Scarponi danquote:Op woensdag 6 maart 2013 14:15 schreef Slobeend het volgende:
Ik heb liever dat actieve renners als Gilbert of Contador gaan bekennen. Echt ongelofelijk dat Contador nog mag fietsen.
Pozzato en nog een paar.quote:
De broertjes Schleck vind ik zeker geen zuivere koffie.quote:Op woensdag 6 maart 2013 14:15 schreef Slobeend het volgende:
Ik heb liever dat actieve renners als Gilbert of Contador gaan bekennen. Echt ongelofelijk dat Contador nog mag fietsen.
Het is eigenlijk nog schokkender dat mensen die nooit echt serieus verdacht zijn toch zwaar aan de dope zaten. Is Pozzato zo'n pakhaas ja?quote:Op woensdag 6 maart 2013 14:19 schreef TheArt het volgende:
[..]
Pozzato en nog een paar.
Daar moet men idd achteraan. Ga bewijzen zoeken om dat soort gasten op te knopen, niet om dat voor de generatie of 2 generaties hiervoor te doen.
Zijn wel twee individuen natuurlijk.quote:Op woensdag 6 maart 2013 14:21 schreef IkeDubaku99 het volgende:
[..]
De broertjes Schleck vind ik zeker geen zuivere koffie.
Pozzato ging langs Ferrari voor 'trainingsadvies' en is gewoon onderdeel van die Padua-zaak, dus ik hoop dat daar binnenkort ook duidelijkheid in komt.quote:Op woensdag 6 maart 2013 14:22 schreef debeterebob het volgende:
[..]
Het is eigenlijk nog schokkender dat mensen die nooit echt serieus verdacht zijn toch zwaar aan de dope zaten. Is Pozzato zo'n pakhaas ja?
Die Padua-zaak had in november al moeten uitkomen toch?quote:Op woensdag 6 maart 2013 14:25 schreef TheArt het volgende:
[..]
Pozzato ging langs Ferrari voor 'trainingsadvies' en is gewoon onderdeel van die Padua-zaak, dus ik hoop dat daar binnenkort ook duidelijkheid in komt.
Zijn ze nog mee bezig. Wordt één van de komende maanden duidelijk.quote:Op woensdag 6 maart 2013 14:33 schreef Slobeend het volgende:
[..]
Die Padua-zaak had in november al moeten uitkomen toch?
quote:Dankjewel, Michael Boogerd. Voor alles.
/Frank Heinen 6 maart 2013 door Frank Heinen
Vandaag ziet de wereld er een heel klein beetje anders uit. Michael Boogerd, de man die mijn jeugd hielp inkleuren en die ik tot ver voorbij mijn adolescentie aanmoedigde alsof het mijn broer of mijn buurjongen was die daar weer net niet won, heeft bekend.
De druk is hem te machtig geworden, de wereld is veranderd en dat wat ooit normaal was, is nu uit den boze. Lang leek hij de fictie boven de waarheid te verkiezen, zoals velen, maar onderwijl raakte hij meer en meer verstrikt in een web van kleverige leugens die elkaar niet meer als vanzelf aanvulden.
Steeds vaker ook werd hij in zijn dromen bezocht door een man die hij eerder nog zijn volledige vertrouwen had geschonken. Stefan Matschiner zou nooit spreken, dacht Michael Boogerd. Zoals Michael Rasmussen, Thomas Dekker en Theo de Rooij nooit zouden spreken.
Zoals niemand ooit zou spreken.
Omdat je dat nu eenmaal niet doet, spreken.
Dat was toch afgesproken?
What happens in Vienna…
‘Ik heb hem wel eens ontmoet bij een wedstrijd.’
‘Ik heb met hem in een wijnbar gezeten.’
‘Ik kocht afslankmiddelen voor mijn vrouw.’
‘Ik kocht vitaminen. Voor 17.000 euro, ja. Waarom niet?’
Geen leugens
Het waren al heel lang geen leugens meer die Boogerd vertelde. Het waren pogingen een wereld in stand te houden die zo vreselijk lang de zijne is geweest, een wereld waar regels en wetten gelden. Die regels en wetten zijn intussen veranderd of opgerekt of in elk geval worden ze tegenwoordig wat anders geïnterpreteerd.
Dat moet ergens na 2007 zijn gebeurd, in de tijd dat Michael Boogerd niet meer fietste en dat ze bij de Rabobank niets meer met hem te maken wilden hebben. Hij ging kunstschaatsen, commentaar leveren en stroperige televisieprogramma’s presenteren. Het een ging hem beter af dan het ander, maar nergens trof hij aan wat hij al die jaren in het wielrennen gevonden had: een onvoorwaardelijke liefde die voor altijd wederzijds leek te zijn.
Michael Boogerd hield van het wielrennen zoals maar weinigen van wielrennen hebben gehouden. Hem horen praten over wedstrijden, verzetten, bergen en historische coureurs was als luisteren naar een verhulde liefdesverklaring en een dankwoord ineen: ik hou van je en ik ben blij dat jij ook van mij houdt.
Nog altijd houdt Boogerd van wielrennen. Hij heeft het nodige mispeuterd, in een wereld waarin bedrog de norm was hield hij zich aan die norm. In veel gevallen was het een misdaad in koelen bloede, in het geval-Boogerd geloof ik heilig in een crime passionel. Hij wilde meedoen, erbij zijn, hij wilde dat de sport net zo dol op hem zou worden als hij op haar. En toen het afgelopen was, wilde hij niet flauw zijn, zijn geliefde de rug niet toekeren. Geen regels veranderen als het spel al gespeeld is.
Voor altijd een jongetje
Michael Boogerd, voor altijd een jongetje. Een dom jongetje, een schuldig jongetje, maar: een jongetje. Toen iedereen in de klas al had toegegeven dat ze allemaal hadden meegeholpen om ‘Juf is stom’ op het bord te kliederen, zweeg hij als enige nog.
Toen iedereen naar huis mocht, moest hij blijven zitten. De strenge juffenblik van een heel land op zijn schuldbewust gebogen hoofd gericht.
We wilden het hem graag nog even zelf horen zeggen.
We zouden vergeven, maar niet vergeten.
We zouden de bedrogen geliefde spelen.
Ik moet steeds denken aan die etappezege in Aix-les-Bains. De Tour van ’96. Clean, althans, dat zegt hij. Die jongen die daar over de streep komt, die jongen die zo ontzettend veel van wielrennen houdt.
Die jongen, is dat niet eigenlijk de echte bedrogen geliefde?
Michael Boogerd, als jij en het wielrennen nu toch uit elkaar gaan, laat ons dan in ieder geval vrienden blijven.
Wauw.quote:
Inderdaadquote:
Dat is gewoon hoe het spel gespeeld wordt.quote:Op woensdag 6 maart 2013 15:01 schreef Ericr het volgende:
Als ze naar hun bankrekening kijken zullen ze amper spijt hebben. Wees dan een kerel en lever al je verdiensten in die je hebt binnen geharkt met je bedrog.
Nou, als het over bedrog gaat, dan mag ik ook wel een paar maandsalarissen inleveren voor al die keren dat mn baas dacht dat ik keihard geld zat te verdienen voor hem, terwijl ik intussen hier op Fok zat....quote:Op woensdag 6 maart 2013 15:01 schreef Ericr het volgende:
Als ze naar hun bankrekening kijken zullen ze amper spijt hebben. Wees dan een kerel en lever al je verdiensten in die je hebt binnen geharkt met je bedrog.
De nieuwe zakelijkheid van de NOSquote:Op woensdag 6 maart 2013 14:32 schreef johannes_vermeer het volgende:
Dat is geen journalistiek, dat is effectbejag.
is Nelissen weg bij Eurosport?quote:Op woensdag 6 maart 2013 01:13 schreef Pino112 het volgende:
De NOS zal hem nu ook wel ontslaan, net zoals ES bij Danny.
Mooi stuk, hoewel dit natuurlijk ook niet juist is want er zwijgen er nog voldoende uit die tijd.quote:Op woensdag 6 maart 2013 14:41 schreef marcodej het volgende:
Toen iedereen in de klas al had toegegeven dat ze allemaal hadden meegeholpen om ‘Juf is stom’ op het bord te kliederen, zweeg hij als enige nog.
en met KOSS wel de schijn ophoudenquote:Op woensdag 6 maart 2013 15:13 schreef TargaFlorio het volgende:
[..]
De nieuwe zakelijkheid van de NOSNOS is geen haar beter dan Telesport en consorten.
Mag Richard Virenque dan ook geen commentaar meer geven bij Eurosport?quote:Op woensdag 6 maart 2013 15:30 schreef Pino112 het volgende:
[..]
Nog niet officieel nee, geruchten gaan er wel.
Zou hij die spijt echt menen? Hij zegt ook "spijt te hebben dat hij niet in een andere tijd wielrenner was"? Dat is gewoon het lot, daar kun je geen spijt over hebben.quote:Op woensdag 6 maart 2013 15:50 schreef 0ne_of_the_few het volgende:
Boogerd is volgens mij de eerste die zegt spijt te hebben niet de vinger hebben opgestoken dat dit zo niet kan. En geeft ook toe met het gebruik het systeem in stand te hebben gehouden.
De bekentenis is alleen een verrassing voor de echte noobs, maar deze twee elementen vind ik toch positief, zeker omdat de rest zichzelf voor 100% als slachtoffer van het systeem wegzet.
Boogerd blijft een held voor mij.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |