quote:Op zaterdag 13 oktober 2012 18:49 schreef NiGeLaToR het volgende:
[..]
Goed verhaal, vooral het begin is erg sterk.
Aangezien je jezelf als bron aanhaalt heb ik CBS voor je gegoogled.
www.cbs.nl/nl-NL/menu/the(...)009/2009-2981-wm.htm
LET OP: dit zijn al netto bedragen hezijn er dus > 1.000.000 als je terug rekent naar bruto.
quote:
het gaat me om de eeuwige suggestie die daarmee gewekt wordt. maar zoals ik al zei weten veel fokkers in pol niet wat nuance betekent.quote:Op woensdag 10 oktober 2012 20:12 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Ik zou jou willen aanraden een opmerking over het grote aantal mensen met zorgtoeslag als losstaand gegeven te accepteren en inderdaad te beamen dat die toeslag voor veel meer mensen geldt dan slechts "de armen".
Zijn er toch wel een hoop hoor. Met anderhalve 'gewone' baan voor een gezin moet dat redelijk haalbaar zijn.quote:Op zaterdag 13 oktober 2012 18:40 schreef betyar het volgende:
[..]
Je maakt er meteen een gezin van. Oké Hoeveel gezinnen hebben meer dan 70.000 bruto? Ik kan je een ding vertellen: Dat zijn er verdomde weinig.
Ik geef je best gelijk, maar het aantal werkenden en het bijbehorende salaris staat natuurlijk niet gelijk met het totale of gemiddelde inkomen van de huishoudens in Nederland. Het mediaan loon in Nederland ligt -ik geloof- op zo'n 24.000 euro bruto.quote:Op zaterdag 13 oktober 2012 19:03 schreef NiGeLaToR het volgende:
[..]dat ik nog de moeite mee, te reageren...
1.000.000 gezinnen, zijn dus minstens 2.000.000 mensen, waarvan er een boel beide werken.
Er zijn nog maar 6,7 miljoen mensen die werken in NL, dus zeg 1.500.000 miljoen werkenden uit een gezin voldoen aan de > 70.000 bruto inkomen niveau. Dat is pakweg een kwart van de werkenden.
Nu zal dat alsnog weinig zijn in jouw definitie en weet ik dat je een ander nooit gelijk zult geven, maar je faalt in ieder geval voor wiskundecijfers kun je nog alle kanten op bediscussieren, maar het gaat in ieder geval om miljoenen mensen op miljoenen werkenden. Statistisch best relevant dus
Wat is een "gewoon" salaris?quote:Op zaterdag 13 oktober 2012 19:14 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Zijn er toch wel een hoop hoor. Met anderhalve 'gewone' baan voor een gezin moet dat redelijk haalbaar zijn.
33.000 Bruto is modaal, 24.000 mediaanquote:
Op basis van gemiddeld 3.500 euro (voor fulltime) per maand voor man en vrouw zit je met anderhalve baan boven die 70.000 voor een huishouden. Het zit er natuurlijk voor lang niet iedereen in maar het is nu niet bepaald een extreem salaris.quote:
Een "normaal" salaris ligt veel lager man.quote:Op zaterdag 13 oktober 2012 19:20 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Op basis van gemiddeld 3.500 euro (voor fulltime) per maand voor man en vrouw zit je met anderhalve baan boven die 70.000 voor een huishouden. Het zit er natuurlijk voor lang niet iedereen in maar het is nu niet bepaald een extreem salaris.
Maar het is zeer zeker wel haalbaar voor meer dan 'verdomde weinig' mensen.quote:Op zaterdag 13 oktober 2012 19:23 schreef betyar het volgende:
[..]
Een "normaal" salaris ligt veel lager man.
Nee.quote:Op zaterdag 13 oktober 2012 19:24 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Maar zeer zeker wel haalbaar voor meer dan 'verdomde weinig' mensen.
Voor 1,5/2 salarissen is dit wel reëelquote:Op zaterdag 13 oktober 2012 19:23 schreef betyar het volgende:
[..]
Een "normaal" salaris ligt veel lager man.
Dat is wat anders dan een gemiddeld salaris. Het meest voorkomende loon ligt op 24.000 bruto per jaar.quote:Op zaterdag 13 oktober 2012 19:25 schreef JoaC het volgende:
[..]
Voor 1,5/2 salarissen is dit wel reëel
Ik gaf het ook niet aan als gemiddeld salaris. Maar als een mogelijke uitkomst voor anderhalve 'gewone' baan.quote:Op zaterdag 13 oktober 2012 19:27 schreef betyar het volgende:
[..]
Dat is wat anders dan een gemiddeld salaris. Het meest voorkomende loon ligt op 24.000 bruto per jaar.
Las eroverheen, inderdaad. Excuses daarvoor.quote:Op zaterdag 13 oktober 2012 19:27 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Ik gaf het ook niet aan als gemiddeld salaris. Maar als een mogelijke uitkomst voor anderhalve 'gewone' baan.
Modaal = meest voorkomend = 33.000 p/jaar.quote:Op zaterdag 13 oktober 2012 19:27 schreef betyar het volgende:
[..]
Dat is wat anders dan een gemiddeld salaris. Het meest voorkomende loon ligt op 24.000 bruto per jaar.
Modaal inkomen is een algemeen gebruikt begrip in de Nederlandse inkomenspolitiek. Hoewel de letterlijke betekenis anders suggereert is het een 'geprikt' inkomensniveau. Modaal is afgeleid van het begrip modus in de statistiek, maar met de term modaal inkomen wordt niet bedoeld het meest voorkomende inkomen. Weer een ander begrip, door het CBS gebruikt, is het mediaan inkomen.quote:Op zaterdag 13 oktober 2012 23:58 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Modaal = meest voorkomend = 33.000 p/jaar.
Nee.quote:Op zaterdag 13 oktober 2012 23:58 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Modaal = meest voorkomend = 33.000 p/jaar.
Reken er maar op dat het minimumloon het meest voorkomende (dus het echte modale) inkomen is. De mediaan geeft een beter beeld wat een 'normaal' inkomen is.quote:Op zondag 14 oktober 2012 02:24 schreef Bram_van_Loon het volgende:
Dan handelt het CPB verkeerd, het CPB bepaalt niet wat een dergelijk begrip betekent, tenzij het een begrip is wat enkel door het CPB wordt gebruikt wat hier niet het geval is.
Dat zij er heel veel.quote:Op zaterdag 13 oktober 2012 18:40 schreef betyar het volgende:
[..]
Je maakt er meteen een gezin van. Oké Hoeveel gezinnen hebben meer dan 70.000 bruto? Ik kan je een ding vertellen: Dat zijn er verdomde weinig.
Ook die weet ik nog niet. Als iemand in een sector met een cao werkt dan zit je al bijna altijd boven het minimumloon. Daarnaast geldt het in de praktijk vaak vooral voor onvolledige betrekkingen en is het loon van degenen die op basis van het minimumloon worden betaald dus nog lager. Dus je stelling lijkt me wat voorbarig. Wat dan wel het meeste voorkomt weet ik ook niet.quote:Op zondag 14 oktober 2012 10:09 schreef MrBadGuy het volgende:
[..]
Reken er maar op dat het minimumloon het meest voorkomende (dus het echte modale) inkomen is. De mediaan geeft een beter beeld wat een 'normaal' inkomen is.
Daar heb je gelijk in, maar het geeft ook aan dat de modus in dit geval niet echt erg inzichtvol is.quote:Op zondag 14 oktober 2012 10:24 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Ook die weet ik nog niet. Als iemand in een sector met een cao werkt dan zit je al bijna altijd boven het minimumloon. Daarnaast geldt het in de praktijk vaak vooral voor onvolledige betrekkingen en is het loon van degenen die op basis van het minimumloon worden betaald dus nog lager. Dus je stelling lijkt me wat voorbarig. Wat dan wel het meeste voorkomt weet ik ook niet.
Ook daarin zitten nog wel een paar puntjes die het als indicator beperken. Dit gaat over alle huishoudens en dus niet alleen de werkenden en een inkomen uit een uitkering (waarvan het grootste deel onderhand zal gaan over de AOW) vergelijken met inkomen uit werk in een discussie over rijken wrikt ook ergens een beetje wat mij betreft.quote:Op zondag 14 oktober 2012 10:33 schreef MrBadGuy het volgende:
[..]
Daar heb je gelijk in, maar het geeft ook aan dat de modus in dit geval niet echt erg inzichtvol is.
De distributie van het inkomen is interessanter: http://www.cbs.nl/nl-NL/m(...)nkomensverdeling.htm
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |