Ik heb erg snel last van spierblessures met voetbal. Te korte spieren, dus niet lenig.quote:Op dinsdag 23 april 2013 13:36 schreef CarbonC het volgende:
[..]
Wat bedoel je precies met blessuregevoeligheid?
			
			
			
			In principe is het dezelfde oefening, alleen bij Overhead Press houd je een stricte vorm en blijf je rechtop staan. Bij Push Press maak je dezelfde beweging, alleen kun je de stang wat momentum geven door met je benen het gewicht om hoog te pushen.quote:Op dinsdag 23 april 2013 13:33 schreef Silentalarm het volgende:
[..]
Oke, en moet ik al deze oefeningen tijdens 1 sessie doen, of verspreiden over verschillende sessies?
quote:Op dinsdag 23 april 2013 13:35 schreef 16meter het volgende:
Starting Strength. Google dat.
Via de bekende kanalen kun je er ook een e-book en DVD van vinden.
			
			
			
			voor mensen met een zwak gestel is krachttraining juist goedquote:Op dinsdag 23 april 2013 13:39 schreef Silentalarm het volgende:
[..]
Ik heb erg snel last van spierblessures met voetbal. Te korte spieren, dus niet lenig.
Ik mis sowieso elk jaar een paar weken en wil voor die 4 resterende weekjes niet het risico vergroten op een verrekte/gescheurde spier ergens in mijn been.
			
			
			
			Zal er zo even naar kijken.quote:Op dinsdag 23 april 2013 13:35 schreef 16meter het volgende:
Starting Strength. Google dat.
Via de bekende kanalen kun je er ook een e-book en DVD van vinden.
			
			
			
			Ook als je met spierpijn gaat sporten?quote:Op dinsdag 23 april 2013 13:41 schreef 16meter het volgende:
[..]
voor mensen met een zwak gestel is krachttraining juist goed
			
			
			
			Oke duidelijk. En de rest van de oefeningen Squat, Deadlift, benchpress, rows, pullups, presses, lunges? Verspreiden? Allemaal op 1 dag?quote:Op dinsdag 23 april 2013 13:39 schreef Sapstengel het volgende:
[..]
In principe is het dezelfde oefening, alleen bij Overhead Press houd je een stricte vorm en blijf je rechtop staan. Bij Push Press maak je dezelfde beweging, alleen kun je de stang wat momentum geven door met je benen het gewicht om hoog te pushen.
Wat ik zelf altijd deed was 5x5 Overhead Press en vervolgens met het gewicht waarop ik eindigde 5x5 Push Press te doen. Omdat je meepush met je benen kun je nog iets zwaarder gaan en er misschien nog 2.5 - 5kg bij hangen.
Maarja, het beste is gewoon:
[..]
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
			
			
			
			
			
			
			
			side raises, front raises.quote:Op dinsdag 23 april 2013 13:47 schreef Oswald_Montecristo het volgende:
Ik doe nu al een lange tijd slechts de overhead press voor mijn schouders (als deel van de SS routine) maar nu zoek ik nog een andere schouderoefening erbij omdat ik denk dat mijn schouders achterlopen op de rest. Wat zou een goede additie zijn?
			
			
			
			quote:Op dinsdag 23 april 2013 13:46 schreef Silentalarm het volgende:
[..]
Oke duidelijk. En de rest van de oefeningen Squat, Deadlift, benchpress, rows, pullups, presses, lunges? Verspreiden? Allemaal op 1 dag?Nee is geen probleem. Het beste kun je zoals 16meter al aangaf Starting Strength doen. Daarbij heb je gewoon een indeling in maandag - woensdag - vrijdag en doe je elke dag verschillende oefeningen.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Ik geloof dat er zelfs spreadsheets voor zijn, zodat je een compleet overzicht voor een aantal weken/maanden krijgt waarin het gewicht voor de oefeningen staat en ook iets oploopt.
Het enige puntje van kritiek wat ik zelf heb op SS is de Powerclean die erin staat. Is toch een vrij complexe en technische oefening. Maar hier kunnen Fokkers die SS hebben gedaan je vast meer over vertellen, of die oefening toch aan te raden is of dat je hem kunt vervangen.
			
			
			
			quote:Op dinsdag 23 april 2013 13:46 schreef Silentalarm het volgende:
[..]
Oke duidelijk. En de rest van de oefeningen Squat, Deadlift, benchpress, rows, pullups, presses, lunges? Verspreiden? Allemaal op 1 dag?Mensen die serieus zijn vragen nooit teveelSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.![]()
			
			
			
			Ja hoorde ik meer mensen over, vooral rear delts worden niet echt meegepakt.quote:Op dinsdag 23 april 2013 13:47 schreef Oswald_Montecristo het volgende:
Ik doe nu al een lange tijd slechts de overhead press voor mijn schouders (als deel van de SS routine) maar nu zoek ik nog een andere schouderoefening erbij omdat ik denk dat mijn schouders achterlopen op de rest. Wat zou een goede additie zijn?
			
			
			
			Ik zou hem niet aanraden om een aantal andere schouderoefeningen erbij te doen, gezien het feit dat hij SS doet. Dan is het niet de bedoeling om 2 keer per week 3 of meer schouderoefeningen te doen.quote:Op dinsdag 23 april 2013 13:52 schreef Sapstengel het volgende:
[..]
Ja hoorde ik meer mensen over, vooral rear delts worden niet echt meegepakt.
Doe er gewoon een aantal assisted exercises bij voor je schouders. Zoals CarbonC al zei front en side raise. Zou er zelf ook nog rear delt flys bij doen.
			
			
			
			Oké dan ga ik daarmee aan de slag. Ik hou de oefeningen inderdaad zo simpel mogelijk. Fitness vrijwel altijd alleen want heb momenteel niet echt een maatje om mee die kan kijken of ik het goed doe. Hartstikke bedankt in ieder geval!quote:Op dinsdag 23 april 2013 13:51 schreef Sapstengel het volgende:
[..]
Nee is geen probleem. Het beste kun je zoals 16meter al aangaf Starting Strength doen. Daarbij heb je gewoon een indeling in maandag - woensdag - vrijdag en doe je elke dag verschillende oefeningen.
Ik geloof dat er zelfs spreadsheets voor zijn, zodat je een compleet overzicht voor een aantal weken/maanden krijgt waarin het gewicht voor de oefeningen staat en ook iets oploopt.
Het enige puntje van kritiek wat ik zelf heb op SS is de Powerclean die erin staat. Is toch een vrij complexe en technische oefening. Maar hier kunnen Fokkers die SS hebben gedaan je vast meer over vertellen, of die oefening toch aan te raden is of dat je hem kunt vervangen.
Gelukkigquote:Op dinsdag 23 april 2013 13:52 schreef CarbonC het volgende:
[..]
Mensen die serieus zijn vragen nooit teveel
			
			
			
			Hoezo niet? Als je op één B-dag wat assisted shoulder werk doet, dan een B-dag niet en dan weer wel etc. Om en om.quote:Op dinsdag 23 april 2013 13:54 schreef Banaanensuiker het volgende:
[..]
Ik zou hem niet aanraden om een aantal andere schouderoefeningen erbij te doen, gezien het feit dat hij SS doet. Dan is het niet de bedoeling om 2 keer per week 3 of meer schouderoefeningen te doen.
			
			
			
			lateral raisequote:Op dinsdag 23 april 2013 13:47 schreef Oswald_Montecristo het volgende:
Ik doe nu al een lange tijd slechts de overhead press voor mijn schouders (als deel van de SS routine) maar nu zoek ik nog een andere schouderoefening erbij omdat ik denk dat mijn schouders achterlopen op de rest. Wat zou een goede additie zijn?
			
			
			
			Omdat het dan uit balans raakt. De ene dag doe je dan Squat, OHP, Deadlift + nav jouw suggesties 2 schouderoefeningen.quote:Op dinsdag 23 april 2013 13:57 schreef Sapstengel het volgende:
[..]
Hoezo niet? Als je op één B-dag wat assisted shoulder werk doet, dan een B-dag niet en dan weer wel etc. Om en om.
Maandag A - Woensdag B + Assisted - Vrijdag A, Maandag B, Woensdag A, Vrijdag B + Assisted etc.
SS en alle 5x5 schema's zijn prima, maar je mist gewoon wat assisted werk. Dit kun je best toevoegen wanneer je aan de intensiteit van de training gewend bent.
			
			
			
			Ja, maar hij geeft zelf aan dat hij nu een te klein aandeel voor zijn schouders heeft, omdat hij het gevoel heeft dat ze achter blijven. Dan kun je juist wat toevoegen.quote:Op dinsdag 23 april 2013 14:10 schreef Banaanensuiker het volgende:
[..]
Omdat het dan uit balans raakt. De ene dag doe je dan Squat, OHP, Deadlift + nav jouw suggesties 2 schouderoefeningen.
Volgende training doe je squat, bp (ook belastend voor schouder) en cleans of rows.
Je krijgt dan een te groot aandeel voor je schouders.
SS is inderdaad niet compleet, maar zoals ik al zei zou ik dips erbij doen, en wellicht een pullup variant. Beide op een andere dag.
En wennen aan de intensiteit? Het wordt juist steeds moeilijker naar mate de tijd vordert om de main lifts te blijven doen tijdens SS.
			
			
			
			Ik ga inderdaad allang niet meer iedere training omhoog, en het zal inderdaad ongeveer per week gaan.quote:Op dinsdag 23 april 2013 14:14 schreef Sapstengel het volgende:
[..]
Ja, maar hij geeft zelf aan dat hij nu een te klein aandeel voor zijn schouders heeft, omdat hij het gevoel heeft dat ze achter blijven. Dan kun je juist wat toevoegen.
Dips en pullups vind ik zelf te weinig, maar dat is mijn persoonlijke voorkeur. Heb zelf Madcow gedaan en vond de trainingen gewoon erg 'kaal'. Had na die tijd nog voldoende energie over. Heb daarom dit schema gevolgd:
Maandag:
Squat
Benchpress
Bent over rows
-------------------------
Incline dumbbell press
Flys
Low cable flys
Woensdag:
Squat
Deadlift
Overhead press
-------------------------
Side raise
Upright rows
Rear delt flys
Vrijdag:
Squat
Benchpress
Bent over rows
-------------------------
Cable curls
Seated hammer curls
Close grip benchpress
Dips
Het wordt later inderdaad moeilijker om vol te houden, omdat je omhoog gaat in gewicht. Ik weet ook niet precies hoe haalbaar dit met SS is, omdat je daar per training omhoog gaat. Met Madcow is het per week en dat kun je prima combineren met assisted werk.
			
			
			
			Denk dat ie volume bedoelt, niet intensiteit.quote:Op dinsdag 23 april 2013 14:10 schreef Banaanensuiker het volgende:
[..]
En wennen aan de intensiteit? Het wordt juist steeds moeilijker naar mate de tijd vordert om de main lifts te blijven doen tijdens SS.
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			Ik geloof het wel. Moet ik het dan daarom proberen? En op welk gewicht moet je dat dan instellen enzo? Ik verwachte idd al dat het bullshit zou zijn, vandaar dat ik het maar hier vroegquote:Op dinsdag 23 april 2013 10:17 schreef CarbonC het volgende:
[..]
- is er geen assisted pull up machine?
- dit soort flapdrollen afpoeieren.
- onthoud dat de meeste mensen in een sportschool niet (goed) weten wat ze aan het doen zijn
- ik weet niet waar je sport/traint maar wellicht dat er een betere gym in je buurt zit?
			
			
			
			quote:Op dinsdag 23 april 2013 13:05 schreef Silentalarm het volgende:
Hoi ik heb een vraag en ik zou het erg waarderen als jullie me kunnen helpen.
Ik ben sinds 3 maanden (begin Februari) aan het fitnessen. Ik probeer altijd 3 keer per week te gaan en meestal lukt dit ook wel. Daarnaast voetbal ik 1 á 2 keer per week. Nu is mijn doel van fitnessen om sterker en vooral zwaarder te worden, maar dan wel door spieren en geen toename in vetpercentage. Na 3 maanden een beetje aangeklooid te hebben, wil ik het nu graag wat serieuzer aan gaan pakken.
Tot nu toe zie ik wel dat ik sterker wordt, de oefeningen die ik doe kan ik allemaal een stuk zwaarder doen dan in het begin (dit kan misschien ook gewenning zijn?). Daarnaast heb ik drie keer zoveel honger, en eet ik ook een stuk meer. Ook zie ik zelf, net als de mensen om me heen wel wat veranderingen aan mijn lichaam (Dikkere armen, iets breder aan het worden). Echter is er nog (vrijwel) geen gewicht bij gekomen.
Ik heb een schema laten maken bij de sportschool, maar daar heb ik vrij weinig vertrouwen in, en na wat gepraat met Drommeldaris kwam ik al tot de conclusie dat dit dan ook geen goed schema is. Zouden jullie mij kunnen en willen helpen met het maken van een schema en hebben jullie tips?gast, ik ben 1.95 bij 97/98 kgSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
en ik zie er echt niet uit als een bodybuilder hoor
gewoon, sportief...
			
			
			
			Als je een vetpercentage van < 10% had, zou je met zo'n BMI al behoorlijk richting bodybuilder gaan.quote:Op dinsdag 23 april 2013 15:01 schreef botje_bouwer het volgende:
[..]
gast, ik ben 1.95 bij 97/98 kg
en ik zie er echt niet uit als een bodybuilder hoor
gewoon, sportief...
			
			
			
			Ik zeg niet dat iedereen die zwaarder is dan mijn streefgewicht gelijk een bodybuilder is. Ik denk alleen dat 80 tot 85 kilo voor mij prima te doen doel moet zijn, en dat ik dan ook een duidelijk verschil moet zien en voelen met nu. Dan bereik ik wat en heb ik iets om naar toe te werken. Tegen de tijd dat ik dat gewicht bereikt heb kijk ik wel of ik nog zwaarder wil worden of niet.quote:Op dinsdag 23 april 2013 15:01 schreef botje_bouwer het volgende:
[..]
gast, ik ben 1.95 bij 97/98 kg
en ik zie er echt niet uit als een bodybuilder hoor
gewoon, sportief...
			
			
			
			85kg bij 1.93 is echt weinig als streef hoor. Ik ben 1.90 en 88kg en nog steeds vrij klein, wil naar de 95kg. 5-10 kg heb je er bij wijze van spreke al bij als je een keer goed eet als beginner.quote:Op dinsdag 23 april 2013 15:07 schreef Silentalarm het volgende:
[..]
Ik zeg niet dat iedereen die zwaarder is dan mijn streefgewicht gelijk een bodybuilder is. Ik denk alleen dat 80 tot 85 kilo voor mij prima te doen doel moet zijn, en dat ik dan ook een duidelijk verschil moet zien en voelen met nu. Dan bereik ik wat en heb ik iets om naar toe te werken. Tegen de tijd dat ik dat gewicht bereikt heb kijk ik wel of ik nog zwaarder wil worden of niet.
			
			
			
			1.93m en 83kg hier, en dat is nog lang niet genoeg in mijn ogen. Ik wil eind van dit jaar de 90kg hebben gehaald.quote:Op dinsdag 23 april 2013 15:07 schreef Silentalarm het volgende:
[..]
Ik zeg niet dat iedereen die zwaarder is dan mijn streefgewicht gelijk een bodybuilder is. Ik denk alleen dat 80 tot 85 kilo voor mij prima te doen doel moet zijn, en dat ik dan ook een duidelijk verschil moet zien en voelen met nu. Dan bereik ik wat en heb ik iets om naar toe te werken. Tegen de tijd dat ik dat gewicht bereikt heb kijk ik wel of ik nog zwaarder wil worden of niet.
			
			
			
			
			
			
			
			Wat zijn je huidige stats?quote:Op dinsdag 23 april 2013 16:05 schreef esv7 het volgende:
Ik ben nu al een tijd bezig met starting strength en ik wil eigenlijk overstappen op een ander schema. Raden jullie dan aan om een ub/lb schema te nemen die ik twee maal per week doe, of een 4 day split?
			
			
			
			Als ik het mag zeggen 4-day split. Kun je tenminste keihard heel selectief knallenquote:Op dinsdag 23 april 2013 16:05 schreef esv7 het volgende:
Ik ben nu al een tijd bezig met starting strength en ik wil eigenlijk overstappen op een ander schema. Raden jullie dan aan om een ub/lb schema te nemen die ik twee maal per week doe, of een 4 day split?
			
			
			
			70kg squatquote:
Dat lijkt mij lekker, maar mischien pak ik met een 2day split 2 keer per week meer progressie?quote:Als ik het mag zeggen 4-day split. Kun je tenminste keihard heel selectief knallen
			
			
			
			quote:Op dinsdag 23 april 2013 15:55 schreef Agentperry het volgende:
[..]
85kg bij 1.93 is echt weinig als streef hoor. Ik ben 1.90 en 88kg en nog steeds vrij klein, wil naar de 95kg. 5-10 kg heb je er bij wijze van spreke al bij als je een keer goed eet als beginner.
Train nu zelf bijna 2 maanden en heb er al 4kg bij.
Laten we hopen dat het zo makkelijk gaatquote:Op dinsdag 23 april 2013 16:01 schreef DannyDeko het volgende:
[..]
1.93m en 83kg hier, en dat is nog lang niet genoeg in mijn ogen. Ik wil eind van dit jaar de 90kg hebben gehaald.
En wat hierboven al gezegd wordt, met een beetje fatsoenlijk schema kom je de eerste paar weken meteen aantal kg aan. Dus op die 80 zit je al voordat je er erg in hebt.
			
			
			
			Komt goed. Ik ben net als AgentPerry ook een kleine 2 maanden bezig, en bij mij zit er 7kg aan tot nu toe.quote:Op dinsdag 23 april 2013 16:08 schreef Silentalarm het volgende:
[..]
[..]
Laten we hopen dat het zo makkelijk gaat
			
			
			
			2 day split tweemaal uitvoeren lijkt me verstandiger inderdaad. Je kan ook je training gewoon ABAB doen net als SS, maar dan andere oefeningen. De ene dag bouw je hem onder deadlift, de andere dag om squat. En dan rouleren.quote:Op dinsdag 23 april 2013 16:08 schreef esv7 het volgende:
[..]
70kg squat
110kg dl
55kg bp
55kg bor
42,5kg military press
alles 3x5 reps.
176cm/65kg
[..]
Dat lijkt mij lekker, maar mischien pak ik met een 2day split 2 keer per week meer progressie?
			
			
			
			Dan moet je wel genoeg eten, rekeninghoudend met het gestegen calorisch onderhoudsniveau.quote:Op dinsdag 23 april 2013 16:01 schreef DannyDeko het volgende:
[..]
1.93m en 83kg hier, en dat is nog lang niet genoeg in mijn ogen. Ik wil eind van dit jaar de 90kg hebben gehaald.
En wat hierboven al gezegd wordt, met een beetje fatsoenlijk schema kom je de eerste paar weken meteen aantal kg aan. Dus op die 80 zit je al voordat je er erg in hebt.
			
			
			
			En dan bijvoorbeeld zo?:quote:Op dinsdag 23 april 2013 16:13 schreef Banaanensuiker het volgende:
[..]
2 day split tweemaal uitvoeren lijkt me verstandiger inderdaad. Je kan ook je training gewoon ABAB doen net als SS, maar dan andere oefeningen. De ene dag bouw je hem onder deadlift, de andere dag om squat. En dan rouleren.
			
			
			
			Daar heb je wel een punt ja, heb ik nog helemaal niet gedaan :/ Zit al 2.5 weken op hetzelfde gewicht nu.quote:Op dinsdag 23 april 2013 16:14 schreef Banaanensuiker het volgende:
[..]
Dan moet je wel genoeg eten, rekeninghoudend met het gestegen calorisch onderhoudsniveau.
			
			
			
			ub/lb splitquote:Op dinsdag 23 april 2013 16:05 schreef esv7 het volgende:
Ik ben nu al een tijd bezig met starting strength en ik wil eigenlijk overstappen op een ander schema. Raden jullie dan aan om een ub/lb schema te nemen die ik twee maal per week doe, of een 4 day split?
			
			
			
			Ub/Lb 2x per week lijkt me beter dan een split, want dan kun je ook nog goed op kracht blijven groeien mits je de compounds erin houdt.quote:Op dinsdag 23 april 2013 16:08 schreef esv7 het volgende:
[..]
70kg squat
110kg dl
55kg bp
55kg bor
42,5kg military press
alles 3x5 reps.
167cm/65kg
			
			
			
			
			
			
			
			RaymondK kook ineens voor de hele week. Daarna de boel invriezen.quote:Op dinsdag 23 april 2013 16:18 schreef DannyDeko het volgende:
[..]
Daar heb je wel een punt ja, heb ik nog helemaal niet gedaan :/ Zit al 2.5 weken op hetzelfde gewicht nu.
Misschien voortaan maar wat extra rijst gaan eten door de middag.
Iemand nog makkelijke tips wat betreft het klaarmaken (dacht een keer te lezen dat iemand hier voor de hele week in 1 keer maakte?) en een simpel lekker receptje?
			
			
			
			Heb je tips voor als je creatief moet omgaan met je budget? Heb al afscheid genomen van de appie en koop nu alleen in bij Lidl en de marokkaanse slager.quote:Op dinsdag 23 april 2013 16:34 schreef fathank het volgende:
[..]
RaymondK kook ineens voor de hele week. Daarna de boel invriezen.
Ik gebruik een rijstkoker, zet dat ding elke avond aan voor de porties de volgende dag. Kip/biefstuk+groenten doe ik 1x per 3 dagen ofzo en dan in bakjes. En avondeten kook ik vers/gooi ik in de oven/haal ik bij de turk.
			
			
			
			Veel goedkoper gaat het niet worden dan gok ik. En aan het eind van de dag de aanbiedingen meepikken. Shit die volgens de sticker nog maar 1 goed is met 35% korting ofzo. Kun je prima koken/bakken/braden en nog een paar dagen in de koelkast/diepvries bewaren.quote:Op dinsdag 23 april 2013 16:41 schreef skudkind het volgende:
[..]
Heb je tips voor als je creatief moet omgaan met je budget? Heb al afscheid genomen van de appie en koop nu alleen in bij Lidl en de marokkaanse slager.
			
			
			
			Ik heb ook een rijstkoker maar mijn rijst blijft elke keer aan de onderkant plakken of verbrand, terwijl ik er voldoende olie/water in doe.quote:Op dinsdag 23 april 2013 16:34 schreef fathank het volgende:
[..]
RaymondK kook ineens voor de hele week. Daarna de boel invriezen.
Ik gebruik een rijstkoker, zet dat ding elke avond aan voor de porties de volgende dag. Kip/biefstuk+groenten doe ik 1x per 3 dagen ofzo en dan in bakjes. En avondeten kook ik vers/gooi ik in de oven/haal ik bij de turk.
			
			
			
			Thanks man! Zag hier ook nog een keer magere vanille kwark voorbij komen bij de Aldi, was voor mij als een geschenk uit de hemel.quote:Op dinsdag 23 april 2013 16:42 schreef fathank het volgende:
[..]
Veel goedkoper gaat het niet worden dan gok ik. En aan het eind van de dag de aanbiedingen meepikken. Shit die volgens de sticker nog maar 1 goed is met 35% korting ofzo. Kun je prima koken/bakken/braden en nog een paar dagen in de koelkast/diepvries bewaren.
			
			
			
			Magere vanille kwark van de Aldi is lekkerquote:Op dinsdag 23 april 2013 16:47 schreef skudkind het volgende:
[..]
Thanks man! Zag hier ook nog een keer magere vanille kwark voorbij komen bij de Aldi, was voor mij als een geschenk uit de hemel.
			
			
			
			Havermoutpannekoeken. 500 gr havermout á 39 cent bij de appie, paar eieren erbij. Volle houdbare melk van de aldi. Voor een 1,50euro heb je een bult vreten waar je bang van wordt.quote:Op dinsdag 23 april 2013 16:47 schreef skudkind het volgende:
[..]
Thanks man! Zag hier ook nog een keer magere vanille kwark voorbij komen bij de Aldi, was voor mij als een geschenk uit de hemel.
			
			
			
			Wat is er mis met een pan met dubbel zoveel water als rijst?quote:Op dinsdag 23 april 2013 16:45 schreef Yuri_Boyka het volgende:
[..]
Ik heb ook een rijstkoker maar mijn rijst blijft elke keer aan de onderkant plakken of verbrand, terwijl ik er voldoende olie/water in doe.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |