Maar daar zou je misschien anders over denken als je zelf dingen geheim hield. Zolang je niks te verbergen hebt, word je terecht boos als iemand in jouw privéspullen zit te spitten. Of misschien word je ook niet boos, ik weet het niet - mij zou dat weinig uitmaken.quote:Op maandag 3 december 2012 17:39 schreef Lienekien het volgende:
[..]
En je vriendin gaat je dat allemaal opbiechten? Dat ze een tijdlang stelselmatig je privéberichten heeft gelezen? Je hebt er geen moeite mee dat je vriendin zo weinig respect voor je privacy heeft?
Het kan, hoor. Maar ik vind het eng en ik wil geen relatie waarin je zo met elkaar omgaat.
Omdat mensen net als moorden vaak doen in een situatie die ze niet zagen aankomen denk ik o.a... En omdat het bij sommige van de rest die overblijft niet het doel is om het te verbergen (maar ze het opbiechten bijvoorbeeld of wraak wouden nemen). Blijft denk ik een kleinere groep over die heel bewust vreemdgaat op die manier..quote:Op dinsdag 4 december 2012 00:49 schreef Nadine26 het volgende:
[..]
Maar daar zou je misschien anders over denken als je zelf dingen geheim hield. Zolang je niks te verbergen hebt, word je terecht boos als iemand in jouw privéspullen zit te spitten. Of misschien word je ook niet boos, ik weet het niet - mij zou dat weinig uitmaken.
Sowieso is de beste houding om er gewoon altijd vanuit te gaan dat mensen nieuwsgierig zijn. Ik ben toevallig zelf iemand die veel 'geheime documenten' heeft (daarmee bedoel ik dingen die alleen voor mijn ogen bestemd zijn, vind ik zelf - dat zijn mijn gedachten, geen vreselijke ovespelige geheime levens of zo) maar het is me al vaak overkomen dat anderen ernaar op zoek gingen, en het lazen. Nou, dat is dan eigenlijk ook wel best. Eigen risico, denk ik dan.
Als ik vreemdging, zou ik nooit online gesprekken voeren, nooit sms'en, nooit sporen nalaten. Dat is toch les één? Zoals de grote denker Helmut Lotti ooit zei: "Vreemdgaan moet zo geheim zijn dat je het zelf niet eens weet." Waarom pakt iedereen het dan zo dom aan?
Nu ik er langer over na heb gedacht. Eigenlijk heeft het ook te maken met in hoeverre je maar je eigenwaarde wil verminderen om niet het risico te lopen dat je de ander vals beschuldigt. Denk eerder dat het omgekeerde van je eigen niveau laten verlagen waar is. Zelfbescherming, iemand aanspreken op fout gedrag, gelijkwaardige relatie e.d. allemaal zaken waar je aan voorbij gaat met zulke simpele zinnen over jezelf verlagen e.d. Klinkt mooi maar in de praktijk is het nogal flauwekul.quote:Op maandag 3 december 2012 18:55 schreef Samzz het volgende:
[..]
Nou ja, het is maar net tot welk niveau je jezelf wilt verlagen.
Zo klein is die groep niet, hoor. Hoe worden de meeste mensen 'betrapt'? Door onderschepte sms'jes, facebookberichten, chatlogs enzovoort. Het is dus wel degelijk dommigheid, of laten we zeggen: onoplettendheid.quote:dinsdag 4 december 2012 01:56 schreef Hiergaanwedan het volgende:[/b]
[..]
Omdat mensen net als moorden vaak doen in een situatie die ze niet zagen aankomen denk ik o.a... En omdat het bij sommige van de rest die overblijft niet het doel is om het te verbergen (maar ze het opbiechten bijvoorbeeld of wraak wouden nemen). Blijft denk ik een kleinere groep over die heel bewust vreemdgaat op die manier..
Oke heb je wel een punt ja.quote:Op dinsdag 4 december 2012 09:38 schreef Nadine26 het volgende:
[..]
Zo klein is die groep niet, hoor. Hoe worden de meeste mensen 'betrapt'? Door onderschepte sms'jes, facebookberichten, chatlogs enzovoort. Het is dus wel degelijk dommigheid, of laten we zeggen: onoplettendheid.
Volgens mij komt het zelden voor dat mensen zo'n situatie niet zien aankomen - dat ze er dus door worden 'overvallen', zeg maar. Zodra de stroom sms'jes en andere geheime berichten op gang komt, is het een bewuste keuze. De meeste mensen weten best wat ze doen. Ze hebben alleen de neiging om zichzelf te overschatten en hun omgeving te onderschatten. Typisch menselijk. Maar wel dom
Ik denk dat je dat ook echt wel merkt als je partner vreemdgaat, al is het gewoon aan het gedrag.quote:Op maandag 3 december 2012 19:53 schreef Nies het volgende:
Valt me wel op dat in dit topic degenen die eerlijk opbiechten vanwege wantrouwen wel eens aan het bespioneren te zijn geweest daar achteraf ook reden genoeg toe hebben gehad.
Heb zelf ook bij geen enkel andere partner ooit de neiging tot gehad. Dat wantrouwen komt natuurlijk niet uit het niets. Eerlijkheid zou voor beide partijen moeten gelden.
Bedoel je met 1 of met 2 vingers?quote:Op dinsdag 4 december 2012 11:20 schreef Luxuria het volgende:
[..]
Ik denk dat je dat ook echt wel merkt als je partner vreemdgaat, al is het gewoon aan het gedrag.
Ik merkte dat zelfs bij mijn moeder. Nooit wat gezien of gelezen wat daartoe zou leiden, maar ik voelde het gewoon.
Ik herken dit helemaal. Je gaat jezelf nog schuldig voelen dat je haar controleert ook. Of zelfs confronteert met zaken die niet kloppen.quote:Op dinsdag 4 december 2012 13:20 schreef Fes1-2 het volgende:
Vaak gehoord "Nee joh, gadverdamme. Met hem?"
Vaak opgemerkt "Joh je ziet je collega wel heel vaak he"?
Nja goed.. er was een flink vermoeden. En ik ben een persoon die het niet zoveel kan schelen als een huidige vriendin wat met een ex gaat drinken oid. Toch kreeg ze het voor elkaar.
Een zeker weekend moest ze met deze collega naar het buitenland voor werk en daar overnachten. Toen ik datzelfde weekend lekker brak thuiskwam na een avond stappen en de laptop open sloeg dr mail bekeken. Ik moet zeggen. Als ze niet zo'n oliedom en mega makkelijk wachtwoord had gehad was dat waarschijnlijk nooit gebeurd. Het maakt de verleiding alleen maar makkelijker...
Goed.. Uiteindelijk lag ze dus met die gozer in bed en dat ze voor werk weg moesten was maar een smoesje- FML
Ik snap wel dat je wilt controleren, absoluut. Zelf heb ik die behoefte ook wel eens gehad. Maar je hebt controleren en controleren...quote:Op dinsdag 4 december 2012 14:39 schreef Aldo-MC het volgende:
[..]
Ik herken dit helemaal. Je gaat jezelf nog schuldig voelen dat je haar controleert ook. Of zelfs confronteert met zaken die niet kloppen.
Ze kan je zelfs aankijken met een verbolgen blik van "Hoe durf je"
Heb je daar ook een reden voor, of ben je meer van het mensen walgelijk noemen uit principe?quote:Op dinsdag 4 december 2012 16:47 schreef NanKing het volgende:
Vind het echt redelijk walgelijk gedrag als je zoiets doet.
Dit dus eigenlijkquote:Op maandag 10 december 2012 18:58 schreef RockNijntje het volgende:
Vertrouwen is inderdaad erg belangrijk in een relatie. Maar als je al vermoedens hebt dat iets niet helemaal klopt en op een redelijk makkelijke manier iets kunt ontdekken, waarom niet? Keyloggers en zo vind ik te ver gaan, maar als je toevallig een Facebook/mail/laptop/etc. wachtwoord weet en je denkt dat er iets mis is vind ik dat je het een en ander best mag controleren.
"Ja maar ja maar praten is veel beter..." zeggen velen dan. Ja, klopt, maar niet als er misschien niets aan de hand is. Stel dat je het alleen denkt en het blijkt niet zo te zijn, dan heb je een hoop gezeik omdat je de ander zogenaamd niet vertrouwde blablabla. Even iets checken zonder dat de ander het weet bespaart dan toch weer een hoop gedoe.
Inderdaad jaquote:Op zaterdag 15 december 2012 08:34 schreef Buffalo-Soldier het volgende:
snap trouwens niet dat mensen zoveel moeite doen als je vreemdgaat wees gwn eerlijk waarom zou je zoveel moeite doen iets te verbergen voor iets wat je togh niet de moeite waard vind (anders ga je ook neit vreemd)
sowieso is t voor veel mensen moeilijk om gewoon duidelijk en eerlijk te zijn lijkt t wel tegenwoordigquote:Op zaterdag 15 december 2012 14:26 schreef RockNijntje het volgende:
[..]
Inderdaad ja. Ik denk dat iemand dumpen en snel een ander krijgen de gedumpte nog minder pijn doet dan wanneer hij/zij ontdekt dat zijn/haar partner (lang) vreemdgegaan is en de relatie eigenlijk niet de moeite waard vond.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |