Is het een beetje lekker te lezen? Ben wel benieuwd.quote:Op maandag 24 juni 2013 21:36 schreef Tijn het volgende:
Ik ben Ray Kurzeil's "The Singularity Is Near" aan het lezen. Ik ben nogal sceptisch wat betreft de mogelijkheden van AI, maar hij schrijft z'n argumenten wel goed onderbouwd op.
Ja, het is heel duidelijk en niet supertechnisch.quote:Op dinsdag 25 juni 2013 09:54 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
[..]
Is het een beetje lekker te lezen? Ben wel benieuwd.
Ben ik ook net in begonnen, tot nu toe vind ik het ook prima te lezen.quote:Op maandag 24 juni 2013 21:36 schreef Tijn het volgende:
Ik ben Ray Kurzeil's "The Singularity Is Near" aan het lezen. Ik ben nogal sceptisch wat betreft de mogelijkheden van AI, maar hij schrijft z'n argumenten wel goed onderbouwd op.
Stuk efficiëntere manier van werken.quote:Op woensdag 31 juli 2013 18:34 schreef heiden6 het volgende:
McDonald's hires 7,000 touch-screen cashiers
Het is natuurlijk wachten totdat er een fastfood concurrent bijkomt die hetzelfde doet met robotarmen en software en zo een goedkopere hamburger kan leveren, evt. met zonne energie om het nog goedkoper te maken. Gehele logistiek vanaf de leverancier alles op lopende banden met alleen wat onderhoud medewerkers. En zo kunnen er al veel werkzaamheden vervangen worden, ook geautomatiseerde kassa systemen waarbij de klant zelf scant zijn er al maar hoe men al die arbeidsplekken gaat opvullen zie ik zo gauw nog niet in.quote:
Voedsel tekorten zijn onzin, met de huidige technieken moet het mogelijk zijn om de hele wereldbevolking van voldoende voedsel te voorzien. We zijn alleen te beroerd om er wat mee te doen.quote:Op woensdag 3 april 2013 00:08 schreef Tijn het volgende:
[..]
Maar hoe gaan we van een tekort naar een overvloed? Energie en voedsel zijn toch juist de resources die momenteel onder druk staan?
Dat is makkelijk gezegd, maar is het echt zo? De bevolking groeit hard en de hoeveelheid land dat nodig is voor landbouw en veeteelt is nu al gigantisch. Is er in de toekomst genoeg aardoppervlak beschikbaar om al die miljarden mensen onderdak én voedsel te geven? Ik geloof best dat het kan lukken, maar dit probleem is niet vanzelfsprekend opgelost.quote:Op dinsdag 6 augustus 2013 21:13 schreef vipergts het volgende:
[..]
Voedsel tekorten zijn onzin, met de huidige technieken moet het mogelijk zijn om de hele wereldbevolking van voldoende voedsel te voorzien.
We hebben nu al genoeg om de gehele wereldbevolking te voeden en dat anderhalf keer. Het probleem zit hem in de verdeling van dat voedsel.quote:Op dinsdag 6 augustus 2013 21:20 schreef Tijn het volgende:
[..]
Dat is makkelijk gezegd, maar is het echt zo? De bevolking groeit hard en de hoeveelheid land dat nodig is voor landbouw en veeteelt is nu al gigantisch. Is er in de toekomst genoeg aardoppervlak beschikbaar om al die miljarden mensen onderdak én voedsel te geven? Ik geloof best dat het kan lukken, maar dit probleem is niet vanzelfsprekend opgelost.
Het gaat pas echt goed mis als men zich letterlijk dood werkt in die bullshit jobsquote:Op dinsdag 20 augustus 2013 15:13 schreef Probably_on_pcp het volgende:
Goed artikel:
On the Phenomenon of Bullshit Jobs
http://www.strikemag.org/bullshit-jobs/
http://nos.nl/op3/artikel(...)kkende-werkweek.htmlquote:Stagiair dood na duizeling-wekkende werkweek
Opstaan, het is 7 uur 's ochtends. Werken, heel hard werken. Niet tot een uurtje of 5 's middags, maar tot de volgende ochtend, om 6 uur. Klinkt niet te doen, en dat is het blijkbaar ook niet. Deze week werd bekend dat een Duitse stagiair van de zakenbank Bank of America Merrill Lynch is overleden na een hele zware werkweek.
Huisgenoten van de 21-jarige Moritz Erhardt vonden hem 's ochtends in de douche van zijn appartement, waar hij net was aangekomen na een werkdag van 21 uur. En dat was geen uitzondering, eerder die week had hij al twee keer eerder het klokje rond gewerkt.
Het is niet bewezen dat Erhardt is overleden vanwege het harde werken. De politie denkt ook niet aan drugsgebruik. Maar de Duitser had wel epilepsie, en ging duidelijk tot het gaatje. Dit soort werkweken klinken onmenselijk, maar zijn in de City, het financiële hart van Londen, helemaal geen uitzondering. Hoe gaat het er daar in de City eigenlijk aan toe?
Nee zeggen bestaat niet
We spraken met Anne Saenen, NOS-correspondent in Londen, die veel met bankiers in de City is omgegaan. "Het is een keiharde, competitieve wereld met een ontzettend hoge werkdruk. Nee zeggen bestaat niet. In bepaalde kringen blijven mensen wakker met coke."
De stagiairs werken vaak volgens de 'magic roundabout': de hele nacht doorwerken, snel met de taxi naar huis, douchen en met de taxi weer terug naar de bank. Dat is heel normaal, vertellen andere stagiairs in Britse media. "Mensen klagen niet omdat er veel te winnen valt. We dingen straks mee naar erg goedbetaalde banen." Hier vind je meer reacties van andere stagiairs uit de City.
"Niet alle stagiairs en bankiers doen dit", vertelt Anne. "Maar deze jongen was heel gedreven, en excelleerde ook in allerlei sporten." Op Seelio.com, waarhij een profiel had, schrijft Erhardt dat hij uit een familie komt waar alleen het beste goed genoeg was. "Ik ben van jongs af aan heel competitief en ambitieus geweest. Soms wilde ik zoveel, dat ik blessures opliep bij het sporten.
Vrouwen zijn een accessoire
Anne vertelt dat het wereld van de City bijzonder is. "Ik heb een paar van dit type topbankiers gekend. Ze kunnen heel aardig zijn, maar als je iets verkeerd zegt of ze vinden je niet meer interessant, dan kan de sfeer zo omslaan. Dan draaien ze zich om en lopen weg. Vrouwen zijn accessoires die goed bij de auto moeten passen."
"Daar wordt ook misbruik van gemaakt. Zo is er een trucje waarbij een mooie vrouw aan een bar gaat zitten in een club met een glas goedkope champagne", legt Anne uit. "Dit soort bankiers vragen dan aan de barman wat zo'n vrouw drinkt, waarop die het duurste merk van de kaart roept. Zo wordt die bankier geld afhandig gemaakt.
"Er zijn ook veel zakkenrollers in dat soort clubs, maar als de smartphone van een bankier wordt gestolen koopt hij gewoon een nieuwe - geld zat." Niet alle bankiers zijn hetzelfde, vertelt Anne. "Het gaat hier om de toppers. Er zijn hier ook veel bankiers met een gezin, die wel hard werken, maar niet zo extreem als dit."
Wauw, inderdaad erg goed artikelquote:Op dinsdag 20 augustus 2013 15:13 schreef Probably_on_pcp het volgende:
Goed artikel:
On the Phenomenon of Bullshit Jobs
http://www.strikemag.org/bullshit-jobs/
quote:..there seems a general rule that, the more obviously one’s work benefits other people, the less one is likely to be paid for it.
Dat vind ik nou mooi. Best futuristisch en een duidelijk begin van een nieuwe ontwikkelingen. Eerst deze gigantische trucks in de mijnbouw, de volgende stap waarschijnlijk tractoren en andere apparaten die het land kunnen bewerken, en zo steeds dieper het dagelijks leven in. En waarschijnlijk zullen veel mensen mensen niets van deze ontwikkelingen merken. Uiteindelijk zal het hele proces van het planten van zaden tot aan het brengen van de gewassen in de supermarkt automatisch zijn. Steeds minder mensen zullen bij dit proces betrokken zijn. Best een vreemd idee...quote:Op zaterdag 24 augustus 2013 22:24 schreef YazooW het volgende:
Giant Robotic Mining Trucks Love the Australian Desert
https://medium.com/war-is-boring/bed4b2b5a70a
Ja inderdaad. Er is een soort van regel dat hoe vager het werk is, hoe moeilijker het te begrijpen is en daarom moet men meer betaald krijgen. Op zich begrijpelijke logica, maar als je kijkt naar de praktijk dan is het niet altijd even logisch.quote:Op zondag 25 augustus 2013 13:39 schreef doppelgänger het volgende:
Vooral deze zin slaat de spijker op zn kop, hoe triest eigenlijk.
[..]
Dit geeft wel goed aan hoe belachelijk het huidige socio-economische systeem af en toe is.quote:Op maandag 26 augustus 2013 22:52 schreef doppelgänger het volgende:
Als je erop let zie je hoe actueel dit onderwerp is. Er was vandaag op 1Vandaag een item over een thuis-dialyse apparaat. Erg handig voor nier- of trombose patiënten maar ziekenhuizen, prikpoli's en verplegend personeel vrezen voor hun bestaansrecht.
1Vandaag -> De strijd om de patiënt
We weten inmiddels dat jouw houding is "resultaten uit het verleden bieden garanties voor de toekomst".quote:Op woensdag 18 september 2013 01:09 schreef El_Matador het volgende:
Goed nieuws dus; meer productiviteit waar minder mensen voor nodig zijn.
Er worden geen banen "gestolen", een baan is niet iets statisch, onveranderlijks. Er ontstaan simpelweg nieuwe banen, zoals het lijstje rechtsonder weergeeft.
Meer automatiseringquote:Op woensdag 18 september 2013 01:44 schreef Probably_on_pcp het volgende:
[..]
We weten inmiddels dat jouw houding is "resultaten uit het verleden bieden garanties voor de toekomst".
De automatische controle over wat je zoal doet?quote:Op woensdag 18 september 2013 02:34 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Meer automatisering
Meer vrije tijd
Dat is mijn insteek. Welke doemscenario's jij voor ogen hebt, is me een raadsel.
Een huishoudrobot lijkt me ideaal. Welke controle verlies ik precies als hij/zij/het de afwas doet en ik mijn tijd leuker kan besteden?quote:Op woensdag 18 september 2013 02:46 schreef Piet_Piraat het volgende:
[..]
De automatische controle over wat je zoal doet?
Volgens mij snap je het niet.quote:Op woensdag 18 september 2013 02:47 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Een huishoudrobot lijkt me ideaal. Welke controle verlies ik precies als hij/zij/het de afwas doet en ik mijn tijd leuker kan besteden?
Wat snap ik precies niet?quote:Op woensdag 18 september 2013 02:49 schreef Piet_Piraat het volgende:
[..]
Volgens mij snap je het niet.
Een vrouw zonder wasmachine weet echt meer dat het ook met de hand kan.quote:Op woensdag 18 september 2013 02:51 schreef El_Matador het volgende:
De automatisering van het huishouden heeft de ware consumptiegolf ingeluid. Vrouwen hadden opeens tijd (en geld) voor shoppen.
Wellicht dat de robotisering (die lang niet zo hard gaat als PCP pretendeert) ons het allemaal nog gemakkelijker en dus vrijer kan maken.
De sociale acceptatie van robots, is een ander -interessant- verhaal. Surrogates (2009) is een aardige film erover.
Oh dat we degenereren en niet meer zonder stroom kunnen, is een feit. Wat, wil je dat tegenhouden? Als de mensen die met stokken tegen de eerste treinen vochten??quote:Op woensdag 18 september 2013 02:54 schreef Piet_Piraat het volgende:
[..]
Een vrouw zonder wasmachine weet echt meer dat het ook met de hand kan.
Je kunt prima leven zonder stroom.quote:Op woensdag 18 september 2013 02:56 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Oh dat we degenereren en niet meer zonder stroom kunnen, is een feit. Wat, wil je dat tegenhouden? Als de mensen die met stokken tegen de eerste treinen vochten??
DVDs maar afschaffen en allemaal naar het theater? Wat wil je nou precies, Piraat, ik snap het inderdaad niet.
Oh ja, tuurlijk. Hebben ze ook de potentiele werkgevers gepolst of die liever een persoon of een robot wilden??quote:Op vrijdag 20 september 2013 04:21 schreef Probably_on_pcp het volgende:
Report Suggests Nearly Half of U.S. Jobs Are Vulnerable to Computerization
Oxford researchers say that 45 percent of America’s occupations will be automated within the next 20 years.
These results were calculated with a common statistical modeling method. More than 700 jobs on O*Net, an online career network, were considered, as well as the skills and education required for each. These features were weighted according to how automatable they were, and according to the engineering obstacles currently preventing computerization.
Dat zeg ik dus ook, PCP, wie wil je met dit bericht precies alarmeren van de op hande zijnde Grote Overname Door De Gevaarlijke Robots?quote:“Our findings thus imply that as technology races ahead, low-skill workers will reallocate to tasks that are non-susceptible to computerization—i.e., tasks that required creative and social intelligence,” the authors write. “For workers to win the race, however, they will have to acquire creative and social skills.”
http://www.technologyrevi(...)-to-computerization/
Alarmeren? Het is iets goeds dat steeds meer en meer banen worden geautomatiseerd. Maar we zitten vast in een systeem waarbij het slecht is dat we robots en computers het werk laten overnemen.quote:Op vrijdag 20 september 2013 04:28 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Oh ja, tuurlijk. Hebben ze ook de potentiele werkgevers gepolst of die liever een persoon of een robot wilden??
[..]
Dat zeg ik dus ook, PCP, wie wil je met dit bericht precies alarmeren van de op hande zijnde Grote Overname Door De Gevaarlijke Robots?
Haha, integendeel. Ik bevind me in een ander deel van de wereld en dat vormt mijn eigen wereld dus. Mensen hier hebben soms niet eens stromend water. De straten in de meest luxe wijken zijn vol gaten. Hier komen echt geen robots door de straten wandelen in de komende 20 jaar.quote:Op vrijdag 20 september 2013 04:55 schreef Probably_on_pcp het volgende:
[..]
Alarmeren? Het is iets goeds dat steeds meer en meer banen worden geautomatiseerd. Maar we zitten vast in een systeem waarbij het slecht is dat we robots en computers het werk laten overnemen.
Het is niet erg als we op kleine schaal dingen laten doen door machines, denk aan wasmachines bijv. En op grote schaal hoeft het ook niet erg te zijn dat we dingen zoveel mogelijk automatiseren. We moeten de maatschappij gewoon anders organiseren.
Wel grappig dat jij begint over "De Gevaarlijke Robots". Ik laat in deze reeks toch een enigszins genuanceerde mening zien en probeer mn mening te onderbouwen. Jij bent degene die bang lijkt te zijn voor de gevaarlijke robtos omdat je steeds hetzelfde blijft roepen en alleen maar bezig bent met debunken.
Op geen enkele manier wil je het tot je laten doordringen dat er een overduidelijke trend is van meer automatisatie omdat onze machines steeds beter worden en ons steeds meer beginnen te verslaan op terreinen waar we eerder "veilig" waren.
Het enige wat jij doet is roepen "oh het komt wel goed, er komen nieuwe banen voor in de plaats" zonder dat echt te onderbouwen. Ja je onderbouwing lijkt te zijn "resultaten uit het verleden bieden garanties voor de toekomst" dus een verregaande automatisatie die we niet kunnen opvangen met nieuwe banen zal nooit plaatsvinden. Kortzichtige kijk, misschien omdat jij bang bent. Jij bent ook continu degene die maar door blijft gaan over de sociale acceptatie van robots.
Ik krijg toch heel erg het idee dat je je eigen gevoelens, je eigen angst, projecteert op de wereld om je heen.
dus eigenlijk jubel jij over deflatie en een gebrek aan economische groeiquote:Op zaterdag 21 september 2013 10:08 schreef Guus_Geluk7 het volgende:
Robots zullen vooral denivelleren, wat de staat dan wel weer goed zal maken.
Daarnaast zullen producten ook goedkoper worden, waardoor mensen minder hoeven te werken en de werkloosheid misschien daalt (fulltimebaan wordt parttimebaan dus twee man).
Ik jubel nergens voor, ik doe alleen een voorspelling.quote:Op zaterdag 21 september 2013 10:09 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
dus eigenlijk jubel jij over deflatie en een gebrek aan economische groei
Jij zet er een thumbs up voorquote:Op zaterdag 21 september 2013 17:35 schreef Guus_Geluk7 het volgende:
[..]
Ik jubel nergens voor, ik doe alleen een voorspelling.
Oh, dat is mijn standaard PI.quote:Op zaterdag 21 september 2013 17:44 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Jij zet er een thumbs up voor
Dat is dus het probleem. Technologie gaat steeds sneller, de volgende grote golf van automatisering zal veel sneller gaan dan de voorgaande keren. Als de politiek niet inspeelt door middel van omscholing en een ander model voor de samenleving en dergelijke zal het *denk ik* een keer goed fout gaan in de toekomst.quote:Op vrijdag 20 september 2013 05:27 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Haha, integendeel. Ik bevind me in een ander deel van de wereld en dat vormt mijn eigen wereld dus. Mensen hier hebben soms niet eens stromend water. De straten in de meest luxe wijken zijn vol gaten. Hier komen echt geen robots door de straten wandelen in de komende 20 jaar.
Ik ben niet bang voor robots en zie automatisering en facilitisering als een groot goed.
Daarom vind ik het zo vaag dat jij bang bent voor verdwijnende banen. De dames die konden shoppen omdat de Miele en Zanussi de boel deden... Daarna de magnetron.
Kwamen daardoor miljoenen mensen zonder werk te zitten? Gingen mensen niet meer uit eten omdat ze thuis een magnetronmaaltijd versnaperden?
Welnee, de markt is flexibel genoeg. Als je die markt tenminste flexibel houdt/maakt en daar zit hem de crux. Domme politiek.
Sociale acceptatie van robots zie jij niet als probleem?? Werkelijk, jij gelooft werkelijk dat men net zo graag tegen een robot praat als tegen een echte verkoper/adviseur/advocaat/docent/arts/psychiater/gemeenteklerk/etc. ?
Sorry dat ik zeg maar dan heb je een zwaar autistische visie.
Wat is er mis met minder werken en meer vrije tijd? Dat kan in theorie makkelijk, economisch gezien. Maar met 59% belasting....
Net het eerste hoofdstuk van Abundance gelezen. Ziet er erg goed uit, het hele boek maar es bemachtigen. Zal jou ook wel liggen.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |