Deel 2...vooral omdat het een controversiële wet is.quote:DEN HAAG - Ouderenbonden, advocaten en belangenverenigingen zijn verbijsterd over twee vergaande wetten die in alle stilte deze week door de Eerste Kamer zijn aangenomen. De eerste wet regelt dat de overheid voortaan bij miljoenen Nederlanders het huis binnen mag treden om eventuele fraude op te sporen.
Op grond van de tweede wet verliest iemand die voor de tweede keer fraudeert tot maximaal vijf jaar zijn complete inkomen.
Iedereen met een uitkering
Beide wetten gaan gelden voor iedereen die een vorm van uitkering geniet, zoals bijstand, WW- of een AOW-uitkering. Maar ook voor iedere ouder die kinderbijslag of een toeslag op de kinderopvang ontvangt. "Dit is buitenproportioneel", zegt een woordvoerder van ANBO, de bond voor 50-plussers. "Bizar", zegt een woordvoerder van Ouders & CO. "Wat heeft de overheid in mijn huis te zoeken, alleen omdat ik kinderen heb?"
Voorheen mocht de overheid alleen een huisbezoek afleggen als er een verdenking was van fraude. Op grond van de nieuwe wet is dat vanaf 2013 niet meer nodig. Iedereen die uitkering of kinderbijslag ontvangt, moet de controleurs binnen laten. Wie dat weigert, krijgt een sanctie opgelegd zoals een korting of tijdelijke stopzetting van de uitkering of toeslag.
Harder aangepakt
Tegelijkertijd wordt fraude vanaf volgend jaar nog harder aangepakt. Bij fraude volgt 100 procent boete. Wie binnen vijf jaar nóg eens fraudeert, krijgt 150 procent boete en de uitbetaling van de uitkering wordt voor maximaal vijf jaar geheel stopgezet. Dit tot het fraudebedrag en de boete betaald zijn. Alleen voor de bijstand geldt een kortere termijn. Die kan maximaal drie maanden op nul worden gezet.
Waar werkenden met schulden nog een stukje inkomen mogen houden om van te leven, de zogeheten beslagvrije voet, moeten fraudeurs straks hun complete uitkering inleveren om de schuld terug te betalen. Om te overleven, moeten deze fraudeurs maar gaan werken voor hun geld, stelden de bewindslieden van Sociale Zaken eerder dit jaar in antwoord op Kamervragen.
Solidariteit
Volgens het kabinet zijn de wetten nodig om de solidariteit voor sociale uitkeringen te behouden. Ouderenbonden en advocaten vrezen het ergste. "Veel ouderen hebben alleen maar een AOW-uitkering. Als je die op nul cent zet, hebben ze niets meer om van te leven", zegt een woordvoerder van de ANBO.
"De overheid degradeert mensen tot dakloosheid. Je neemt iemand zijn bestaanszekerheid af als je zijn uitkering op nul zet. Dit is het einde van ons sociaal zekerheidssysteem", zegt Marc van Hoof, advocaat voor de Bijstandsbond.
Jeugdsentiment @ jouw plaatje!quote:Op zondag 7 oktober 2012 03:18 schreef practics het volgende:
Het hele beleid valt en staat met hoe streng ze het uitvoeren. Gaan ze letterlijk op de letter van de wet dit uitvoeren dan zie ik veel "onschuldige" mensen hier de dupe van worden. (lees onschuldige als mensen die niet structureel misbruik maken.)
Kind verdient teveel voor kinderbijslag.quote:Op zondag 7 oktober 2012 10:31 schreef kaatje50 het volgende:
Op wat voor manier kan een controleur de zorgtoeslag, huurtoeslag e.d. beoordelen door een huisbezoek. Deze toeslagen krijgen mensen toch naar aanleiding van hun inkomen... Wat is dan
de meerwaarde van dat huisbezoek? (en nee, ik heb die toeslagen niet, vraag het me alleen maar af).
Wat ik nog het vreemdst vind, is de controle op kinderbijslag...op wat voor wijze valt daar mee te frauderen? (hier ook nee, mijn kinderen zijn al de deur uit)
Het woordje 'zomaar' valt vaak. Maar in de praktijk zal men niet 'zomaar' binnenwandelen. Er zal heus wel een signaal zijn waarom men ergens binnenwandelt.quote:Op zondag 7 oktober 2012 02:36 schreef Ambipur het volgende:
Het is goed, dat fraude wordt aangepakt.. Maar dat controleurs zomaar binnen kunnen wandelen?.... WTF?
Stel, je thuiswonende kind van 18 krijgt zorgtoeslag....quote:Op zondag 7 oktober 2012 03:23 schreef Ambipur het volgende:
Dus stel ik krijg zorgtoeslag, dan mogen ze even gezellig binnen wandelen? Niet dat ik iets krijg, hoor, dus spreek vooral niet voor mijzelf.
Het gaat er niet om dat ze het in de praktijk waarschijnlijk niet "zomaar" zullen doen, het gaat erom dat ze het feitelijk "zomaar" mogen doen.quote:Op zondag 7 oktober 2012 12:38 schreef Montagui het volgende:
[..]
Het woordje 'zomaar' valt vaak. Maar in de praktijk zal men niet 'zomaar' binnenwandelen. Er zal heus wel een signaal zijn waarom men ergens binnenwandelt.
Waarom die paranoia? De overheid gaat deze wet GEbruiken, niet MISbruiken. Op het moment dat het laatste toch gebeurd is de democratie zelfregulerend en wordt de wet weer aangepast.quote:Op zondag 7 oktober 2012 12:46 schreef Leandra het volgende:
[..]
Het gaat er niet om dat ze het in de praktijk waarschijnlijk niet "zomaar" zullen doen, het gaat erom dat ze het feitelijk "zomaar" mogen doen.
En als er morgen iemand voor de deur staat om bij jou op huisbezoek te komen, op welke gronden mag je die persoon dan weigeren? Dat hij claimt van de sociale dienst te zijn terwijl je geen bijstand hebt? Dat hij claimt van de belastingdienst te zijn terwijl je geen toeslagen ontvangt? Dat hij claimt van de SVB te zijn terwijl je geen AOW of kinderbijslag ontvangt?
Dat hij claimt van de Controle Infromatie Associatie te zijn terwijl je de CIA niet kent en niet kunt controleren of dat wel een bestaand orgaan is en of dat orgaan werkelijk die controles zal uitvoeren?
Bedankt voor de uitleg. Om zo met je kinderbijslag te sjoemelen, zou ik nooit aan gedacht hebbenquote:Op zondag 7 oktober 2012 12:25 schreef Gia het volgende:
[..]
Kind verdient teveel voor kinderbijslag.
Kind woont, op papier buitenshuis, ouders ontvangen dubbele kinderbijslag, terwijl uit alles blijkt dat het kind gewoon thuis woont.
Verder heb ik nergens gelezen dat ze ook gaan controleren in geval van zorg- en huurtoeslag. Wel aow, stiekem samenwonen en bijstand, ook samenwonen of dure zaken in huis/dure auto voor de deur.
En wat te denken van de mensen die de wet wel gaan misbruiken?quote:Op zondag 7 oktober 2012 12:50 schreef Montagui het volgende:
[..]
Waarom die paranoia? De overheid gaat deze wet GEbruiken, niet MISbruiken. Op het moment dat het laatste toch gebeurd is de democratie zelfregulerend en wordt de wet weer aangepast.
Er is helemaal niets overdreven aan. Boven de 60 gebeurt het al vaker, en boven de 70-75 wordt het juist vrij 'normaal' dat de partner komt te overlijden. Het wegdoen van de kleding en andere spullen van een overleden dierbare is al erg zwaar op alle leeftijden, het is niet voor niets een hoofdstuk apart in de rouwverwerking. En op oudere leeftijd lijkt het nog een stuk harder aan te komen, naarmate het stukje toekomst waarop men vooruit kan zien kleiner wordt worden de herinneringen aan vroeger belangrijker. Ik heb het van redelijk dichtbij meegemaakt een tijdje terug, toen een voor de rest gezonde 80-jarige zo'n 14 dagen nadat zijn kinderen de kleding van zijn twee jaar eerder overleden vrouw weg gingen gooien 'want dat was toch niet gezond' op een ochtend niet mee wakker werd. Hij wou gewoon niet meer verder volgens de huisarts, met de tastbare herinnering via de kleding was hij zijn laatste anker in dit leven kwijt. Praat maar eens met ervaringsdeskundigen, met mensen die in een verzorgingstehuis werken, hoe belangrijk zo'n stukje kleding kan zijn en hoe funest het afpakken van die verbinding met hun eigen verleden kan zijn.quote:
Waar halen jullie het toch vandaan dat toeslagen hier ook onder vallen?quote:Op zondag 7 oktober 2012 12:42 schreef Leandra het volgende:
[..]
Stel, je thuiswonende kind van 18 krijgt zorgtoeslag....
Alhoewel, stufi is ook al reden voor controle, dat er bij een thuiswonend kind weinig te controleren valt qua stiekem ergens anders wonen boeit niet.
Kinderopvangtoeslag valt er ook onder.... zie de OP.quote:Op zondag 7 oktober 2012 12:55 schreef Gia het volgende:
[..]
Waar halen jullie het toch vandaan dat toeslagen hier ook onder vallen?
Hoogte zorgtoeslag is afhankelijk van het inkomen en dat kunnen ze zo opzoeken, dus daar hoeven ze niet voor op huisbezoek, en zullen ze ook niet doen.
Stufi controleren is alleen interessant bij een kind met een uitwonende beurs, die gewoon thuis woont. En dat zullen ze vermoedelijk wel enkele malen controleren. Want eenmalig een kind thuis op een doordeweekse dag, kan. Maar als bij meerdere controles het kind thuis is, dan gaan ze verder onderzoeken. En terecht.
Wij hebben geen enkele uitkering die onder deze wetgeving valt, dus hoeven wij daar niet voor te vrezen.quote:Op zondag 7 oktober 2012 12:46 schreef Leandra het volgende:
[..]
Het gaat er niet om dat ze het in de praktijk waarschijnlijk niet "zomaar" zullen doen, het gaat erom dat ze het feitelijk "zomaar" mogen doen.
En als er morgen iemand voor de deur staat om bij jou op huisbezoek te komen, op welke gronden mag je die persoon dan weigeren? Dat hij claimt van de sociale dienst te zijn terwijl je geen bijstand hebt? Dat hij claimt van de belastingdienst te zijn terwijl je geen toeslagen ontvangt? Dat hij claimt van de SVB te zijn terwijl je geen AOW of kinderbijslag ontvangt?
Dat hij claimt van de Controle Infromatie Associatie te zijn terwijl je de CIA niet kent en niet kunt controleren of dat wel een bestaand orgaan is en of dat orgaan werkelijk die controles zal uitvoeren?
Ja, blaat.... tot de zorgtoeslag er wel onder valt.... en dat jouw kinderen nou eenmaal niet genoeg doorzettingsvermogen hebben om na hun 18de nog een opleiding te volgen ligt vast niet aan je sociaal rechercherende man.quote:Op zondag 7 oktober 2012 12:58 schreef Gia het volgende:
[..]
Wij hebben geen enkele uitkering die onder deze wetgeving valt, dus hoeven wij daar niet voor te vrezen.
Trouwens, ik heb dagelijks de SVB over de vloer.
Dat gebeurd nu toch ook al? Zie de nep agenten. Is geen reden om deze wet niet in te voeren. Ook deze vorm van misbruik zal bestreden worden.quote:Op zondag 7 oktober 2012 12:53 schreef Leandra het volgende:
[..]
En wat te denken van de mensen die de wet wel gaan misbruiken?
Nee, die hoeven niet noodzakelijkerwijs voor de overheid te werken.
Het wordt ze nu wel heel makkelijk gemaakt.quote:Op zondag 7 oktober 2012 13:01 schreef Montagui het volgende:
[..]
Dat gebeurd nu toch ook al? Zie de nep agenten. Is geen reden om deze wet niet in te voeren. Ook deze vorm van misbruik zal bestreden worden.
Visite? Pleur op met je visite, een wildvreemde die onaangekondigd voor mijn deur staat en die ik binnen moet laten .. of anders .. is geen visite!quote:Op zondag 7 oktober 2012 07:00 schreef voetbalmanager2 het volgende:
En Moussie..., heb je al een lekkere cake gekocht voor als je straks visite krijgt? Die ambtenaren hebben dat wel verdiend, want die moeten hard werken voor hun geld.
Alsof men echt alleen vanwege kleding, die verklaarbaar is, iemand gaan korten.quote:Op zondag 7 oktober 2012 12:55 schreef moussie het volgende:
[..]
Er is helemaal niets overdreven aan. Boven de 60 gebeurt het al vaker, en boven de 70-75 wordt het juist vrij 'normaal' dat de partner komt te overlijden. Het wegdoen van de kleding en andere spullen van een overleden dierbare is al erg zwaar op alle leeftijden, het is niet voor niets een hoofdstuk apart in de rouwverwerking. En op oudere leeftijd lijkt het nog een stuk harder aan te komen, naarmate het stukje toekomst waarop men vooruit kan zien kleiner wordt worden de herinneringen aan vroeger belangrijker. Ik heb het van redelijk dichtbij meegemaakt een tijdje terug, toen een voor de rest gezonde 80-jarige zo'n 14 dagen nadat zijn kinderen de kleding van zijn twee jaar eerder overleden vrouw weg gingen gooien 'want dat was toch niet gezond' op een ochtend niet mee wakker werd. Hij wou gewoon niet meer verder volgens de huisarts, met de tastbare herinnering via de kleding was hij zijn laatste anker in dit leven kwijt. Praat maar eens met ervaringsdeskundigen, met mensen die in een verzorgingstehuis werken, hoe belangrijk zo'n stukje kleding kan zijn en hoe funest het afpakken van die verbinding met hun eigen verleden kan zijn.
En tja, dan moet je natuurlijk zo'n sensitieve controleur hebben die net als jij niets snapt van rouwverwerking en hoe belangrijk het houden van tastbare herinneringen is ..
Dergelijke 'controleurs' zullen ver in de minderheid zijn. Het feit dat jij 1 geval 'kent' wil niet zeggen dat het standaard gedrag is van 'controleurs'. In jouw geval zou ik zeggen dat deze controleur niet geschikt is voor zijn vak. Rest bezwaar maken. In jouw voorbeeld zal het dan ook niet moeilijk zijn om wat voor maatregel dan ook terug te draaien na de uitleg waarom er vrouwenkleren hangen.quote:Op zondag 7 oktober 2012 12:55 schreef moussie het volgende:
[..]
Er is helemaal niets overdreven aan. Boven de 60 gebeurt het al vaker, en boven de 70-75 wordt het juist vrij 'normaal' dat de partner komt te overlijden. Het wegdoen van de kleding en andere spullen van een overleden dierbare is al erg zwaar op alle leeftijden, het is niet voor niets een hoofdstuk apart in de rouwverwerking. En op oudere leeftijd lijkt het nog een stuk harder aan te komen, naarmate het stukje toekomst waarop men vooruit kan zien kleiner wordt worden de herinneringen aan vroeger belangrijker. Ik heb het van redelijk dichtbij meegemaakt een tijdje terug, toen een voor de rest gezonde 80-jarige zo'n 14 dagen nadat zijn kinderen de kleding van zijn twee jaar eerder overleden vrouw weg gingen gooien 'want dat was toch niet gezond' op een ochtend niet mee wakker werd. Hij wou gewoon niet meer verder volgens de huisarts, met de tastbare herinnering via de kleding was hij zijn laatste anker in dit leven kwijt. Praat maar eens met ervaringsdeskundigen, met mensen die in een verzorgingstehuis werken, hoe belangrijk zo'n stukje kleding kan zijn en hoe funest het afpakken van die verbinding met hun eigen verleden kan zijn.
En tja, dan moet je natuurlijk zo'n sensitieve controleur hebben die net als jij niets snapt van rouwverwerking en hoe belangrijk het houden van tastbare herinneringen is ..
Omg .. je kent het verschil tussen 'op straat' en 'in je eigen huis'?quote:Op zondag 7 oktober 2012 13:01 schreef Montagui het volgende:
[..]
Dat gebeurd nu toch ook al? Zie de nep agenten. Is geen reden om deze wet niet in te voeren. Ook deze vorm van misbruik zal bestreden worden.
Ah, u denkt nog echt dat u in een perfect wereldje leeft, waarin geen misbruik wordt gemaakt van bepaalde bevoegdheden?quote:Op zondag 7 oktober 2012 13:01 schreef Montagui het volgende:
[..]
Dat gebeurd nu toch ook al? Zie de nep agenten. Is geen reden om deze wet niet in te voeren. Ook deze vorm van misbruik zal bestreden worden.
Nee hoor. Criminaliteit bestaat, maar mag nooit een reden zijn om een wet niet in te voeren.quote:Op zondag 7 oktober 2012 13:07 schreef Ambipur het volgende:
[..]
Ah, u denkt nog echt dat u in een perfect wereldje leeft, waarin geen misbruik wordt gemaakt van bepaalde bevoegdheden?
Mijn kinderen volgen wel een opleiding. Oudste heeft 75 euro stufi, waar geen reden is hier een huisbezoek voor af te leggen. De jongste volgt een BBL-opleiding, en heeft dus geen recht op stufi. Daarnaast werken ze beiden, wat je tegenwoordig niet van alle jongeren kunt zeggen. Ze zijn nu allebei naar hun werk.quote:Op zondag 7 oktober 2012 13:00 schreef Leandra het volgende:
[..]
Ja, blaat.... tot de zorgtoeslag er wel onder valt.... en dat jouw kinderen nou eenmaal niet genoeg doorzettingsvermogen hebben om na hun 18de nog een opleiding te volgen ligt vast niet aan je sociaal rechercherende man.
Lekker asociaal trouwens ook "wij hebben geen enkele uitkering die er onder valt, dus wij hebben niets te vrezen".... Remy.
Tjongejonge....nepagenten, nepwateropnemers, etc etc......het lijkt wel alsof je zelf wat te verbergen hebt....quote:Op zondag 7 oktober 2012 13:07 schreef moussie het volgende:
[..]
Omg .. je kent het verschil tussen 'op straat' en 'in je eigen huis'?
Het ontvangen van stufi is onder de nieuwe regels reden om een huisbezoek te kunnen afleggen, net als het ontvangen van KB of kinderopvangtoeslag...quote:Op zondag 7 oktober 2012 13:09 schreef Gia het volgende:
[..]
Mijn kinderen volgen wel een opleiding. Oudste heeft 75 euro stufi, waar geen reden is hier een huisbezoek voor af te leggen. De jongste volgt een BBL-opleiding, en heeft dus geen recht op stufi. Daarnaast werken ze beiden, wat je tegenwoordig niet van alle jongeren kunt zeggen. Ze zijn nu allebei naar hun werk.
En mijn man is geen sociaal rechercheur.
Het begint altijd klein, he? De volgende wet die goedgekeurd zal worden, zal weer een stap verder zijn.quote:Op zondag 7 oktober 2012 13:08 schreef Montagui het volgende:
[..]
Nee hoor. Criminaliteit bestaat, maar mag nooit een reden zijn om een wet niet in te voeren.
Als ze hier willen komen, dan zijn ze welkom. Met een huisbezoek is geen arbeidsongeschiktheid te controleren. Getrouwd zijn, met een verdienende man, mag zomaar.quote:Op zondag 7 oktober 2012 13:11 schreef Leandra het volgende:
[..]
Het ontvangen van stufi is onder de nieuwe regels reden om een huisbezoek te kunnen afleggen, net als het ontvangen van KB of kinderopvangtoeslag...
Ik zou er overigens nog maar niet zo zeker van zijn dat het ontvangen van WAO een uitzondering op deze regels is.
Het gaat er ook niet om of ze wel of geen fraude kunnen constateren, het gaat erom dat het ontvangen van iedere vorm van uitkering, kinderbijslag en zelfs kinderopvangtoeslag, een grond is om een ongaangekondigd huisbezoek te rechtvaardigen.quote:Op zondag 7 oktober 2012 13:15 schreef Gia het volgende:
[..]
Als ze hier willen komen, dan zijn ze welkom. Met een huisbezoek is geen arbeidsongeschiktheid te controleren. Getrouwd zijn, met een verdienende man, mag zomaar.
Recht op stufi is niet vast te stellen met een huisbezoek, in geval van een basisbeurs voor een thuiswonende student.
Dus, ik weet niet wat ze zouden willen controleren, maar een kopje koffie is zo gezet.
Dat doen ze dus wel dat korten als een alleenstaande man kledingstukken en persoonlijke stukken lees sieraden van zijn overleden vrouw in huis heeft. Was verdorie er zelf bij toen de controleurs even op ''bezoek'' waren.quote:Op zondag 7 oktober 2012 13:05 schreef Gia het volgende:
[..]
Alsof men echt alleen vanwege kleding, die verklaarbaar is, iemand gaan korten.
Maar als bij zo'n bezoek er toevallig een vrouw in huis is, die de koffie inschenkt, en je stelt haar voor als je vriendin. 'Maar die woont hier niet, hoor.' En de kast hangt vol met kleding in haar maat, passend bij hetgeen ze draagt. Daarnaast andere vrouwendingetjes op de badkamer en wel erg veel eten in huis voor een man alleen.
Dan kom je niet meer weg met zeggen dat het allemaal van je overleden vrouw is.
Overigens ruik je na een jaar wel aan kleding of deze wel of niet kortgeleden gedragen is.
Ben ik met je eens, maar een huiszoeking zonder enige vorm van verdenking gaat te ver.quote:Op zondag 7 oktober 2012 13:01 schreef Montagui het volgende:
[..]
Dat gebeurd nu toch ook al? Zie de nep agenten. Is geen reden om deze wet niet in te voeren. Ook deze vorm van misbruik zal bestreden worden.
Zullen ze dat of hoop je dat maar? Lees en huiverquote:Op zondag 7 oktober 2012 13:06 schreef Montagui het volgende:
[..]
Dergelijke 'controleurs' zullen ver in de minderheid zijn. Het feit dat jij 1 geval 'kent' wil niet zeggen dat het standaard gedrag is van 'controleurs'. In jouw geval zou ik zeggen dat deze controleur niet geschikt is voor zijn vak. Rest bezwaar maken. In jouw voorbeeld zal het dan ook niet moeilijk zijn om wat voor maatregel dan ook terug te draaien na de uitleg waarom er vrouwenkleren hangen.
Uit de praktijk is gebleken, dat de overheid wel eens filmpjes en filmrollen kwijtraakt/maaktquote:Op zondag 7 oktober 2012 13:28 schreef Pietverdriet het volgende:
Je zou dit soort inspecties van begin tot einde op video moeten vastleggen
Was er niet een nieuwe regel dat beide ouders zoveel uren moeten werken, om recht op kinderopvangvergoeding te hebben?quote:Op zondag 7 oktober 2012 13:17 schreef Leandra het volgende:
[..]
Het gaat er ook niet om of ze wel of geen fraude kunnen constateren, het gaat erom dat het ontvangen van iedere vorm van uitkering, kinderbijslag en zelfs kinderopvangtoeslag, een grond is om een ongaangekondigd huisbezoek te rechtvaardigen.
Wat is het nut van het feit dat ze binnen mogen komen bij iemand die kinderopvangtoeslag ontvangt?Dat gaat, net als zorg- en huurtoeslag, gewoon op basis van inkomen.
Daar zal toch wel met succes bezwaar tegen zijn gemaakt!quote:Op zondag 7 oktober 2012 13:25 schreef FAUSTINO het volgende:
[..]
Dat doen ze dus wel dat korten als een alleenstaande man kledingstukken en persoonlijke stukken lees sieraden van zijn overleden vrouw in huis heeft. Was verdorie er zelf bij toen de controleurs even op ''bezoek'' waren.
Zo werkt het dus niet dat hun kunnen ruiken of de kleding vaker gedragen word. Klaar er hangt kleding van een vrouw in de kast schuldig. En er werd echt behoorlijk fel en grof gedaan door de controleurs naar een oudere man welke 30 jaar had gewerkt en door ontslag uiteindelijk in de bijstand is gevallen.quote:Op zondag 7 oktober 2012 13:40 schreef Gia het volgende:
[..]
Daar zal toch wel met succes bezwaar tegen zijn gemaakt!
Kan me niet voorstellen dat een rechter hierin meegaat.
Tenzij, wat ik al eerder aangaf, vaststaat dat die kleren regelmatig gedragen worden. En dat ruik je.
Er is dan dus wel verdenking, maar geen bewijs dat die verdenking terecht is.quote:Op zondag 7 oktober 2012 13:30 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Ben ik met je eens, maar een huiszoeking zonder enige vorm van verdenking gaat te ver.
Ja, want dat controleer je op die manier.... het aantal uur is doorslaggevend, het kan dus best zijn dat vader het kind om 8 uur al naar de opvang heeft gebracht omdat moeder om 11 uur moet beginnen te werken, en het kind niet om 10.30 gebracht kan worden.quote:Op zondag 7 oktober 2012 13:37 schreef Gia het volgende:
[..]
Was er niet een nieuwe regel dat beide ouders zoveel uren moeten werken, om recht op kinderopvangvergoeding te hebben?
Als moeder gezellig aan de koffie zit met vriendinnen en het kind zit gesubsidieerd in de opvang, dan lijkt me dat niet kloppen.
En hoe gaan ze dat controleren met een huisbezoek? Vakantie in Tunesië?quote:Op zondag 7 oktober 2012 13:43 schreef Gia het volgende:
[..]
Er is dan dus wel verdenking, maar geen bewijs dat die verdenking terecht is.
Bij instanties als de SVB, gemeente e.d., weten ze heel goed of iets mogelijk fout zit.
Zoals kinderbijslag ontvangen voor kinderen in het buitenland, terwijl je die niet of onvoldoende onderhoud.
Dan worden er controleurs vanuit Nederland naar het desbetreffende land gestuurd in samenwerking met de lokale ambassadequote:Op zondag 7 oktober 2012 13:46 schreef Leandra het volgende:
[..]
En hoe gaan ze dat controleren met een huisbezoek? Vakantie in Tunesië?
Ja... en kost ook helemaal niks, deze heksenjacht.quote:Op zondag 7 oktober 2012 13:48 schreef FAUSTINO het volgende:
[..]
Dan worden er controleurs vanuit Nederland naar het desbetreffende land gestuurd in samenwerking met de lokale ambassade
Retourtje voor een team is ongeveer 4 personen dus 4 vliegtickets is al 2000E dan nog een hotel een huurauto en nog wat meer kosten waar de gewone burger niet uit zal komenquote:Op zondag 7 oktober 2012 13:50 schreef HetKlusKonijn het volgende:
[..]
Ja... en kost ook helemaal niks, deze heksenjacht.
Daarom, nogmaals - waar is de kosten/baten-analyse van deze potentiele wetgeving?
Kan je niet om de argumenten heen, moet je daarom maar suggereren dat ik iets te verbergen heb?quote:Op zondag 7 oktober 2012 13:11 schreef Montagui het volgende:
Tjongejonge....nepagenten, nepwateropnemers, etc etc......het lijkt wel alsof je zelf wat te verbergen hebt....
Ze vertellen vooraf wanneer ze komen zodat je je kunt voorbereidenquote:Op zondag 7 oktober 2012 13:46 schreef Leandra het volgende:
[..]
En hoe gaan ze dat controleren met een huisbezoek? Vakantie in Tunesië?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |