Helaas kan ik je daar niet mee helpen, ik heb altijd rondom Vancouver gekampeerd en niet in hotel/motels gezeten.quote:Maar dan gaan we binnenkort ook alvast naar hotels in Vancouver kijken! Mochten mensen nog tips hebben dan hoor ik het graag!
Vuurwerk is bij Canada Place, en ik geloof dat ze afgelopen jaar ook wat dingetjes hadden op Granville Island overdag. Ook een parade, maar na 1 parade hier ben ik al afgehaakt want die zijn voor elke feestdag een beetje hetzelfde...quote:Op donderdag 24 januari 2013 17:09 schreef koei het volgende:
Ik hoop dat jullie me kunnen helpen. Ik ga in juni op vakantie naar Canada (Alberta en British Columbia). Op 1 juli zijn we in Vancouver. Ik las in een gids dat het op 1 juli Canada day is. Ik las dat steden parades en vuurwerk kunnen hebben, maar is het net als Koninginnedag een algemene vrije dag voor iedereen? Zijn musea en winkels gewoon geopend of is de kans groot dat die allemaal dicht zijn? En zijn er nog speciale dingen in/rond Vancouver die juist die dag de moeite waard zijn?
Thanks! Wordt mijn eerste (en waarschijnlijk enige) parade in Canada, dus is voor ons vast wel de moeite waard!quote:Op zaterdag 26 januari 2013 18:54 schreef Piepje het volgende:
[..]
Vuurwerk is bij Canada Place, en ik geloof dat ze afgelopen jaar ook wat dingetjes hadden op Granville Island overdag. Ook een parade, maar na 1 parade hier ben ik al afgehaakt want die zijn voor elke feestdag een beetje hetzelfde...
Sorry BenD, daar ben ik helemaal niet mee bekend Ik ben een Family-class permanent resident en weet niks van werkvergunningen enzo. Ik hoop dat de immigratiedienst het antwoord voor je hebt!quote:
Ik denk dat het vrij makkelik is. toen ik de ferry nam van Vancouver naar Nanaimo waren er meerdere backpackers die te voet waren en hoogst waarschijnlijk met de bus verder gingen.quote:Op donderdag 31 januari 2013 13:42 schreef koei het volgende:
In hoeverre is het makkelijk om met OV van Victoria naar Vancouver te komen?
Je kunt vanuit Vancouver met een bus naar Victoria (Pacific Coach, idd), maar je kunt ook een bus vanuit Vancouver naar de ferry-terminal nemen, te voet de ferry op, en dan op Vancouver Island weer een bus. De eerste optie is misschien makkelijker, maar de tweede is ook goed te doen en goedkoper. Toen ik een dagtripje maakte naar Victoria vond ik de ferry-tocht bijna mooier dan Victoria zelfquote:Op donderdag 31 januari 2013 18:57 schreef jeroen1976 het volgende:
[..]
Ik denk dat het vrij makkelik is. toen ik de ferry nam van Vancouver naar Nanaimo waren er meerdere backpackers die te voet waren en hoogst waarschijnlijk met de bus verder gingen.
Volgens mij is hier de info die je nodig hebt:
Pacific Coach
Da's geen probleem, geeft inderdaad alleen aan dat het een werkvergunning is en geen permanent visum. Maar als Nederlander kom je zonder problemen Canada binnen, zeker vanuit Nederland. Soms snappen ze het vanuit de VS niet helemaal als je op het vliegveld staat maar als je dan dat formulier in je paspoort laat zien vinden ze het wel goed.quote:Op maandag 28 januari 2013 01:51 schreef BenD het volgende:
Iemand ervaring met Canada uitgaan en weer binnenkomen op een Work Permit, case type nr. 27?
Op de werkvergunning staat ''This does not authorize re-entry'' en ''temporary resident status maintained as per R183(6)''.... Nu geloof ik dat ''This does not authorize re-entry'' op het feit slaat als je niet van een visa exempt land komt, nederland valt hier niet onder. We kunnen immers als Nederlanders gewoon Canada in als toerist.
Ik moet vanwege prive-omstandigheden terug naar Nederland, maar ik ben niet zeker of ik het land weer inkom en ook gewoon weer mag werken. Mijn werkvergunning is nog geldig t/m 23 nov 2014.
Heb nog niet kunnen bellen met de immigratidienst (alleen bereikbaar van maandag-vrijdag) en een zoektocht op het internet heeft me ook nog geen helder antwoord opgeleverd.
Iemand meer informatie?
Dit heb ik echt nog nooit meegemaakt of van gehoord, er zijn natuurlijk vast wel uitzonderingen maar ik ben nog niet in een dorpje geweest waar mensen niet vriendlijk en behulpzaam waren. Het maakt echt niet uit wat je geloof of denkbeelden zijn. Dit vind ik dan ook meteen een van beste eigenschappen van dit land/inwoners.quote:Maar in de wat minder gepopuleerde gebieden lijkt het me wat lastiger, zeker in een streng gelovig dorp als je het zelf niet bent (dehorror^^)
Eerst vooral via mijn werk, ik ben nog steeds goed bevriend met een aantal ex-collegas van 10 jaar geleden. Via hen leer je ook weer andere kennen natuurlijk. Ook via het sporten en andere hobbies leg je makkelijk contacten. Ik ben zelfs bevriend geworden met een aantal mede-bus reizigers. Veel mensen zijn erg sociaal en voor dat je het weet ben je gesprekken aan het voeren met de mensen die elke morgen dezelfde bus nemen ipv dat iedereen naar zijn mobieltje aan het staren is.quote:Hoe hebben jullie je sociale contacten opgepakt om je er lekker thuis te voelen, hoe snel ging dat?
Voor mij 99% Canadian-based. Het is af en toe wel leuk om lekker Nederlands te kletsen maar ik zoek het niet speciaal op ofzo. Er wonen dan ook niet echt veel NL expats in mijn stad, en diegene zijn meer kennissen dan vrienden. In de echt grote steden heb je wel Nederlandse clubjes die Sinterklaas enzo vieren.quote:Is het sociale leven vooral expatbased of juist canadian-based?
In mijn 10 jaar werken hier is het altijd 37.5 uur/week geweest, van 8 tot 4 of 9 tot 5. Dit zijn de normale kantooruren, maar zoals ook in NL, dit verschilt per werk type natuurlijk. Omdat het land zo groot is heb ik wel eens vroeg of laat moeten werken. Dit is omdat ik in de financiele wereld zit en de 'markt' gaat om 9:00 open in Ontario, dus dan is het nog maar 7:00 waar ik woon (en 6:00 in Vancouver). Omgekeerd kan je klanten hebben in Vancouver en als je werk in bv Nova Scotia is dan zal je soms laat moeten doorwerken (4 uur verschil). Op dit na is alles zo'n beetje hetzelfde.quote:Hoeveel dagen en uren werk je gemiddeld in Canada. Lijkt dat op Nederlandse werkdagen/tijden?
Ik zou er ook graag willen wonen/werken, vooral vanwege de natuur (bergen/meren/oceaan/rivieren) maar het is er relatief duur tenzij je in een klein dorpje gaat wonen, en daar zijn weer weinig banen op de 'service industries' na (restaurants/motels/etc.). Het liefst zou ik een camping iod beginnen of overnemen in de bergen, maar daar heb je weer start kapitaal voor nodig:(. Tot nu toe woon ik fijn op de Prairies.quote:Ik heb wel wat over Canada gelezen en dat BC wel aardig is, waar ook veel nederlander heentrekken.
Voor mij was dit makkelijk omdat ik een Canadese vriendin had toen ik aankwam. Huren is meestal niet al te moeilijk zolang je een vaste baan hebt. Wachttijden heb ik nooit meegemaakt. De huurprijzen verschillen erg per stad/streek. Hier zijn de prijzen de afgelopen jaren flink omhoog gegaan omdat alles hier nu 'booming' is. Voor een apartement met twee slaapkamers zit je tegen de $900/maand voor 60m2. Ik zou niet weten hoe dat in verhouding staat met NL.quote:Hoe fungeert de huizenmarkt daar voor expats t.a.v. huurprijs, wachttijd als ze binnenvliegen?
Ook dit is erg verschillend waar je wilt wonen. Om een idee te geven, mijn huis is een vrijstaande bungalow van 110m2 met een volledige kelderverdieping (220m2 leefoppervlak), 2 volledige badkamers, 4 slaapkamers, 2 woonkamers (1 boven en 1 beneden), een hobbiekamer/shop en eigen oprit/parkeerplaats voor 5 auto's, dit zal nu rond de $300k waard zijn (220.000 Euro, 5 jaar geleden gekocht voor 165.000 euro). Dit zal duurder zijn in Vancouver/Toronto, maar goedkoper of hetzelfde in iets minder populaire expat steden zoals Calgary/Edmonton/Winnipeg/Ottawa/Halifax. In kleinere steden en dorpen krijg je over het algmeen nog een stuk meer voor je geld.quote:is een woning kopen erg duur i.r.t. tot NL qua inkomen/koopprijs ratio?
Dat is geen probleem. Je kunt gewoon heen en weer vliegen hoor.quote:Op maandag 28 januari 2013 01:51 schreef BenD het volgende:
Iemand ervaring met Canada uitgaan en weer binnenkomen op een Work Permit, case type nr. 27?
Op de werkvergunning staat ''This does not authorize re-entry'' en ''temporary resident status maintained as per R183(6)''.... Nu geloof ik dat ''This does not authorize re-entry'' op het feit slaat als je niet van een visa exempt land komt, nederland valt hier niet onder. We kunnen immers als Nederlanders gewoon Canada in als toerist.
Ik moet vanwege prive-omstandigheden terug naar Nederland, maar ik ben niet zeker of ik het land weer inkom en ook gewoon weer mag werken. Mijn werkvergunning is nog geldig t/m 23 nov 2014.
Heb nog niet kunnen bellen met de immigratidienst (alleen bereikbaar van maandag-vrijdag) en een zoektocht op het internet heeft me ook nog geen helder antwoord opgeleverd.
Iemand meer informatie?
Een andere optie die je nog hebt is Harbour Air. Harbour Air vliegt met floatplanes tussen (o.a.) Vancouver en Victoria. Het voordeel is dat het van downtown-naar-downtown is, het is snel en je hebt nog een uitzicht. Het nadeel is dat het duur is, maar ze hebben regelmatig goedkope vluchten.quote:Op donderdag 31 januari 2013 13:42 schreef koei het volgende:
[..]
Thanks! Wordt mijn eerste (en waarschijnlijk enige) parade in Canada, dus is voor ons vast wel de moeite waard!
In hoeverre is het makkelijk om met OV van Victoria naar Vancouver te komen? Is daar een bootverbinding tussen waarvoor je niet helemaal de stad uit hoeft te rijden, of evt. een busverbinding met pont ofzo? Of is een auto hiervoor wel echt heel handig? Welke OV-bedrijven hebben er verbindingen op/vanaf Vancouver Island?
We zijn nu aan het kijken naar autohuur (wat sowieso het plan was), maar dat is, one way, op Vancouver Island flink aan de prijs omdat er in het noorden weinig keuze is. We hebben twee dagen Victoria op de planning staan en daarna hebben we enkel de auto nog nodig om naar Vancouver te gaan, waar we hem gelijk inleveren. Als Victoria -> Vancouver goed met OV te doen is, dan kunnen we de auto twee dagen eerder al inleveren, wat aardig wat geld scheelt voor een auto die die dagen toch grotendeels stil staat.
OV is in Vancouver ok maar als je perse OV wilt raad ik de Greyhound aan.quote:Op donderdag 31 januari 2013 13:42 schreef koei het volgende:
[..]
Thanks! Wordt mijn eerste (en waarschijnlijk enige) parade in Canada, dus is voor ons vast wel de moeite waard!
In hoeverre is het makkelijk om met OV van Victoria naar Vancouver te komen? Is daar een bootverbinding tussen waarvoor je niet helemaal de stad uit hoeft te rijden, of evt. een busverbinding met pont ofzo? Of is een auto hiervoor wel echt heel handig? Welke OV-bedrijven hebben er verbindingen op/vanaf Vancouver Island?
We zijn nu aan het kijken naar autohuur (wat sowieso het plan was), maar dat is, one way, op Vancouver Island flink aan de prijs omdat er in het noorden weinig keuze is. We hebben twee dagen Victoria op de planning staan en daarna hebben we enkel de auto nog nodig om naar Vancouver te gaan, waar we hem gelijk inleveren. Als Victoria -> Vancouver goed met OV te doen is, dan kunnen we de auto twee dagen eerder al inleveren, wat aardig wat geld scheelt voor een auto die die dagen toch grotendeels stil staat.
De beste optie om nu een baan te vinden in Canada is als je handig met je handen bent.quote:Op maandag 25 maart 2013 00:09 schreef skunkasaur het volgende:
Afgelopen maand heb ik drie weken in Canada doorgebracht, met een Canadese vriendin En nu ben ik verkocht. Ik zou heel graag terug willen, maar weet niet zeker hoe dat aan te pakken.
Mijn achtergrond is in de IT, maar ik las in het vorige topic dat dat niet echt zoden aan de dijk zet, qua werkvisum. Daarnaast heb ik serieuze interesse in agricultuur, maar geen professionele werkervaring op dat gebied. Wel heb ik zes maanden als wwoofer op ecologische boerderijen in Zweden gewerkt maar dat zal ook geen bonus zijn. Ik heb twee rechterhanden en heb een beetje ervaring in het bouwen van houten bouwsels en algemene hand-en-span diensten.
Maar alleen daarmee kom ik natuurlijk niet in aanmerking voor een verblijfsvergunnig :/
Nu hoorde ik van de Canucks dat je als fracker wel makkelijk binnenkomt (valt ook onder de skilled trades denk ik) maar dat zie ik dan op ethisch vlak weer niet zitten.
Zou ik met een work en travel visum kunnen "blijven hangen"? Hoe hebben jullie een werkvisum gekregen, als dat niet via een spouse ging?
Vreed genoeg is de omgeving van Toronto helemaal niet zo duur in vergelijk met de rest van Canada. Aan de oostkant kan je al een (rijtjes) huis kopen voor 280.000 dollar van baksteen.quote:Op maandag 18 februari 2013 06:07 schreef Shivo het volgende:
Zijn er ook Torontonians in dit topic? Ik vraag me af hoe het leven daar is. Ik hoor veel negatieve dingen, zoals slecht OV, erg druk (congested) verkeer, hoge huren en huizenprijzen. Zijn er ook zaken die Toronto juist super interssant maken?
Achtergrond: ik woon sinds 2006 in de VS, eerst in Boston en nu in Houston. Mijn gezin en ik wonen hier prettig, groot huis, half uurtje commute. Het lijkt er op dat ik binnenkort een erg goed aanbod krijg om in downtown Toronto te werken. Waar moet ik op letten?
Handig ben ik zeker, ik heb alleen geen diploma's of wat dan ook om dat te bewijzen. En Calgary is eigenlijk ook wel waar ik op hoopte, of zelfs erbuiten, zolang ik in de buurt van de rockies zit.quote:Op maandag 25 maart 2013 16:13 schreef DUTCHKO het volgende:
[..]
De beste optie om nu een baan te vinden in Canada is als je handig met je handen bent.
Het meeste werk is in Alberta maar dan ben je verzekerd van 4 tot 6 maanden winter... hahahaha![]()
BC is een DRAMA qua werk en de huizenmarkt is ONVOORSTELBAAR hoog!!
(om maar te zwijgen van de kwaliteit)
Makkelijk binnen komen is er niet meer bij.
Men probeert Candezen om te scholen en werkvergunningen worden niet zomaar meer gegeven doch elke provincie heeft zijn eigen regels en dat maakt het meer on-overzichtiger....
Al ben je 20 jaar timmerman in Europa, je hebt geen Candese diploma (ticket or red seal) dus begin je onderaan.quote:Op maandag 25 maart 2013 22:01 schreef skunkasaur het volgende:
[..]
Handig ben ik zeker, ik heb alleen geen diploma's of wat dan ook om dat te bewijzen. En Calgary is eigenlijk ook wel waar ik op hoopte, of zelfs erbuiten, zolang ik in de buurt van de rockies zit.
Vergeet het maar.quote:Op woensdag 27 maart 2013 12:22 schreef skunkasaur het volgende:
True. Maar hoe zit het in Canada met agrarisch personeel? Ik heb interesse in permacultuur en heb daar ook ervaring in. Wat ik begreep trekt dat in zowel BC als Alberta aan momenteel. Ik denk dat dat mogelijk de opening voor mij zou zijn.
Netwerken commences.
Heeft er iemand ervaring met een Work and Travel visa, en dan blijven "plakken"?
Ik ben op zo'n visa naar Canada vertrokken (Working Holiday Program) en blijven plakken. Ik ben in de tussentijd wel getrouwd met een Canadese en zit in de molen om Permanent Resident te worden. Op het moment werkzaam op een tweede Open Work Permit, aangevraagd met mijn aanvraag voor Permanent Resident.quote:Op woensdag 27 maart 2013 12:22 schreef skunkasaur het volgende:
True. Maar hoe zit het in Canada met agrarisch personeel? Ik heb interesse in permacultuur en heb daar ook ervaring in. Wat ik begreep trekt dat in zowel BC als Alberta aan momenteel. Ik denk dat dat mogelijk de opening voor mij zou zijn.
Netwerken commences.
Heeft er iemand ervaring met een Work and Travel visa, en dan blijven "plakken"?
Klopt. Ik had vorig jaar de Working Holiday en ben nu weer terug op de Young Professional. De Young Proffesional visa waren idd binnen 10 dagen op...quote:Op donderdag 28 maart 2013 04:36 schreef BenD het volgende:
Ik bedenk me net dat je met het WHP 2 keer een werkvergunning kan aanvragen. 1 keer in de categorie ''Working Holiday'' en 1 keer in de categorie ''Young Professionals''. De WH kan je zo aanvragen (leeftijd 18-30) en als je dan in canada zit en je hebt een baan, gelijk aan je baas vragen om een brief en dan YP aanvragen, voor deze categorie heb je namelijk al een baan nodig. Op deze manier kan je dus eigenlijk 2 jaar in Canada werken, maar dan is het ook klaar.
Zie http://www.canadainternat(...)aspx?lang=nld&view=d voor de details.
Ik geloof dat het voor dit jaar alweer helemaal vol zit, gaat snel met die vergunningen.
Geen idee van hoe het gaat als je al in Canada woont.quote:Op zaterdag 6 april 2013 19:05 schreef BenD het volgende:
Jeej!
Gisteren brief ontvangen van Citizenship and Immigration met het goede nieuws dat ik bijna Permanent Resident ben. Uitgenodigd voor het laatste interview op 25 april!
Na een beetje onderzoek vond ik dat dit eigenlijk meer een formaliteit is dan een echt interview, kan iemand dit bevestigen?
10 Jaar geleden was het idd een formaliteit, ik kan mij geen echt gesprek meer herinneren. Het was meer van hier zijn je papieren, gefeliciteerd en de groetjes.quote:Op zaterdag 6 april 2013 19:05 schreef BenD het volgende:
Na een beetje onderzoek vond ik dat dit eigenlijk meer een formaliteit is dan een echt interview, kan iemand dit bevestigen?
Ik ben in NL rond die tijd, dus gezellig met mijn familie (die allemaal in NL wonen). Deze steden zijn toch sowieso te ver weg van mijn woonplaats...quote:Op zondag 7 april 2013 20:56 schreef Piepje het volgende:
Nog iemand hier die naar de Queensday events gaat trouwens? Worden geloof ik gehouden in Ottawa, Toronto en Vancouver.
Waarom is dat?quote:Op zaterdag 20 april 2013 23:19 schreef Roof_rack het volgende:
Deze week rij ik naar de grens nabij Calgary (ca. 9 uur heen en 9 uur terug) om de aanvraag voor mijn Work Permit volledig te maken.
Als je al in Canada aanwezig bent als visitor moet je het land verlaten om je work permit te ontvangen (of het geheel naar een Canadese ambassade in Amerika sturen, maar dat duurt een paar weken). Het snelste is om naar de grens te rijden en je aanvraag daar te laten behandelen. Je levert je papieren in, hebt een interview en betaalt $150 en als alles goed is gegaan kan je dan weer rechtsomkeerd.quote:
Bedankt! Heb vanmorgen mijn interview gehad en ik ben nu Permanent Resident! Nog even wachten op mijn card, zo'n 6-8 weken. Best een lange tijd als je het mij vraagt.quote:Op vrijdag 12 april 2013 07:00 schreef jeroen1976 het volgende:
[..]
10 Jaar geleden was het idd een formaliteit, ik kan mij geen echt gesprek meer herinneren. Het was meer van hier zijn je papieren, gefeliciteerd en de groetjes.
Gefeliciteerd BenD!!
Nou, niemand.quote:
Het plattelandsleven in Canada is gewoonweg niet te vergelijken met Nederland.quote:Op woensdag 24 april 2013 09:58 schreef Iwanius het volgende:
Voor wie het interessant vind:
In Nederland klagen we al gauw over van alles en nog wat te meer wij ook met zovelen op een klein stukje land vertoeven. Canada daarentegen is i.v.g een geweldig groot land met genoeg ruimte en vooral natuur. Mijn vraag is nu of sommigen van jullie die in de vrije natuur wonen en niet in een grote stad, weleens de gedachte hebben als je zo in de vrije natuur vertoeft om weer eens mensen uit de bewoonde wereld tegen te komen i.p.v alleen maar jezelf.
De tegengedachte dus van wat stadsmensen hebben die vooral rust en de vrije natuur verheerlijken.
Je hebt het er maar druk mee....quote:Op zondag 5 mei 2013 23:27 schreef Roof_rack het volgende:
Net bij de grens geweest in Carway, AB en heb mijn work permit binnen. De komende 2 jaar lekker zwoegen in Canada. Al met al duurde het "flagpoling" maar een uurtje. Het interview was vrij pittig, maar als je gewoon eerlijk ben geen probleem. Nu tijd voor de rit van 9 uur terug :p .
Geen werk dan?quote:Op vrijdag 10 mei 2013 02:39 schreef Roof_rack het volgende:
Was het maar druk, het hele proces is stuur wat op en wacht een paar weken zonder dat je wat hoor. Vandaag mijn sin # opgehaald. Nu alleen nog mijn health card aanvragen en dan lekker van de zomer genieten.
Bij de lokale taco time. Niet mijn droombaan, maar voor nu wat inkomsten zodat ik rustig op zoek kan gaan naar een baan in mijn sector. Daarnaast begin ik vaak later op de middag, dus veel tijd voor lekker met de kano het water op, wandelen, vissen, etc. Ik hoop volgend jaar richting BC te vertrekken. Hopelijk zijn ze tegen die tijd een beetje afgekoeld qua immigratie.quote:
Wat voor werk zoek je?quote:Op vrijdag 10 mei 2013 06:31 schreef Roof_rack het volgende:
[..]
Bij de lokale taco time. Niet mijn droombaan, maar voor nu wat inkomsten zodat ik rustig op zoek kan gaan naar een baan in mijn sector. Daarnaast begin ik vaak later op de middag, dus veel tijd voor lekker met de kano het water op, wandelen, vissen, etc. Ik hoop volgend jaar richting BC te vertrekken. Hopelijk zijn ze tegen die tijd een beetje afgekoeld qua immigratie.
Ok.quote:Op woensdag 15 mei 2013 17:22 schreef Roof_rack het volgende:
Ik heb een basc in bosbeheer. Nooit geschoten is altijd mis is mijn motto.BC is mijn aantrekkelijkste optie, maar er zijn ook opties in AB (bij de olie). Mocht alles echt tegenvallen helpen ze zelfs bij mijn huidige baan hun werknemers aan PR.
Je mag mijn landed immigrant wel kopen.quote:Op dinsdag 2 juli 2013 18:51 schreef Schuimpjes het volgende:
[..]
Nee helaas niet, maar het lied is wel geniaal
Kan mij niet voorstellen dat ik jouw visum kan kopenquote:Op woensdag 3 juli 2013 17:15 schreef DUTCHKO het volgende:
[..]
Je mag mijn landed immigrant wel kopen.
Wat bied je?
Wat studeer je?quote:Op woensdag 3 juli 2013 22:53 schreef Schuimpjes het volgende:
[..]
Kan mij niet voorstellen dat ik jouw visum kan kopenMaar, laat ik eerst hier mijn studie maar eens afronden
.
Studeer Small Business & Retail Management. Klaar in februari. Wil hierna waarschijnlijk nog een MBA of MSc gaan doen.quote:
Wat is je plan in Nova Scotia? Of ga je vanuit Halifax ergens anders naar toe? Mijn relatie is zo goed als over (de reden waarom in SK woon) en ik wil misschien naar NS verhuizen! Sask begint een beetje te vervelen.quote:Op vrijdag 28 juni 2013 21:25 schreef Schuimpjes het volgende:
Over drie weken zit ik weer in het vliegtuig naar Halifax. So excited
Laatste keer vloog ik vanaf Amsterdam naar Heatrow en vervolgens naar Halifax. Ik had toen ongeveer 4 uur overstap tijd en moest ook een tweede koffer inchecken. Nu ga ik vanaf Rotterdam en heb ik ongeveer 1,5 uur overstap tijd in Londen. Ook ga ik maar met een koffer. Kan ik nu gewoon voor beide vluchten online inchecken om zo te voorkomen dat ik in een wachtrij in Londen kan gaan aansluiten.
Ik ga een aantal vrienden bezoeken die ik gedurende mijn studie daar heb leren kennen. Een van hen - of eerder zijn ouders - hebben en cottage is Muskoka, ON dus wellicht dat we daar ook nog even naar toe gaan.quote:Op zaterdag 6 juli 2013 05:40 schreef jeroen1976 het volgende:
[..]
Wat is je plan in Nova Scotia? Of ga je vanuit Halifax ergens anders naar toe? Mijn relatie is zo goed als over (de reden waarom in SK woon) en ik wil misschien naar NS verhuizen! Sask begint een beetje te vervelen.
Ga naar Alberta, oilfiields.quote:Op zaterdag 6 juli 2013 05:40 schreef jeroen1976 het volgende:
[..]
Wat is je plan in Nova Scotia? Of ga je vanuit Halifax ergens anders naar toe? Mijn relatie is zo goed als over (de reden waarom in SK woon) en ik wil misschien naar NS verhuizen! Sask begint een beetje te vervelen.
Mijn ex kwam uit NS en het schijnt dat er vrij weinig werk is. Denk wel dat het voornamelijk om ongeschoold werk ging. Wil die kant zeker eens een keertje uit. het schijnt er best mooi te zijnquote:Op zaterdag 6 juli 2013 05:40 schreef jeroen1976 het volgende:
[..]
Wat is je plan in Nova Scotia? Of ga je vanuit Halifax ergens anders naar toe? Mijn relatie is zo goed als over (de reden waarom in SK woon) en ik wil misschien naar NS verhuizen! Sask begint een beetje te vervelen.
Ja ik weet dat er vrij weinig werk is, daarom zal ik niet zomaar daar naar toe verhuizen totdat ik er een baan vind. Ik vind NS fantastisch, ben er een tijdje geweest en heb veel leuke mensen ontmoet. Ook heb ik er een aantal connecties die mij op weg zouden willen helpen. Ik woon nu 11 jaar op de platte, kale prairies en wil terug naar een omgeving met bossen, heuvels en de zee.quote:Op zondag 7 juli 2013 05:34 schreef Roof_rack het volgende:
Mijn ex kwam uit NS en het schijnt dat er vrij weinig werk is. Denk wel dat het voornamelijk om ongeschoold werk ging. Wil die kant zeker eens een keertje uit. het schijnt er best mooi te zijn .
Hoe ben je tot de keuze voor NS gekomen?
Het gaat lekker met het weer in dit landje! Eerst Alberta/Calgary en nu TO. Die foto's van het water in de trein lijkt me wel behoorlijk eng.quote:Op dinsdag 9 juli 2013 16:20 schreef DaveGrohl het volgende:
Lekker weer de afgelopen twee dagen hier. :/
http://storify.com/Winnip(...)uly-8-2013/slideshow
Het is hier nu al weken tussen de 25 en 35 graden, op 1 enkele dag regen nagelaten.quote:Op zondag 4 augustus 2013 15:48 schreef Iwanius het volgende:
Dan mogen wij helemaal niet klagen met de zomerse temperaturen die nu al een week of wat Nederland teisteren.. Hoe zijn de zomers daar in het westen van Canada? Lekker als in niet benauwd of broeierig zoals in Nederland?
Hier in Saskatchewan zijn de zomers over het algemeen warm/heet en droog, zeker niet benauwd of broeierig. De lage luchtvochtigheid is dan een van de weinige voordelen van zover van een oceaan, zee of groot meer te wonen. De mooie zomers maken de koude winters weer een beetje goed iig.quote:Op zondag 4 augustus 2013 15:48 schreef Iwanius het volgende:
Dan mogen wij helemaal niet klagen met de zomerse temperaturen die nu al een week of wat Nederland teisteren.. Hoe zijn de zomers daar in het westen van Canada? Lekker als in niet benauwd of broeierig zoals in Nederland?
Je moet het zo zien: elke plaats die een beetje groter is dan 10.000 inwoners heeft op zijn minst een burgerketen lid in huis, McDonals, Wendy's, BurgerKing, A&W of zo iets.quote:Op donderdag 8 augustus 2013 12:55 schreef Iwanius het volgende:
Maar...en misschien romantiseer ik teveel...jullie hebben wel een gigantische ruimte aan bossen/natuur om je heen, iets dat wij hier in Nederland met zo een alsmaar groeiende bevolking op een klein stukje land als maar missen.
Trouwens,is het ook zo in het gebied waar jullie vertoeven dat je zoals in sommige afgelegen delen van de US of A je om de zoveel km plotseling een Mc Donalds of iets soortgelijks zien opduiken?
Of is dat in Canada toch logistiek minder goed geregeld gezien de grootte van het land zelf.(onmetelijk groot)
Wayne Gretzky's? is meer een restaurant eigenlijk.quote:Op zondag 11 augustus 2013 01:05 schreef static het volgende:
Hoe heet die koffie-tent van de ex-ijshockieer ook alweer?
Tim Horton.quote:Op zondag 11 augustus 2013 01:33 schreef static het volgende:
Nee, dat was hem niet volgens mij. Heb een tijdje in Toronto gewoond, maar kan het me gewoon niet meer herinneren.
Ok.quote:Op maandag 12 augustus 2013 00:34 schreef RizzyNL het volgende:
Oke hier is die dan mijn bericht die gesloten is
Hallo!
Ik ben 28 jarige vrouw en ik wil graag naar Canada, eerst werken en dan studeren. Maar ik kan zo slecht tegen keuzes maken. Sowieso wil ik graag dichtbij iemand in Amerika zijn dus dat helpt al mee (ik wil aan de grens van Amerika aan de oost-kust studeren/werken). Nu vraag ik mij af op mijn leeftijd met een MBO 4 (ICT) hoe moeilijk is dat om daar een toekomst op te bouwen en als ik daar 4 jaar studeer om daarna aan het werk te komen? ICT of iets anders? Qua leeftijd ook, maar ik zoek advies van anderen die wat meer ervaring hebben ermee misschien of er beter zicht op hebben. Ik wil sowieso dit jaar ook nog fysiek heen om rond te kijken. Ik heb al wat culturele vrijwilligers instanties gemaild om advies maar deze vraag vind ik lastig om te stellen. Qua leeftijd etc etc...
Heeft iemand misschien tips of advies of geef je mening?
Tja wat hadden het idee om naar Edmonton te gaan omdat Vancouver/BC klote is wat werk betreft maar ik denk dat ik nu ff pas.quote:Op maandag 12 augustus 2013 02:52 schreef rogier21 het volgende:
DUTCHKO slaat de spijker op z'n kop.
Ik heb in Edmonton gezeten maar het Redneck gehalte was me daar veel te hoog (blue collars dus). Zit nu in Calgary wat wel bevalt, maar zit in een 1 kamer apartement van 65m2 voor het bedrag dat ik een stuk luxer in Rotterdam kan zitten.
Mijn oom in Edmonton heeft twee huizen tekoop staan, ongeveer 250m2 voor maar 590.000 CAD. Maar hey, die gas en olie werkers kunnen dat toch wel betalen.
De economie is hier sterk: dus prijzen zijn hoog, vooral alcohol (30$ voor 1,5L el-cheapo wijn).
Amerika en Canada zijn totaal niet te vergelijken, alles is hier anders, zelfs de auto's zijn kleinerStaar je daar niet blind op en ga zeker voor een langere tijd op vakantie oid.
Ik zit in de constructie dus kan alles aanpakken.quote:Op maandag 12 augustus 2013 03:42 schreef rogier21 het volgende:
Haha dat is precies hoe ik er over denkWeet niet wat voor werk je doet, maar in Edmonton kan je goed verdienen als je met je handen kan werken. Fort McMurray is nog veel beter, ken wel wat mensen die daar jaartje vertoeven om daarna met genoeg geld terug te komen om een flink huis te kopen.
Wow dat is erg negatief, ik begrijp dat je er een aantal jaar moet zitten. En ik zie wel wat op tegen de winters, maar ik ben een gamer dat scheelt ook soms en ik moet maar leren skieen ofzoquote:Op maandag 12 augustus 2013 02:46 schreef DUTCHKO het volgende:
[..]
Ok.
Rogier heeft gelijk.
Alberta is het beste. Calgary of Edmonton. Ik hoop wel dat je winter bestendig bent want de winters duren daar gemiddeld 5 tot 6 maanden.
Voor de rest: het kost je 3 jaar om hier te komen, je moet een taaltest doen en je beroep moet op de wanted list voorkomen en je moet zo'n 20.000 dollar mee nemen voor 1 persoon. (meen ik te weten)
Is dit niet het geval dan kan je het wel schudden.
Oh en mankeer je iets qua ziekte of aandoening dan is het direkt over en uit.
Ook zal je voorbereid moeten zijn dat je 50 jaar terug in de tijd valt.
Het blue collar redneck gehalte is onder de autochtone Candezen nogal hoog.
Oh ja, vergeet niet om 300.000 euro mee te nemen want de gemiddelde woning kost 350.000 dollar. Bezopen duur.
Iedereen die denkt dat Canada nog het Mekka is van wonen en leven heeft het gewoon mis.
Het is bloed duur hier en je zal met z'n tweeen moeten werken wil je het redden.
Drinken is een doodzonde hier (maar ze zuipen als beesten) en het wemelt van de griezels en kinderlokkers.
Bovenstaande dingen hoor je namelijk NOOIT op een canada forum.
Daar is alles altijd koek en ei.
Totdat je met je neus tegen de waarheid loopt.
Tja ik zeg het misschien wel hard maar ik zie de dingen hier rond om mij heen gebeuren.
Mij is het iedere geval tegen gevallen en ik wil weer terug naar Europa als het ff kan.
Tja ik woon hier nu 5 jaar en alles heeft zijn voor en nadelen uiteraard.quote:Op maandag 12 augustus 2013 18:59 schreef RizzyNL het volgende:
[..]
Wow dat is erg negatief, ik begrijp dat je er een aantal jaar moet zitten. En ik zie wel wat op tegen de winters, maar ik ben een gamer dat scheelt ook soms en ik moet maar leren skieen ofzo. Hoe zit het met Ottawa (daar zit een leuke school die hopelijk mij accepteert) ? Maar wat is het blue collar redneck gehalte ? Racistisch en bekrompen ofzo? Maar ik kom daar om te werken en later zal iemand er bij komen wonen als het goed is en dan einde van het visum jaar studeren. Hopelijk netwerk ik dan op een bepaalde manier dat ik een werkvergunning kan krijgen en op die manier kan blijven. Ik hoef niet ruim te leven dat komt later misschien wel.
Maar hoe zit het nou met de leeftijd als ik 32 ben en klaar ben met mijn studie daar? Kijken ze daar ook erg op leeftijd zoals hier of ?
Kinderlokkers en dat tuig? Ik hoor echt veel positieve dingen over Canada maar ligt er maar misschien net aan waar je op let enzo ? Ik bedoel jij woont er ? Vind je het er niet leuk ?
New Brunswick (de Oostkust) is het slechtste met werk.quote:Op woensdag 14 augustus 2013 12:45 schreef RizzyNL het volgende:
Hey nee nog niet afgeschrikt bedankt hoor voor de info, maar ja vrolijk wordt ik er niet van :p Nou ben ik sowieso voorzichtig als ik ergens naar verhuis/emigreer enzo. En ik ben ook geen moeder, maarja...
Maar geen kebab dus ook niet ? :p of dat wel van de Turk ofzo...want als dat niet het geval is dan laat maar :p nee grapje
Maar toch lijken Canadezen mij vriendelijk, (innocent till proven guilty) niet dat je zegt dat ze onvriendelijk zijn hoorEn leuke omgeving, maar het is ook niet mijn plan om daar zeg maar tot me 100e te gaan wonen maar wel misschien enige tijd.
Dat leeftijd oordelen vind ik in Canada en Amerika wel beter.....zit nu echt te wikken en wegen en hopen dat zodra ik ga er een baantje is voor me. Daar zie ik wel tegenop. Ik denk echt dat het de omgeving New Brunswick wordt omdat ik dan dichterbij een bekende zit, dat kan ook steun geven. Alleen het werk is daar weer minder hoor ik...kan alleen maar proberen en vrijwilligers werk doen in de tussentijd dat ik niks heb.
Waar, maar vraag niet hoe.quote:Op woensdag 14 augustus 2013 15:32 schreef Lone_Gunman het volgende:
Je hoort hier en daar wel eens dat je in de olie-gerelateerde business in Canada tonnen kan verdienen (maar dan vaak wel in zware omstandigheden). In hoeverre is dit verhaal waar?
Koop een nieuwe.quote:Op zondag 18 augustus 2013 06:08 schreef rogier21 het volgende:
Het is echt verdomd lastig om een 2e hands auto onder de 10k te vinden. Gisteren en vandaag m'n tijd en benzine verspilt aan omgebouwde sloopauto's, en dan nog volhouden dat er nog gewoon garantie opzit
Nog iemand een leuk 2e handsje in Alberta?
Tja dan houd het op.quote:Op zondag 18 augustus 2013 06:47 schreef rogier21 het volgende:
Credit check?Ik heb nog niet eens mijn PR card, laat staan een credit card... Zit hier pas ruim 2 weken.
Daarnaast is voor mij helaas verzekering kneiterduur, ik kan geen schadevrije jaren meenemen omdat ik wel wat brokken heb gemaakt voorheen
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |