abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_125880579


U weet het vast nog wel, 28 januari. De Rijksvoorlichtingsdienst maakte bekend dat Beatrix 's avonds een toespraak zou houden op de Nederlandse televisie. Erg spannend allemaal, en zoals verwacht maakte ze bekend dat ze afstand nam van de troon en het stokje door zou geven aan Prins Willem-Alexander. Het is 30 april, het is zo ver. Wat staat ons te wachten?



De dag begint om 9:00 met saluutschoten vanaf het IJ, net als bij eerdere inhuldigingen. Dit keer valt de eer toe aan het fregat Evertsen. Al varend zal er 101 keer geschoten worden. Voor dat aantal is gekozen omdat 100 staat voor 'heel veel'. "Om het onbegrensde van het eerbetoon aan te tonen komt er nog een schot bij", legt een woordvoerder van Defensie uit.

De Evertsen zal 's avonds, bij de Koningsvaart, ook nog op het IJ liggen. Het is dan het grootste schip daar.

Het schip heeft op het moment van het saluut nog de aanduiding 'Harer Majesteits', maar vanaf het moment van de inhuldiging van de nieuwe koning verandert dat voor alle Nederlandse marineschepen in 'Zijner Majesteits'.

De marineschepen hoeven door de wijziging niet overgeschilderd te worden, zegt een woordvoerster van Defensie. Alleen op een plaquette ter hoogte van de midscheeps is het predicaat in gouden letters aangebracht.

Het patrouilleschip Zeeland is het eerste schip dat al bij oplevering het voorvoegsel Zr. Ms. krijgt. Het komt in augustus in de vaart.



Koningin Beatrix tekent tussen 10:00 en 10:30 de Akte van Abdicatie in de Mozeszaal van het Koninklijk Paleis. Vooraf neemt ze voor de laatste keer als koningin het woord, waarna de directeur van het Kabinet der Koningin de akte in zijn geheel voorleest.

Zodra Beatrix haar handtekening heeft gezet, is Willem-Alexander automatisch koning. Hij ondertekent de akte, gevolgd door zijn echtgenote Máxima. Daarna tekenen de overige getuigen de Akte. Dit zijn de voorzitters van de Eerste en Tweede Kamer, de ministers van het Koninkrijk, de vice-president van de Raad van State, de leden van de deputaties uit Aruba, Curaçao en Sint Maarten, de Commissaris van de Koning in de provincie Noord-Holland, de burgemeester van Amsterdam en de directeur van het Kabinet van de Koning.

Beatrix is vanaf dit moment Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Beatrix der Nederlanden. Prinses Amalia is als eerste in de lijn van troonopvolging de Prinses van Oranje. Zij is ook aanwezig bij de ceremonie, samen met haar zussen en andere leden van het Koningshuis.

Twee keer eerder werd in de Mozeszaal de Akte van Abdicatie getekend: door Wilhelmina in 1948 en door Juliana in 1980. De eerste Nederlandse abdicatie, die van Willem I, vond plaats in de troonzaal van Paleis Het Loo in Apeldoorn in 1840. De akte blijft eigendom van de koninklijke familie, maar wordt uiteindelijk bewaard in het Nationaal Archief. Na de inhuldiging zal de akte tentoongesteld worden in de Nieuwe Kerk.

Bijbels
De zaal waar de akte wordt getekend, heette vroeger de Vroedschapskamer. Toen het paleis nog stadhuis van Amsterdam was, kwam hier de vroedschap bijeenkwam. Die raad van burgers hielp de vier burgemeesters bij belangrijke beslissingen.

De ruimte wordt nu Mozeszaal genoemd vanwege het enorme schilderij aan de binnenmuur, waarop te zien is hoe Mozes zeventig oudsten aanstelt om hem te helpen het volk Israël te leiden. De heren van de vroedschap zagen zichzelf ongetwijfeld weerspiegeld in het Bijbelse tafereel. In de zaal hangt ook een werk van Govert Flink van Salamo die om wijsheid vraagt.

Het Mozes-schilderij werd in 1737 gemaakt door Jacob de Wit. Hij was blijkbaar zo trots op de opdracht dat hij twee zelfportretjes in het werk verstopte. Hij vervaardigde ook de trompe-l'oeils in de zaal: dertien schilderijen drie sprekend op marmeren beeldhouwwerken lijken. Deze manier van werken staat bekend als grisaille (grauwtekening), maar doordat De Wit er een meester in was, worden ze ook wel witjes genoemd.



Nadat de troonswisseling heeft plaatsgevonden, presenteert de nieuwe koning zich tussen 10:30 en 10:50 op het balkon van het paleis aan het volk. Beatrix, inmiddels Prinses der Nederlanden, neemt het woord en introduceert haar zoon. Daarna houdt Willem-Alexander zijn eerste toespraak en klinkt het Wilhelmus.

Naast Willem-Alexander en Beatrix doet ook de nieuwe koningin Máxima mee aan de balkonscène. Als het Wilhelmus heeft geklonken, komen bovendien de prinsessen Amalia (de nieuwe troonopvolger), Alexia en Ariane naar buiten.

Op de Dam is plaats voor zo'n 20.000 mensen die de kersverse koning en zijn gezin kunnen aanschouwen.

Kunstgebit
Het balkon is in 1808 gebouwd op bevel van koning Lodewijk Napoleon, de eerste bewoner van het Paleis, dat daarvoor dienst deed als stadhuis van Amsterdam. In 1938 werd het verkleind enwerden vergulde lauwerkransen met de Nederlandse leeuw aangebracht, met kroon, zwaard en pijlen.

In het verleden is de balkonscène niet altijd vlekkeloos verlopen. In 1980 werd er een rookbommetje afgestoken en waren Juliana en Beatrix moeilijk te verstaan door het gejoel van demonstranten.

In 1948 juichte Wilhelmina iets te enthousiast voor de nieuwe koningin en schoot haar kunstgebit los. Ze wist het te verbloemen door haar driewerf hoera iets meer binnensmonds af te maken.



De inhuldiging van de nieuwe koning vindt plaats tijdens een Verenigde Vergadering van de beide Kamers der Staten-Generaal, de Eerste en Tweede Kamer. Dit zal gebeuren rond 13:30. Voorzitter Fred de Graaf van de senaat opent die bijeenkomst aan het begin van de middag.

In 1980 werd bij opening eerst opgesomd wie van de 225 parlementsleden niet aanwezig zijn. Afwezig zijn in ieder geval de SP'ers Karabulut en Bashir, die eerder dit jaar zeiden dat ze geen eed van trouw aan Willem-Alexander persoonlijk willen zweren.

Voor het eerst zijn er ook volksvertegenwoordigers aanwezig die niet de eed van trouw aan Willem-Alexander zullen zweren: Tweede Kamerleden Thieme en Ouwehand en senator Koffeman van de Partij voor de Dieren. Zij zijn aanwezig om de nieuwe koning eer te bewijzen, maar zeggen dat ze al een eed van trouw hebben gezworen bij de aanvaarding van hun ambt.

Nadat is vastgesteld wie aanwezig is, maken prinses Beatrix en de overige leden van de koninklijke familie de oversteek van het Paleis op de Dam naar de Nieuwe Kerk. In het verleden gebeurde dat onder een pergola die was versierd met witte visnetten, een verwijzing naar de Scheveningse vissers die koning Willem I op het strand onthaalden bij zijn terugkeer in Nederland.



Om 14.00 uur maakt de nieuwe koning samen met koningin Máxima de oversteek van het Koninklijk Paleis naar de Nieuwe Kerk. Het Korps Rijdende Artillerie van de Koninklijke Landmacht vuurt op dat moment elke 5 seconden een saluutschot af op het Defensieterrein aan het IJ.

Willem-Alexander draagt een rokkostuum met daarover heen de koningsmantel. De mantel die al sinds 1815 wordt gebruikt bij inhuldigingen, hoefde volgens de RVD niet te worden gerestaureerd of aangepast aan de lengte en lichaamsbouw van de koning.

De herauten en koningen van wapenen openen de koninklijke stoet. De herauten die Willem-Alexander heeft gekozen zijn de wetenschapper Robbert Dijkgraaf, Olympische kampioene Anky van Grunsven en secretaris-generaal van het ministerie van Buitenlandse Zaken, Renée Jones-Bos. De koningen van wapenen zijn generaal Peter van Uhm en ruimtevaarder André Kuipers.

In het cortège wordt het rijkszwaard, dat symbool staat voor de macht van de koning meegedragen door de Commandant der Strijdkrachten, generaal Tom Middendorp. De rijksstandaard met het Nederlandse wapen wordt gedagen door de Inspecteur-Generaal der Krijgsmacht, luitenant-generaal Ton van Ede.

Niet gekroond
Als Willem-Alexander aankomt bij de ingang ontvangt de ceremoniemeester hem met de uitroep 'De koning!', waarna hij onder begeleiding van het Wilhelmus naar zijn troon schrijdt. Onderweg komt hij langs de credenstafel, waar de rest van de Nederlandse regalia liggen (de rijksappel en de scepter). Daar zullen ook het exemplaar van de Grondwet en (voor het eerst) het Statuut voor het Koninkrijk der Nederlanden worden neergelegd, die waren meegedragen in de stoet.

Op de credenstafel ligt ook de Nederlandse kroon, als symbool van de soevereiniteit van Nederland. Het gaat om een verguld zilveren kroon, met geslepen glas en nepparels, die voor het eerst werd gebruikt tijdens de inhuldiging van koning Willem II in 1840.

De kroon heeft verder geen rol in de ceremonie, omdat Willem-Alexander niet wordt gekroond. Een kroning is namelijk een kerkelijke ceremonie, terwijl de Nederlandse vorst wordt ingehuldigd in een puur staatsrechtelijke ceremonie.

Voorafgaand aan de eed houdt Willem-Alexander een toespraak, waarna hij "de volkeren van het Koninkrijk" zweert de grondwet te onderhouden, de onafhankelijkheid te verdedigen en de rechten van Nederlanders te beschermen.

Weigering
De eed wordt gevolgd door een toespraak van voorzitter De Graaf, die daarna de tekst voorleest van de eed of belofte die de parlementsleden moeten afleggen. Hijzelf antwoordt als eerste, waarna de griffier één voor één de andere namen afroept.

Veertien Kamerleden van onder andere SP, GroenLinks en de Partij voor de Dieren hebben inmiddels aangegeven dat zij geen eed zullen afleggen, omdat die naar hun mening dubbelt met de eed die ze als parlementslid hebben afgelegd. Tien van hen zijn wel aanwezig bij de ceremonie, maar zullen achter in de Nieuwe Kerk plaatsnemen.

Muziek
De muzikale invulling tijdens de ceremonie wordt verzorgd door het Amsterdam Sinfonietta, het Nederlands Blazers Ensemble, het Nederlands Kamerkoor en het Nieuw Amsterdams Kinderkoor.



Nadat de koning en zijn gevolg de Nieuwe Kerk hebben verlaten, keren ze terug naar het Paleis op de Dam, waar een receptie wordt gehouden. Daar zijn dan het kabinet, de parlementsleden en leden van de Raad van State aanwezig.

Wie ook langskomen zijn politici van Aruba, Curaçao en Sint-Maarten, leden van het Corps Diplomatique en andere autoriteiten.

Ook zijn de gasten van koninklijke bloede hier welkom. Volgens de traditie zullen geen zittende vorsten langskomen, maar de troonopvolgers. Zo was in 1980 prins Charles te gast bij de inhuldiging van Beatrix.

Wie Willem-Alexander heeft uitgenodigd was halverwege april nog niet helemaal bekend, maar enkelen hadden al toegezegd, zoals de Spaanse kroonprins Felipe, de Belgische prins Filip, Haakon van Noorwegen en de Zweedse prinses Victoria.



Om 19.30 uur moet door heel Nederland het Koningslied klinken. Het nummer is speciaal voor deze dag geschreven en alle Nederlanders konden een steentje eraan bijdragen.

Vlak voordat koning Willem-Alexander met zijn gezin in een boot stapt voor de Koningsvaart, kan hij op een groot scherm zien hoe door heel Nederland en het Caribische deel van het koninkrijk het lied gezongen wordt. Het Nationaal Comité Inhuldiging heeft de Publieke Omroep gevraagd om op alle televisie- en radiozenders om 19.30 uur het lied live uit te zenden.

Het Koningslied wordt officieel door Paul de Leeuw gestart in Ahoy in Rotterdam, waar koren uit het hele land zullen zingen onder begeleiding van het Metropole Orkest en verschillende bekende Nederlandse artiesten.

Inzendingen
De melodie van het nummer is geschreven door de vaste componist van Marco Borsato, John Ewbank, die het lied al enige jaren op de plank had liggen. Hij verzorgde ook de tekst van het refrein.

De tekst van de coupletten is gebaseerd op inzendingen van burgers, die hun bijdrage konden leveren onder het motto "Mijn droom voor ons land, inspiratie voor onze koning". Onder andere Guus Meeuwis en Daphne Deckers schreven die teksten.




Vanaf het Filminstituut Eye vertrekt Willem-Alexander met zijn vrouw Máxima en zijn drie dochters voor een Koningsvaart over het IJ om 19:45. Ze varen langs het Oeverpark en de kop van het Java-eiland, waar verschillende evenementen worden gehouden.

Zo geven turner Epke Zonderland en surfer Dorian van Rijsselberghe een demonstratie, onder begeleiding van Ali B. Daarnaast treedt dj Armin van Buren samen met het Koninklijk Concertgebouworkest op op de kop van Java. Ook zijn er voorstellingen van het Nationaal Ballet en de Nederlandse Opera.

Naast veel schepen zijn er ook typische Nederlandse dingen te zien als Langnek uit de Efteling, een Boer Zoekt Vrouw-Boer en de Jostiband. Bovendien zijn er optredens van Nederlandse musical en filmsterren.

De tocht eindigt bij het Muziekgebouw aan het IJ. Daarna krijgt het koninklijk paar door premier Rutte een diner aangeboden.

Volgens burgemeester Van der Laan moet de Koningsvaart een soort "koninklijke mini-sail" worden, al doen er niet zo veel boten aan mee. Het IJ wordt afgesloten, zodat alleen geselecteerde boten mee kunnen varen.

Meer info over de route van de Koningsvaart
http://nos.nl/dossier/467(...)ab/679/koningsvaart/



De avond wordt afgesloten met een feest op het Museumplein, dat vandaag is omgedoopt tot Oranjeplein. Daar treedt onder anderen André Rieu op met een orkest van honderd man, samen met andere artiesten.

Rieu heeft voor de gelegenheid een speciale Koningswals gecomponeerd, een medley met stukken uit Oranjegezinde liederen als 'Oranje Boven' en 'Wij houden van Oranje'. Verder speelt hij nummer als 'Time to Say Goodbye' voor koningin Beatrix en 'Don't Cry for Me Argentina' voor Máxima.

Op het feest zullen verder aanwezig zijn André van Duin en Martijn Fischer, die André Hazes speelde in de musical 'Hij gelooft in mij'.


Handig om te weten
De indeling van de Nieuwe Kerk deze dag
Video en Audio
Livestream
NOS-Uitzendingen rond de inhuldiging
Praktische informatie
Liveblog
Livestream voor mensen in het buitenland / zonder televisie.

Webcam op de Dam:
http://hdtv.webcam.nl/web(...)streaming_video.html

Meer cams in de hoofdstad:
GC / Webcam Koningsplein #24 - In het hart van Amsterdam

Deze OP is te danken aan de handige informatie die de NOS samen heeft gesteld ^O^ .

Dat het maar een mooie dag mag worden w/ .
pi_125880595
quote:
0s.gif Op maandag 29 april 2013 21:18 schreef alors het volgende:
Ik denk dat ze zo'n saaie kuise jurk aandoet ;(
Welke kleur denk je?
★★★
pi_125880596
Zo, dit is echt het eerste puntje van (terechte) kritiek jegens die oncharismatische clown :D
Alle Urkers het land uit! Deporteer de burgemeester! Hier werken wij aan uw afzinking!!
pi_125880609
Gewoon een joggingpak van de perry.
  Moderator maandag 29 april 2013 @ 21:20:20 #5
9859 crew  Karina
Woman
pi_125880615
quote:
7s.gif Op maandag 29 april 2013 21:19 schreef ajacied4lf het volgende:

[..]

Welke kleur denk je?
Oranje natuurlijk.
Op donderdag 15 mei 2014 22:18 schreef sp3c het volgende:
niet zo tof doen
  maandag 29 april 2013 @ 21:20:39 #6
292596 Faux.
Fan van zichzelf
pi_125880631
Gaan ze nu op z'n RTL's met elkaar praten?
Hier schreef tong80 het volgende:
Faux is een FOK!held, zoals dat vroeger Gellarboy en Brechtje waren. Users die je koestert.
pi_125880639
Kekke baard Rob. :')
pi_125880652
quote:
7s.gif Op maandag 29 april 2013 21:19 schreef ajacied4lf het volgende:

[..]

Welke kleur denk je?
Ik denk blauw, ik hoop paars of geel ofzo.
know'm sayin?
×
word? word.
pi_125880657
Nostalgische zooi :')
Alle Urkers het land uit! Deporteer de burgemeester! Hier werken wij aan uw afzinking!!
  maandag 29 april 2013 @ 21:21:13 #10
292596 Faux.
Fan van zichzelf
pi_125880661
fucking boeiend dit :')
Hier schreef tong80 het volgende:
Faux is een FOK!held, zoals dat vroeger Gellarboy en Brechtje waren. Users die je koestert.
pi_125880673
Oh wat tenenkrommend suf dit :X . Hup. door naar het volgende item.
pi_125880682
quote:
13s.gif Op maandag 29 april 2013 21:21 schreef Faux. het volgende:
fucking boeiend dit :')
Je kan zappen he?
pi_125880684
Die twee kunnen met elkaar ook lekker doelloos praten :D
A signature (from Latin signare, "sign") is a handwritten (and sometimes stylized) depiction of someone's name, nickname or even a simple "X" that a person writes on documents as a proof of identity and intent.
  Moderator maandag 29 april 2013 @ 21:21:41 #14
9859 crew  Karina
Woman
pi_125880688
quote:
0s.gif Op maandag 29 april 2013 21:21 schreef alors het volgende:

[..]

Ik denk blauw, ik hoop paars of geel ofzo.
Ik zie de groene stropdas en ik denk groen (niet daarom).
Op donderdag 15 mei 2014 22:18 schreef sp3c het volgende:
niet zo tof doen
  Moderator maandag 29 april 2013 @ 21:21:49 #15
9859 crew  Karina
Woman
pi_125880692
Spargo O+
Op donderdag 15 mei 2014 22:18 schreef sp3c het volgende:
niet zo tof doen
pi_125880704
quote:
99s.gif Op maandag 29 april 2013 21:20 schreef Karina het volgende:

[..]

Oranje natuurlijk.
Laten we hopen van niet, dat is te makkelijk :+

quote:
0s.gif Op maandag 29 april 2013 21:21 schreef alors het volgende:

[..]

Ik denk blauw, ik hoop paars of geel ofzo.
Licht blauw. :Y
★★★
pi_125880713
louitje _O_
pi_125880716
Louis van Gaal _O_
  maandag 29 april 2013 @ 21:22:30 #19
292596 Faux.
Fan van zichzelf
pi_125880727
quote:
3s.gif Op maandag 29 april 2013 21:21 schreef muzas het volgende:

[..]

Je kan zappen he?
Ja of zij zenden even dingen uit die ons wel interesseren :D
Hier schreef tong80 het volgende:
Faux is een FOK!held, zoals dat vroeger Gellarboy en Brechtje waren. Users die je koestert.
pi_125880731
Achtergrondmuziek van Ludovico Einaudi _O_
  maandag 29 april 2013 @ 21:22:47 #21
292596 Faux.
Fan van zichzelf
pi_125880749
ANGELA KARINAAAAA *O*
Hier schreef tong80 het volgende:
Faux is een FOK!held, zoals dat vroeger Gellarboy en Brechtje waren. Users die je koestert.
pi_125880750
quote:
14s.gif Op maandag 29 april 2013 21:22 schreef Faux. het volgende:

[..]

Ja of zij zenden even dingen uit die ons wel interesseren :D
jij bent niet ons.
  Moderator maandag 29 april 2013 @ 21:23:13 #23
9859 crew  Karina
Woman
pi_125880776
quote:
14s.gif Op maandag 29 april 2013 21:22 schreef Faux. het volgende:
ANGELA KARINAAAAA *O*
*O* Dolly Dots.
Op donderdag 15 mei 2014 22:18 schreef sp3c het volgende:
niet zo tof doen
  maandag 29 april 2013 @ 21:23:15 #24
292596 Faux.
Fan van zichzelf
pi_125880779
quote:
0s.gif Op maandag 29 april 2013 21:22 schreef muzas het volgende:

[..]

jij bent niet ons.
Excuses, wist niet dat jij het wel interessant vond :')
Hier schreef tong80 het volgende:
Faux is een FOK!held, zoals dat vroeger Gellarboy en Brechtje waren. Users die je koestert.
pi_125880781
Abdelkader huppelepup. :')
  maandag 29 april 2013 @ 21:23:34 #26
292596 Faux.
Fan van zichzelf
pi_125880802
VAN ROSSUM *O*
Hier schreef tong80 het volgende:
Faux is een FOK!held, zoals dat vroeger Gellarboy en Brechtje waren. Users die je koestert.
  Moderator maandag 29 april 2013 @ 21:23:40 #27
9859 crew  Karina
Woman
pi_125880811
Maarten _O_

Wat zit hij er daar gay bij op die foto net.
Op donderdag 15 mei 2014 22:18 schreef sp3c het volgende:
niet zo tof doen
pi_125880813
Maarten _O_
pi_125880830
quote:
14s.gif Op maandag 29 april 2013 21:23 schreef Faux. het volgende:
VAN ROSSEM *O*
A signature (from Latin signare, "sign") is a handwritten (and sometimes stylized) depiction of someone's name, nickname or even a simple "X" that a person writes on documents as a proof of identity and intent.
pi_125880832
Goh, en de geschiedenis herhaalt zich. :')
  maandag 29 april 2013 @ 21:24:20 #31
123170 alors
zlata1234
pi_125880836
quote:
0s.gif Op maandag 29 april 2013 21:23 schreef fratsman het volgende:
Abdelkader huppelepup. :')
Benali. Schattige jeugdfoto O+
know'm sayin?
×
word? word.
  maandag 29 april 2013 @ 21:24:21 #32
46705 Kleffe_Dop
Sic Mundus Creatus Est
pi_125880837
quote:
99s.gif Op maandag 29 april 2013 21:23 schreef Karina het volgende:
Maarten _O_

Wat zit hij er daar gay bij op die foto net.
Dat mocht toen nog :P
  Moderator maandag 29 april 2013 @ 21:25:32 #33
9859 crew  Karina
Woman
pi_125880893
Heladiladilo *O*
Op donderdag 15 mei 2014 22:18 schreef sp3c het volgende:
niet zo tof doen
pi_125880895
Leuke pakjes :P
  maandag 29 april 2013 @ 21:26:01 #35
67174 Dos37
Come on Twente
pi_125880912
Angela :9
Premier League toto winnaar 2007-2008 en [b]2008-2009[/b]
Held Blaise NKUFO [b]All time topscoorder in Enschede[/b]
[b]WE WON IT ELEVEN TIMES![/b]
  Moderator maandag 29 april 2013 @ 21:26:22 #36
9859 crew  Karina
Woman
pi_125880936
Ik vond Patty het leukst.
Op donderdag 15 mei 2014 22:18 schreef sp3c het volgende:
niet zo tof doen
pi_125880945
Weer 'ns wat anders dan ali B
pi_125880961
_O- :')
  maandag 29 april 2013 @ 21:27:08 #39
292596 Faux.
Fan van zichzelf
pi_125880962
Hehe, de ongezouten mening van Maarten :9
Hier schreef tong80 het volgende:
Faux is een FOK!held, zoals dat vroeger Gellarboy en Brechtje waren. Users die je koestert.
  maandag 29 april 2013 @ 21:27:32 #40
123170 alors
zlata1234
pi_125880985
En bedankt, Maarten :D!
know'm sayin?
×
word? word.
  Moderator maandag 29 april 2013 @ 21:27:34 #41
9859 crew  Karina
Woman
pi_125880988
quote:
14s.gif Op maandag 29 april 2013 21:27 schreef Faux. het volgende:
Hehe, de ongezouten mening van Maarten :9
Nu wil ik wel weten welke band HIJ leuk vond.
Op donderdag 15 mei 2014 22:18 schreef sp3c het volgende:
niet zo tof doen
pi_125880998
Kan die ouwe zeiksnor weer terug het archief in, met zijn monotone gezoem? :')
Alle Urkers het land uit! Deporteer de burgemeester! Hier werken wij aan uw afzinking!!
pi_125881010
Doe Maar _O_
  Moderator maandag 29 april 2013 @ 21:28:07 #44
9859 crew  Karina
Woman
pi_125881020
quote:
0s.gif Op maandag 29 april 2013 21:27 schreef fratsman het volgende:
Doe Maar _O_
^O^
Op donderdag 15 mei 2014 22:18 schreef sp3c het volgende:
niet zo tof doen
pi_125881051
Wat een vréselijke uitzending zeg. Allemaal even nostalgisch gaan zitten babbelen :')

Halfzacht gedoe
Alle Urkers het land uit! Deporteer de burgemeester! Hier werken wij aan uw afzinking!!
pi_125881056
Werden we in die tijd niet ook bang gemaakt voor zure regen enzo? :P
pi_125881065
Als jongste van 4 altijd met redelijke weemoed naar de familiefoto's uit die tijd gekeken. Wat had ik de jaren 80 graag bewust meegemaakt.

ben zelfs nog bij de huldiging geweest :P
pi_125881070
quote:
99s.gif Op maandag 29 april 2013 21:27 schreef Karina het volgende:

[..]

Nu wil ik wel weten welke band HIJ leuk vond.
The Beatles dacht ik
A signature (from Latin signare, "sign") is a handwritten (and sometimes stylized) depiction of someone's name, nickname or even a simple "X" that a person writes on documents as a proof of identity and intent.
  maandag 29 april 2013 @ 21:29:37 #49
123170 alors
zlata1234
pi_125881093
Wat een mensen op de been toen _O_ dat lukt niet meer nu, heb ook niet het idee dat het zin heeft :')
know'm sayin?
×
word? word.
pi_125881096
quote:
0s.gif Op maandag 29 april 2013 21:28 schreef fratsman het volgende:
Werden we in die tijd niet ook bang gemaakt voor zure regen enzo? :P
Volgens mij was dat '90... kan me nog speciale lessen op de basisschool herinneren.
pi_125881106
Dr Strangelove, dat is pas een goede film over de bom en de Koude Oorlog _O_
A signature (from Latin signare, "sign") is a handwritten (and sometimes stylized) depiction of someone's name, nickname or even a simple "X" that a person writes on documents as a proof of identity and intent.
  Moderator maandag 29 april 2013 @ 21:30:00 #52
9859 crew  Karina
Woman
pi_125881110
quote:
0s.gif Op maandag 29 april 2013 21:29 schreef alors het volgende:
Wat een mensen op de been toen _O_ dat lukt niet meer nu, heb ook niet het idee dat het zin heeft :')
Nu twitteren ze alles in protest.
Op donderdag 15 mei 2014 22:18 schreef sp3c het volgende:
niet zo tof doen
pi_125881129
quote:
0s.gif Op maandag 29 april 2013 21:29 schreef muzas het volgende:

[..]

Volgens mij was dat '90... kan me nog speciale lessen op de basisschool herinneren.
Dat was begin jaren '90 ja. Man wat een indoctricatie :')
Alle Urkers het land uit! Deporteer de burgemeester! Hier werken wij aan uw afzinking!!
pi_125881170
quote:
99s.gif Op maandag 29 april 2013 21:30 schreef Karina het volgende:

[..]

Nu twitteren ze alles in protest.
Wat dacht je van het liken van een post of Facebook? :')

Dat is werkelijk nog erger dan geld inzamelen voor iets trouwens. Dat is nog je schuldgevoel afkopen. Wat we nu zien is je schuldgevoel afklikken :')
Alle Urkers het land uit! Deporteer de burgemeester! Hier werken wij aan uw afzinking!!
pi_125881173
quote:
0s.gif Op maandag 29 april 2013 21:29 schreef muzas het volgende:

[..]

Volgens mij was dat '90... kan me nog speciale lessen op de basisschool herinneren.
Jaaaa! Inderdaad! :D En schelden tegen je moeder dat ze niet zoveel haarlak moest gebruiken! _O- :')
  Moderator maandag 29 april 2013 @ 21:31:17 #56
9859 crew  Karina
Woman
pi_125881178
TIs een goed stel hoor w/
Op donderdag 15 mei 2014 22:18 schreef sp3c het volgende:
niet zo tof doen
  maandag 29 april 2013 @ 21:32:36 #57
94782 Nieuwschierig
Pro bikini-lijn
pi_125881245
De laatste Q-night op het Spui te A
(livestream).
http://www.ustream.tv/channel/14126593
Wie dit leest is gek
  maandag 29 april 2013 @ 21:33:03 #58
123170 alors
zlata1234
pi_125881263
Gullit :D
know'm sayin?
×
word? word.
pi_125881278
Maarten is op dit gebied zo ergerlijk.
  maandag 29 april 2013 @ 21:33:55 #60
123170 alors
zlata1234
pi_125881293
quote:
0s.gif Op maandag 29 april 2013 21:33 schreef Ajacied422 het volgende:
Maarten is op dit gebied zo ergerlijk.
Ja idd :D :')
know'm sayin?
×
word? word.
pi_125881305
quote:
0s.gif Op maandag 29 april 2013 21:33 schreef Ajacied422 het volgende:
Maarten is op dit gebied zo ergerlijk.
Eens.
  maandag 29 april 2013 @ 21:34:13 #62
37676 freako
Onverbeterlijke optimist
pi_125881310
quote:
0s.gif Op maandag 29 april 2013 21:30 schreef BlackLining het volgende:

[..]

Dat was begin jaren '90 ja. Man wat een indoctricatie :')
Het was wel degelijk een probleem, maar de uitstoot van de stoffen die zure regen veroorzaken is sterk afgenomen. Bijvoorbeeld door het verplicht stellen van katalysatoren op auto's.
  Redactie Sport / Supervogel maandag 29 april 2013 @ 21:34:15 #63
270182 crew  Pino112
Pino van Luna O+
pi_125881312
Je kan Whatsappen naar NOS op 3 morgen _O-

pi_125881339
quote:
0s.gif Op maandag 29 april 2013 21:33 schreef Ajacied422 het volgende:
Maarten is op dit gebied zo ergerlijk.
Ik begin die kerel sowieso zat te worden. Veel te geforceerd, om het maar vooral niet met 'de verwarde massa' eens te zijn. En dan dat elitaire stemmetje.. :N
Alle Urkers het land uit! Deporteer de burgemeester! Hier werken wij aan uw afzinking!!
  Moderator maandag 29 april 2013 @ 21:34:48 #65
9859 crew  Karina
Woman
pi_125881341
quote:
10s.gif Op maandag 29 april 2013 21:34 schreef Pino112 het volgende:
Je kan Whatsappen naar NOS op 3 morgen _O-

[ afbeelding ]
Je zult dat maar allemaal moeten lezen :D
Op donderdag 15 mei 2014 22:18 schreef sp3c het volgende:
niet zo tof doen
pi_125881347
Filmpje staat al op de Live blog :')

Zo komt Volendam 2001
  maandag 29 april 2013 @ 21:35:11 #67
37676 freako
Onverbeterlijke optimist
pi_125881367
quote:
10s.gif Op maandag 29 april 2013 21:34 schreef Pino112 het volgende:
Je kan Whatsappen naar NOS op 3 morgen _O-

[ afbeelding ]
Geen Hyves-pagina? :'(.
pi_125881373
Is dat ook alweer 21 jaar geleden...? :{
pi_125881405
quote:
0s.gif Op maandag 29 april 2013 21:35 schreef fratsman het volgende:
Is dat ook alweer 21 jaar geleden...? :{
Wat? Volemdam? 12.
Alle Urkers het land uit! Deporteer de burgemeester! Hier werken wij aan uw afzinking!!
pi_125881436
quote:
0s.gif Op maandag 29 april 2013 21:35 schreef BlackLining het volgende:

[..]

Wat? Volemdam? 12.
Nee, de Bijlmerramp.
pi_125881467
Kan dat manwijf haar handen niet normaal houden?
Alle Urkers het land uit! Deporteer de burgemeester! Hier werken wij aan uw afzinking!!
  maandag 29 april 2013 @ 21:37:15 #72
46705 Kleffe_Dop
Sic Mundus Creatus Est
pi_125881474
De jaren 90... toen alles nog kon.
pi_125881477
Kijk mensen, zo ziet economische voorspoed eruit. Je zou het bijna vergeten zijn. :P
  maandag 29 april 2013 @ 21:37:37 #74
123170 alors
zlata1234
pi_125881496
TweeVandaag met die tv schermen en dan de tijd op de seconde na erop :D O+
know'm sayin?
×
word? word.
pi_125881541
DJ PAUL DJ PAUL! :D
  Moderator maandag 29 april 2013 @ 21:38:44 #76
9859 crew  Karina
Woman
pi_125881543
Happy House *O*
Op donderdag 15 mei 2014 22:18 schreef sp3c het volgende:
niet zo tof doen
pi_125881544
HAAAAAKKKUUUHHHHH
pi_125881545
quote:
0s.gif Op maandag 29 april 2013 21:37 schreef Kleffe_Dop het volgende:
De jaren 90... toen alles nog kon.
Toen de kouwe schotel nog warm was, de sex nog vies en de lucht nog schoon B-)
Alle Urkers het land uit! Deporteer de burgemeester! Hier werken wij aan uw afzinking!!
pi_125881562
Nine eleven
  maandag 29 april 2013 @ 21:39:04 #80
94782 Nieuwschierig
Pro bikini-lijn
pi_125881564
en toen kwam 11 september ...
Wie dit leest is gek
  maandag 29 april 2013 @ 21:39:17 #81
46705 Kleffe_Dop
Sic Mundus Creatus Est
pi_125881575
9/11 ;(
  maandag 29 april 2013 @ 21:39:29 #82
123170 alors
zlata1234
pi_125881584
Ja toen was het echt voorbij met de onschuld van de wereld ;(
know'm sayin?
×
word? word.
  Moderator maandag 29 april 2013 @ 21:39:46 #83
9859 crew  Karina
Woman
pi_125881597
Je schrikt er toch weer van als je het zo ziet.
Op donderdag 15 mei 2014 22:18 schreef sp3c het volgende:
niet zo tof doen
  maandag 29 april 2013 @ 21:39:47 #84
94782 Nieuwschierig
Pro bikini-lijn
pi_125881601
welkom in de 21e eeuw
Wie dit leest is gek
pi_125881609
Brrr. Die springers. ;(
pi_125881625
Toen waren moslims nog 'een beetje vreemde maar lieve mensen uit de buurt die je zoete thee en lekkere hapjes voorschotelen'

Na die vliegtuigen hield dat heel snel op.
  Moderator maandag 29 april 2013 @ 21:40:26 #87
9859 crew  Karina
Woman
pi_125881637
Tof behang trouwens.
Op donderdag 15 mei 2014 22:18 schreef sp3c het volgende:
niet zo tof doen
pi_125881643
quote:
0s.gif Op maandag 29 april 2013 21:39 schreef fratsman het volgende:
Brrr. Die springers. ;(
"Heard about the guy who fell off a skyscraper? On his way down past each floor, he kept saying to reassure himself: So far so good... so far so good... so far so good. How you fall doesn't matter. It's how you land."
La haine (1995) - IMDb
A signature (from Latin signare, "sign") is a handwritten (and sometimes stylized) depiction of someone's name, nickname or even a simple "X" that a person writes on documents as a proof of identity and intent.
pi_125881645
Die derde wereldoorlog is ook al bezig, mens :') Volgens mij, al heb ik geen stats, zijn er meer landen die in oorlog leven dan landen die in vrede leven.
Alle Urkers het land uit! Deporteer de burgemeester! Hier werken wij aan uw afzinking!!
  maandag 29 april 2013 @ 21:41:09 #90
123170 alors
zlata1234
pi_125881663
Toen begon het voor Maarten allemaal ja :') _O-
know'm sayin?
×
word? word.
pi_125881689
Nee Maarten, niet twee naties... maar ideologieën. Ik vrees er af en toe voor.
  Moderator maandag 29 april 2013 @ 21:41:57 #92
9859 crew  Karina
Woman
pi_125881703
En nog in guldens noemen.
Op donderdag 15 mei 2014 22:18 schreef sp3c het volgende:
niet zo tof doen
  maandag 29 april 2013 @ 21:42:05 #93
26777 MrTorture
Welcome to the torture chamber
pi_125881710
Maarten was de enige man die op 9/11 z'n verstand nog had :')
No fear, no pain.Nobody left to blame. I'll try alone. Make destiny my own.
Dave: Al draagt een mod een blauwe kleur, het is en blijft een oude zeur.
yvonne says: nee hoor die Danny is gewoon een werknemer
Vis een optie?
  maandag 29 april 2013 @ 21:42:39 #94
94782 Nieuwschierig
Pro bikini-lijn
pi_125881731
quote:
99s.gif Op maandag 29 april 2013 21:41 schreef Karina het volgende:
En nog in guldens noemen.
die waren er ook
Wie dit leest is gek
pi_125881744
Kan dit weg? Kom op zeg, wat een dramatisch gezever :') Ik krijg er werkelijk jeuk van
Alle Urkers het land uit! Deporteer de burgemeester! Hier werken wij aan uw afzinking!!
pi_125881753
Oh god, hij springt weer in de slachtofferrol hoor. :r Paar weken geleden bij P&W ging het hem ook zo goed af.
pi_125881771
'HEART AND SOUL' :D :D :')
  maandag 29 april 2013 @ 21:43:35 #98
123170 alors
zlata1234
pi_125881774
quote:
0s.gif Op maandag 29 april 2013 21:42 schreef BlackLining het volgende:
Kan dit weg? Kom op zeg, wat een dramatisch gezever :') Ik krijg er werkelijk jeuk van
Waarom? Het is toch zo? Het zal je maar gezegd worden.
know'm sayin?
×
word? word.
pi_125881845
quote:
0s.gif Op maandag 29 april 2013 21:43 schreef fratsman het volgende:
Oh god, hij springt weer in de slachtofferrol hoor. :r Paar weken geleden bij P&W ging het hem ook zo goed af.
Hij gaat nog even door :')
Alle Urkers het land uit! Deporteer de burgemeester! Hier werken wij aan uw afzinking!!
  maandag 29 april 2013 @ 21:45:05 #100
123170 alors
zlata1234
pi_125881858
Oh dat weet ik ook nog wel, handenarbeid met de radio aan.
know'm sayin?
×
word? word.
  maandag 29 april 2013 @ 21:45:39 #101
243385 Flappe-du-Pomme
Flap des Appels
pi_125881879
quote:
0s.gif Op maandag 29 april 2013 21:42 schreef MrTorture het volgende:
Maarten was de enige man die op 9/11 z'n verstand nog had :')
Ik weet nog dat ik daags erna buiten liep, het motregende en ik dacht: misschien is deze regen wel geen regen, maar een chemisch wapen ;(
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')