De hormonen die ervoor zorgen dat je efficient vet verbrandt (de afbrekende, 'catabole' hormonen) zijn doorgaans het tegengestelde van de hormonen die ervoor zorgen dat je maximaal spier opbouwt (de opbouwende, 'anabole' hormonen.quote:Op woensdag 5 september 2012 04:39 schreef star_gazer het volgende:
Gekke vraag, maar waarom is het eigenlijk niet mogelijk om tegelijkertijd vet te verbranden en een beetje spiermassa te winnen in je cut?
Is anabool afaikquote:Op woensdag 5 september 2012 11:22 schreef fathank het volgende:
ff een stomme vraag. Als HGH catabool is waarom zou je dat dan extra willen injecteren?
Ik wou hem al editten.quote:Op woensdag 5 september 2012 11:22 schreef fathank het volgende:
ff een stomme vraag. Als HGH catabool is waarom zou je dat dan extra willen injecteren?
quote:Increases calcium retention, and strengthens and increases the mineralization of bone
Increases muscle mass through sarcomere hyperplasia
Promotes lipolysis
Increases protein synthesis
Stimulates the growth of all internal organs excluding the brain
Plays a role in homeostasis
Reduces liver uptake of glucose
Promotes gluconeogenesis in the liver
Contributes to the maintenance and function of pancreatic islets
Stimulates the immune system
Ah ja ik lees dat het wel interessant kan zijn om te weten wat die waardes zijn, maar je kan het ook bereken volgens een website, weet niet of dat klopt?quote:Op woensdag 5 september 2012 11:10 schreef Stereotomy het volgende:
Ik had er wel een extra kruisje bij gezet, maar alleen bij triglycerides. Afaik komen de extra kosten gewoon op jou of je verzekering (+ 5 EUR was het bij mij voor de triglycerides), maar je zult wel terug naar de huisarts moeten om de uitslagen te bespreken, dus hij ziet het wel als je extra kruisjes hebt gezet.
Wel goed dat je er meteen naar gevraagd had trouwens, altijd handig om dat eens te zien, alhoewel ik denk dat je waardes prima zijn ivm jong + regelmatig trainen.
quote:De triglyceride meting is simpel: meet de omtrek van de buik en de omtrek van de heupen. Nu kun je de hip-waist ratio uitrekenen. Deel de omtrek van het middel door de omtrek van de heup. De ratio hip-waist moet in ieder geval kleiner dan 1 zijn, de heupen dus breder dan de buik. De mooiste ratio is 0,8. Hoe verder naar de 1 hoe slechter de zaak ervoor staat.
Voorbeeldjes:
heup = 80 - middel = 60 -> hip waist = 0,75 -> oké
heup = 90 - middel = 92 -> hip waist = 1,02 -> foute boel
heup = 80 - middel = 78 -> hip waist = 0,97 -> gaat al aardig de foute kant op
Wow, da's wel een hele ruwe manier om te meten. Ik weet niet hoe hoog de correlatie is. Maar doorgaans is het wel zo: vette pens = grotere kans foute boelquote:Op woensdag 5 september 2012 11:25 schreef Yuri_Boyka het volgende:
[..]
Ah ja ik lees dat het wel interessant kan zijn om te weten wat die waardes zijn, maar je kan het ook bereken volgens een website, weet niet of dat klopt?
[..]
Hmm prima. Ondertussen alweer 4 maanden gestopt met roken.quote:Op woensdag 5 september 2012 11:26 schreef Stereotomy het volgende:
[..]
Wow, da's wel een hele ruwe manier om te meten. Ik weet niet hoe hoog de correlatie is. Maar doorgaans is het wel zo: vette pens = grotere kans foute boel
Strak buikje = grotere kans op okee.
Maar hangt natuurlijk ook af van leeftijd, geslacht, activiteit, roken en de rest van de gezondheidsfactoren
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.If not now, then when.
quote:Op woensdag 5 september 2012 11:33 schreef Stereotomy het volgende:
Kun je nagaan, hij heeft al meer aangekruist dan mijn huisarts
Alleen dat al vond ik het waardquote:Op woensdag 5 september 2012 11:38 schreef Autobandje het volgende:
(de bevestiging dat je heel lage trig en hoge HDL kreeg door high fat diet was dan wel leuk).
Echt hé.quote:Op woensdag 5 september 2012 11:48 schreef fathank het volgende:
Huisartsen.
De laatste keer dat ik er was. Als ik mijn pols draai hoor ik altijd een knak in het gewricht. niet zoals het kraken van je vingers, wat je even neit meer kan als ze gekraakt zijn maar altijd. Zegt ie "Tjah, sommige mensen hebben dat gewoon, niks aan te doen"
Heb op dit moment wel meer last van m'n gewrichten, voornamelijk enkels en knieën die vooral 's ochtends pijnlijk zijn. Toch maar eens een keertje voor langsgaan. Moet binnenkort toch naar de tandarts, kan ik het mooi op dezelfde dag plannen..
Fat Watch, en daarvoor Eat Watch op PalmOS was denk ik net die 'duw' die ik nodig had om blijvend van vetklep naar normaal te gaan. Er is zoveel informatie te zien als je netjes elke ochtend weegt en het invult in dit programma.quote:Op woensdag 5 september 2012 01:45 schreef star_gazer het volgende:
[..]
Goeie app, die fat watch. Ook maar gekochtZit op een -0.5kg/week trend. Mooie rustige cut
Is die excel die jij gebruikt een template? Heb eigenlijk geen zin om er zelf een te maken
![]()
Haha mijn oma is laatst ook bij de huisarts geweest. Hij "Wanneer is de laatste keer dat u hier bent geweest?" Oma: "Toen ik in verwachting was van m'n zoon."quote:Op woensdag 5 september 2012 12:24 schreef Zith het volgende:
Sinds 2006 niet meer naar de huisarts gegaan, Rippetoe is de arts die je nodig hebt.
1x per dag meer heeft geen nut.quote:Op woensdag 5 september 2012 13:06 schreef Oswald_Montecristo het volgende:
Daarstraks een grote emmer Whey bezorgd gekregen. Hoe vaak per dag nemen jullie een shake? En verschilt het tussen trainingsdagen en rustdagen?
quote:Op woensdag 5 september 2012 13:15 schreef Tito_Makani het volgende:
[..]
1x per dag meer heeft geen nut.
Nee
Hangt helemaal af van je eigen voedingsschema.quote:Op woensdag 5 september 2012 13:06 schreef Oswald_Montecristo het volgende:
Daarstraks een grote emmer Whey bezorgd gekregen. Hoe vaak per dag nemen jullie een shake? En verschilt het tussen trainingsdagen en rustdagen?
Dat ligt eraan hoeveel eiwitten ik op een dag binnen krijg via mijn normale eten. Meestal is 1 shake genoeg, soms 2.quote:Op woensdag 5 september 2012 13:06 schreef Oswald_Montecristo het volgende:
Daarstraks een grote emmer Whey bezorgd gekregen. Hoe vaak per dag nemen jullie een shake? En verschilt het tussen trainingsdagen en rustdagen?
quote:Op woensdag 5 september 2012 13:15 schreef Tito_Makani het volgende:
[..]
1x per dag meer heeft geen nut.
Nee
Wat voor mij een enorm verschil maakt bij de high-bar squat, is de bar echt op mijn schouders leggen. Vervolgens je armen richting je nek schuiven voor een narrow grip en je ellebogen naar achter. Dit doe je door je handen naar voren te rollen; alsof je gas terugneemt op een brommer zegmaar. Je zou bij wijze van spreke je polsen op de bar moeten kunnen leggen. Dan creeer je echt een 'platform' waar de bar op ligt. Daarnaast forceert deze grip je borst naar voren, waardoor je rug niet bol trekt onderaan.quote:Op dinsdag 4 september 2012 09:57 schreef DrParsifal het volgende:
Weer een vraagje van een noob:
Ik ben al een aantal weken bezig met SS. Nu zit ik bij squatten op 60kg, ik heb het idee dat het grootste deel van mijn vorm wel okee is, maar dat ik de bar niet goed plaats. Hierdoor heb ik na het squatten meestal een onprettig gevoel in mijn bovenrug bij mijn wervels. Wat is de beste positie om de bar te plaatsen? ik heb het idee dat ik het goed afkijk van youtube, maar dit voelt gewoon niet goed.
Dat is bij de bench wel andersquote:Op dinsdag 4 september 2012 00:03 schreef VASND het volgende:
[..]
Dumbbell is wel stukje instabieler met grotere kans op 't verkeerd twisten van gewrichten natuurlijk..
Heb in ieder geval het gevoel dat barbell een stuk veiliger failt zegmaar.
quote:Op woensdag 5 september 2012 13:16 schreef Push. het volgende:
[..]
Hangt helemaal af van je eigen voedingsschema.
Ah thanks. Dan zal ik dat nog even uitzoeken.quote:Op woensdag 5 september 2012 13:18 schreef Nic1 het volgende:
[..]
Dat ligt eraan hoeveel eiwitten ik op een dag binnen krijg via mijn normale eten. Meestal is 1 shake genoeg, soms 2.
1,5 - 2 gram per kilo lichaamsgewicht per dag.quote:Op woensdag 5 september 2012 14:01 schreef Oswald_Montecristo het volgende:
[..]
[..]
Ah thanks. Dan zal ik dat nog even uitzoeken.
bij mij gaat de bar nog altijd vaak scheef (na 2 jaar) waarschijnlijk omdat ik zelf gewoon misvormd ben... links blijft op z'n plaats maar de rechterkant van de bar komt naar voren.quote:Op woensdag 5 september 2012 13:27 schreef star_gazer het volgende:
[..]
Wat voor mij een enorm verschil maakt bij de high-bar squat, is de bar echt op mijn schouders leggen. Vervolgens je armen richting je nek schuiven voor een narrow grip en je ellebogen naar achter. Dit doe je door je handen naar voren te rollen; alsof je gas terugneemt op een brommer zegmaar. Je zou bij wijze van spreke je polsen op de bar moeten kunnen leggen. Dan creeer je echt een 'platform' waar de bar op ligt. Daarnaast forceert deze grip je borst naar voren, waardoor je rug niet bol trekt onderaan.
Overigens niet je duim onder bar plaatsen, dat is een ticket richting een peesontsteking. Altijd je duim met je andere vingers boven de bar houden. Is even wennen, maar op deze manier voorkom je dat je onderarmen veel gewicht gaan dragen en je pezen naar de klote gaan.
Wat extra visolie misschien geen slecht idee?quote:Op woensdag 5 september 2012 11:48 schreef fathank het volgende:
Huisartsen.
De laatste keer dat ik er was. Als ik mijn pols draai hoor ik altijd een knak in het gewricht. niet zoals het kraken van je vingers, wat je even neit meer kan als ze gekraakt zijn maar altijd. Zegt ie "Tjah, sommige mensen hebben dat gewoon, niks aan te doen"
Heb op dit moment wel meer last van m'n gewrichten, voornamelijk enkels en knieën die vooral 's ochtends pijnlijk zijn. Toch maar eens een keertje voor langsgaan. Moet binnenkort toch naar de tandarts, kan ik het mooi op dezelfde dag plannen..
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |