Vertel dat Mutant01 maar, die niet met tegenargumenten wil komen omdat alles wat hem niet aanstaat onzin is...quote:Op zondag 18 november 2012 14:06 schreef paddy het volgende:
Jezus. Moet in elke reactie da een boel persoonlijk geneuzel zitten? Geen van beiden laat zich de mond snoeren door dat dominante persoonlijk gejank, dus probeer het gewoon met tegenargumenten
Wat mij betreft niet meer dan toeval. Ik verwijs nogmaals naar de mortieren die aan het grensgebied met Turkije vielen. Grootspraak, daar zijn de Arabische leiders goed in, denk aan collega van Assad (zelfde partij-ideologie notabene) Saddam tijdens Golfoorlog III. Een andere optie kan zijn dat Assad refereerde naar mogelijke hulp van Iran.quote:Op zondag 18 november 2012 14:05 schreef Smack10 het volgende:
[..]
Ben ik het niet mee eens, zie hier mijn bijdrage wat ik bedoelde en graag jou mening hierover..
quote:
Op vrijdag 16 november 2012 20:33 schreef Smack10 het volgende:
Als we het "grote plaatje" even bekijken, wat vinden jullie van deze denkwijze?
Vorige week heeft Assad gewaarschuwd dat het conflict in zijn land weleens een wereldwijd conflict zou kunnen worden. Een paar dagen later werden er "per ongeluk" (?) mortieren op Israël afgevuurd, waarop Israël terugvuurde en beide landen hebben troepen naar de grens gestuurd..
Iran wordt door het Westen bedreigd, al sinds jaar en dag. Vrij recent ook nog door Israel. De bedreigingen gaan over en weer. De grote oefeningen zijn in dat kader zeker niet vreemd en vinden eigenlijk al ook al sinds jaar en dag plaats. Het zou kunnen zijn dat Iran via Syrie een proxy-oorlog met Israel gaat uitvechten. Ik zie echter niet hoe de Arabische lente in dat plaatje past..quote:Nu probeert Hamas Israël in een oorlog te lokken en is het Iraanse leger grote oefeningen aan het houden (bron: http://www.thetimes.co.uk(...)t/article3597853.ece )
Hamas heeft eerder Israel aangevallen zonder steun van Egypte, Syrie of Iran. Wat maakt dat je denkt dat dit nu wél het geval is? Egypte en Iran zijn aartsvijanden trouwens. Een dergelijke coordinatie lijkt mij heel vreemd.quote:Het lijkt allemaal op een flink conflict uit te draaien..
Ik denk niet dat Syrië Israël zou bedreigen zonder Iraanse (en mogelijke Russische) steun. Tevens zou Hamas niet Israël aanvallen zonder te coördineren met Iran (de Iraanse raketen die nu in Tel Aviv neerkomen) en Egypte (de premier die Gaza bezoekt als steun).
In wat voor opzicht zouden Arabische landen zich verenigen? Ik kan je nu al vertellen dat geen enkel land momenteel de behoefte heeft om een oorlogje te starten. De Arabische lente heeft voor heel veel Arabische leiders kopzorgen gebracht. Zij zijn nu veel te druk bezig met intern orde op zaken te stellen en de bevolking tevreden te houden. Terecht, want anders gaan zij er zelf aan, zoals al eerder is bewezen.quote:Nu steunt Egypte Hamas en zijn Syrië en Iran stil..
Deze oorlog zou de Arabische landen kunnen verenigen en de druk van Syrië kunnen halen. Ook zou Israël te druk kunnen zijn om Iraanse nucleare installaties te bombarderen..
Als Syrië bijvoorbeeld oorlog krijgt met Israël, zou het troepen kunnen doorlaten van Iran om tegen Israël te vechten..
Wat is dat toch met die idioten die per definitie Palestijnen slecht vinden, no matter what?...Steeds komt er een idioot, die er na een paar posts weer uitgaat, waarna de cyclus verder gaat.quote:Op zondag 18 november 2012 14:05 schreef PizzaMizza het volgende:
Wat is dat toch met die idioten die per definitie Israel slecht vinden, no matter what?...Steeds komt er een idioot, die er na een paar posts weer uitgaat, waarna de cyclus verder gaat.
Open jullie ogen eens, man.
De pallies zijn geen engeltjes die gebombardeerd worden zonder iets terug te doen.
Ik heb prima bewezen in staat te zijn om jou inhoudelijk op je fouten te wijzen. Je post bevatte in mijn ogen nog meer onzin trouwens, maar dat laat ik nu maar voor wat het is gezien het voorgaande.quote:Op zondag 18 november 2012 14:10 schreef PizzaMizza het volgende:
[..]
Vertel dat Mutant01 maar, die niet met tegenargumenten wil komen omdat alles wat hem niet aanstaat onzin is...
Hamas of de Israëlische machthebbers is lood om oud ijzer. Het is allebei tuig van de richel.quote:Op zondag 18 november 2012 14:05 schreef PizzaMizza het volgende:
Wat is dat toch met die idioten die per definitie Israel slecht vinden, no matter what?...Steeds komt er een idioot, die er na een paar posts weer uitgaat, waarna de cyclus verder gaat.
Open jullie ogen eens, man.
De pallies zijn geen engeltjes die gebombardeerd worden zonder iets terug te doen.
De situatie die je beschrijft is best mogelijk idd..quote:Op zondag 18 november 2012 14:05 schreef Smack10 het volgende:
[..]
Ben ik het niet mee eens, zie hier mijn bijdrage wat ik bedoelde en graag jou mening hierover..
quote:
Op vrijdag 16 november 2012 20:33 schreef Smack10 het volgende:
Als we het "grote plaatje" even bekijken, wat vinden jullie van deze denkwijze?
Vorige week heeft Assad gewaarschuwd dat het conflict in zijn land weleens een wereldwijd conflict zou kunnen worden. Een paar dagen later werden er "per ongeluk" (?) mortieren op Israël afgevuurd, waarop Israël terugvuurde en beide landen hebben troepen naar de grens gestuurd..
Nu probeert Hamas Israël in een oorlog te lokken en is het Iraanse leger grote oefeningen aan het houden (bron: http://www.thetimes.co.uk(...)t/article3597853.ece )
Het lijkt allemaal op een flink conflict uit te draaien..
Ik denk niet dat Syrië Israël zou bedreigen zonder Iraanse (en mogelijke Russische) steun. Tevens zou Hamas niet Israël aanvallen zonder te coördineren met Iran (de Iraanse raketen die nu in Tel Aviv neerkomen) en Egypte (de premier die Gaza bezoekt als steun).
Nu steunt Egypte Hamas en zijn Syrië en Iran stil..
Deze oorlog zou de Arabische landen kunnen verenigen en de druk van Syrië kunnen halen. Ook zou Israël te druk kunnen zijn om Iraanse nucleare installaties te bombarderen..
Als Syrië bijvoorbeeld oorlog krijgt met Israël, zou het troepen kunnen doorlaten van Iran om tegen Israël te vechten..
Graag inhoudelijke reacties en geen trieste smiley-acties, aangezien dit een serieuze zaak is..
Dat weet ik wel zeker van niet haha maar dit gaat een beetje offtopic excuus.quote:Op zondag 18 november 2012 14:18 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Ons hele bestaan is gebaseerd op toeval.
Op zondag 18 november 2012 14:13 schreef Mutant01 het volgende:
Nee hoor.quote:Op zondag 18 november 2012 14:18 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Ons hele bestaan is gebaseerd op toeval.
Ik kan je post niet goed quoten, dus ik doe het op deze manier. De Arabische lente heeft haar oorsprong in Tunesie en niet in Syrie. Ik zie in dat opzicht niet hoe de Arabische Lente door Iran gepland zou zijn. Zoiets groots valt eigenlijk ook helemaal niet te plannen. Getuige het feit dat de onrusten over de gehele Arabische wereld verspreid waren, lijkt mij dat best sterk.quote:Op zondag 18 november 2012 14:27 schreef Smack10 het volgende:
[quote][ afbeelding ] Op zondag 18 november 2012 14:13 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Iran wordt door het Westen bedreigd, al sinds jaar en dag. Vrij recent ook nog door Israel. De bedreigingen gaan over en weer. De grote oefeningen zijn in dat kader zeker niet vreemd en vinden eigenlijk al ook al sinds jaar en dag plaats. Het zou kunnen zijn dat Iran via Syrie een proxy-oorlog met Israel gaat uitvechten. Ik zie echter niet hoe de Arabische lente in dat plaatje past..
[b]Dit bedoel ik dus. Ze kunnen via Hamas en Syrië indirect tegen Israël vechten.. Tijd rekken voor Atoombom te maken.. De Arabische lente was daarvoor nodig bijvoorbeeld aangezien nu in Syrië een oorlog woedt kan dat land gebruikt worden om het conflict verder te laten escaleren als excuus.. Toeval bestaat bijna niet in de wereld van geopoltitek/belangen. Er wordt op lange termijn gepland (strategie), net zoals in bedrijven..
[..]
Hamas heeft eerder Israel aangevallen zonder steun van Egypte, Syrie of Iran. Wat maakt dat je denkt dat dit nu wél het geval is? Egypte en Iran zijn aartsvijanden trouwens. Een dergelijke coordinatie lijkt mij heel vreemd.
Klopt, maar nu kunnen ze Tel Aviv bereiken door in Iran gemaakte raketten..
[..]
In wat voor opzicht zouden Arabische landen zich verenigen?
Zijn ze nu aan het doen, hebben ze al gedaan: Ze roepen Israël gezamelijk op te stoppen en tegenacties te ondernemen. bron: http://www.presstv.ir/det(...)gaza-against-israel/
Wat denk je ervan?
Netanyahu: Israel prepared to expand Gaza opquote:
Pfew, was al bang inderdaad.quote:Op zondag 18 november 2012 14:35 schreef Nibb-it het volgende:
[..]
Netanyahu: Israel prepared to expand Gaza op
As dozens of rockets rain on south Israel and projectile fired at Tel Aviv area, PM tells cabinet IDF prepared for 'significant expansion of operation; soldiers ready for 'any activity that could take place.' Gantz: Intensify aerial assault (Ynet)
Maak je maar geen zorgen.
Dit dus, een indirecte confrontatie tussen Israël en Iran.quote:Op zondag 18 november 2012 14:33 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Een proxy-oorlog tussen Iran en Israel zie ik zeker gebeuren. Maar eigenlijk was daar al een tijdje sprake van.
Dit kan idd...Al die conflicten op dit moment...Begin bijna de geloven dat onze einde echt nadert, ofzo...Zolang Rusland zich maar niet mengt, zit de wereld goed. Die zijn eigenlijk de enige echte bedreiging voor de VS...China is economisch afhankelijk van de VS door de enorme export dus die zullen conflicten vermijden, Europa is traditioneel het anus-likkertje van de VS...quote:Op zondag 18 november 2012 14:39 schreef Smack10 het volgende:
[..]
Dit dus, een indirecte confrontatie tussen Israël en Iran.
Of stel je voor dat deze triggers worden ingezet:
1. Er raakt een in Iran gemaakte raket een flink doelwit in Tel Aviv --> Israël heeft bewijs dat Iran een bedreiging is en kan Iran aanvallen (de nucleare installaties bijvoorbeeld).
2, Een premier uit een land dat de Palestijnen steunt is op bezoek en komt om bij een bombardement--> land boos op Israël --> mogelijke confrontatie.
Als je iets verder kijkt dan je neus langs is (individuele gebeurtenissen) zie je vaak een patroon. En van daaruit kan je verder redenen wat er gaat gebeuren en wat de oorzaken zijn van hetgene wat er gebeurd..
Rusland stuurde laatst weer een bommenwerper die langs Nederland vloog. Er kan een keer komen dat ze een enorme atoombom droppen...quote:Op zondag 18 november 2012 14:45 schreef PizzaMizza het volgende:
[..]
Dit kan idd...Al die conflicten op dit moment...Begin bijna de geloven dat onze einde echt nadert, ofzo...Zolang Rusland zich maar niet mengt, zit de wereld goed. Die zijn eigenlijk de enige echte bedreiging voor de VS...China is economisch afhankelijk van de VS door de enorme export dus die zullen conflicten vermijden, Europa is traditioneel het anus-likkertje van de VS...
Rusland is in de reorganiseer fase en zullen nog zeker 10 jaar geen rechtstreeks conflict willen. China is militair te zwak (hoop inwoners dat wel, maar 80% niks te eten etc.)quote:Op zondag 18 november 2012 14:45 schreef PizzaMizza het volgende:
[..]
Dit kan idd...Al die conflicten op dit moment...Begin bijna de geloven dat onze einde echt nadert, ofzo...Zolang Rusland zich maar niet mengt, zit de wereld goed. Die zijn eigenlijk de enige echte bedreiging voor de VS...China is economisch afhankelijk van de VS door de enorme export dus die zullen conflicten vermijden, Europa is traditioneel het anus-likkertje van de VS...
Huh? Europa reageert meestal niet op emotie? Europa is de kontenkruiper van de VS. Waar heb jij de afgelopen jaren gelegen?quote:Op zondag 18 november 2012 14:49 schreef Smack10 het volgende:
[..]
Rusland is in de reorganiseer fase en zullen nog zeker 10 jaar geen rechtstreeks conflict willen. China is militair te zwak (hoop inwoners dat wel, maar 80% niks te eten etc.)
De VS steunt Israël altijd.
Europa reageert meestal niet op emotie, maar handelt wat verstandiger (wij laten die Amerikanen lekker het vuile werk opknappen, dus wie is de baas? )
Het moet een keer tot een escalatie komen tussen Israël - Palestijnen. En met de nieuwe verhoudingen (Arabische Lente) en Iran dat aan Atoombom werkt is dit hoogstwaarschijnlijk.
Nee, want de VS heeft alle smerige karweitjes opgeknapt..quote:Op zondag 18 november 2012 14:52 schreef PizzaMizza het volgende:
[..]
Huh? Europa reageert meestal niet op emotie? Europa is de kontenkruiper van de VS. Waar heb jij de afgelopen jaren gelegen?
Meen jij dit nou? Even serieus? Ik lees hier en daar een post van jou en over 't algemeen kom je intelligent over maar nu doe je echt even alsof je in coma hebt gelegen.quote:Op zondag 18 november 2012 14:53 schreef Smack10 het volgende:
[..]
Nee, want de VS heeft alle smerige karweitjes opgeknapt..
Europa was wat verstandiger en wil niet door iedereen gehaat worden..
Nou, dan heb je me misschien verkeerd begrepen denk ik nu.quote:Op zondag 18 november 2012 14:54 schreef PizzaMizza het volgende:
[..]
Meen jij dit nou? Even serieus? Ik lees hier en daar een post van jou en over 't algemeen kom je intelligent over maar nu doe je echt even alsof je in coma hebt gelegen.
Of Arabieren het al van jongs af aan meekrijgen en op welke manier kunnen we van mening over verschillen. Naar mijn mening (en ik denk dat ik de Islamitische historie en theologie wel beter ken dan jou) is de opkomst van jodenhaat direct te relateren aan de Israelische staat. Heel veel Arabieren die al enige vorm van jodenhaat hebben geven 9 van de 10 keer ook zelf aan dat het hen om zionisten gaat en niet joden ansich of uberhaupt religieuze joden. Ik kan begrijpen dat Joodse Israeliers er geen vertrouwen in hebben na alles wat er gebeurd is om te worden "geleidt" door Arabieren in een en dezelfde staat. Echter geldt voor Arabieren in Israel hetzelfde natuurlijk. In die zin zou nu een twee-staten oplossing beter voor de hand liggen.quote:Op zondag 18 november 2012 13:25 schreef PizzaMizza het volgende:
Ik ben inderdaad tegen een staat waarin Arabische leiders mogen regeren over de Joden, want dat gaat fout. Het komt al van jongs af aan met ze mee, in de quran staat dat Joden de ultieme vijand zijn, etc. Nu wil ik niet zeggen dat elke moslim zo denkt, want er zijn genoeg die niet zo denken. Maar feit is dat zij jodenhaat als basis krijgen aangeschoten, daardoor heb je een grotere kans op onderdrukking van de Joden.
Dikgedrukte is natuurlijk de kern van het conflict. Naar jouw mening behoort Jeruzalem gewoon "de joden" toe. Alleen moet dat op de grond nog wel worden afgedwongen.....en dan komt dus demografische kolonisatiepolitiek aan te pas zoals wij nu jaren al zien. Want de demografie moet zo worden bewerkstelligd dat ook in de praktijk in dit laatste deel van Oost-Jeruzalem joden de meerderheid vormen en Arabieren uiteindelijk de minderheid gaan vormen. Om de aanspraak erop niet alleen te maken vanuit het verhaal "in onze traditie is dat onze hoofdstad" maar ook met de argumentatie "er wonen inmiddels nou eenmaal meer joden en dat kunnen wij niet meer veranderen". Je mag deze mening hebben als zionist en met jou hebben duizenden Israeliers die. Alleen verwacht niet dat Palestijnen dit passief en als vredelievende hippies zomaar gaan accepteren.quote:Op zondag 18 november 2012 13:25 schreef PizzaMizza het volgende:
Ik ben niet tegen een twee-staten oplossing. Daar ben ik voor. Waar ik wel nog over moet uitkomen, is wat ikzelf echt als grenzen zie. Dus waar zou Palestina moeten zijn en waar Israel, daar ben ik nog niet uit. Wel wil ik benadrukken dat ik vind dat Jeruzalem van Israel is.
Nou dat hoef je niet van Wikileaks te halen hoor. Vrijwel elk Arabisch land steunt een aanval op Iran, zoals ik al eerder aangaf.quote:Op zondag 18 november 2012 14:50 schreef Peunage het volgende:
Laten we dit even voorop stellen. Behalve Syrie is er geen enkel Arabisch land dat achter Iran staat, zelfs wanneer ze aangevallen worden. Irak misschien, maar dat is nu een zwak en verdeeld land en heeft hun eigen shit.
Er was zelfs een tijdje geleden iets van wikileaks, dat Saudi-Arabie achter een eventuele aanval op Iran staat. Smeerlappen.
En hoe komt dat? Of is dat teveel offtopic?quote:Op zondag 18 november 2012 15:01 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Nou dat hoef je niet van Wikileaks te halen hoor. Vrijwel elk Arabisch land steunt een aanval op Iran, zoals ik al eerder aangaf.
quote:Op zondag 18 november 2012 14:50 schreef Peunage het volgende:
Laten we dit even voorop stellen. Behalve Syrie is er geen enkel Arabisch land dat achter Iran staat, zelfs wanneer ze aangevallen worden. Irak misschien, maar dat is nu een zwak en verdeeld land en heeft hun eigen shit.
Er was zelfs een tijdje geleden iets van wikileaks, dat Saudi-Arabie achter een eventuele aanval op Iran staat. Smeerlappen.
quote:Op zondag 18 november 2012 15:01 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Nou dat hoef je niet van Wikileaks te halen hoor. Vrijwel elk Arabisch land steunt een aanval op Iran, zoals ik al eerder aangaf.
Dus het zijn volgens jou nu matties for life? Dan is Egypte toch wel een lonely uitzondering, als dat zo is.quote:Op zondag 18 november 2012 15:12 schreef Drifter__ het volgende:
[..]
Dat Morsi al direct na zijn aanstelling een hand uitstak naar Iran.....
Niet zo snel.quote:Op zondag 18 november 2012 15:14 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Dus het zijn volgens jou nu matties for life? Dan is Egypte toch wel een lonely uitzondering, als dat zo is.
Internationale betrekkingen? Geschiedenis? Politicologie?quote:Op zondag 18 november 2012 15:18 schreef LelijKnap het volgende:
Als je dit soort shit zeer interessant vindt, wat is dan de studie om te volgeb ?
Geschiedenis, politicologie, dat soort shizzle.quote:Op zondag 18 november 2012 15:18 schreef LelijKnap het volgende:
Als je dit soort shit zeer interessant vindt, wat is dan de studie om te volgeb ?
Culturele Antropologie? En dan ergens in het tweede jaar kiezen om je te focussen op het Midden-oosten. En dan later misschien combineren met Journalistiek.quote:Op zondag 18 november 2012 15:18 schreef LelijKnap het volgende:
Als je dit soort shit zeer interessant vindt, wat is dan de studie om te volgeb ?
Je kan bijvoorbeeld aan de universiteit van Herzliya het Israëlisch - Palestijns conflict bestuderen..quote:Op zondag 18 november 2012 15:18 schreef LelijKnap het volgende:
Als je dit soort shit zeer interessant vindt, wat is dan de studie om te volgeb ?
Europa steunt traditioneel de VS. Zeker als het gaat om een oorlog waarbij de VS direct betrokken is, dat wil zeggen waarbij staten dus de VS aanvallen. Word anders even wakker, kijkende naar de afgelopen 20 jaar in oorlogen. Van Irak tot Afghanistan.quote:Op zondag 18 november 2012 14:57 schreef Smack10 het volgende:
[..]
Nou, dan heb je me misschien verkeerd begrepen denk ik nu.
Europa moet altijd een mening hebben en dan zeggen ze inderdaad dat ze het ermee eens zijn wat de VS heeft gedaan. Terwijl het ze eigenlijk geen zak interesseert..
Ik bedoel denk maar eens zelf wat je van de VS vindt? Ik heb er niks mee. Geen sympathie i.i.g. en dat heb ik wel voor Israël bijvoorbeeld..
Ik denk dat het triest is om zomaar te zeggen dat zoiets aan elkaar te koppelen is, je geeft namelijk een verband tussen iets dat niet bestaat. Jodenhaat zit al in de islam sinds het gestart is, de profeet van de islam was een traditionele jodenhater. De Koran staat vol met anti-semitisme. Ik denk dus eerder gezegd dat jouw standpunt ontkracht wordt door jouw eigen boek, die veel langer bestaat dan de huidige Israelische staat.quote:Of Arabieren het al van jongs af aan meekrijgen en op welke manier kunnen we van mening over verschillen. Naar mijn mening (en ik denk dat ik de Islamitische historie en theologie wel beter ken dan jou) is de opkomst van jodenhaat direct te relateren aan de Israelische staat. Heel veel Arabieren die al enige vorm van jodenhaat hebben geven 9 van de 10 keer ook zelf aan dat het hen om zionisten gaat en niet joden ansich of uberhaupt religieuze joden. Ik kan begrijpen dat Joodse Israeliers er geen vertrouwen in hebben na alles wat er gebeurd is om te worden "geleidt" door Arabieren in een en dezelfde staat. Echter geldt voor Arabieren in Israel hetzelfde natuurlijk. In die zin zou nu een twee-staten oplossing beter voor de hand liggen.
Ik vind het dan ook wel weer respectvol dat je zo inhoudelijk reageert. Hier heb ik dus echt respect voor, in plaats van dat neppe gedoe van mutant01.quote:Dikgedrukte is natuurlijk de kern van het conflict. Naar jouw mening behoort Jeruzalem gewoon "de joden" toe. Alleen moet dat op de grond nog wel worden afgedwongen.....en dan komt dus demografische kolonisatiepolitiek aan te pas zoals wij nu jaren al zien. Want de demografie moet zo worden bewerkstelligd dat ook in de praktijk in dit laatste deel van Oost-Jeruzalem joden de meerderheid vormen en Arabieren uiteindelijk de minderheid gaan vormen. Om de aanspraak erop niet alleen te maken vanuit het verhaal "in onze traditie is dat onze hoofdstad" maar ook met de argumentatie "er wonen inmiddels nou eenmaal meer joden en dat kunnen wij niet meer veranderen". Je mag deze mening hebben als zionist en met jou hebben duizenden Israeliers die. Alleen verwacht niet dat Palestijnen dit passief en als vredelievende hippies zomaar gaan accepteren.
Ah... Een Midden-Oosten deskundige in spé.quote:Op zondag 18 november 2012 15:18 schreef LelijKnap het volgende:
Als je dit soort shit zeer interessant vindt, wat is dan de studie om te volgeb ?
Vraag eens aan DeParo, hij heeft zoiets gedaan.quote:Op zondag 18 november 2012 15:18 schreef LelijKnap het volgende:
Als je dit soort shit zeer interessant vindt, wat is dan de studie om te volgeb ?
Dat komt omdat er een grote mate van verwantschap is (ook de hulp tijdens WO2 speelt nog mee). Ook onze economieën zijn (nog) sterk met elkaar verstrengeld.quote:Op zondag 18 november 2012 15:26 schreef PizzaMizza het volgende:
[..]
Europa steunt traditioneel de VS. Zeker als het gaat om een oorlog waarbij de VS direct betrokken is, dat wil zeggen waarbij staten dus de VS aanvallen. Word anders even wakker, kijkende naar de afgelopen 20 jaar in oorlogen. Van Irak tot Afghanistan.
[..]
Dat mag je allemaal vinden. Deze discussie wil ik ook niet echt hier voeren. Zeker niet de religieuze. Veel interessanter vind ik je positie wat Jeruzalem betreft. Die eis je in het geheel gewoon op namelijk omdat dat in jouw religieus-culturele traditie een centrale plaats heeft. Het probleem is dat de feiten op de grond, de realiteit, in Oost-Jeruzalem anders zijn. Vooralsnog. Met duizenden niet-joden (namelijk Arabieren/Palestijnen) die er wonen. En die realiteit moet dus worden omgetoverd zodat jouw ideologische standpunt ook overeenkomt met je aanspraak op die grond: "het is joods, zie de joden die er wonen. En daarom hoort het bij de Israelische staat". Je kan niet verwachten dat de andere kant in dit geval simpel "de andere wang toekeert" om te zien hoe men actief hen wegwerkt naar gebieden daarbuiten. Enkel en alleen omdat zij geen joden zijn.quote:Op zondag 18 november 2012 15:26 schreef PizzaMizza het volgende:
Ik denk dat het triest is om zomaar te zeggen dat zoiets aan elkaar te koppelen is, je geeft namelijk een verband tussen iets dat niet bestaat. Jodenhaat zit al in de islam sinds het gestart is, de profeet van de islam was een traditionele jodenhater. De Koran staat vol met anti-semitisme. Ik denk dus eerder gezegd dat jouw standpunt ontkracht wordt door jouw eigen boek, die veel langer bestaat dan de huidige Israelische staat.
quote:Gaza 7 minutes ago
Three women and a baby have been killed in an Israeli strike on a house in Gaza City.
The death count from Sunday's strike was five Palestinians, including an 11-month-old baby, a spokesman for the Hamas-run health ministry told the AFP news agency.
The strike on a three-storey building also left 10 people wounded, said Ashraf al-Qudra.
quote:Gaza 14 minutes ago
Al Jazeera's Nadim Baba, reporting from Gaza City, has said that with an airstrike that has killed five civilians - including two children - the death toll in Gaza has increased to 56.
With the increased death toll on Sunday, our correspondent said that "many people are suffering from burns and require surgery, as Gaza hospitals are moving towards a critical point", but are not yet overwhelmed entirely.
Hoda Abdel-Hamid, reporting from Sderot in southern Israel, has said that throughout the day Al Jazeera witnessed vehicles transporting military hardware through Sderot near the border with Gaza.
Al Jazeera's Abdel-Hamid also reported that Israeli military is adding focus to the Israeli-occupied Golan Heights and the southern Lebanon border.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |