abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  maandag 22 april 2013 @ 14:31:53 #1
93076 BaajGuardian
De echte BG, die tof is.
pi_125598259
John Ewbank trekt het Koningslied terug



quote:
Storm van kritiek op Koningslied: 'Dit is een ouderwetse draak. Vre-se-lijk'



John Ewbank, Marco Borsato, Guus Meeuwis, Alain Clark en vele anderen hebben er hard hun best voor gedaan, maar in de eerste uren na de release van het Koningslied kan hun werk vooral rekenen op kritiek. 3FM-dj Giel Beelen noemde het lied in zijn radioprogramma al 'een draak.' Nico Dijkshoorn gaat verder en roept op tot 'een milde steniging.' .

Ook Robert van Gijssel, poprecensent voor de Volkskrant, is vernietigend in zijn oordeel. 'Dit is een ouderwetse draak. Het begint nog veelbelovend, maar na de eerste, kromme, zin gaat het fout. Het komt ook niet meer goed', zegt de recensent. 'Je hoopt nog dat het goed gaat komen maar dat is niet zo.'

Of er ook iets goed te zeggen valt over het nummer? Eigenlijk niet.' Van Gijssel ziet niemand het lied meezingen en mist een catchy refrein. 'Nu is het net een scène uit een Disneyfilm waar een vader voor het eerst zijn zoon ontmoet. En dat rapgedeelte, met de W van Willem. Vre-se-lijk.'

Twitter

Twitteraars bespotten vooral het taalgebruik. De zinnen 'Hou je veilig' en 'De dag die je wist dat zou komen', worden afgemaakt vanwege de slechte grammatica.

Maar ook los van de tekst weten de twitteraars maar weinig positiefs te melden over het koningslied, dat in korte tijd trending topic werd. Met het commentaar voldoet het koningslied wel aan de samenbindende doelstelling van het lied, zo meent een twitteraar. 'Als het #Koningslied bedoeld is om Nederland dichter bij elkaar te brengen, dan is dat nu al gelukt!! Echt IEDEREEN vindt het kut.' aldus @pvoogt.

Youtube

Maar niet alleen de reacties op Twitter zijn negatief. Ook de mensen die naar het lied luisteren op Youtube zijn overwegend afwijzend. Bij de video's kan anoniem een positief of negatief 'duimpje' gegeven worden. Van de eerste vierhonderd reacties zijn er driehonderd negatief.

In de reacties onder het filmpje wordt de draak gestoken met de intentie van het aanstaand koningspaar om te troon te bestijgen: 'Ik denk dat Wim-Lex en Máxima direct rechtsomkeert maken in hun groene draak en linea recta naar Argentinië emigreren als dit wangedrocht uit de speakers knalt.'

Componist John Ewbank liet twee dagen van te voren nog licht gespannen te zijn over de reacties op het Koningslied, maar de reacties waren volgens de schrijver toen 'vooralsnog positief.' Een blik op de eerste reacties lijkt dat beeld vooralsnog dus niet te bevestigen.

Positief

Toch is het met goed zoeken wel mogelijk fans van het koningslied te vinden. Oud-vakbondsleider Doekle Terpstra vindt het 'een fraaie compilatie van stemmen.' Ook eigenaar van een platenlabel Jack London zegt op Twitter dat hij het lied wel mee vindt vallen. 'Mooi nummer.'

Twitteraar Tine de JongVeenstra laat weten het lied wél mooi te vinden. "Het lijkt me heel ontroerend als alle kinderen meezingen.' Ook Dieuwke de Boer snapt niets van alle commotie in haar twitterlijst. 'Als ik Willem-Alexander zou ik trots zijn!'

Volkskrant




bron NOS



Ruim 20.000 handtekeningen tegen koningslied

Als je een echte waaghals bent, hier is het: De aanslag op je oren...
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
GVerbaan twitterde op zaterdag 20-04-2013 om 23:38:28 De dag die we niet wisten dat zou komen. #koningsliedloos reageer retweet
Vraag yvonne maar hoe tof ik ben, die gaf mij er ooit een tagje voor.
  maandag 22 april 2013 @ 14:32:07 #2
93076 BaajGuardian
De echte BG, die tof is.
pi_125598265
vond dit wel een mooien tt ook.
Vraag yvonne maar hoe tof ik ben, die gaf mij er ooit een tagje voor.
pi_125599073
Wat is deze, ik heb nog niet eens kunnen klagen en het is al terug getrokken.
Surely you can't be serious
I am serious... and don't call me Shirley
  maandag 22 april 2013 @ 15:17:06 #4
93076 BaajGuardian
De echte BG, die tof is.
pi_125599862
quote:
10s.gif Op maandag 22 april 2013 14:55 schreef imanidiot het volgende:
Wat is deze, ik heb nog niet eens kunnen klagen en het is al terug getrokken.
Je mag altijd nog klagen hoor.
Vraag yvonne maar hoe tof ik ben, die gaf mij er ooit een tagje voor.
pi_125599968
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 15:17 schreef BaajGuardian het volgende:

[..]

Je mag altijd nog klagen hoor.
Krijg je spontane oor aids als je er naar luister of valt het mee?
(heb het namelijk nog niet hoeven horen)

En bij deze *wat een kut nummer*
Surely you can't be serious
I am serious... and don't call me Shirley
  maandag 22 april 2013 @ 15:22:00 #6
93076 BaajGuardian
De echte BG, die tof is.
pi_125600027
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 15:20 schreef imanidiot het volgende:

[..]

Krijg je spontane oor aids als je er naar luister of valt het mee?
(heb het namelijk nog niet hoeven horen)

En bij deze *wat een kut nummer*
Je oren zullen krimpen tot microscopische proporties tot ze van je af schieten en omstanders verwonden op moleculair niveau.
Vraag yvonne maar hoe tof ik ben, die gaf mij er ooit een tagje voor.
pi_125600240
Ik stem trouwens dat we ipv het koningslied gewoon de introtune van Game of Thrones gebruiken.
Conscience do cost.
  maandag 22 april 2013 @ 15:28:59 #8
179534 Waaghals
she appeared like an angel
pi_125600268
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 14:31 schreef BaajGuardian het volgende:


Als je een echte waaghals bent, hier is het: De aanslag op je oren...

Waarom word ik hier bij betrokken?
Don't try to wake me in the morning, cause i will be gone
pi_125600602
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 15:22 schreef BaajGuardian het volgende:

[..]

Je oren zullen krimpen tot microscopische proporties tot ze van je af schieten en omstanders verwonden op moleculair niveau.
Mkay dan sla ik het koningslied over. :D
Surely you can't be serious
I am serious... and don't call me Shirley
  Moderator maandag 22 april 2013 @ 15:39:01 #10
18653 crew  D.
pi_125600641
Wat een k*t-TT :Y
  maandag 22 april 2013 @ 15:45:34 #11
93076 BaajGuardian
De echte BG, die tof is.
pi_125600876
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 15:28 schreef ems. het volgende:
Ik stem trouwens dat we ipv het koningslied gewoon de introtune van Game of Thrones gebruiken.
of van the walking dead.
Vraag yvonne maar hoe tof ik ben, die gaf mij er ooit een tagje voor.
  Moderator maandag 22 april 2013 @ 15:49:07 #12
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_125601004
Game of Thrones intro is wel een goede als je erover nadenkt

kun je een mooi filmpje van maken met de provincies en hun hoofdsteden enzo :Y

maar mijn stem gaat naar die 2 studenten O+ _O_
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
  maandag 22 april 2013 @ 15:56:13 #13
306109 francoisdublanc
Urgent en At your service
pi_125601324
Vanavond die studenten bij DWDD en Eenvandaag. _O_
pi_125601396
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 15:56 schreef sonnyspek het volgende:
Vanavond die studenten bij DWDD en Eenvandaag. _O_
Oh tof! *O* *O*
"Dear life, When I said "can my day get any worse?" it was a rhetorical question, not a challenge."
  maandag 22 april 2013 @ 16:00:01 #15
306109 francoisdublanc
Urgent en At your service
pi_125601484
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 15:57 schreef Isabeau het volgende:

[..]

Oh tof! *O* *O*
En nog RTL boulevard, maar dat kijk ik niet. :W
pi_125601607
Niet te vroeg juichen, er zitten heel wat haken en ogen aan het terugtrekken van dat lied:

quote:
Terugtrekken koningslied complexe kwestie
Het is niet eenvoudig na te gaan wat precies de gevolgen zijn van de intrekking van het koningslied door componist John Ewbank. Ook auteursrechten kunnen meespelen en op internet is het nummer al wijdverspreid. Het lied wordt ook al gebruikt op radio en tv.

De rechten van een compositie liggen bij de makers ervan. In het geval van het koningslied zou dat dus gaan om componist John Ewbank en de tekstschrijvers; voor zover bekend zijn dat Alain Clark, Guus Meeuwis, Jack Poels en Daphne Deckers. Die hebben er dus allemaal zeggenschap over, maar het ligt er maar net aan wat ze verder hebben afgesproken. 'Het zijn allemaal professionals dus je mag ervan uitgaan dat ze een en ander goed hebben vastgelegd.' Dat zegt Irvette Tempelman, advocaat en gastdocent gespecialiseerd in auteursrecht en internet.

Tempelman heeft geen inzicht in de specifieke afspraken rond het koningslied, maar kan in het algemeen wel iets zeggen. 'Als er een componist en vier tekstschrijvers zijn, dan zijn die vier allemaal co-auteur en hebben ze dus auteursrechten op de tekst van het lied. De componist heeft het auteursrecht op de melodie.'

Overigens hebben volgens haar ook de uitvoerende artiesten in de clip (naburige) rechten, net als de producent die de opnames maakte. De tekst is bovendien gebaseerd op bijdragen van Nederlanders die er iets over konden insturen, maar die inzendingen zijn bewerkt door de schrijvers.

Wat nu de gevolgen zijn, is moeilijk te zeggen, juist omdat er van alles over kan zijn afgesproken en vastgelegd. Of het lied nu ook niet meer via de NPO op radio en tv mag worden gebruikt, is ook onduidelijk. 'Het kan zijn dat ze de rechten in gebruik hebben gegeven aan de NPO die uitzendingen met het lied ondersteunt. Dat zijn rechten die niet eenzijdig van het ene moment op het andere zijn op te zeggen.'

John Ewbank kreeg de opdracht om het lied te maken van het Nationaal Comité Inhuldiging samen met de NPO. Deze twee vroegen aan platenmaatschappij Universal Music het nummer uit te brengen en te verspreiden. Een woordvoerder van Universal: 'Wij hebben het dus verspreid naar de radio en tv, op internet en op iTunes. We doen ons werk als faciliterende partij.' Universal verwacht ondanks alles overigens wel dat het lied vrijdag op nummer 1 staat in de singleshitlijsten.
Bron: http://www.ad.nl/ad/nl/10(...)mplexe-kwestie.dhtml
  maandag 22 april 2013 @ 16:04:40 #17
306109 francoisdublanc
Urgent en At your service
pi_125601694
Ben zeeerrr benieuwd wat ze beslissen vanavond.
pi_125601724
Vast al genoemd, maar toch:

quote:
Q-music draait koningslied 13 keer als statement
Mattie en Wietze willen de Nederlanders die dit weekend kritiek hebben gegeven op het Koningslied van John Ewbank graag een lesje leren. De dj's van de ochtendshow van Q-music hebben het nummer maandagochtend al zo'n 13 keer achter elkaar gedraaid.

De twee vertelden rond 9 uur dat ze dat blijven doen totdat hun baas belt dat ze er mee op moeten houden. 'We zijn op zoek naar een iets toleranter Nederland', zeggen ze op de radiozender. 'We moeten gewoon eens normaal tegen elkaar doen en niet via Twitter allemaal doodsbedreigingen en andere gekke dingen roepen die we in het dagelijks leven nooit zouden durven zeggen.'

Op het nummer kwam afgelopen weekend zoveel kritiek dat Ewbank besloot om het lied, een dag na de bekendmaking, terug te trekken. De radiomakers ontvingen zelf ook dreigementen door hun actie.
Bron: http://www.ad.nl/ad/nl/56(...)-als-statement.dhtml

Waarom maak je eigenlijk (commerciële) radio? Om je luisteraars te plezieren en daarmee te scoren? Of toch gewoon vanwege persoonlijke geldingsdrang? Hoe zwakzinnig ben je als je 13 keer achter elkaar een nummer draait. Hebben luisteraars van Q Music daar om gevraagd? En wie blijft na 2-3 keer nog langer luisteren naar die zender? Dan zap je toch weg? Daar zullen de adverteerders ook blij mee zijn zeg...
pi_125602298
Hoe dramatisch het nummer ook klinkt (ik zou een dergelijke uitzending zélf niet aan kunnen horen), dit soort acties geeft nog een beetje karakter aan zo'n doorgaans zo strak geprogrammeerde commerciële zender. :)

Doet me trouwens wel een beetje denken aan Giel's Toppertje-actie van wat jaren terug.

[ Bericht 8% gewijzigd door #ANONIEM op 22-04-2013 16:19:03 ]
pi_125602653
quote:
15s.gif Op maandag 22 april 2013 16:05 schreef Elfletterig het volgende:
Vast al genoemd, maar toch:

[..]

Bron: http://www.ad.nl/ad/nl/56(...)-als-statement.dhtml

Waarom maak je eigenlijk (commerciële) radio? Om je luisteraars te plezieren en daarmee te scoren? Of toch gewoon vanwege persoonlijke geldingsdrang? Hoe zwakzinnig ben je als je 13 keer achter elkaar een nummer draait. Hebben luisteraars van Q Music daar om gevraagd? En wie blijft na 2-3 keer nog langer luisteren naar die zender? Dan zap je toch weg? Daar zullen de adverteerders ook blij mee zijn zeg...
Kan het wel waarderen eigenlijk. Beter dan de ja-knikkers van andere radiozenders.
"We are all atheists about most of the gods that humanity has ever believed in. Some of us just go one god further." - Richard Dawkins
  maandag 22 april 2013 @ 16:32:44 #21
93076 BaajGuardian
De echte BG, die tof is.
pi_125602941
quote:
15s.gif Op maandag 22 april 2013 16:05 schreef Elfletterig het volgende:
Vast al genoemd, maar toch:

[..]

Bron: http://www.ad.nl/ad/nl/56(...)-als-statement.dhtml

Waarom maak je eigenlijk (commerciële) radio? Om je luisteraars te plezieren en daarmee te scoren? Of toch gewoon vanwege persoonlijke geldingsdrang? Hoe zwakzinnig ben je als je 13 keer achter elkaar een nummer draait. Hebben luisteraars van Q Music daar om gevraagd? En wie blijft na 2-3 keer nog langer luisteren naar die zender? Dan zap je toch weg? Daar zullen de adverteerders ook blij mee zijn zeg...
met andere woorden niemand zet die radio zender op xD
Vraag yvonne maar hoe tof ik ben, die gaf mij er ooit een tagje voor.
  maandag 22 april 2013 @ 16:33:58 #22
306109 francoisdublanc
Urgent en At your service
pi_125602987
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 16:32 schreef BaajGuardian het volgende:

[..]

met andere woorden niemand zet die radio zender op xD
XD lmao.
pi_125603827
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 16:18 schreef female81 het volgende:
Hoe dramatisch het nummer ook klinkt (ik zou een dergelijke uitzending zélf niet aan kunnen horen), dit soort acties geeft nog een beetje karakter aan zo'n doorgaans zo strak geprogrammeerde commerciële zender. :)

Doet me trouwens wel een beetje denken aan Giel's Toppertje-actie van wat jaren terug.
Ik vind het meer een zielige schreeuw om aandacht. Beetje goedkoop meeliften op de hype en gewoon totaal voorbijgaan aan het belang van zowel je luisteraars als je adverteerders.

Het trieste is dat dit soort kinderachtige DJ's hier ook nog vorstelijk voor betaald worden...
  maandag 22 april 2013 @ 17:42:58 #24
306109 francoisdublanc
Urgent en At your service
  maandag 22 april 2013 @ 17:43:09 #25
306109 francoisdublanc
Urgent en At your service
pi_125605755
ronfresen twitterde op maandag 22-04-2013 om 17:37:47 Koningslied blijft gewoon zegt Joop van den Ende net. #Koningslied http://t.co/02b2xTrrHG reageer retweet
pi_125605917
Krijg net een melding van NOS dat het koningslied blijft ?
pi_125605944
'Nationaal comite houdt vast aan Koningslied' :')
pi_125605956
;(
pi_125605970
http://nos.nl/koningshuis/artikel/498542-koningslied-blijft.html

ach ja. zijn we toch al gewend dat wij als het volk geen recht van spreken hebben:D
pi_125606011
Het lied blijft, het volk is dom en heeft het maar te zingen pikken.
Als het pannen van daken waait
Als het gras naar je voeten graait
Als de wind langs je wangen aait, hier ben ik
pi_125606015
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 17:48 schreef corkydiggles het volgende:
http://nos.nl/koningshuis/artikel/498542-koningslied-blijft.html

ach ja. zijn we toch al gewend dat wij als het volk geen recht van spreken hebben:D
Zeker niet als superieure wezens als Ewbank en vd Ende iets willen.
Eten zal je het wanproduct, of anders !
pi_125606028
Ik kan jullie één ding zeggen; ik ga die bagger niet meezingen.
  maandag 22 april 2013 @ 17:50:52 #33
61646 Copycat
I am a trigger hippie
pi_125606036
quote:
Het Koningslied blijft. Dat heeft het Nationaal Comité Inhuldiging bekendgemaakt.

Op 30 april wordt het nummer gezongen tijdens het concert Samen voor Oranje. Het is de bedoeling dat het lied door alle Nederlanders wordt meegezongen. Het kersverse koningspaar kijkt in Amsterdam via een videoverbinding mee.

Het Koningslied was vanaf het moment van de presentatie onderwerp van discussie. Er was veel kritiek op de tekst van het nummer. Zaterdag besloot componist John Ewbank om het nummer in te trekken. Het Nationaal Comité Inhuldiging kiest er nu voor het lied te handhaven.
http://nos.nl/koningshuis/artikel/498542-koningslied-blijft.html

Nou, dat wordt instuderen met zijn allen.
Curiosity cultured the cat
Hoge dames vangen veel wind
Whadda ya hear! Whadda ya say!
What is any ocean but a multitude of drops?
  maandag 22 april 2013 @ 17:50:58 #34
306109 francoisdublanc
Urgent en At your service
pi_125606042
Godver, niet eens om dat lied maar er wordt echt totaal niet geluisterd naar de bevolking.
pi_125606084
Ik vind het dat dat pas kan als het wordt gewijzigd (rapstuk eruit, tekstuele fouten weg)
pi_125606085
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 17:50 schreef sonnyspek het volgende:
Godver, niet eens om dat lied maar er wordt echt totaal niet geluisterd naar de bevolking.
Ik stel vijf minuten dodelijke stilte voor op 30 april
pi_125606088
blijkbaar heeft hij en zn comite er toch nog niet genoeg van, daar gaan we weer van voor af aan. is dit geen uitlokking?

[ Bericht 0% gewijzigd door mikerw op 22-04-2013 18:00:12 ]
  maandag 22 april 2013 @ 17:51:57 #38
17283 Cheiron
Ho ho ho...
pi_125606089
quote:
14s.gif Op maandag 22 april 2013 17:50 schreef Copycat het volgende:

[..]

http://nos.nl/koningshuis/artikel/498542-koningslied-blijft.html

Nou, dat wordt instuderen met zijn allen.
Ze kunnen m'n rug op met dat stomme lied.
Too lazy to be an evil genius..
PSN ID: Cheironnl
pi_125606105
Op de basisscholen moeten zeker alle kindertjes het gaan instuderen, je reinste indoctrinatie ;(
  maandag 22 april 2013 @ 17:53:02 #40
61646 Copycat
I am a trigger hippie
pi_125606135
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 17:51 schreef Cheiron het volgende:

Ze kunnen m'n rug op met dat stomme lied.
Dan krijg je de Koningsliedpolitie op je dak!

Het is een kutlied, maar het is toevallig wel óns kutlied!
Curiosity cultured the cat
Hoge dames vangen veel wind
Whadda ya hear! Whadda ya say!
What is any ocean but a multitude of drops?
pi_125606221
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 17:50 schreef HiZ het volgende:
Ik kan jullie één ding zeggen; ik ga die bagger niet meezingen.
hier ook niet.

Als ik het nummer hoor krijg ik meer het gevoel dat ik op de zinkende titanic zit dan een oranje gevoel.

Het typische ewbank toon zit er in. Leuk voor een marco borsato maar te treurig voor een troonswisseling. geen we are the world stijl nummers.

Het moet simpeler klinken meer volks meer nederlands. een kedeng kedeng van Guus Meeuwis of een Acda en de Munnik het regent zonne stralen. hoewel ik daar niet van houd is het beter, deze stijl is beter geschikt voor een koningslied.
pi_125606269
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 17:51 schreef HiZ het volgende:

[..]

Ik stel vijf minuten dodelijke stilte voor op 30 april
Ik doe mee.
Als het pannen van daken waait
Als het gras naar je voeten graait
Als de wind langs je wangen aait, hier ben ik
  maandag 22 april 2013 @ 17:57:15 #43
157749 verified  dieenebart
je weet wel
pi_125606304
John Ewbank.

Kunt u zich de vorige keer herinneren dat een artiest een vers uitgebracht nummer ‘terug trok vanwege kritiek’? Meh, ik ook niet.

Kunt u zich wel die kritiek herinneren? De klaagzang der natie, mistroostig en onheilspellend als ware het de zondvloed van zelfbenoemde criticasters, onwetenden en oppervlakkige muziekliefhebbers; nageboorten.

‘Wij’ hebben een Smit, een Borsato, een Ali B. en een Ewbank; klaarblijkelijk horen ze in het rijtje ‘Robbie Williams, Robbie Williams, Robbie Williams en Lennonandmccartny’.
Tenminste, gezien de reactie van met name Ewbank op de eerder vernoemde klaagzang. ‘Kijk mij lijden, zie mij onheus bejegend worden! Vanuit dit onverdiende moeras, dit digitale drijfzand roep ik genade en laat iemand mij een touw toewerpen! Deze onderdompeling in drek is mij onwaardig – júllie zijn de smaaklozen, de veroorzakers van deze hetze.’

Geheel in tegenstelling met de usance des vaderlandsliederen, doorgaans door vriend en kennis geroemd, is deze creatie van volksvermaak ‘teruggetrokken’. Uit de schappen verdwenen, van de plank, uit het assortiment verwijderd, staat niet meer in het magazijn en op het hoofdkantoor is ook alles op. Dat werkt zo met houten wigwammen voor 7-jarige indianen in een Bussumse villawijk, maar natuurlijk niet met een digitaal product in het internettijdperk. Dit is 2013, John. Zo gaat dat niet.
Wansmaak in de vorm van het Koningslied kleeft, het gaat aan je kleren zitten, en in je haar. Het is iets ranzigs, dat je nog uren later ruikt, zoals industrieel ontsmettingsmiddel of een dode kat in de kofferbak.
De uitdaging staat: zing dit lied twee maal uit volle borst mee en kijk daarna in de spiegel. Zonder te huilen.

De intense afkeer en verontwaardiging van dit ongetwijfeld sympathiek bedoelde initiatief roepen toch wat vragen op. De belangrijkste wellicht is: waarom wordt dit speciefieke lied verketterd, waar ‘Op Volle Toeren’ jarenlang geen strobreed in de weg werd gelegd? Waar Hazes wordt vereerd, waar de Roelvinken, Wolterkroezen, Zangers Bob, Petro en Jeroen hun onbekritiseerde gang kunnen gaan. Simpel: ineens is een heel volk ‘verantwoordelijk’ voor de tekst. Maar dat volk zijn ‘wij’ niet. Dat volk is een heel ander volk.
Dat volk kent geen kritiek, geen zelfreflectie, er is geen flauw benul van het ongekende gebrek aan talent, er is geen progressie, geen groeiproces, geen volwassen waarden. Er zijn alleen kleine kinderen die hun zin krijgen.

En nu niet meer. Je krijgt je zin niet meer. Geen blinde adoratie voor de dertien-in-een-dozijn producties van inwisselbaar Jeroen, Marco of Xander. Het is geen elite, maar een boerenverbond bij gebrek aan echt talent.
Pak je koffer maar en stop daarin de kroonjuwelen van de Nederlandstalige muziek; je bier en je complimenten, je opzichtige shirts en je buik, je Hazes-hoed en je nep-Amsterdams, je nep-juwelen en je nep-wijven met hun nep-tieten, je nooit-wat-aan-de-hand-attitudes (terwijl je thuis de kinderen mishandeld worden), je buitenkant.

Laat ons maar hier, laat ons maar achter, laat ons maar van middelmatigheid sterven. Maar neem in vredesnaam je kutmuziek mee.
pi_125606343
http://www.hetlaatsteshow(...)m-terug-koningslied/

Jezus :').

Oh was al bekend. Sorry!

[ Bericht 6% gewijzigd door #ANONIEM op 22-04-2013 17:58:38 ]
pi_125606351
of je doet een flashmob tijdens de uitzending met een ander nummer:)
pi_125606410
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 17:58 schreef corkydiggles het volgende:
of je doet een flashmob tijdens de uitzending met een ander nummer:)
Een zeker nummer van RIck Astley :P ?
Zou wel een leuke stunt zijn.
  maandag 22 april 2013 @ 18:00:18 #47
338108 SecretStoryWous
Geld verdienen met Jort Kelder
pi_125606452
Wat een onzin dit, geeft alweer aan dat we zeker niet in een democratie leven.
Dit is gewoon raar :l
pi_125606462
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 17:48 schreef corkydiggles het volgende:
http://nos.nl/koningshuis/artikel/498542-koningslied-blijft.html

ach ja. zijn we toch al gewend dat wij als het volk geen recht van spreken hebben:D
Wat een anticlimax zeg.
pi_125606486
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 17:59 schreef Grouch het volgende:

[..]

Een zeker nummer van RIck Astley :P ?
Zou wel een leuke stunt zijn.
of een nog beter passend nummer:
Poep in je hoofd (oren) van de raggende mannen
  maandag 22 april 2013 @ 18:02:28 #50
270971 Starm
Altijd hard aan het werk
pi_125606537
Nu is het helemaal niet meer namens het volk :')
Ik ben de stem uit het kussen, vertel je dromen terwijl je slaapt.
pi_125606543
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 17:50 schreef sonnyspek het volgende:
Godver, niet eens om dat lied maar er wordt echt totaal niet geluisterd naar de bevolking.
Als je dat lied mooi vindt, is luisteren natuurlijk niet je voornaamste talent.
"If you are depressed you shouldn't be in C major!" - Rick Beato
pi_125606567
Joop van den Ende, net op de radio: "Het is maar een lied, meer is het niet"

Ik heb al vaker gezegd dat Nederland geen muziekland is. Deze uitspraak bewijst het nog eens.
  maandag 22 april 2013 @ 18:03:36 #53
5740 Stroekie
rimpelsauriër
pi_125606592
quote:
14s.gif Op maandag 22 april 2013 17:50 schreef Copycat het volgende:

[..]

http://nos.nl/koningshuis/artikel/498542-koningslied-blijft.html

Nou, dat wordt instuderen met zijn allen.
ingelaste dagelijkse repetitie bij Matthijs in dwdd
penny wise, pound foolish
www.frisofeest.nl op 30 november 2012
Gezellig met een zachte gay
  maandag 22 april 2013 @ 18:03:44 #54
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_125606596
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 18:03 schreef Elfletterig het volgende:
Joop van den Ende, net op de radio: "Het is maar een lied, meer is het niet"

Zo denkt ie vast ook over zijn musicals..
And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
pi_125606609
Godver, gaat dat wanstaltige lied alsnog door. :')
'De neiging rijke en machtige mensen te bewonderen, zelfs welhaast te aanbidden en mensen van arme of gewone komaf te verachten dan wel te negeren is de belangrijkste en meest universele oorzaak van de corruptie van ons morele besef' Adam Smith
pi_125606645
Ik gok dat we binnen 2 uur een reactie mogen lezen van Ewbank die zich gesterkt voelt door de support, toegeeft dat hij iets te impulsief was in zijn 1e reactie en blij is dat anderen hem hebben overgehaald om het lied toch te gebruiken.

Zij dronken een glas, deden een plas en alles bleef zoals het was.
pi_125606649
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 18:00 schreef SecretStoryWous het volgende:
Wat een onzin dit, geeft alweer aan dat we zeker niet in een democratie leven.
Ja want democratie betekent dat je mag stemmen over een nationale anthem. :')

Heeft er echt geen flikker mee te maken.
A man said to the universe: 'Sir, I exist.'
'However', replied the universe. 'This fact has not created in me a sense of obligation.'
  maandag 22 april 2013 @ 18:05:35 #58
5740 Stroekie
rimpelsauriër
pi_125606680
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 17:51 schreef HiZ het volgende:

[..]

Ik stel vijf minuten dodelijke stilte voor op 30 april
of een ddos aanval op ahoy
penny wise, pound foolish
www.frisofeest.nl op 30 november 2012
Gezellig met een zachte gay
  maandag 22 april 2013 @ 18:07:46 #59
338108 SecretStoryWous
Geld verdienen met Jort Kelder
pi_125606763
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 18:04 schreef Zapato het volgende:

[..]

Ja want democratie betekent dat je mag stemmen over een nationale anthem. :')

Heeft er echt geen flikker mee te maken.
Het volk heeft in een democratie recht van spreken. Aangezien deze bagger van belastinggeld is gemaakt mag het volk ook hier over meebeslissen lijkt mij?
Dit is gewoon raar :l
pi_125606771
Sowieso monarchie :')
How did they ever make a movie of Lolita?
pi_125606816
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 18:07 schreef SecretStoryWous het volgende:

[..]

Het volk heeft in een democratie recht van spreken. Aangezien deze bagger van belastinggeld is gemaakt mag het volk ook hier over meebeslissen lijkt mij?
Nee. Dat doet het comité. Het volk mag het uitkotsen als ze willen. Jij wil een referendum over het Koningslied?
A man said to the universe: 'Sir, I exist.'
'However', replied the universe. 'This fact has not created in me a sense of obligation.'
pi_125606823
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 18:03 schreef Perrin het volgende:

[..]

Zo denkt ie vast ook over zijn musicals..
Dat weet ik niet, maar zijn citaat kan probleemloos in het Koningslied worden opgenomen qua niveau van rijmelarij.
  maandag 22 april 2013 @ 18:11:15 #63
17283 Cheiron
Ho ho ho...
pi_125606871
quote:
18s.gif Op maandag 22 april 2013 17:53 schreef Copycat het volgende:

[..]

Dan krijg je de Koningsliedpolitie op je dak!

Het is een kutlied, maar het is toevallig wel óns kutlied!
Koningslied must sein!
Too lazy to be an evil genius..
PSN ID: Cheironnl
  maandag 22 april 2013 @ 18:11:45 #64
338108 SecretStoryWous
Geld verdienen met Jort Kelder
pi_125606890
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 18:09 schreef Zapato het volgende:

[..]

Nee. Dat doet het comité. Het volk mag het uitkotsen als ze willen. Jij wil een referendum over het Koningslied?
Referendum is niet eens nodig, naar aanleiding van wat er is gebeurt had het comite al een juiste beslissing kunnen maken. Wij zijn immers de personen die het betaald hebben.
En het comite mag overigens natuurlijk wel gewoon dit lied gebruiken, maar dat geeft dan alweer aan dat ze totaal niet naar de bevolking luisteren.
Dit is gewoon raar :l
pi_125606907
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 18:11 schreef SecretStoryWous het volgende:

[..]

Referendum is niet eens nodig, naar aanleiding van wat er is gebeurt had het comite al een juiste beslissing kunnen maken. Wij zijn immers de personen die het betaald hebben.
En het comite mag overigens natuurlijk wel gewoon dit lied gebruiken, maar dat geeft dan alweer aan dat ze totaal niet naar de bevolking luisteren.
Dat is allemaal al heel wat anders dan dit aangeeft dat de democratie niet werkt.
A man said to the universe: 'Sir, I exist.'
'However', replied the universe. 'This fact has not created in me a sense of obligation.'
pi_125606916
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 18:09 schreef Zapato het volgende:

[..]

Nee. Dat doet het comité. Het volk mag het uitkotsen als ze willen. Jij wil een referendum over het Koningslied?
Mowah. Als het *namens* "het volk" wordt aangeboden zou "het volk" wel enig stemrecht moeten krijgen dunkt mij.
pi_125606917
quote:
14s.gif Op maandag 22 april 2013 17:50 schreef Copycat het volgende:

[..]

http://nos.nl/koningshuis/artikel/498542-koningslied-blijft.html

Nou, dat wordt instuderen met zijn allen.
Téééring.
  maandag 22 april 2013 @ 18:13:02 #68
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_125606929
quote:
1s.gif Op maandag 22 april 2013 18:11 schreef Cheiron het volgende:

[..]

Koningslied must sein!
:')
The love you take is equal to the love you make.
pi_125607105
quote:
1s.gif Op maandag 22 april 2013 18:05 schreef Stroekie het volgende:

[..]

of een ddos aanval op ahoy
_O_
  maandag 22 april 2013 @ 18:20:18 #70
306109 francoisdublanc
Urgent en At your service
pi_125607179
Het Nationaal Comite leeft echt in een totale staat van ontkenning door te zeggen:

quote:
Het comité zegt verder: ''Sinds de lancering van het lied is er sprake van een golf van reacties, veelal positief. Het is duidelijk dat er ook veel kritische geluiden zijn in de samenleving over delen van de tekst van het lied
Te triest, weer een bewijs dat sommige mensen heel, heel, heeel verweg van de gewone mensen afstaan...
pi_125607224
comité :r
monarchie :r
niet luisteren naar het publiek :')
  maandag 22 april 2013 @ 18:22:21 #72
358523 IkStampOpTacos
Tacostamper extraordinaire
pi_125607259
Hoop op een massaal fluitconcert als ze deze abominatie ten gehore willen brengen. Hier kan je toch niet mee aankomen. Vergelijk dit bijvoorbeeld eens met het huwelijk van in Engeland laatst, dat is representatief en kan je mee aankomen.
Hier is straks alles mooi formeel en officieel en dan komen er ineens 3 straatmarrokkanen de bühne op rennen, vragen om 3 vingers in de lucht en schreeuwen een slechte rap door de microfoon. Ik schaam me voor Nederland. Buitenlandse media zenden dit uit en geen 1 land neemt ons ooit nog serieus... :'(
It's my life, it's now or never, I ain't gonna live forever.
-
Headstrong to take on anyone.
pi_125607268
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 17:52 schreef STING het volgende:
Op de basisscholen moeten zeker alle kindertjes het gaan instuderen, je reinste indoctrinatie ;(
Incl alle kromme taal :D
"Dear life, When I said "can my day get any worse?" it was a rhetorical question, not a challenge."
  maandag 22 april 2013 @ 18:22:31 #74
306109 francoisdublanc
Urgent en At your service
pi_125607269
Rutger Castricum‏@Rutger_zelf18u
Voorspelling: morgen hebben we toch weer dat fucking Koningslied van Ewbank terug. Wedden? #bedacht
Details

18 uur geleden.
  maandag 22 april 2013 @ 18:23:12 #75
358523 IkStampOpTacos
Tacostamper extraordinaire
pi_125607296
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 18:22 schreef sonnyspek het volgende:
Rutger Castricum‏@Rutger_zelf18u
Voorspelling: morgen hebben we toch weer dat fucking Koningslied van Ewbank terug. Wedden? #bedacht
Details

18 uur geleden.
Fking Rutger jinxt die shit voor iedereen. :(
It's my life, it's now or never, I ain't gonna live forever.
-
Headstrong to take on anyone.
  maandag 22 april 2013 @ 18:23:15 #76
157749 verified  dieenebart
je weet wel
pi_125607298
Volgens Joop vd Ende hebben 'scholen het al ingestudeerd' dus we moeten niet zo zeiken.

En hij neemt het heel erg op voor Ewbank. En voor de keuze van het Nationaal Comité. Hij zegt alleen nergens wat hij zelf van het liedje vindt... :')
pi_125607330
Het zal contractueel wel dichtgetimmerd hebben gezeten. Ewbank had een rechtszaak kunnen aanspannen en dan waren ze nog eens 300.000 euro kwijt geweest als het niet meer is.
  maandag 22 april 2013 @ 18:29:16 #78
306109 francoisdublanc
Urgent en At your service
pi_125607513
Is nog rustig in dit topic. :')
pi_125607516
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 18:24 schreef Loekie1 het volgende:
Het zal contractueel wel dichtgetimmerd hebben gezeten. Ewbank had een rechtszaak kunnen aanspannen en dan waren ze nog eens 300.000 euro kwijt geweest als het niet meer is.
Terwijl twee studenten vast met liefde voor nop dit lief hadden gezongen voor het koningspaar _O-
"Dear life, When I said "can my day get any worse?" it was a rhetorical question, not a challenge."
  maandag 22 april 2013 @ 18:29:43 #80
389816 PowerLoungen
Duurt een kwartiertje
pi_125607531
NSDAP praktijken bij Joop
RED ONS HENNIEGOD
pi_125607570
Daar staan we dan!
pi_125607602
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 18:23 schreef dieenebart het volgende:
Volgens Joop vd Ende hebben 'scholen het al ingestudeerd' dus we moeten niet zo zeiken.

En hij neemt het heel erg op voor Ewbank. En voor de keuze van het Nationaal Comité. Hij zegt alleen nergens wat hij zelf van het liedje vindt... :')
Lekker voor die kinderen dat ze "correct" Nederlands leren. :')

"De dag die je wist dat zou komen" :')

Dat kan toch niet, en zeker niet in een koningslied.
'De neiging rijke en machtige mensen te bewonderen, zelfs welhaast te aanbidden en mensen van arme of gewone komaf te verachten dan wel te negeren is de belangrijkste en meest universele oorzaak van de corruptie van ons morele besef' Adam Smith
pi_125607604
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 18:03 schreef Elfletterig het volgende:
Joop van den Ende, net op de radio: "Het is maar een lied, meer is het niet"

Ik heb al vaker gezegd dat Nederland geen muziekland is. Deze uitspraak bewijst het nog eens.
Nederland heeft genoeg muzikaal talent.

Ze zitten alleen niet in het ons kent ons hoekje van Sjon, Joop en Marco.
pi_125607618
Lijkt me wel hilarisch als niemand het meezingt.
pi_125607645
Godverdomme :r
pi_125607665
quote:
9s.gif Op maandag 22 april 2013 18:29 schreef PowerLoungen het volgende:
NSDAP praktijken bij Joop
Kom niet aan zijn mensen.
  maandag 22 april 2013 @ 18:33:03 #87
338108 SecretStoryWous
Geld verdienen met Jort Kelder
pi_125607678
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 18:31 schreef Fides het volgende:
Lijkt me wel hilarisch als niemand het meezingt.
Ze zorgen er toch wel voor dat alleen de mensen die zingen in beeld komen.
Dit is gewoon raar :l
pi_125607684
dat worden dus Noord-Koreaanse praktijken: genoeg zieltjes ronselen die het lied WEL willen zingen en die dan op TV uitzenden

lijkt het net of heel NL meezong :')
(╯°□°)╯︵ ┻━┻ ლ(ಠ益ಠლ) ٩͡๏̯͡๏۶ ಠ_ಠ ᕕ( ᐛ )ᕗ
pi_125607734
:r :r :r :r
Life is Music
  maandag 22 april 2013 @ 18:34:39 #90
306109 francoisdublanc
Urgent en At your service
pi_125607737
Maarliefst 5% (!!!) van het Eenvandaag opiniepanel vindt dat we dat lied moeten zingen. :') 30% Wilhelmus.
pi_125607785
ik heb me de hele tijd afgevraagd waar dat begin me ook alweer aan doet denken, maar ik weet het weer!

quote:
Hier stond je dan vanavond
Het was wel spannend (oeh)
Maar toch ook fijn (jeee)
Maar zoals bij elke wedstrijd
Kan er maar één de winnaar zijn
We laten ons niet kennen (nee)
We gaan gewoon maar door
Want wie niet tegen z`n verlies kan
Die is maar zielig hoor
Met z`n allen
Met z`n allen
Met z`n allen zingen wij van harte gefeliciteerd
Met z`n allen
Met z`n allen
Laat de limonade nu maar knallen
Met z`n allen
Met z`n allen
Ze zeggen wel `s oud gedaan is jong geleerd
Want maandenlang hebben wij hier naar toe gewerkt (nu ben jij)
Nu ben jij degeen
Die het feestje geeft
En binnenkort nodigen wij je uit
En dan is het aan ons om te zeggen kom langs en dan zingen we weer tot besluit
Met z`n allen
Met z`n allen
Met z`n allen zingen wij van harte gefeliciteerd
Met z`n allen
Met z`n allen (okee, okee)
Laat de limonade nu maar knallen
Met z`n allen
Met z`n allen
pi_125607793
Wat is er nou ineens mis met het Wilhelmus :?
"You can call me Susan if it makes you happy"
pi_125607801
Het is duidelijk dat die hele kroning wordt aangegrepen door bekende Nederlanders om hun diarree door onze strot te duwen... Wat heeft die gehele kroning nou nog met 'het volk' te maken als alles om die liedjes en optredens van die b-sterren draait? Geen wonder dat niemand op dat kroningslied zit te wachten...

Daarnaast vraag ik mij af wat die 'componist' heeft gekregen voor het jatten van het deuntje?
pi_125607808
Ik ben voor een milde steniging van Joop van den Ende.
anonieme razernist
  maandag 22 april 2013 @ 18:36:52 #95
389816 PowerLoungen
Duurt een kwartiertje
pi_125607815
Albert is ook een spreekpop van Joop
RED ONS HENNIEGOD
pi_125607858
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 18:36 schreef TLC het volgende:
Wat is er nou ineens mis met het Wilhelmus :?
Niks.
pi_125607862
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 18:36 schreef TLC het volgende:
Wat is er nou ineens mis met het Wilhelmus :?
Zit geen rap in en lijkt niet op een musical.
"Dear life, When I said "can my day get any worse?" it was a rhetorical question, not a challenge."
pi_125607878
Hier druk over maken :')
How did they ever make a movie of Lolita?
pi_125607906
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 18:38 schreef Wire het volgende:
Hier druk over maken :')
Dit is ook heel erg.
pi_125607910
Nou ja, dat lied van De Brey heeft ook een verschrikkelijke tekst en dat van Kroes is helemaal een draak.
anonieme razernist
pi_125607933
Joop is de weg verloren!
  maandag 22 april 2013 @ 18:41:10 #102
211554 BlueMage
FOK! Insect
pi_125608007
Ik wist het! Allemaal valse hoop. :(
Hallon!
pi_125608008
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 18:37 schreef Isabeau het volgende:

[..]

Zit geen rap in en lijkt niet op een musical.
Van de zestien (of waren het er vijftien) coupletten kan er best eentje gerapt worden.
anonieme razernist
pi_125608042
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 17:50 schreef sonnyspek het volgende:
Godver, niet eens om dat lied maar er wordt echt totaal niet geluisterd naar de bevolking.
STAATSGREEP *O* *O*

wie doet er met me mee ? :@

ik heb ook nog een klein leger nodig en zo :@
"You can call me Susan if it makes you happy"
pi_125608043
Ik hoop dat het ontzettend stil is met het zingen want no way dat ik dit wan product meezing of meerap. Drie vingers van fuck you |:(
pi_125608117
quote:
9s.gif Op maandag 22 april 2013 18:31 schreef Specularium het volgende:

[..]

Nederland heeft genoeg muzikaal talent.

Ze zitten alleen niet in het ons kent ons hoekje van Sjon, Joop en Marco.
You get what you give.

Eigenlijk is dit gedrocht geen toeval. Het is het ultieme resultaat van een falende muziekcultuur, waarin we jarenlang mensen hebben opgehemeld die slechts kunnen zingen (via programma's als Idols, X-Factor en The Voice) en waarin matig getalenteerde hiphoppers (bijna een pleonasme op zich) op een voetstuk zijn geplaatst. Zwakbegaafdheid ten top. En niemand die even een goede tekst kon (of mocht) schrijven; nee, dat moest "het volk" doen... - het pijnlijke resultaat kennen we.

En van wie krijgt de gepikeerde Ewbank dan bijval? Van mensen als Eric van Thijn (prominent jurylid in programma's als The Voice), Gordon (idem), Marco Borsato (idem) en zuslief Jennifer, die ondanks matig zangtalent érg ver kwam als deelneemster in zo'n show. Programma's waarin deelnemers hard worden afgebrand, waar heel Nederland dan leedvermaak om heeft.

Het is allemaal zo hypocriet als de pest, maar who cares: grote groepen Nederlanders malen totaal niet om muziek (zie opmerking van Joop: "Het is maar een lied, meer niet") en het andere smaldeel zorgt voor een moeiteloze #1-positie in de Single Top 100; de plek waar ook de Gerard Jolings en René Frogers van deze wereld probleemloos belanden met hun nieuwste, middelmatige deuntje. Chartposities zijn te koop; dat is algemeen bekend.

Nederland als muziekland is allang dood. En dus ook als single-land. Op #1 staan in de Top 100 stelt niks voor, maar wordt nu aangevoerd als rechtvaardiging om het gedrocht met de naam Koningslied toch "populair" te noemen, met argumenten als "60 procent van de Nederlanders vindt het mooi"...

Het resultaat is een beschamend slecht lied. Ik had Willem-Alexander echt wat beters toegewenst als start van zijn koningschap. Maar nee, wc-pot gooien was nog niet vernederend genoeg. Het kon nóg erger...
  maandag 22 april 2013 @ 18:43:30 #107
64670 Dagonet
Radicaal compromist
pi_125608128
hanslaroes twitterde op maandag 22-04-2013 om 18:40:57 16 miljoen mensenOp dat hele kleine stukje aardeDie wens je toch een beter liedLaat de taal ook in zijn waarde reageer retweet
Op woensdag 24 sept. 2008 schreef Danny het volgende:
Dagonet doet onaardig tegen iedereen. Je bent dus helemaal niet zo bijzonder als je denkt...
Mijn grootste bijdrage aan de FP.
  maandag 22 april 2013 @ 18:44:16 #108
37300 StarGazer
Anesthetize
pi_125608168
Godver :r
'Wish I was old and a little sentimental'
Porcupine Tee - Normal
pi_125608206
We komen gewoon nooit van dat lied af. :')
pi_125608211
Kan WA er inmiddels niet zelf eens wat van zeggen? Je moet ook als koning natuurlijk een gegeven paard niet in de bek kijken. Maar het is toch ook niet goed om zogenaamd blij te zijn met een componist die de meest smerige teksten over nageboortes en naakthonden op internet spuwt?
pi_125608270
Ewbank, Borsato en Van den Ende steken alle drie een vinger op.

Naar ons!
pi_125608283
Het is net schimmel, komt altijd weer terug, balen!
pi_125608309
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 18:41 schreef formerjellybean het volgende:
Ik hoop dat het ontzettend stil is met het zingen want no way dat ik dit wan product meezing of meerap. Drie vingers van fuck you |:(
Wie moet dit sowieso meezingen? Jongeren? Die hebben wel wat beters te doen. Als je in de zon op een terras zit of in Alkmaar bij SlamFM of whatever bent ga je niet meeschreeuwen op dat koningslied. Oudjes...die willen vast wel, als je van bingo uit je dak gaat dan gaat dat koningslied er ook wel in, ware het niet dat ze de helft toch vergeten of bij het rapgedeelte het kunstgebied rook ontwikkelt.

Blijven over de middengroep (pak em beet 30-60), gezellige gezinnetjes en zo. Daar waar pappa z'n kleine dochter beloofd nog een K3 show te bezoeken als ze stil blijft en mams toch liever meezingt op wat knallers van de Toppers met een stuk kauwgom in de mondhoek.
pi_125608355
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 18:43 schreef Elfletterig het volgende:

[..]

En van wie krijgt de gepikeerde Ewbank dan bijval? Van mensen als Eric van Thijn (prominent jurylid in programma's als The Voice), Gordon (idem), Marco Borsato (idem) en zuslief Jennifer, die ondanks matig zangtalent érg ver kwam als deelneemster in zo'n show. Programma's waarin deelnemers hard worden afgebrand, waar heel Nederland dan leedvermaak om heeft.

je vergeet wiep van de wiepmuziek o|O
"You can call me Susan if it makes you happy"
  maandag 22 april 2013 @ 18:48:19 #115
306109 francoisdublanc
Urgent en At your service
pi_125608369
Albert Verlinde maakt ook even reclame voor zijn lied.
pi_125608412
Joop vd Ende denkt vast 'als het in Noord-Korea kan kan het hier ook'
"You can call me Susan if it makes you happy"
pi_125608471
Op studio Brussel deed men lacherig over het koningslied, 3fm noemde het al een draak.
We hoeven niet bang te zijn dat we er mee dood worden gegooid op de radio.
Life is Music
pi_125608539
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 18:49 schreef TLC het volgende:
Joop vd Ende denkt vast 'als het in Noord-Korea kan kan het hier ook'
Het is wel zo dat ze daar nu dat stukje verderfelijke westerse muziek genaamd Koningslied dus niet horen.
pi_125608569
En wat is Ewbank voor een man: eerst lied terugtrekken en daarna toch weer, na overleg met het comité, het aan ons voorschotelen. Dat terugtrekken was dus gewoon zielig doen.
  maandag 22 april 2013 @ 18:54:38 #121
7446 Pippi
Crazy cat woman
  maandag 22 april 2013 @ 18:55:36 #122
6845 Ringo
als een rollende steen
pi_125608725
Ha, de Pooier der Wansmaak heeft gesproken. Hij had zelfs een enquête-uitslag nodig om de verfoeide kromtaal recht te praten.
He's simple, he's dumb, he's the pilot.
pi_125608770
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 18:52 schreef Loekie1 het volgende:
En wat is Ewbank voor een man: eerst lied terugtrekken en daarna toch weer, na overleg met het comité, het aan ons voorschotelen. Dat terugtrekken was dus gewoon zielig doen.
Nou nee, ik denk eerder dat men heeft geconcludeerd dat er juridisch te veel haken en ogen aan zitten. Ze zullen wel op Ewbank hebben ingepraat, cq. hem hebben uitgelegd dat terugtrekken eigenlijk helemaal niet kan. Zie dit verhaal: http://www.ad.nl/ad/nl/10(...)mplexe-kwestie.dhtml
pi_125609112
Nogal flink, om te zeggen dat je het terugtrekt terwijl je weet dat dat juridisch helemaal niet kan.
  maandag 22 april 2013 @ 19:04:14 #125
167941 hmmmz
Verlicht Despoot
pi_125609163
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 18:43 schreef Elfletterig het volgende:

[..]

You get what you give.

Eigenlijk is dit gedrocht geen toeval. Het is het ultieme resultaat van een falende muziekcultuur, waarin we jarenlang mensen hebben opgehemeld die slechts kunnen zingen (via programma's als Idols, X-Factor en The Voice) en waarin matig getalenteerde hiphoppers (bijna een pleonasme op zich) op een voetstuk zijn geplaatst. Zwakbegaafdheid ten top. En niemand die even een goede tekst kon (of mocht) schrijven; nee, dat moest "het volk" doen... - het pijnlijke resultaat kennen we.

En van wie krijgt de gepikeerde Ewbank dan bijval? Van mensen als Eric van Thijn (prominent jurylid in programma's als The Voice), Gordon (idem), Marco Borsato (idem) en zuslief Jennifer, die ondanks matig zangtalent érg ver kwam als deelneemster in zo'n show. Programma's waarin deelnemers hard worden afgebrand, waar heel Nederland dan leedvermaak om heeft.

Het is allemaal zo hypocriet als de pest, maar who cares: grote groepen Nederlanders malen totaal niet om muziek (zie opmerking van Joop: "Het is maar een lied, meer niet") en het andere smaldeel zorgt voor een moeiteloze #1-positie in de Single Top 100; de plek waar ook de Gerard Jolings en René Frogers van deze wereld probleemloos belanden met hun nieuwste, middelmatige deuntje. Chartposities zijn te koop; dat is algemeen bekend.

Nederland als muziekland is allang dood. En dus ook als single-land. Op #1 staan in de Top 100 stelt niks voor, maar wordt nu aangevoerd als rechtvaardiging om het gedrocht met de naam Koningslied toch "populair" te noemen, met argumenten als "60 procent van de Nederlanders vindt het mooi"...

Het resultaat is een beschamend slecht lied. Ik had Willem-Alexander echt wat beters toegewenst als start van zijn koningschap. Maar nee, wc-pot gooien was nog niet vernederend genoeg. Het kon nóg erger...
Helemaal mee eens ^O^ ^O^ ^O^ ^O^
Op vrijdag 12 juni 2015 21:03 schreef Danny het volgende:
Jup. Ben dan ook apetrots op je ;)
  maandag 22 april 2013 @ 19:05:31 #126
134103 gebrokenglas
Half human, half coffee
pi_125609234
Frits Spits weer:
quote:
Op Twitter maakte Frits Spits bekend dat hij het Oranjejournaal op Radio 2 toch zal blijven presenteren. Vanochtend zei de presentator dat hij stopt vanwege alle ophef over het Koningslied. Radio 2 is nauw betrokken bij de organisatie en de uitvoering van het lied.
Ook een aandachtstrekker.
How can I make this topic about me?
pi_125609265
Ik kan me enkel verheugen op de ongemakkelijke gezichten bij onze nieuwe koning en koningin als dat nummer ten gehore wordt gebracht door een handvol mensen.
"Bijna niemand durft de islam te bekritiseren en te bespotten zoals dat met het christendom werd en wordt gedaan, terwijl daar gezien het totalitaire en onderdrukkende karakter van de islam toch alle reden toe is." ~ H.Heeresma
pi_125609280
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 19:05 schreef gebrokenglas het volgende:
Frits Spits weer:

[..]

Ook een aandachtstrekker.
Wat zijn een stelletje omhooggevallen diva's zeg :(
pi_125609318
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 19:06 schreef Ferdo het volgende:
Ik kan me enkel verheugen op de ongemakkelijke gezichten bij onze nieuwr koning en koningin als dat nummer ten gehore wordt gebracht door een handvol mensen.
Zo jammer dat zij zelf niet eerlijk mogen zeggen wat ze er van vinden...
Wie weet. Misschien vindt Maxima het werkelijk mooi :P
  maandag 22 april 2013 @ 19:07:38 #130
93076 BaajGuardian
De echte BG, die tof is.
pi_125609351
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 18:46 schreef Xan21 het volgende:
Het is net schimmel, komt altijd weer terug, balen!
we moeten het gewoon wat beter schoonmaken, met jif of met cilit bang oid.
Vraag yvonne maar hoe tof ik ben, die gaf mij er ooit een tagje voor.
  Moderator maandag 22 april 2013 @ 19:07:56 #131
249559 crew  Lavenderr
pi_125609368
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 18:47 schreef xFriendx het volgende:

[..]

Wie moet dit sowieso meezingen? Jongeren? Die hebben wel wat beters te doen. Als je in de zon op een terras zit of in Alkmaar bij SlamFM of whatever bent ga je niet meeschreeuwen op dat koningslied. Oudjes...die willen vast wel, als je van bingo uit je dak gaat dan gaat dat koningslied er ook wel in, ware het niet dat ze de helft toch vergeten of bij het rapgedeelte het kunstgebiedt rook ontwikkelt verliest.

Blijven over de middengroep (pak em beet 30-60), gezellige gezinnetjes en zo. Daar waar pappa z'n kleine dochter beloofd nog een K3 show te bezoeken als ze stil blijft en mams toch liever meezingt op wat knallers van de Toppers met een stuk kauwgom in de mondhoek.
  maandag 22 april 2013 @ 19:08:02 #132
134103 gebrokenglas
Half human, half coffee
pi_125609376
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 19:07 schreef Grouch het volgende:

[..]

Zo jammer dat zij zelf niet eerlijk mogen zeggen wat ze er van vinden...
Wie weet. Misschien vindt Maxima het werkelijk mooi :P
Vast niet. Maar ze is professioneel genoeg om zulks niet te laten blijken.
Ze zullen wel denken: even die 5 minuten uitzitten en dan is die flauwekul ook weer voorbij.
How can I make this topic about me?
pi_125609388
When the student is ready, the teacher will appear.
When the student is truly ready, the teacher will disappear.
pi_125609411
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 19:07 schreef Grouch het volgende:

[..]

Zo jammer dat zij zelf niet eerlijk mogen zeggen wat ze er van vinden...
Wie weet. Misschien vindt Maxima het werkelijk mooi :P
Maar als ze nu in tranen schiet kunnen we slechts gissen. :P
"Bijna niemand durft de islam te bekritiseren en te bespotten zoals dat met het christendom werd en wordt gedaan, terwijl daar gezien het totalitaire en onderdrukkende karakter van de islam toch alle reden toe is." ~ H.Heeresma
pi_125609484
quote:
1s.gif Op maandag 22 april 2013 19:08 schreef Ferdo het volgende:

[..]

Maar als ze nu in tranen schiet kunnen we slechts gissen. :P
"Het was een beetje stom".
Lijkt me een prachtige uitspraak voor een van de prinsesjes.
pi_125609486
Wat een land zeg :') zelfs dit wordt door onze strot geduwd. Volgens mij willen ze het volk gewoon expres irriteren. Dat ik m'n oldtimer binnenkort naar de sloop kan rijden is nog tot daar aan toe, maar hier word ik echt WOEST om.
Facts don't care about your feelings
  maandag 22 april 2013 @ 19:11:39 #137
93076 BaajGuardian
De echte BG, die tof is.
pi_125609577
Dit moet gewoon geboycot worden, actief, gestopt, gehinderd, maakt niet uit, maar als nederland dit al toestaat kunnen we net zo goed allemaal de broek af doen en op onze buik gaan liggen met de kont omhoog.

tevens kunnen we ook wel stoppen met bevrijdingsdag vieren als we nieteens vrij zijn als volk nee te zeggen tegen dit stompzinnige kleuterlied.
Vraag yvonne maar hoe tof ik ben, die gaf mij er ooit een tagje voor.
pi_125609613
Gewoon het Wilhelmus zingen. Wat een gedoe allemaal..
pi_125609634
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 19:11 schreef BaajGuardian het volgende:
Dit moet gewoon geboycot worden, actief, gestopt, gehinderd, maakt niet uit, maar als nederland dit al toestaat kunnen we net zo goed allemaal de broek af doen en op onze buik gaan liggen met de kont omhoog.
Overdreven, maar je snijdt een goed punt aan: hoe wil het comité gaan voorkomen dat het gezang ruw verstoord wordt ? De zangers omringen met een ME kordon ?
Sfeervol.

Maar ze zullen wel vantevoren stukjes opnemen op "typisch Hollandse locaties".
pi_125609668
Net voor het eerst het lied gehoord en na alle kritiek had ik een werkelijk enorm afgrijselijk nummer verwacht. Dat is niet het geval. Maar goed is het ook niet. Het is onherkenbaar, geen pakkende melodie en de "mix" van rap en veel te zwoele trage muziek is niet mooi.

De teksten zijn wellicht taalkundig niet helemaal perfect, maar dat vind ik echt een minder groot punt. In liedjes heb je sowieso meer speelruimte.

Het 'pakt' gewoon niet, dat is het probleem.

Beter hadden we Tiesto de muziek en een lekkere zangeres de tekst kunnen laten doen.

Of stemrondes, zoals met Idols, waar dat wel gewoon kan.
The only limit is your own imagination
Ik ben niet gelovig aangelegd en maak daarin geen onderscheid tussen dominees, imams, scharenslieps, autohandelaren, politici en massamedia

Waarom er geen vliegtuig in het WTC vloog
pi_125609714
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 19:03 schreef Loekie1 het volgende:
Nogal flink, om te zeggen dat je het terugtrekt terwijl je weet dat dat juridisch helemaal niet kan.
Ik betwijfel het dat hij dat wist. Volgens mij was het een nogal over-emotionele, impulsieve daad, gezien ook zijn scheldpartij aan het adres van de kraamverzorgster op Twitter en de nogal cynische tekst op Facebook over andere liedjes.
pi_125609718
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 19:12 schreef Grouch het volgende:

[..]

Overdreven, maar je snijdt een goed punt aan: hoe wil het comité gaan voorkomen dat het gezang ruw verstoord wordt ? De zangers omringen met een ME kordon ?
Sfeervol.

Maar ze zullen wel vantevoren stukjes opnemen op "typisch Hollandse locaties".
Vuvuzela for the win.
pi_125609788
Weet iemand hoeveel die 'componist' heeft gekregen voor dat liedje?
pi_125609791
Dacht Alex net dat 'ie er vanaf was..
pi_125609833
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 18:52 schreef Loekie1 het volgende:
En wat is Ewbank voor een man: eerst lied terugtrekken en daarna toch weer, na overleg met het comité, het aan ons voorschotelen. Dat terugtrekken was dus gewoon zielig doen.
Het was van 'gewoon' dezelfde arrogantie als waarmee dit in elkaar geflanst is. Oh, ik krijg kritiek, dan vind ik het niet leuk meer, en trek ik het weer terug. Wat het comité, de schoolkinderen, de andere schrijvers, de uitvoerende artiesten en de mensen die teksten hebben ingestuurd daarvan vinden deed er niet toe.
Wees gehoorzaam. Alleen samen krijgen we de vrijheid eronder.
pi_125609876
de mensen die naar ahoy gaan betalen ervoor en zullen dus wel zingen. ze zullen het wel zo regisseren dat ze geen beelden van andere plekken in het land laten zien als daar niet gezongen wordt en het geluid zal ook wel alleen uit ahoy komen.....
(╯°□°)╯︵ ┻━┻ ლ(ಠ益ಠლ) ٩͡๏̯͡๏۶ ಠ_ಠ ᕕ( ᐛ )ᕗ
pi_125609880
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 19:16 schreef Weltschmerz het volgende:

[..]

Het was van 'gewoon' dezelfde arrogantie als waarmee dit in elkaar geflanst is. Oh, ik krijg kritiek, dan vind ik het niet leuk meer, en trek ik het weer terug. Wat het comité, de schoolkinderen, de andere schrijvers, de uitvoerende artiesten en de mensen die teksten hebben ingestuurd daarvan vinden deed er niet toe.
Dat is toch een prima typering van de gemiddelde BN'er?
pi_125609972
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 19:15 schreef JoPiDo het volgende:
Weet iemand hoeveel die 'componist' heeft gekregen voor dat liedje?
5 uur werk tegen maximaal Balkenende-uurnorm... oh, wacht :').
"If you are depressed you shouldn't be in C major!" - Rick Beato
  maandag 22 april 2013 @ 19:18:51 #149
93076 BaajGuardian
De echte BG, die tof is.
pi_125609990
Om dit soort dingen ben ik toch wel blij dat ik in nederland woon, de meest achterlijke dingen komen voorbij maar het volk (doch genegeerd) is toch dermate intelligent dat zij er altijd zichtbaar tegen in opstand verkeerd. (ookal is de uitvoering vaak niet meer dan even een uurtje in een rij lopen en daarna voor de tv pizza eten en zeggen dat het een mooie dag was)

Ik bedoel iig dat we een godvergeten hilarisch land zijn.
Vraag yvonne maar hoe tof ik ben, die gaf mij er ooit een tagje voor.
pi_125610061
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 19:16 schreef Leipo666 het volgende:
de mensen die naar ahoy gaan betalen ervoor en zullen dus wel zingen. ze zullen het wel zo regisseren dat ze geen beelden van andere plekken in het land laten zien als daar niet gezongen wordt en het geluid zal ook wel alleen uit ahoy komen.....
Dat zal gaan met zoals een slechte komedie, lachbandje (in dit geval zingen) er onder en gaan.
  maandag 22 april 2013 @ 19:21:37 #151
256935 xzaz
McBacon to the rescue!
pi_125610131
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 19:18 schreef BaajGuardian het volgende:
Ik bedoel iig dat we een godvergeten hilarisch land zijn.
Dat kan je God niet kwalijk nemen. Een land dat Gordon en Paul de Leeuw zoveel zendtijd geeft :{w
  maandag 22 april 2013 @ 19:23:10 #152
93076 BaajGuardian
De echte BG, die tof is.
pi_125610196
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 19:21 schreef xzaz het volgende:

[..]

Dat kan je God niet kwalijk nemen. Een land dat Gordon en Paul de Leeuw zoveel zendtijd geeft :{w
niet dat woord zo letterlijk nemen, het was een kracht-uitdrukking.
Vraag yvonne maar hoe tof ik ben, die gaf mij er ooit een tagje voor.
  maandag 22 april 2013 @ 19:24:10 #153
256935 xzaz
McBacon to the rescue!
pi_125610239
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 19:23 schreef BaajGuardian het volgende:

[..]

niet dat woord zo letterlijk nemen, het was een kracht-uitdrukking.
Ik vond het wel een mooi bruggetje om mijn onvrede over de grootste homo's die de grootste podia in Nederland krijgen te uiten. Bedankt daarvoor.
pi_125610259
Krijgen we misschien toch weer Kroningsrellen!
anonieme razernist
  maandag 22 april 2013 @ 19:24:53 #155
93076 BaajGuardian
De echte BG, die tof is.
pi_125610270
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 19:24 schreef xzaz het volgende:

[..]

Ik vond het wel een mooi bruggetje om mijn onvrede over de grootste homo's die de grootste podia in Nederland krijgen te uiten. Bedankt daarvoor.
ik vond paul de leeuw altijd wel leuk, gordon moeten ze van een trap werpen.
Vraag yvonne maar hoe tof ik ben, die gaf mij er ooit een tagje voor.
  maandag 22 april 2013 @ 19:25:15 #156
256935 xzaz
McBacon to the rescue!
  maandag 22 april 2013 @ 19:25:58 #157
93076 BaajGuardian
De echte BG, die tof is.
pi_125610321
quote:
ik vraag me af of ze weleens seks gehad hebben nu je me daaraan herinnert.
Vraag yvonne maar hoe tof ik ben, die gaf mij er ooit een tagje voor.
pi_125610385
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 19:25 schreef BaajGuardian het volgende:

[..]

ik vraag me af of ze weleens seks gehad hebben nu je me daaraan herinnert.
Ik zou vooral tegen Paul de Leeuw willen zeggen.

Hou je veilig.
pi_125610415
  maandag 22 april 2013 @ 19:28:35 #160
93076 BaajGuardian
De echte BG, die tof is.
pi_125610430
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 19:27 schreef stalybridge het volgende:

[..]

Ik zou vooral tegen Paul de Leeuw willen zeggen.

Hou je veilig.
dat zegt de jeugd straks wel tegen mekaar als nieuwe totziens vorm zoals al opgenoemd werd door die ene man in dat ene programma.
Vraag yvonne maar hoe tof ik ben, die gaf mij er ooit een tagje voor.
  maandag 22 april 2013 @ 19:28:52 #161
93076 BaajGuardian
De echte BG, die tof is.
pi_125610439
quote:
Ik geef er twee kwartjes voor.
Vraag yvonne maar hoe tof ik ben, die gaf mij er ooit een tagje voor.
pi_125610483
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 19:21 schreef xzaz het volgende:

[..]

Dat kan je God niet kwalijk nemen. Een land dat Gordon en Paul de Leeuw zoveel zendtijd geeft :{w
Paul de Leeuw heeft tenminste nog talenten (al is er momenteel wat sprake van overkill). Gordon heb ik zelden tot nooit op talent kunnen betrappen. Des te vaker op allerlei venijnige uithalen.
  maandag 22 april 2013 @ 19:38:09 #163
306109 francoisdublanc
Urgent en At your service
pi_125610916
De aandacht wordt lekker afgeleidt van dat iedereen het lied gewoon KUT vindt door Joop.
  maandag 22 april 2013 @ 19:39:36 #164
401777 Koningslied
User die je wist dat zou komen
pi_125610993
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 19:11 schreef BaajGuardian het volgende:
Dit moet gewoon geboycot worden, actief, gestopt, gehinderd, maakt niet uit, maar als nederland dit al toestaat kunnen we net zo goed allemaal de broek af doen en op onze buik gaan liggen met de kont omhoog.

tevens kunnen we ook wel stoppen met bevrijdingsdag vieren als we nieteens vrij zijn als volk nee te zeggen tegen dit stompzinnige kleuterlied.
Nou nou nou nou.
Door de regen en de wind. Zal ik naast je blijven staan. Ik bescherm je tegen alles wat komt.
pi_125611049
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 19:18 schreef BaajGuardian het volgende:
Om dit soort dingen ben ik toch wel blij dat ik in nederland woon, de meest achterlijke dingen komen voorbij maar het volk (doch genegeerd) is toch dermate intelligent dat zij er altijd zichtbaar tegen in opstand verkeerd. (ookal is de uitvoering vaak niet meer dan even een uurtje in een rij lopen en daarna voor de tv pizza eten en zeggen dat het een mooie dag was)

Ik bedoel iig dat we een godvergeten hilarisch land zijn.
Veel, veel te veel, rotzooi in ons land komen we toch niet tegen in opstand hoor.
I´m back.
pi_125611281
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 19:29 schreef Elfletterig het volgende:

[..]

Paul de Leeuw heeft tenminste nog talenten (al is er momenteel wat sprake van overkill). Gordon heb ik zelden tot nooit op talent kunnen betrappen. Des te vaker op allerlei venijnige uithalen.
Paul de Leeuw heeft de talenten van een klasse leukje op de Mavo. :').
I´m back.
  maandag 22 april 2013 @ 19:45:05 #167
93076 BaajGuardian
De echte BG, die tof is.
pi_125611292
aha! joop zijn 60% bron was nu.nl :') !!!

de bron die polls houd van verkiezingen die onvolledig zijn wat kandidaten betreft en zo kun je doorgaan.

die man blijft ook maar hameren dat het op n1 staat, wat gewoon gekocht is..dat is zo logisch en duidelijk als dat water nat is.

a a n f l u i t i n g.
Vraag yvonne maar hoe tof ik ben, die gaf mij er ooit een tagje voor.
  maandag 22 april 2013 @ 19:47:54 #168
401777 Koningslied
User die je wist dat zou komen
pi_125611437
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 19:45 schreef BaajGuardian het volgende:
aha! joop zijn 60% bron was nu.nl :') !!!

de bron die polls houd van verkiezingen die onvolledig zijn wat kandidaten betreft en zo kun je doorgaan.

die man blijft ook maar hameren dat het op n1 staat, wat gewoon gekocht is..dat is zo logisch en duidelijk als dat water nat is.

a a n f l u i t i n g.
Maar jij hebt serieus niks beters te doen met je leven? :P
Door de regen en de wind. Zal ik naast je blijven staan. Ik bescherm je tegen alles wat komt.
pi_125611483
Het nummer staat op 1 omdat hij gratis beschikbaar is in de itunes-store :')
  maandag 22 april 2013 @ 19:49:18 #170
401777 Koningslied
User die je wist dat zou komen
pi_125611528
Ik sta op nummer 1.
Door de regen en de wind. Zal ik naast je blijven staan. Ik bescherm je tegen alles wat komt.
pi_125611548
Op datzelfde Joop wel een mooie column gevonden die het heeft over het gebruik aan zelfkritiek van de "mutual appreciation society ". Mooi woord ;). Bedoelt wordt mensen die gewend zijn elkaar veren in de reet te steken en nooit kritiek te horen: de showbizz wereld dus. Gesuggereerd wordt dus dat het falen van het koningslied komt door dat het gemaakt is door mensen die alleen maar gewend zijn te horen hoe goed ze wel niet zijn.

http://www.joop.nl/opinie(...)rek_aan_zelfkritiek/
  maandag 22 april 2013 @ 19:50:40 #172
93076 BaajGuardian
De echte BG, die tof is.
pi_125611588
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 19:47 schreef Koningslied het volgende:

[..]

Maar jij hebt serieus niks beters te doen met je leven? :P
Ja, en daar komt dit lied tussenin :(
Vraag yvonne maar hoe tof ik ben, die gaf mij er ooit een tagje voor.
pi_125611604
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 19:49 schreef Pharmacist het volgende:
Op datzelfde Joop wel een mooie column gevonden die het heeft over het gebruik aan zelfkritiek van de "mutual appreciation society ". Mooi woord ;). Bedoelt wordt mensen die gewend zijn elkaar veren in de reet te steken en nooit kritiek te horen: de showbizz wereld dus. Gesuggereerd wordt dus dat het falen van het koningslied komt door dat het gemaakt is door mensen die alleen maar gewend zijn te horen hoe goed ze wel niet zijn.

http://www.joop.nl/opinie(...)rek_aan_zelfkritiek/
Vorige user had het over Joop van den Ende bij de DWDD.
pi_125611621
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 19:21 schreef xzaz het volgende:

[..]

Dat kan je God niet kwalijk nemen. Een land dat Gordon en Paul de Leeuw zoveel zendtijd geeft :{w
Ach, ik vond dit best een aardig koningslied...


(en het past nog bij de inhoud van je post ook ;P)
pi_125611643
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 19:51 schreef stalybridge het volgende:

[..]

Vorige user had het over Joop van den Ende bij de DWDD.
Ow, lol. Heb de discussie niet echt gevolgd, dus dan maakte ik een verkeerde aanname:P.
  maandag 22 april 2013 @ 19:52:00 #176
401777 Koningslied
User die je wist dat zou komen
pi_125611653
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 19:51 schreef Grouch het volgende:

[..]

Ach, ik vond dit best een aardig koningslied...

Danku!
Door de regen en de wind. Zal ik naast je blijven staan. Ik bescherm je tegen alles wat komt.
pi_125611754
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 19:48 schreef JoPiDo het volgende:
Het nummer staat op 1 omdat hij gratis beschikbaar is in de itunes-store :')
Van Nieuwkerk wist dat blijkbaar niet, want Van den Ende heeft 10 x ongestraft kunnen verkondigen dat het nummer op 1 staat.
  maandag 22 april 2013 @ 19:54:11 #178
338108 SecretStoryWous
Geld verdienen met Jort Kelder
pi_125611774
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 19:51 schreef Grouch het volgende:

[..]

Ach, ik vond dit best een aardig koningslied...


(en het past nog bij de inhoud van je post ook ;P)
Haha, dit hele lied klopt gewoon. Over aandacht en BN'ers. En dan die kutkop van Froger erbij die weet dat ze gelijk hebben, prachtig _O-
Dit is gewoon raar :l
pi_125611814
Hoe vaak is Paradise van Coldplay al niet gekopieerd, nu ook weer, mag dat zo maar?
Vergelijk de intro van Paradise met de strofe 'door de regen en de wind':

Overigens heeft Coldplay het ook gekopieerd van een Evangelische zanger.

[ Bericht 31% gewijzigd door Loekie1 op 22-04-2013 20:32:32 ]
pi_125611816
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 19:48 schreef JoPiDo het volgende:
Het nummer staat op 1 omdat hij gratis beschikbaar is in de itunes-store :')
Ik vroeg me al af hoe dat in godsnaam mogelijk was, maar dat is dus de verklaring. Weten we dat ook weer.
"Dear life, When I said "can my day get any worse?" it was a rhetorical question, not a challenge."
pi_125611874
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 19:53 schreef Loekie1 het volgende:

[..]

Van Nieuwkerk wist dat blijkbaar niet
Mwah, die wil ook kunnen schnabbelen.
"If you are depressed you shouldn't be in C major!" - Rick Beato
  maandag 22 april 2013 @ 19:56:27 #182
338108 SecretStoryWous
Geld verdienen met Jort Kelder
pi_125611910
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 19:54 schreef Isabeau het volgende:

[..]

Ik vroeg me al af hoe dat in godsnaam mogelijk was, maar dat is dus de verklaring. Weten we dat ook weer.
Bij mij is die gewoon 0,99 euro?
Dit is gewoon raar :l
pi_125611952
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 19:56 schreef SecretStoryWous het volgende:

[..]

Bij mij is die gewoon 0,99 euro?
Duh, hij staat al op 1.
"If you are depressed you shouldn't be in C major!" - Rick Beato
pi_125611965
Iemand zei hier dat alleen luisteren zonder te kopen ook al kan leiden tot een nr. 1 positie bij Itunes. Klopt dat?
  maandag 22 april 2013 @ 20:06:06 #185
338108 SecretStoryWous
Geld verdienen met Jort Kelder
pi_125612416


[ Bericht 100% gewijzigd door SecretStoryWous op 22-04-2013 20:06:40 ]
Dit is gewoon raar :l
  maandag 22 april 2013 @ 20:25:30 #186
38114 beantherio
4900 op de schaal van Richter
pi_125613580
Goeie publiciteitsstunt van Ewbank! Zo'n kaknummer uitbrengen, in de slachtofferrol stappen, een hoop drama maken en vervolgens flink cashen omdat iedereen uit medelijden alsnog je liedje koopt. Knap hoor! ^O^ _O_
pi_125613655
Maar is het nu echt gratis of niet?
anonieme razernist
pi_125613868
Ik lees bij DWDD dat het nummer misschien massaal is ingekocht om weg te kunnen geven.
  maandag 22 april 2013 @ 20:30:59 #189
38114 beantherio
4900 op de schaal van Richter
pi_125613879
quote:
2s.gif Op maandag 22 april 2013 20:26 schreef NoCigar het volgende:
Maar is het nu echt gratis of niet?
Volgens mij niet. Op iTunes staat ie voor 99 cent.

edit: zie https://itunes.apple.com/nl/album/koningslied-single/id636364099
pi_125614212
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 20:30 schreef beantherio het volgende:

[..]

Volgens mij niet. Op iTunes staat ie voor 99 cent.

edit: zie https://itunes.apple.com/nl/album/koningslied-single/id636364099
Oh, ja, bedankt.
anonieme razernist
pi_125614339
Sorry voor de foute informaties :$
pi_125614429
Mart Smeets bij DWDD had het nummer nog niet gehoord. Even later laat Mart Smeets favoriete nummers van hemzelf zien, o.a. Paradise van Coldplay. Nou, Mart, daar lijkt het Koningslied dus op! Moet je het intro horen en dat vergelijken met... Helaas zei Matthijs dat niet.
pi_125614877
Kijk, dit soort SBS6-wansmaakgedrochten met praktische kapsels houden wel van dit soort oorkanker:

pi_125615321
Ik ga toch voor dit koningslied!


quote:
Refrein:
Willempie hoor je overal
Willempie is een raar geval
`k Geloof dat niemand weet, hoe of ik heet, maar `t kan me niet schele
"Willempie!" roepen ze me na
"Willempie!" waar ik ga of sta
Ik heet Wim, meer niet. Maar wie me ziet roept toch steeds weer Willempie.

Ik weet nog noe dat ik geboren ben, `t is jaren t`rug
Dat was een hele toestand want ik was niet al te vlug
En toen ik eindelijk daar was kreeg m`n vader plots de hik
Hij dacht eerst aan een ongeluk, maar `t ongeluk was ik

Refrein

In heel het land van stad tot stad weet ieder wie ik ben,
hoewel ik zelf van al die mensen bijna niemand ken
Maar als ze mij zien lopen in een straat of op een plein,
dan roepen ze "Hé Willempie!", wat zou dat nou toch zijn?

Refrein

<"Willempie!" La la la lalaa
"Willempie!" La la la lalaa
Laala laalala lalaa lala lalaa la la laala
"Willempie!" La la la lalaa
"Willempie!"La la la lalaa
Laala laalala
(Willempie!)lalaa lala lalaa (Willempie!)la la laala"Willempie!"
La la la lalaa..

pi_125615907
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 20:50 schreef Nielsch het volgende:
Kijk, dit soort SBS6-wansmaakgedrochten met praktische kapsels houden wel van dit soort oorkanker:

[ afbeelding ]
Waarom maak je je zo druk om een liedje dat je zelfs de term kanker wenst te gebruiken?
pi_125616496
quote:
5s.gif Op maandag 22 april 2013 21:07 schreef De_Guidance het volgende:

[..]

Waarom maak je je zo druk om een liedje dat je zelfs de term kanker wenst te gebruiken?
jij bent maar een suf en vermoeiend persoon.
pi_125616713
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 20:50 schreef Nielsch het volgende:
Kijk, dit soort SBS6-wansmaakgedrochten met praktische kapsels houden wel van dit soort oorkanker:

[ afbeelding ]
De Hitlergroet is na de Tweede Wereldoorlog in Duitsland verboden, evenals het Horst-Wessel-Lied. Volgens § 86a strafwetboek valt de groet onder het vertonen van anticonstitutionele symbolen, wat met maximaal drie jaar cel kan worden bestraft. Oordeelt de rechter op Volksverhetzung (ophitsen tegen een volk, § 130), dan kan de straf maximaal vijf jaar cel zijn.

Onder neonazi's zijn varianten ervan gebruikelijk zoals de naar neonazileider Michael Kühnen genoemde "Kühnengroet", waarbij de arm in plaats van met vlakke hand, met drie gespreide vingers wordt opgeheven die letter W (Widerstand, in de bedoeling van "nationaal verzet") vormen. Deze varianten bestaan slechts ter omzeiling van het verbod, maar zijn inmiddels ook verboden. Zowel binnen als buiten Duitsland wordt het gebruik van de Hitler- of fascistengroet door veel mensen als buitengewoon kwetsend ervaren.

Van wikipedia :P
pi_125617191
We zijn dus nog steeds niet van dit gedrocht af...

Bestaat er ook zoiets als cultuurterrorisme? Dat mensen die straalverbinding op gaan blazen om te voorkomen dat heel Nederland uit pure wanhoop de tv uit het raam moet flikkeren?
Doe maar gewoon, dan doe je al dom genoeg
[quote]Op donderdag 15 januari 2009 11:22 schreef EchtGaaf het volgende:
Ik blijf vinden dat het werk van een CEO zwaar wordt ondergewaardeerd.
  maandag 22 april 2013 @ 21:30:08 #199
93076 BaajGuardian
De echte BG, die tof is.
pi_125617392
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 21:27 schreef DS4 het volgende:
We zijn dus nog steeds niet van dit gedrocht af...

Bestaat er ook zoiets als cultuurterrorisme? Dat mensen die straalverbinding op gaan blazen om te voorkomen dat heel Nederland uit pure wanhoop de tv uit het raam moet flikkeren?
zou toch moeten, het verzet is ook klein begonnen in de 2e wo.
Vraag yvonne maar hoe tof ik ben, die gaf mij er ooit een tagje voor.
pi_125617706
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 21:27 schreef DS4 het volgende:
We zijn dus nog steeds niet van dit gedrocht af...

Bestaat er ook zoiets als cultuurterrorisme? Dat mensen die straalverbinding op gaan blazen om te voorkomen dat heel Nederland uit pure wanhoop de tv uit het raam moet flikkeren?
Hoewel ik beken tot een paar minuten geleden nog nooit van de "Kühnengroet" gehoord te hebben is het wellicht een serieus aanknopingspunt om uitvoering van het lied tegen te gaan (of iig het 3-vingersstukje eruit te halen). Duizenden mensen die een Hitlergroet brengen tijdens de inhuldiging van de vorst zijn misschien geen beelden die je de hele wereld wil laten rondgaan.
  maandag 22 april 2013 @ 21:35:44 #201
172669 Papierversnipperaar
Cafeïne is ook maar een drug.
pi_125617824
quote:
15s.gif Op maandag 22 april 2013 19:13 schreef El_Matador het volgende:


Beter hadden we Tiesto de muziek en een lekkere zangeres de tekst kunnen laten doen.

Faithless, Tonight, the King is our DJ.
Free Assange! Hack the Planet
[b]Op dinsdag 6 januari 2009 19:59 schreef Papierversnipperaar het volgende:[/b]
De gevolgen van de argumenten van de anti-rook maffia
pi_125618325
Dit is ook wel een leuk koningslied:

pi_125618528
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 21:34 schreef Grouch het volgende:

[..]

Hoewel ik beken tot een paar minuten geleden nog nooit van de "Kühnengroet" gehoord te hebben is het wellicht een serieus aanknopingspunt om uitvoering van het lied tegen te gaan (of iig het 3-vingersstukje eruit te halen). Duizenden mensen die een Hitlergroet brengen tijdens de inhuldiging van de vorst zijn misschien geen beelden die je de hele wereld wil laten rondgaan.
De 'W' wordt hier gevormd door de middelvinger, wijsvinger en duim. Is dus niet helemaal gelijk.
  maandag 22 april 2013 @ 21:46:12 #204
172669 Papierversnipperaar
Cafeïne is ook maar een drug.
pi_125618568
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 21:19 schreef Grouch het volgende:

[..]

De Hitlergroet is na de Tweede Wereldoorlog in Duitsland verboden, evenals het Horst-Wessel-Lied. Volgens § 86a strafwetboek valt de groet onder het vertonen van anticonstitutionele symbolen, wat met maximaal drie jaar cel kan worden bestraft. Oordeelt de rechter op Volksverhetzung (ophitsen tegen een volk, § 130), dan kan de straf maximaal vijf jaar cel zijn.

Onder neonazi's zijn varianten ervan gebruikelijk zoals de naar neonazileider Michael Kühnen genoemde "Kühnengroet", waarbij de arm in plaats van met vlakke hand, met drie gespreide vingers wordt opgeheven die letter W (Widerstand, in de bedoeling van "nationaal verzet") vormen. Deze varianten bestaan slechts ter omzeiling van het verbod, maar zijn inmiddels ook verboden. Zowel binnen als buiten Duitsland wordt het gebruik van de Hitler- of fascistengroet door veel mensen als buitengewoon kwetsend ervaren.

Van wikipedia :P
_O-
Free Assange! Hack the Planet
[b]Op dinsdag 6 januari 2009 19:59 schreef Papierversnipperaar het volgende:[/b]
De gevolgen van de argumenten van de anti-rook maffia
pi_125618794
Dan is het wel interessant wie er met dat idee kwam van drie vingers opsteken.
pi_125618875
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 21:45 schreef stalybridge het volgende:

[..]

De 'W' wordt hier gevormd door de middelvinger, wijsvinger en duim. Is dus niet helemaal gelijk.
Het liedje zegt "3 vingers". Niet welke vingers & middelvinger, wijsvinger en duim zijn voor de meeste mensen een stuk makkelijker op te steken.

Overigens ga ik er volledig van uit dat geen van de makers een hitlergroet in gedachten had toen ze het schreven. Zo negatief ben ik nu ook weer niet ;)
pi_125619491
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 21:50 schreef Grouch het volgende:

[..]

Het liedje zegt "3 vingers". Niet welke vingers & middelvinger, wijsvinger en duim zijn voor de meeste mensen een stuk makkelijker op te steken.

Overigens ga ik er volledig van uit dat geen van de makers een hitlergroet in gedachten had toen ze het schreven. Zo negatief ben ik nu ook weer niet ;)
Heb je gelijk in. Komt door bij mij door de clip. Daar steken ze de drie middelste op.

Dan toch maar een heil Willem t-shirt laten maken (incl drie vinger groet)..
  maandag 22 april 2013 @ 22:07:57 #208
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
  maandag 22 april 2013 @ 22:13:44 #209
366803 AthCom
Overigens ...
pi_125620310
quote:
Wel een goed stuk. Wat natuurlijk ook misging met het koningslied was de taal zelf. In een normaal popnummer valt men er niet zo over, maar bij een nummer dat een nationale allure moet uitstralen, kun je het niet maken zulke kromme zinnen in je lied op te nemen.
Moira. is tof. :7
pi_125621150
quote:
Klein detail: het meeste commentaar ging over de tekst.
Was dat Ewbanks afdeling ? Nee...
  maandag 22 april 2013 @ 22:35:10 #211
44745 Ixnay
On The Hombre
pi_125621544
Misschien is het al gevraagd hè, maar ik hoop werkelijk dat dit gedrocht in geluidvorm niet van belastinggeld betaald is.

Tenenkrommend gênant dit.

Als republiekein wordt het wel heel gemakkelijk zo om de achterlijkheid van de monarchie aan te tonen.

Maak dan een lied over hoe wij bezuinigen op bejaarden in verzorgingstehuizen. Ons onderwijs dat hopeloos steeds verder achter de rest van Europa achterloopt. De liegende premier. De corrupte banken.

Als je een lied over Nederland wil maken houd het dan realistisch aub.
  maandag 22 april 2013 @ 22:36:42 #212
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_125621625
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 22:27 schreef Grouch het volgende:

[..]

Klein detail: het meeste commentaar ging over de tekst.
Was dat Ewbanks afdeling ? Nee...
Volgens mij was ie wel eindverantwoordelijk.
pi_125621694
Belachelijk nummer , wie verzint die teks echt :S
Meer iets voor Kim Jong ill
pi_125621961
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 22:27 schreef Grouch het volgende:

[..]

Klein detail: het meeste commentaar ging over de tekst.
Was dat Ewbanks afdeling ? Nee...
je bedoelt dat gejatte deel?
pi_125622153
quote:
1s.gif Op maandag 22 april 2013 22:43 schreef JoPiDo het volgende:

[..]

je bedoelt dat gejatte deel?
De muziek was van Ewbank. En afhankelijk van wie je gelooft gejat of uit een laatje gevist.
Maar het tekstschrijversteam bestond uit Daphne Deckers, Alain Clark, Guus Meeuwis, Ali B, Lange Frans en nog een paar mensen.

Nu zal Ewbank vast wel een dikke vinger in de pap gehad hebben - maar voor zover ik kan nagaan was hij niet de "tekstbaas van de bende" ;)
  maandag 22 april 2013 @ 22:50:01 #216
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_125622271
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 22:47 schreef Grouch het volgende:

[..]

De muziek was van Ewbank. En afhankelijk van wie je gelooft gejat of uit een laatje gevist.
Maar het tekstschrijversteam bestond uit Daphne Deckers, Alain Clark, Guus Meeuwis, Ali B, Lange Frans en nog een paar mensen.

Nu zal Ewbank vast wel een dikke vinger in de pap gehad hebben - maar voor zover ik kan nagaan was hij niet de tekstbaas.
Nee maar de opdracht was aan Ewbank en hij is dus eindverantwoordelijke. En voor iemand met zoveel ervaring is het natuurlijk bizar dat hij dat goedkeurt.
pi_125623948
Ja duh hij is ook eindverantwoordelijke, snap alleen niet waarom die gast niet tegen kritiek kan.... :S
Het is niet zomaar een nummer maar "het koningslied" kan je verwachten dat iedereen daar dan zn commentaar over wilt geven......
  maandag 22 april 2013 @ 23:26:46 #218
93076 BaajGuardian
De echte BG, die tof is.
pi_125624537
kritiek kan niet op zo'n eigentijdse BACH.

:')
Vraag yvonne maar hoe tof ik ben, die gaf mij er ooit een tagje voor.
pi_125624957
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 23:26 schreef BaajGuardian het volgende:
kritiek kan niet op zo'n eigentijdse BACH.

:')
haha ja

Bach mag ik trouwens al helemaal niet, Ze zeggen niet voor niets "een dooie mof wie ik niet mag, Johan Sebastiaan Bach"
  maandag 22 april 2013 @ 23:57:34 #220
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
  † In Memoriam † dinsdag 23 april 2013 @ 00:02:55 #221
108371 sinterklaaskapoentje
Wie komt er alle jaren...
pi_125626163
quote:
Goed stuk, niemand heeft het lef te zeggen dat het het stuk slecht was. De deelnemende BN-ers roepen dat smaken verschillen en zijn zogenaamd geschockt door reacties (alsof types als Ali B en Gordon nooit zulke reacties over zichzelf lezen). Ewbank trekt het terug en geeft de schuld aan de haatberichten.
:')
  dinsdag 23 april 2013 @ 00:04:52 #222
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_125626210
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 april 2013 00:02 schreef sinterklaaskapoentje het volgende:

[..]

Goed stuk, niemand heeft het lef te zeggen dat het het stuk slecht was. De deelnemende BN-ers roepen dat smaken verschillen en zijn zogenaamd geschockt door reacties (alsof types als Ali B en Gordon nooit zulke reacties over zichzelf lezen). Ewbank trekt het terug en geeft de schuld aan de haatberichten.
Vooral de reactie van die Piet de Geus is geweldig goed

quote:
Dat soort mensen wonen niet in dat reservaat en dat soort stemmen horen ze normaal ook niet. Het zijn kringetjes van b-artiesten die elkaar bevestigen op de nationale campingzender, waar je al een heel bekende Nederlander bent en een eigen programma krijgt als je je op real-life tv hebt klemgezopen in Chersonissos. Of waar men elkaar op de schouders slaat en samen een liedje zingt voor Amstel bier.

In die kringen heb je persoonlijkheid als je half Haags brabbelt of met een Zeeuws accent de meest wanstaltige Engelstalige liedjes zingt. Hoezo correct Nederlands? Dat is iets voor de elite en die blijft ver voorbij de horizon.

In feite is er nu rond dat Koningslied iets unieks gebeurd: het reservaat kreeg eens een tikje terug. En dat is men daar niet gewend, want het zijn mensen die zichzelf als norm van alle dingen zien. Van die buurtbarbecuetypes die de muziek altijd te hard zetten en als iemand daar commentaar op heeft nog maar eens luid en duidelijk zeggen dat dat toch gezellig is! Want hun gezellig is voor de hele wereld gezellig.

Net zoals de hele wereld het gezellig moet vinden als ze rond een voetbaltoernooi de hele straat oranje maken, een tribune bouwen en (onvermijdelijk) een tapkast installeren. Of in jurk en neptieten danwel met een klomp op de kop Oranje achterna trekken. En net zoals de hele wereld het gezellig moet vinden dat ze op Koninginnedag wildplassend door de straten van Amsterdam schuimen. En zoals de hele wereld het ook dolletjes moet vinden als ze vanuit de provincie naar hetzelfde Amsterdam trekken voor hun vrijgezellenfeesten.

Dat niet de hele wereld is zoals zij, ontgaat ze kennelijk. Het is ook zo verleidelijk: drie keer de Arena vol in het wit geklede gekkies voor de "toppers", dan krijg je toch ook het idee dat je met zijn allen bent? Drie keer de Gelredome vol in het rood geklede fans van Borsato, dan krijg je toch ook de indruk dat je met de hele wereld bent?

Dat is echt een cultuurdingetje uit die kringen, want hoe massaal ook: de bezoekers van Pinkpop of Lowlands hebben nooit de indruk dat de rest van de wereld net zo is als zij. Misschien voelen ze zich zelfs wel een beetje bijzonder met zijn allen.

Maar dit keer presenteerde het SBS-volk zich kennelijk een keer te nadrukkelijk als de maat der dingen. Eindelijk kregen ze een keer te horen dat wat ze brabbelen geen Nederlands is. Eindelijk werd hen een keer verteld dat die Ewbank-bombast geen smaakvolle muziek is. En het zou ook eens tijd worden.

Natuurlijk komt het hard aan, als je niet gewend bent om met de buitenwereld geconfronteerd te worden. Als je zelfs geen benul hebt van die buitenwereld. Nou ja, behalve dat er ergens een Grachtengordel is waar je net zo lekker op kunt schelden als op de hoge heren in Den Haag. Blijkt gvd ineens dat ze terug kunnen meppen. Ja, dan ga je als Ewbank zijnde natuurlijk even gestrekt.
  dinsdag 23 april 2013 @ 00:09:16 #223
256363 ZoKanIkHetOok
Also twitterte Zarathustra.
pi_125626342
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 april 2013 00:04 schreef Hexagon het volgende:

[..]

Vooral de reactie van die Piet de Geus is geweldig goed

[..]

Zeer sterk! :)
  dinsdag 23 april 2013 @ 00:10:06 #224
256363 ZoKanIkHetOok
Also twitterte Zarathustra.
pi_125626361
Op sommige plekken is het Koningslied wél een hit. Maar ook daar pakken Ewbank's zinnen niet echt gunstig uit.

  † In Memoriam † dinsdag 23 april 2013 @ 00:13:34 #225
108371 sinterklaaskapoentje
Wie komt er alle jaren...
pi_125626437
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 april 2013 00:04 schreef Hexagon het volgende:

[..]

Vooral de reactie van die Piet de Geus is geweldig goed

[..]

Wel mooi stuk, maar ik denk toch dat de meeste BN-ers vaak genoeg haatberichten over zichzelf lezen toch?
:')
  dinsdag 23 april 2013 @ 00:24:48 #226
134103 gebrokenglas
Half human, half coffee
pi_125626675
Ook wel leuk in het RTL4 journaal: toen een journalist naar de Porsche van Ewbank snelde om John even wat vragen te stellen over de kwestie, scheurde meneer zonder iets te zeggen weg... Wat een looser ben je dan... Wel een beetje popie doen in DWDD, maar dit niet als een man kunnen dragen. kritiek niet aankunnen. Kies dan een ander beroep....

[ Bericht 0% gewijzigd door gebrokenglas op 23-04-2013 00:30:42 ]
How can I make this topic about me?
  dinsdag 23 april 2013 @ 00:27:06 #227
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_125626728
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 april 2013 00:13 schreef sinterklaaskapoentje het volgende:

[..]

Wel mooi stuk, maar ik denk toch dat de meeste BN-ers vaak genoeg haatberichten over zichzelf lezen toch?
Haatberichten van willekeurige burgers daar kun je je voor afsluiten. Zeker zolang je volle zalen trekt met je eigen publiek. Maar nu blijkt ineens dat toch niet alles wat ze aanraken in goud zal veranderen. En omdat ze er nu echt niet omheen kunnen om met de rest van Nederland geconfronteerd te worden.

Ditmaal kwam de aanval ook van BN'ers met meer gezag zoals Sylvia Witteman, Paul van Vliet, Wim Daniels en Wim de Bie. Een dergelijke stevige confrontatie tussen verschillende groepen bekende Nederlanders zie je zelden. En het is dan erg vervelend om op die manier op je plek gezet te worden.

Eigenlijk zijn we getuige van een zeldzaam venijnige clash van BN'ers van twee verschillende circuits.
pi_125626864
quote:
6s.gif Op dinsdag 23 april 2013 00:24 schreef gebrokenglas het volgende:
Wel een beetje popie doen in DWDD, maar dit niet als een man kunnen dragen. kritiek niet aankunnen. Kies dan een ander beroep....
Ja dit snap ik dus echt niet, er is toch altijd kritiek, en je kunt extra veel verwachten bij dit project...
pi_125626896
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 april 2013 00:34 schreef MrSweets het volgende:

[..]

Ja dit snap ik dus echt niet, er is toch altijd kritiek, en je kunt extra veel verwachten bij dit project...
Is 'ie niet gewend hè.
sig verwijderd door FA
  Admin dinsdag 23 april 2013 @ 00:36:50 #230
2589 crew  yvonne
On(t)deugend
pi_125626922
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 april 2013 00:10 schreef ZoKanIkHetOok het volgende:
Op sommige plekken is het Koningslied wél een hit. Maar ook daar pakken Ewbank's zinnen niet echt gunstig uit.

[ afbeelding ]
_O-
Yvonne riep ergens: Static is gewoon Static, je leeft met hem of niet.
Geen verborgen agenda's, trouw, grote muil, lief hartje, bang voor bloed, scheld FA's graag uit voor lul.


Op dinsdag 26 oktober 2021 16:46 schreef Elan het volgende:
Hier sta ik dan weer niet van te kijken Zelfs het virus is bang voor jou.
  dinsdag 23 april 2013 @ 00:41:44 #231
10763 popolon
Fetchez la vache!
pi_125627027
Dit is Nederland op z'n best.
Patience is not one of my virtues, neither is memory. Or patience for that matter.
pi_125627191
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 21:27 schreef DS4 het volgende:
We zijn dus nog steeds niet van dit gedrocht af...

Bestaat er ook zoiets als cultuurterrorisme? Dat mensen die straalverbinding op gaan blazen om te voorkomen dat heel Nederland uit pure wanhoop de tv uit het raam moet flikkeren?
Of gewoon even ergens mee dreigen. Was vandaag genoeg om al het onderwijs in Leiden plat te leggen...

Disclaimer: hoi AIVD :W Dit was een grapje, niet mijn idee en ook geen oproep. w/
  Admin dinsdag 23 april 2013 @ 00:55:57 #233
2589 crew  yvonne
On(t)deugend
pi_125627284
quote:
10s.gif Op dinsdag 23 april 2013 00:41 schreef popolon het volgende:
Dit is Nederland op z'n best.
Mooi toch, ik lach me al dagen rot.
Yvonne riep ergens: Static is gewoon Static, je leeft met hem of niet.
Geen verborgen agenda's, trouw, grote muil, lief hartje, bang voor bloed, scheld FA's graag uit voor lul.


Op dinsdag 26 oktober 2021 16:46 schreef Elan het volgende:
Hier sta ik dan weer niet van te kijken Zelfs het virus is bang voor jou.
  dinsdag 23 april 2013 @ 00:59:03 #234
279682 theguyver
Sidekick van A tuin-hek!
pi_125627334
heerlijk dit gezeur om een liedje *O* *O* *O* *O* *O*
Er staat nog een vraag voor u open!!
pi_125627388
Had een Idols-achtige competitie met verschillende inzendingen georganiseerd en er had nog iets van democratie en zuivering plaats kunnen vinden.

1 lied presenteren, dat niet goed QC'en en dan verbaasd zijn dat er kritiek komt, is al een domme move, maar als het lied dan ook gewoon nietszeggend is, is het nog veel erger.

Het is niet zomaar een liedje dat niet eens in de hitlijsten gaat komen, het is een speciaal lied voor de eerste koning sinds 1890...

Een mix van tangomuziek met een correcte Nederlandse tekst had sowieso leuker geweest. Of wat ik eerder voorstelde; Tiesto voor de muziek en een goeie zangeres voor de teksten.
The only limit is your own imagination
Ik ben niet gelovig aangelegd en maak daarin geen onderscheid tussen dominees, imams, scharenslieps, autohandelaren, politici en massamedia

Waarom er geen vliegtuig in het WTC vloog
  dinsdag 23 april 2013 @ 01:11:05 #236
211554 BlueMage
FOK! Insect
pi_125627506
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 april 2013 00:55 schreef yvonne het volgende:

[..]

Mooi toch, ik lach me al dagen rot.
Ik ook. Geweldige soap en goeie afleiding zodat serieuze onderwerpen even vergeten worden. :D _O-
Hallon!
pi_125627572
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 april 2013 00:04 schreef Hexagon het volgende:

[..]

Vooral de reactie van die Piet de Geus is geweldig goed

[..]

Ik vind die reactie beter dan jouw uiteenzetting, zonder dat ik die trouwens wil afkraken. Het is zeker geen slecht verhaal hoor, begrijp me niet verkeerd. Maar ik mis in jouw betoog het voortraject. Je richt je pijlen te veel op Ewbank als componist. Ik twijfel niet zozeer aan de vakbekwaamheid van die man; ik zie meer haken en ogen aan het keurslijf (of harnas) waar hij in gedrukt is. Joop van den Ende (lid van het Comité Inhuldiging) beaamde die fout vanavond met zoveel woorden bij DWDD.

Het probleem is volgens mij niet Ewbank, het probleem is de aanpak: het gebruikelijke 'brede' rijtje artiesten, met voor ieder wat wils, doorgeslagen (polder)democratie door 'het volk' te vragen om tekstideeën, met als resultaat een bizar brouwsel. En het ergste is nog wel het hiphop-stukje. Ten eerste dat er überhaupt zo'n stukje in moet; waarom in vredesnaam? En ten tweede inhoud daarvan. Als zélfs Ali B. de wenkbrauwen al fronst...

Ik vind dat Piet de Geus beter aanduidt waar het echte probleem zit: we hebben in Nederland een boel artiesten opgehemeld die goed zijn in nadoen. Denk aan De Toppers die avonden op rij de bekende "meezingers" brengen, zodat het publiek lekker kan meebrullen. We kijken met miljoenen tegelijk naar zangwedstrijden als The Voice, waar figuren als Marco Borsato bijna hysterisch op een knop rammen als ze een goede zangstem horen. Alsof artiest-zijn alleen gaat om goed kunnen zingen.

Wansmaak regeert in Nederland. De continue hang naar het verleden: de nostalgie. De talloze meezing-programma's op tv, de jaarlijkse opgeklopte hype die Top 2000 heet, noem maar op. Nieuwe muziek, progressie, veranderingen, vernieuwing? Nederland is er vies van.

We spelen veel liever op safe. Een succesvolle componist, een legertje bekende artiesten (vooral breed casten graag), plichtmatig hiphop-stukje en über-democratische tekst, met input van het volk; want dat mag niet buitenspel staan. Dat alles met een dramatisch resultaat. Een gewaagde keuze voor Spinvis of Henny Vrienten is veel te "eng"... het is niet "massa" genoeg.

Echt, dit Koningsgedrocht is echt niet zo toevallig: het is een logisch gevolg van hoe Nederland cultureel in elkaar steekt, al jarenlang. Kijk maar naar hoe denigrerend Nederlanders al jaren over het Songfestival doen, kijk maar naar de bagger die de Single Top 100 wekelijks aanvoert, kijk maar naar de geringe aandacht voor nieuwe muziek, de bekrompen leeftijdsgebonden doelgroep-radio en nog veel meer zaken.

Alles is gericht op het "pleasen" van de grote massa. Dat RTL-afscheidslied voor Beatrix, "Oranje Boven" van André van Duin en de nieuwste incarnatie van Hennie Huismans "Met zijn allen" zijn daar geweldige voorbeelden van. Laten we vooral niks nieuws bedenken, maar iets dat "de mensen" makkelijk kunnen meezingen. Wat dat betreft wil ik zelfs nog wel een lans breken voor Ewbank, die tenminste iets nieuws heeft geprobeerd te schrijven, al is het nog steeds erg safe.

Het geeft te denken dat twee Utrechtse studenten een liedje in elkaar zetten dat tien keer origineler en geestiger is dan het échte Koningslied. Waarom? Omdat ze zichzelf zijn, zonder dat ze een breed publiek willen pleasen. Maar dat soort artiesten of mensen als Spinvis werkelijk inschakelen is een risico dat we in Nederland niet durven te nemen.
pi_125627657
quote:
6s.gif Op dinsdag 23 april 2013 01:02 schreef El_Matador het volgende:
Had een Idols-achtige competitie met verschillende inzendingen georganiseerd en er had nog iets van democratie en zuivering plaats kunnen vinden.
Een beter bewijs van mijn bovenstaande betoog is niet denkbaar. Bedankt, El_Matador.

Met alle respect, maar dit is precies het soort denken waar cultureel / muzikaal Nederland kapot aan gaat. Als het Koningslied ergens last van heeft, is het wel de doorgeslagen democratie.
  dinsdag 23 april 2013 @ 01:20:31 #239
211554 BlueMage
FOK! Insect
pi_125627668
...and the soap continues: Marco Borsato zingt Wilhelmus op 30 april :D
Hallon!
pi_125627672
quote:
10s.gif Op dinsdag 23 april 2013 01:19 schreef Elfletterig het volgende:

[..]

Een beter bewijs van mijn bovenstaande betoog is niet denkbaar. Bedankt, El_Matador.

Met alle respect, maar dit is precies het soort denken waar cultureel / muzikaal Nederland kapot aan gaat. Als het Koningslied ergens last van heeft, is het wel de doorgeslagen democratie.
Nee, want die Idols-competitie filtert. Nu krijgt het volk 1 keuze (die geen keuze is, want je kan niet neestemmen tegen een wanproduct) en als die keuze niet goed blijkt, krijgen we TOCH het nummer, want een week is te weinig tijd om nog iets beters te maken.
The only limit is your own imagination
Ik ben niet gelovig aangelegd en maak daarin geen onderscheid tussen dominees, imams, scharenslieps, autohandelaren, politici en massamedia

Waarom er geen vliegtuig in het WTC vloog
pi_125627685
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 april 2013 01:14 schreef Elfletterig het volgende:

[..]

Ik vind die reactie beter dan jouw uiteenzetting, zonder dat ik die trouwens wil afkraken. Het is zeker geen slecht verhaal hoor, begrijp me niet verkeerd. Maar ik mis in jouw betoog het voortraject. Je richt je pijlen te veel op Ewbank als componist. Ik twijfel niet zozeer aan de vakbekwaamheid van die man; ik zie meer haken en ogen aan het keurslijf (of harnas) waar hij in gedrukt is. Joop van den Ende (lid van het Comité Inhuldiging) beaamde die fout vanavond met zoveel woorden bij DWDD.

Het probleem is volgens mij niet Ewbank, het probleem is de aanpak: het gebruikelijke 'brede' rijtje artiesten, met voor ieder wat wils, doorgeslagen (polder)democratie door 'het volk' te vragen om tekstideeën, met als resultaat een bizar brouwsel. En het ergste is nog wel het hiphop-stukje. Ten eerste dat er überhaupt zo'n stukje in moet; waarom in vredesnaam? En ten tweede inhoud daarvan. Als zélfs Ali B. de wenkbrauwen al fronst...

Ik vind dat Piet de Geus beter aanduidt waar het echte probleem zit: we hebben in Nederland een boel artiesten opgehemeld die goed zijn in nadoen. Denk aan De Toppers die avonden op rij de bekende "meezingers" brengen, zodat het publiek lekker kan meebrullen. We kijken met miljoenen tegelijk naar zangwedstrijden als The Voice, waar figuren als Marco Borsato bijna hysterisch op een knop rammen als ze een goede zangstem horen. Alsof artiest-zijn alleen gaat om goed kunnen zingen.

Wansmaak regeert in Nederland. De continue hang naar het verleden: de nostalgie. De talloze meezing-programma's op tv, de jaarlijkse opgeklopte hype die Top 2000 heet, noem maar op. Nieuwe muziek, progressie, veranderingen, vernieuwing? Nederland is er vies van.

We spelen veel liever op safe. Een succesvolle componist, een legertje bekende artiesten (vooral breed casten graag), plichtmatig hiphop-stukje en über-democratische tekst, met input van het volk; want dat mag niet buitenspel staan. Dat alles met een dramatisch resultaat. Een gewaagde keuze voor Spinvis of Henny Vrienten is veel te "eng"... het is niet "massa" genoeg.

Echt, dit Koningsgedrocht is echt niet zo toevallig: het is een logisch gevolg van hoe Nederland cultureel in elkaar steekt, al jarenlang. Kijk maar naar hoe denigrerend Nederlanders al jaren over het Songfestival doen, kijk maar naar de bagger die de Single Top 100 wekelijks aanvoert, kijk maar naar de geringe aandacht voor nieuwe muziek, de bekrompen leeftijdsgebonden doelgroep-radio en nog veel meer zaken.

Alles is gericht op het "pleasen" van de grote massa. Dat RTL-afscheidslied voor Beatrix, "Oranje Boven" van André van Duin en de nieuwste incarnatie van Hennie Huismans "Met zijn allen" zijn daar geweldige voorbeelden van. Laten we vooral niks nieuws bedenken, maar iets dat "de mensen" makkelijk kunnen meezingen. Wat dat betreft wil ik zelfs nog wel een lans breken voor Ewbank, die tenminste iets nieuws heeft geprobeerd te schrijven, al is het nog steeds erg safe.

Het geeft te denken dat twee Utrechtse studenten een liedje in elkaar zetten dat tien keer origineler en geestiger is dan het échte Koningslied. Waarom? Omdat ze zichzelf zijn, zonder dat ze een breed publiek willen pleasen. Maar dat soort artiesten of mensen als Spinvis werkelijk inschakelen is een risico dat we in Nederland niet durven te nemen.
De massa is dom en houdt daarom van domme dingen, dit is altijd zo geweest. Het Koningslied had een verbroederend lied moeten worden, zoals 'Brabant' van Guus Meeuwis dat is voor Brabant. Dat heeft niks met mainstream of conservatisme te maken. En Spinvis inschakelen voor een Koningslied dat een lied van het normale volk hoort te zijn :') Voel is aan je hoofd
pi_125627770
quote:
6s.gif Op dinsdag 23 april 2013 01:20 schreef El_Matador het volgende:

[..]

Nee, want die Idols-competitie filtert. Nu krijgt het volk 1 keuze (die geen keuze is, want je kan niet neestemmen tegen een wanproduct) en als die keuze niet goed blijkt, krijgen we TOCH het nummer, want een week is te weinig tijd om nog iets beters te maken.
We sturen dit jaar ook zonder verdere stem-mogelijkheid een nummer naar het Songfestival. Dat nummer en de artiest zijn gewoon aangewezen, zonder dat er een nationale voorronde of iets dergelijks aan te pas kwam. Ik heb haast niemand horen klagen, want het is het Songfestival maar.

Door al die bagger-zang-programma's op tv (goed kunnen zingen is NIET hetzelfde als een goed artiest zijn en een goed nummer kunnen schrijven), is overal op stemmen de norm geworden. Iedereen moet en zal stemmen; zo komt de kwaliteit wel bovendrijven, nietwaar?


I rest my case.
pi_125627796
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 april 2013 01:22 schreef Loop-y het volgende:

[..]

De massa is dom en houdt daarom van domme dingen, dit is altijd zo geweest. Het Koningslied had een verbroederend lied moeten worden, zoals 'Brabant' van Guus Meeuwis dat is voor Brabant. Dat heeft niks met mainstream of conservatisme te maken. En Spinvis inschakelen voor een Koningslied dat een lied van het normale volk hoort te zijn :') Voel is aan je hoofd
Spinvis was niet mijn idee. En iemand die mij aanschrijft met "voel is aan je hoofd" moet zichzelf eens aan het hoofd voelen. Iemand die "voel is aan je hoofd" schrijft, is zelf onderdeel van de domme massa. Het ga je goed. :W
pi_125627848
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 april 2013 01:29 schreef Elfletterig het volgende:

[..]

Spinvis was niet mijn idee. En iemand die mij aanschrijft met "voel is aan je hoofd" moet zichzelf eens aan het hoofd voelen. Iemand die "voel is aan je hoofd" schrijft, is zelf onderdeel van de domme massa. Het ga je goed. :W
U bent gefrustreerd, merk ik?
pi_125627881
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 april 2013 01:27 schreef Elfletterig het volgende:

[..]

We sturen dit jaar ook zonder verdere stem-mogelijkheid een nummer naar het Songfestival. Dat nummer en de artiest zijn gewoon aangewezen, zonder dat er een nationale voorronde of iets dergelijks aan te pas kwam. Ik heb haast niemand horen klagen, want het is het Songfestival maar.

Door al die bagger-zang-programma's op tv (goed kunnen zingen is NIET hetzelfde als een goed artiest zijn en een goed nummer kunnen schrijven), is overal op stemmen de norm geworden. Iedereen moet en zal stemmen; zo komt de kwaliteit wel bovendrijven, nietwaar?


I rest my case.
Er is niets mis met stemmen. Het grote probleem van dit lied is niet eens dat het slecht is, maar dat er geen publieke kwaliteitscontrole is; men heeft het maar te slikken.

En dat maakt John Ewbank als eindverantwoordelijke nog slechter dan al die Idols-sterretjes bij elkaar. Die worden er immers uitgefilterd.

Het Eurovisiesongfestival is een politiek vriendjesinstrument en derhalve geen serieus vergelijkingsmateriaal in een liedjeswedstrijd.
The only limit is your own imagination
Ik ben niet gelovig aangelegd en maak daarin geen onderscheid tussen dominees, imams, scharenslieps, autohandelaren, politici en massamedia

Waarom er geen vliegtuig in het WTC vloog
  dinsdag 23 april 2013 @ 01:35:28 #246
365860 AdoraBelle
graag verwijderen
pi_125627882
quote:
10s.gif Op dinsdag 23 april 2013 01:20 schreef BlueMage het volgende:
...and the soap continues: Marco Borsato zingt Wilhelmus op 30 april :D
Dat is al oud nieuws toch? Ik hoorde Joop van den Ende op tv zeggen dat ze gewoon doorgaan met het Koningslied.
Oftewel, de mening van het volk wordt gewoon compleet genegeerd want de mening van de artiesten en muziekindustrie is belangrijker.
pi_125627907
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 april 2013 01:32 schreef Loop-y het volgende:

[..]

U bent gefrustreerd, merk ik?
Nee, ik stel vast dat je te kortzichtig bent om een zinnige discussie mee te voeren. Gefrustreerd zou ik zijn als het hier ging om iets dat me na aan het hart ging. Dat is met dit Koningslied beslist niet het geval.
pi_125627917
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 april 2013 01:35 schreef AdoraBelle het volgende:

[..]

Dat is al oud nieuws toch? Ik hoorde Joop van den Ende op tv zeggen dat ze gewoon doorgaan met het Koningslied.
Oftewel, de mening van het volk wordt gewoon compleet genegeerd want de mening van de artiesten en muziekindustrie is belangrijker.
Van slechts een zeer klein clubje artiesten dan. Het nummer is landsbreed afgekraakt.

Het zal wel iets juridisch zijn; je mag je niet terugtrekken als het tegenvalt, zal het contract wel gezegd hebben.
The only limit is your own imagination
Ik ben niet gelovig aangelegd en maak daarin geen onderscheid tussen dominees, imams, scharenslieps, autohandelaren, politici en massamedia

Waarom er geen vliegtuig in het WTC vloog
pi_125627935
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 april 2013 01:37 schreef Elfletterig het volgende:

[..]

Nee, ik stel vast dat je te kortzichtig bent om een zinnige discussie mee te voeren. Gefrustreerd zou ik zijn als het hier ging om iets dat me na aan het hart ging. Dat is met dit Koningslied beslist niet het geval.
Ik deel je ergernis over het verkeerd gebruik van het woordje "es" of "eens", maar om dan gelijk op de man te spelen is ook weinig doordacht. Volgens je eigen beschuldigingen hoor je zelf daarmee net zo hard tot "de domme massa".
The only limit is your own imagination
Ik ben niet gelovig aangelegd en maak daarin geen onderscheid tussen dominees, imams, scharenslieps, autohandelaren, politici en massamedia

Waarom er geen vliegtuig in het WTC vloog
  dinsdag 23 april 2013 @ 01:39:29 #250
365860 AdoraBelle
graag verwijderen
pi_125627936
quote:
6s.gif Op dinsdag 23 april 2013 01:38 schreef El_Matador het volgende:

[..]

Van slechts een zeer klein clubje artiesten dan. Het nummer is landsbreed afgekraakt.

Het zal wel iets juridisch zijn; je mag je niet terugtrekken als het tegenvalt, zal het contract wel gezegd hebben.
Laat ze gewoon een ander nummer zingen. Of laat ze gewoon helemaal niet zingen. Dat hele idee van een lied dat voor de nieuwe koning gezongen moet worden slaat sowieso nergens op.

Het enige dat erger is, is dat ze nu krampachtig vasthouden aan iets waarvan we allemaal weten dat het kut is.
pi_125627977
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 april 2013 01:39 schreef AdoraBelle het volgende:

[..]

Laat ze gewoon een ander nummer zingen. Of laat ze gewoon helemaal niet zingen. Dat hele idee van een lied dat voor de nieuwe koning gezongen moet worden slaat sowieso nergens op.

Het enige dat erger is, is dat ze nu krampachtig vasthouden aan iets waarvan we allemaal weten dat het kut is.
Het Wilhelmus is ook een draak van een nummer. Volkomen uit de tijd.

Er zijn zat goede tekstschrijvers en musici die prima behoorlijke dingen kunnen maken samen. Laat een stuk of 8 van dat soort projectjes meedoen in een Idols-achtige verkiezing en je hebt A) kwaliteit en B) redelijke overeenstemming onder de bevolking.

Dat laatste is inderdaad erg (vooral na het gejammer van Ewbank gisteren), maar is waarschijnlijk niet de schuld van de huidige club droeftoeters achter dit nietszeggende niemendalletje.
The only limit is your own imagination
Ik ben niet gelovig aangelegd en maak daarin geen onderscheid tussen dominees, imams, scharenslieps, autohandelaren, politici en massamedia

Waarom er geen vliegtuig in het WTC vloog
pi_125627999
quote:
6s.gif Op dinsdag 23 april 2013 01:35 schreef El_Matador het volgende:

[..]

Er is niets mis met stemmen. Het grote probleem van dit lied is niet eens dat het slecht is, maar dat er geen publieke kwaliteitscontrole is; men heeft het maar te slikken.

En dat maakt John Ewbank als eindverantwoordelijke nog slechter dan al die Idols-sterretjes bij elkaar. Die worden er immers uitgefilterd.

Het Eurovisiesongfestival is een politiek vriendjesinstrument en derhalve geen serieus vergelijkingsmateriaal in een liedjeswedstrijd.
Het grote probleem van het lied is dat het WEL slecht is. Erbarmelijk slecht, zelfs. Tekstueel is het nog belabberder dan muzikaal. Het nummer is ongemerkt allang onderhevig aan alles wat jij zo graag wilt: de invloed van het volk. Dat er niet is gestemd (alsof stemmen een norm is), doet daar niks aan af. De muziek is middle of the road en safe. Een breed scala aan artiesten (voor ieder wat wils) zingt mee en de tekst is samengesteld uit input van maar liefst 3.000 Nederlanders. Wat wil je nog meer?

You get what you give, nogmaals. Dit nummer is het onvermijdelijke resultaat van de muziekcultuur die Nederland al jarenlang domineert. Maar laten we het niet groter maken dan het is. Waarom zouden we dat doen, terwijl we tegelijkertijd het Songfestival de grond in trappen. Dat draait nota bene nog om muziek. Dit Koningslied is slechts een liedje dat bij aanvang van een meezingconcert (het woord alleen al :') ) ten gehore wordt gebracht; meer niet.

Ik wilde het nummer eerst zwakbegaafd noemen, maar heb later voor andere woorden gekozen. Het is namelijk niet eerlijk tegenover zwakbegaafden. Die kunnen het namelijk niet helpen dat ze zo zijn.
pi_125628020
quote:
6s.gif Op dinsdag 23 april 2013 01:39 schreef El_Matador het volgende:

[..]

Ik deel je ergernis over het verkeerd gebruik van het woordje "es" of "eens", maar om dan gelijk op de man te spelen is ook weinig doordacht. Volgens je eigen beschuldigingen hoor je zelf daarmee net zo hard tot "de domme massa".
Ik zie iemand een paar domme opmerkingen maken, nota bene over de "domme massa" en dan afsluiten met "voel is aan je hoofd". Sorry, maar dan kan ik je echt niet meer serieus nemen.

En van op de man spelen ben jij ook niet vies. Ga nou niet roomser dan de Paus zitten doen hier. :')
pi_125628024
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 april 2013 01:43 schreef Elfletterig het volgende:

[..]

Het grote probleem van het lied is dat het WEL slecht is. Erbarmelijk slecht, zelfs. Tekstueel is het nog belabberder dan muzikaal. Het nummer is ongemerkt allang onderhevig aan alles wat jij zo graag wilt: de invloed van het volk.
Godverdomme 11letterig, KAP es met dat stromannengedoe en houd die beschuldigingen es voor je. OF je leest wat ik schrijf, OF lees mij gewoon niet.

Ik ga me niet lopen verdedigen tegen wat JOUW hersenspin(vis)sels jou over mij denken te moeten vertellen.

Volgende keer ga ik mijn eerste topicreport maken, want die smaad mag je voor je houden. :r
The only limit is your own imagination
Ik ben niet gelovig aangelegd en maak daarin geen onderscheid tussen dominees, imams, scharenslieps, autohandelaren, politici en massamedia

Waarom er geen vliegtuig in het WTC vloog
pi_125628044
quote:
12s.gif Op dinsdag 23 april 2013 01:42 schreef El_Matador het volgende:

Er zijn zat goede tekstschrijvers en musici die prima behoorlijke dingen kunnen maken samen. Laat een stuk of 8 van dat soort projectjes meedoen in een Idols-achtige verkiezing en je hebt A) kwaliteit en B) redelijke overeenstemming onder de bevolking.
The only limit is your own imagination
Ik ben niet gelovig aangelegd en maak daarin geen onderscheid tussen dominees, imams, scharenslieps, autohandelaren, politici en massamedia

Waarom er geen vliegtuig in het WTC vloog
pi_125628066
quote:
13s.gif Op dinsdag 23 april 2013 01:46 schreef El_Matador het volgende:

[..]

Godverdomme 11letterig, KAP es met dat stromannengedoe en houd die beschuldigingen es voor je. OF je leest wat ik schrijf, OF lees mij gewoon niet.

Ik ga me niet lopen verdedigen tegen wat JOUW hersenspin(vis)sels jou over mij denken te moeten vertellen.

Volgende keer ga ik mijn eerste topicreport maken, want die smaad mag je voor je houden. :r
Wat is er met je? Jij pleit toch voor stemmen of niet? :{ Daarmee pleit je toch voor invloed van het volk op het proces? Doe "is" niet zo opgefokt...

Jij pleit voor een Idols-achtige aanpak met stemrondes. Ik heb uiteengezet waarom ik dat nou juist zo verwerpelijk vind en waarom dit gedrocht van een nummer nou juist het ultieme resultaat is van een cultuur waarin jarenlang het stemmen in programma's als Idols en The Voice is verheerlijkt. Zie ook mijn eerdere posts in dit topic.

NWS / Storm van kritiek op Koningslied #4 Ewbank de falende oplichtert.
NWS / Storm van kritiek op Koningslied #4 Ewbank de falende oplichtert.
NWS / Storm van kritiek op Koningslied #4 Ewbank de falende oplichtert.

En leg jij anders nog maar even uit waarom Joan Franka genadeloos door het ijs zakte op het ESF. Dat nummer is gekozen en ingestuurd op basis van de formule die jij voorstelt: een aantal tekstschrijvers en musici wat laten schrijven en dan het volk laten kiezen uit die "behoorlijke dingen".

Ik wil er eigenlijk verder helemaal geen woorden meer aan vuil maken. Het Nederlandse volk krijgt het lied dat het verdient: complete bagger.

[ Bericht 23% gewijzigd door #ANONIEM op 23-04-2013 01:55:08 ]
  dinsdag 23 april 2013 @ 01:53:58 #257
211554 BlueMage
FOK! Insect
pi_125628105
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 april 2013 01:35 schreef AdoraBelle het volgende:

[..]

Dat is al oud nieuws toch? Ik hoorde Joop van den Ende op tv zeggen dat ze gewoon doorgaan met het Koningslied.
Oftewel, de mening van het volk wordt gewoon compleet genegeerd want de mening van de artiesten en muziekindustrie is belangrijker.
Want ons volkslied is hetzelfde als dat prut koningslied? :D
Hallon!
pi_125628149
quote:
18s.gif Op dinsdag 23 april 2013 01:49 schreef Elfletterig het volgende:
Jij pleit voor een Idols-achtige aanpak met stemrondes. Ik heb uiteengezet waarom ik dat nou juist zo verwerpelijk vind en waarom dit gedrocht van een nummer nou juist het ultieme resultaat is van een cultuur waarin jarenlang het stemmen in programma's als Idols en The Voice is verheerlijkt. Zie ook mijn eerdere posts in dit topic.
Lees het complete verhaal. Als zelfs die 3 regeltjes (met 1920x1080) tekst teveel zijn voor je, dan behoort zeker niet Leeroy (of hoe heet ie), maar jijzelf tot "de domme massa" (waar je je zo graag verheven over wil voelen).

---

Net zomin als ik voor een te directe democratie met referenda over infrastructurele projecten die gewoon nodig zijn ben, vind ik het slecht om burgers te vragen individuele zinnetjes tekst in te sturen. Dan kan je alleen maar een wangedrocht krijgen.

Ik ben voor een open, kwalitatieve, simpele (weinig lagen), democratie die niet teveel kost. Een Idolsverkiezing kan je mooi opzetten met dikke reclames. Dan wordt het echt een lied van iedereen. Als kandidaten zet je daar dan natuurlijk niet De Toppers en het Volendamse coke-uitschot en paling-uitrooktuig neer.

Een competitie tussen Henny Vrienten, Najib Amhali, Marco Borsato, De Poema's (waarschijnlijk republikeinen, maar ok), De Regahs (mooie mix van exotische muziek met toffe grappige teksten), Wim de Bie (dacht ook dat dat een republikein zou zijn, vreemd als hij zich er dan mee bemoeit), en zo nog wat artiesten te trekken.

Zorg voor muziek van Tiesto, Within Temptation, een bekende jazz-musicus, een muzikaal goed nummer als Borsato best heeft gehad, en nog wat genres waar je de beste artiest uithaalt.

Laat ze 8 koppels vormen en een nummer schrijven. Daar bouw je Idols omheen, een concept dat helemaal niet slecht is, mits je het aanbod goed houdt. Idols is niet voor domme massa. Er zijn bij al die shows echt goede artiesten ontdekt.

Dat laatste wegwuiven om je maar verheven te voelen, dat vind ik pas écht dom. Domme massa; vooral niet kritisch naar punten kijken, maar wel commentaar hebben op kritiekloosheid van anderen -die vaak de intellectuele capaciteiten missen dan wel het niet boeien-, dat is pas domme hypocrisie.
The only limit is your own imagination
Ik ben niet gelovig aangelegd en maak daarin geen onderscheid tussen dominees, imams, scharenslieps, autohandelaren, politici en massamedia

Waarom er geen vliegtuig in het WTC vloog
  dinsdag 23 april 2013 @ 05:18:07 #259
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_125628448
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 april 2013 01:37 schreef Elfletterig het volgende:

[..]

Nee, ik stel vast dat je te kortzichtig bent om een zinnige discussie mee te voeren. Gefrustreerd zou ik zijn als het hier ging om iets dat me na aan het hart ging. Dat is met dit Koningslied beslist niet het geval.
Je maakt je hier schuldig aan een contaminatie: iets ligt je na aan het hart of iets gaat je aan het hart.
The love you take is equal to the love you make.
  dinsdag 23 april 2013 @ 06:46:38 #260
199535 DroogDok
Sandcastle
pi_125628542
Ben blij dat het toch weer doorgaat, al is het alleen maar als dikke vinger naar mensen met een zogenaamde goede smaak. *O*
"We are all atheists about most of the gods that humanity has ever believed in. Some of us just go one god further." - Richard Dawkins
  dinsdag 23 april 2013 @ 06:50:26 #261
199535 DroogDok
Sandcastle
pi_125628555
quote:
Er zijn toch ook mensen die een hekel hebben aan Vrienten of Van Veen?
"We are all atheists about most of the gods that humanity has ever believed in. Some of us just go one god further." - Richard Dawkins
  dinsdag 23 april 2013 @ 06:54:21 #262
199535 DroogDok
Sandcastle
pi_125628571
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 20:25 schreef beantherio het volgende:
Goeie publiciteitsstunt van Ewbank! Zo'n kaknummer uitbrengen, in de slachtofferrol stappen, een hoop drama maken en vervolgens flink cashen omdat iedereen uit medelijden alsnog je liedje koopt. Knap hoor! ^O^ _O_
opbrengst gaat naar het oranjefonds
"We are all atheists about most of the gods that humanity has ever believed in. Some of us just go one god further." - Richard Dawkins
pi_125628858
quote:
1s.gif Op dinsdag 23 april 2013 06:54 schreef DroogDok het volgende:

[..]

opbrengst gaat naar het oranjefonds
Dat valt me serieus honderd procent mee.
"If you are depressed you shouldn't be in C major!" - Rick Beato
  dinsdag 23 april 2013 @ 07:58:37 #264
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_125628952
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 april 2013 06:46 schreef DroogDok het volgende:
Ben blij dat het toch weer doorgaat, al is het alleen maar als dikke vinger naar mensen met een zogenaamde goede smaak. *O*
Ah, iemand van de doelgroep!
The love you take is equal to the love you make.
pi_125628982
Vind het gewoon echt niet kunnen dat er zulke vage taalfouten in zitten,
De tekst is echt zo zo slecht....
  dinsdag 23 april 2013 @ 08:23:53 #266
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_125629173
quote:
6s.gif Op dinsdag 23 april 2013 01:38 schreef El_Matador het volgende:

[..]

Van slechts een zeer klein clubje artiesten dan. Het nummer is landsbreed afgekraakt.

Het zal wel iets juridisch zijn; je mag je niet terugtrekken als het tegenvalt, zal het contract wel gezegd hebben.
In dat comite zitten ook figuren die meer ervaring hebben met kritiek. Die zullen wel iets gehad hebben van "Kom op John, we houden onze rug recht"
pi_125629215
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 april 2013 08:02 schreef MrSweets het volgende:
Vind het gewoon echt niet kunnen dat er zulke vage taalfouten in zitten,
De tekst is echt zo zo slecht....
Noem eens een lied van bv Blof waar er geen taal- of stijlfouten in zitten :+ Dichterlijke vrijheid is normaal, het moet lekker bekken etc. Dat ze nu met een vergrootglas op de tekst gaan hameren is gewoonweg flauw.

Neemt niet weg dat het een draak van een nummer is, een meezinger is het iig helemaal niet. Het lied schiet het doel geheel voorbij dus. Maar wat wil je als je iedereen maar zinnen laat insturen en Daphne Dekkers (waarom?) en co de boel in elkaar laat timmeren :)
Op dinsdag 21 februari 2012 22:30 schreef JoanFranka het volgende:
PINGUINS RULEREN!! Dat zijn echt een van de grappigste dieren op aarde hahahaa
  dinsdag 23 april 2013 @ 08:34:16 #268
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_125629291
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 april 2013 01:27 schreef Elfletterig het volgende:

[..]

We sturen dit jaar ook zonder verdere stem-mogelijkheid een nummer naar het Songfestival. Dat nummer en de artiest zijn gewoon aangewezen, zonder dat er een nationale voorronde of iets dergelijks aan te pas kwam. Ik heb haast niemand horen klagen, want het is het Songfestival maar.

Door al die bagger-zang-programma's op tv (goed kunnen zingen is NIET hetzelfde als een goed artiest zijn en een goed nummer kunnen schrijven), is overal op stemmen de norm geworden. Iedereen moet en zal stemmen; zo komt de kwaliteit wel bovendrijven, nietwaar?


I rest my case.
Ach die programma's leveren artiesten op met de houdbaarheidsdatum van een pak melk. Dus in die zin prima als ze nietzeggende massaconsumptiepop op die manier aan de man willen brengen.

Het is alleen niet het circuit waar je het moet zoeken als je ook de sympathie van de rest van Nederland wilt hebben.

Ik kan mezelf best wel een kenner van muziek noemen en weet dat Ewbank nauwelijks gezag heeft buiten zijn eigen wereldje. Dat had het nationaal comite zich moeten realiseren. Zoals ik al zei. Een Hennie Vrienten was dit niet overkomen. Die had zelfs alle ingezonden teksten wellicht tot iets kunnen breien wat leuk geworden zou zijn.
  dinsdag 23 april 2013 @ 08:38:00 #269
12221 Tijn
Powered by MS Paint
pi_125629326
quote:
7s.gif Op dinsdag 23 april 2013 08:26 schreef Pheno het volgende:

[..]

Daphne Dekkers (waarom?)
Hierom:

quote:
Nationaal Comité Inhuldiging

Het Nationaal Comité Inhuldiging is een comité dat op 29 januari 2013 werd ingesteld door de ministerraad van Nederland met de opdracht landelijke festiviteiten te initiëren en te coördineren rondom de aanstaande abdicatie op 30 april 2013 van koningin Beatrix en de daaropvolgende inhuldiging van koning Willem-Alexander.

De voorzitter van het comité is oud-minister Hans Wijers. De andere leden zijn Joop van den Ende, Mavis Albertina, Ahmed Aboutaleb, Andrée van Es, Richard Krajicek, Roland van der Vorst, Ben Woldring en José Clarisse.
pi_125629363
quote:
10s.gif Op dinsdag 23 april 2013 08:38 schreef Tijn het volgende:

[..]

Hierom:

[..]

Ah, duidelijk :')
Op dinsdag 21 februari 2012 22:30 schreef JoanFranka het volgende:
PINGUINS RULEREN!! Dat zijn echt een van de grappigste dieren op aarde hahahaa
  dinsdag 23 april 2013 @ 08:44:02 #271
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_125629397
quote:
1s.gif Op dinsdag 23 april 2013 06:50 schreef DroogDok het volgende:

[..]

Er zijn toch ook mensen die een hekel hebben aan Vrienten of Van Veen?
Die zullen er vast wel zijn. Maar ik denk dat ze een stuk minder talrijk zijn. Die mannen hebben een bepaald respect afgedwongen waar ook mensen met een andere smaak wel ontzag voor hebben. Bovendien maken ze muziek die iemand misschien niet boeiend zal vinden maar die ook niet snel irritatie opwekt zoals Ewbank dat wel doet.
  dinsdag 23 april 2013 @ 08:55:52 #272
256935 xzaz
McBacon to the rescue!
pi_125629534
quote:
7s.gif Op dinsdag 23 april 2013 08:26 schreef Pheno het volgende:

[..]

Noem eens een lied van bv Blof waar er geen taal- of stijlfouten in zitten :+ Dichterlijke vrijheid is normaal, het moet lekker bekken etc. Dat ze nu met een vergrootglas op de tekst gaan hameren is gewoonweg flauw.
Oja, dichterlijke vrijheid is het neerplempen van tekst waar alleen het laatste woordje belangrijk is zodat het rijmt. De koe is moe! Met 50 professionals mag je toch wel wat meer verwachten, zowel als diepgang in de tekst als woordspeling.

Het zelfde als onze oude dichter des vaderlands; iedereen prees hem maar die lul woonde gewoon in het buitenland; onze dichter des vaderlands.

En lul wordt hier gebruikt als krachtterm om mijn ongenoegen over de weinig kritiek aan te duiden in de BN'ers wereld.

[ Bericht 5% gewijzigd door xzaz op 23-04-2013 09:00:57 ]
  Forum Admin dinsdag 23 april 2013 @ 08:58:44 #273
334798 crew  Straatcommando.
Je zuster op een houtvlot
pi_125629576
quote:
10s.gif Op dinsdag 23 april 2013 08:38 schreef Tijn het volgende:

[..]

Hierom:

[..]

Hahahaha _O- oh wat een stel elitaire flikkers zijn het ook, beetje veren in elkaars reet steken.
''Tuurlijk is het een onoogelijk lelijk spuugding. Kun je d'r toch nog wel aan gehecht zijn? Je houdt toch ook van je moeder?''
pi_125629642
quote:
10s.gif Op dinsdag 23 april 2013 08:38 schreef Tijn het volgende:

[..]

Hierom:

[..]

Andree van Es, die is vast Republiekein, wat doet die daar in Godsnaam.
anonieme razernist
pi_125629671
quote:
10s.gif Op dinsdag 23 april 2013 08:38 schreef Tijn het volgende:

[..]

Hierom:

[..]

Ik vroeg me al wie de schuldigen waren die het lied door lieten gaan, maar dat zijn dus precies die mensen die de afgelopen dagen op tv en twitter etc Ewbank zo door wind en regen en storm en al die andere weersverschijnselen hebben gesteund.
"Dear life, When I said "can my day get any worse?" it was a rhetorical question, not a challenge."
  dinsdag 23 april 2013 @ 09:11:17 #276
199535 DroogDok
Sandcastle
pi_125629794
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 april 2013 08:44 schreef Hexagon het volgende:

[..]

Die zullen er vast wel zijn. Maar ik denk dat ze een stuk minder talrijk zijn. Die mannen hebben een bepaald respect afgedwongen waar ook mensen met een andere smaak wel ontzag voor hebben. Bovendien maken ze muziek die iemand misschien niet boeiend zal vinden maar die ook niet snel irritatie opwekt zoals Ewbank dat wel doet.
Ewbank wordt verguisd door de culturele elite omdat hij dingen maakt voor commercieel gewin. Als je kijkt naar verkochte platen en airplay valt het met die irritatie ook wel mee.
"We are all atheists about most of the gods that humanity has ever believed in. Some of us just go one god further." - Richard Dawkins
  dinsdag 23 april 2013 @ 09:13:46 #277
199535 DroogDok
Sandcastle
pi_125629839
quote:
14s.gif Op dinsdag 23 april 2013 07:58 schreef Lienekien het volgende:

[..]

Ah, iemand van de doelgroep!
Met doelgroep bedoel je het Nederlandse volk? Ja dat klopt.
"We are all atheists about most of the gods that humanity has ever believed in. Some of us just go one god further." - Richard Dawkins
pi_125629911
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 april 2013 09:11 schreef DroogDok het volgende:

[..]

Ewbank wordt verguisd door de culturele elite omdat hij dingen maakt voor commercieel gewin. Als je kijkt naar verkochte platen en airplay valt het met die irritatie ook wel mee.
Zoals eerder hier al iemand schreef over hits in Nederland: 30.000 mensen betalen voor het plaatje, een miljoen mensen vind het leuk, 15 miljoen mensen ergeren zich eraan .
anonieme razernist
  dinsdag 23 april 2013 @ 09:25:47 #279
199535 DroogDok
Sandcastle
pi_125630034
quote:
2s.gif Op dinsdag 23 april 2013 09:18 schreef NoCigar het volgende:

[..]

Zoals eerder hier al iemand schreef over hits in Nederland: 30.000 mensen betalen voor het plaatje, een miljoen mensen vind het leuk, 15 miljoen mensen ergeren zich eraan .
Het is eerder zo dat 30.000 mensen betalen voor het plaatje, een miljoen mensen vinden het leuk, 14,5 miljoen mensen kan het niks schelen en 500.000 mensen ergeren zich eraan.
Die 14,5 miljoen hoor je niet, die 500.000 schreeuwen het graag van de daken.
"We are all atheists about most of the gods that humanity has ever believed in. Some of us just go one god further." - Richard Dawkins
pi_125630045
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 april 2013 09:11 schreef DroogDok het volgende:

[..]

Ewbank wordt verguisd door de culturele elite omdat hij dingen maakt voor commercieel gewin. Als je kijkt naar verkochte platen en airplay valt het met die irritatie ook wel mee.
Bullshit, ik ben helemaal geen lid van de 'culturele elite' en ik moet ook niks hebben van een 'koningslied' dat bestaat uit gejatte muziek en krom Nederlands.

Wat mij betreft is het vijf minuten dodelijke stilte op 30 april voor dit lied.
pi_125630204
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 april 2013 09:26 schreef HiZ het volgende:

[..]

Bullshit, ik ben helemaal geen lid van de 'culturele elite' en ik moet ook niks hebben van een 'koningslied' dat bestaat uit gejatte muziek en krom Nederlands.

Wat mij betreft is het vijf minuten dodelijke stilte op 30 april voor dit lied.
...zullen we daar liever doodse van maken...?

Je hebt toch geen plannen he? :7
The only limit is your own imagination
Ik ben niet gelovig aangelegd en maak daarin geen onderscheid tussen dominees, imams, scharenslieps, autohandelaren, politici en massamedia

Waarom er geen vliegtuig in het WTC vloog
pi_125630219
quote:
11s.gif Op dinsdag 23 april 2013 09:35 schreef El_Matador het volgende:

[..]

...zullen we daar liever doodse van maken...?

Je hebt toch geen plannen he? :7
Ook goed :)
  dinsdag 23 april 2013 @ 09:37:50 #283
93076 BaajGuardian
De echte BG, die tof is.
pi_125630267
Dit is eigenlijk leukere satire allemaal dan de oudejaarsconference.
Vraag yvonne maar hoe tof ik ben, die gaf mij er ooit een tagje voor.
pi_125630305
Buiten de taal- en spelfouten, een onduidelijk verhaal en een gejatte melodie mist het lied bovenal pakkendheid. Je kan dit niet meezingen zonder het lied in te studeren. Ik zou niet eens weten wat het 'refrein' is.

Ze hadden een carnavalsliedjesschrijver hierop moeten zetten, of de jongens van the Handsome Poets, die kunnen wel een anthem achtig nummer schrijven.

Dat is ook wat het liedje van de 2 Utrechtse studenten goed maakt, al ken je de rest van de tekst niet je zingt al heel snel 'je bent een koning, een koning' mee. Na 1x keer het refrein weet je ook al de volgtekst.
Ik snap niet dat een componist als John Ewbank dat niet door heeft gehad.
pi_125630307
quote:
1s.gif Op dinsdag 23 april 2013 05:18 schreef Lienekien het volgende:

[..]

Je maakt je hier schuldig aan een contaminatie: iets ligt je na aan het hart of iets gaat je aan het hart.
+1 scherp. Ik moet eerder gaan slapen voortaan. :P
  dinsdag 23 april 2013 @ 09:41:28 #286
256935 xzaz
McBacon to the rescue!
pi_125630338
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 april 2013 09:35 schreef HiZ het volgende:

[..]

Ook goed :)
Het zal wel dodelijk zijn wanneer er een dodelijke stilte is.
pi_125630347
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 april 2013 09:39 schreef Markeerstift het volgende:
Buiten de taal- en spelfouten, een onduidelijk verhaal en een gejatte melodie mist het lied bovenal pakkendheid. Je kan dit niet meezingen zonder het lied in te studeren. Ik zou niet eens weten wat het 'refrein' is.
Helemaal mee eens.
The only limit is your own imagination
Ik ben niet gelovig aangelegd en maak daarin geen onderscheid tussen dominees, imams, scharenslieps, autohandelaren, politici en massamedia

Waarom er geen vliegtuig in het WTC vloog
pi_125630354
Als ze nou een videoclip erbij maken van Daphne Deckers die met haar x-poten het beeld in huppelt is het plaatje compleet
pi_125630397
:{ is dit een FOK! user? https://twitter.com/GeertGordijn
Trolololo van de bovenste plank, hoop dat ze die van zijn bed lichten
  dinsdag 23 april 2013 @ 09:45:34 #290
93076 BaajGuardian
De echte BG, die tof is.
pi_125630411
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 april 2013 09:39 schreef Markeerstift het volgende:
Buiten de taal- en spelfouten, een onduidelijk verhaal en een gejatte melodie mist het lied bovenal pakkendheid. Je kan dit niet meezingen zonder het lied in te studeren. Ik zou niet eens weten wat het 'refrein' is.

Ze hadden een carnavalsliedjesschrijver hierop moeten zetten, of de jongens van the Handsome Poets, die kunnen wel een anthem achtig nummer schrijven.

Dat is ook wat het liedje van de 2 Utrechtse studenten goed maakt, al ken je de rest van de tekst niet je zingt al heel snel 'je bent een koning, een koning' mee. Na 1x keer het refrein weet je ook al de volgtekst.
Ik snap niet dat een componist als John Ewbank dat niet door heeft gehad.
Ik ken dat liedje je bent een koning al volledig uit mn hoofd en heb het niet 1x op de radio gehoord, alleen een stuk of 4 x op yt.

bedoel maar.
Vraag yvonne maar hoe tof ik ben, die gaf mij er ooit een tagje voor.
  dinsdag 23 april 2013 @ 09:46:56 #291
93076 BaajGuardian
De echte BG, die tof is.
pi_125630434
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 april 2013 09:44 schreef admiraal_anaal het volgende:
:{ is dit een FOK! user? https://twitter.com/GeertGordijn
Trolololo van de bovenste plank, hoop dat ze die van zijn bed lichten
nee niet van bed lichten, tis toch hilarisch xD
dat soort dingen moet je toestaan als een vorm van therapie.
Vraag yvonne maar hoe tof ik ben, die gaf mij er ooit een tagje voor.
pi_125630479
quote:
12s.gif Op dinsdag 23 april 2013 02:00 schreef El_Matador het volgende:
Ik ben voor een open, kwalitatieve, simpele (weinig lagen), democratie die niet teveel kost. Een Idolsverkiezing kan je mooi opzetten met dikke reclames. Dan wordt het echt een lied van iedereen. Als kandidaten zet je daar dan natuurlijk niet De Toppers en het Volendamse coke-uitschot en paling-uitrooktuig neer.
Kijk... daar ga je al nat. Wat je hier zegt, is net zoiets als: "Ik ben voorstander van vrije verkiezingen, maar de PVV mag niet meedoen." Als je op voorhand kandidaten aan zo'n wedstrijd uitsluit, maak je geen lied van iedereen. Sowieso verwerp ik de gedachte dat het winnende lied uit de Idols-verkiezing "een lied van iedereen" is.

quote:
12s.gif Op dinsdag 23 april 2013 02:00 schreef El_Matador het volgende:
Een competitie tussen Henny Vrienten, Najib Amhali, Marco Borsato, De Poema's (waarschijnlijk republikeinen, maar ok), De Regahs (mooie mix van exotische muziek met toffe grappige teksten), Wim de Bie (dacht ook dat dat een republikein zou zijn, vreemd als hij zich er dan mee bemoeit), en zo nog wat artiesten te trekken.

Zorg voor muziek van Tiesto, Within Temptation, een bekende jazz-musicus, een muzikaal goed nummer als Borsato best heeft gehad, en nog wat genres waar je de beste artiest uithaalt.

Laat ze 8 koppels vormen en een nummer schrijven. Daar bouw je Idols omheen, een concept dat helemaal niet slecht is, mits je het aanbod goed houdt. Idols is niet voor domme massa. Er zijn bij al die shows echt goede artiesten ontdekt.
Idols is bij uitstek voor de domme massa. Ik had jou wat hoger ingeschat. Ik dacht echt dat je dat nog wel doorhad. Idols, The Voice en al die andere meuk is bij uitstek gericht op de makkelijk beïnvloedbare, grote (koop)massa. Met muziek heeft het niks te maken.

Door Idols en The Voice zijn niet of nauwelijks goede artiesten ontdekt. Wel zijn er een paar mensen ontdekt die goed kunnen zingen.

quote:
12s.gif Op dinsdag 23 april 2013 02:00 schreef El_Matador het volgende:
Dat laatste wegwuiven om je maar verheven te voelen, dat vind ik pas écht dom. Domme massa; vooral niet kritisch naar punten kijken, maar wel commentaar hebben op kritiekloosheid van anderen -die vaak de intellectuele capaciteiten missen dan wel het niet boeien-, dat is pas domme hypocrisie.
Ik heb geen commentaar op de kritiekloosheid van anderen. Ik stel slechts vast dat het Koningslied een logisch gevolg is van de heersende muziekcultuur in Nederland. Je hebt zelf niet door hoe erg je daar een pleitbezorger van bent. Ondanks dat er niet is gestemd, is dit Koningslied bij uitstek op Idols-achtige wijze tot stand gekomen.

Ik voel me trouwens niet verheven, ik verafschuw echter wel de muziekcultuur in Nederland; een land dat zichzelf echt geen "muziekland" zou moeten noemen. Meuk als Idols en The Voice is tot norm verheven; de bakermat ligt hier.
pi_125630496
Zogenaamd mag het volk meedoen door zinnetjes in te sturen. Een aantal bn'ers dat blijkbaar neerkijkt op het volk, maakt er vervolgens een taalkundig zootje van en inhoudelijk gaat het nergens over.
Als je écht vindt dat het volk wat te zeggen heeft, laat je een aantal liedjes maken door bekende én onbekende mensen en laat het volk dan kiezen welk liedje het wordt.
  dinsdag 23 april 2013 @ 09:54:15 #294
93076 BaajGuardian
De echte BG, die tof is.
pi_125630572
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 april 2013 09:50 schreef Loekie1 het volgende:
Zogenaamd mag het volk meedoen door zinnetjes in te sturen. Een aantal bn'ers dat blijkbaar neerkijkt op het volk, maakt er vervolgens een taalkundig zootje van en inhoudelijk gaat het nergens over.
Als je écht vindt dat het volk wat te zeggen heeft, laat je een aantal liedjes maken door bekende én onbekende mensen en laat het volk dan kiezen welk liedje het wordt.
Dat is dus al gebeurd en het hele land vond het nummer van de onbekende mensen (de studenten) het beste.

Maar daar kunnen de BNers niet mee omgaan want nu verliezen ze hun geloof in hunzelf he, mischien plegen er wel een paar zelfmoord en de rest verdwijnt terug het riool in waar ze uit gegroeid zijn.
Vraag yvonne maar hoe tof ik ben, die gaf mij er ooit een tagje voor.
  dinsdag 23 april 2013 @ 10:01:26 #295
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_125630697
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 april 2013 09:11 schreef DroogDok het volgende:

[..]

Ewbank wordt verguisd door de culturele elite omdat hij dingen maakt voor commercieel gewin. Als je kijkt naar verkochte platen en airplay valt het met die irritatie ook wel mee.
Wanneer iemand al verguisd wordt door de culturele elite moet je hem dus geen nummer namens iedereen laten maken want dan weet je dat het verkeerd afloopt. Net als dat je iemand neemt die door de grote massa niet wordt begrepen..

Maar het is niet alleen de culturele elite die dit niet lust. De gemiddelde bezoeker van Lowlands zal ook bepaald niet positief zijn over de muziekjes van Ewbank. De maker van een dergelijk nummer zal in staat moeten kunnen zijn iets te maken waar bijna niemand zich echt een buil aan kan vallen.

De verkoop is geen graadmeter. Dat zegt weinig over de mensen die het niet kopen.
  dinsdag 23 april 2013 @ 10:01:59 #296
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_125630709
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 april 2013 09:13 schreef DroogDok het volgende:

[..]

Met doelgroep bedoel je het Nederlandse volk? Ja dat klopt.
Van het deel dat zich niet ergert aan verkrachting van de Nederlandse taal.
The love you take is equal to the love you make.
pi_125630776
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 april 2013 09:46 schreef BaajGuardian het volgende:

nee niet van bed lichten, tis toch hilarisch xD
dat soort dingen moet je toestaan als een vorm van therapie.
Nee, absoluut niet hilarisch. Bedreigingen zijn heel erg sneu en ziek.
"Dear life, When I said "can my day get any worse?" it was a rhetorical question, not a challenge."
  dinsdag 23 april 2013 @ 10:05:46 #298
93076 BaajGuardian
De echte BG, die tof is.
pi_125630808
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 april 2013 10:04 schreef Isabeau het volgende:

[..]

Nee, absoluut niet hilarisch. Bedreigingen zijn heel erg sneu en ziek.
Je kunt die garpen toch niet serieus nemen :')
dan kun je wel iedereen van het bed gaan lichten want dat soort garpen staan 24/7 op het hele internet xD
Vraag yvonne maar hoe tof ik ben, die gaf mij er ooit een tagje voor.
pi_125630819
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 april 2013 08:34 schreef Hexagon het volgende:

[..]

Ach die programma's leveren artiesten op met de houdbaarheidsdatum van een pak melk. Dus in die zin prima als ze nietzeggende massaconsumptiepop op die manier aan de man willen brengen.

Het is alleen niet het circuit waar je het moet zoeken als je ook de sympathie van de rest van Nederland wilt hebben.

Ik kan mezelf best wel een kenner van muziek noemen en weet dat Ewbank nauwelijks gezag heeft buiten zijn eigen wereldje. Dat had het nationaal comite zich moeten realiseren. Zoals ik al zei. Een Hennie Vrienten was dit niet overkomen. Die had zelfs alle ingezonden teksten wellicht tot iets kunnen breien wat leuk geworden zou zijn.
Jij denkt dat Hennie Vrienten of Spinvis met iets beters was gekomen. Ik ben dat muzikaal gezien met je eens. Ik bedoel: slechter dan het Koningslied is amper mogelijk...

Het probleem is alleen dat je met Hennie Vrienten of Spinvis de handen van "het volk" niet op elkaar krijgt. De El_Matators van deze wereld en andere leden van "het volk" zien liever Idols-achtige opzetten, bij voorkeur met stemrondes, waar El_Matador dan nog zijn subjectieve toelatingscriteria aan vooraf laat gaan.

Vrij vertaald: Nederland wil nietszeggende massaconsumptiepop! Dat is waar ons systeem op is ingericht; het is zelfs de norm. En we willen dit niet alleen voor het Koningslied, we willen dit al jarenlang. Een paar maanden geleden domineerden de zouteloze covers van Sandra van Nieuwland de hitlijsten en kwam haar album - vol covers - op #1 binnen.

En de massaconsumptiepop is zo'n groot succes - het Koningslied komt komend weekend op #1 binnen in de hitparade - dat critici geen recht van spreken hebben. Spinvis scoort immers geen nummer-1-hits. Hennie Vrienten was leuk in de jaren '80. Artiesten uit de jaren '80 worden in Nederland stelselmatig neergesabeld; we hobbelen liever achter de laatste hype aan. Vandaar ook dat zo'n Gers Pardoel meedoet aan dat Koningslied. Die heeft tenminste écht een hit gehad.

Kort samengevat: men (het comité) heeft niet voor iets gewaagds durven kiezen, maar heeft op safe gespeeld met componist Ewbank, een keur aan artiesten, plichtmatige hiphop en "het volk" als tekstschrijver. De keuze van het comité is perfect in lijn met de keuzes die "muziekminnend Nederland" al jarenlang maakt.

Nogmaals: you get what you give. Het volk krijgt het nummer dat het verdient.
pi_125630880
Ik ben heel benieuwd naar de bron waarin ze zeggen dat een meerderheid het prima vind :{
Hou vol mensen, alleen samen krijgen we de vergrijzing eronder!
pi_125630923
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 april 2013 10:07 schreef Harlon het volgende:
Ik ben heel benieuwd naar de bron waarin ze zeggen dat een meerderheid het prima vind :{
ja lol dat zal wel een of andere vage enquette zijn onder de oranjevereniging ofzo -.-
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')