Sinds wanneer horen slechte eigenschappen niet bij een persoonlijkheid dan?quote:Op zaterdag 1 september 2012 15:23 schreef Maanvis het volgende:
[..]
Laten we gewoon naar capaciteiten, persoonlijkheid en ervaring kijken ipv naar 'hoe doet de hond het truukje waarvan ik, de HR&O man, wil dat ie het doet'
Nee niet echt, juist verre weg. Dat heb ik trouwens al genoemd bij mijn sterke kanten Hart op de Tongquote:Op zaterdag 1 september 2012 15:25 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
Je kan dus ook zeggen dat je "wel eens bot ben" in je communicatie. Dan blijf je veel dichter bij de waarheid.
dat kan dus niet bij HR&O personen, die verwachten dat je meegaat in een spelletje waarvan ze vantevoren al hebben bepaald wat de goede en de foute antwoorden zijn. Jij wijst mensen af als ze een clichematig antwoord geven, iemand anders in je vakgebied wijst mensen af als je geen clichematig antwoord geeft. Je zult van een sollicitant nooti een eerlijk recht door zee antwoord krijgen aangezien die sollicitant ook weet dat ie een spelletje moet spelen.quote:Op zaterdag 1 september 2012 15:24 schreef Swetsenegger het volgende:
Veel mensen lijken te denken dat het een spelletje is, een wedstrijd. Maar IK ga er vanuit dat een bedrijf nog steeds serieus op zoek is naar de beste kandidaat. Van te voren een scenario bedenken past daar imho helemaal niet bij. Wees eerlijk en recht door zee. Daar kom je veel verder mee.
Die ervaring heb ik dus simpelweg niet.quote:Op zaterdag 1 september 2012 15:26 schreef Maanvis het volgende:
[..]
dat kan dus niet bij HR&O personen, die verwachten dat je meegaat in een spelletje waarvan ze vantevoren al hebben bepaald wat de goede en de foute antwoorden zijn. Jij wijst mensen af als ze een clichematig antwoord geven, iemand anders in je vakgebied wijst mensen af als je geen clichematig antwoord geeft. Je zult van een sollicitant nooti een eerlijk recht door zee antwoord krijgen aangezien die sollicitant ook weet dat ie een spelletje moet spelen.
Ik denk dat je nog eens wat definities door moet nemen als je "hart op de tong" als synoniem van "bot" ziet.quote:Op zaterdag 1 september 2012 15:26 schreef Kholdstrike het volgende:
[..]
Nee niet echt, juist verre weg. Dat heb ik trouwens al genoemd bij mijn sterke kanten Hart op de Tong
ik heb ze meegemaakt, bij een grote zorgverzekeraar (VGZ) én bij een logistieke dienstverlener (DSV) werd ik afgewezen omdat ik eerlijk was over een slechte eigenschap, namelijk dat ik erg direct ben en dat mensen voor hun hoofd kan stoten.quote:Op zaterdag 1 september 2012 15:27 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
Die ervaring heb ik dus simpelweg niet.
Het lijkt me sterk dat je ALLEEN om die slechte eigenschap afgewezen ben.quote:Op zaterdag 1 september 2012 15:28 schreef Maanvis het volgende:
[..]
ik heb ze meegemaakt, bij een grote zorgverzekeraar (VGZ) én bij een logistieke dienstverlener (DSV) werd ik afgewezen omdat ik eerlijk was over een slechte eigenschap, namelijk dat ik erg direct ben en dat mensen voor hun hoofd kan stoten.
Als jij liegen je beste kant vind heb je sowieso een serieus probleem.quote:Op zaterdag 1 september 2012 15:28 schreef Kholdstrike het volgende:
Ik ben het eens met Maanvis in dit geval. Als je komt solliciteren moet je van je beste kant laten zien en zoals House zegt: Iedereen liegt.
Punt is, je weet niet wie je tegenover je hebt, maar je kan het in zo'n geval beter op safe spelen dan anti antwoorden te geven.
Hart op de tong betekend dat je zegt wat je denkt. Direct. Dat kan betekenen dat je ook bot bent.quote:Op zaterdag 1 september 2012 15:27 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
Ik denk dat je nog eens wat definities door moet nemen als je "hart op de tong" als synoniem van "bot" ziet.
Ja een eend is een vogel, een vogel is niet altijd een eend. Ergo, bot en hart op de tong zijn geen synoniemen.quote:Op zaterdag 1 september 2012 15:30 schreef Kholdstrike het volgende:
[..]
Hart op de tong betekend dat je zegt wat je denkt. Direct. Dat kan betekenen dat je ook bot bent.
Zo legden ze het bij DSV wel uit. Het waren timide mensen (limburgers) en die kunnen niet tegen wat directere brabandersquote:Op zaterdag 1 september 2012 15:29 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
Het lijkt me sterk dat je ALLEEN om die slechte eigenschap afgewezen ben.
Ja want stel je voor dat waar je goed in bent maar niet zo lief is als een sterke punt ziet. Het is een menselijke eigenschap die wij eeuwen lang gebruiken. Iedereen die het gebruikt, niemand die het toegeeft. Doktoren, Leraren, Politici, noem een beroep en er liegen mensen. Het is verdomme waar onze maatschappij groot is geworden. List en bedrog.quote:Op zaterdag 1 september 2012 15:29 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
Als jij liegen je beste kant vind heb je sowieso een serieus probleem.
Ben 'pas' 1 maand werkloos.quote:Op zaterdag 1 september 2012 14:56 schreef Swetsenegger het volgende:
Ow man wat hoop ik weer aan het werk te zijn voordat ik dat soort verplichtingen krijg
Ik ben een directe Rotterdammer. Ik zou nooit meer aan het werk komenquote:Op zaterdag 1 september 2012 15:31 schreef Maanvis het volgende:
[..]
Zo legden ze het bij DSV wel uit. Het waren timide mensen (limburgers) en die kunnen niet tegen wat directere brabanders.
Ik werk ook in de ICT, al 12 jaar lang en deel die ervaring niet.quote:Anyway ik heb een schurfthekel aan HR&O mensen om deze reden, en iedereen die in de ICT werkt heeft er een hekel aan om met deze mensen te praten.
Tja ik weet niet bij wat voor kutbedrijven je solliciteert maar ik ontmoet alleen maar welbespraakte, open HR mensen die de inhoudelijke beoordeling aan afdelingsmanagers met ruime ICT kennis overlaten. Dezelfde reden waarom IK bij sollicitatiegesprekken aanwezig was in mijn vorige baan.quote:Ze weten niks, kunnen niks, en denken dat ze een ideale kandidaat afleveren terwijl het gewoon zuurpruimen zijn die in het voorportaal van het sollicitatieproces de sollicitant al het gevoel geven dat ze niet gewenst zijn bij het bedrijf waar ze komen werken, en dat het bedrijf een zuur kutbedrijf is.
Man man man, ga terug naar school. Er is een relatie tussen dit gezegde en bot zijn.quote:Op zaterdag 1 september 2012 15:31 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
Ja een eend is een vogel, een vogel is niet altijd een eend. Ergo, bot en hart op de tong zijn geen synoniemen.
Een relatie wil nog niet zeggen dat het synoniem is. "Hart op de tong" kan positief zijn. "Bot" simpelweg niet.quote:Op zaterdag 1 september 2012 15:35 schreef Kholdstrike het volgende:
[..]
Man man man, ga terug naar school. Er is een relatie tussen dit gezegde en bot zijn.
Nee en daarom gebruik je het woord bot niet, maar gebruik je het woord direct of mening vormend.quote:Op zaterdag 1 september 2012 15:35 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
Een relatie wil nog niet zeggen dat het synoniem is. "Hart op de tong" kan positief zijn. "Bot" simpelweg niet.
Jup.quote:
Welke functie had je en in welke branche?quote:Op vrijdag 31 augustus 2012 17:30 schreef Renesite het volgende:
[..]
De doorgestreepte zaken had ik echt niet moeten noemen bij mijn huidige werkgever
quote:Op zaterdag 1 september 2012 15:37 schreef Kholdstrike het volgende:
[..]
Nee en daarom gebruik je het woord bot niet, maar gebruik je het woord direct of mening vormend.
Alleen dure woorden eruit gooien is natuurlijk ruk, maar als jij zegt ik denk pragmatisch omdat (voorbeeld) weet degene die tegenover je zit dat je niet uit je nekt lult.quote:Op vrijdag 31 augustus 2012 21:12 schreef Thrilled het volgende:
Dat woord zou ik ook niet zeggen als starter idd
Maar de eerste 3 maanden ofzo ben je toch nog niet verplicht buiten je vakgebied te solliciteren en accepteren?quote:Op zaterdag 1 september 2012 15:38 schreef Gummiebeer het volgende:
[..]
Jup.
En ik MOET erheen. Anders word ik gekort op de WW.
Totaal nutteloos, want transport. Straks komen ze met productiewerk, iets met lopende band. Daar houd ik het nog geen uur vol, daarna ga ik met dingen gooien want geestdodend.
Tja waarom is de HR persoon er überhaupt bij? Die kan mooi 't contract opstellen en secundaire arbeidsvoorwaarden bespreken op het laatst, laat de daadwerkelijke beoordeling over aan de afdelingsmanager. Altijd dat angstige gedoe waarvan sollicitanten helemaal leip worden, ipv waarvan je na een sollicitatiegesprek meteen zoiets hebt van "Hier WIL ik werken!" denk je dan "Wtf, ik heb m'n best gedaan, was geschikt voor de functie en het klikte met mijn toekomstige leidinggevende, maar op kunstje X gaf ik niet antwoord Y dus die zure HR manager wees me af"quote:Op zaterdag 1 september 2012 15:34 schreef Swetsenegger het volgende:
Tja ik weet niet bij wat voor kutbedrijven je solliciteert maar ik ontmoet alleen maar welbespraakte, open HR mensen die de inhoudelijke beoordeling aan afdelingsmanagers met ruime ICT kennis overlaten. Dezelfde reden waarom IK bij sollicitatiegesprekken aanwezig was in mijn vorige baan.
na 6 maanden moet je een niveau lager solliciteren en verder weg. na 1 jaar WW is alles passend (maar het grootste deel krijgt geen jaar WW)quote:Op zaterdag 1 september 2012 15:41 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
Maar de eerste 3 maanden ofzo ben je toch nog niet verplicht buiten je vakgebied te solliciteren en accepteren?
Werkelijk geen idee. Maar ik kreeg deze brief afgelopen week, en het is verplicht. Dus ik ga er wel heen, doe een kopje koffie, blaat wat en ga weer met lege handen naar huis.quote:Op zaterdag 1 september 2012 15:41 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
Maar de eerste 3 maanden ofzo ben je toch nog niet verplicht buiten je vakgebied te solliciteren en accepteren?
Die HR medewerker zou je persoonlijkheid moeten kunnen beoordelen. Wanneer je niet met die HR medewerker om kan gaan heb je misschien wel onvoldoende people skills. Als je inderdaad een ICT'er bent die ze in de kelder stoppen om daar in het donker te coden zou dat inderdaad NIET van doorslaggevend belang moeten zijn. Heb je daarentegen een ICT functie waarbij je ook af en toe in het daglicht moet om te interfacen met levende wezen aan de andere kant van de API is het wél handig.quote:Op zaterdag 1 september 2012 15:41 schreef Maanvis het volgende:
[..]
Tja waarom is de HR persoon er überhaupt bij? Die kan mooi 't contract opstellen en secundaire arbeidsvoorwaarden bespreken op het laatst, laat de daadwerkelijke beoordeling over aan de afdelingsmanager. Altijd dat angstige gedoe waarvan sollicitanten helemaal leip worden, ipv waarvan je na een sollicitatiegesprek meteen zoiets hebt van "Hier WIL ik werken!" denk je dan "Wtf, ik heb m'n best gedaan, was geschikt voor de functie en het klikte met mijn toekomstige leidinggevende, maar op kunstje X gaf ik niet antwoord Y dus die zure HR manager wees me af"
Ah ok. Nou ik ga er voorlopig maar gewoon vanuit 1 Oktober weer aan het werk te zijn.quote:Op zaterdag 1 september 2012 15:42 schreef Maanvis het volgende:
[..]
na 6 maanden moet je een niveau lager solliciteren en verder weg. na 1 jaar WW is alles passend (maar het grootste deel krijgt geen jaar WW)
Kan een HR medewerker wel omgaan met ICT-ers dat is de vraag? Waarom moet ie er überhaupt bij zitten? Moeten sollicitanten wel people skills hebben maar is de afdelingsmanger zo'n mongooltje dat ie de HR medewerker er bij moet hebben zitten om de persoonlijkheid van de medewerker te kunnen beoordelen? Laat die HR medewerker toch lekker contractjes maken etc ipv door middel van die new age bullshit sollicitanten af te schrikken.quote:Op zaterdag 1 september 2012 15:45 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
Die HR medewerker zou je persoonlijkheid moeten kunnen beoordelen. Wanneer je niet met die HR medewerker om kan gaan heb je misschien wel onvoldoende people skills.
ook dát kan een afdelingsmanager perfect beoordelen. De HR man/vrouw zit er voor piet snot bij. Laat hem/haar maar notuleren en laat de beoordeling over aan de afdelingsmanager.quote:Als je inderdaad een ICT'er bent die ze in de kelder stoppen om daar in het donker te coden zou dat inderdaad NIET van doorslaggevend belang moeten zijn. Heb je daarentegen een ICT functie waarbij je ook af en toe in het daglicht moet om te interfacen met levende wezen aan de andere kant van de API is het wél handig.
Zwarteneger ga eens beter lezen. We hadden het over clichématige antwoorden. Dat zoiets anno 2012 volgens jouw godslastering is. Daarop ging het verder tot je zei dat een negatieve kant bot kan zijn, waarop het beter is te zeggen Direct or Meningvormend, hetgeen dat een slechte eigenschap is dat goed is.quote:Op zaterdag 1 september 2012 15:40 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]![]()
We hadden het over positieve en negatieve eigenschappen. Je weet wel, waar jij elk sollicitatiegesprek over liegt. Daarop gaf ik je de tip om gewoon eerlijk te zijn. Waarop jij zei dat je racistisch en grof kan zijn maar dat je dat moeilijk kan zeggen. Daarop zei ik dat je slechte eigenschap dus "bot zijn" was. Daarop redeneerde jij dat die al bij je POSITIEVE eigenschappen stond, namelijk "hart op de tong".
Nu ben je het dus met me eens dat bot GEEN positieve eigenschap is in tegenstelling tot het hart op de tong hebben. En je kan dus bot wel als negatieve eigenschap melden. Hetgeen
a. waar is
b. aansluit bij je positieve eigenschap
c daardoor veel geloofwaardiger is
d. niet clichematig is
Wie zegt dat de afdelingsmanager dat kan beoordelenquote:Op zaterdag 1 september 2012 15:49 schreef Maanvis het volgende:
[..]
Kan een HR medewerker wel omgaan met ICT-ers dat is de vraag? Waarom moet ie er überhaupt bij zitten? Moeten sollicitanten wel people skills hebben maar is de afdelingsmanger zo'n mongooltje dat ie de HR medewerker er bij moet hebben zitten om de persoonlijkheid van de medewerker te kunnen beoordelen? Laat die HR medewerker toch lekker contractjes maken etc ipv door middel van die new age bullshit sollicitanten af te schrikken.
[..]
ook dát kan een afdelingsmanager perfect beoordelen. De HR man/vrouw zit er voor piet snot bij. Laat hem/haar maar notuleren en laat de beoordeling over aan de afdelingsmanager.
Ssst Maanvis, als mensen straks gaan zien dat de personeelschef eigenlijk nutteloos is dan hebben we straks een markt vol vrouwtjes rondlopen die allemaal iets toppie in de HR doenquote:Op zaterdag 1 september 2012 15:49 schreef Maanvis het volgende:
[..]
Kan een HR medewerker wel omgaan met ICT-ers dat is de vraag? Waarom moet ie er überhaupt bij zitten? Moeten sollicitanten wel people skills hebben maar is de afdelingsmanger zo'n mongooltje dat ie de HR medewerker er bij moet hebben zitten om de persoonlijkheid van de medewerker te kunnen beoordelen? Laat die HR medewerker toch lekker contractjes maken etc ipv door middel van die new age bullshit sollicitanten af te schrikken.
[..]
ook dát kan een afdelingsmanager perfect beoordelen. De HR man/vrouw zit er voor piet snot bij. Laat hem/haar maar notuleren en laat de beoordeling over aan de afdelingsmanager.
Direct != bot!quote:Op zaterdag 1 september 2012 15:50 schreef Kholdstrike het volgende:
[..]
Zwarteneger ga eens beter lezen. We hadden het over clichématige antwoorden. Dat zoiets anno 2012 volgens jouw godslastering is. Daarop ging het verder tot je zei dat een negatieve kant bot kan zijn, waarop het beter is te zeggen Direct or Meningvormend, hetgeen dat een slechte eigenschap is dat goed is.
FOUT!quote:Op zaterdag 1 september 2012 15:53 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
Direct != bot!
Voorbeeldje: Iemand irriteert je
Direct: Ik vind het niet prettig dat je [insert nare eigenschap] doet
Bot: Ik vind je een irritante bokkenlul met je ge[insert nare eigenschap]!
quote:Op zaterdag 1 september 2012 15:57 schreef Kholdstrike het volgende:
[..]
FOUT!
Direct is wanneer je meteen antwoord geeft zonder erom heen te draaien, maar dat hoeft niet kwetsend te zijn. Bot betekend gewoon dat je als een ordinaire boerenlul gedraagt en mak heb aan alles en iedereen. Zo van de wereld moet mij maar zo accepteren maar ik hoef te wereld niet zo te accepteren.
Direct > Bot
Waar heb je het over. Jij zegt het zelf in je post: Direct != bot!quote:Op zaterdag 1 september 2012 15:58 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]Dat zeg ik toch de hele tijd!!
JIJ zei dat bot en direct hetzelfde zijn.
Ja. je weet dat != betekent niet gelijk aan ?quote:Op zaterdag 1 september 2012 16:00 schreef Kholdstrike het volgende:
[..]
Waar heb je het over. Jij zegt het zelf in je post: Direct != bot!
Nee omdat je twee keer een uitroep teken gebruikt in één zin. Voor mij zag het uit als een typefout. Waarom gebruik je gewoon niet het echte teken zoals het hoort: ≠.quote:Op zaterdag 1 september 2012 16:01 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
Ja. je weet dat != betekent niet gelijk aan ?
!= is samen met <> de meest gebruikte expressie in bijna alle programmeertalen om "niet gelijk aan" aan te duiden en wordt ook op fora heel veel gebruikt. Vooral omdat je daarvoor geen bijzondere toetsencombinatie nodig hebt.quote:Op zaterdag 1 september 2012 16:04 schreef Kholdstrike het volgende:
[..]
Nee omdat je twee keer een uitroep teken gebruikt in één zin. Voor mij zag het uit als een typefout. Waarom gebruik je gewoon niet het echte teken zoals het hoort: ≠.
Is voor de normale mensen wat duidelijker.
En hoe moet ik dat weten, een leek op het gebied van programmeertalen. Je kan het ook gewoon voluit schrijven, dan is het ook duidelijk.quote:Op zaterdag 1 september 2012 16:06 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
!= is samen met <> de meest gebruikte expressie in bijna alle programmeertalen om "niet gelijk aan" aan te duiden en wordt ook op fora heel veel gebruikt. Vooral omdat je daarvoor geen bijzondere toetsencombinatie nodig hebt.
Nogmaals het is ook veel gebruikt op fora. Ook hier op fok kom ik het regelmatig van diverse mensen tegen BUITEN programmeer technische fora. Anyway, is het nu duidelijk dat in plaats van clichematig liegen op negatieve eigenschappen je simpelweg kan zeggen dat je af en toe bot kan zijn.quote:Op zaterdag 1 september 2012 16:08 schreef Kholdstrike het volgende:
[..]
En hoe moet ik dat weten, een leek op het gebied van programmeertalen. Je kan het ook gewoon voluit schrijven, dan is het ook duidelijk.
Uiteraard, maar dat was toch ook het punt niet?quote:Op zaterdag 1 september 2012 16:14 schreef jcdragon het volgende:
Het is toch ook mogelijk om assertief te zijn zonder bot over te komen?
Bij alle gesprekken die ik gehad heb zit bij grotere bedrijven de HR medwerker ook bij de sollicitatiegesprekken. Ik ga volgende week een 2e gesprek in waar ook nog steeds een HR medewerker bij zit.quote:Ik denk dat HR de eerste selectie doet ahv kwalificaties en persoonlijkheid. Daarna kijken de manager en direkte collega's of je bij hen past. Het gaat om de indruk die je maakt. En meestal wordt er een 1-jaarcontract aangeboden om te kijken of je echt waar maakt.
IC assertief is dan wat je direct noemt.quote:Op zaterdag 1 september 2012 16:18 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
Uiteraard, maar dat was toch ook het punt niet?
[..]
Bij alle gesprekken die ik gehad heb zit bij grotere bedrijven de HR medwerker ook bij de sollicitatiegesprekken. Ik ga volgende week een 2e gesprek in waar ook nog steeds een HR medewerker bij zit.
waarom, als je 10 jaar werkervaring hebt en niet van baan tot baan bent gegaan weet je dat het met de soft skills wel goed zit. als jij iemand met zo'n cliché opmerking afwijst, die verder gewoon geschikt is, verneuk je die permanent voor de arbeidsmarkt. want dan weet ie het ook niet meer.quote:Op zaterdag 1 september 2012 15:52 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
Wie zegt dat de afdelingsmanager dat kan beoordelenIeder z'n vak.
Laat die afdelingsmanager maar gewoon inhoudelijk oordelen en laat die HR medewerker de softskills maar beoordelen.
Het feit dat je in die tien jaar niet geswitched ben kan ook betekenen dat je bijvoorbeeld wars van verandering bent. Dan zit het dus NIET goed met je softskills.quote:Op zondag 2 september 2012 05:15 schreef Maanvis het volgende:
[..]
waarom, als je 10 jaar werkervaring hebt en niet van baan tot baan bent gegaan weet je dat het met de soft skills wel goed zit. als jij iemand met zo'n cliché opmerking afwijst, die verder gewoon geschikt is, verneuk je die permanent voor de arbeidsmarkt. want dan weet ie het ook niet meer.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |