Je moet natuurlijk ook kijken naar de kosten van een onderhoudsbeurt. Mijn Lancia Ypsilon mag ook om de 30.000 km, maar die onderhoudsbeurt is wel duurder dan de auto van mijn ouders die elke 20.000 km moet. Uiteindelijk maakt het in kosten weinig uit.quote:Op dinsdag 8 januari 2013 00:44 schreef Piet_Piraat het volgende:
Nog een leuk verschil.
Onderhoudsbeurt bij Aygo om de 15.000 km.
Twingo kan om de 30.000.
Is de wegenbelasting al ruim terugverdiend.
Onzin. De één wil enig comfort de ander wil puur goedkoop rijden. De één wil met 130 over de snelweg de ander vind 90 hard zat. Kijk naar mijn zusje die een jaar 250km per dag rijdt in haar Swift 1.0 uit 1996quote:Op dinsdag 8 januari 2013 00:36 schreef house_is_a_feeling het volgende:
Nee, ik bedoel ermee dat de audi een superfijn schip van luxe is en de aygo een rubberbootje die je moet peddelen. Met de verbruiksscijfers wil ik je laten zien dat je je daar niet op blind moet staren, er zijn meer dingen waar je rekening mee moet houden bij zulke afstanden.
Die verbruiken wel weer meer natuurlijk..quote:Op dinsdag 8 januari 2013 08:45 schreef Revolution-NL het volgende:
[..]
Onzin. De één wil enig comfort de ander wil puur goedkoop rijden. De één wil met 130 over de snelweg de ander vind 90 hard zat. Kijk naar mijn zusje die een jaar 250km per dag rijdt in haar Swift 1.0 uit 1996
Dat zal het waarschijnlijk dan ook worden.quote:Op dinsdag 8 januari 2013 15:21 schreef ThePlaneteer het volgende:
Tegenwoordig kun je ook privé shortleasen, maar uiteindelijk is aanschaf echt een betere keuze.
Wellicht een volvo op LPG G3 een goede optie? amper meer wegenbelasting, i.p.v. 1 euro 70 per liter is het 80 cent per liter.quote:Op woensdag 2 januari 2013 22:46 schreef Snoepje5 het volgende:
[..]
Op kamers kan niet, en dat zou ik ook niet echt graag willen. Heb hier namelijk ook andere werkzaamheden die ik niet even kan verplaatsen.
Wellicht, als het 450 euro benzine per maand gaat worden, ik toch maar voor het OV moet kiezen. Is gratis, maar duurt veel langer.. 2 uur en 15 minuten heen + 2 uur en 15 minuten terug per dag is niet niets (incl bus en lopen).
Moet toch goedkoper kunnen, 450 euro per maand + 150 euro vaste lasten ( 600 euro per maand ) voor een verdomde auto voor 6 maanden, 200km per dag?
Halleloeja..quote:Op dinsdag 8 januari 2013 17:30 schreef Marco001 het volgende:
[..]
Wellicht een volvo op LPG G3 een goede optie? amper meer wegenbelasting, i.p.v. 1 euro 70 per liter is het 80 cent per liter.
Heb je comfort en toch relatief lage kosten.
http://www.marktplaats.nl(...)8f31&previousPage=lr bijvoorbeeld; past binnen je budget, voldoende vermogen, redelijk verbruik(1:12 gemiddeld), G3 dus amper meer wegenbelasting als de benzineversie en voorzien van climate control en cruisecontrol, heerlijk dus op de warme dagen of als je veel snelweg gaat rijden.
Akkoord, 100,- wegenbelasting per maand, maar nog geen 8 cent per km aan brandstof.
Maak anders eens voor jezelf een excel sheetje met de kosten, kilometers die je gaat maken enz. (ben ik ook mee bezig.)
Hmmz hier kost ie maar 300,- per kwartaal.. en ik denk juist dat verzekeren goedkoper is, zeker omdat je die Volvo toch beter wa kan verzekeren als de aygo. Maar anders neem je een.s40 ofzo, 200kg lichter..quote:Op dinsdag 8 januari 2013 18:32 schreef Snoepje5 het volgende:
[..]
Halleloeja..
418 euro wegenbelasting per kwartaal.
Die 8 cent per km aan brandstof is dan nog helemaal niet zo voordelig.
Reken maar snel uit bijvoorbeeld: op 200km per dag is dat 16 euro per dag. 8 cent x 200.
Kijk ik naar de Aygo, die verbruikt ongeveer 10 liter per dag. 10 x 1,8e = 18 euro. Dan is de volvo 2 euro goedkoper. Maar die 2 euro besparing per dag is natuurlijk nooit waard om de 418 euro wegenbelasting per kwartaal maar voor lief te nemen. Je bespaart er namelijk 2 euro per dag = 120 euro per kwartaal mee. Ben je nog 300 euro duurder per kwartaal uit met de volvoLos van alle andere kosten.
Lol, hier
Aygo is ook veel goedkoper in de verzekering dan die volvo bak.
Voor WA ja, maar bij een nieuwere auto is het vaak niet verstandig om alleen WA te nemen. (b.v. nieuwe bumper van onze Astra kostte 3400,-! )quote:Op dinsdag 8 januari 2013 18:43 schreef Snoepje5 het volgende:
Volvo kost (met de gegevens die ik maar even schattend invul op independer) 25 euro per maand. De Aygo kost met dezelfde gegevens maar 11 euro per maand.
Nouja goed, wa volledig casco (wat het ook mag zijn) kost minimaal 16 euro via independer. (25 euro via allsecure) Nog steeds voordeliger dan de 25 euro van de volvo voor alleen de WA. Voor de Aygo.quote:Op dinsdag 8 januari 2013 18:46 schreef Marco001 het volgende:
[..]
Voor WA ja, maar bij een nieuwere auto is het vaak niet verstandig om alleen WA te nemen. (b.v. nieuwe bumper van onze Astra kostte 3400,-! )
Afschrijving is praktisch 0 onderhoud komt ze op dit moment uit op ongeveer 30 euro p/mnd APK + beurt.quote:Op dinsdag 8 januari 2013 13:12 schreef Snoepje5 het volgende:
[..]
Die verbruiken wel weer meer natuurlijk..
Dat zijn natuurlijk niet de enige kosten.. Maar voor veel km's per dag toch wel een hoge kostenpost.
Wat is zo'n swift dan ongeveer kwijt per maand aan onderhoud etc?
Goed, dat scheelt dan weer.quote:Op dinsdag 8 januari 2013 18:48 schreef Snoepje5 het volgende:
[..]
Nouja goed, wa volledig casco (wat het ook mag zijn) kost minimaal 16 euro via independer. (25 euro via allsecure) Nog steeds voordeliger dan de 25 euro van de volvo voor alleen de WA. Voor de Aygo.
Top! Dit is inderdaad een prima vergelijkingsheet. De enige juiste manier om de kosten per auto goed te vergelijken.quote:Op dinsdag 8 januari 2013 19:05 schreef Snoepje5 het volgende:
Ik heb nu even in een excel de swift en de aygo vergeleken. Zal ik nog wel meer auto's neerzetten.
Natuurlijk blijven sommige gegevens een beetje natte vinger werk. Kwa verzekering maken beiden niet zo heel veel uit, tenzij ik voor de aygo een betere verzekering neem dan voor een oude swift. Waar ik op uit kom, is een besparing van ongeveer 50 euro per maand met de swift tov de aygo. Voornamelijk doordat de aygo een hoge afschrijving heeft.
Realistisch?>
[ afbeelding ]
denk het niet, maar zal zeker wel op een verbruik van 1:20 gemiddeld of beter zitten.quote:Op dinsdag 8 januari 2013 19:26 schreef Snoepje5 het volgende:
is dit realistisch?
3,7l/100km buitenwegen?
http://www.autoscout24.nl(...)d=634922421360000000
Die lupo is ook wel een mooi ding. Goedkoper dan de swift als ik het zo bekijk.quote:Op dinsdag 8 januari 2013 19:29 schreef Marco001 het volgende:
[..]
denk het niet, maar zal zeker wel op een verbruik van 1:20 gemiddeld of beter zitten.
Gemiddeld verbruik van een 1.7SDI is ongeveer 1:19 - 1:22.quote:Op dinsdag 8 januari 2013 19:26 schreef Snoepje5 het volgende:
is dit realistisch?
3,7l/100km buitenwegen?
http://www.autoscout24.nl(...)d=634922421360000000
Een auto waar je 200km per dag mee gaat rijden wil je denk ik ook liever wat zwaarder hebben; minder last van de wind.quote:Op dinsdag 8 januari 2013 19:31 schreef Snoepje5 het volgende:
[..]
Die lupo is ook wel een mooi ding. Goedkoper dan de swift als ik het zo bekijk.
Enige nadeel, de hoge wegenbelasting. Waarschijnlijk omdat het een diesel is? En hij weegt rond de 900kg.
Totdat de versnellingsbak de geest geeft, bekende kwaal bij die dingen.quote:Op dinsdag 8 januari 2013 19:31 schreef Snoepje5 het volgende:
[..]
Die lupo is ook wel een mooi ding. Goedkoper dan de swift als ik het zo bekijk.
verbruikswijs? bijf bij de 1.4 16V vandaan als het de 74KW versie is; verbruik hoogstens 1:14(in een 200kg zwaardere Ibiza). (maar wel een lekker vlotte motor..)quote:Op dinsdag 8 januari 2013 19:37 schreef Snoepje5 het volgende:
Want wat heb je allemaal (bij de lupo) dan?
Een 1.7SDI (diesel?)
Ik zie iets van een 1.4 16V er tussen staan?
Een 1.0 met niks er achter?
Een 14 55KW?
Welke versie zou het goedkoopst zijn?
Verbruiksgewijs inderdaad.quote:Op dinsdag 8 januari 2013 19:40 schreef Marco001 het volgende:
[..]
verbruikswijs? bijf bij de 1.4 16V vandaan als het de 74KW versie is; verbruik hoogstens 1:14(in een 200kg zwaardere Ibiza). (maar wel een lekker vlotte motor..)
Dank! Zal eens kijken.quote:Op dinsdag 8 januari 2013 19:50 schreef Revolution-NL het volgende:
Wat dacht je van een Lupo 3L 1.2tdi . Een van de zuinigste diesels ooit gebouwd en tot 2014 wegenbelastingvrij.
Alleen de automaatbak kan problematisch zijn
Geen idee heb me er nooit in verdiept. Kijk anders hier eens http://3-liter.nl/forum/v(...)2ee8c89f497bc79f21bfquote:Op dinsdag 8 januari 2013 19:56 schreef Snoepje5 het volgende:
[..]
Dank! Zal eens kijken.
Hoe erg is dat met die versnellingsbak..??
Ik wil natuurlijk niet om de maand 100 euro nerleggen voor dat gedoe.
Nja als nadeel noemen ze wel dat die maar klein is inderdaad.. En aan de ene kant meer een stadsauto is dan een snelweg auto..quote:
Niet als je 45.000km per jaar rijd.quote:Op dinsdag 8 januari 2013 22:42 schreef Snoepje5 het volgende:
Mijn ouders zeggen dat onderhoud voor een Aygo (uit bijv. 2006-2008) totaal geen 50 euro per maand kost. Hoogstens 30.
En ook dat afschrijving bij een Aygo langena geen 85 euro per maand is. Die blijven redelijk stabiel in de prijs.
Het interieur zegt al heel veel over hoe de vorige eigenaar met de auto is omgesprongen. Neem dus een auto die er verzorgt uit ziet het liefst met onderhoudsgeschiedenis en zo min mogelijk vorige eigenaren.quote:Op dinsdag 8 januari 2013 23:14 schreef Snoepje5 het volgende:
Dankje.
Ik sta soms nog versteld van hoe schoon sommige auto's er van binnen uit zien. Sommige mensen maken er dan ook wel echt een zooitje van. Zelfs voor de foto denken ze niet, ik maak de auto even schoon.
Dan sla ik 'm snel over.. want een goed uitziende bekleding vind ik ook wel belangrijk.
Lol, mijn vader rijdt meer dan 70000km per jaarquote:Op woensdag 9 januari 2013 08:47 schreef Revolution-NL het volgende:
[..]
Niet als je 45.000km per jaar rijd.
Kijk maar naar de ANWB koerslijst.
Het is wel te merken dat je ouders nooit veel kilometers per jaar met een auto hebben gereden
[..]
Het interieur zegt al heel veel over hoe de vorige eigenaar met de auto is omgesprongen. Neem dus een auto die er verzorgt uit ziet het liefst met onderhoudsgeschiedenis en zo min mogelijk vorige eigenaren.
Vast lease bij zo'n kilometragequote:Op woensdag 9 januari 2013 09:18 schreef Snoepje5 het volgende:
[..]
Lol, mijn vader rijdt meer dan 70000km per jaar
2 vorige eigenaren vind ik nog niet zo'n probleem als verder alles er goed uitziet..
Uhh.. jaquote:Op woensdag 9 januari 2013 09:22 schreef Revolution-NL het volgende:
[..]
Vast lease bij zo'n kilometrage
Hij heeft natuurlijk wel al 30 jaar rij ervaring.. En rijdt geen 30 jaar in een lease autoquote:Op woensdag 9 januari 2013 09:39 schreef Revolution-NL het volgende:
[..]
Dan ziet je vader ook de afschrijving, onderhoudskosten en brandstofkosten niet
225 groot is veels te goedkoop, weet niet waar ze je dan voor afzetten maar daarmee zal niet al te veel vervangen worden.quote:Op woensdag 9 januari 2013 21:14 schreef Snoepje5 het volgende:
Wat kost een kleine en grote onderhoudsbrurt voor een volkswagen lupo??
Aygo kost 100klein en 225 groot.
http://data.toyota.nl/hom(...)onderhoud%20Aygo.pdfquote:Op woensdag 9 januari 2013 23:36 schreef monsterd. het volgende:
[..]
225 groot is veels te goedkoop, weet niet waar ze je dan voor afzetten maar daarmee zal niet al te veel vervangen worden.
Je zei dat je vader handig was, dan kan hij toch een kleine beurt uitvoeren? Scheelt je sowieso al. Desnoods doe (leer) je het zelf. Zelfs ik, als meisje kan het
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |