quote:Uitgever Electronic Arts heeft online een aantal hints verspreid die lijken aan te geven dat de uitgever aan een nieuwe versie van SimCity werkt. De game lijkt begin maart, tijdens de Game Developers Conference, aangekondigd te worden.
Tijdens de Game Developers Conference, die vanaf 5 maart in San Francisco plaatsvindt, houdt Electronic Arts het Game Changers Event. Een pr-medewerker van EA heeft inmiddels via Twitter laten weten dat daar een aankondiging komt van Maxis, het bedrijfsonderdeel dat verantwoordelijk is voor de Spore-, Sims- en SimCity-games.
Op de Facebook-pagina van hetzelfde evenement staan nog meer aanwijzingen. Zo vraagt EA de lezers daar: "Wat zou je doen als je de macht had om de wereld te veranderen?" en: "Hoe kunnen we samen de wereld veranderen?" Daarna wordt opnieuw verwezen naar het Game Changers-evenement tijdens de GDC. Van de drie series die Maxis voor EA gemaakt heeft, past SimCity het best past bij de vraagstelling. De aanwijzingen op de Facebook-pagina lijken bovendien te wijzen op een game met onlinemogelijkheden.
De eerste SimCity verscheen in 1989 en werd bij Maxis ontworpen door Will Wright. Het laatste deel uit de serie dat Maxis maakte dateert uit 2003, toen SimCity 4 verscheen. EA heeft sindsdien mobiele varianten van de serie uitgegeven en had inmiddels veel succes met The Sims en de vele opvolgers en uitbreidingen. The Sims is een serie waarin spelers niet gevraagd wordt een complete stad te besturen, maar het leven te bepalen van een kleine hoeveelheid inwoners. Na het succes van The Sims zou Will Wright het concept van Spore verzinnen, dat in 2008 verscheen. Wright maakte begin dit jaar bekend dat hij werkt aan een nieuw concept, dat HiveMind gedoopt is.
Je komt echt tijd te kort en het is echt erg beperkt, veel dingen not in the beta. Daarbij is de stadsruimte te klein.. zo kun je NOOIT zo'n gave grote stad bouwen die in simcity 4 me uren bezig hield.quote:Op vrijdag 25 januari 2013 19:41 schreef Luctor.et.Emergo het volgende:
Uurtje spelen is klaar. Ik vind dat er nog wel erg grote lege plekken tussen zitten als je iets gebouwd hebt.
Dat is het zeker.quote:Op vrijdag 25 januari 2013 20:32 schreef Boterbartje het volgende:
Verder ziet het er wel gelikt uit hoor, dat uitbreiden van gebouwen is echt een super fraai systeem
Jup. Maar ik mis toch wel dat hele metropool idee van simcity 4 waar je op die grote tiles van metropool tot sub urbs en alles. Nu kun je of alleen een businesscentrum of een groot dorp bouwen. Erg jammer.quote:Op vrijdag 25 januari 2013 20:34 schreef Luctor.et.Emergo het volgende:
[..]
Dat is het zeker.Dat vind ik wel een erg goede verbetering.
Klopt, je kunt wel een treinstation e.d. kopen, maar dat is alleen om meer toeristen te trekken. Ik hoop dan zeker op een DLC later met meer mogelijkheden.quote:Op vrijdag 25 januari 2013 20:38 schreef Boterbartje het volgende:
[..]
Jup. Maar ik mis toch wel dat hele metropool idee van simcity 4 waar je op die grote tiles van metropool tot sub urbs en alles. Nu kun je of alleen een businesscentrum of een groot dorp bouwen. Erg jammer.
Daarbij heb je weinig, weinig weinig transportmogelijkheden, alles wat simcity 4 rush hour bracht is weg
Een grote metropool maken in SC4 is mij nooit gelukt.quote:Op vrijdag 25 januari 2013 20:38 schreef Boterbartje het volgende:
[..]
Jup. Maar ik mis toch wel dat hele metropool idee van simcity 4 waar je op die grote tiles van metropool tot sub urbs en alles. Nu kun je of alleen een businesscentrum of een groot dorp bouwen. Erg jammer.
Daarbij heb je weinig, weinig weinig transportmogelijkheden, alles wat simcity 4 rush hour bracht is weg
EA kennende zal er wel veel DLC komen.quote:Op vrijdag 25 januari 2013 20:40 schreef Pheno het volgende:
[..]
Klopt, je kunt wel een treinstation e.d. kopen, maar dat is alleen om meer toeristen te trekken. Ik hoop dan zeker op een DLC later met meer mogelijkheden.
Als ze daadwerkelijk wat toevoegen: laat maar komen! Ik hoef het niet te kopenquote:Op vrijdag 25 januari 2013 20:41 schreef Luctor.et.Emergo het volgende:
[..]
EA kennende zal er wel veel DLC komen.![]()
![]()
ZIt niet in de beta, maar normaal naast de knop van de city hallquote:Op vrijdag 25 januari 2013 20:44 schreef Mutsaers__78 het volgende:
Hoe kan ik een burgemeestershuis plaatsen? Waar zit de knop daarvoor? Dus niet decity hall.
Nee, precies het is geen verplichting. Maar soms voelt het wel zo.quote:Op vrijdag 25 januari 2013 20:44 schreef Pheno het volgende:
[..]
Als ze daadwerkelijk wat toevoegen: laat maar komen! Ik hoef het niet te kopen
heb nu pas tijd.quote:
Waarom is het dan onderdeel van een objective in de beta?.quote:Op vrijdag 25 januari 2013 20:44 schreef Pheno het volgende:
[..]
ZIt niet in de beta, maar normaal naast de knop van de city hall
Half miljoen inwoners, een business centre met allemaal hoge flats, goed bezocht vliegveld en metrosysteem dat zowat nog uitgebreider is dan de waterleidingen en zwaar overbevolkt. Een mega stad.quote:Op vrijdag 25 januari 2013 20:40 schreef Luctor.et.Emergo het volgende:
[..]
Een grote metropool maken in SC4 is mij nooit gelukt.
Omdat kaas niet aan het plafond groeit. Je ziet in mijn net geplaatste screenshot ook een niet te doen opdracht. Ik moet een landmark plaatsen en die staan ook nog uit. Het is overigens een optioneel objectief, dus je kunt gewoon doorgaan. Je city hall kun je wel opwaarderen en later 1 gebouw aan plaatsen.quote:Op vrijdag 25 januari 2013 20:46 schreef Mutsaers__78 het volgende:
[..]
Waarom is het dan onderdeel van een objective in de beta?.
Toch apart dat ik dan al een stad van een miljoen inwoners heb mogen zien ladenquote:Op vrijdag 25 januari 2013 20:48 schreef Boterbartje het volgende:
[..]
Half miljoen inwoners, een business centre met allemaal hoge flats, goed bezocht vliegveld en metrosysteem dat zowat nog uitgebreider is dan de waterleidingen en zwaar overbevolkt. Een mega stad.
Dat zie ik hier niet gebeuren, zeker ook niet vanwege de regionsize, die kaarten zijn gewoon té klein
Gold die niet voor de Dev Beta? Anders DM.quote:Op vrijdag 25 januari 2013 21:15 schreef TigerXtrm het volgende:
Ik heb mijn hele eerste uurtje trouwens opgenomen. Maaaaar... technisch gezien mag ik het niet posten IVM de NDA...
Ja, maar na een tijdje is hij opeens klaar.quote:Op vrijdag 25 januari 2013 21:22 schreef Surveillance-Fiets het volgende:
duurde dat decompressing updated data bij jullie ook lang of ligt dat aan mijn tage laptop? (Ja m'n veel te dure game machine staat nou eenmaal niet bij m'n vriendin)
Hier sluit ik mij helemaal bij aan!quote:Op vrijdag 25 januari 2013 21:02 schreef TigerXtrm het volgende:
Net de tutorial gespeeld en mijn eerste uurtje erop zitten. Denk dat ik hem toch maar ga pre-orderen. Maxis heeft zich wederom bewezen wat mij betreft!
Nee het is geen echt vervolg op Simcity 4, het is een echte reboot van de serie en de insteek van de gameplay is volledig veranderd. Dat was even wennen maar dat duurde niet lang. Het spel speelt lekker soepel en begeleid je goed bij het maken van keuzes. Het spel is makkelijk, maar niet dumbed down. In tegendeel, er is nog meer informatie beschikbaar dan ooit in Simcity 4.
Waar ik wel een beetje tegenaan liep was dat gebouwen uit zichzelf groter worden en meer ruimte in gaan nemen. Dat betekend dus dat als je in het begin alles op elkaar bouwt met weinig ruimte voor uitbreiding, er dus ook geen uitbreiding zal plaatsvinden zonder dingen te slopen. Maar dat is een kwestie van plannen natuurlijk.
Het regio spelen is wel een beetje een must heb ik gemerkt en wordt ook wel een beetje gepushed door constant te benadrukken dat je politie, brandweer etc. naar je buursteden kan sturen en daar meer geld mee kan verdienen. Door geen buursteden beschikbaar te hebben mis je dus een flink deel van het spel en inkomen. Je kan natuurlijk al die steden zelf opvullen maar om nou een half dozijn verschillende steden te onderhouden is misschien een beetje saai. Het is dus wel echt een multiplayer game geworden. Maar ik kijk nu al uit om met een paar Fokkers een regio op te bouwen en te kijken hoeveel er mogelijk is![]()
Het niet kunnen bouwen van enorme steden is in de eerste instantie een domper, maar als ik zie hoeveel detail er nu in het spel gebouwd zit dankzij de Glassbox engine en de multiplayer gameplay dan denk ik niet eens dat ik het ga missen. Er is nu zoveel meer te doen dan wegen leggen, zonen, wegen leggen, zonen, wegen leggen, zonen en dat opent hele nieuwe opties.
Ik ben in ieder geval zeer positief verrast. Straks nog lekker een uurtje spelen en wat andere dingen proberen.
+1quote:Op vrijdag 25 januari 2013 22:08 schreef Adolecens het volgende:
Op zich heeft dit ook wel wat, dat je maar een uurtje kan spelen. Je hebt nu de mogelijkheid om steeds opnieuw te beginnen en zo optimaal de gameplay te ervaren in plaats van gelijk beginnen met je "echte" stad.
Dus als ie straks uitkomt kan je goed getraind beginnen. Ik ben enthousiast!
[..]
Hier sluit ik mij helemaal bij aan!
Zei ik toch, pessimistquote:Op vrijdag 25 januari 2013 21:02 schreef TigerXtrm het volgende:
Net de tutorial gespeeld en mijn eerste uurtje erop zitten. Denk dat ik hem toch maar ga pre-orderen. Maxis heeft zich wederom bewezen wat mij betreft!
Ik ben in ieder geval zeer positief verrast. Straks nog lekker een uurtje spelen en wat andere dingen proberen.
Klopt, ik dacht eerst screens nog wel, maar even nagelezen. Dus ik haal nu alles weg, voordat we gedoe krijgen. Daar heb ik geen zin in, ik wil nog langer met EA door 1 deur kunnen als site zijndequote:Op vrijdag 25 januari 2013 21:15 schreef TigerXtrm het volgende:
Ik heb mijn hele eerste uurtje trouwens opgenomen. Maaaaar... technisch gezien mag ik het niet posten IVM de NDA...
Oud nieuwsquote:Op vrijdag 25 januari 2013 22:19 schreef Pheno het volgende:
Yoepi, nog meer goed nieuws: http://www.ea.com/uk/news/origin-for-apple-mac
Origin for mac begint het levenslicht in alpha te zien
Beter dan die HP-werklaptop waar het nu op loopt
Alsof ik het halve internet doorwandelquote:
EA komt je vannacht van je bed lichten, ouwe waaghals dat je me er bent.quote:Op vrijdag 25 januari 2013 22:26 schreef iScripters het volgende:
Weet niet zeker of dit onder de NDA valt, maar ik gok van nietIk doe mn brandweer aan de hoofdweg, maar elke keer gezeik dat ze niet op tijd kunnen zijn bij een brand. Ja, die weg staat aardig vol, maar normale mensen (ik weet dat dit een spel is...) gaan aan de kant voor de brandweer. Heb eraan gedacht om de brandweer een dedicated weg te geven, maar op een punt moeten ze door de drukte. Iemand hier een oplossing voor?
Bugreport doen? daar is tenslotte de beta voorquote:Op vrijdag 25 januari 2013 22:26 schreef iScripters het volgende:
Weet niet zeker of dit onder de NDA valt, maar ik gok van nietIk doe mn brandweer aan de hoofdweg, maar elke keer gezeik dat ze niet op tijd kunnen zijn bij een brand. Ja, die weg staat aardig vol, maar normale mensen (ik weet dat dit een spel is...) gaan aan de kant voor de brandweer. Heb eraan gedacht om de brandweer een dedicated weg te geven, maar op een punt moeten ze door de drukte. Iemand hier een oplossing voor?
Je mag gerust praten over de beta, maar screens en vids niet. Waarom ze dan de mogelijk zelfs ingame geven moet je me niet vragen, dat is gewoon vragen om gedoequote:Op vrijdag 25 januari 2013 22:26 schreef iScripters het volgende:
Weet niet zeker of dit onder de NDA valt, maar ik gok van nietIk doe mn brandweer aan de hoofdweg, maar elke keer gezeik dat ze niet op tijd kunnen zijn bij een brand. Ja, die weg staat aardig vol, maar normale mensen (ik weet dat dit een spel is...) gaan aan de kant voor de brandweer. Heb eraan gedacht om de brandweer een dedicated weg te geven, maar op een punt moeten ze door de drukte. Iemand hier een oplossing voor?
Precies, feedbackknop ftw.quote:Op vrijdag 25 januari 2013 22:28 schreef Boterbartje het volgende:
[..]
Bugreport doen? daar is tenslotte de beta voor
Dacht meer dat het een design fout van mij was, en niet een mogelijke bug. Ik ga reportenquote:
Nee, want pas bij een x-aantal inwoners groeit je stadhuis etc. Je moet eerst in de breedte gaan, dan ga je pas in de hoogtequote:
Kijk vooral naar je landvalue en happyfactor. Ik had al aardig wat appartementen. Nog niet ziekelijk hoog, maar wel startend van een verdieping of tien.quote:Op vrijdag 25 januari 2013 22:35 schreef Boterbartje het volgende:
Ik ga nu proberen een kleine kern te maken. Als er vraag is naar huizen en ik zone niet bij moeten ze de hoogte wel in gaan toch?
Hoe krijg je landvalue hoog?quote:Op vrijdag 25 januari 2013 22:36 schreef Pheno het volgende:
[..]
Kijk vooral naar je landvalue en happyfactor. Ik had al aardig wat appartementen. Nog niet ziekelijk hoog, maar wel startend van een verdieping of tien.
Zo rond de 15000 inwoners lukt dat wel.
En je krijgt dan ook die luxe huizen als je high-wealth parken bouwt enzoquote:Op vrijdag 25 januari 2013 22:36 schreef Pheno het volgende:
[..]
Kijk vooral naar je landvalue en happyfactor. Ik had al aardig wat appartementen. Nog niet ziekelijk hoog, maar wel startend van een verdieping of tien.
Zo rond de 15000 inwoners lukt dat wel.
High-wealth parken bouwenquote:Op vrijdag 25 januari 2013 22:38 schreef Boterbartje het volgende:
[..]
Hoe krijg je landvalue hoog?
Mijn happyfactor is helemaal prima
M'n hele stad stond volquote:
High wealth, of gewoon die eerste, low-wealth?quote:Op vrijdag 25 januari 2013 22:42 schreef Boterbartje het volgende:
[..]
M'n hele stad stond vol
volgens mij was het gewoon even een simdip. Nieuwe stad nieuwe kansen, tot over een uur!
high wealth. Beetje gek , want deze stad floreerde wel. Hoogbouw alles.quote:Op vrijdag 25 januari 2013 22:48 schreef Adolecens het volgende:
[..]
High wealth, of gewoon die eerste, low-wealth?
Ja volgens mij die grote weg als hoofdweg gebruiken en dan daarachter woonwijken pakken. Ik druk achterin elke keer m'n industrie vanwege de wind ookquote:
Weetje dat dit gewoon mega tof zou zijn als je SC4 spel had maar dan met de functies van dit. Dus wel groot en metro's en alles maar gebouwen uit kunnen breiden, glassbox engine met simulaties wat betreft water, stroom etc. Erg tof.quote:Op vrijdag 25 januari 2013 23:50 schreef Fir3fly het volgende:
Toch wel erg jammer, ik had me flink verheugd op een echt vervolg van deel 4 en niet op een complete reboot.
Ik hoop maar dat de SC4 mod-makers inspiratie kunnen halen uit de dingen die wel leuk gedaan zijn in deze game.
mijn stad zag er meer uit als een wijk dan daadwerkelijk als een stadquote:Op vrijdag 25 januari 2013 23:50 schreef Boterbartje het volgende:
[..]
Ja volgens mij die grote weg als hoofdweg gebruiken en dan daarachter woonwijken pakken. Ik druk achterin elke keer m'n industrie vanwege de wind ook
is gewoon kut dat zo'n uur zo kort is. Je kan niet eens samenwerken met andere steden
Ja die ruimte moet als het goed is dichtgroeien zodra de gebouwen groeien. Gewoon kleinere vlakken maken denk ik dan?quote:Op zaterdag 26 januari 2013 00:03 schreef mschol het volgende:
[..]
mijn stad zag er meer uit als een wijk dan daadwerkelijk als een stad
de hoeveelheid ruimte tussen wegen (voor bebouwing enzo) wat doen jullie daarmee?
ik mis m'n tiles... dan kon ik precies zien en uitrekenen hoe ik m'n stad helemaal stampus vol kon bouwenquote:Op zaterdag 26 januari 2013 00:06 schreef Boterbartje het volgende:
[..]
Ja die ruimte moet als het goed is dichtgroeien zodra de gebouwen groeien. Gewoon kleinere vlakken maken denk ik dan?
Dit inderdaad.quote:Op zaterdag 26 januari 2013 00:07 schreef mschol het volgende:
[..]
ik mis m'n tiles... dan kon ik precies zien en uitrekenen hoe ik m'n stad helemaal stampus vol kon bouwen
Ik hoop het, na een uur heb je net een leuke stad staanquote:Op zaterdag 26 januari 2013 00:22 schreef Flitskikker het volgende:
[..]
Ik vermoed toch wel dat er morgen een "hack" is te vinden die die uurbeperking omzeilt.
hoe?quote:Op zaterdag 26 januari 2013 00:23 schreef Adolecens het volgende:
[..]
Ik hoop het, na een uur heb je net een leuke stad staan
Per uur 8.000 binnen
Casino's, veel duurdere parken, heel veel woningbebouwing, school met een paar upgrades, zh met een upgrade en nog 2 losse, stadhuis 2x upgrade. Na een uur stond mijn woningbehoefte nog skyhighquote:
De tijd dat er 'wel even' een hack wordt gemaakt begint toch echt langzaam verleden tijd te worden. Men moet dat eens gaan inzien. Als je met zo'n hack gaat spelen kan je snel gedag zeggen tegen je Origin account denk ik.quote:Op zaterdag 26 januari 2013 00:22 schreef Flitskikker het volgende:
[..]
Ik vermoed toch wel dat er morgen een "hack" is te vinden die die uurbeperking omzeilt.
mits niet online zijn de meeste hacks er nog steeds binnen 1 a 2 dagen , zitten er veel online features in duurt het wat langer.. maar voor de meeste spellen is het een kwestie van tijd, maar aangezien ze de MMO aanpak hebben (servers doen het werk wat normaal de client deed) vraag ik mij af of ze met een gedegen crack komen...quote:Op zaterdag 26 januari 2013 00:29 schreef TigerXtrm het volgende:
[..]
De tijd dat er 'wel even' een hack wordt gemaakt begint toch echt langzaam verleden tijd te worden. Men moet dat eens gaan inzien. Als je met zo'n hack gaat spelen kan je snel gedag zeggen tegen je Origin account denk ik.
jup. maar iedereen die hier nu meldt heeft er al een dus je kan er vast wel een krijgen als je er nog geen hebtquote:Op zaterdag 26 januari 2013 01:22 schreef Doler12 het volgende:
Kregen jullie gewoon een key via e-mail? Zelf niks gekregen.
quote:Op zaterdag 26 januari 2013 02:19 schreef pirke het volgende:
Iemand nog een key over? Beetje laat, ik weet het...
?quote:Op zaterdag 26 januari 2013 01:25 schreef TigerXtrm het volgende:
Zojuist mijn key gekregen, maar ben al vrolijk aan het spelen. Dus bij deze.
8XGY-XUKF-23HF-JUDH-P7BX
Wie hem het eerst gebruikt is de gelukkige. Succes!
De beperkingen van dit spel zijn het gevolg van de overgedetailleerdheid van glassbox. Een Simcity 4 stad simuleren tot op elke bewoner toe is niet praktisch mogelijk, daarom zijn de steden nu zo miniscuul.quote:Op vrijdag 25 januari 2013 23:54 schreef Boterbartje het volgende:
[..]
Weetje dat dit gewoon mega tof zou zijn als je SC4 spel had maar dan met de functies van dit. Dus wel groot en metro's en alles maar gebouwen uit kunnen breiden, glassbox engine met simulaties wat betreft water, stroom etc. Erg tof.
beide games pakken het vanuit een ander perspectief aan.. ergens daartussen zit de gulden middenweg denk ik.. (al neig ik persoonlijk meer de simcity 4 kant op)quote:Op zaterdag 26 januari 2013 02:23 schreef Kiyoaki het volgende:
[..]
De beperkingen van dit spel zijn het gevolg van de overgedetailleerdheid van glassbox. Een Simcity 4 stad simuleren tot op elke bewoner toe is niet praktisch mogelijk, daarom zijn de steden nu zo miniscuul.
Het zou mij persoonlijk niets kunnen boeien wat Sim A doet op weg naar zijn werk, liever wat meer abstractie en macroschaal in ruil voor grotere en mooiere steden. Simcity 4 deed dit ook niet goed (de NAM fixt het een beetje), maar volgens mij is dit nieuwe spel ook geen goede oplossing.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Op 8 september 2013 schreef Yreal het volgende: Boterbartje is een kwaliteitsuser
Op 2 april 2015 17:54 schreef Joosie200 het volgende: The Boterbartje experience™, dat is 100% kwaliteit voor een kleine prijs.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |