Fout gedacht dus. Overigens is er voorzover ik weet nooit een plicht tot aanklagen, in geen enkel stelsel. En een artikel 12 procedure bestaat er op Europees niveau niet.quote:Op dinsdag 11 september 2012 16:26 schreef SeLang het volgende:
[..]
Ja want het is een breuk van de wet. Als je dit wilt dan moet je democratisch beslissen om het ECB mandaat aan te passen.
Hoezo zou het Bundesverfassungsgericht geen jurisdictie hebben? Die kunnen weliswaar niet direct iets over de ECB zeggen, maar waarom zouden die de bondsregering niet kunnen opdragen om een aanklacht bij het EUHvJ in te dienen?quote:Op dinsdag 11 september 2012 16:26 schreef HiZ het volgende:
[..]
Het Bundesgerichtshof heeft geen jurisdictie. Dus dat kun je gevoegelijk vergeten. Ik ga niet zeggen dat je ongelijk hebt met het 'gebrek' aan controle over de ECB, want er is inderdaad geen effectieve controle over de ECB. Dat was ook gepland zo, omdat men een zo weinig politiek als mogelijk ECB wilde hebben.
Het was volgens mij ook niet gepland dat de ECB buitengewoon warme banden onderhoudt met de Europese en nationale politiek.quote:Op dinsdag 11 september 2012 16:26 schreef HiZ het volgende:
Dat was ook gepland zo, omdat men een zo weinig politiek als mogelijk ECB wilde hebben.
Wel over de regering als die iets gedoogt wat tegen het Grundgesetz ingaat. Vervolgens kun je die dwingen om naar het Europees hof te gaan om de ECB aan te klagen.quote:Op dinsdag 11 september 2012 16:26 schreef HiZ het volgende:
[..]
Het Bundesgerichtshof heeft geen jurisdictie. Dus dat kun je gevoegelijk vergeten.
Zonder dat de Bondsdag daarin gekend is? Dat zou een leuke ommezwaai zijn in de manier waarop het BGH de laatste jaren heft besloten.quote:Op dinsdag 11 september 2012 16:28 schreef Igen het volgende:
[..]
Hoezo zou het Bundesverfassungsgericht geen jurisdictie hebben? Die kunnen weliswaar niet direct iets over de ECB zeggen, maar waarom zouden die de bondsregering niet kunnen opdragen om een aanklacht bij het EUHvJ in te dienen?
En waar in de Duitse Grondwet staat dat de regering kan worden aangeklaagd om beleid dat deze regering niet uitvoert? Waar staat die plicht om wel wat te doen omschreven?quote:Op dinsdag 11 september 2012 16:31 schreef SeLang het volgende:
[..]
Wel over de regering als die iets gedoogt wat tegen het Grundgesetz ingaat. Vervolgens kun je die dwingen om naar het Europees hof te gaan om de ECB aan te klagen.
Het BVerfG heeft als taak om de Grondwet te bewaken. In de afgelopen tijd kwam dat vaak erop neer dat het BVerfG de rol van het parlement benadrukte als het om de begroting gaat. Maar als het hier gaat om een handeling waarbij de ECB op eigen houtje elke controle van de Bondsdag omzeilt en als het niet de Bondsdag maar alleen de regering is die de bevoegdheid heeft om hiertegen actie te ondernemen, dan lijkt mij dat je niet kan uitsluiten dat het BVerfG een opdracht aan de regering meegeeft.quote:Op dinsdag 11 september 2012 16:32 schreef HiZ het volgende:
[..]
Zonder dat de Bondsdag daarin gekend is? Dat zou een leuke ommezwaai zijn in de manier waarop het BGH de laatste jaren heft besloten.
Eh, ik weet niet of je het weet, maar er is ook nog zoiets als verdragenrecht. De ECB heeft volkenrechtelijk een mandaat dat nadrukkelijk boven een nationaal mandaat uitgaat. Dat kun je niet zomaar op nationaal niveau weer gaan uitkleden.quote:Op dinsdag 11 september 2012 16:35 schreef Igen het volgende:
[..]
Het BVerfG heeft als taak om de Grondwet te bewaken. In de afgelopen tijd kwam dat vaak erop neer dat het BVerfG de rol van het parlement benadrukte als het om de begroting gaat. Maar als het hier gaat om een handeling waarbij de ECB op eigen houtje elke controle van de Bondsdag omzeilt en als het niet de Bondsdag maar alleen de regering is die de bevoegdheid heeft om hiertegen actie te ondernemen, dan lijkt mij dat je niet kan uitsluiten dat het BVerfG een opdracht aan de regering meegeeft.
P.S. Vergeet ook niet dat de Duitse grondwet een bepaling inhoudt die de burger het expliciete recht van een revolutie geeft als de grondbeginselen van de grondwet worden aangetast en er geen andere uitweg meer mogelijk is. Dat geeft al wel aan dat in principe het BVerfG altijd een uitweg zou moeten zoeken om een aantasting van de grondbeginselen te voorkomen.
Dat kan heus wel. Het Duitse recht is dualistisch en dat betekent dat alle internationale verdragen qua prioriteit onder de Grondwet staan. In die zin moet voor het BVerfG de Duitse Grondwet dus altijd de opperste prioriteit hebben, ook als dat conflicteert met verdragenrecht.quote:Op dinsdag 11 september 2012 16:45 schreef HiZ het volgende:
[..]
Eh, ik weet niet of je het weet, maar er is ook nog zoiets als verdragenrecht. De ECB heeft volkenrechtelijk een mandaat dat nadrukkelijk boven een nationaal mandaat uitgaat. Dat kun je niet zomaar op nationaal niveau weer gaan uitkleden.
Het EU verdrag schrijft voor dat de nationale wetgeving in overeenstemming moet zijn met het verdrag op de onderdelen die het functioneren van de ECB en ESCB regelt. Lijkt me duidelijk genoeg.quote:Op dinsdag 11 september 2012 16:55 schreef Igen het volgende:
[..]
Dat kan heus wel. Het Duitse recht is dualistisch en dat betekent dat alle internationale verdragen qua prioriteit onder de Grondwet staan. In die zin moet voor het BVerfG de Duitse Grondwet dus altijd de opperste prioriteit hebben, ook als dat conflicteert met verdragenrecht.
Het is natuurlijk altijd mogelijk dat een internationaal tribunaal constateert dat Duitsland zich daarmee niet aan een bepaald verdrag houdt, maar in principe moet je het onderscheid maken tussen het Duitse binnenlandse recht dat de Grondwet met stip op 1 heeft staan, en het internationale recht waarvoor het binnenland(se recht) in beginsel een 'black box' is.
Natuurlijk schrijven sommige verdragen op hun beurt wel degelijk voor hoe bepaalde dingen op binnenlands niveau geregeld moeten zijn, maar dat kan hoogstens een reden zijn om een inbreukprocedure tegen Duitsland te beginnen. Maar voor het BVerfG mag het niet relevant zijn, want voor hun staat de Grondwet bovenaan de prioriteitenlijst.
maar de Duitse kiezer voelt zich wel belazerd, maar dat scheelt de echte eurofiel nietsquote:Op dinsdag 11 september 2012 17:10 schreef HiZ het volgende:
[..]
Het EU verdrag schrijft voor dat de nationale wetgeving in overeenstemming moet zijn met het verdrag op de onderdelen die het functioneren van de ECB en ESCB regelt. Lijkt me duidelijk genoeg.
Voor het geval je eraan twijfelt; het EU verdrag is geldend recht OOK in Duitsland.
Ten eerste biedt dat hooguit een mogelijkheid voor een inbreukprocedure tegen Duitsland en ten tweede veaag ik me af wat het überhaupt voor relevantie heeft. Er is blijkbaar (bron heb ik gegeven) een mogelijkheid voor landen om de ECB voor het HvJ te dagen, dus welke EU-verdragsregel zou dan verbieden dat het BVerfG opdracht tot een dergelijke aanklacht zou geven?quote:Op dinsdag 11 september 2012 17:10 schreef HiZ het volgende:
[..]
Het EU verdrag schrijft voor dat de nationale wetgeving in overeenstemming moet zijn met het verdrag op de onderdelen die het functioneren van de ECB en ESCB regelt. Lijkt me duidelijk genoeg.
Slechts voor zover het binnen de Duitse grondwet past! Het EU-HvJ heeft zichzelf weliswaar boven het Duitse recht proberen te plaatsen, maar dat wil niet zeggen dat het BVerfG het daarmee eens is. In tegendeel.quote:Voor het geval je eraan twijfelt; het EU verdrag is geldend recht OOK in Duitsland.
quote:di 11 sep 2012, 17:36
Portugal krijgt meer tijd EU en IMF
AMSTERDAM - De Europese Unie en het IMF geven Portugal extra tijd om haar tekortdoelstellingen te bereiken. Portugal mag daardoor dit jaar met een tekort van 5% eindigen in plaats van 4,5%.
Minister van Financiën Gaspar maakte bekend dat de versoepeling het gevolg is van de fors inzakkende economie, die mede door de forse bezuinigingen in de diepste recessie sinds de jaren zeventig is gedoken.
Volgens persbureau Reuters hoeft het land niet reeds volgend jaar aan de tekortgrens van 3 procent te voldoen. In 2013 is nu 4,5 procent voldoende, terwijl het tekort een jaar later maximaal 2,5 procent mag bedragen.
Ze krijgen meer tijd, maar niet meer geld (uit het noodfonds).quote:Op dinsdag 11 september 2012 18:16 schreef michaelmoore het volgende:
Die Portugezen krijgen wel een boete lijkt me
http://www.telegraaf.nl/d(...)ijd_EU_en_IMF__.html
[..]
quote:Op dinsdag 11 september 2012 18:23 schreef Igen het volgende:
[..]
Ze krijgen meer tijd, maar niet meer geld (uit het noodfonds).
Maar wel een zeer forse boetequote:Portugal mag daardoor dit jaar met een tekort van 5% eindigen in plaats van 4,5%.
quote:Op dinsdag 11 september 2012 18:24 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
[..]
Maar wel een zeer forse boete
die boete VAN >3%quote:Op dinsdag 11 september 2012 18:28 schreef Igen het volgende:
[..]
De troika geeft meer tijd (en niet meer geld) dus ik snap niet waar je het over hebt.
Het is omgekeerd; er is een scheiding van de machten. Ook in de Bondsrepubliek. Dat betekent dus dat het constitutionele hof niet zomaar opdrachten kan uitdelen aan de bondsregering zonder daarvoor een wettelijke regel te citeren. Naar mijn weten is een dergelijke regel er niet.quote:Op dinsdag 11 september 2012 18:02 schreef Igen het volgende:
[..]
Ten eerste biedt dat hooguit een mogelijkheid voor een inbreukprocedure tegen Duitsland en ten tweede veaag ik me af wat het überhaupt voor relevantie heeft. Er is blijkbaar (bron heb ik gegeven) een mogelijkheid voor landen om de ECB voor het HvJ te dagen, dus welke EU-verdragsregel zou dan verbieden dat het BVerfG opdracht tot een dergelijke aanklacht zou geven?
[..]
Slechts voor zover het binnen de Duitse grondwet past! Het EU-HvJ heeft zichzelf weliswaar boven het Duitse recht proberen te plaatsen, maar dat wil niet zeggen dat het BVerfG het daarmee eens is. In tegendeel.
quote:wo 12 sep 2012, 07:22
Spanje overweegt opkoopplan ECB
MADRID (AFN) - Spanje overweegt gebruik te maken van het plan van de Europese Centrale Bank (ECB) om staatsobligaties op te kopen.
Naast groei is de enige optie die ik overweeg gebruik te maken van het mechanisme dat de centrale bank heeft aangekondigd'', zegt de Spaanse premier Mariano Rajoy woensdag in de Finse krant Helsingin Sanomat.
De ECB wil onder voorwaarden staatsobligaties van noodlijdende landen opkopen om de torenhoge rente die zei moeten betalen op de kapitaalmarkten naar beneden te brengen.
Rajoy denkt daar nu dus over na.
Een reddingsplan voor het hele land is wat de Spaanse premier betreft ,,compleet uitgesloten''
Ik begreep dat bij dat laatste punt het parlement moet worden geraadpleegd worden als het hoger dan 190 miljard is. Bij goedkeuring mag er wel gestrooid worden.quote:Op woensdag 12 september 2012 10:30 schreef SeLang het volgende:
ESM goedgekeurd met condities, zoals verwacht
*GERMAN COURT ALLOWS ESM RATIFICATION WITH CONDITIONS :13347Z US
*GERMANY MUST SET CAP FOR LIABILITY UNDER ESM WEHEN RATIFYING
*GERMANY MUST MAKE SURE ITS ESM SHARE IS CAPPED AT EU190 BLN
Ja natuurlijk. De reden om naar het Hooggerechtshof te stappen was dat ESM de bondsdag omzeilt. Zolang er democratisch wordt besloten om met geld te strooien dan is er natuurlijk geen probleem.quote:Op woensdag 12 september 2012 10:46 schreef karton2 het volgende:
[..]
Ik begreep dat bij dat laatste punt het parlement moet worden geraadpleegd worden als het hoger dan 190 miljard is. Bij goedkeuring mag er wel gestrooid worden.
Geen idee. Dat zal in de loop van vandaag wel naar buiten komen. Ze zijn denk ik nog bezig met de toelichting.quote:Op woensdag 12 september 2012 10:50 schreef piepeloi55 het volgende:
Is er niets gezegd over de plannen van de ECB?
quote:Trojka: 6-daagse werkweek Grieken
De trojka van EU, IMF en ECB eist van de Griekse regering radicale maatregelen op het gebied van het arbeidsrecht. In een uitgelekt document van het Griekse ministerie van Sociale Zaken staan de eisen geformuleerd. Zo wil de trojka dat de werkdag wordt opgerekt tot maximaal dertien uur. De opzegtermijn en de ontslagvergoeding moeten gehalveerd worden.
Ook is uitgelekt dat de inspecteurs van de Trojka eisen dat de pensioenleeftijd meteen verhoogd wordt van 65 naar 67 jaar. Dat betekent dat Grieken die binnenkort met pensioen zouden gaan, nog twee jaar moeten doorwerken. Ook moet een zesdaagse werkweek worden ingevoerd.
Sociale onrust
De trojka dringt al langer aan op het ontslag van 150.000 ambtenaren, te beginnen met 15.000 voor het eind van het jaar.
De Griekse regering wijst het eisenpakket af. De regeringspartijen vrezen grote sociale onrust als dergelijke maatregelen worden ingevoerd.
De partijvoorzitters van de conservatieven, de socialisten en Democratisch Links bespreken vanavond opnieuw een bezuinigingspakket van 11,5 miljard euro. De Griekse pers acht het uitgesloten dat er nog deze week een akkoord wordt gesloten.
http://nos.nl/artikel/417737-trojka-6daagse-werkweek-grieken.html
Willen ze de nog werkzame grieken dan 6*13 = 78 uur per week aan het werk gaan zetten? Er zijn in griekenland nog niet eens genoeg banen om 75% van de beroepsbevolking bezig te houden.quote:Op woensdag 12 september 2012 11:54 schreef SeLang het volgende:
[..]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Spanje zal ook wel staan te trappelen om zich aan de Troika te onderwerpen in ruil voor ESM steun en ECB bond aankopen
quote:But some law professors said Gauweiler's argument - that Germany should not ratify the ESM until the ECB rows back on the bond-buying plan - could hold water and will pose a problem if Gauweiler, a frequent plaintiff in Karlsruhe, refiles his case.
The court did not go into its merits in a statement which said only that Wednesday's ruling "will go ahead as scheduled".
But Humboldt University's Kai von Lewinski said there was a "pretty good case" for the complaint by Gauweiler, who has some like-minded allies within Merkel's conservative bloc.
Lewinski said the constitution is interpreted as setting two key conditions on Germany's transfer of monetary sovereignty to the ECB, and both had been called into question, notably by the ECB plan for open-ended purchases of government bonds:
"There is a specific provision in the constitution which basically says the German state may only transfer monetary sovereign rights to the European Union if: there is a central bank that is independent - question mark now; and that has the primary goal of securing price stability - second question mark," he said.
While Germany's central bank has criticized ECB chief Mario Draghi's bond-buying plans, the chancellor backs the Italian while insisting that Bundesbank chief Jens Weidmann, once one of her senior aides, plays a useful role by warning of the risks.
Gauweiler declined to comment immediately on the formal rejection of his case, but if he does refile it, the red-robed judges in Karlsruhe are likely to have much more to say about the constitutionality of the euro zone rescue plan.
While the German court cannot stop the ECB from buying bonds as it has no jurisdiction over European institutions, Lewinski said, it does have the power to force Germany out of monetary union if this does not comply with the German constitution.
http://www.reuters.com/ar(...)dUSBRE88A08920120911
quote:De trojka van EU, IMF en ECB eist van de Griekse regering radicale maatregelen op het gebied van het arbeidsrecht. In een uitgelekt document van het Griekse ministerie van Sociale Zaken staan de eisen geformuleerd.
Zo wil de trojka dat de werkdag wordt opgerekt tot maximaal dertien uur.
De opzegtermijn en de ontslagvergoeding moeten gehalveerd worden.
Ook is uitgelekt dat de inspecteurs van de Trojka eisen dat de pensioenleeftijd meteen verhoogd wordt van 65 naar 67 jaar.
Dat betekent dat Grieken die binnenkort met pensioen zouden gaan, nog twee jaar moeten doorwerken.
Ook moet een zesdaagse werkweek worden ingevoerd.
Volgens mij heeft het Hof zich daar in de uitspraak van woensdag over uitgesproken? Waar de tweede regel in deze quote naar verwijst is de uitspraak van maandag.quote:Op woensdag 12 september 2012 13:29 schreef SeLang het volgende:
Het kan toch nog leuk worden als Gauweiler z'n zaak opnieuw gaat indienen
[..]
Even voor de goede orde; die beperking stelt dus niks voor. Als de Duitse vertegenwoordiger zonder ruggespraak instemt met verhoging is dat gewoon bindend voor Duitsland. De statuten van het ESM bieden zelfs bescherming tegen Duitse justitiele actie.quote:Op woensdag 12 september 2012 10:30 schreef SeLang het volgende:
ESM goedgekeurd met condities, zoals verwacht
*GERMAN COURT ALLOWS ESM RATIFICATION WITH CONDITIONS :13347Z US
*GERMANY MUST SET CAP FOR LIABILITY UNDER ESM WEHEN RATIFYING
*GERMANY MUST MAKE SURE ITS ESM SHARE IS CAPPED AT EU190 BLN
Tuurlijk, die rechters gaan de grondwet als zelfmoordpact behandelen. Die Gauweiler is gewoon een querelant en van zijn ideeen komt niks. Zelfs niet als de euro uitelkaar spat.quote:Op woensdag 12 september 2012 13:29 schreef SeLang het volgende:
Het kan toch nog leuk worden als Gauweiler z'n zaak opnieuw gaat indienen
[..]
Ja het is een bericht van 11 september dat ging over de poging om de uitspraak van het Hof over het ESM uit te stellen. Dat is mislukt omdat je kennelijk geen wijziging kunt aanbrengen in een reeds ingediende klacht.quote:Op woensdag 12 september 2012 13:47 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
Volgens mij heeft het Hof zich daar in de uitspraak van woensdag over uitgesproken? Waar de tweede regel in deze quote naar verwijst is de uitspraak van maandag.
Wat natuurlijk onverlet laat dat Gauweiler het tot St. Juttemis mag indienen
quote:wo 12 sep 2012, 14:35 | 0 reacties
Meeste Europeanen vinden euro slecht
BRUSSEL - Ruim de helft van de Europeanen vindt de euro slecht voor de economie, aldus een enquête die woensdag is bekendgemaakt.
Van de ondervraagden in 12 EU-landen zei 57 procent dat de euro een slechte zaak is voor de economie. Dat is 4 procentpunt meer dan bij dezelfde enquête een jaar geleden.
Vooral EU-landen zonder euro vinden de eenheidsmunt erg schadelijk. Van de Britten is dat zelfs 89 procent, bij de Zweden 84 procent en de Polen 71 procent.
In Duitsland en Spanje wil een kwart van de ondervraagden dat hun land de eurozone verlaat.
De enquête Transatlantic Trends 2012 is in juni gehouden onder circa 1000 mensen per land.
Eer zijn wel heel veel bouw- en renovatieprojekten in het zuiden die gesubsideerd zijn door de EU (ons geld)quote:Op woensdag 12 september 2012 15:15 schreef SeLang het volgende:
2) In tegenstelling tot Spanje en Griekenland heeft Italie geen economische boom gehad na de introductie van de euro, terwijl ze nu wel allerlei strenge bezuinigingen moeten doorvoeren onder aanvoering van een benoemde (!) (niet gekozen maar benoemd! onder druk van de ECB) technocraat
Volgens mij heeft het Hof dat ook al deels dichtgetimmerd in hun uitspraak (die rechters zijn ook niet gekquote:Op woensdag 12 september 2012 14:38 schreef SeLang het volgende:
[..]
Ja het is een bericht van 11 september dat ging over de poging om de uitspraak van het Hof over het ESM uit te stellen. Dat is mislukt omdat je kennelijk geen wijziging kunt aanbrengen in een reeds ingediende klacht.
Maar nu de uitspraak er ligt kan hij het dus wel opnieuw indienen en kan het Hof kijken of de acties van de ECB tegen de grondwet ingaan. En daar lijkt hij wel degelijk een goede zaak te hebben omdat de ECB letterlijk haar mandaat schendt en daardoor een loophole is ontstaan waardoor Duitsland een onbeperkt risico loopt. Dat is uitdrukkelijk tegen de grondwet (blijkt ook weer uit de uitspraak van vandaag).
Karlsruhe heeft niets te zeggen over de ECB maar kan wel bevelen om uit de euro te stappen. Het is nu afwachten of hij de zaak opnieuw indient.
Ja maar wat heeft de gemiddelde Italiaan daaraan? Gemiddeld 0,6% GDP groei sinds introductie van de euro...quote:Op woensdag 12 september 2012 15:20 schreef HD9 het volgende:
[..]
Eer zijn wel heel veel bouw- en renovatieprojekten in het zuiden die gesubsideerd zijn door de EU (ons geld)
Mooi dat ze overal die bordjes opplakken met daarop door de EU gefinancierd
contra:quote:Op woensdag 12 september 2012 15:15 schreef SeLang het volgende:
Italie zou de eerste kunnen zijn die er vrijwillig uitstapt. Italie heeft daarvoor alle ingredienten:
1) De euro is erg impopulair
[ afbeelding ]
2) In tegenstelling tot Spanje en Griekenland heeft Italie geen economische boom gehad na de introductie van de euro, terwijl ze nu wel allerlei strenge bezuinigingen moeten doorvoeren onder aanvoering van een benoemde (!) (niet gekozen maar benoemd! onder druk van de ECB) technocraat
[ afbeelding ]
3) Italie heeft een primary surplus (dus budget balance exclusief debt servicing kosten) van 3,0% over 2012 en 4,0% in 2013 (schatting IMF). Een enorm incentive om te defaulten, immers de enige reden dat ze moet lenen is om rente te betalen en betaalde schuld door te rollen.
4) Italië heeft een populistische politieke cultuur. De partij die Italie zelf wil splitsen omdat ze het zat zijn om voor het zuiden te betalen (Lega Nord) heeft daar al aardig wat steun, laat staan wat de steun kan worden om uit Europa te stappen als populisten het volk bespelen.
Volgend jaar zijn er verkiezingen, net op tijd voor het dieptepunt van de crisis, en Berlusconi doet weer mee en heeft al hints gegeven richting een exit (gemeend of niet).
Het is misschien een idee om dit in het achterhoofd te houden voordat we bonds gaan kopen
Hoe dan? Ze geeft toch juist aan dat er een grens moet zitten aan de liability?quote:Op woensdag 12 september 2012 15:27 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
Volgens mij heeft het Hof dat ook al deels dichtgetimmerd in hun uitspraak (die rechters zijn ook niet gek), door exact te omschrijven waaraan het toetst, en daarbij de huidige stand van zaken bij de ECB te betrekken en te constateren dat dit niet tegen de grondwet is.
Het punt is juist dat de Bondsdag inderdaad niets heeft te zeggen over het geld dat de ECB heeft aangekondigd onbeperkt uit te gaan delen en waarvoor Duitsland uiteindelijk het risico loopt. Dat maakt dat de ECB acties tegen de Duitse grondwet ingaan.quote:Als het ECB weer wat anders bedenkt kan het Hof nog steeds niet befehlen om uit de euro te stappen (trias politica, dat zou mooi zijn), en is het nog steeds alleen maar tegen de grondwet voor zover dat de Bundestag niet zijn zegje over heeft kunnen doen, maar zou het Hof dat tot in het oneindige kunnen kunnen blijven toetsen als daarom gevraagd wordt. En daar zal wel om gevraagd worden aangezien de nieuwe trend is om de rechtbank tot politiek slagveld te verklaren.
Dus volgens mij geef je er een strekking aan die er niet aan gegeven kan worden.
Is vrij kunstige uitspraak hoor, waarbij het Hof e.e.a. al direct klemrijdt.
Wegens punt 3) heeft Italie geen krediet van de buitenwereld nodig na een default. Maar ik had het natuurlijk niet voor niets over populistische politici.quote:Op woensdag 12 september 2012 15:30 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
contra:
5) een (bewuste) default maakt Italia de komende 50 jaar non grata wereldwijd, en die rekening zal oneindig groter zijn dan een exit/default scenario.
Anders gingen we allemaal wel failliet, nietwaar?
volgens mij geeft ze aan dat de huidige stand van zaken bij de ECB expliciet niet strijdig is, en overigens dat het toetsingskader is dat bij nieuwe initiatieven van het ECB (waaronder invulling van OMT) de bundestag zijn zegje moet kunnen doen als dat buiten de huidige limieten gaat. Wat nog niet bekend is kan ook niet getoetst worden, en OMT is nog onvoldoende anders dan de hoofdlijnen over bekend.quote:Op woensdag 12 september 2012 15:33 schreef SeLang het volgende:
[..]
Hoe dan? Ze geeft toch juist aan dat er een grens moet zitten aan de liability?
Valt te bezienquote:Het punt is juist dat de Bondsdag inderdaad niets heeft te zeggen over het geld dat de ECB heeft aangekondigd onbeperkt uit te gaan delen en waarvoor Duitsland uiteindelijk het risico loopt. Dat maakt dat de ECB acties tegen de Duitse grondwet ingaan.
Maar goed, laten we afwachten of het tot een zaak komt.
Gaat tikkie verder dan krediet alleen, vermoed ik.quote:Op woensdag 12 september 2012 15:36 schreef SeLang het volgende:
[..]
Wegens punt 3) heeft Italie geen krediet van de buitenwereld nodig na een default. Maar ik had het natuurlijk niet voor niets over populistische politici.
Neemt niet weg dat je er terdege rekening mee moet houden dat zoiets gewoon kan gebeuren.
Dat laatste is natuurlijk waar. Tot nu toe is het niet meer dan wat gepraat. Misschien wordt er wel nooit een bond gekocht door de ECB. (ikzelf zie zoveel practische problemen om het in de praktijk te implementeren dat ik vermoed dat het een pure bluf is)quote:Op woensdag 12 september 2012 15:39 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
volgens mij geeft ze aan dat de huidige stand van zaken bij de ECB expliciet niet strijdig is, en overigens dat het toetsingskader is dat bij nieuwe initiatieven van het ECB (waaronder invulling van OMT) de bundestag zijn zegje moet kunnen doen als dat buiten de huidige limieten gaat. Wat nog niet bekend is kan ook niet getoetst worden, en OMT is nog onvoldoende anders dan de hoofdlijnen over bekend.
[..]
Valt te bezien
Iedereen heeft zijn oordeel al klaar, zonder dat iemand weet hoe OMT concreet werkt etc.
Goed dat rechters zich dan niet laten verleiden tot losse flodders
net als de milleniumbug,quote:Op woensdag 12 september 2012 15:30 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
Anders gingen we allemaal wel failliet, nietwaar?
Poeh zeg. Ik vermoed dat Pieter Lakeman er wel een boterham annex ego-bevrediging in zietquote:Op woensdag 12 september 2012 15:47 schreef SeLang het volgende:
[..]
Dat laatste is natuurlijk waar. Tot nu toe is het niet meer dan wat gepraat. Misschien wordt er wel nooit een bond gekocht door de ECB. (ikzelf zie zoveel practische problemen om het in de praktijk te implementeren dat ik vermoed dat het een pure bluf is)
Maar ik hoop wel dat die vent naar de rechter stapt, want wie beschermt anders nog de Nederlandse belastingbetaler als het geen bluf blijkt te zijn? Alleen het Duitse Hooggerechtshof kan de Nederlandse belastingbetaler nu nog beschermen.
Maar je begrijpt wel dat we voor een onbeperkt bedrag aan de lat staan als de ECB letterlijk doet wat ze zegt?quote:Op woensdag 12 september 2012 15:52 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
Poeh zeg. Ik vermoed dat Pieter Lakeman er wel een boterham annex ego-bevrediging in ziet
Hoe heb je die groei berekend? Italië daalt een vol jaar ten opzichte van alle andere landen die je daar hebt staan.quote:Op woensdag 12 september 2012 15:15 schreef SeLang het volgende:
Italie zou de eerste kunnen zijn die er vrijwillig uitstapt. Italie heeft daarvoor alle ingredienten:
2) In tegenstelling tot Spanje en Griekenland heeft Italie geen economische boom gehad na de introductie van de euro, terwijl ze nu wel allerlei strenge bezuinigingen moeten doorvoeren onder aanvoering van een benoemde (!) (niet gekozen maar benoemd! onder druk van de ECB) technocraat
[ afbeelding ]
4) Italië heeft een populistische politieke cultuur. De partij die Italie zelf wil splitsen omdat ze het zat zijn om voor het zuiden te betalen (Lega Nord) heeft daar al aardig wat steun, laat staan wat de steun kan worden om uit Europa te stappen als populisten het volk bespelen.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |