Het punt is dat het feit dat ze Marokkaan zijn helemaal niet zo relevant is. Dat is relevant voor degene die dit probleem zo efficiënt mogelijk wil aanpakken. Het feit dat ze Marokkaan zijn heeft immers helemaal niets met de misdaad te maken en het zogenaamde 'benoemen' impliceert duidelijk een causatie ipv een correlatie bij veel mensen.quote:Op vrijdag 7 december 2012 15:08 schreef Jian het volgende:
[..]
Ik heb eerder in deze reeks geschreven dat je vooral niet bang moet zijn om zaken te benoemen uit angst dat de verkeerde mensen daarmee aan de haal gaan, omdat in gedegen en uitputtend onderzoek wellicht ook de oplossingen liggen voor de bestrijding van dit probleem. Jij weet al van te voren dat, dat niet zo is bent bang voor eventuele gevolgen van het benoemen van zaken en generaliseert daarom liever dan zaken dan ze scherp en helder te stellen.
Als bij jou continue die lamp het niet doet, dan moet je er ook iets anders mee doen, toch? Stel dat terug sturen naar de fabrikant geen optie meer is, wat dan?quote:Op vrijdag 7 december 2012 15:08 schreef Nielsch het volgende:
[..]
Okee, maar om oplossingen te noemen moet je eerst toegeven dat er een probleem is. Zolang je dat al niet wilt doen hebben oplossingen ook niet zoveel zin.
Als bij mij het licht het niet doet kan ik ook wel met de oplossing aankomen om er een nieuwe lamp in te draaien. Als het probleem echter is dat de stop gesprongen is, heeft een nieuwe lamp ook weinig zig.
Het punt is dat mensen die zeggen het probleem te benoemen dat nou juist niet willen doen. Dat is namelijk moeilijker dan een beetje op Marokkanen schelden en vereist wat meer nadenken.quote:Op vrijdag 7 december 2012 14:58 schreef Jian het volgende:
[..]
Wat een ongelofelijk kulverhaal! Natuurlijk kun je dat soort zaken gewoon bediscussiëren en als zaken ontsporen modereer je als mod, pak je de betreffende teksten c.q. personen eruit, spreek je aan en corrigeer je. Maar je sluit niet een dergelijk hot-news-topic onder opgave van "vage redenen en ten faveure van bepaalde personen. Vind je het gek dat users dan verongelijkt gaan reageren!
Jij haalt probleem en oorzaken door elkaar. Het probleem mag me heel erg duidelijk lijken: kutmarokkanen*quote:Op vrijdag 7 december 2012 15:17 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Het punt is dat mensen die zeggen het probleem te benoemen dat nou juist niet willen doen. Dat is namelijk moeilijker dan een beetje op Marokkanen schelden en vereist wat meer nadenken.
Hoewel de islam niet het hoofdprobleem is, is het inderdaad een facet dat meespeelt. Je hebt namelijk van doen met een groep jongens die bepaald gedrag legitiem vinden. Daarbij spelen religieuze opvattingen een rol. Opvattingen over bijvoorbeeld de rol van de vrouw en die van niet-moslims.quote:Op vrijdag 7 december 2012 15:10 schreef 3-voud het volgende:
[..]
Dan komt de "islam" boven drijven en dan heb je niet alleen de moslims op je dak, ook heel links.
De tijd is nog niet rijp blijkbaar. Mensen durven niet of ontkennen gewoon. Maar als we niet oppassen gaat de rustige bevolking zelf voor rechter spelen. Ik zou er eerlijk gezegd niet om rouwen maar dan is het dak eraf.
Maar het is juist wél relevant. Juist omdat pietje en jantje dit gedrag niet vertonen. Als er ergens sprake is van geweld kun je er geld op inzetten dat dit door 'bepaalde mensen' gebeurt. Het kan dus zomaar goed zijn voor een land wanneer dit benoemd wordt en dat men eens met een gerichte aanpak komt. Een gerichte aanpak kan alleen als je het probleem benoemd, in dit geval mensen met donker haar en een opvliegend karakter die komen uit een land wat in Noord Afrika ligt en waarmee je met de boot naar Spanje kunt gaan.quote:Op vrijdag 7 december 2012 15:15 schreef kingmob het volgende:
[..]
Het punt is dat het feit dat ze Marokkaan zijn helemaal niet zo relevant is. Dat is relevant voor degene die dit probleem zo efficiënt mogelijk wil aanpakken. Het feit dat ze Marokkaan zijn heeft immers helemaal niets met de misdaad te maken en het zogenaamde 'benoemen' impliceert duidelijk een causatie ipv een correlatie bij veel mensen.
Nee, geen troll. Ik wilde alleen even de kromme bewoording van de boodschap boven het tekstinvoer veld aanstippen...quote:
Dat is het dus wel! Waarom vertonen Achmed en Mohammed wel dit gedrag en Piet en Kees in veeeeeeeeel mindere mate? Is dat dan maar puur toeval dat verdachten van misdrijven 4 op de 5 keer Marokkanen zijn of zit er meer achter?quote:Op vrijdag 7 december 2012 15:15 schreef kingmob het volgende:
[..]
Het punt is dat het feit dat ze Marokkaan zijn helemaal niet zo relevant is.
Hoe weet je dat zo zeker? Dit is puur een uit de duim gezogen aanname die je niet kan staven.quote:Op vrijdag 7 december 2012 15:15 schreef kingmob het volgende:
Het feit dat ze Marokkaan zijn heeft immers helemaal niets met de misdaad te maken
Door problemen bij verkeerde partijen te zoeken en mensen aan te spreken die er geen reet mee te maken hebben zorg je ervoor dat je die mensen al niet meer kunt gebruiken in de samenwerking om problemen te bestrijden. Dat is ook meteen het ironische hieraan, op die manier creeër je een selffulfilling prophecy.quote:Op vrijdag 7 december 2012 15:08 schreef Jian het volgende:
[..]
Ik heb eerder in deze reeks geschreven dat je vooral niet bang moet zijn om zaken te benoemen uit angst dat de verkeerde mensen daarmee aan de haal gaan, omdat in gedegen en uitputtend onderzoek wellicht ook de oplossingen liggen voor de bestrijding van dit probleem. Jij weet al van te voren dat, dat niet zo is bent bang voor eventuele gevolgen van het benoemen van zaken en generaliseert daarom liever dan zaken scherp en helder te stellen.
Als dit soort misstanden nu voornamelijk begaan werden door bewoners van stacaravans (oh, nu moet ik oppassen natuurlijk, het mogen ook iglo's zijn van mij part) zou het voor een onderzoek naar de onderliggende oorzaken en eventueel te nemen maatregelen dan wel relevant zijn dat het gaat om stacaravan-bewoners.quote:Op vrijdag 7 december 2012 15:15 schreef kingmob het volgende:
[..]
Het punt is dat het feit dat ze Marokkaan zijn helemaal niet zo relevant is. Dat is relevant voor degene die dit probleem zo efficiënt mogelijk wil aanpakken. Het feit dat ze Marokkaan zijn heeft immers helemaal niets met de misdaad te maken en het zogenaamde 'benoemen' impliceert duidelijk een causatie ipv een correlatie bij veel mensen.
Ik begrijp het gewoon werkelijk niet, de enige die beter worden van het benoemen zijn latente racisten, voor de rest heeft niemand er baat bij. Cijfers hebben we gewoon, een mysterie is het niet en het wordt ook niet verborgen gehouden. Waarom zouden we in hemelsnaam de rotzooi aanwakkeren door het te 'benoemen'? Al kun je inmiddels ook gewoon niet meer winnen, gezien het calimerogedrag in dit topic. Ongeveer een decennia lang leek het wel alsof Nederland zich alleen bezig hield met buitenlanders en moslims terwijl het land langzaam in de modder wegzakte en nog steeds vindt men dat ze niet kunnen zeggen wat ze willen...
We zijn geen steek verder en lopen al een jaar of 12 te 'benoemen'. Het wordt wel weer eens tijd voor wat anders.
En hierom moet je het dus niet doen. Je bent blijkbaar verblind geraakt door je eigen overtuiging. Het feit is dat wat je hier zegt gewoon niet waar is. Dat benoemen dient enkel om je in je foutieve overtuiging te versterken.quote:Op vrijdag 7 december 2012 15:18 schreef mossad_agent het volgende:
[..]
Maar het is juist wél relevant. Juist omdat pietje en jantje dit gedrag niet vertonen.
Dat is in ieder geval weer stuk preciezer dan 'Marokkanen', zeker op de manier waarop Oudkerk die term ooit bekend maakte. Als je het over Marokkanen hebt dan benoem je het probleem niet, want lang niet alle Marokkanen maken deel uit van het probleem. Dat geldt ook voor hangjongeren, hangen is op zich het probleem helemaal niet, maar mag gewoon. Een probleem benoemen is iets anders dan grofweg in een richting wijzen waar het probleem in de buurt zit.quote:Op vrijdag 7 december 2012 15:18 schreef Nielsch het volgende:
[..]
Jij haalt probleem en oorzaken door elkaar. Het probleem mag me heel erg duidelijk lijken: kutmarokkanen*
Angst regeert.quote:Op vrijdag 7 december 2012 15:15 schreef kingmob het volgende:
Waarom zouden we in hemelsnaam de rotzooi aanwakkeren door het te 'benoemen'?
Was het maar zo. Vandaag hier op fok en van de week op TV uitermate duidelijk geworden dat benoemen nog steeds not done is. Als die gordijnen van angst eens opzij gaan kun je beginnen met aanpakken.quote:We zijn geen steek verder en lopen al een jaar of 12 te 'benoemen'. Het wordt wel weer eens tijd voor wat anders.
Het omgekeerde is enorm ridicuul. Het feit dat dat schijnbaar niet evident is voor je schokt me oprecht.quote:Op vrijdag 7 december 2012 15:22 schreef Nielsch het volgende:
[..]
Hoe weet je dat zo zeker? Dit is puur een uit de duim gezogen aanname die je niet kan staven.
Ik zeg niet dat die mensen niet bestaan en ook niet dat er hier niet van rondhangen, maar ik heb genoeg mensen gelezen die het "Marokkanenprobleem" wel benoemen c.q. erkennen, maar die niet bezig zijn met een vorm van racisme. Over generaliseren gesproken ....quote:Op vrijdag 7 december 2012 15:17 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Het punt is dat mensen die zeggen het probleem te benoemen dat nou juist niet willen doen. Dat is namelijk moeilijker dan een beetje op Marokkanen schelden en vereist wat meer nadenken.
Ja we moeten het eerst benoemen.quote:Op vrijdag 7 december 2012 15:24 schreef 3-voud het volgende:
[..]
Angst regeert.
[..]
Was het maar zo. Vandaag hier op fok en van de week op TV uitermate duidelijk geworden dat benoemen nog steeds not done is. Als die gordijnen van angst eens opzij gaan kun je beginnen met aanpakken.
"Pietje" krijgt thuis opvoeding dat bepaalde dingen niet mogen.quote:Op vrijdag 7 december 2012 15:24 schreef kingmob het volgende:
[..]
En hierom moet je het dus niet doen. Je bent blijkbaar verblind geraakt door je eigen overtuiging. Het feit is dat wat je hier zegt gewoon niet waar is.
Lees dit artikel eens. Zo gek nog niet.quote:Op vrijdag 7 december 2012 15:18 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Hoewel de islam niet het hoofdprobleem is, is het inderdaad een facet dat meespeelt. Je hebt namelijk van doen met een groep jongens die bepaald gedrag legitiem vinden. Daarbij spelen religieuze opvattingen een rol. Opvattingen over bijvoorbeeld de rol van de vrouw en die van niet-moslims.
Maar kernprobleem is natuurlijk hun gedrag op zich. Veel moslims beschikken wél over de vaardigheid om hun religie in te passen en om zich normaal te gedragen. De groep jongens waar het hier om gaat, laat allerlei vormen van wangedrag zien. En deels rechtvaardigen ze dat gedrag door naar religieuze opvattingen te wijzen.
Wat moet veranderen is niet zozeer de religie; die is zoals -ie is. Wat moet veranderen, is het gedrag. En de politiek moet inderdaad niet te lang meer wachten meer concrete acties, anders krijg je inderdaad het ongewenste effect dat mensen het recht in eigen hand gaan nemen.
Juist door het wel te benoemen, weet je waar je moet zijn om het op te lossen. Beetje tegenstrijdigheden in je post.quote:Op vrijdag 7 december 2012 15:15 schreef kingmob het volgende:
[..]
Het punt is dat het feit dat ze Marokkaan zijn helemaal niet zo relevant is. Dat is relevant voor degene die dit probleem zo efficiënt mogelijk wil aanpakken. Het feit dat ze Marokkaan zijn heeft immers helemaal niets met de misdaad te maken en het zogenaamde 'benoemen' impliceert duidelijk een causatie ipv een correlatie bij veel mensen.
Het feit is dat er in die 12 jaar geen flikker aan gedaan is en dat latente racisten zoals jij het noemt, geen gehoor krijgen. Statistieken liegen niet, je kunt ze alleen fout interpreteren. Ze worden weggezet als calimero's en extreem rechtse honden. Lekker is dat. En in de tussentijd zie/hoor/lees en maak je het mee.quote:Ik begrijp het gewoon werkelijk niet, de enige die beter worden van het benoemen zijn latente racisten, voor de rest heeft niemand er baat bij. Cijfers hebben we gewoon, een mysterie is het niet en het wordt ook niet verborgen gehouden. Waarom zouden we in hemelsnaam de rotzooi aanwakkeren door het te 'benoemen'? Al kun je inmiddels ook gewoon niet meer winnen, gezien het calimerogedrag in dit topic. Ongeveer een decennia lang leek het wel alsof Nederland zich alleen bezig hield met buitenlanders en moslims terwijl het land langzaam in de modder wegzakte en nog steeds vindt men dat ze niet kunnen zeggen wat ze willen...
We zijn geen steek verder en lopen al een jaar of 12 te 'benoemen'. Het wordt wel weer eens tijd voor wat anders.
Wat is de oplossing? Alle allochtone ouders, waarvan het vermoeden bestaat dat zij niet weten hoe op te voeden, heropvoeden?quote:Op vrijdag 7 december 2012 15:27 schreef WhateverWhatever het volgende:
Het hele probleem is dat autochtoone jongeren (vaak) wel een opvoeding hebben gehad en de allochtoone jongeren aan hun lot worden overgelaten omdat de vrouw niet als gelijk wordt gezien door jongens en daarom geen juiste opvoeding krijgen, zij beseffen niet wat respect is vanwege de verschillen in het geloof, normen en waarden is hun ook niet bijgebracht en daarnaast is ons rechtssysteem ook een lachertje.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |