Waarom stem je dan op een bij voorbaat kansloze partij als de LP, en niet op een meer liberale rechtse partij als de VVD?quote:Op woensdag 15 augustus 2012 00:23 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Oh, natuurlijk heb ik daar over nagedacht.
Het is een van de redenen waarom het nooit tot een libertaire staat zal komen. Dat is dan ook niet mijn illusie; ik ben geen radicale extremist die alle vormen van regering/regulatie en overheid wil inbannen, ik wil de rol van de overheid; voornamelijk daar waar zij het meest schadelijk is, beperken.
Ik stem niet op de LP, hoe kom je daar nu bijquote:Op woensdag 15 augustus 2012 00:25 schreef Tchock het volgende:
[..]
Waarom stem je dan op een bij voorbaat kansloze partij als de LP, en niet op een meer liberale rechtse partij als de VVD?
Oh, sorryquote:Op woensdag 15 augustus 2012 00:26 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Ik stem niet op de LP, hoe kom je daar nu bij?
Die club is een beetje van het padje af.
Haha, geeft nietquote:Op woensdag 15 augustus 2012 00:27 schreef Tchock het volgende:
[..]
Oh, sorryIk dacht dat ergens gelezen te hebben
Mijn excuses
De wiki: http://wiki.mises.org/wiki/Costs_of_Intellectual_Propertyquote:Inordinately broad patents are especially problematic. For nearly a quarter of a century, for example, James Watt was able to prevent other engineers from constructing new types of steam engine, even under license from himself. At least one historian argues that the Industrial Revolution did not really take off until 1785, the year Watts patent expired.
During the period of Watt's patents the United Kingdom added about 750 horsepower of steam engines per year. In the thirty years following Watt's patents, additional horsepower was added at a rate of more than 4,000 per year. Moreover, the fuel efficiency of steam engines changed little during the period of Watt's patent; while between 1810 and 1835 it is estimated to have increased by a factor of five.
Many new improvements to the steam engine, such as those of William Bull, Richard Trevithick, and Arthur Woolf, became available by 1804: although developed earlier these innovations were kept idle until the Boulton and Watt patent expired.
Ironically, Watt's own efforts at developing a superior steam engine were hindered by the very same patent system he used to keep competitors at bay. When the patents expired, far from being driven out of business "Boulton and Watt for many years afterwards kept up their price and had increased orders.
De reden dat een bedrijven een zo laag mogelijke prijs rekenen is omdat ze bang zijn voor concurrentie. Op dezelfde manier is de reden dat je geen gloeiende kookplaten aanraakt dat je bang bent je te verbranden. Als jij besluit geen gloeiende kookplaten aan te raken wilt dat niet zeggen dat jij gestopt bent bang te zijn je te verbranden, dat wilt juist zeggen dat zolang jij je aan dat besluit houdt, jij bang bent je te verbranden.quote:Op dinsdag 14 augustus 2012 23:52 schreef MilaNL het volgende:
[..]
Mijn stelling is dat als je al de laagst mogelijke prijs in de markt hebt, je niet bang hoeft te zijn voor concurrentie. Het feit dat Standard Oil wel bang was voor concurrentie, geeft aan dat ze dus niet de laagst mogelijke prijs hanteerden.
Jammer om te lezen dat je dit zo ziet. Kun je vertellen op welke punten je bezwaar zo groot is dat je denkt dat ze 'van het padje af' zijn?quote:Op woensdag 15 augustus 2012 00:26 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Die club is een beetje van het padje af.
Financieel onhaalbaar waarvoor? Voor de staat? Maar de LP wilt tegelijkertijd de overheidsuitgaven drastisch verlagen (het is een package deal, als je punten gaat selecteren krijg je geen juist beeld van de gunstigheid van de LP). Voor de economie dan? Maar die krijgt juist een boost door een verlaging van belastingen en accijnzen op benzine.quote:Op woensdag 15 augustus 2012 01:16 schreef GSbrder het volgende:
0,50 ¤ p/liter benzine, dat is gewoon financieel onhaalbaar, ook al heeft de Libertarische Partij de staatsschuld niet zo uit de hand laten lopen.
Bij een Libertarische partij zou er helemaal geen staatsschuld zijn en met de hoge brandstofprijzen tref je juist de zwakkeren in de samenleving...quote:Op woensdag 15 augustus 2012 01:16 schreef GSbrder het volgende:
O.a. stemmentrekkerij door te snel, teveel te willen.
0,50 ¤ p/liter benzine, dat is gewoon financieel onhaalbaar, ook al heeft de Libertarische Partij de staatsschuld niet zo uit de hand laten lopen.
Alleen is het toetreden voor die concurrent niet zo makkelijk als jij het doet voorkomen. De monopolist kan afspraken maken met toeleveranciers "als je aan hem levert, lever je niet meer aan mij". Op deze manier is de concurrentie snel voorbij, een leverancier levert liever aan een grote speler met een zekere omzet dan aan een nieuwkomer met onzeker vooruitzichten.quote:Op dinsdag 14 augustus 2012 23:03 schreef PKRChamp het volgende:
Ik snap de gedachtegang hier niet, als er een monopolie bestaat op een bepaald product is dat toch niet erg want waarschijnlijk betaal je dan de beste prijs voor het beste product.
Wil er een andere speler op de markt komen met een beter product of een lagere prijs dan moet de geen die de monopolie wil behouden zijn product verbeteren of goedkoper aanbieden. Hoe je het ook draait of keert, de consument wint.
Omdat ze belasting nogal halsstarrig diefstal blijven noemen.quote:Op woensdag 15 augustus 2012 01:12 schreef LMv het volgende:
[..]
Jammer om te lezen dat je dit zo ziet. Kun je vertellen op welke punten je bezwaar zo groot is dat je denkt dat ze 'van het padje af' zijn?
En roof. Is dat dan niet zo. De maffia opereert op precies dezelfde manier en dan heet het wel roof, afpersing en diefstal.quote:Op woensdag 15 augustus 2012 07:33 schreef DroogDok het volgende:
[..]
Omdat ze belasting nogal halsstarrig diefstal blijven noemen.
Je gelooft ook in sprookjes?quote:Op woensdag 15 augustus 2012 05:58 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Bij een Libertarische partij zou er helemaal geen staatsschuld zijn
Als de Libertarische Partij nu de enige partij zou zijn dan erfde die uiteraard ook die staatsschuld, de werkelozen, de 1 miljoen WAOers en de 3,5 miljoen AOWers. Daar verander je niets aan. Als het land uiteindelijk van al die verplichtingen af zou zijn dan is er ook geen staatsschuld meer. De overgang van de huidige socialistische maatschappij naar een Libertarische kost een generatie. De schoolverlaters van nu kunnen beginnen met minder belasting betalen dan de overige mensen. Die kunnen er voor kiezen of ze mee willen in het Libertarisme of dat ze aanspraak blijven maken op ne blijven betalen voor de socialistisch heilstaat.quote:
Natuurlijk! Net zoiets als wat Iran claimt: in Iran zijn geen homo's.quote:Op woensdag 15 augustus 2012 08:21 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Als de Libertarische Partij nu de enige partij zou zijn dan erfde die uiteraard ook die staatsschuld, de werkelozen, de 1 miljoen WAOers en de 3,5 miljoen AOWers. Daar verander je niets aan.
Toch niet. De socialistische heilstaat kan alleen in stand gehouden worden met dwang de Libertarische met vrijheid. Vrijheid is voor de mens een natuurlijke staat.quote:Op woensdag 15 augustus 2012 08:34 schreef 99.999 het volgende:
Je beseft dat je libertarische heilstaat nauwelijks afwijkt van de socialistische? Beide zijn utopische zaken waar men vooral op hoopt maar die in de praktijk kansloos zijn.
Alleen een lijk is arbeidsongeschikt. Kanker kan iedereen krijgen en dood gaan we allemaal. Wat heeft dat te maken met leven in een vrije samenleving?quote:Op woensdag 15 augustus 2012 09:00 schreef Vader_Aardbei het volgende:
[..]
Natuurlijk! Net zoiets als wat Iran claimt: in Iran zijn geen homo's.
Arbeidsongeschikten bestaan niet in een Libertarische samenleving, niemand krijgt meer kanker, iedereen poept regenbogen.
Neuh, ook je libertarische samenleving kan je alleen met dwang verkrijgen (anders komt deze er nooit als ook maar 1 persoon tegen is en zijn we ook klaar met iedere discussie).quote:Op woensdag 15 augustus 2012 09:09 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Toch niet. De socialistische heilstaat kan alleen in stand gehouden worden met dwang de Libertarische met vrijheid. Vrijheid is voor de mens een natuurlijke staat.
Die ene persoon kan het hooguit niet eens zijn met de vrijheid en de verworvenheden van een ander. In een Libertarische samenleving ontbreekt iedere vorm van dwang. Hoe moeilijk is dat te begrijpen. Leg mij maar eens uit waar die dwang uit zou bestaan....quote:Op woensdag 15 augustus 2012 09:15 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Neuh, ook je libertarische samenleving kan je alleen met dwang verkrijgen (anders komt deze er nooit als ook maar 1 persoon tegen is en zijn we ook klaar met iedere discussie).
En hoewel de nuances iets verschillen zijn het beide utopische samenlevingsvormen en die werken per definitie vooral ellende in de hand.
Er komt dwang om te stoppen met AOW-uitkeringen. er komt dwang om te stoppen met collectieve verzekeringen (zodat het voor heel veel mensen heel veel duurder gaat worden), er komt dwang om allerlei dubieuze tolwegen en dergelijke in het leven te roepen, er komt dwang om verworven zekerheden om te geven, de kans op slavernij neemt stevig toe.quote:Op woensdag 15 augustus 2012 09:17 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Die ene persoon kan het hooguit niet eens zijn met de vrijheid en de verworvenheden van een ander. In een Libertarische samenleving ontbreekt iedere vorm van dwang. Hoe moeilijk is dat te begrijpen. Leg mij maar eens uit waar die dwang uit zou bestaan....
Het probleem is dat om een libertarische staat tot een succes te maken, iedereen gelijkgeschakeld dient te worden. Ingezetenen dienen omgevormd te worden tot een homo economicus, willen zij zich kunnen handhaven in een dergelijke samenleving. Want die vrijheid waar jij op doelt, is natuurlijk een farce. Ook in een libertarische samenleving dien je je te bewegen binnen duidelijke kaders.quote:Op woensdag 15 augustus 2012 09:09 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Toch niet. De socialistische heilstaat kan alleen in stand gehouden worden met dwang de Libertarische met vrijheid. Vrijheid is voor de mens een natuurlijke staat.
Er komt een vrije keuze of en hoe je voor je pensioen wilt sparen. Er komt een vrije keuze of en hoe je je wilt verzekeren tegen ziekte en arbeidsongeschiktheid. Je gaat op een andere manier betalen voor het gebruik van wegen maar minder dan nu omdat je via het betalen voor mobiliteit niet allemaal andere zaken hoeft te financieren. De verworven zekerheden zijn lucht gefinancierd met schuld. Alle transacties tussen mensen geschied op basis van onderlinge afspraken en wederzijdse goedkeuring. Hoe kan dat leiden tot slavernij. Het huidige systeem is nu juist gebaseerd op slavernij en gedwongen altruïsme.quote:Op woensdag 15 augustus 2012 09:26 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Er komt dwang om te stoppen met AOW-uitkeringen. er komt dwang om te stoppen met collectieve verzekeringen (zodat het voor heel veel mensen heel veel duurder gaat worden), er komt dwang om allerlei dubieuze tolwegen en dergelijke in het leven te roepen, er komt dwang om verworven zekerheden om te geven, de kans op slavernij neemt stevig toe.
Het is nogal wat en nogal negatief allemaal.
Je hoeft je niet aan te passen. Jij en jij alleen bepaalt hoe je je leven wilt leiden. Er kunnen in de maatschappij groepen ontstaan die anderen bijstaan. De SP zou zo'n groep kunnen zijn.quote:Op woensdag 15 augustus 2012 09:28 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Het probleem is dat om een libertarische staat tot een succes te maken, iedereen gelijkgeschakeld dient te worden. Ingezetenen dienen omgevormd te worden tot een homo economicus, willen zij zich kunnen handhaven in een dergelijke samenleving. Want die vrijheid waar jij op doelt, is natuurlijk een farce. Ook in een libertarische samenleving dien je je te bewegen binnen duidelijke kaders.
Filosofen zoals Jeremy Bentham dachten zelfs dat mensen onder dwang moesten worden omgevormd tot de homo economicus, wil de samenleving een succes worden. En een Ayn Rand laat het vraagstuk over wat er moet gebeuren met degene die zich niet aanpassen, heel slim beantwoord.
Ben je door je argumenten heen?quote:Op woensdag 15 augustus 2012 09:33 schreef 99.999 het volgende:
Je lult er creatief omheen. Maar goddank krijgen we deze llende nooitte verstouwen want zolang 1 persoon ( ikke) tegen is mag men nooit tot al die negatieve veranderingen gedwongen worden, toch?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |