Assad strijd tegen de terroristen in de rest van het land en geeft de Koerden, die wl vreedzaam kunnen demonstreren, hun zin. Zo hoort het ook. Daarnaast is Assad slim genoeg om ng een confrontatie te vermijden, namelijk die met de PKK. De PKK is, in tegenstelling tot de Syrische terroristen/rebellen, een veel zwaarder bewapende en getrainde organisatie.quote:
quote:Op donderdag 19 juli 2012 20:46 schreef computerprobleem het volgende:
[..]
Assad strijd tegen de terroristen in de rest van het land en geeft de Koerden, die wl vreedzaam kunnen demonstreren, hun zin.
Ja, dat is waar. Als hij ook nog eens tegen de PKK zou moeten vechten, zou het gedaan zijn.quote:Op donderdag 19 juli 2012 20:52 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Hij heeft gewoon geen land en leger meer over om tegen de Koerden te vechten. Hij moet wel.
In Libi hebben de liberalen een meerderheid van de stemmen gekregen, lijkt me dat dat ook gaat gebeuren als het Assad regime valt, dus geen islamitische staat.quote:Op donderdag 19 juli 2012 20:25 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
[..]
En vervangen wordt door een religieuze dictatuur! Ben je zo gek op de sgp in het kwadraat aan de macht?
quote:Op donderdag 19 juli 2012 20:55 schreef computerprobleem het volgende:
[..]
Ja, dat is waar. Als hij ook nog eens tegen de PKK zou moeten vechten, zou het gedaan zijn.
De PKK heeft namelijk zo'n 5000? getrainde/ervaren troepen en veel betere wapens dan de rebellen/terroristen.
Maar ik las een bericht dat Assad uit Damascus vertrokken zou zijn?
http://nos.nl/artikel/396(...)ad-aan-het-werk.htmlquote:Volgens activisten verblijft Assad in de kustplaats Latakia, om van daaruit de gevechten in Damascus te cordineren.
39 van de 200 is de meerderheid??????quote:Op donderdag 19 juli 2012 21:05 schreef Comandante het volgende:
[..]
In Libi hebben de liberalen een meerderheid van de stemmen gekregen, lijkt me dat dat ook gaat gebeuren als het Assad regime valt, dus geen islamitische staat.
En vergeet je Egypte en Tunesie niet? Leuk hoor die Moslimbroederschap aan de machtquote:De 39 zetels van zijn partij betekenen niet dat hij de toon kan zetten in de raad waarvoor de Libirs naar de stembus gingen. 120 van de 200 beschikbare zetels zijn namelijk gereserveerd voor onafhankelijke kandidaten.
Ja 5000 man tegen de 250.000 van Assad is idd een gelopen race.quote:Op donderdag 19 juli 2012 20:55 schreef computerprobleem het volgende:
[..]
Ja, dat is waar. Als hij ook nog eens tegen de PKK zou moeten vechten, zou het gedaan zijn.
De PKK heeft namelijk zo'n 5000? getrainde/ervaren troepen en veel betere wapens dan de rebellen/terroristen.
Maar ik las een bericht dat Assad uit Damascus vertrokken zou zijn?
Van de zetels die naar politieke partijen zijn gegaan hebben de seculieren de overgrote meerderheid gekregen, welke kant de onafhankelijke kiezen moet nog blijken.quote:Op donderdag 19 juli 2012 21:16 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
[..]
39 van de 200 is de meerderheid??????
[..]
En vergeet je Egypte en Tunesie niet? Leuk hoor die Moslimbroederschap aan de machtMet als nummer 2 extreme salafisten
quote:Op donderdag 19 juli 2012 21:17 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
[..]
Ja 5000 man tegen de 250.000 van Assad is idd een gelopen race.
Nee, niets overgrote meerderheid: http://nos.nl/video/39617(...)winnen-in-libie.htmlquote:Op donderdag 19 juli 2012 21:20 schreef Comandante het volgende:
[..]
Van de zetels die naar politieke partijen zijn gegaan hebben ze de overgrote meerderheid gekregen, welke kant de onafhankelijke kiezen moet nog blijken.
quote:Correspondent Lex Runderkamp over de opgave waar winnaar Jibril voor staat, nu hij net geen meerderheid heeft gehaald
Jij denkt serieus dat 5000 Koerden het Syrische leger de baas kunnen?quote:Op donderdag 19 juli 2012 21:20 schreef computerprobleem het volgende:
[..]
Jij denkt dat er momenteel 250.000 troepen voor Assad aan het vechten zijn? Lol.
Een van zijn hoogste en ''loyaalste'' generaals is hem gepeerd, duizenden soldaten deserteren, velen weigeren om te vechten en ze hebben het al moeilijk met een ongeorganiseerde bende rebellen/terroristen.
Kijk dit eens:quote:Op donderdag 19 juli 2012 21:21 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
[..]
Nee, niets overgrote meerderheid: http://nos.nl/video/39617(...)winnen-in-libie.html
[..]
Dat zeg ik niet, je verdraait nu mijn woorden, maar dat had ik van iemand zoals jij wel verwacht.quote:Op donderdag 19 juli 2012 21:22 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
[..]
Jij denkt serieus dat 5000 Koerden het Syrische leger de baas kunnen?
Oh wacht, jij was zelf een Koerd he? Ok man.
39 zetels van 200 is geen 62%.quote:Op donderdag 19 juli 2012 21:22 schreef Comandante het volgende:
[..]
Kijk dit eens:
https://en.wikipedia.org/(...)gress_election,_2012
62% voor de National Forces Alliance van Jibril.
39 zetels van de 80 zetels voor politieke partijen wel.quote:Op donderdag 19 juli 2012 21:27 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
[..]
39 zetels van 200 is geen 62%.
39 van de 80 zetels voor partijen, zoals ik het begrijp is het nog niet duidelijk welke allianties met de 120 individueel verkozen parlementsleden in Libi mogelijk zijn.quote:Op donderdag 19 juli 2012 21:16 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
[..]
39 van de 200 is de meerderheid??????
http://www.google.com/hos(...)8cf051d8c5bf6266.391quote:Syrian rebels took control of all border crossings between Iraq and Syria on Thursday, Baghdad's deputy interior minister told AFP.
"All the border points between Iraq and Syria are under the control of the Free Syrian Army," Adnan al-Assadi told AFP by telephone.
"The border points and all the outposts are under the control of the Free Syrian Army.
"The Syrian army are focusing on Damascus."
Assadi also said there was fighting under way between the Syrian army and rebels across the border from the northern Iraqi region of Sinjar.
The top official said Iraqi border guards had witnessed the Free Syrian Army take control of a border outpost, detain a Syrian army lieutenant colonel, and then cut off his arms and legs.
"Then they executed 22 Syrian soldiers in front of the eyes of Iraqi soldiers."
The account of the killings could not be independently verified.
Assadi added: "If this situation continues, we are going to close the entire border with Syria."
?quote:Op donderdag 19 juli 2012 21:29 schreef Comandante het volgende:
[..]
39 zetels van de 80 zetels voor politieke partijen wel.
Ja, er is een redelijke kans dat er een destabiliserend effect ontstaat in de regio. Vooral Libanon is natuurlijk al een gekende haard van onrust.quote:Op donderdag 19 juli 2012 21:48 schreef zuiderbuur het volgende:
Zijn er op dit moment eigenlijk veel vluchtelingen in de buurlanden die pro-Assad zijn?
Als we binnenkort een exodus krijgen van christenen, druzen, koerden, alawieten... naar Irak, Turkije, Libanon, Jordani.. vraag ik me af of het conflict dat niet zal uitbreiden (en welke landen zijn bereid om die ook maar op te nemen)
Ik betwijfel het. Het 'Vrije Syrische Leger' wordt gesponsord door Saoedi-Arabi en Qatar, landen die waarschijnlijk wel iets terug willen voor hun vrijgevigheid. Een wahhabitisch Syri, bijvoorbeeld.quote:Op donderdag 19 juli 2012 21:05 schreef Comandante het volgende:
[..]
In Libi hebben de liberalen een meerderheid van de stemmen gekregen, lijkt me dat dat ook gaat gebeuren als het Assad regime valt, dus geen islamitische staat.
De martelende moordenaar is voor de Syrirs zelf geen optie meer. En dat heeft ie zelf gedaan.quote:Op donderdag 19 juli 2012 23:26 schreef Leevancleef het volgende:
[..]
Ik betwijfel het. Het 'Vrije Syrische Leger' wordt gesponsord door Saoedi-Arabi en Qatar, landen die waarschijnlijk wel iets terug willen voor hun vrijgevigheid. Een wahhabitisch Syri, bijvoorbeeld.
Los daarvan zal zo'n gekozen seculiere regering zwak zijn, en niet in staat om de strijdende partijen te scheiden. Er zal door de zwakte van het centraal gezag een machtsvacum ontstaan waar organisaties als Al-Qaeda dankbaar gebruik van zullen maken. Wahhabitische terreurgroepen zullen niet rusten voordat alle niet-wahhabitische moslims en leden van minderheidsgroepen zijn vermoord of verdreven naar het buitenland. Syri is niet klaar voor democratie. Helaas is op dit moment het despotisme van Assad de enige optie.
Er zijn nog steeds veel Syrirs die achter Al-Assad staan, hoor. Je moet niet alles geloven wat je leest.quote:Op donderdag 19 juli 2012 23:28 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
De martelende moordenaar is voor de Syrirs zelf geen optie meer. En dat heeft ie zelf gedaan.
Ok, dan geloof ik niet wat ik in jouw posts lees.quote:Op donderdag 19 juli 2012 23:29 schreef Leevancleef het volgende:
[..]
Er zijn nog steeds veel Syrirs die achter Al-Assad staan, hoor. Je moet niet alles geloven wat je leest.
zolang Al Assad nog de baas is wel jaquote:Op donderdag 19 juli 2012 23:29 schreef Leevancleef het volgende:
[..]
Er zijn nog steeds veel Syrirs die achter Al-Assad staan, hoor. Je moet niet alles geloven wat je leest.
Echt niet. Maar stel dat Assad weg is wat dan? Hetzelfde geouwehoer als in Egypte etc?quote:Op vrijdag 20 juli 2012 01:07 schreef PLAE@ het volgende:
Al dagenlang gevechten verspreid over Damascus, valt me toch tegen van Assad. Dan zal het regime toch wel gaan vallen op niet al te lange termijn. Ik had gedacht dat ze dit brandje nog wel zouden blussen.
En daarna zijn ze wel voor een andere Assad. Er zijn gewoon veel Syrirs die niets van deze opstand moeten hebben.quote:
Ze zullen zich ongetwijfeld gewoon als burgers gekleed hebben en tussen de bevolking zich verstoppen. Dat maakt het lastig.quote:Op vrijdag 20 juli 2012 01:07 schreef PLAE@ het volgende:
Al dagenlang gevechten verspreid over Damascus, valt me toch tegen van Assad. Dan zal het regime toch wel gaan vallen op niet al te lange termijn. Ik had gedacht dat ze dit brandje nog wel zouden blussen.
valt het idd op dat ze widespread enkel voor de Syrische regering gebruiken, en verder is de verwijzing naar Chapter VII een probleem, hoewel er blijkbaar nergens letterlijk over militaire interventie gesproken wordtquote:Condemning the continued widespread violations of human rights by the Syrian authorities, as well as any human rights abuses by armed opposition groups, and recalling that those responsible shall be held accountable,
ja maar die gaan dan voor die andere Assad vechtenquote:Op vrijdag 20 juli 2012 07:46 schreef Monidique het volgende:
[..]
En daarna zijn ze wel voor een andere Assad. Er zijn gewoon veel Syrirs die niets van deze opstand moeten hebben.
quote:Rusland: Assad bereid macht af te staan
De Syrische president Bashar al-Assad heeft geaccepteerd dat hij de macht moet overdragen, maar hij wil alleen op een ordelijke manier gaan. Dat heeft de Russische ambassadeur in Frankrijk vrijdag tegen de Franse radio gezegd. Syri heeft ontkend dat Assad wil vertrekken.
,,Tijdens de conferentie in Genve was er een slotcommuniqu dat voorziet in een verandering richting een democratischer systeem'', zei ambassadeur Aleksandr Orlov. ,,Dit slotcommuniqu werd geaccepteerd door Assad. Assad benoemde zijn vervanger om de onderhandelingen met de oppositie over de overgang te leiden. Dat betekent dat hij het heeft geaccepteerd om weg te gaan, maar alleen op een ordelijke manier.''
Ja wat is 't nou?quote:Syria denies Assad agreed to leave power
(Reuters) - Syria's Information Ministry said on Friday that comments by Russia's ambassador to France that President Bashar al-Assad has accepted leaving power in an orderly way were "completely devoid of truth".
Aantallen zeggen niet altijd iets hoor. Guerrillastrijd kan met weinigen gestreden worden, en toch met verrassende een uitkomst eindigen. Daar hebben we vele voorbeelden van gezien in de geschiedenis.quote:Op donderdag 19 juli 2012 21:22 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
[..]
Jij denkt serieus dat 5000 Koerden het Syrische leger de baas kunnen?
Oh wacht, jij was zelf een Koerd he? Ok man.
Assad heeft ze omgekocht met autonomie.quote:Op vrijdag 20 juli 2012 13:12 schreef rakotto het volgende:
Het valt wel op hoe divers de FSA is. Het bestaat uit alevieten die menselijk zijn en het niet eens zijn met Assad . Christenen zitten er tussen, soenieten en zelfs koerden.
Wat ik niet begrijp is waarom de Koerden opeens de FSA/Rebellen (hoe je ze ook wilt noemen) verraden...
Britain to boost help to Syria rebels: Haguequote:Syrian rebels were in full control of the Bab al-Hawa border post with Turkey after overrunning it in a fierce battle with Syrian troops, an AFP photographer at the scene reported on Friday.
The carcasses of burnt-out lorries were scattered across the scene of the battle. Some 150 armed rebel fighters were in control of the post, which lies opposite Turkey's Cilvegozu border crossing in the southern province of Hatay.
The rebel fighters had already sacked the buildings making up the Syrian border post, which were bloodstained and riddled with bullets from Thursday's battle.
They had also helped themselves to the contents of the Turkish lorries that were caught up in the battle as they waited to cross the border.
Some of the rebels had used spray paint to write "Victory" on the walls.
Syrian government soldiers had abandoned the site. There was no sign of any bodies.
The border post lies in Syria's northwestern province of Idlib, the scene of fierce fighting for months now.
The Britain-based Syrian Observatory for Human Rights had on Thursday announced the capture of the border post, the first to fall to the rebels since an uprising against President Bashar al-Assad erupted more than 16 months ago.
A video posted on YouTube showed armed men at the site firing in the air to celebrate their victory and destroying a large portrait of Assad.
Up to 30,000 Syrians flee into Lebanon in 48 hours: UNquote:Britain will step up its support for Syria's rebels after Russia and China blocked a UN Security Council resolution against Bashar al-Assad's regime, Foreign Secretary William Hague said Friday.
Hague said Russia in particular would regret its actions, which he said would be harmful to its long-term goals in the region.
"We will all be doing more outside the Security Council and intensify our work to support the Syrian opposition, to give humanitarian aid outside the work of the Security Council," Hague told BBC Radio.
"There are several things we can do: first of all to give more practical support to the Syrian opposition. We do not give lethal support," he said.
"We've already doubled the humanitarian aid. ... The flow of refugees is rising, so we'll do our utmost to help those people," Hague said.
Hague announced during a visit earlier this week to Jordan, where he met Syrian refugees, that Britain would train 20 more Syrian activists to document human rights abuses.
He said the Syrian rebels were clearly receiving arms from the outside but that Britain was not providing any yet.
"We don't approve of sending arms into Syria, but that is happening," he said.
"I don't rule out any option for the future because we can't foresee how it will develop. But it has never been our policy in any of the conflicts in the Middle East to send lethal assistance to any of the parties involved."
Hague said the Security Council "has not shouldered its responsibilities. It is not doing what it should be doing to try to bring a solution to this."
He also rejected "spurious" claims by China and Russia that the resolution voted down on Wednesday would have opened up a path to military action.
"I think they don't want to see what happens in Syria as another victory of any kind for Western foreign policy. ... But this is not the West," he said.
"They (Russia) will regret it because I think that the situation will now deteriorate further sharply and probably to the disadvantage of the Assad regime and to the disadvantage of Russian interest in Syria and the Middle East in the longer term," Hague said.
Russia's foreign ministry on Friday slammed Western criticism of its UN veto as "unacceptable."
BREAKING: Syria national security chief dies of blast wounds: TVquote:Up to 30,000 Syrians have fled into Lebanon over the past 48 hours, the UN refugee agency said on Friday.
"Thousands of Syrians crossed into Lebanon yesterday. Reports vary between 8,500 and 30,000 people having crossed in the past 48 hours," UNHCR spokeswoman Melissa Fleming told reporters in Geneva.
Nog eentje die dood is gegaan.quote:General Hisham Ikhtiyar, the head of Syrian national security wounded in a Damascus bomb blast that killed three senior officials, died of his wounds on Friday, state television announced.
Ikhtiyar was wounded along with Interior Minister Mohammed al-Shaar in the Wednesday bombing at National Security headquarters, which was claimed by the rebel Free Syrian Army.
Defence Minister General Daoud Rajha, Assad's brother-in-law Assef Shawkat and General Hassan Turkmani, head of the regime's crisis cell on the uprising, were killed in the explosion.
quote:Syrian army forces are carrying out a general offensive to retake Damascus neighbourhoods controlled by rebel forces, a source in the Syrian security services told AFP on Friday.
"The army on Thursday launched a counter-offensive to retake control of areas infiltrated by terrorists to guarantee the security of residents and allow them to return to their homes," the source said.
quote:Huge explosion in Damascus, Wi-Fi and 3G cut-off - RT reporter
A massive blast has occured in the Syrian capital Damascus, says RT's correspondent on the ground. Internet access has been cut off. According to security sources, the Syrian army has begun a counter attack to regain control of the capital.
RT's correspondent Maria Finoshina said it was "the loudest explosion heard in days", with internet and WI-FI access disappearing immediately afterwards.
According to Syrian State TV, government forces recaptured the disctrict of Medin in a "fierce fight". 'The Syrian Observatory for Human Rights', a British-based watchdog, said "tanks and armed personnel carriers stormed the district", which is located in the south of the capital.
The fighting in Midan and several other districts has turned parts of Damascus into combat zones and sent thousands of Syrian families packed in cars streaming across the border into neighboring Lebanon.
DETAILS TO FOLLOW
quote:1.42pm: Syrian banks are reported to be running out of cash and a rush to find safe housing has caused rents in some places to spike to $100 per night, the UN refugee agency UNHCR said today.
The UNHCR's chief spokeswoman, Melissa Fleming, told a briefing in Geneva:
. We've heard reports that many of the banks have just run out of money.
I just have a report from our staff that says state and private banks are reported to be out of funds. Whether this is all banks, I don't know.
This is specifically relevant to the refugee population as reported but it's probably also affecting the Syrian population.
Ik kan maar hopen dat die luitenant buiten bewustzijn was terwijl ze dat dedenquote:Contacted by telephone, Adnan al-Assadi, Iraq's deputy interior minister, said Iraqi border guards had witnessed the Free Syrian Army take control of a border outpost, detain a Syrian army lieutenant colonel, and then cut off his arms and legs.
"Then they executed 22 Syrian soldiers in front of the eyes of Iraqi soldiers," Assadi said.
"If this situation continues, we are going to close the entire border with Syria," he added.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |