![PPLogo-po-web.png]()
quote:
An entrepreneur is tasked with making money given the constraints of society and technology. They do not get to dismantle civil liberties even if, and perhaps especially if, they can't make money otherwise.
Rick Falkvinge
Welkom in het centrale topic over de Piratenpartij!Het bestaan van de Piratenpartij wordt gerechtvaardigd door onze focus op basale burgerrechten (zeker in een digitale omgeving), iets waar andere partijen zich over het algemeen niet al te druk om maken. De
centrale standpunten betreffen (digitale) burgerrechten en een voorkeur voor een 'vrij internet':
• Privacy van burgers dient gewaarborgd te worden.
• Burgerrechten verdedigen in een informatiesamenleving.
• Vertrouwelijke gegevens moeten veiliger worden opgeslagen en zorgvuldiger worden gebruikt.
• Het delen van cultuur en informatie bevorderen, mede door het auteursrecht te hervormen.
• Het patentsysteem hervormen ter bevordering van innovatie en kennisdeling.
• Merkenrecht moet slechts ter identificatie van de producent dienen.
Maar daar blijft het er niet bij; er zijn ook standpunten op andere onderwerpen. Hieronder een opsomming, door
erikll (zie ook die link voor verdere toelichting):
• Volledige legalisatie van drugs.
• Geen marktwerking in de zorg
• Een democratischer Europa, en vooral
• Nationale overheid open en inzichtelijk maken.
Ok, leuk. Maar hoe denken zij over andere onderwerpen die nu spelen in de politiek? Zijn zij links of rechts?De Piratenpartij vindt links en rechts achterhaalde begrippen en laat zich niet in een hokje duwen. Bij het ene onderwerp kan je ze links noemen op andere zaken weer rechts. De uitgangspunten staan vast en overige standpunten worden bepaald door middel van het
Liquid Democracy systeem. Iedereen kan standpunten aandragen (dus ook niet-leden) waarover gediscussieerd kan worden. Uiteindelijk stemmen de leden of het onderwerp wordt overgenomen door de partij.
Maar waarom in vredesnaam `Piratenpartij'?quote:
Op maandag 27 augustus 2012 19:40 schreef Dirk_Poot het volgende:Piratenpartij is een geuzennaam. Vroeger kon iedereen gewoon kennis en cultuur delen zonder bloot te staan aan ex-partes van rijke lobbyclubjes. Zij hebben gekozen dit piraterij te noemen.
Wij zeggen, als het delen van je kennis en je cultuur piraterij heet, dan zijn wij de piratenpartij.
In het Europees Parlement en in Duitsland hebben we inmiddels laten zien dat, ondanks de opvallende naam, we hele serieuze en valide punten kunnen brengen.
We hadden natuurlijk ook een naam met 'vrijheid' kunnen kiezen, maar het probleem is dat juist die partijen in NL die dat woord in de naam hebben staan, het meeste doen om de vrijheid te beperken.
Het feit dat we nu op 1 a 2 zetels in de peilingen staan toont denk ik an dat meer mensen 'door de naam heenkijken'.
Hoe groot is de Piratenpartij?Op het moment van schrijven heeft de Piratenpartij in Nederland 1252 leden en we zijn hard op weg naar 1337 leden.
Tijdens de afgelopen verkiezingen hebben 30.651 mensen op de partij gestemd. Dit is een verdrievoudiging ten opzichte van 2010, het eerste jaar dat de Piratenpartij meedeed aan de verkiezingen voor de Tweede Kamer. Op diverse internet-polls waren de Piraten echter de grootste partij. Dat belooft dus wat voor de toekomst!
Ik wil ook Piraat worden. Kan dat?Jazeker, kom eens kennismaken bij een van de vele Kroegmeetings die regelmatig gehouden worden in het hele land. Meteen lid worden kan door op het plaatje hieronder te klikken:
![scummBar.jpg]()
Links:
Stel hier je vragen aan Dirk Poot van de Piratenpartij!De Piratenpartij #6 maar wél 3x zo groot?http://www.piratenpartij.nl/live-chathttps://www.facebook.com/Piratenpartijhttp://www.pp-international.net/TL;DRSPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn
ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis
Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Piraten op Fok!• Dirk_Poot
• AnimeFan
• Ceased2Be
• Computerfluisteraar
• Doodloper
• -jos-
• mstx
• Pannenkoek3000
• Papierversnipperaar
• Piet_Piraat
• Prutzenberg
• Schanulleke
• Semisane
• Sitethief
• viagraap
[ Bericht 0% gewijzigd door Prutzenberg op 18-09-2012 13:16:44 ]
Op donderdag 6 september 2012 @ 21:41 schreef Shakkara het volgende:Uiteraard is het volgens Rutte en consorten de schuld van een imaginair links kabinet dat we ooit ergens in het verleden gehad schijnen te hebben.