http://www.nu.nl/buitenla(...)meer-van-annecy.htmlquote:ANNECY - Ten zuiden van het Franse Meer van Annecy, in de bossen bij het dorpje Chevaline, zijn woensdagmiddag de lijken aangetroffen van vier met een of meer vuurwapens vermoorde personen.
Ook werd een door kogels zeer zwaargewond 7-jarig meisje gevonden.
Ze zweeft tussen leven en dood volgens de plaatselijke autoriteiten. Procureur Eric Maillaud zei dat ze in Grenoble in een ziekenhuis is opgenomen. Eerder berichtten Franse media dat ze al in het ziekenhuis was overleden.
De regionale krant Dauphiné Libéré meldde dat in een auto met Britse nummerborden, een stationwagon van het merk BMW, drie lijken lagen.
Een man achter het stuur en twee vrouwen achterin. In de omgeving van de auto lag een doodgeschoten fietser, en vlakbij de auto een zwaargewond meisje.
Onderzoek
De omgeving is afgezet voor het onderzoek. De politie heeft ter plaatse geen vuurwapen gevonden maar wel een heleboel patroonhulzen.
Lol? Lijkt meer op een keiharde afrekening waarbij de dader ooit gezworen heeft de familie van de ander af te maken als hij z'n afspraken niet zou nakomen.quote:Op woensdag 5 september 2012 21:07 schreef J0kkebr0k het volgende:
[..]
http://www.nu.nl/buitenla(...)meer-van-annecy.html
Zo dan... lijkt zo op het eerste gezicht iemand te zijn die lol beleeft aan het vermoorden van mensen.
En die fietser dan?quote:Op woensdag 5 september 2012 21:10 schreef Biogarde het volgende:
[..]
Lol? Lijkt meer op een keiharde afrekening waarbij de dader ooit gezworen heeft de familie van de ander af te maken als hij z'n afspraken niet zou nakomen.
Het lijkt mij meer op een afrekening waarbij de fietser en het meisje toevallige voorbijgangers waren die dus ook getuigen waren/konden zijn, en dus ook afgemaakt moesten worden.quote:Op woensdag 5 september 2012 21:10 schreef Biogarde het volgende:
[..]
Lol? Lijkt meer op een keiharde afrekening waarbij de dader ooit gezworen heeft de familie van de ander af te maken als hij z'n afspraken niet zou nakomen.
Waarom 'lol'?quote:Op woensdag 5 september 2012 21:11 schreef J0kkebr0k het volgende:
[..]
En die fietser dan?
Mja.. zit ook wel wat in eigenlijk. Fietser heeft dader(s) mogelijk gezien en dus moest ie het ook ontgelden.
Mja... weet ik ook niet. Was mijn eerste gedachte bij het lezen van het bericht. Iemand die voor the fun aan het moorden geslagen is daar bij dat meer. Maar nu, achteraf denk ik toch eerder dat het een afrekening is. Maar wie weet?quote:
Vind het eerder niet echt lollig ofzoquote:Op woensdag 5 september 2012 21:27 schreef J0kkebr0k het volgende:
[..]
Mja... weet ik ook niet. Was mijn eerste gedachte bij het lezen van het bericht. Iemand die voor the fun aan het moorden geslagen is daar bij dat meer. Maar nu, achteraf denk ik toch eerder dat het een afrekening is. Maar wie weet?
Huh? Trol je nu, of begrijp je gewoon niet wat ik bedoel?quote:Op woensdag 5 september 2012 21:28 schreef sonnyspek het volgende:
[..]
Vind het eerder niet echt lollig ofzo.
Nee eerlijk gezegd begrijp ik het niet, ik reageerde op iemand die 'Lol' zei.quote:Op woensdag 5 september 2012 21:29 schreef J0kkebr0k het volgende:
[..]
Huh? Trol je nu, of begrijp je gewoon niet wat ik bedoel?
Lees mijn reactie in de OP en lees daarna die post van Biogarde nog eensquote:Op woensdag 5 september 2012 21:32 schreef sonnyspek het volgende:
[..]
Nee eerlijk gezegd begrijp ik het niet, ik reageerde op iemand die 'Lol' zei.
Ohhhquote:Op woensdag 5 september 2012 21:33 schreef J0kkebr0k het volgende:
[..]
Lees mijn reactie in de OP en lees daarna die post van Biogarde nog eens
quote:Op woensdag 5 september 2012 21:34 schreef sonnyspek het volgende:
[..]
Ohhh. Ik dacht dat ie gewoon op het artikel reageerde. Ik vond het al zo raar hahaha!
Verder wel erg, ben benieuwd naar de achtergrond. Misschien heeft het wel iets te maken met die schutter in Toulouse...quote:
De aarde is prachtig. Ik woon er en een collega van mij ook... en dan nu dit.quote:Op woensdag 5 september 2012 21:41 schreef Montagui het volgende:
Pfff....vorig jaar nog geweest, dit jaar een collega van me. Prachtig gebied daar...en dan nu dit.
We wonen toch allemaal op de aarde?quote:Op woensdag 5 september 2012 21:44 schreef J0kkebr0k het volgende:
[..]
De aarde is prachtig. Ik woon er en een collega van mij ook... en dan nu dit.
Hij heeft een beetje een probleem met mijn reactie. Vind het overbodig van mij om te melden dat ik daar geweest ben en het een prachtig gebied vind. Ik vind het zelf overbodig om op zijn reactie te reageren omdat een discussie over de zin van mijn opmerking off topic is. Maar omdat jij het nu vraagt...bij deze.quote:Op woensdag 5 september 2012 22:28 schreef heiden6 het volgende:
[..]
We wonen toch allemaal op de aarde?![]()
Wat bedoel je?
Ah ok. Doet er niet toe of je er geweest bent, maar om er nou over te zeuren dat je dat vertelt.quote:Op woensdag 5 september 2012 22:34 schreef Montagui het volgende:
[..]
Hij heeft een beetje een probleem met mijn reactie. Vind het overbodig van mij om te melden dat ik daar geweest ben en het een prachtig gebied vind. Ik vind het zelf overbodig om op zijn reactie te reageren omdat een discussie over de zin van mijn opmerking off topic is. Maar omdat jij het nu vraagt...bij deze.
Ook profi's laten, al dan niet bewust, soms slachtoffers in leven. Zie bijvoorbeeld de brute overvallen/aanslagen begin jaren '80 in België. Één van de slachtoffers, waarvan de ouders en zus wél koelbloedig afgeslacht zijn tijdens de laatste overval, heeft een aantal jaren geleden nog een boek uitgebracht. ('Niet schieten, dat is mijn pappa')quote:Op woensdag 5 september 2012 21:20 schreef Jian het volgende:
Mmm, je zou toch zeggen dat wanneer het een geplande keiharde afrekening was, het meisje echt niet meer geleefd zou hebben, laten we zeggen geen professionals in elk geval.
bron: http://www.hbvl.be/nieuws(...)n-van-frankrijk.aspxquote:Meisje (4) overleeft mysterieuze moordpartij met 4 doden in Alpen
Een mysterieuze gewelddadige misdaad heeft in de Franse Alpen het leven gekost aan drie Britse toeristen en een fietser uit de buurt. In een auto werden drie lijken gevonden. Eén vierjarig meisje overleefde de schietpartij door zich onder onder de benen van haar overleden moeder te verschuilen.
Een Britse BMW met de lijken werd aangetroffen op een plaats in een bos in het oost-Franse Chevaline. Een dode man zat achter stuur en twee dode vrouwen lagen op de achterbank van de wagen. Naast de auto lagen een vijftiental kogelhulzen, waarschijnlijk afgevuurd met een automatisch geweer.
Engels
Het meisje had zich urenlang stilgehouden en werd rond middernacht door de speurders ontdekt, levend en wel. Het kind werd met schotwonden in kritieke toestand voor een spoedoperatie naar een ziekenhuis in Grenoble gebracht. Ondertussen is ze buiten levensgevaar. De dokters menen dat ze binnen enkele dagen kan verhoord worden, al is ze nog erg jong om te vertellen wat er precies gebeurd is.
"De kleine spreekt Engels. Ze zegt lawaai gehoord te hebben, en geschreeuw, maar ze kan niets meer vertellen, ze is nog maar vier jaar oud", aldus de procureur van Annecy, Eric Maillaud
De identiteit van de slachtoffers is intussen bekend. Het gaat om een Britse familie die op vakantie was op de camping van Saint-Jorioz, bij het meer van Annecy. De vader kon vrij snel geïdentificeerd worden, hij had zijn persoonsgegevens achtergelaten op de camping. Over de identiteit van de twee vrouwen blijft het gerecht nog op de vlakte, omdat het nog niet helemaal zeker is.
Naast de BMW werd ook een zwaargewond meisje en een dode fietser aangetroffen. Het gaat om een bewoner van een naburige gemeente.
Familiedrama?
Over de mogelijke aanleiding voor het bloedbad, is er voorlopig geen informatie. "Rekening houdend met wat we zien, moeten we zeker voorkeur geven aan een criminele piste", aldus de procureur. Maar hij sluit niets uit, ook een familiedrama niet.
Het bloedbad werd ontdekt door een fietser. De speurders onderzoeken de toegangsweg naar de plaats van de misdaad en de gendarmerie is op zoek naar getuigen.
Erg heftig. Een week geleden zat ik daar nog, ook op een camping 500m van Saint Jorioz. Op een avond zijn we ook in de bossen van Chevaline geweest maar doordat het duister werd (en verbodsbord) zijn we gekeerd. Had ons ook kunnen overkomen.quote:Op donderdag 6 september 2012 08:10 schreef Montagui het volgende:
Nog een overlevende! Een meisje van 4.
[..]
bron: http://www.hbvl.be/nieuws(...)n-van-frankrijk.aspx
hoezo, staan Franse moordenaars/berovers iedere dag op die plek te wachten op mensen die zo stom zijn het bord met Gevaarlijke weg te negeren? of het is ze persoonlijk om dit gezin te doengeweest, of ze waren gewoon op het verkeerde tijdstip op de verkeerde plek, zoals de fietser die dood geschoten is en net op het goede moment op de verkeerde plek zoals de tweede fietser. ieder van ons kan neergeschoten worden op iedere willekeurige plek en ieder willekeurig tijdstipquote:Op donderdag 6 september 2012 09:42 schreef Patroon het volgende:
[..]
Erg heftig. Een week geleden zat ik daar nog, ook op een camping 500m van Saint Jorioz. Op een avond zijn we ook in de bossen van Chevaline geweest maar doordat het duister werd (en verbodsbord) zijn we gekeerd. Had ons ook kunnen overkomen.
Daar heb je gelijk in. Maar het is toch niet gek dat je hier van schrikt omdat je er net een week geleden bent geweest, ik weet het, de kans was nog steeds even groot als een ander. Toch denk je ff damn...daar in dat bos heb ik gereden.quote:Op donderdag 6 september 2012 09:58 schreef Alleskids het volgende:
[..]
hoezo, staan Franse moordenaars/berovers iedere dag op die plek te wachten op mensen die zo stom zijn het bord met Gevaarlijke weg te negeren? of het is ze persoonlijk om dit gezin te doengeweest, of ze waren gewoon op het verkeerde tijdstip op de verkeerde plek, zoals de fietser die dood geschoten is en net op het goede moment op de verkeerde plek zoals de tweede fietser. ieder van ons kan neergeschoten worden op iedere willekeurige plek en ieder willekeurig tijdstip
Bah, wat verschrikkelijkquote:Op donderdag 6 september 2012 08:10 schreef Montagui het volgende:
Nog een overlevende! Een meisje van 4.
[..]
bron: http://www.hbvl.be/nieuws(...)n-van-frankrijk.aspx
Het is inderdaad dezelfde plek als je foto van vanmorgen, waar toen nog sneeuw lag.quote:Op donderdag 6 september 2012 11:36 schreef Patroon het volgende:
Fuck, dit is precies de plek waar ik het over had met dat bord.
http://www.zie.nl/video/a(...)evaline/m1mzwxqfepth
Klopt. Kan me nog herinneren van heel lang geleden dat ik met mijn ouders over een weg in de bergen ergens in Frankrijk reed en er 2 nonnen met autopech langs de kant stonden. Mijn vader wilde stoppen, maar mijn moeder zag plotseling dat 1 van de nonnen wel erg lang was waarop mijn vader doorreed. Een paar meter verderop zat er een kerel in de struiken....quote:Op donderdag 6 september 2012 09:38 schreef LXIV het volgende:
Op het Engelse internet las ik dat het mogelijk zigeuners waren. Die plegen in die omgeving vaak overvallen door een ongeluk in scene te zetten, waarna de overval plaatsvindt. Misschien is het dit keer uit de hand gelopen.
Ja, dat heb ik gisteren gepost (link van google streetview) ze zijn daar met de auto in de winter geweest wssl.quote:Op donderdag 6 september 2012 13:08 schreef Deisyy het volgende:
[..]
Het is inderdaad dezelfde plek als je foto van vanmorgen, waar toen nog sneeuw lag.
Wat heeft zich daar voor gruwelijks afgespeeld? En wat een drama voor dat meisje
Ik zou je verhaal aan de politie vertellen. Weet je toevallig welke auto's het waren, merk en eventueel type?quote:Op woensdag 5 september 2012 21:33 schreef Patroon het volgende:
Heftig.
Wij zijn vorige week dinsdag thuis gekomen van een vakantie bij het Meer van Annecy. Op een avond reden we wat rond en kwamen we ook door het dorpje Chevaline. Achter het dorp lag een weg het bos in. We reden met de auto het bos in maar kwamen een bord tegen waarop stond dat het verboden was om door te rijden, we zijn toen gekeerd. Bij het keren scheurden er nog 2 auto's het bos in (volgens mij franse auto's).
Dit is het bord wat ik bedoel en waar we zijn gekeerd, de auto van googlemaps is ook niet verder gegaan.
http://maps.google.com/ma(...)bp=12,194.16,,1,3.25
Nee, wij weten niks meer van de auto's. Het is alweer zo'n 1,5weken terug toen dat gebeurde. Op het moment dat die auto's achter ons voorbij reden waren wij net aan het keren.quote:Op donderdag 6 september 2012 15:30 schreef vosss het volgende:
[..]
Ik zou je verhaal aan de politie vertellen. Weet je toevallig welke auto's het waren, merk en eventueel type?
Je weet nooit wat ze ermee kunnen met die informatie
quote:'Moord bij Annecy extreem barbaars'
ANNECY - De moord op vier mensen in de Franse Alpen bij Annecy was ''extreem barbaars''.
Lijken aangetroffen bij Meer van Annecy Fotoserie Dit zei de onderzoeksrechter, procureur Eric Maillaud, donderdag op een persconferentie in Annecy, circa 30 kilometer ten noorden van de plek waar een Britse fietser woensdag rond 16.00 uur vier doodgeschoten volwassenen en een bijna doodgeslagen kind van een jaar of 8 had aangetroffen.
Drie van de vier dode volwassenen lagen in hun auto met Britse nummerborden en waren door het hoofd geschoten.
Een kind van 4 overleefde en lag verstopt en onbeweeglijk onder het lijk haar moeder. Ze werd pas rond middernacht aangetroffen door uit Parijs gekomen rechercheurs tijdens hun onderzoek.
Maillaud zei dat het duidelijk is dat degene die dit heeft aangericht, wilde doden.
Coma
Het meisje dat zwaargewond werd aangetroffen, wordt in een kunstmatige coma gehouden in afwachting van meer operaties. Ze is echter niet meer in levensgevaar.
Ze is door een kogel geraakt en is zo hard geslagen dat ze onder meer een schedelbasisfractuur heeft. De jongste praat inmiddels.
De politie staat vooralsnog voor een raadsel.
Niet te geloven he, zieke geestquote:Op donderdag 6 september 2012 16:43 schreef J0kkebr0k het volgende:
[..]
Sick fucks. Een meisje van 7 een schedelbasisfractuur slaan?
Waaruit blijkt dat?:quote:Op donderdag 6 september 2012 15:24 schreef zl7z het volgende:
Damn, de fietser die het ontdekte werd kort daarvoor ingehaald door die neergeschoten fietser.
Maar triest voor die meisjes, lijkt me dat het beiden dochters zijn?
Wat doen ze dan zo in het bos en negeren ze een waarschuwingsbord en verboden verklaring over 3km?quote:Op donderdag 6 september 2012 18:15 schreef J0kkebr0k het volgende:
Zakenman dus. Dus waarschijnlijk toch een koelbloedige afrekening.
Ik denk dat niemand dat zou vermoeden dat er levende waren, en dan is het belangrijk voor sporen. Dat kind is ook uitermate moedig geweest en rete bang. Wat een nachtmerriequote:Op donderdag 6 september 2012 18:20 schreef Tchock het volgende:
Ik snap alleen nog iets niet. Waarom is dat kindje van vier niet eerder gevonden? Ik begrijp dat ze de lichamen hebben laten liggen voor sporenonderzoek, maar ik mag toch hopen dat iemand heeft gecontroleerd of er nog tekenen van leven waren? Of gezocht heeft naar identificatie? Ik weet dat een kind van vier niet heel groot is, maar dit klinkt zo bizar
Er komt vast meer naar boven iddquote:Op donderdag 6 september 2012 18:23 schreef Patroon het volgende:
[..]
Wat doen ze dan zo in het bos en negeren ze een waarschuwingsbord en verboden verklaring over 3km?
de agenten komen aangereden, zien een bloedige partij, gluren even door de kapot geschoten autoramen, zien 4 lichamen onder het bloed..... en denken: laten we maar niets aanrakenquote:Op donderdag 6 september 2012 18:26 schreef MrTorture het volgende:
Ze zal in eerste instantie ook bang zijn geweest voor de politie. Op zo'n moment hou je je dood tegenover alles en iedereen.
Dit. Ik geloof er helemaal geen fuck van dat agenten drie lijken laten liggen zonder pols op te nemen of überhaupt te controleren of er nog mensen zijn. Dat ze niet de lijken doorzoeken op ID's kan ik me voorstellen, maar de rest gaat er bij mij niet inquote:Op donderdag 6 september 2012 19:31 schreef Alleskids het volgende:
[..]
de agenten komen aangereden, zien een bloedige partij, gluren even door de kapot geschoten autoramen, zien 4 lichamen onder het bloed..... en denken: laten we maar niets aanraken
het zal er ongetwijfeld bloedig en hopeloos uitgezien hebben toen ze arriveerden, maar de deur opendoen om een hartslag te controleren kan toch geen kwaad? de eventuele sporen die je dan zou verknallen wegen volgens mij best op tegen een leven nog kunnen redden. elke seconde telt immers met (schot)wonden
Beetje voorbarige conclusie niet?quote:Op donderdag 6 september 2012 18:15 schreef J0kkebr0k het volgende:
Zakenman dus. Dus waarschijnlijk toch een koelbloedige afrekening.
dit lijktanders wel boven een beroving of een willekeurige mishandeling te staanquote:Op donderdag 6 september 2012 19:44 schreef vosss het volgende:
[..]
Beetje voorbarige conclusie niet?
Exactly, maar eerlijk is eerlijk. We weten het nog niet. Wellicht horen we ooit nog wat er aan de hand is geweest.quote:Op donderdag 6 september 2012 20:58 schreef LXIV het volgende:
Een schot recht door het voorhoofd, gebruik gemaakt van een automatisch wapen, een Irakese achtergrond, 'zakenman'. Ik denk niet dat dit een geheel willekeurig vakantiegezinnetje was.
Lijkt me niet, bij een afrekening in het criminele circuit worden zelden de familieleden van de betrokken geexecuteerd maar meestal alleen diegene met wie ze een rekening te vereffenen hebben.quote:Op donderdag 6 september 2012 18:15 schreef J0kkebr0k het volgende:
Zakenman dus. Dus waarschijnlijk toch een koelbloedige afrekening.
Inderdaad, en al helemaal nooit kinderen...zware criminelen blijven in principe altijd van kinderen af.quote:Op donderdag 6 september 2012 21:40 schreef TLC het volgende:
[..]
Lijkt me niet, bij een afrekening in het criminele circuit worden zelden de familieleden van de betrokken geexecuteerd maar meestal alleen diegene met wie ze een rekening te vereffenen hebben.
Bovendien zijn kindermoordenaars en pedofielen in de bak nooit populair, en dat is nogal zwak uitgedruktquote:Op donderdag 6 september 2012 21:46 schreef Patroon het volgende:
[..]
Inderdaad, en al helemaal nooit kinderen...zware criminelen blijven in principe altijd van kinderen af.
tenzij het midden oosten is gerelateerd,. daar schrikken ze niet af om hele families af te slachten. de drugsbazen (in Mexico) gaan zelfs verder dan alleen vrouw en kinderen. ook neven en nichten etc etc.quote:Op donderdag 6 september 2012 21:40 schreef TLC het volgende:
[..]
Lijkt me niet, bij een afrekening in het criminele circuit worden zelden de familieleden van de betrokken geexecuteerd maar meestal alleen diegene met wie ze een rekening te vereffenen hebben.
Zou iemand die in een vete zit met drugsbazen uit Mexico, op een kleine familie camping a 20 euro per nacht gaan staan met zijn "kogelvrije" tentje?quote:Op donderdag 6 september 2012 21:47 schreef Alleskids het volgende:
[..]
tenzij het midden oosten is gerelateerd,. daar schrikken ze niet af om hele families af te slachten. de drugsbazen (in Mexico) gaan zelfs verder dan alleen vrouw en kinderen. ook neven en nichten etc etc.
Er zullen er nog wel meer zijn...quote:Op donderdag 6 september 2012 21:52 schreef Takkembah het volgende:
Er schijnt volgens getuigen op de camping nog een derde kind te zijn http://www.elsevier.nl/we(...)d-op-Brits-gezin.htm
De derde ontvoerd door de eventuele biologische vader/moeder? Dit ook het motief voor de moorden? Het blijft gissen... zielig voor de kinderen wel... De Standaard kopt nu dat de brutale moorden hoogstwaarschijnlijk het werk zijn van een professionele huurmoordenaar. Ook weer gissingen...quote:Op donderdag 6 september 2012 21:52 schreef Takkembah het volgende:
Er schijnt volgens getuigen op de camping nog een derde kind te zijn http://www.elsevier.nl/we(...)d-op-Brits-gezin.htm
Inderdaadquote:Op donderdag 6 september 2012 19:31 schreef Alleskids het volgende:
[..]
de agenten komen aangereden, zien een bloedige partij, gluren even door de kapot geschoten autoramen, zien 4 lichamen onder het bloed..... en denken: laten we maar niets aanraken
het zal er ongetwijfeld bloedig en hopeloos uitgezien hebben toen ze arriveerden, maar de deur opendoen om een hartslag te controleren kan toch geen kwaad? de eventuele sporen die je dan zou verknallen wegen volgens mij best op tegen een leven nog kunnen redden. elke seconde telt immers met (schot)wonden
Vrij overdreven dan als ze toevallig een drug deal zagen. Maarja je weet maar nooit met die Franse criminelen.quote:Op donderdag 6 september 2012 22:25 schreef Jian het volgende:
A police source told France's Europe 1 radio: "Current theories are either that the family were the victims of an armed robbery or that they disturbed a drug deal taking place."
http://www.telegraph.co.u(...)s-Saad-Al-Hilli.html
Inderdaad ... maar alles kan... Lijkt mij eerder in relationele of familiale sfeer te liggen gezien de bruutheid (passie?)... of misschien wil dat net maffia zeggen... (toch drugs?)... gissen gissen gissenquote:Op donderdag 6 september 2012 23:36 schreef Sapstengel het volgende:
[..]
Vrij overdreven dan als ze toevallig een drug deal zagen. Maarja je weet maar nooit met die Franse criminelen.
Bruutheid, maar dan meer in de zin van koelbloedigheid zonder compassie.quote:Op donderdag 6 september 2012 23:59 schreef Marie30 het volgende:
[..]
Inderdaad ... maar alles kan... Lijkt mij eerder in relationele of familiale sfeer te liggen gezien de bruutheid (passie?)... of misschien wil dat net maffia zeggen... (toch drugs?)... gissen gissen gissen
Ik vind het ook heel raar.quote:Op donderdag 6 september 2012 21:40 schreef TLC het volgende:
[..]
Lijkt me niet, bij een afrekening in het criminele circuit worden zelden de familieleden van de betrokken geexecuteerd maar meestal alleen diegene met wie ze een rekening te vereffenen hebben.
Zoals de moord op de broers Taminiau?quote:Op vrijdag 7 september 2012 07:25 schreef nummer_zoveel het volgende:
[..]
Ik vind het ook heel raar.
Maar het is hier in Nederland ook eens gebeurd hoor, dat twee toevallige passanten ook maar zijn vermoord die net langsliepen tijdens een criminele afrekening. Maar om ook nog de familie te doden... Dat zie je niet gauw. Meestal zien ze toch wel kans hun slachtoffer te pakken als die zonder familie is. En nu dan ook nog eens op vakantie in het buitenland. Heel vreemd!
Nee, schijnt een lokale fransman te zijn:quote:Op vrijdag 7 september 2012 07:49 schreef starla het volgende:
Vind het maar een raar verhaal...
1 Engelse man op fiets
quote:Sylvain Mollier, a father-of-three in his 40s from Ugine en Savoie. He reportedly worked for Cezus, a metal manufacturing firm.
Oh ja die is nooit gevonden he die vent?quote:Op vrijdag 7 september 2012 09:41 schreef De_kluizenaar het volgende:
Wat een smerig verhaal.
Doet mij denken aan dat gezin ook in Frankrijk wat op een ochtend uitgemoord werd. Hoorde je ook verder niks meer over.
Dat is die fietser die ook vermoord is, en daarnaast is er ook een Engelsman op de fiets die alles ontdekt heeft en de politie heeft gewaarschuwd.quote:Op vrijdag 7 september 2012 09:33 schreef Montagui het volgende:
[..]
Nee, schijnt een lokale fransman te zijn:
[..]
Jezus... je eigen broer, schoonzus en neefjes/nichtjes afslachten om geld.quote:Op vrijdag 7 september 2012 10:03 schreef Hathor het volgende:
Onderzoek familievete in moordzaak Annecy
ANNECY - De politie onderzoekt of een vete tussen broers te maken heeft met de moordpartij in Frankrijk bij het Meer van Annecy. Dat heeft justitie vrijdag bekendgemaakt.
,,Het lijkt erop dat er een geschil was tussen twee broers over geld'', aldus aanklager Eric Maillad tegenover het Franse persbureau AFP. De informatie is volgens hem afkomstig van de Britse politie.
Een 50-jarige Brit van Iraakse komaf, Saad al-Hilli, zijn vrouw Ikbal en naar verluidt de moeder van Ikbal werden doodgeschoten in hun auto. Ook een Franse fietser werd vermoord. Twee zusjes overleefden het drama.
http://news.google.nl/new(...)-5049355636796645489
Schijnt een familievete te zijn dus.
Zeg, hebben we nog een beetje respek voor een andere cultuur!quote:Op vrijdag 7 september 2012 10:09 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
[..]
Jezus... je eigen broer, schoonzus en neefjes/nichtjes afslachten om geld.
Vluchten dus.quote:Op vrijdag 7 september 2012 10:41 schreef El_Matador het volgende:
Neighbours said he was grappling with a 'problem' and went on holiday despite Zainab missing the start of the school term;
Bingo.
Yep.quote:
Gaat weer lachen worden nu men weet dat een Irakees de dader is.quote:Op vrijdag 7 september 2012 10:44 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Yep.
En wel leuk, die Daily Mail spioneerverhaaltjes, maar dat gaat wat ver lijkt me. Bovendien is dat niet een gezin uitmoorden. Die Russische "verongelukten" laten ook hun families achter.
Boos Arabisch broertje. Lijkt me niet prettig.
quote:Op vrijdag 7 september 2012 10:12 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Zeg, hebben we nog een beetje respek voor een andere cultuur!
Belachelijk om voor een paar rotcenten je eigen familie waaronder kinderen dood te schietenquote:Op vrijdag 7 september 2012 10:44 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Yep.
En wel leuk, die Daily Mail spioneerverhaaltjes, maar dat gaat wat ver lijkt me. Bovendien is dat niet een gezin uitmoorden. Die Russische "verongelukten" laten ook hun families achter.
Boos Arabisch broertje. Lijkt me niet prettig.
quote:Op vrijdag 7 september 2012 11:26 schreef Sapstengel het volgende:
Dit topic gaat over een moordzaak, het is geen Irakezen-bashtopic met termen als "ies koeltoer" ofzo...
Ik neem aan dat 'die broer' het niet zelf gedaan heeft want anders zou hij toch weten dat er 2 kinderen moeten zijn. Hij zal zich er dan toch van vergewissen dat die twee ook dood zijn, anders moet hij de erfenis alsnog delen.quote:Op vrijdag 7 september 2012 11:09 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
[..]
Belachelijk om voor een paar rotcenten je eigen familie waaronder kinderen dood te schieten
Ik kan daar echt niet bij.
Lijkt me juist wel. Die kids moeten ook dood anders krijgen die de erfenis.quote:Op vrijdag 7 september 2012 12:15 schreef Montagui het volgende:
[..]
Ik neem aan dat 'die broer' het niet zelf gedaan heeft want anders zou hij toch weten dat er 2 kinderen moeten zijn. Hij zal zich er dan toch van vergewissen dat die twee ook dood zijn, anders moet hij de erfenis alsnog delen.
Gelet op de gerichte schoten lijkt het me dan ook meer een huurmoord of afrekening. In beide gevallen hoeft de killer niet per se ingelicht te zijn over twee kinderen.
willen ze de boel omdraaien? "Fransman, werkzaam in nucliaire industrie bruut vermoord. Brits-Iraaks gezin is ongelukkigerwijs getuige en daarom vermoord"quote:Op vrijdag 7 september 2012 11:58 schreef Jian het volgende:
Interessant?!
Security service link
Hilli was known to the security services and was put under Metropolitan Police Special Branch surveillance during the second Gulf war, according to the Daily Mail.
A Scotland Yard spokesman said they could not comment because Hilli had not yet been formally identified.
http://www.guardian.co.uk(...)h-alps-shooting-live
Op verschillende Britse Fora wordt hier over gespeculeerd;
An interesting point is a claim that the murdered French cyclist worked for Cezus
(Nuclear fuel)
Given Hilli's alleged nuclear background, is this just coincidence?
http://www.pprune.org/jet(...)r-eight-hours-5.html
De andere fietser was overigens (ex)-Royal Air Force ......
Tsja, wat moet je ervan zeggen?!
quote:Op vrijdag 7 september 2012 12:52 schreef Alleskids het volgende:
had hij nou maar niet de RAF fietser ingehaald, had hij nu nog geleefd
Had dat machinegeweer nu maar geweigerd, dan hadden ze allemaal nog geleefd! Ja, behalve wanneer die killer nog een reserve machinegeweer bij zich had natuurlijk! Maar ja wie rekent daar nu op.quote:Op vrijdag 7 september 2012 12:52 schreef Alleskids het volgende:
[..]
ik dacht het niet. de Franse fietser is bijkomend slachtoffer. had hij nou maar niet de RAF fietser ingehaald, had hij nu nog geleefd
Was Adam maar homo geweest, dan hadden we al dit gezeur nietquote:Op vrijdag 7 september 2012 12:57 schreef Jian het volgende:
[..]
Had dat machinegeweer nu maar geweigerd, dan hadden ze allemaal nog geleefd! Ja, behalve wanneer die killer nog een reserve machinegeweer bij zich had natuurlijk! Maar ja wie rekent daar nu op.
Of we hadden elke fokking week zo'n parade in de Amsterdamse grachten gehad.quote:Op vrijdag 7 september 2012 12:58 schreef Tchock het volgende:
[..]
Was Adam maar homo geweest, dan hadden we al dit gezeur niet
Ow, jij weet veel meer, vertel?!quote:Op vrijdag 7 september 2012 13:32 schreef Alleskids het volgende:
.....
om weer terug te komen waar het werkelijk om gaat: het beroep van de beide fietser staat totaal buiten de zaak. het zijn ongelukkige/gelukkige omstanders.
Volgens mij nog wel vaker als ik dit zo lees...quote:Op vrijdag 7 september 2012 10:49 schreef Alleskids het volgende:
de tweede fietser zag een " met kogels doorzeefde auto"", maar in feite dus maar 3 schoten, elk van de 3 familie leden is 1x door het hoofd geschoten. klinkt als een koelbloedige prof, die ook nog even terloops de getuige vermoord. maar dan wel "onprofessioneel"' de oudste dochter alleen verwond door haar 3 met een zwaar voorwerp ( het pistool?) op de hoofd slaat, in plaats van haar ook een kogel door haar hoofd te schieten.
volwasenen meteen dood schieten, kinderen alleen tijdelijk uitschakelen ?
15 keer geschoten, die heeft zich goed uitgeleefd
quote:Slachtoffers Annecy kregen elk 2 kogels in hun voorhoofd
De moord op het Iraaks-Brits gezin in de Franse Alpen draagt de tekenen van een commando-actie, zo heeft SkyNews vrijdag op gezag van Britse politiebronnen gemeld. Eerder op de dag liet de procureur van Annecy, Eric Maillaud, weten dat de speurders onderzoeken of een geschil rond geld de aanleiding voor de moordpartij kan zijn.
Elk van de drie volwassenen die woensdag dood werden aangetroffen in een auto in de Haute-Savoie, is door twee gerichte schoten in het voorhoofd omgebracht. De Franse fietser, wiens lijk buiten de auto is aangetroffen, vertoont vijf schotwonden.
Volgens de politiebronnen zou de operatie niet langer dan een halve minuut hebben geduurd. Het is niet uitgesloten dat met meerdere wapens is gevuurd.
Naast de vier doden werd op de plaats van de misdaad ook een gewond meisje van zeven en een ongedeerd meisje van vier gevonden. Die laatste lag onder het lijk van haar moeder.
'Geschil rond geld is een van sporen'
Intussen zoeken de speurders naar de daders en een motief voor de moorden. Een van de sporen is een geschil rond geld. Volgens procureur Maillaud zat er een haar in de boter tussen Saad al-Hilli, een van de vier slachtoffers van de viervoudige moord, en zijn broer. De broer heeft zich donderdag bij de Britse politie gemeld.
'Blijkbaar was er een geschil tussen de twee broers in verband met geld. Het is een gegeven dat serieus lijkt. Het komt van de Britse politie', zei Maillaud. 'De broer zal uitvoerig ondervraagd moeten worden. Elk spoor zal zorgvuldig uitgezocht worden.'
Volgens een bron die dichtbij het onderzoek in Frankrijk staat, meldde de broer zich donderdag op een commissariaat in Groot-Brittannië om te verklaren dat hij geenszins betrokken was bij de schietpartij in de Alpen. Maillaud zei dat hij geen enkele 'officiële bevestiging' van deze informatie had.
De procureur riep tot voorzichtigheid op met betrekking tot dit spoor. Hij stelde zich vragen bij de afstand die afgelegd moet worden 'om van een financieel geschil tot een viervoudige moord over te gaan'.
Hollande
De Franse president François Hollande, die in Londen is om er te supporteren voor het Franse paralympisch team en te vergaderen met premier David Cameron, liet weten dat 'alles in het werk wordt gesteld om de daders van de moord op te sporen'.
jij ziet het dus als volgt:quote:
Niet zo heel erg van belang misschien, maar dat kan in de UK relatief makkelijk, je kinderen buiten de vakantie mee op vakantie nemen.quote:Op vrijdag 7 september 2012 10:12 schreef El_Matador het volgende:
- Neemt zijn gezin mee "op vakantie" (schoolkinderen in september?) naar zijn vaste adresje in Frankrijk
Ik las in de Daily Mail ook, dat volgens een buurman hij ergens problemen mee had en om tot rust te komen was hij alsnog op vakantie gegaan.quote:Op vrijdag 7 september 2012 21:57 schreef lezzer het volgende:
[..]
Niet zo heel erg van belang misschien, maar dat kan in de UK relatief makkelijk, je kinderen buiten de vakantie mee op vakantie nemen.
Neuh, ik zie helemaal niets, ik breng slechts enkele feiten naar voren. Wat er precies gebeurd is weet ik niet. Jij schijnbaar welquote:Op vrijdag 7 september 2012 17:35 schreef Alleskids het volgende:
[..]
jij ziet het dus als volgt:
moordenaar weet dat Fransman met nucleair beroep op dat tijdstip op die plek langs komt, ook al staan er borden daar niet te komen
moordenaar staat gewapend te wachten op die plek
Brits-Iraaks gezin komt toevallig langs, ondanks de borden daar niet te komen
moordenaar raakt in paniek, moordt Brits gezin (half) uit
de RAF fietser die normaal gesproken als eerste had moeten langs komen ontsnapt aan de dood
Fransman komt langs en wordt vermoordt
??
quote:het beroep van de beide fietser staat totaal buiten de zaak. het zijn ongelukkige/gelukkige omstanders.
Ik speculeer natuurlijk ook alleen maar, maar ik kan me voorstellen dat de daders dachten dat de kinderen dood waren. De oudste is zo hard geslagen dat het mij lijkt dat ze dood had gemoeten, en de jongste zat zo goed verstopt dat rechercheurs haar blijkbaar ook niet zagen. Misschien hebben de daders haar ook gemist?quote:Op vrijdag 7 september 2012 23:54 schreef Lagrinta het volgende:
Twijfel nu toch wel of het een professionele afrekening was. Maar dat de kinderen in leven zijn is geen toeval lijkt me.
Of misschien wel een van de honderden andere theorieën die jij niet kent dus dat gaat wel verder!quote:Op vrijdag 7 september 2012 23:46 schreef Montagui het volgende:
Mja, de broer ontkent nu dat er ruzie was over de erfenis. Mogelijk dat er wel iets speelde, maar lijkt nu toch niet zodanig dat het op deze manier moet escaleren.
Blijft over de 'kerncentrale/nucleaire' theorie, de 'irak' connectie misschien of gewoon 'wrong place wrong time'.
Omdat alle getuigen dood moeten? En nee, het is niet erg professioneel nee, maar dat is het hele gebeuren sowieso al niet. 15 schoten, getuigen?quote:Op vrijdag 7 september 2012 23:57 schreef Lagrinta het volgende:
Dachten? Das weinig professioneel. En waarom zou je een kind gaan slaan?
Het lijkt me juist dat de kinderen niet dood hoeften, de 4 jarige leeft nog en de andere buiten de auto is een paar keer geslagen. Waarschijnlijk werd deze panisch en rende op de daders af, i.p.v. schieten hebben ze haar een paar keer een klap moeten geven om haar rustig te krijgen.quote:Op zaterdag 8 september 2012 00:02 schreef Tchock het volgende:
[..]
Omdat alle getuigen dood moeten? En nee, het is niet erg professioneel nee, maar dat is het hele gebeuren sowieso al niet. 15 schoten, getuigen?
Het kind had een schotwond en een gecompliceerde schedelbasisfractuur. Dat is niet een tikje om haar te kalmeren, dat is zelfs niet iemand knock-out slaan. Dat is gewoon zo hard mogelijk met iets (het pistool?) iemands hersenpan in rammen. Waarschijnlijk is de enige reden dat ze nog leeft dat ze niet zo vaak sloegen.quote:Op zaterdag 8 september 2012 01:33 schreef Stokkie_ het volgende:
[..]
Het lijkt me juist dat de kinderen niet dood hoeften, de 4 jarige leeft nog en de andere buiten de auto is een paar keer geslagen. Waarschijnlijk werd deze panisch en rende op de daders af, i.p.v. schieten hebben ze haar een paar keer een klap moeten geven om haar rustig te krijgen.
Mja en toch was ze nog bij bewustzijn toen de andere fietser kwam. Wellicht ging ze niet zo makkelijk neer. De rest is ook allemaal met 2 kogels vermoord om er zeker van te zijn dus waarom zij niet?quote:Op zaterdag 8 september 2012 01:37 schreef Tchock het volgende:
[..]
Het kind had een schotwond en een gecompliceerde schedelbasisfractuur. Dat is niet een tikje om haar te kalmeren, dat is zelfs niet iemand knock-out slaan. Dat is gewoon zo hard mogelijk met iets (het pistool?) iemands hersenpan in rammen. Waarschijnlijk is de enige reden dat ze nog leeft dat ze niet zo vaak sloegen.
ja dat vind ik zelf ook raar..quote:Op zaterdag 8 september 2012 01:44 schreef Stokkie_ het volgende:
[..]
Mja en toch was ze nog bij bewustzijn toen de andere fietser kwam. Wellicht ging ze niet zo makkelijk neer. De rest is ook allemaal met 2 kogels vermoord om er zeker van te zijn dus waarom zij niet?
Ok fair.quote:Op vrijdag 7 september 2012 23:56 schreef Jian het volgende:
Neuh, ik zie helemaal niets, ik breng slechts enkele feiten naar voren. Wat er precies gebeurd is weet ik niet. Jij schijnbaar wel
wat is gebruikelijk aan kogels in een pistool magazijn?quote:Op zaterdag 8 september 2012 11:45 schreef Verbodsbord het volgende:
Ik las net iets over 15 geloste schoten, misschien was het pistool van de dader leeg en kon daarom die oudste dochter niet meer neergeschoten worden?
kan je nog niet zeggen als je niet weet welk wapen er is geschoten ..quote:Op zaterdag 8 september 2012 13:11 schreef Alleskids het volgende:
[..]
wat is gebruikelijk aan kogels in een pistool magazijn?
Als het 15 jaar terug was zou ik Mossad zeggen maar dat lijkt me nu onwaarschijnlijk.quote:Op vrijdag 7 september 2012 11:58 schreef Jian het volgende:
Interessant?!
Security service link
Hilli was known to the security services and was put under Metropolitan Police Special Branch surveillance during the second Gulf war, according to the Daily Mail.
A Scotland Yard spokesman said they could not comment because Hilli had not yet been formally identified.
http://www.guardian.co.uk(...)h-alps-shooting-live
Op verschillende Britse Fora wordt hier over gespeculeerd;
An interesting point is a claim that the murdered French cyclist worked for Cezus
(Nuclear fuel)
Given Hilli's alleged nuclear background, is this just coincidence?
http://www.pprune.org/jet(...)r-eight-hours-5.html
De andere fietser was overigens (ex)-Royal Air Force ......
Tsja, wat moet je ervan zeggen?!
Klinkt plausibelquote:Op zaterdag 8 september 2012 10:02 schreef Alleskids het volgende:
ma, oma en de jongste zaten achterin de auto. de oudste dochter zat voorin naast pa?
er stond 1 deur open, de passagierskant.
wellicht is zij erin geslaagd uit de auto te vluchten, waardoor zij slechts door 1 kogel is geraakt, ipv de professionele dubbeltab in het hoofd zoals de anderen.
de dader probeert alsnog de oudste dood te schieten, maar op dat moment komt de Franse fietser eraan. schreeuwt, wordt neer geschoten. en in paniek dat er nog meer getuigen aan komen, en misschien waren de kogels op (minumum 15x geschoten), wordt de oudste "alleen"" flink gemept met het pistool
waarna de dader er in grote haast en dus de klus niet volledig gedaan hebbende, er vandoor in een groene 4x4
zo zal het ongeveer gegaan zijn denk ik
Grappig dat je dat zegt, ik had het er niet bijgezet, maar op meerdere (Britse) Fora wordt over een commando-actie van de Mossad gespeculeerd.quote:Op zaterdag 8 september 2012 13:34 schreef TargaFlorio het volgende:
[..]
Als het 15 jaar terug was zou ik Mossad zeggen maar dat lijkt me nu onwaarschijnlijk.
[..]
Of professionals die verwarring willen stichten door het wat minder professioneel te laten lijken?!quote:Op zaterdag 8 september 2012 12:48 schreef Lagrinta het volgende:
Zeer onprofessioneel. Een hitman met gewetensproblemen? Meisje niet willen doden maar haar zo hard slaan dat ze haar geheugen kwijt is om als getuige van waarde te kunnen zijn.
dat was ook mijn gedachten , zeker omdat die 2 de fietser geen daders of wat ook heb gezien het moet dus heel snel gebeurd zijnquote:Op zaterdag 8 september 2012 15:34 schreef Jian het volgende:
[..]
Of professionals die verwarring willen stichten door het wat minder professioneel te laten lijken?!
Is de volgorde dan geweten of forensisch reeds vastgesteld? Alleen nog maar speculatie en aannames toch?quote:Op zaterdag 8 september 2012 13:20 schreef RAVW het volgende:
[..]
kan je nog niet zeggen als je niet weet welk wapen er is geschoten ..
en die waren er genoeg hij heeft na dat kind toch die fietser overhoop geschoten dus kogels waren er nog wel
dan zou het wel knap zijn omdat 3 min eerder die fietser nog in leven was in die tijd moet hij dan even snel 1 fietser ombrengen en twee volwassenen en dan ook een kind der kop in slaan om vervolgens dus weg te rijden zonder dat de andere fietser hem gezien heb ..quote:Op zaterdag 8 september 2012 16:37 schreef Marie30 het volgende:
[..]
Is de volgorde dan geweten of forensisch reeds vastgesteld? Alleen nog maar speculatie en aannames toch?
Na mijn reactie over de Mossad heb ik nog even op dat piloten forum gelezen en daar wordt ook een gezoek aan Iran gesproken in combinatie met nucleaire techniek dus dan komt Mossad weer in beeld, maar om eerlijk te zijn lijkt me dan onwaarschijnlijk omdat die volgens mij niet zo bloederig te werk gaan.quote:Op zaterdag 8 september 2012 15:31 schreef Jian het volgende:
[..]
Grappig dat je dat zegt, ik had het er niet bijgezet, maar op meerdere (Britse) Fora wordt over een commando-actie van de Mossad gespeculeerd.
De Mossad doet volgens mij niet zo moeilijk over bloederig. Althans niet in de periodes na WOII waarbij ze op zoek gingen naar oud SS-ers in Zuid Amerika etc.quote:Op zaterdag 8 september 2012 18:42 schreef TargaFlorio het volgende:
[..]
Na mijn reactie over de Mossad heb ik nog even op dat piloten forum gelezen en daar wordt ook een gezoek aan Iran gesproken in combinatie met nucleaire techniek dus dan komt Mossad weer in beeld, maar om eerlijk te zijn lijkt me dan onwaarschijnlijk omdat die volgens mij niet zo bloederig te werk gaan.
Als je gewend bent een volwassen kerel knock-out te slaan sla je met de kolf van een geweer echt wel een breuk in de schedel van zo'n meisje. Wellicht heeft ze terug willen vechten en moest ze afgehouden worden, maar is ze uiteindelijk bewust gespaard.quote:Op zaterdag 8 september 2012 01:37 schreef Tchock het volgende:
[..]
Het kind had een schotwond en een gecompliceerde schedelbasisfractuur. Dat is niet een tikje om haar te kalmeren, dat is zelfs niet iemand knock-out slaan. Dat is gewoon zo hard mogelijk met iets (het pistool?) iemands hersenpan in rammen. Waarschijnlijk is de enige reden dat ze nog leeft dat ze niet zo vaak sloegen.
Het was maar een vraag...quote:Op zaterdag 8 september 2012 16:41 schreef RAVW het volgende:
[..]
dan zou het wel knap zijn omdat 3 min eerder die fietser nog in leven was in die tijd moet hij dan even snel 1 fietser ombrengen en twee volwassenen en dan ook een kind der kop in slaan om vervolgens dus weg te rijden zonder dat de andere fietser hem gezien heb ..
het lijkt me aannemelijker dat hij de daad al gedaan had en dat de eerste fietser aankwam en die vanuit de auto is neergeschoten en toen gelijk is weg gereden dan heb je nog ruim 2 min voor dat de andere fietser er aan kwam
maar oke het is nog gissen
JA DAT WETEN WE DUS NIET!!!! WAT EEN SPANNING IK HOU HET NIET MEER!!!!!!111quote:Op zondag 9 september 2012 12:23 schreef Patroon het volgende:
Maar dan had hij dus nog kogels over voor de wielrenner. Waarom het kind dan slaan als je getuigen wilt doden?
de fietser die belde naar de politie werd door de dooie fietser 3 min eerder nog voor bij gereden .. vandaar dus de tussen tijd moet ongeveer 3 min zijn geweestquote:Op zondag 9 september 2012 11:35 schreef Marie30 het volgende:
[..]
Het was maar een vraag...Ik wist niet dat die fietser drie minuten eerder nog gezien was. Dan kan je inderdaad wel stellen dat hij waarschijnlijk als laatste doodgeschoten is...
Weg is niet doodlopend.quote:Op zondag 9 september 2012 12:35 schreef RAVW het volgende:
[..]
de fietser die belde naar de politie werd door de dooie fietser 3 min eerder nog voor bij gereden .. vandaar dus de tussen tijd moet ongeveer 3 min zijn geweest
maar wat ik graag wil weten was die weg doodlopend en waarom heeft de 2 de fietser die auto niet gezien ...
quote:De Franse politie zal de collega's van de vermoorde Britse Irakees Saad Al-Hilli ondervragen na de ontdekking dat het slachtoffer meewerkte aan een geheim project in opdracht van één van de grootste Europese militaire bedrijven. Mogelijk was de ruimtevaartingenieur door de aard van zijn baan een doelwit voor concurrende bedrijven of zelfs bepaalde regimes die de grensverleggende militaire technologie in handen wilden krijgen.
Het onderzoek zal zich de komende dagen toespitsen op Surrey Satellites Technology Limited (SSTL) nabij het Britse Guildford, het bedrijf waarvoor Saad Al-Hilli als freelancer al twee jaar opdrachten uitvoerde. De ingenieur legde zich toe op de ontwikkeling van satellieten die allerhande zaken in kaart kunnen brengen voor commerciële of militaire doeleinden.
Gevoelige materie
Franse en Britse politie onderzoeken of de schietpartij verband houdt met gevoelige materie waarover Al-Hilli beschikte. Zo had de Brit mogelijk informatie in zijn bezit die waardevol was voor een concurrent of was hij het slachtoffer geworden van afpersing in het kader van industriële spionnage.
EADS
De Mail on Sunday heeft achterhaald dat Al-Hilli deel uitmaakte van een team dat aan een geheim project werkte voor EADS (European Aeronautic Defence and Space), een Pan-Europese militaire gigant die contracten heeft lopen met onder andere Rusland en China. SSTL, dat in 2008 werd overgenomen door EADS, heeft sinds de moord op haar personeelslid en diens familie de veiligheidsmaatregelen in de Britse kantoren behoorlijk opgetrokken.
Bikkelhard
Claude Moniquet, directeur van ESISC (European Strategic Intelligence and Security Centre), verklaarde gisteren dat technologie in verband met satellieten en drones een markt vertegenwoordigt die miljarden euro's waard is. 'Bovendien is de concurrentie bikkelhard omdat er zoveel geld mee gemoeid is', vervolgde hij.
Midden-Oosten
Volgens Claude Moniquet kan ook een groep uit het Midden-Oosten betrokken zijn. 'De Iraniërs zijn wanhopig op zoek naar baanbrekende technologie die ze onmogelijk legaal kunnen bekomen. Indien ze gevoelige materie van de Brit verkregen of die hoopte van hem te krijgen en hij weigerde, dan zouden ze geen twee keer hoeven na te denken om hem te doden. Vergeet ook niet dat de Iraanse geheime diensten veelvuldig samenwerken met privébedrijven omdat het zo'n lucratieve markt is.'
Daarnaast rest de vraag hoe Al-Hilli zijn levensstijl financierde. De Britse Irakees woonde in een riante villa in Claygate ter waarde van twee miljoen euro terwijl zijn privéfirma's amper geld in het laatje brachten.
Vragen
De speurders worden voorlopig geconfronteerd met meer vragen dan antwoorden op zoek naar het waarom van deze gruwelijke moordpartij en de opdrachtgevers ervan nadat woensdagnamiddag in de buurt van het meer van Annecy de wagen van Saad al-Hilli werd aangetroffen met daarin de dode lichamen van de ingenieur, zijn vrouw en schoonmoeder van Zweedse afkomst. Naast de wagen lag een Franse fietser, die klaarblijkelijk op het verkeerde moment op de verkeerde plaats moet geweest zijn.
De twee dochtertjes van het koppel, vier en zeven jaar oud, overleefden, maar het oudste meisje is zwaargewond. Zij worden opgevangen door Britse hulpverleners en twee familieleden.
http://www.sstl.co.uk/news-and-events?story=2054quote:Fri, 07 Sep 2012
Saad Al-Hilli
On behalf of Surrey Satellite Technology Ltd, Dr Matt Perkins, CEO has issued the following statement.
I am deeply shocked and saddened to confirm that one of SSTL’s long-term contractors, Saad Al-Hilli, has been formally identified as one of the victims of the shootings which occurred in the French Alps.
Saad worked at SSTL as a Mechanical Design Engineer from November 2010. Saad’s colleagues will remember him as an experienced and committed engineer who worked as part of a tightly knit team. He was a personal friend to many of our staff here.
Saad will be greatly missed and our thoughts are with his family and loved ones at this very difficult and traumatic time. We are a close family at SSTL and our staff are understandably very upset by this event. I ask the media to respect their privacy as they come to terms with this terrible news.
There will be no further statement.
quote:14:02 BUITENLAND De Britse Irakees Saad al-Hilli die woensdag samen met zijn vrouw,een Zweedse dame en een Franse fietser in de Franse Alpen is vermoord, werkte niet aan een geheim project van de Europese luchtvaart-, ruimtevaart- en defensiegroep EADS, zo heeft de Sunday Telegraph op gezag van vrienden en collega's van het slachtoffer gemeld.
Het luidt dat al-Hilli routinewerk leverde.
Er zijn ook berichten dat de man bij het vermaarde Rutherford Appleton onderzoekscentrum heeft gewerkt, in het bijzonder aan een gigantische deeltjesversneller die radioactief materiaal kan maken.
Geciteerd door de Franse krant Dauphiné Libéré, schreef de Sunday Telegraph ook dat Ali al-Hilli, een in Melbourne wonende neef van Saad en Zaid al-Hilli, heeft ontkend dat hun vader een "fortuin" had achtergelaten en dat er ruzie was tussen beide broers. Zaid heeft een tijd bij het gezin van zijn broer gewoond en was van plan naar Frankrijk te gaan om zich te ontfermen over zijn twee nichtjes die wezen zijn geworden.
Een vriend des huizes van het gezin al-Hilli vertelde dat Saad al-Hilli "niet in zijn normale manier van doen was" toen hij naar Frankrijk vertrok.
Inderdaad, vandaar ook 'zou'.quote:Op zondag 9 september 2012 15:03 schreef Lagrinta het volgende:
Hij had geen doorsnee baan en vergeet niet dat er een D notice kan gelden in de UK op persberichten.
Wat houdt dat in?quote:Op zondag 9 september 2012 15:03 schreef Lagrinta het volgende:
Hij had geen doorsnee baan en vergeet niet dat er een D notice kan gelden in de UK op persberichten.
de dader staat langs de kant te wachten, gebaard de bestuuder te stoppen. of de dader loopt naar de auto toe als de bestuurder stopt . in elk geval schiet hij blijkbaar de vader vanaf de zijkant van de auto dood.quote:Op zondag 9 september 2012 14:12 schreef Lagrinta het volgende:
Wel voor auto's, niet voor mountainbikes.
Als de slachtoffers tweemaal door hun voorhoofd zijn geschoten. Waarom is de voorruit dan intact?
De auto stond geparkeerd tegen de helling van de parkeerplaats en kijkend naar de banden sporen in de achteruit...
Het is allemaal nogal verwarrend....
Koppen dicht en ter pers brengen wat wij (Overheid/Defensie) willen, want Nationale Veiligheid, dat dusquote:
Plausibel, zou heel goed kunnen. De vraag blijft natuurlijk waarom? Het verhaal over het geheime project lijkt mij niet zomaar uit de lucht gegrepen. De verklaring van SSTL zou inderdaad heel goed aan de hand van een D notice kunnen zijn!quote:Op zondag 9 september 2012 16:30 schreef Alleskids het volgende:
[..]
de dader staat langs de kant te wachten, gebaard de bestuuder te stoppen. of de dader loopt naar de auto toe als de bestuurder stopt . in elk geval schiet hij blijkbaar de vader vanaf de zijkant van de auto dood.
moeder en oma zijn waarschijnlijk als 2e en 3e neer geschoten
de jongste dochter is snel genoeg om onder de rok van moeder te kruipen en aan de aandacht van de dader te ontsnappen en van de toe gesnelde agenten
de oudste dochter zat naast de vader, en had tijd om de eerste schrik reactie te verwerken en een poging doen om weg te rennen ( haar deur is als enige open). wordt toch 1x geraakt in haar hoofd, is toen uit de auto gevlucht ,
de dader rent haar achter na, mept haar met het pistool tijdens een worsteling
daarna verschijnt de Franse fietser, die schreuwt of zo, waardor de dader de aandacht en het pistool op hem richt en hem dood schiet.
dader beseft dat er meer getuigenkune komenen vlucht
.. in een groene auto volgens de jongste dochter, of een witte Peugeot volgens andere getuigen
Waar haal je de informatie vandaan dat de weg doodlopend is?quote:Op zondag 9 september 2012 19:39 schreef Patroon het volgende:
Stel het moet gezocht worden in die wapenindustrie.
-Wat doet zo'n man in een auto op een weg die dood loopt, met zijn gezin?
-Stel hij is daar om informatie over te dragen aan de andere partij, waarom neem je dan je gezin mee?
-Hoe weet zo'n moordenaar dat die man die dag naar die plek in het bos zou gaan? Zou hij daar een afspraak hebben gehad met iemand, dan weer vraag 1 en 2...waarom gezin mee?
Eerder in dit topic gezegd, en toen ik er 1,5week geleden was stond er een bord dat het voor auto's einde weg was over 3km.quote:Op zondag 9 september 2012 19:45 schreef Deisyy het volgende:
[..]
Waar haal je de informatie vandaan dat de weg doodlopend is?
Het kan natuurlijk ook zijn dat de Fransman het eigenlijke doel was (als er al een doel was), en het gezin toevallig op de verkeerde tijd op de verkeerde plaats was.quote:Op zondag 9 september 2012 19:39 schreef Patroon het volgende:
Stel het moet gezocht worden in die wapenindustrie.
-Wat doet zo'n man in een auto op een weg die dood loopt, met zijn gezin?
-Stel hij is daar om informatie over te dragen aan de andere partij, waarom neem je dan je gezin mee?
-Hoe weet zo'n moordenaar dat die man die dag naar die plek in het bos zou gaan? Zou hij daar een afspraak hebben gehad met iemand, dan weer vraag 1 en 2...waarom gezin mee?
Dus de auto is gevonden na het bord? Ik krijg dat niet helemaal duidelijk.quote:Op zondag 9 september 2012 19:58 schreef Patroon het volgende:
[..]
Eerder in dit topic gezegd, en toen ik er 1,5week geleden was stond er een bord dat het voor auto's einde weg was over 3km.
Ja een paar km verder. Het bord geeft aan dat de weg nog 3km doorloopt voor auto's. Bij het bord zijn wij gekeerd.quote:Op zondag 9 september 2012 21:30 schreef Deisyy het volgende:
[..]
Dus de auto is gevonden na het bord? Ik krijg dat niet helemaal duidelijk.
En is de familie dus nog een stukje doorgereden? Wat een raar verhaal blijft het, ik denk dat we nooit zullen weten wat zich daar af heeft gespeeld.quote:Op zondag 9 september 2012 21:36 schreef Patroon het volgende:
[..]
Ja een paar km verder. Het bord geeft aan dat de weg nog 3km doorloopt voor auto's. Bij het bord zijn wij gekeerd.
Ja het lijkt wel dat de familie is door gereden tot waar je niet verder kan met de auto ongeveer. Kan het niet precies zien want de auto van google streetview is ook maar tot het bord gereden.quote:Op zondag 9 september 2012 21:38 schreef Deisyy het volgende:
[..]
En is de familie dus nog een stukje doorgereden? Wat een raar verhaal blijft het, ik denk dat we nooit zullen weten wat zich daar af heeft gespeeld.
Nou, dat kind van 7 is uit coma, wellicht dat die wat kan vertellen straks?quote:Op zondag 9 september 2012 21:38 schreef Deisyy het volgende:
[..]
En is de familie dus nog een stukje doorgereden? Wat een raar verhaal blijft het, ik denk dat we nooit zullen weten wat zich daar af heeft gespeeld.
Inderdaad, het roept allemaal vragen op, in de omgeving daar zijn genoeg mooie plekjes zonder waarschuwingsbord te vinden om te gaan wandelen, als ouder van een gezin met zulke jonge kinderen negeer je zo'n bord toch niet zo makkelijk.quote:Op zondag 9 september 2012 21:39 schreef Patroon het volgende:
[..]
Ja het lijkt wel dat de familie is door gereden tot waar je niet verder kan met de auto ongeveer. Kan het niet precies zien want de auto van google streetview is ook maar tot het bord gereden.
Ik vind het ook vreemd dat je als toerist (die daar dus niet bekend is) gewoon een waarschuwingsbord negeert...ze moeten er dus heen gereden zijn met een reden. Het is ook niet echt een weg waar je zegt "goh we rijden daar heen en gaan dan wandelen" daarvoor zijn genoeg andere wel geschikte plaatsen in de buurt, die voor toeristen meer voor de hand liggen.
Dat kan natuurlijk, maar de Britse media zit er wel bovenop en die zijn niet misselijk hoor. Ik ben gewoon nieuwsgierig, met name omdat zoveel dingen allemaal net niet lijken te kloppen.quote:Op zondag 9 september 2012 21:43 schreef Deisyy het volgende:
[..]
Misschien heeft die dochter wel iets te vertellen Jian, maar misschien krijgen wij dat nooit te horen.
Inderdaad, toen ik er met mijn vriendin was begon het al wat te schemeren. Toen we bij dat bord kwamen zijn we dus ook omgekeerd. Maar in het buitenland hou ik me wel aan de regels, zo'n bord zetten ze er niet voor niets en heb geen zin in problemen in het buitenland.quote:Op zondag 9 september 2012 21:43 schreef Deisyy het volgende:
[..]
Inderdaad, het roept allemaal vragen op, in de omgeving daar zijn genoeg mooie plekjes zonder waarschuwingsbord te vinden om te gaan wandelen, als ouder van een gezin met zulke jonge kinderen negeer je zo'n bord toch niet zo makkelijk.
Misschien heeft die dochter wel iets te vertellen Jian, maar misschien krijgen wij dat nooit te horen.
Ja, hier heb ik wel wat mee hoor, dat van die opzettelijke slordigheid had ik ook al geopperd.quote:Op zondag 9 september 2012 21:46 schreef Chooselife het volgende:
Het begint mij inmiddels wel te dagen.
Een Irakees (sji'iet?) die werkzaam is in de Westerse defensie/luchtvaarindustrie met veel specifieke kennis van drones en onbemande luchtvaart. Dit zijn de feiten.
De kans is wat mij betreft het grootst dat deze Irakees lijntjes onderhield met Iraniërs. Dit is wat mij betreft een typische Mossad-afrekening. Door een gebrek aan sporen uiterst professioneel, maar voor het publiek opzettelijk slordig gemaak om hier vooral geen Mossad van te verdenken. Het publiek denkt immers dat een Mossad met louter met nauwkeurige headshots en gedempte pistoolmitrailleurs werkt.
Het past in de reeks gebeurtenissen dat de volgende zaken nu gaan plaatsvinden (en tevens in Mossad richting wijzen): Iran krijgt de schuld (dochter zal dat wel in alle media roepen straks) en de (echte) dader is voor altijd spoorloos. En dat laatste wordt min of meer al toegegeven door de dienstdoende politiechef, Marc de Tarlé: "dit onderzoek belooft 'lang en lastig' te worden". En dat is volstrekt onlogisch in deze fase, met deze moord op die plek en dat tijdstip. Deze moord wordt niet opgelost. Op regie van een klein groepje machtige mensen.
Hoe gaan ze voorkomen dat die oudste (als ze zich iets herinnert) nu of in de toekomst gaat praten met de pers?quote:Op zondag 9 september 2012 21:46 schreef Chooselife het volgende:
Het begint mij inmiddels wel te dagen.
Een Irakees (sji'iet?) die werkzaam is in de Westerse defensie/luchtvaarindustrie met veel specifieke kennis van drones en onbemande luchtvaart. Dit zijn de feiten.
De kans is wat mij betreft het grootst dat deze Irakees lijntjes onderhield met Iraniërs. Dit is wat mij betreft een typische Mossad-afrekening. Door een gebrek aan sporen uiterst professioneel, maar voor het publiek opzettelijk slordig gemaak om hier vooral geen Mossad van te verdenken. Het publiek denkt immers dat een Mossad met louter met nauwkeurige headshots en gedempte pistoolmitrailleurs werkt.
Het past in de reeks gebeurtenissen dat de volgende zaken nu gaan plaatsvinden (en tevens in Mossad richting wijzen): Iran krijgt de schuld (dochter zal dat wel in alle media roepen straks) en de (echte) dader is voor altijd spoorloos. En dat laatste wordt min of meer al toegegeven door de dienstdoende politiechef, Marc de Tarlé: "dit onderzoek belooft 'lang en lastig' te worden". En dat is volstrekt onlogisch in deze fase, met deze moord op die plek en dat tijdstip. Deze moord wordt niet opgelost. En dit op regie van een klein groepje machtige mensen die tevens de bestelling deden.
Die gaat roepen dat het Iraniërs waren of Iraniërs omschrijven. Let op. En de media weten daar wel raad mee.quote:Op zondag 9 september 2012 21:50 schreef Goodluck_Charm het volgende:
[..]
Hoe gaan ze voorkomen dat die oudste (als ze zich iets herinnert) nu of in de toekomst gaat praten met de pers?
Je kunt je natuurlijk afvragen wat er te praten valt; "Ja er waren 2 mannen en die begonnen te schieten. Nee, ik weet niet wie die mannen waren" Ik bedoel ...quote:Op zondag 9 september 2012 21:50 schreef Goodluck_Charm het volgende:
[..]
Hoe gaan ze voorkomen dat die oudste (als ze zich iets herinnert) nu of in de toekomst gaat praten met de pers?
Ik heb zoveel gelezen over deze veiligheidsdiensten. Ik ken het patroon inmiddels wel.quote:Op zondag 9 september 2012 21:50 schreef Jian het volgende:
[..]
Ja, hier heb ik wel wat mee hoor, dat van die opzettelijke slordigheid had ik ook al geopperd.
Gebruikt Mossad dan Iraniers voor zulke acties? Sorry, ik ben niet bekend met deze dienst.quote:Op zondag 9 september 2012 21:51 schreef Chooselife het volgende:
[..]
Die gaat roepen dat het Iraniërs waren of Iraniërs omschrijven. Let op. En de media weten daar wel raad mee.
Ja, maar zij kan bijvoorbeeld wel vertellen hoe ze eruit zagen en of er misschien vooraf nog (werkgerelateerde) dingen zijn gezegd.quote:Op zondag 9 september 2012 21:52 schreef Jian het volgende:
[..]
Je kunt je natuurlijk afvragen wat er te praten valt; "Ja er waren 2 mannen en die begonnen te schieten. Nee, ik weet niet wie die mannen waren" Ik bedoel ...
Nee, maar wel gelijkende personen -of ze spraken wellicht Arabisch of Farsi, wat typisch Mossad is- of de omschrijving wordt die kant op geregisseerd (veel aannemelijker). Een kind van die leeftijd kan toch niet zelfstandig een Iraniër identificeren.quote:Op zondag 9 september 2012 21:55 schreef Patroon het volgende:
[..]
Gebruikt Mossad dan Iraniers voor zulke acties? Sorry, ik ben niet bekend met deze dienst.
Dan is misschien nog makkelijker te wijzen naar werk gerelateerde zaken.quote:Op zondag 9 september 2012 21:59 schreef Goodluck_Charm het volgende:
[..]
Ja, maar zij kan bijvoorbeeld wel vertellen hoe ze eruit zagen en of er misschien vooraf nog (werkgerelateerde) dingen zijn gezegd.
En ik neem aan dat als zij volwassen is en dingen beter begrijpt zij ook op zoek wil naar antwoorden.
Maar goed, dit is sowieso inderdaad geen normale moord, ook afgaande op de berichten van de buurman die al aangaf dat de vader aangaf zich niet veilig te voelen.
Toch begrijp ik niet waarom ze hem op zijn vakantieadres hebben doodgeschoten en waarom heel de familie? Ik 'snap' wel dat ze niet alleen de vader konden doodschieten en daarom oma en vrouw ook hebben gedood want getuigen, maar waarom niet 'gewoon' in Engeland en alleen de vader?
En als ze het kind nu expres in leven hebben gelaten, zodat ze iets kan vertellen, bijvoorbeeld dat het Arabisch sprekende mannen waren........quote:Op zondag 9 september 2012 21:59 schreef Goodluck_Charm het volgende:
[..]
Ja, maar zij kan bijvoorbeeld wel vertellen hoe ze eruit zagen en of er misschien vooraf nog (werkgerelateerde) dingen zijn gezegd.
En ik neem aan dat als zij volwassen is en dingen beter begrijpt zij ook op zoek wil naar antwoorden.
Dat heb ik me ook afgevraagd, maar ???quote:Toch begrijp ik niet waarom ze hem op zijn vakantieadres hebben doodgeschoten en waarom heel de familie? Ik 'snap' wel dat ze niet alleen de vader konden doodschieten en daarom oma en vrouw ook hebben gedood want getuigen, maar waarom niet 'gewoon' in Engeland en alleen de vader?
Logistiek handiger voor de daders. Bijvoorbeeld, Engeland kun je niet per auto en niet meteen verlaten.quote:Toch begrijp ik niet waarom ze hem op zijn vakantieadres hebben doodgeschoten en waarom heel de familie? Ik 'snap' wel dat ze niet alleen de vader konden doodschieten en daarom oma en vrouw ook hebben gedood want getuigen, maar waarom niet 'gewoon' in Engeland en alleen de vader?
Als het professioneel en het bewust op het vakantieadres was dan wisten ze dat ze de vrouw, oma en kinderen ook gingen uitschakelen. Want het is op een vakantie is de kans dat je de vader alleen treft erg klein.quote:Op zondag 9 september 2012 22:12 schreef Chooselife het volgende:
[..]
Logistiek handiger voor de daders. Bijvoorbeeld, Engeland kun je niet per auto en niet meteen verlaten.
En dat ze de familie erbij hebben gepakt is óf een statement tegen andere overtreders óf een gevolg van een nare verrassing. En mogelijk is de afspraak op de briefing of zelfs een erecode binnen zo´n deathsquad dat je elke getuige liquideert, ongeacht wat of wie dan ook.
Ik kan het allemaal wel in het professionele internationale moordcommando kader plaatsen. Uiterst doordacht, professioneel en geraffineerd.
Vooral met een gesloten vizier dit soort complottheorieën blijven vasthouden. Vooral niet afwijken van je eigen verzonnen verhaal, en tegenberichten negeren.quote:Op zondag 9 september 2012 21:53 schreef Chooselife het volgende:
[..]
Ik heb zoveel gelezen over deze veiligheidsdiensten. Ik ken het patroon inmiddels wel.
Het is voor mij zo klaar als een klontje.
Onzin, de Mossad had alleen die man uitgeschakeld en niet zijn hele familie, weet waar je over praat als je iets gaat beweren terwijl je zelf eigenlijk ook wel weet dat het niet waar is.quote:Op zondag 9 september 2012 21:46 schreef Chooselife het volgende:
Het begint mij inmiddels wel te dagen.
Een Irakees (sji'iet?) die werkzaam is in de Westerse defensie/luchtvaarindustrie met veel specifieke kennis van drones en onbemande luchtvaart. Dit zijn de feiten.
De kans is wat mij betreft het grootst dat deze Irakees lijntjes onderhield met Iraniërs. Dit is wat mij betreft een typische Mossad-afrekening. Door een gebrek aan sporen uiterst professioneel, maar voor het publiek opzettelijk slordig gemaak om hier vooral geen Mossad van te verdenken. Het publiek denkt immers dat een Mossad met louter met nauwkeurige headshots en gedempte pistoolmitrailleurs werkt.
Het past in de reeks gebeurtenissen dat de volgende zaken nu gaan plaatsvinden (en tevens in Mossad richting wijzen): Iran krijgt de schuld (dochter zal dat wel in alle media roepen straks) en de (echte) dader is voor altijd spoorloos. En dat laatste wordt min of meer al toegegeven door de dienstdoende politiechef, Marc de Tarlé: "dit onderzoek belooft 'lang en lastig' te worden". En dat is volstrekt onlogisch in deze fase, met deze moord op die plek en dat tijdstip. Deze moord wordt niet opgelost. En dit op regie van een klein groepje machtige mensen die tevens de bestelling deden.
Je verzint het ter plekke, je hebt helemaal geen idee van wat zich daar heeft afgespeeld en door wie, en nu ga je met jouw eigen fantasie iets proberen te beantwoorden dit is echt lachwekkend.quote:Op zondag 9 september 2012 22:00 schreef Chooselife het volgende:
[..]
Nee, maar wel gelijkende personen -of ze spraken wellicht Arabisch of Farsi, wat typisch Mossad is- of de omschrijving wordt die kant op geregisseerd (veel aannemelijker). Een kind van die leeftijd kan toch niet zelfstandig een Iraniër identificeren.
Maar dat dit richting Iran gaat moge duidelijk zijn. En dat is het grootste bewijs van een groot complot. En het lijntje is er heus: het klinkt voor mij plausibel dat deze meneer interessante documentjes naar Teheran heeft gestuurd. En als je dat doet kun je er op rekenen dat je vroeg aan je einde komt, helemaal omdat het technologie betreft waar de Iraniërs bijzonder veel aan hebben. Is het een sji'itische Irakees? Is hij familie kwijtgeraakt of getart tijdens de Amerikaanse bezetting? Dat is een zet in de goede richting.
Volgens mij zijn het allemaal theorieën en een complottheorie waarbij er sprake is van het verkopen/verhandelen van bepaalde (geheime) informatie is niet uit de lucht komen vallen natuurlijk. Daar werd op verschillende Britse fora meteen al over gespeculeerd. Daar werd de link al snel gelegd naar Surrey Satellites Technology Limited (SSTL), waar de man werkzaam was. Nu de Britse en Franse Politie dat bedrijf in hun onderzoek betrokken hebben mag je stellen dat die iets in die richting in elk geval niet uitsluiten. Daarnaast zijn er ook nog vraagtekens geplaatst bij de levensstandaard van de man, terecht of onterecht!?quote:Op maandag 10 september 2012 06:07 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Vooral met een gesloten vizier dit soort complottheorieën blijven vasthouden. Vooral niet afwijken van je eigen verzonnen verhaal, en tegenberichten negeren.
Werk jij soms bij FOXnews?
Ja, want de Mossad zijn harde, maar faire, rechtvaardige knapen, die zouden nooit vrouwen (en kinderen) vermoorden.quote:Op maandag 10 september 2012 10:11 schreef DeParo het volgende:
[..]
Dwaas, de Mossad had alleen die man uitgeschakeld en niet zijn hele familie, weet waar je over praat als je iets gaat beweren terwijl je zelf eigenlijk ook wel weet dat het niet waar is.
Die zouden inderdaad niet zo snel vrouwen en kinderen vermoorden dat klopt, en dat maakt ze mogelijk ook de beste inlichtingendienst ter wereld, althans dat is een reden waarom dat zo is.quote:Op maandag 10 september 2012 10:46 schreef Jian het volgende:
[..]
Ja, want de Mossad zijn harde, maar faire, rechtvaardige knapen, die zouden nooit vrouwen (en kinderen) vermoorden.Lul naar je verstand, pseudo-expert
De beste inlichtingendienst ter wereld als het om resultaten gaat, daar hebben we echt geen discussie over. Maar die resultaten bereiken ze onder meer omdat ze, in het belang en voor de veiligheid van de staat, nergens voor terugdeinzen! Dus bewaar de romantiek maar voor de film.quote:Op maandag 10 september 2012 11:04 schreef DeParo het volgende:
[..]
Die zouden inderdaad niet zo snel vrouwen en kinderen vermoorden dat klopt, en dat maakt ze mogelijk ook de beste inlichtingendienst ter wereld, althans dat is een reden waarom dat zo is.
de Mossad moord geen hele gezinnen uit als ze dat voorkomen kunnen. lijfwachten en dergelijke is een andere zaak,dat zijn professionels die weten dat zo iets erbij hoort, maar geen onschuldigen. tenzij moeder en oma ook bij het nucleaire programma betrokken zijnquote:Op maandag 10 september 2012 10:11 schreef DeParo het volgende:
[..]
Onzin, de Mossad had alleen die man uitgeschakeld en niet zijn hele familie, weet waar je over praat als je iets gaat beweren terwijl je zelf eigenlijk ook wel weet dat het niet waar is.
Zo, wat gebeurt daar dan zeg?quote:Op maandag 10 september 2012 11:18 schreef Sjabba het volgende:
http://www.nu.nl/buitenla(...)zin-geevacueerd.html
Huis is nu afgezet en buurt geevacueerd...
Ik vond het vanaf minuut 1 al een rare zaak. Er klopt iets heel erg niet.
Dat is dus gewoon onzin, de Mossad is juist effectief door niet heel veel mensen mee te nemen, maar juist degene die daarvoor verantwoordelijk worden gezien.quote:Op maandag 10 september 2012 11:14 schreef Jian het volgende:
[..]
De beste inlichtingendienst ter wereld als het om resultaten gaat, daar hebben we echt geen discussie over. Maar die resultaten bereiken ze onder meer omdat ze, in het belang en voor de veiligheid van de staat, nergens voor terugdeinzen! Dus bewaar de romantiek maar voor de film.
Exact, genoeg voorbeelden, operaties worden zeer uitvoerig voorbereid om vervolgens de doelwitten uit te schakelen op verschillende manieren maar ze hebben geen intentie om een hele familie daarvoor mee te nemen, sterker nog als de Mossad dit van deze man had geweten, dan hadden ze gewoon hun Britse collega's er op gezet om deze man in Engeland bijvoorbeeld te laten arresteren.quote:Op maandag 10 september 2012 11:19 schreef Alleskids het volgende:
[..]
de Mossad moord geen hele gezinnen uit als ze dat voorkomen kunnen. lijfwachten en dergelijke is een andere zaak,dat zijn professionels die weten dat zo iets erbij hoort, maar geen onschuldigen. tenzij moeder en oma ook bij het nucleaire programma betrokken zijn
Romanticus nr 2.quote:Op maandag 10 september 2012 11:19 schreef Alleskids het volgende:
[..]
de Mossad moord geen hele gezinnen uit als ze dat voorkomen kunnen. lijfwachten en dergelijke is een andere zaak,dat zijn professionels die weten dat zo iets erbij hoort, maar geen onschuldigen. tenzij moeder en oma ook bij het nucleaire programma betrokken zijn
Doe het zelf, je hebt geen idee waar je het over hebt, je roept maar wat over de veiligheidsdiensten omdat je zelf denkt dat ze allemaal barbaars zijn, je weet het niet, je denk het alleen slechts.quote:Op maandag 10 september 2012 11:25 schreef Jian het volgende:
[..]
Romanticus nr 2.Nee, de Mossad is lief, nee, dan moet je de geheime dienst van Iran nemen, die doen dat wel hoor en de de Russen en de Chinezen en zelfs de Amerikanen, die ook, maar de beste inlichtingendienst van de wereld, die niet, die zijn fair en rechtvaardig. Stoere mannen, ferme knapen. Get real!
tuurijk zijn geheime diensten bruut en harteloos als ze hun doel bereiken moeten, maar tijden veranderen ook, in de koude oorlog kon je zo iets nog flikken, ""ongelukjes"" gebeurden nu een maal, maar met de media van tegenworodig die er direct op duikt en getuigen die via internet alles publiceren, kan je geen bloedbaden meer aanrichten zonder je land enje dienst dschade te berokkene.quote:Op maandag 10 september 2012 11:25 schreef Jian het volgende:
[..]
Romanticus nr 2.Nee, de Mossad is lief, nee, dan moet je de geheime dienst van Iran nemen, die doen dat wel hoor en de de Russen en de Chinezen en zelfs de Amerikanen, die ook, maar de beste inlichtingendienst van de wereld, die niet, die zijn fair en rechtvaardig. Stoere mannen, ferme knapen. Get real!
Ja hoor, 't is goed, gooi er nog een lekkere romantische aktiefilm in, bij voorkeur eentje waar Mossad-agenten in "shining armor on white horses" ten strijde trekken tegen het onrecht in de wereld.quote:Op maandag 10 september 2012 11:26 schreef DeParo het volgende:
[..]
Doe het zelf, je hebt geen idee waar je het over hebt, je roept maar wat over de veiligheidsdiensten omdat je zelf denkt dat ze allemaal barbaars zijn, je weet het niet, je denk het alleen slechts.
quote:Op maandag 10 september 2012 11:26 schreef DeParo het volgende:
[..]
Doe het zelf, je hebt geen idee waar je het over hebt, je roept maar wat over de veiligheidsdiensten omdat je zelf denkt dat ze allemaal barbaars zijn, je weet het niet, je denk het alleen slechts.
Leuke contradictie wel,quote:Op maandag 10 september 2012 11:33 schreef Alleskids het volgende:
[..]
tuurijk zijn geheime diensten bruut en harteloos als ze hun doel bereiken moeten,
Die vrouwen en kinderen zijn gewoon anders, logisch, zelfs ferme, faire knapen hebben een grens als het aankomt op barmhartigheid.quote:tenzij het Palestijen zijn, in Israel of de gaza strook, daar hebben ze minder moeite mee.
Bomb squad is nu ter plaatse:quote:Op maandag 10 september 2012 11:18 schreef Sjabba het volgende:
http://www.nu.nl/buitenla(...)zin-geevacueerd.html
Huis is nu afgezet en buurt geevacueerd...
Ik vond het vanaf minuut 1 al een rare zaak. Er klopt iets heel erg niet.
Als je slechts met dit soort domme en incorrecte uitspraken kan komen kan je misschien beter gewoon overwegen om voor even niet te posten.quote:Op maandag 10 september 2012 11:35 schreef Jian het volgende:
[..]
Ja hoor, 't is goed, gooi er nog een lekkere romantische aktiefilm in, bij voorkeur eentje waar Mossad-agenten in "shining armor on white horses" ten strijde trekken tegen het onrecht in de wereld.
Verder vind ik het wel mooi![]()
Dat valt best mee ook al zou jij graag anders zien maar dat betekent verder toch niet heel veel.quote:
De Mossad vermoordt over het algemeen geen mensen die niet iets met de zaak te maken hebben.quote:Die vrouwen en kinderen zijn gewoon anders, logisch, zelfs ferme, faire knapen hebben een grens als het aankomt op barmhartigheid.
Maak je ff druk ofzo... damnquote:Op maandag 10 september 2012 12:42 schreef DeParo het volgende:
[..]
Als je slechts met dit soort domme en incorrecte uitspraken kan komen kan je misschien beter gewoon overwegen om voor even niet te posten.
[..]
Dat valt best mee ook al zou jij graag anders zien maar dat betekent verder toch niet heel veel.
[..]
[..]
De Mossad vermoordt over het algemeen geen mensen die niet iets met de zaak te maken hebben.
Ik vind het gewoon achterlijk dat iemand hier rustig er op los fantaseert in dit topic en vervolgens gaat verkondigen als waarheid zonder enige geldige reden.quote:
Ja chef, als jij het zegt zal ik het zeker in overweging nemen.quote:Op maandag 10 september 2012 12:42 schreef DeParo het volgende:
[..]
Als je slechts met dit soort domme en incorrecte uitspraken kan komen kan je misschien beter gewoon overwegen om voor even niet te posten.
Ja, want jouw waarheid is natuurlijk de enige echte waarheid en niets dan de waarheidquote:Op maandag 10 september 2012 13:46 schreef DeParo het volgende:
[..]
Ik vind het gewoon achterlijk dat iemand hier rustig er op los fantaseert in dit topic en vervolgens gaat verkondigen als waarheid zonder enige geldige reden.
Mmmm 7,65 mm, een Walther PPK? wel gebruikt door politie, geheime diensten, w.o. de Mossad, ....... James Bondquote:Op maandag 10 september 2012 16:14 schreef Frutsel het volgende:
Één vuurwapen gebruikt bij schietpartij Annecy
Ik stel open vragen. Iets heel anders dan erinduiken met een Mossadobsessie en de rest negeren.quote:Op maandag 10 september 2012 10:44 schreef Jian het volgende:
[..]
Volgens mij zijn het allemaal theorieën en een complottheorie waarbij er sprake is van het verkopen/verhandelen van bepaalde (geheime) informatie is niet uit de lucht komen vallen natuurlijk. Daar werd op verschillende Britse fora meteen al over gespeculeerd. Daar werd de link al snel gelegd naar Surrey Satellites Technology Limited (SSTL), waar de man werkzaam was. Nu de Britse en Franse Politie dat bedrijf in hun onderzoek betrokken hebben mag je stellen dat die iets in die richting in elk geval niet uitsluiten. Daarnaast zijn er ook nog vraagtekens geplaatst bij de levensstandaard van de man, terecht of onterecht!?
Een onmiddellijk tegenbericht in de trend van; "Nee, nee, niets aan de hand hoor mensen, doorlopen, niets aan de hand", is voor mij in elk geval net zo waardevol als het eerdere bericht. Het is echt niet de eerste keer dat in het belang van een onderzoek (even) een slot op bepaalde informatie wordt gegooid.
Overigens zijn jouw theorietjes natuurlijk net zo hard, als die van de poster die je ongeloofwaardig vindt, maar dat had je natuurlijk wel door, of niet?! Eén inhoudelijke opmerking, "expres slordig" om een dwaalspoor te creëren ter discussie stellen, alsof een dienst als de Mossad daar niet toe in staat is ....., man, lees een keer een boek!
Degene die mij aanraadt meer boeken te lezen, begint over James Bond.quote:Op maandag 10 september 2012 16:32 schreef Jian het volgende:
[..]
Mmmm 7,65 mm, een Walther PPK? wel gebruikt door politie, geheime diensten, w.o. de Mossad, ....... James Bond
Ik ben niet degene die de Mossad theorie heeft bedacht hoor, alleen maar degene die zegt dat die theorie niet zomaar uit de lucht is komen vallen..... en dat die gissing net zo goed is als die van jou. Daarnaast deel ik de romantische ideetjes van sommigen over de Mossad niet!quote:Op maandag 10 september 2012 16:35 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Ik stel open vragen. Iets heel anders dan erinduiken met een Mossadobsessie en de rest negeren.
Waarom zou de Mossad een "verouderd wapen" (artikel Frutsel) gebruiken?
En 25 kogels afvuren is niet zo precies; 3 voor pa, ma en oma, 1 voor de oudste dochter en 5 voor de fietser? Dus 16 missers?
"expres slordig" zeker
Je zag de humor daar niet van in?quote:Op maandag 10 september 2012 16:37 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Degene die mij aanraadt meer boeken te lezen, begint over James Bond.
Clown.
Dit wordt mij ook niet duidelijk. De media spreken allemaal van 'één wapen', maar hoe weten ze dat er niet vijf dezelfde wapens zijn gebruikt?quote:Op maandag 10 september 2012 17:03 schreef El_Matador het volgende:
Het zijn niet mijn woorden, maar die van de pers (Trouw in dit geval); "verouderd wapen".
Daarbij waren de Irakezen met 1 schot geveld in het voorhoofd. En de fietser 5 keer. Waar zijn die andere kogels gebleven?
En nergens is duidelijk of er 1 dader was (lijkt me sterk aangezien de passagiers niet vluchtten). Alleen dat er 1 soort wapen gebruikt is.
Omdat de kogels geanalyseerd zijn?quote:Op maandag 10 september 2012 17:04 schreef Tchock het volgende:
[..]
Dit wordt mij ook niet duidelijk. De media spreken allemaal van 'één wapen', maar hoe weten ze dat er niet vijf dezelfde wapens zijn gebruikt?
quote:Op maandag 10 september 2012 17:05 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Omdat de kogels geanalyseerd zijn?
Het klinkt alsof ze het diepere graafwerk nog moeten doen. Sowieso zijn er veel meer hulzen dan kogels gevonden, hoe weten ze van de rest?quote:De conclusie is gebaseerd op de eerste ballistische analyses. Het onderzoek moet nog verder verdiept en formeel bevestigd worden.
De motor stond nog aan, maar ze stonden wel op een doodlopende weg. Dus wegracen kon niet lijkt me.quote:Op maandag 10 september 2012 17:27 schreef El_Matador het volgende:
Iedereen zat nog in de auto op de 7-jarige na. Dat kan alleen met meer daders. 1 dader houdt de bestuurder onder schot/schiet hem gelijk dood. Om dan de bijrijdster ook met 1 schot in het voorhoofd te raken, moet ie omlopen. Dan hebben de achterpassagiers tijd om te vluchten...
Hoe zijn de bandensporen? Remde hij hard? Heeft ie geprobeerd weg te racen?
Ok dank.quote:Op maandag 10 september 2012 17:33 schreef Tchock het volgende:
[..]
De motor stond nog aan, maar ze stonden wel op een doodlopende weg. Dus wegracen kon niet lijkt me.
Mwah, één dader schiet eerst de bestuurder door het hoofd, loopt vervolgens door naar de achterpassagier aan dezelfde kant schiet die ook neer. De andere acherpassagier was oma, 74 jaar, die zie ik niet snel uit de auto springen en wegrennen, bang, ook dood, de passagier aan de andere voorkant was de dochter van 7, die is uit de auto gesprongen en weggehold, bang, schot in schouder en klap op kop, daar is de fietser, bang, bang, ook dood. Is te doen, door een getrainde killer.quote:Op maandag 10 september 2012 17:27 schreef El_Matador het volgende:
Iedereen zat nog in de auto op de 7-jarige na. Dat kan alleen met meer daders. 1 dader houdt de bestuurder onder schot/schiet hem gelijk dood. Om dan de bijrijdster ook met 1 schot in het voorhoofd te raken, moet ie omlopen. Dan hebben de achterpassagiers tijd om te vluchten...
Hoe zijn de bandensporen? Remde hij hard? Heeft ie geprobeerd weg te racen?
Dit inderdaad.quote:Op maandag 10 september 2012 18:18 schreef Goodluck_Charm het volgende:
Ze waren wel allemaal in het voorhoofd geschoten toch? Moeder en oma draaien beiden gezicht naar de moordenaar toe terwijl die vader al heeft doodgeschoten?
Ik weet niet wat ik zou doen in zo'n situatie maar ik zou denk ik eerder ineen duiken als ik in hun positie was.
Ik denk dat er meerdere schutters waren. Ene schutter doet vader en vrouw binnen luttele seconden, andere doet oma. Kind heeft al gezien wat er gebeurde met papa en mama en rent de auto uit. Schutter is hierdoor overrompeld en schiet in haar schouder. Op dit moment komt fietser, schutter schiet hem overhoop met meerdere kogels want niet verwacht. Vervolgens slaat hij het oudste kind dat op de grond ligt terloops nog in de schouder en de schutters vertrekken snel, bang voor nog meer ongewenste bezoekers.
Dat jij en de rest van de james bond kijkers nu de mossad vrijpleiten van deze daad, doet het sterkst denken aan een daad van de mossad. Want laat dat nu net de essentie van haar werkwijze zijn: De mensen op het verkeerde been zetten en verdwijnen als een dief in de nacht.quote:Op maandag 10 september 2012 16:35 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Ik stel open vragen. Iets heel anders dan erinduiken met een Mossadobsessie en de rest negeren.
Waarom zou de Mossad een "verouderd wapen" (artikel Frutsel) gebruiken?
En 25 kogels afvuren is niet zo precies; 3 voor pa, ma en oma, 1 voor de oudste dochter en 5 voor de fietser? Dus 16 missers?
"expres slordig" zeker
Oh allicht. Maar stil en uit op wat contacten met paramilitaire groeperingen en informatievoorziening. Tot meer zijn ze niet in staat.quote:Op maandag 10 september 2012 19:50 schreef Lagrinta het volgende:
Oh en wie denkt dat de Iraanse geheime dienst actief is in Europa?
Ze hebben wel wat dissidenten omgelegd. Maar hoezo zijn ze niet tot meer in staat? Houwtje touwtje werk?quote:Op maandag 10 september 2012 19:59 schreef Chooselife het volgende:
[..]
Oh allicht. Maar stil en uit op wat contacten met paramilitaire groeperingen en informatievoorziening. Tot meer zijn ze niet in staat.
Dat denk ik niet hoor, heus intelligent, getraind en georganiseerd. Maar ze zijn hier te onmachtig te opvallend voor en er is relatief weinig budget. Ze kunnen voor zover ik weet ook niet profiteren van een infrastructuur van een Westerse overheid. Zonder dat is dit volstrekt onmogelijk. Uitgesloten.quote:Op maandag 10 september 2012 20:01 schreef Lagrinta het volgende:
[..]
Ze hebben wel wat dissidenten omgelegd. Maar hoezo zijn ze niet tot meer in staat? Houwtje touwtje werk?
Wil je die wereld leren begrijpen? Ga maar lezen: Robert Littell - De Machtsfabriek.quote:Op maandag 10 september 2012 20:11 schreef Lagrinta het volgende:
Dat ze te veel opvallen ben ik eens. Alleen er zijn genoeg Iraniërs in Europa, dus wat is opvallen? Wat bedoel je dat ze niet gebruik kunnen maken van de infrastructuur? Dat Iraanse vliegtuigen altijd problemen heeft met tanken hier in Europa?
De Mossad heeft het in Europa makkelijker omdat het toch een soort van vriendjes zijn?
Ik pleit helemaal niemand vrij. Jij bent de koppige autist die geen enkele optie dan de Mossad serieus neemt.quote:Op maandag 10 september 2012 19:53 schreef Chooselife het volgende:
[..]
Dat jij en de rest van de james bond kijkers nu de mossad vrijpleiten van deze daad, doet het sterkst denken aan een daad van de mossad. Want laat dat nu net de essentie van haar werkwijze zijn: De mensen op het verkeerde been zetten en verdwijnen als een dief in de nacht.
Als jij denkt dat de werkwijze van de mossad aan high-tech te herkennen valt dan zit je er alweer naast. De werkwijze van de mossad valt alleen te herkennen aan perfectie en het uitwissen van elk spoor. Laat dat nu net het geval zijn met dit incident.
Volgens mij is dit een discussieforum. Dan mag ik dat toch betogen? Ik durf er gewoon stellig over te zijn, omdat het volledig in dat kader past tot nu toe. Als blijkt dat dit een sji'itische Irakees is (immers, gevlucht voor de Ba'ath-partij van Hoessein), dan zie ik het vriendschappelijke lijntje met Iran vrij snel ontstaan. En wie is de aartsvijand?quote:Op maandag 10 september 2012 20:22 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Ik pleit helemaal niemand vrij. Jij bent de koppige autist die geen enkele optie dan de Mossad serieus neemt.
En die "expres slordig" kaart kan je ook wel laten vallen. Net als speculaties over dat de getraumatiseerde dochter over Iran zou beginnen. En dat dat dan nog een "bewijs" zou zjn voor de Mossadhypothese.
Ik wel. Blauw-wit boven mijn bed en in het wit-zwart op de deur.quote:Op maandag 10 september 2012 20:30 schreef Chooselife het volgende:
Heb je soms een mossad-poster aan je muur hangen?
Ik heb veel argumenten genoemd welke mij in de richting van mijn uiteindelijke theorie hebben geduwd. Dus zo uit-de-lucht-gegrepen is het niet.quote:Op maandag 10 september 2012 20:33 schreef El_Matador het volgende:
Inderdaad, een discussieforum. Dat betekent openstaan voor argumenten in plaats van vasthouden aan een volledig uit de lucht gegrepen verhaal.
Waarin ben ik koppig dan? Kun jij -in plaats van schelden- een tegenargument(en) van mijn theorie benoemen waardoor het redelijkerwijs als uitgesloten beschouwd kan worden? Zolang je daar niet in slaagt, staat het als een huis.quote:En je discussiegenoten beschuldigen van Mossad-sympathieen alleen omdat ze kritiek hebben op jouw idiote koppigheid is ook weinig inhoidelijk.
Ik ga er even vanuit dat "3" de richting is waar auto's niet verder kunnen of mogen.quote:Op maandag 10 september 2012 17:33 schreef Tchock het volgende:
[..]
De motor stond nog aan, maar ze stonden wel op een doodlopende weg. Dus wegracen kon niet lijkt me.
Motief:quote:Op maandag 10 september 2012 20:42 schreef El_Matador het volgende:
- motief?
- risico van herkenning door dochter Zainab
- de uitleg over alle losse eindjes (en dan geen oncontroleerbare dooddoeners als "expres slordig")
- waarom zijn zelfs de GSMs niet meegenomen?
Waarom zou een Irakees dat doen? Hij heeft een prima leven in het VK, zijn familie woont bij hem, vakantie in Frankrijk...quote:Op maandag 10 september 2012 20:52 schreef Chooselife het volgende:
[..]
Motief:
Het uitwisselen van informatie over onbemande luchtvaart (drones, in de volksmond) met het (wellicht eveneens) Sji'itische Iran, die daar toevalligerwijs ook naarstig naar op zoek zijn. Israël kan het zich niet permitteren dat Iran deze industrie onder controle krijgt en wellicht een eigen productieexemplaar kan ontwikkelen of de productieexemplaren van de VS en Israël kan ontleden.
Die gasten zullen we gemaskerd zijn, maar toch kan het in leven gehouden kind een risico vormen en dingen opvallen. Die kans is er gewoon. Zou wel "erg slordig" zijn, denk je niet?quote:Herkenning:
Een kind van die leeftijd, bovendien opgegroeid in de UK, kan geen Israëliet onderscheiden. Mossad is bovendien uitmuntend in vermommingen en uiterlijke misleidingen. De kans is groter dat ze zich bewust hebben voorgedaan als Farsi of Arabisch sprekenden.
- 25 kogels afgevuurd (25 hulzen), maar 9 teruggevonden (1 papa, 1 mama, 1 oma, 1 Zainab, 5 Franse fietser). Waar zijn de andere 16?quote:Losse eindjes:
Welke? Er is volgens mij niets wat richting een dader of daderprofiel wijst. Dus het oogt cosmetisch slordig (dwaalspoor), maar is nog steeds uiterst geperfectioneerd. Des te knapper uitgevoerd.
Connecties. En als de Mossad erachter zit, willen ze ook de contacten van die Irakees hebben lijkt me zo. Wellicht dat er meer leden van "Het Groote Complot der Iraniers" zijn...quote:GSM's:
Ik weet het niet, ik kan niet denken als een doodseskader of moordenaar. Ik weet alleen niet wat dit voor potentieel voor gevaar oplevert voor de daders.
Ideologische overeenkomsten met het huidige Iran. Daarom wil ik ook weten of het een Sji'itische Irakees is. Zo'n verleiding of koers valt kennelijk niet door geld of maatschappelijk succes tegen te houden. Vraag je tegelijkertijd maar af waarom de steenrijke zoon van de bouwondernemer Bin Laden (Osama) voor datzelfde pad koos. Zo zijn er legio voorbeelden, met name in de Islamitische wereld.quote:Op maandag 10 september 2012 21:51 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Waarom zou een Irakees dat doen? Hij heeft een prima leven in het VK, zijn familie woont bij hem, vakantie in Frankrijk...
Allicht gemaskeerd. Maar deze eskaders zijn er buitengewoon in getraind om mensen om de tuin te leiden. Wellicht zijn er zelfs andere nationaliteiten cq etniciteiten voor ingehuurd. Lees dit maar eens: http://en.wikipedia.org/wiki/Assassination_of_Mahmoud_Al-Mabhouhquote:Die gasten zullen we gemaskerd zijn, maar toch kan het in leven gehouden kind een risico vormen en dingen opvallen. Die kans is er gewoon. Zou wel "erg slordig" zijn, denk je niet?
Ik beschik niet over de vermogens hier een zinnige uitspraak over te doen. Dit wordt te micro, te inhoudelijk. De meest interessante vraag is, hoe kwamen ze zo snel spoorloos weg? De enige suggestie die ik erbij heb is dat ze geholpen zijn. Ik refereerde eerder aan het geruisloos profiteren van Westerse infrastructuren, georchestreerd door een klein groepje machtigen.quote:- 25 kogels afgevuurd (25 hulzen), maar 9 teruggevonden (1 papa, 1 mama, 1 oma, 1 Zainab, 5 Franse fietser). Waar zijn de andere 16?
- Hoe kwamen de daders daar? Te voet? Motor? Fiets? Helicopter? Luchtballon? Hoe kwamen ze weg? De politie moet er echt snel geweest kunnen zijn (de lijken waren nog warm, toen de Britse fietser de politie belde).
- De stand van de auto (dank TargaFlorio voor de foto); waarom stond ie zo? Stond ie geparkeerd? Waarom draaide de motor dan? Wat zijn de data van de boordcomputer? Dat wordt toch bijgehouden hoeveel er gereden wordt en op welk tijdstip?
Oh, dat. Nou, maak je geen zorgen: Als de mossad hier echt annex mee is (uiteraard met ondersteuning van Britse equivalenten), zal elke digitale beweging zal al jaren worden gevolgd. Dat maakt een simpele gsm compleet waardeloos.quote:Connecties. En als de Mossad erachter zit, willen ze ook de contacten van die Irakees hebben lijkt me zo. Wellicht dat er meer leden van "Het Groote Complot der Iraniers" zijn...
Lijkt me zeer sterk dat een Irakees (al issie sji'iet) "ideologische" (welke ideologie precies)? banden heeft met het regime van Ahmadinejad. En als dat zo zou zijn, zouden daar geen aanwijzingen voor zijn?quote:Op maandag 10 september 2012 22:03 schreef Chooselife het volgende:
[..]
Ideologische overeenkomsten met het huidige Iran. Daarom wil ik ook weten of het een Sji'itische Irakees is. Zo'n verleiding of koers valt kennelijk niet door geld of maatschappelijk succes tegen te houden. Vraag je tegelijkertijd maar af waarom de steenrijke zoon van de bouwondernemer Bin Laden (Osama) voor datzelfde pad koos. Zo zijn er legio voorbeelden, met name in de Islamitische wereld.
Goed artikel. Maar daar was de moord goed uitgevoerd (doodsoorzaak, tijd tussen moord en vondst van het lijk), etc.quote:Allicht gemaskeerd. Maar deze eskaders zijn er buitengewoon in getraind om mensen om de tuin te leiden. Wellicht zijn er zelfs andere nationaliteiten cq etniciteiten voor ingehuurd. Lees dit maar eens: http://en.wikipedia.org/wiki/Assassination_of_Mahmoud_Al-Mabhouh
Uiteindelijk is dat waar het om draait. En zeker als je een hele organisatie beschuldigt van deze moorden.quote:Ik beschik niet over de vermogens hier een zinnige uitspraak over te doen. Dit wordt te micro, te inhoudelijk.
Leuke ideetjes, maar niets substantieels. Geen aanwijzingen. Hoe waren de daders daar? Met de auto? Hoe zijn de bandensporen daarvan? Getuigen?quote:De meest interessante vraag is, hoe kwamen ze zo snel spoorloos weg? De enige suggestie die ik erbij heb is dat ze geholpen zijn. Ik refereerde eerder aan het geruisloos profiteren van Westerse infrastructuren, georchestreerd door een klein groepje machtigen.
Op een doodlopende weg? Want fietser 2 zou de auto dan terug moeten hebben zien rijden. En niet zo langzaam ook, lijkt me zo...quote:Op maandag 10 september 2012 22:35 schreef Lagrinta het volgende:
Snel wegkomen, waarom zou dat zo moeilijk zijn? Dat gebeurt toch heel vaak dat men pas later een vluchtauto vindt?
Een Franse fietser?? Als doelwit? Met automatische wapens? En "toevallig" een rijke Irakese Brit die doodgeschoten wordt, net als zijn gezin?quote:Op maandag 10 september 2012 22:37 schreef Lagrinta het volgende:
@ Tangaflorio?
Op wie wachtten de schutters daar dan? Is Saad met zn gezin gelokt of gaat het om die Franse fietser?
Zijn huis was twee miljoen waard toch? Duur krot dan.quote:Op maandag 10 september 2012 22:45 schreef Lagrinta het volgende:
Die Franse fietser had ook een beroep in de nucleaire sector of een toeleverancier daarvan. En rijke Irakees, ik zou iemand die een krot van een woning heeft (weliswaar een miljoen) en een 6 jaar oude 5-serie niet direct rijk willen noemen. En dat iemand rijk is daar heeft maar één iemand wat aan en dat is zn broer.
Gaat vaak om de locatie he. In Groningen kan je een kasteel bouwen wat niks kost maar in een chique (maar vergane glorie) wijk zijn huizen zwaar overpriced. Kijk even naar dat houtwerk op die garagedeur, de bouwstijl, de dakpannen en dan die achtertuin. Het is geen kinderachtig huis maar goed.quote:Op maandag 10 september 2012 22:46 schreef Goodluck_Charm het volgende:
[..]
Zijn huis was twee miljoen waard toch? Duur krot dan.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |