Niet vanwege de oplopende werkloosheid maar vanwege opgelegde vacaturestops wegens financiële problemen. Bijv. grote verzekeraars zitten met veel te weinig mensen maar kunnen geen nieuwe aannemen, maar de mensen die ze via natuurlijk verloop toch kunnen aannemen moeten dan wel van heel hoog niveau zijn omdat iedereen daar op z'n tenen loopt en geen tijd heeft om iemand nieuws helemaal in te leren.quote:Op zondag 3 februari 2013 16:24 schreef Kremers het volgende:
[..]
Één van de sectoren waar werkgelegenheid aan het dalen is.
Overigens had ik van de week een telefonisch intake-gesprek met iemand van PDZ, gespecialiseerd in productie- en magazijnwerk en zij vertelde mij dat je zonder ervaring/certificaten gewoon geen baan in die sectoren kunt krijgen. Werkgevers scherpen de eisen aan vanwege de oplopende werkloosheid. Ook voor een functie in een klant-contact centrum vragen ze nu vaak om min 0.5/1j recente ervaring anders vergeet het maar.
Een goed restaurant heeft altijd wel klanten.... Mijn vaste restaurants zit altijd wel iemand...quote:Op zondag 3 februari 2013 23:03 schreef E.T. het volgende:
Januari en februari zijn ook wel bij uitstek de meest depressieve maanden in de horecaWaar ik in december nog weken van 40 uur maakte als oproepkracht, ben ik nu blij met 6 uur per week
Alle vaste krachten zijn verplicht hun vakantiedagen aan het opmaken.
Al is het wel voor het eerst dat er dagen zijn dat er gewoon echt niemand in het restaurant zit
Wat ik om me heen hoor, is het dit jaar voor het eerst dat er in diverse restaurants dagen zijn dat er niemand zit. Heeft niets met kwaliteit te maken, wel met koopkracht enzoquote:Op zondag 3 februari 2013 23:07 schreef Spezza19 het volgende:
[..]
Een goed restaurant heeft altijd wel klanten.... Mijn vaste restaurants zit altijd wel iemand...
Dat heb ik nu ook jammer genoeg. Een paar maanden geleden kon ik nog wel rondkomen van het geld, maar nu verdien en werk ik echt TE weinig. Het is soms gewoon 1 of 2 avondjes per week. Ja dat is gewoon te weinig.quote:Op zondag 3 februari 2013 23:03 schreef E.T. het volgende:
Januari en februari zijn ook wel bij uitstek de meest depressieve maanden in de horecaWaar ik in december nog weken van 40 uur maakte als oproepkracht, ben ik nu blij met 6 uur per week
Alle vaste krachten zijn verplicht hun vakantiedagen aan het opmaken.
Al is het wel voor het eerst dat er dagen zijn dat er gewoon echt niemand in het restaurant zit
waar werk je nu dan als ik vragen magquote:Op maandag 4 februari 2013 14:06 schreef Vault-Boy het volgende:
[..]
Dat heb ik nu ook jammer genoeg. Een paar maanden geleden kon ik nog wel rondkomen van het geld, maar nu verdien en werk ik echt TE weinig. Het is soms gewoon 1 of 2 avondjes per week. Ja dat is gewoon te weinig.
Maarja een andere baan vinden in de horeca of een ander bijbaantje is al super lastig. Ik blijf er gewoon van balen dat ik in het begin gewoon voldoende uren maakte, maar nu ook mede door bezuinigingen daar juist weer te weinig werkWas eindelijk even van de stress af, maar het is nu gewoon weer terug
Ze hebben er niks over gevraagd en ik heb er ook niks over gezegd. Ze kwamen overigens erg flexibel over. Maar ik was 1 van de 5 kandidaten en ik kreeg het gevoel dat ze mij niet gingen kiezen. Ik krijg eind deze week uitsluitsel, maar ik had het gevoel dat ze al een voorschot namen op mijn afwijzing. Ze stonden erop om mijn reiskosten te vergoeden (het was vrij ver uit de buurt en ik was met de trein) en ze wensten me, voor het geval ze me niet meer zouden zien, heel veel succes bij het vinden van een baan.quote:Op dinsdag 29 januari 2013 20:53 schreef happyme28 het volgende:
[..]
Bij een contract van 6 maanden heb je geen recht op 3 weken vakantie dus ze kunnen het weigeren en je aan je contact houden of schadevergoeding eisen, dus het is gewoon zonde van je tijd als je niets zegt.
Oh, en ze gaan het zeker vragen, waarschijnlijk al direct in het begin. Ga je dan liegen?
Balen zeg!quote:Op dinsdag 5 februari 2013 11:35 schreef Janena het volgende:
Ik kan ook weer aan de bak. ik maak op dit moment te weinig uren 9mijn contract is omgezet naar een 0 uren contract omdat de meeste werkzaamheden nu in Zwijndrecht plaats vinden, ik woon zelf in noord-oost overijssel.
Rondje vacatures gedaan. Heb de hoop op een 24 uurs baan al opgegeven en zoek nu naar 32 uurs banen (en uiteraard ook naar banen voor minder uur). MOCHT ik zo'n 32 uurs baan krijgen dan moet ik dan maar zien hoe ik het rondkrijg met oppas voor de kinderen, pffff...
Ondertussen heb ik me op linkedin gestort maar ik ben er nog niet helemaal over uit hoe dit me aan een baan kan helpen.
Gewoon zoveel mogelijk mensen uit je werkverleden en eigen netwerk toevoegen en hopen dat als zij je oproep zien ze aan jou zullen denken wanneer er bij hun bedrijf iets vrijkomt?
De jobs die ik er tegenkom zijn voor het grootste gedeelte HBO en hoger van niveau.
Ik ben zelf een MEAO-er met MBO/HBO denk niveau. De vacatures die ik daar vindt zijn net iets te hoog gegerepen vrees ik.
werk.nlquote:Op dinsdag 5 februari 2013 00:24 schreef Spezza19 het volgende:
Ik zit te zoeken op werk.nl.... gewoon naar alles in mijn woonplaats... kan mij niet schelen wat.... Staan er vacatures tussen van UWV werklocaties in Woerden en Nieuwegein enzo... maar dan staat er nog expliciet bij: max. reisafstand 35km.... Ja, waarom flikkeren jullie die vacatures er dan tussen....
Genoeg werk hoor.quote:Op vrijdag 1 februari 2013 18:59 schreef Disorder het volgende:
[..]
Aan het begin van mijn studie (reclame, multimedia, dat soort dingen) werd ons verteld dat ik flink zou verdienen en dat we om zouden komen in werk.
Waarschijnlijk omdat zij geen afstand hebben opgegeven.quote:Op dinsdag 5 februari 2013 00:24 schreef Spezza19 het volgende:
Ik zit te zoeken op werk.nl.... gewoon naar alles in mijn woonplaats... kan mij niet schelen wat.... Staan er vacatures tussen van UWV werklocaties in Woerden en Nieuwegein enzo... maar dan staat er nog expliciet bij: max. reisafstand 35km.... Ja, waarom flikkeren jullie die vacatures er dan tussen....
quote:Op dinsdag 5 februari 2013 13:28 schreef MNR het volgende:
[..]
Waarschijnlijk omdat zij geen afstand hebben opgegeven.
Maar in plaats van hier zo te mopperen, kun je het ook gewoon aangeven bij hen.
Klinkt interessant. Ik heb de afgelopen week in ieder geval flink wat mensen uitgenodigd die ik ken. Baat het niet dan schaadt het niet.quote:Op dinsdag 5 februari 2013 12:35 schreef Spiegelei het volgende:
[..]
Balen zeg!
Ik heb LinkedIn inderdaad zo gebruikt, zoveel mogelijk mensen uit mijn werkverleden toevoegen. Potentiele werkgevers zijn ook net mensen en die zijn net zo nieuwsgierig als jij en ik; dus zo'n profiel wordt dan ook wel bekeken is mijn ervaring.
Aan de andere kant heb ik laatst iemand uit mijn netwerk (geen vriend of kennis verder) waarvan ik wist dat 'ie net werkloos geworden was een tip gegeven over een passende vacature die echt nèt ontstaan was. Wat het uiteindelijk oplevert weet ik natuurlijk niet (altijd), maar ik denk dan maar dat ik het zelf ook op prisj zou stellen als iemand mij op een passende vacature zou wijzen.
Verder is het ook een beetje kijken welke 'hotshots' iedereen wel niet allemaal 'kent'. Ik ervaar het ook een beetje als het spelletje meespelenen wie weet, levert het je wat op.
quote:Op dinsdag 5 februari 2013 14:10 schreef Janena het volgende:
[..]
Ondertussen krijg ik een afwijzing binnen van een camping (ik solliciteerde op een administratieve/receptie/secretaresse baan) dat ze alleen op zoek zijn naar seizoenswerkers tussen de 16 en 20 jaar oud. Sluiten ze de mail vervolgens af met 'Doeiouwekoei' (de camping-slogan).
Deze Ouwekoei hier is inderdaad al 36.
Misschien moet je even teruglezenquote:
Ik keek PRECIES zoals die Smiley toen ik het las ja.quote:
ik denk dat ze bij werk.nl al genoeg klachten hebben ontvangen, die website doet het gewoon niet goedquote:Op dinsdag 5 februari 2013 14:14 schreef MNR het volgende:
[..]
Misschien moet je even teruglezen
Nee, ik meen het. Als jij je eraan stoort tijdens het zoeken naar een geschikte vacature, lijkt het me dat je het graag anders wil zien. En door het aan te kaarten, maak je daar kans op.
Tenzij je natuurlijk alleen maar wilt zaniken, dan kun je dat beter niet doen.
Overal, wat zijn je skills zo een beetje, en wat voor functie ambieer je?quote:
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |