van de bestemming. Heel veel cultuur is vaak wat ouder en heel veel natuur vaak wat jonger.
fishbeerdonderdag 10 augustus 2006 @ 11:21
Ga lekker alleen reizen, je komt genoeg mensen onderweg tegen, kun je tenminste zelf kiezen met wie je optrekt en waar je naar toe gaat en hoe lang je ergens blijft!
skiczukiedonderdag 10 augustus 2006 @ 11:39
quote:
Op donderdag 10 augustus 2006 11:00 schreef Xcept het volgende:

Probleem is namelijk niet dat ik geen vrienden heb of zo maar dat die vrienden allemaal met het vreindinnetje op vakantie gaan. ik ben inmiddels al een tijd niet met vakantie geweest en wil gewoon lekker weg met een groep toffe mensen en nog wat zien onderweg ook.
tvp.
biertankdonderdag 10 augustus 2006 @ 11:42
www.sudtours.nl
#ANONIEMdonderdag 10 augustus 2006 @ 11:45
Ik heb goede ervaringen met koning Aap en ik ben 31.
mhr-zipdonderdag 10 augustus 2006 @ 11:47
www.livingstone.nl
Xceptdonderdag 10 augustus 2006 @ 12:12
ah kijk dat zijn al aardig wat reacties thx, ik ga de urlswel ff bekijken als ik thuis ben van werk!
#ANONIEMdonderdag 10 augustus 2006 @ 12:20
quote:
Op donderdag 10 augustus 2006 11:45 schreef k_man het volgende:
Ik heb goede ervaringen met koning Aap en ik ben 31.
Overigens ook met Djoser en Baobab.

Shoestring vond ik minder.
Irremdonderdag 10 augustus 2006 @ 18:13
Ik ben 21 en samen met een collega die even oud is 2 keer met een groepsreis meegegaan (kampeer-rondreizen) Wij waren de jongste van de iedereen.

Ik ben naar Afrika geweest met Djoser en dit jaar naar Canada met Askja. Ik heb echt twee fantastische reizen gehad. De leeftijden in de groep varieerden van (21-62). Het is natuurlijk wel afwachten in wat voor groep je terechtkomt, maar je gaat allemaal voor een leuke en fijne vakantie en naar mijn mening maakt leeftijd dan helemaal niks uit.
Irremdonderdag 10 augustus 2006 @ 18:19
Met Askja Reizen naar Canada is aan te raden. Ze werken met een plaatselijke nederlandstalige gids en het was allemaal erg goed geregeld!
Fannetjedonderdag 10 augustus 2006 @ 20:52
Ik ben nu met 5 verschillende reisorganisaties met een groepsreis meegeweest, dus heb wel wat ervaring. Ik was wel altijd met iemand anders (een vriendin of mijn vriend), dus alleen ben ik nog nooit geweest.
Bij Djoser (West Turkije, 2000) hadden we een gemengde groep, de jongste was 15, de oudste 55, maar de meeste mensen waren wel boven de 40. Wel een leuke groep. Djoser is erg van de gezamenlijke dingen, veel meer dan de andere reisorganisaties waar ik mee ben geweest.
Vervolgens Peter Langhout (Portugal, 2003). Behalve een paar kinderen met hun ouders waren hier alleen maar oudere mensen (50+). Geen leuke groep, geen goede reisleiding. Niet doen dus.
Bij Baobab (Oost Turkije, 2004) waren wij duidelijk de jongsten van onze groep (we waren toen 24 en 23). De meeste mensen weer boven de 40. Maar wel veel leuke mensen en een mooie reis met prima reisleider.
In 2005 gingen we met Fox naar Mexico en daar hadden we een jonge groep. De helft (van 30 man) was onder de 30. Heel gezellig! Bovendien prima reisleiding en leuke reis.
Dit jaar zijn we via OAD reizen (maar in Amerika geregeld door AlliedTPro) naar Amerika gegaan en dat was ook heel leuk. Veel meer jonge mensen dan we gedacht hadden.

Maar goed, dit zegt allemaal niet zoveel. Het is namelijk ook erg afhankelijk van de periode waarin je gaat en het land waar je naartoe gaat.
Fox heeft overigens ook een singlevariant; singlemaarnietalleen.nl.
Contiki is een internationale reisorganisatie voor jongeren (18-35), daar reizen de meeste mensen ook alleen. Misschien is dat ook iets? Die reizen ook echt overal heen!

Succes met kiezen!
nr.126donderdag 10 augustus 2006 @ 21:54
quote:
Op donderdag 10 augustus 2006 11:00 schreef Xcept het volgende:
ik heb een vraag. graag zou ik willen weten of mensen hier ervaring hebben met groepsreizen voor eh zeg maar de oudere jongere. ik ben 29 en wil niet met een koning aap groepsreis mee aangezien de meeste mensen die daar met mee gaan ongeveer 45 zijn als ik zo de inschrijflijsten bekijk.

Probleem is namelijk niet dat ik geen vrienden heb of zo maar dat die vrienden allemaal met het vreindinnetje op vakantie gaan. ik ben inmiddels al een tijd niet met vakantie geweest en wil gewoon lekker weg met een groep toffe mensen en nog wat zien onderweg ook.

dus heb je ervaringen of tips laat het me dan maar ff weten!
Leeftijden kunnen vaak erg verschillen per boekdatum en/of bestemming.
Nu zul je met je 29 (noem je jezelf nú al oudere jongere....???) jaar toch wel een van de jongste zijn bij dit soort organisaties.

Shoestring trekt wel jonger publiek. Je kunt daar bij de 'vertrekzoeker' je voorkeuren instellen.
Ik tel daar in de categorie 30-40 jaar 60 reizen met een gegarandeerd vertrek. En bij 35 daarvan gaan er minstens 2 alleenboekenden mee.
Daar moet toch wel iets voor je tussen zitten lijkt me?
d.n3rddonderdag 10 augustus 2006 @ 22:41
Ik heb een leuke voor je; Fox reizen organiseert ook groepsreizen voor singles

Link; http://www.fox.nl/

Kies bovenaan je land van bestemming, en dan singlerondreizen... Groepsreis voor singles die in eenzelfde situatie zitten als jij.
#ANONIEMdonderdag 10 augustus 2006 @ 22:45
Die reizen voor singles lijken me helemaal niks eigenlijk.
Jaguarizeddonderdag 10 augustus 2006 @ 23:23
Waarom niet? Misschien ontmoet je nog een leuke, vrijgezelle dame!
Liejannuhdonderdag 10 augustus 2006 @ 23:27
quote:
Op donderdag 10 augustus 2006 20:52 schreef Fannetje het volgende:
Contiki is een internationale reisorganisatie voor jongeren (18-35), daar reizen de meeste mensen ook alleen. Misschien is dat ook iets? Die reizen ook echt overal heen!

Succes met kiezen!
Contiki?? Dat is met touringcars van kroeg naar kroeg hoppen volgens mij! Dat zou ik over slaan!
Overigens kun je bij veel organisaties de groepssamenstelling per reis zien. Daar heb je misschien wel wat aan. Alhoewel je dan nog steeds niet veel meer weet dan geboortedata.
#ANONIEMdonderdag 10 augustus 2006 @ 23:36
quote:
Op donderdag 10 augustus 2006 23:23 schreef Jaguarized het volgende:
Waarom niet? Misschien ontmoet je nog een leuke, vrijgezelle dame!
Dat zal precies de instelling zijn waarmee veel mensen aan zo'n vakantie beginnen ja.
nr.126donderdag 10 augustus 2006 @ 23:40
Nu heeft Baobab ook single reizen, maar daar denk ik niet dat mensen daarvoor boeken omdat ze op zoek zijn. Die komen meestal toch wel echt voor het land.
Bij Fox heb ik meer dat idee. Zegt mijn gevoel. Ook omdat ze daarvoor ook een aparte tak hebben.
Voguedonderdag 10 augustus 2006 @ 23:52
Ik heb nooit een singlereis begeleid maar een vriendin van me die als reisleidster voor Fox werkt heeft ze regelmatig gehad, die singlereizen. Voornamelijk in Sri Lanka en Jordanie, nu doet ze China maar daar heb je geloof ik geen single reizen. Zij vond ze heel leuk om te begeleiden maar hoe het is om in zo'n groep te zitten weet ik niet.

Contiki, niet doen! Ik weet niet of jullie mijn verhalen nog kennen (Vogue on the Road, heel oud topic en heb hem in geen eeuwen meer gelezen), maar dat was een zusterbedrijf van Contiki. Dat wil zeggen, bus met 45 man, 10 landen in 8 dagen, en helemaal geen eigen beslissingen kunnen nemen omdat hettempo te hoog ligt.

Ik zou het gewoon bij een Nederlandse organisatie houden, zelf ben ik niet zo verrukt van Shoestring maar het is zoals eerder gezegd helemaal afhankelijk van de bestemming. Persoonlijk vond ik Sawadee en Fox het leukst en destijds Blue Planet wat inmiddels op is gegaan in Koning Aap. Het is toch iedere keer een verrassing waar je in terechtkomt.
nr.126vrijdag 11 augustus 2006 @ 00:03
Vreemd dat je Sawadee en Blue Planet noemt samen met Fox.
Wie van de drie hoort er niet bij...
Vind ik.
Voguevrijdag 11 augustus 2006 @ 00:22
Tsja, ik schrijf alleen over de organisaties waarvoor ik gefreelanced heb. Die ik het leukst vond om voor te werken zeg maar. Persoonlijk vond ik de Sawadee's het leukst, maar Fox is een alternatief. De bussen zitten wat voller, het is weer een stukkie commercieler (en het verdiende beter). Ik geef dus tips aan TS, wat niet wil zeggen dat een Baobab of Djoser of wat voor organisatie dan ook minder leuk is. Maar daar heb ik geen ervaring mee.
Xceptvrijdag 11 augustus 2006 @ 07:48
Nou er blijft maar info komen! bedankt dat jullie er ook wat ervaringen bij zetten daar heb je meer aan dan alle teksten over de reis op de sites zelf!

Ik heb genoeg informatie in ieder geval en denk snel een reis te gaan boeken! Australie of nieuw zeeland lijken me helemaal fantastisch!
nr.126vrijdag 11 augustus 2006 @ 08:54
quote:
Op vrijdag 11 augustus 2006 00:22 schreef Vogue het volgende:
Tsja, ik schrijf alleen over de organisaties waarvoor ik gefreelanced heb. Die ik het leukst vond om voor te werken zeg maar. Persoonlijk vond ik de Sawadee's het leukst, maar Fox is een alternatief. De bussen zitten wat voller, het is weer een stukkie commercieler (en het verdiende beter). Ik geef dus tips aan TS, wat niet wil zeggen dat een Baobab of Djoser of wat voor organisatie dan ook minder leuk is. Maar daar heb ik geen ervaring mee.
Als reiziger vind ik Sawadee ook altijd wel het prettigst. Relatief kleine organisatie met meer persoonlijk contact. Ook de keren dat ik daar op kantoor ben geweest vond ik het altijd wel prettig.
Ik zie bij Fox vaak veel luxure hotels, en minimum groepsgroottes vanaf 15 of 20 man. Bij mij is 15 al een mooi maximum.
nr.126vrijdag 11 augustus 2006 @ 09:02
quote:
Op vrijdag 11 augustus 2006 07:48 schreef Xcept het volgende:
Nou er blijft maar info komen! bedankt dat jullie er ook wat ervaringen bij zetten daar heb je meer aan dan alle teksten over de reis op de sites zelf!

Ik heb genoeg informatie in ieder geval en denk snel een reis te gaan boeken! Australie of nieuw zeeland lijken me helemaal fantastisch!
Nou, dan zou Australie bij Shoestring op 20 oktober iets voor je kunnen zijn.
Jammer dat net iemand een optie neemt op het laatste plekje.
SCwookievrijdag 11 augustus 2006 @ 15:18
ik wil wel mee,
ben 25, dus in je leeftijdscatoregie.

Sannekezaterdag 12 augustus 2006 @ 20:27
www.paddywagontours.com voor geweldige rondreizen door Ierland, en nog budget ook (slapen in hostels) ben zelf net terug en heb de beste vakantie so far meegemaakt. Allemaal backpackers en een enkele reiziger die gewoon een weekje vakantie doet, superleuke organisatie, aanrader!!
Elefesdinsdag 19 december 2006 @ 11:08
Een langlopend topic maar ik hoop toch reacties te krijgen
Ik ben aan het kijken voor een vakantie voor a.s. zomer. Mijn interesse gaat uit naar Vietnam en Cambodja (en eventueel Laos er bij). Bij Shoestring vind ik tot nu toe de reis die me het meest aanspreek: Laos, Vietnam en Cambodja in 22 dagen. Iemand ervaringen met deze reis? Of ervaringen met andere reisorganisaties in die regio?

Verder vraag ik mij af hoe dat gebied te bereizen is in onze zomer (juli waarschijnlijk), is het dan erg nat en warm of is dat wel te doen als je je een beetje aanpast? Het is daar dan zo'n beetje regentijd, wat ik op zich niet erg vind maar het moet wel te doen zijn voor niet heel ervaren mensen (wel goede conditie).
ron_niedonderdag 21 december 2006 @ 23:02
Inderdaad langlopend, schopje voor Elefes...

Ikzelf ben aan het nadenken over een korte vakantie naar Zweden met nosun. Iemand ervaring met deze organisatie? (http://www.nosun.nl/winter/groepsreizen/dalarna/ )
JacMarwoensdag 27 december 2006 @ 10:43
Is er iemand die met Fox een rondreis in Zuid-Afrika gemaakt heeft?
Wij willen volgend jaar gaan en ik ben op zoek naar ervaringen (van andere organisaties mag ook altijd )
ronaldizvrijdag 23 maart 2007 @ 11:39
Reizen voor niet bejaarden? Ik zie hier Shoestring, Fox en weet ik voor wat voor organisaties staan. Heb je wel eens gekeken op de websites naar groepssamenstellingen? Mensen van 60 gaan ook met Shoestring mee. Ok, nog net niet bejaard, maar als je jong bent wil je toch niet bij je opa in de groep zitten? Zelf ga ik altijd met Mambo Outdoor Travel op reis... reizen voor 20 ers en 30 ers en allemaal leuke mensen.

www.mambo.nl
#ANONIEMvrijdag 23 maart 2007 @ 12:01
Ik zie bij Mambo welgeteld 11 verre reizen staan. Beetje weinig keus.
Fannetjevrijdag 23 maart 2007 @ 14:11
quote:
Op vrijdag 23 maart 2007 11:39 schreef ronaldiz het volgende:
Reizen voor niet bejaarden? Ik zie hier Shoestring, Fox en weet ik voor wat voor organisaties staan. Heb je wel eens gekeken op de websites naar groepssamenstellingen? Mensen van 60 gaan ook met Shoestring mee. Ok, nog net niet bejaard, maar als je jong bent wil je toch niet bij je opa in de groep zitten? Zelf ga ik altijd met Mambo Outdoor Travel op reis... reizen voor 20 ers en 30 ers en allemaal leuke mensen.

www.mambo.nl
Ja, dus? Er gaan ook mensen van in de 20/30 mee met die reizen. Niet alleen maar oudere mensen dus. Zeker bij Fox was onze groep erg jong!
Bovendien kunnen mensen van 60 hartstikke leuk zijn, en mensen van 25 ontzettende zeikers. Leeftijd zegt niet altijd iets, dus.
BettyRmaandag 14 mei 2007 @ 11:38
Zit er ook over te denken om volgend jaar naar Z-Amerika te gaan, alleen wrs. Een vriend heb ik niet en mijn vriendinnen gaan allemaal met hun vriend of hebben geen geld voor een dergelijke reis. Het wordt dus zoeken naar een reis waar veel jonge mensen mee gaan reizen, want ik ben ter zijner tijd 21.
Levitationmaandag 14 mei 2007 @ 11:44
quote:
Op vrijdag 23 maart 2007 11:39 schreef ronaldiz het volgende:
Reizen voor niet bejaarden? Ik zie hier Shoestring, Fox en weet ik voor wat voor organisaties staan. Heb je wel eens gekeken op de websites naar groepssamenstellingen? Mensen van 60 gaan ook met Shoestring mee. Ok, nog net niet bejaard, maar als je jong bent wil je toch niet bij je opa in de groep zitten? Zelf ga ik altijd met Mambo Outdoor Travel op reis... reizen voor 20 ers en 30 ers en allemaal leuke mensen.

www.mambo.nl
Niet iedereen die jong is is ook in staat met Mambo te reizen... die reizen zijn veel pittiger dan de reizen van Fox/Djoser/Summum/Shoestring/KoningAap/Baobab. (Ik kan bijvoorbeeld écht geen 3 weken op een matje slapen...)
Ik heb al veel gereisd met Summum en Djoser en de groepen zijn altijd heel gemeleerd. Ik vind het juist leuk om niet alleen tussen jongeren te zitten maar in een wat meer gemengde groep.
Elefesmaandag 14 mei 2007 @ 14:15
quote:
Op vrijdag 23 maart 2007 14:11 schreef Fannetje het volgende:

[..]

Ja, dus? Er gaan ook mensen van in de 20/30 mee met die reizen. Niet alleen maar oudere mensen dus. Zeker bij Fox was onze groep erg jong!
Bovendien kunnen mensen van 60 hartstikke leuk zijn, en mensen van 25 ontzettende zeikers. Leeftijd zegt niet altijd iets, dus.
Helemaal mee eens, en ook met Levitation Ik vind het wel leuk als er ook wat oudere mensen bij zitten. Ik ga zelf met mijn moeder, en die is ook geen 30 meer hoor Het ligt meer aan de persoonlijkheid van diegene of je het leuk gaat hebben, dan aan de leeftijd.

En nog even ontopic :
Onze reis bij Fox was bij lange na niet vol. Vorige week (6 weken voor vertrek) kreeg ik bericht dat er nog maar 8 mensen ingeschreven hadden, en of we met een Engelssprekende gids akkoord gingen. De reis zou dan met een kleinere bus uitgevoerd worden. Allemaal keurig netjes afgehandeld en geen probleem. Dus nu is het nog 5 weken wachten en dan lekker op reis. Eerste service is dus in ieder geval goed afgehandeld bij Fox.
Bayswaterdonderdag 31 mei 2007 @ 18:48
Heb Summum op het oog dit jaar met de 25-daagse reis door Zuid-Afrika eindigend met een paar dagen Kaapstad.
thedunnovrijdag 1 juni 2007 @ 08:17
Ik heb dit jaar een reis bij HT wandelreizen geboekt naar Peru, een trektocht door de Cordillera HuayHuash. Enkele weken geleden heb ik te horen gekregen dat de reis wegens te weinig belangstelling niet door gaat.

Als ik op de website van HT wandelreizen een kijk naar het aantal reizen dat wel doorgaat voor de maanden juni en juli dan kom ik op minder dan 30% van de aangeboden reizen! Dat een reis niet door gaat lijkt eerder de regel dan de uitzondering.

HT wandelreizen is een beetje doorgeslagen in het aanbieden van reizen. Het ziet er prachtig uit in het boekje en op de website, maar ja...ongeveer 70% van die aangeboden reizen gaat niet door. De reizen die wel door gaan zijn overigens prima (moet ook gezegd worden).

Ik heb maar besloten zelfstandig naar Peru te gaan en dezelfde trektocht te gaan maken. Het lijkt dat ik een stuk goedkoper uit ga komen.
avw1982zaterdag 2 juni 2007 @ 20:01
Ik ben nu drie keer met Djoser op vakantie geweest.

1e keer: Nepal Trekking, 22 dagen. Geweldige groep hadden we. Ik was de jongste, toen 22, en de oudste was 55. De sfeer was erg goed. We gingen elke avond met zn alle uit eten en nog de kroeg in, als die er was. Het hoeft natuurlijk allemaal niet, maar we vonden het wel net zo gezellig. De groep bestond uit dus het was een vrij relatief kleine groep.

2e keer: Egytpe Eclipse reis. Ik was in deze groep verweg de jongste. De reis was eind maart/begin april en veel jongeren gaan niet echt op vakantie en zeker niet zo'n reis. Ondanks dat ik de jongste was, toen 24, beviel de groep wel erg goed. De reisbegeleiding was ook weer uitstekend.

3de keer: Wandelreis Tanzania: De eerste keer dat ik niet de jongste was. Er was nog een meid bij van 21 en een kerel van 23. Dit was net zoals de Nepal Trekking een vakantie waarin veel dagen gelopen moest worden en dit schept toch wel een soort band onderling. Het enigste nadeel was dat er geen reisbegeleiding bij was. In Nairobi wisten we niet hoelaat we de bus moesten hebben naar Moshi. Het kwam allemaal wel weer goed want de chauffeur stond met zn busje de andere ochtend netjes op ons te wachten.

Conclusie. Al mn reizen met Djoser zijn goed bevallen en zal niet snel switchen naar een andere organisatie.
Bayswatervrijdag 29 juni 2007 @ 23:36
Een maand later nog steeds niet geboekt. Kan niet kiezen tussen Afrika, Midden-Amerika en Zuid-Amerika. Australie wordt het niet omdat we maar 23 dagen hebben en de rest trekt ons niet buiten Europa.
Iemand nog een tip bij een reisorganisatie (geen Djoser) die binnen dit gebied valt van een reis rond de 21 dagen?
flipsenzaterdag 30 juni 2007 @ 19:18
quote:
Op vrijdag 29 juni 2007 23:36 schreef Bayswater het volgende:
Een maand later nog steeds niet geboekt. Kan niet kiezen tussen Afrika, Midden-Amerika en Zuid-Amerika. Australie wordt het niet omdat we maar 23 dagen hebben en de rest trekt ons niet buiten Europa.
Iemand nog een tip bij een reisorganisatie (geen Djoser) die binnen dit gebied valt van een reis rond de 21 dagen?
Tipica Reizen hoor ik erg goede verhalen over

Oh verhip, da's mijn organisatie! Argentinië-specialist, zowel groepsreizen als individuele reizen. En zeer flexibel in tegenstelling tot veel van mijn collega's waar haast niets mogelijk is of je moet flink bij betalen...
Bayswaterzaterdag 30 juni 2007 @ 19:21
quote:
Op donderdag 31 mei 2007 18:48 schreef Bayswater het volgende:
Heb Summum op het oog dit jaar met de 25-daagse reis door Zuid-Afrika eindigend met een paar dagen Kaapstad.
Heb een uurtje geleden toch deze geboekt.
Bayswaterzaterdag 30 juni 2007 @ 19:23
quote:
Op zaterdag 30 juni 2007 19:18 schreef flipsen het volgende:

[..]

Tipica Reizen hoor ik erg goede verhalen over

Oh verhip, da's mijn organisatie! Argentinië-specialist, zowel groepsreizen als individuele reizen. En zeer flexibel in tegenstelling tot veel van mijn collega's waar haast niets mogelijk is of je moet flink bij betalen...
Moet zeggen dat Argentinie/Patagonie hoog op mijn lijst stond, maar in september waaraan we gebonden zitten is Patagonie nog slecht bereikbaar.
flipsenzaterdag 30 juni 2007 @ 19:32
Daar heb je een punt, maar het is ook de beste tijd om de walvissen te zien (je kan ze haast aanraken!) en de pinguïns komen dan ook net weer aan land bij Punta Tombo. Treinritje met de Tren Patagonico naar Bariloche en dan Vuurland meepakken. En natuurlijk leuk te combineren met de watervallen van Iguazu en nog een paar dagen uitrusten aan het strand van Rio?

Ik wil met plezier een leuk voorstel doen als je echt geinteresseerd bent, uiteraard inclusief een Fok! korting Stuur dan een mailtje, adres op de site.
Bayswaterzaterdag 30 juni 2007 @ 19:49
Heb Zuid-Afrika nu op aanvraag dus staan (reis zat bijna vol of was al vol), als dat misloopt zal ik eens kijken op die leuke site.
flipsenzaterdag 30 juni 2007 @ 19:58
Prima en als het Zuid Afrika wordt: veel plezier!
Fogelzaterdag 30 juni 2007 @ 20:53
quote:
Op zaterdag 30 juni 2007 19:32 schreef flipsen het volgende:
Daar heb je een punt, maar het is ook de beste tijd om de walvissen te zien (je kan ze haast aanraken!)
Mag je ze ook met een harpoen aanraken?
DiegoArmandoMaradonazaterdag 30 juni 2007 @ 21:31
Ik heb binnenkort helaas een ervaring van een Argentijnse reis
#ANONIEMzondag 1 juli 2007 @ 10:16
Edit: doe maar niet

[ Bericht 92% gewijzigd door UIO_AMS op 01-07-2007 11:34:57 (sfeer niet verzieken) ]
sn7475zondag 1 juli 2007 @ 14:47
Ik kan heel kort zijn. Boek nooit een reis voor Zuid-Europa met KRAS! Wat een klojo's zijn dat toch.
Bayswaterzondag 1 juli 2007 @ 14:49
Kras is voor bejaarden toch?
tinoburgdonderdag 5 juli 2007 @ 17:32
misschien iemand hier met tips?

heb vakantie geboekt(en betaald) via sunweb, ze zouden 1week van te voren de tickets versturen,maar je raadt het al, tot op heden niks.

Nu heb ik al enkele keren geprobeerd om ze te bereiken,maar via email hoor ik maar niets terug en via hun 0900 nummer wordt er alleen muziek afgespeeld en krijg je de mededeling dat er geen vrije medewerkers zijjn en of je op een later tijdstip terug wil bellen.

Iemand ervaringen tips hoe te handelen ,of over hoe sunweb wel te kunnen bereiken?
zou fijn zijn,mijn dank!
Bayswaterdonderdag 5 juli 2007 @ 17:39
010 - 2802169 faxnummer
Naam: Sunweb Vakanties B.V.
Vestigingsadres: Bahialaan 2
Vestigingsplaats: 3065WC Rotterdam

http://forum.trosradar.nl/viewtopic.php?t=50773
tinoburgdonderdag 5 juli 2007 @ 18:34
mja, die gegevens ken ik, heb net het noodnummer maar gebeld, maar daar zat iemand die alleen de telefoon aannam en niet kon helpen verder omdat alle medewerkers al weg waren.

Tja, van dat forum ,geloof k best ,maar je hoort ook genoeg goede verhalen en t lijkt mij niet echt dat elke vakantie daar een ramp wordt met hen,anders was de tent allang opgedoekt.

Probeer morgen wel weer te bellen en wie weet krijg k in de tussentijd wel een mailtje terug van ze nog.

bedankt iigeval.
tinoburgvrijdag 6 juli 2007 @ 14:21
opgelost, toch contact weten te leggen met ze, tickets binnen, gelukkig maar.
apachzorzondag 22 juli 2007 @ 18:55
Iemand ervaring met MAXISUN.nl Heb er vandaag geboekt, maar heb net ff gegoogled en kom verschillende meningen tegen die heel ver uit elkaar staan. Tevens de vraag hoe zit het met Fly Air zijn die failliet of bijna failliet?
Xceptmaandag 23 juli 2007 @ 09:58
Ik ben trouwens in Juni naar Canada geweest met Aksja reizen! Van begin tot eind perfect geregeld en een supertijd gehad!
_o_zondag 29 juli 2007 @ 20:12
Voor volgend jaar zijn wij stiekem al een beetje aan het rondneuzen. We twijfelen op dit moment tussen Maleisië & Borneo, India en Nepal. Groepsreizen trekken ons niet erg, omdat we niet van andere mensen afhankelijk willen zijn op vakantie. Qua individuele reizen heb je niet zoveel keus. Via Google vond ik Namasté Reizen.

http://www.namaste-reizen.nl

Hier zitten een aantal mooie reizen bij, alleen kan ik nergens op internet reviews/commentaar over de reisorganisatie vinden. Vorig jaar zijn we met Thailand Travel weg geweest, waar ook niet veel over bekend was. Die gok viel uiteindelijk behoorlijk tegen en dat wil ik dit keer voorkomen. Dus heeft iemand ervaringen met Namasté Reizen?

Mocht iemand naast Koning Aap, Couples Only (Fox), Ticket2Go nog goede reisorganisaties weten voor individuele reizen naar bovenstaande bestemmingen, dan zou ik dat ook wel willen weten.

Alvast bedankt!
Levitationmaandag 30 juli 2007 @ 09:02
quote:
Op zondag 29 juli 2007 20:12 schreef _o_ het volgende:
[knip]

Mocht iemand naast Koning Aap, Couples Only (Fox), Ticket2Go nog goede reisorganisaties weten voor individuele reizen naar bovenstaande bestemmingen, dan zou ik dat ook wel willen weten.

Alvast bedankt!
Kijk eens op de site van WRC-reizen, die bieden allerlei rondreizen aan, ook naar Azië. Heb bij deze organisatie 2x een fly-drive geboekt, 1x USA westkust en 1x Nieuw Zeeland (bij hun dochter HAT). Ben er erg tevreden over.
Bayswatermaandag 30 juli 2007 @ 09:35
Was die Summum reis in Namibie en Zuid-Afrika je nog bevallen waar je het eerder in dit topic over hebt, Levitation?
#ANONIEMmaandag 30 juli 2007 @ 09:41
VNC doet ook individuele reizen naar Azië. Met name China en omgeving, dus ook Nepal.
Levitationmaandag 30 juli 2007 @ 09:48
quote:
Op maandag 30 juli 2007 09:35 schreef Bayswater het volgende:
Was die Summum reis in Namibie en Zuid-Afrika je nog bevallen waar je het eerder in dit topic over hebt, Levitation?
Oeh, da's al weer even geleden! De reis zelf was heel mooi en goed georganiseerd, prima (vrij jonge) reisleider uit Zimbabwe die goed NL spreekt. Veel gezien en gedaan, hotels waren goed, vervoer was -typerend voor die regio- een truck waarop een cabine met touringcarstoelen was gemonteerd. Lekker stuiteren over het gravel.
Voor foto's zie mijn weblog (linkje in onderschrift).

De groep was niet zo... De enige keer bij een groepsreis dat de groep gewoon niet leuk was, zaten een paar zeikerds in die de sfeer grondig probeerden te verzieken.

Overigens net terug van een rondreis door China met Djoser. Was echt een super mooie reis met een héle leuke groep. Voor volgend jaar zit ik al weer naar een andere reis te kijken... denk/hoop dat het deze reis van Summum wordt: Mexico, Guatemala, Belize. Lijkt me ook echt gaaf.
Liejannuhmaandag 30 juli 2007 @ 10:16
Die reis ziet er bijzonder tof uit Levitation!
Tip: kijk of je er eentje kunt vinden waarbij je langer dan 1 dag in San Christobal bent, want dat is een geweldig stadje waar je je wel een paar dagen kunt vermaken.
Bayswatermaandag 30 juli 2007 @ 10:39
Shoestring heeft daar 4 dagen voor uitgetrokken.
Liejannuhmaandag 30 juli 2007 @ 10:44
Maar dan mis je wel Mexico City en dat is een bijzonder toffe stad!
Bayswatermaandag 30 juli 2007 @ 11:13
De nieuwe reis Mexico on a shoestring heeft 3 dagen Mexico-city en 4 San Christobal.
Levitationmaandag 30 juli 2007 @ 11:23
Dank voor de tip Lianne... als ik inderdaad daarheen ga, zal ik eerst jou eens uit komen horen voor ik iets boek!
BlueEyeddinsdag 14 augustus 2007 @ 18:10
Hallo,

Nadat bleek dat onze reisorganisatie failliet was gegaan ( Speedtravel.nl) heb ik een nieuwe reis geboekt bij Prettigreizen.nl. Nu heb ik hier ook niet echt een goed gevoel bij, maar het was een voordelige reis met een goede prijskwaliteit verhouding, en ze zijn aangesloten bij SGR, dus ik heb de gok gewaagd.

Nu is mijn vraag, zijn er hier mensen die ervaring hebben met deze reisorganisatie? En zo ja, positief of negatief?



|Bedankt alvast.
#ANONIEMdinsdag 14 augustus 2007 @ 18:19
Ervaringen vragen na boeken.
hilliebilliedinsdag 14 augustus 2007 @ 18:42
als ik lees wat hier staat zou ik persoonlijk niet graag iets boeken..

http://www.gatago.org/nl/reizen/52221623.html

al heb ik ook een andere website wel 1 positief bericht gelezen en meer kan ik er ook niet over vinden. Verder heb ik (misschien gelukkig) geen ervaring met deze reisorganisatie
GemMagicdinsdag 14 augustus 2007 @ 18:43
http://alanya.reisforum.n(...)ttigreizen.nl-?.html

http://www.gatago.org/nl/reizen/52221623.html

Gezien de evaringen op internet zou het goed kunnen gaan.. het ergste wat zou kunnen gebeuren is dat de eigenaar een failliet scam wil uitvoeren, maar dan nog zijn ze lid van SGR dus zou je (alweer) je geld terug moeten krijgen he.
BlueEyeddinsdag 14 augustus 2007 @ 19:00
quote:
Op dinsdag 14 augustus 2007 18:43 schreef GemMagic het volgende:
http://alanya.reisforum.n(...)ttigreizen.nl-?.html

http://www.gatago.org/nl/reizen/52221623.html

Gezien de evaringen op internet zou het goed kunnen gaan.. het ergste wat zou kunnen gebeuren is dat de eigenaar een failliet scam wil uitvoeren, maar dan nog zijn ze lid van SGR dus zou je (alweer) je geld terug moeten krijgen he.
Die info had ik idd ook al gevonden, maar verder niets helaas. Het is dan ook een nieuwe aanbieder.

Die SGR garantie is ook de reden dat ik ondanks twijfel toch geboekt heb. Bij de andere gerenomeerde aanbieders was weinig meer te vinden in mijn prijs/ wens klasse, dus idd met de SGR garantie in het achterhoofd ben ik er toch maar voor gegaan. Ze doen totaal niet moeilijk over terug betalen, formulier insturen en alles wordt geregeld

Bij SGR deelde men mij trouwens ook mee dat er dit jaar mensen waren die al tot drie keer toe de boot in gegaan waren, merendeels met Turkije reizen.

Het zou natuurlijk wel balen zijn als het weer mis zou gaan, dan wordt het echt een last last minute
BlueEyeddinsdag 14 augustus 2007 @ 19:55
Inmiddels via Tros radar 1 positieve reactie binnen , maar nog geen concrete reiservaringen
mozwoensdag 15 augustus 2007 @ 16:34
quote:
Op dinsdag 14 augustus 2007 19:55 schreef BlueEyed het volgende:
Inmiddels via Tros radar 1 positieve reactie binnen , maar nog geen concrete reiservaringen
Waarom dan bij een mogelijk ongure toko boeken? Scheelt dat echt zoveel?
BlueEyedwoensdag 15 augustus 2007 @ 17:51
quote:
Op woensdag 15 augustus 2007 16:34 schreef moz het volgende:

[..]

Waarom dan bij een mogelijk ongure toko boeken? Scheelt dat echt zoveel?
Dat niet alleen, maar bij de reguliere reisorganisatie's is er bijna niets meer te boeken in mijn prijsklasse, en dat wat er is wordt slecht tot extreem slecht beoordeeld op de diverse review site's (zoover.nl etc. )
mozdonderdag 16 augustus 2007 @ 08:39
quote:
Op woensdag 15 augustus 2007 17:51 schreef BlueEyed het volgende:

[..]

Dat niet alleen, maar bij de reguliere reisorganisatie's is er bijna niets meer te boeken in mijn prijsklasse, en dat wat er is wordt slecht tot extreem slecht beoordeeld op de diverse review site's (zoover.nl etc. )
Tja, als het echt niet te vertrouwen is, ben je straks alles kwijt. Dat is pas een dure vakantie. Je hebt waarschijnlijk ook wel het nieuws gehoord van dat aantal turkse reisbureaus dat failliet is gegaan in juli.
hilliebillievrijdag 17 augustus 2007 @ 18:07
quote:
Op donderdag 16 augustus 2007 08:39 schreef moz het volgende:

[..]

Tja, als het echt niet te vertrouwen is, ben je straks alles kwijt. Dat is pas een dure vakantie. Je hebt waarschijnlijk ook wel het nieuws gehoord van dat aantal turkse reisbureaus dat failliet is gegaan in juli.
Als je de OP leest zie je al dat hij daar de al de dupe van was en nu dus op korte termijn nog een betaalbare vakantie wil boeken
BlueEyedzaterdag 18 augustus 2007 @ 17:33
Lezen is soms best lastig

Enfin, inmiddels gelukkig alweer een paar positieve reactie's gelezen op diverse site's, dus we houden de moed erin
josje84maandag 20 augustus 2007 @ 14:19
Hoi allemaal,

Iemand ervaring hier met OAD icm een verre (groeps)reis?

Wij hebben een groepsreis geboekt en gaan drie weken naar Vietnam :-). In de reisbrochure staat een mininum aantal deelname van 12 personen. Maar van de week hebben we de vliegtickets en de lijst met deelnemers ontvangen met diens namen: 6 mensen (waaronder wij tweeën). Op het reisbureau hebben we nog gevraagd of ze weten of onze reis misschien onderdeel is van een internationaal gezelschap, maar zij wisten zelf ook niet veel. Iemand hier enig idee? Zou wel leuk zijn om met een internationale groep te reizen (lijkt mij :-)). En anders is een groep van 6 mensen ook niet erg, tenzij de overige vier bejaarden zijn ofzo... :-)

Wel fijn dat we alvast de vliegtickets hebben, in het vliegtuig stiekempjes een beetje uitzoeken wie onze reisgenootjes misschien zijn...
Elefesmaandag 20 augustus 2007 @ 16:12
Josje, in de groep die ik deze zomer had (niet bij OAD) zaten een paar dames die wel eens met OAD gingen, en die waren er zeer tevreden over. Maar dat is informatie via-via, dus misschien zijn hier meer mensen die er iets van weten .
Een kleine groep is imho wel fijn juist, dan ben je wat flexibeler (of het moeten natuurlijk 4 mensen zijn waar je totaal niet mee op kunt schieten ).
#ANONIEMmaandag 20 augustus 2007 @ 16:50
Ja, kleine groepen is fijn.

Ik kreeg onlangs een briefje van Sawadee over mijn aankomende reis. Dat ze voor deze ene keer hadden besloten om 19 deelnemers toe te laten, terwijl het maximum normaal 18 is. Met een hele uitleg erbij waarom dat zo gegaan was. Ik vond het wel een lief briefje.
DiegoArmandoMaradonamaandag 20 augustus 2007 @ 18:15
Groepen zijn kut, maar GAP had het voor de prijs wel redelijk geregeld.

Leuke gids ook
Oscar.woensdag 22 augustus 2007 @ 06:59
nadat je 1ste trisburo failliet is gegaan, dan boek je toch niet een 2de keer bij een onbekend bedrijf ?
jpjediwoensdag 22 augustus 2007 @ 07:02
blijf dan thuis en spaar een jaartje voor een echte vakantie..

Geen geld voor vakantie is geen vakantie en dan helemaal niet bij van die paupertentjes je geld proberen te slijten.

Mijn mening hoor maar goed. Als je gaat, veel plezier.
DutchTrainwoensdag 22 augustus 2007 @ 09:40
Door het samenvoegen van twee topics lopen er nu twee zaken door elkaar heen. Dat was niet de bedoeling uiteraard.

De vraag en antwoorden van BlueEyed is nu wat vreemd verweven in de laatste 10 reacties in dit topic.

Excuses
DiegoArmandoMaradonawoensdag 22 augustus 2007 @ 09:42
quote:
Op woensdag 22 augustus 2007 07:02 schreef jpjedi het volgende:
blijf dan thuis en spaar een jaartje voor een echte vakantie..

Geen geld voor vakantie is geen vakantie en dan helemaal niet bij van die paupertentjes je geld proberen te slijten.

Mijn mening hoor maar goed. Als je gaat, veel plezier.
Met zijn allen gaan eten en dan de rekening niet delen maar zelf tellen wat je gegeten hebt voor 50 cent verschil
flipsenwoensdag 22 augustus 2007 @ 15:18
Ik ben het niet vaak met DAM eens, maar hier heeft íe wel gelijk ja... De rekening met z'n allen betalen? Maar hij/zij heeft 2 (!) glazen wijn op en ik slechts 1 cola!
Fannetjewoensdag 22 augustus 2007 @ 15:42
quote:
Op maandag 20 augustus 2007 14:19 schreef josje84 het volgende:
Hoi allemaal,

Iemand ervaring hier met OAD icm een verre (groeps)reis?

Wij hebben een groepsreis geboekt en gaan drie weken naar Vietnam :-). In de reisbrochure staat een mininum aantal deelname van 12 personen. Maar van de week hebben we de vliegtickets en de lijst met deelnemers ontvangen met diens namen: 6 mensen (waaronder wij tweeën). Op het reisbureau hebben we nog gevraagd of ze weten of onze reis misschien onderdeel is van een internationaal gezelschap, maar zij wisten zelf ook niet veel. Iemand hier enig idee? Zou wel leuk zijn om met een internationale groep te reizen (lijkt mij :-)). En anders is een groep van 6 mensen ook niet erg, tenzij de overige vier bejaarden zijn ofzo... :-)

Wel fijn dat we alvast de vliegtickets hebben, in het vliegtuig stiekempjes een beetje uitzoeken wie onze reisgenootjes misschien zijn...
Wij zijn vorig jaar via OAD reizen naar Amerika geweest, ook met een groepsreis. Wij zaten daar in een internationale groep, met oa Duitsers, Denen, Engelsen, Fransen, Nieuw-Zeelanders en Australiërs.
Vreemd dat het reisbureau dit niet weet trouwens. Heb je al naar OAD zelf gebeld? Die moeten dat toch echt wel weten hoor!
josje84woensdag 22 augustus 2007 @ 16:50
quote:
Op woensdag 22 augustus 2007 15:42 schreef Fannetje het volgende:

[..]

Wij zijn vorig jaar via OAD reizen naar Amerika geweest, ook met een groepsreis. Wij zaten daar in een internationale groep, met oa Duitsers, Denen, Engelsen, Fransen, Nieuw-Zeelanders en Australiërs.
Vreemd dat het reisbureau dit niet weet trouwens. Heb je al naar OAD zelf gebeld? Die moeten dat toch echt wel weten hoor!
Dat klinkt ook best wel leuk, zo'n internationale groep. Wist je dit van tevoren al? We hebben OAD nog niet gebeld hierover, zijn we nog wel van plan. Kwam op het forum toevallig deze topic tegen en dacht, ik vraag het hier even . Bedankt voor je reactie iig!
Bayswaterdonderdag 27 september 2007 @ 19:09
quote:
Op donderdag 31 mei 2007 18:48 schreef Bayswater het volgende:
Heb Summum op het oog dit jaar met de 25-daagse reis door Zuid-Afrika eindigend met een paar dagen Kaapstad.
Net twee dagen terug, had niet beter kunnen kiezen. Geweldige reisleider, supergroep en prachtlocaties. Onderweg kwamen we een paar keer de Djosers tegen. Saaie groep (21.00 bedtijd), regelmatig mindere locaties (missen gewoon de prachtlodge Giant Castle in Drakensbergen), 2 !! reisbegeleiders, 375 euro duurder, 2 dagen korter. Niet alleen mijn mening, maar ook die van 1 van de reisleidsters van Djoser.
Elefesdonderdag 27 september 2007 @ 20:05
quote:
Op donderdag 27 september 2007 19:09 schreef Bayswater het volgende:

[..]

Net twee dagen terug, had niet beter kunnen kiezen. Geweldige reisleider, supergroep en prachtlocaties. Onderweg kwamen we een paar keer de Djosers tegen. Saaie groep (21.00 bedtijd), regelmatig mindere locaties (missen gewoon de prachtlodge Giant Castle in Drakensbergen), 2 !! reisbegeleiders, 375 euro duurder, 2 dagen korter. Niet alleen mijn mening, maar ook die van 1 van de reisleidsters van Djoser.
Toch zijn de reisleider en de groep niet altijd iets waar de organisatie zo veel aan kan doen.
Dat het veel uitmaakt voor je reis, daar ben ik wel van overtuigd.

Ik ben nog naar Jordanie geweest met Fox, en we hadden super reisbegeleiding (een Nederlandse reisleider en een Jordaanse gids, twee erg leuke mensen!). Ook de groep was leuk, ondanks dat het een grote groep was. Iedereen deed aan alles mee, leuke mensen, het was erg gezellig. Maar ik kan me voorstellen dat er ook wel eens groepen zijn die elkaar niet zo liggen, en waar de sfeer dus een stuk minder is. Helaas kun je dat niet helemaal van te voren te weten komen.

Verder is het reisprogramma ook iets wat inderdaad belangrijk is, en dat kan veel schelen per organisatie (en de prijs ook).
BlueEyedzaterdag 29 september 2007 @ 13:41
quote:
Op dinsdag 14 augustus 2007 18:10 schreef BlueEyed het volgende:
Hallo,

Nadat bleek dat onze reisorganisatie failliet was gegaan ( Speedtravel.nl) heb ik een nieuwe reis geboekt bij Prettigreizen.nl. Nu heb ik hier ook niet echt een goed gevoel bij, maar het was een voordelige reis met een goede prijskwaliteit verhouding, en ze zijn aangesloten bij SGR, dus ik heb de gok gewaagd.

Nu is mijn vraag, zijn er hier mensen die ervaring hebben met deze reisorganisatie? En zo ja, positief of negatief?



|Bedankt alvast.
Net terug, en een prima vakantie gehad
Tinkerbel_ACC_zaterdag 22 december 2007 @ 18:08
Toch maar even een schopje: ik wil volgend jaar september naar Afrika en zag bij Outsight de reis " Het Grote Afrikaanse avontuur 21 dagen" ... Ik vroeg me af of iemand hier ooit mee heeft gereist (het is een individuele autorondreis) en hoe deze was?

Nog even een recentie van een orghanisatie die ik niet in het lijstje zag staan: wij zijn afgelopen november met Passaat (http://www.passaat.nl/) naar Chili geweest en ze hadden alles uitstekend geregeld! Alles liep via Hotels in Chile, een chileense reisorganisatie. Wij kregen bij aankomst in het eerste hotel een boekje met alle vouchers en we merkten overal dat alles heel netjes wat doorgegeven. We kwamen in hotels uit waar we zelf waaschijnlijk niet geboekt hadden als we alles zelf hadden gergeld (die er aan de buitenkant uitzagen van: " mmm ... dat ziet er wel wazig / vervallen / scheef uit" en uiteindelijk hebben we geen enkele slechte ervaring gehad!
esjuhdonderdag 3 januari 2008 @ 20:28
Ik heb ook zitten kijken naar de "shortbreak Marrakech" via Outsight alleen ik krijg via de website geen goede prijsindicatie. Iemand ervaring met deze reisorganisatie?
anisubszaterdag 5 januari 2008 @ 13:59
* anisubs heeft ervaring met Holland international.

weekje bulgarije is me 3jaar geleden goed bevallen
Tinkerbel_ACC_woensdag 26 maart 2008 @ 10:38
Even een schopje ... Ik ga volgend jaar naar Egypte (in totaal 7 personen: ouders, zusjes en aanhang) en ben op zoek naar een reisrganisatie die individuele reizen daarheen aanbiedt en waar mensen goede ervaringen mee hebben?

We willen dus niet 2 weken naar Hugada maar een rondreis maken ... Heb de ruote al gedeeltelijk in mijn hoofd zitten maar nu nog de goede reisorganisatie. Degene waar ik eerder mee ben geweest bieden beiden geen Egypte aan ...
Gailvrijdag 18 juli 2008 @ 13:06
Hoi Hoi,

Heeft iemand evaring met de groepsreizen van Djoser of Koning AAP naar China? We willen in oktober met een groep mee, rondreis china van ongeveer 23 dagen. En ik vroeg me af of iemand al zo een reis heeft meegemaakt. De hotels etc worden allemaal geregeld, maar hoe zit het met de excursies staan deze vast en is het verplicht om mee te gaan, of mag je daar zelf beslissen of je met de groep meegaat of dat je alleen erop uittrekt??? En is het mogelijk om je reis te verlengen door bv langer in Hong Kong te verblijven terwijl de rest dan al terugvliegt?
Elefesvrijdag 18 juli 2008 @ 13:58
quote:
Op vrijdag 18 juli 2008 13:06 schreef Gail het volgende:
Hoi Hoi,

Heeft iemand evaring met de groepsreizen van Djoser of Koning AAP naar China? We willen in oktober met een groep mee, rondreis china van ongeveer 23 dagen. En ik vroeg me af of iemand al zo een reis heeft meegemaakt. De hotels etc worden allemaal geregeld, maar hoe zit het met de excursies staan deze vast en is het verplicht om mee te gaan, of mag je daar zelf beslissen of je met de groep meegaat of dat je alleen erop uittrekt??? En is het mogelijk om je reis te verlengen door bv langer in Hong Kong te verblijven terwijl de rest dan al terugvliegt?
Ik zou eerst goed nadenken wat je precies wilt. Djoser schijnt relatief duur te zijn. Hoeveel excursies er standaard in de reis (en prijs) zitten, verschilt aanzienlijk per organisatie. Wil je meer zelf doen en regelen, kies dan een organisatie die minder excursies inbegrepen heeft (bijv. Shoestring). Wil je liever dat het meeste al geregeld is kun je bijvoorbeeld met Fox gaan.
Ook de kwaliteit van de hotels verschilt per organisatie.
Bedenk dus eerst een beetje wat je wilt, en ga dan kijken bij de organisatie die daar het beste bij past of die een mooie reis hebben. De meesten hebben volop aanbod naar China.

Verder is het nooit verplicht om met excursies mee te gaan, je kunt altijd je eigen ding doen. Soms liggen bezienswaardigheden op de route tussen twee plaatsen waar je overnacht, dan zul je wel mee moeten. Verlengingen etc. hangen helemaal af van de reisorganisatie, meestal is er wel wat te regelen.
Levitationvrijdag 18 juli 2008 @ 13:58
quote:
Op vrijdag 18 juli 2008 13:06 schreef Gail het volgende:
Hoi Hoi,

Heeft iemand evaring met de groepsreizen van Djoser of Koning AAP naar China? We willen in oktober met een groep mee, rondreis china van ongeveer 23 dagen. En ik vroeg me af of iemand al zo een reis heeft meegemaakt. De hotels etc worden allemaal geregeld, maar hoe zit het met de excursies staan deze vast en is het verplicht om mee te gaan, of mag je daar zelf beslissen of je met de groep meegaat of dat je alleen erop uittrekt??? En is het mogelijk om je reis te verlengen door bv langer in Hong Kong te verblijven terwijl de rest dan al terugvliegt?
Ik heb in juni/juli 2007 die reis met Djoser gemaakt. Koning Aap heb ik geen ervaring mee.
Ik ben erg te spreken over Djoser. Dit was onze 2 de Djoser reis en we gaan over 2 weken voor de 4de keer met Summum op stap, da's net zo'n soort organisatie.

Je hebt best veel vrijheid op zo'n reis en dat is ook de reden dat wij voor dit soort reizen kiezen. Hotels zijn geregeld, net als het vervoer van plaats naar plaats. Verder is het eten en de (meeste) excursies exclusief de reissom, omdat je zelf kunt kiezen of je meegaat met de groep of niet en dat kun je daar allemaal ter plekke bekijken. Soms zitten excursies of maaltijden wel in het programma, bijvoorbeeld omdat je in de middle of nowhere zit of omdat de excursie plaatsvindt onderweg van plaats a naar plaats b.

Je kunt de reis verlengen, wij zijn een dag eerder naar Beijing gevlogen dan de groep om daar een dag extra te hebben en een stel uit onze groep bleef een week langer in HongKong, dus dat is allemaal geen probleem. Meer info hierover kun je trouwens ook gewoon op de website van Djoser vinden.

Ik vond het een super mooie reis naar China. De hotels waren prima al slapen de nachttreinen een stuk minder comfortabel. En vooral de rit van Chengdu naar Lijiang was pittig (14 uur nachttrein en 10 uur bus acher elkaar!). Je legt tijdens zo'n reis enorme afstanden af en daar moet je wel tegen kunnen.
oh, ik zie nu op de site dat de route iets is aangepast en Chengdu er niet meer in zit. Zal wel met de aardbeving te maken hebben. Misschien dat die 24 uur reizen er dan nu ook uit is.
Bayswatervrijdag 18 juli 2008 @ 15:53
Ik ben meer fan van Summum dan Djoser, is allemaal wat losser voor mijn gevoel.
DutchTrainzaterdag 19 juli 2008 @ 09:15
Volgende deel => [Centraal] Ervaringen reisorganisaties #2