Nee de quote ging fout.quote:Op donderdag 12 juli 2012 19:54 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
De suggestie welke vaak in deze topicreeks wordt gewekt is dat de hoogte van het belastingtarief in NL in vergelijking tot bijv. Australia hoger is door woningbevordernde aftrekposten/subsidies. Ik toon aan dat dit onderbuik kul is.
Als 664 teveel huur is, dan is kleiner of goedkoper wonen wellicht een optie.
Of in Australische termen te blijven: een woning delen.
Whut?quote:Op donderdag 12 juli 2012 20:00 schreef stavromulabeta het volgende:
[..]
grappig, want in 'mijn' miljoenennota 2012 (d.d. september 2011) is de loonbelasting over 2011 47,586 miljard en de IB 0,858 miljard. Trouwens zie je er wel in dat het overgrote deel van de rijksinkomsten uit BTW, accijnsen e.d. komt. Geen idee hoe dat in Australië zit.
Maar hoe dan ook, ik ben het met je conclusie eens dat de hypotheekrenteaftrek, huursubsidie e.d. niet echt heel veel uitmaken op de totale begroting.
Volgens mij is de quote sowieso een beetje brakquote:Op donderdag 12 juli 2012 20:00 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
Nee de quote ging fout.
Je hebt hem tussentijds aangepast
Ik richte mij niet op australie maar op het feit dat hier geroepen wordt dat er zoveel scheefhuurders zijn end at het allemaal profiteurs zijn.
Ik betwist het hele scheefhuurconcept en dam emt name de genoemde getallen.
Ik zeg alleen dat je dingen niet als een feit moet presenteren wanneer het je mening is. Daarnaast is het lange verleden met stijgingen geen graadmeter dat het eeuwig door blijft stijgen. Of geloof je in de eeuwige groei?quote:Op donderdag 12 juli 2012 01:49 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Yup. Zo ook zomaar kunnen dat de regering morgen de brandstofaccijns halveert en de houderschapsbelasting afschaft, tegelijk de IB halveert en de BTW verlaagt naar 3%...
Je weet het niet he?
Maar je zou, als het je schikt, ook eens naar het verleden kunnen kijken en daar een logische conclusie aan kunnen verbinden. Maar nogmaals, alleen als het je schikt. Zo niet, ga dan gerust tegen beter weten in hopen op een ander scenario. Hoop doet leven zullen we maar denken. ;-)
Kijken of de bitjes zo weer recht staanquote:Op donderdag 12 juli 2012 20:05 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
Het quote systeem lijkt niet te werken voor mij.
Bij dubbele quotes gaat alles fout.[
Ok je kunt prioriteren maar feit blijft dat de hele scheefhuurder problematiek maar marginaal speelt en geen probleem is. Wanneer je de grens naar een realistischere inkomensgroep schuift dan dalen de aantallen rap. Het grootste probleem van NL is dat er in feite niet genoeg woningen zijn.
Dat heeft met de groeiende bevolking te maken maar ook met de dalende huishoudensgrootte.
Tot 1995 gebeurde dat idd.quote:Op donderdag 12 juli 2012 20:09 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
Kijken of de bitjes zo weer recht staan
Ja, het laatste eens op zich, alhoewel het ook een locaal probleem is. Zo is de enige locatie in A'dam binnen de ring waar nog gebouwd kan worden Foutainhead (op de kop van het javaeiland (?)), maar daar is de stekker uitgetrokken door de woningbouwcorporaties omdat ze dat nooit duurzaam kunnen exploiteren.
Anders gezegd: bouwen kost geld. Als huur dat niet goed kan maken, wie gaat er dan bouwen? Is wel leuk dat we vinden dat iemand voor woonruimte onder de kostprijs moet zorgen voor ons genot, maar hoe realistisch is dat? Of past het Nibud het verschil bij?
Ik woon hier naast een groot bouwproject binnen de ring, oostpoort. Uit het eerste deel is net de stekker getrokken omdat er te weinig belangstelling is. Twee delen worden al gebouwd maar zijn nog niet in de verkoopquote:Op donderdag 12 juli 2012 20:09 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
Kijken of de bitjes zo weer recht staan
Ja, het laatste eens op zich, alhoewel het ook een locaal probleem is. Zo is de enige locatie in A'dam binnen de ring waar nog gebouwd kan worden Foutainhead (op de kop van het javaeiland (?)), maar daar is de stekker uitgetrokken door de woningbouwcorporaties omdat ze dat nooit duurzaam kunnen exploiteren.
Anders gezegd: bouwen kost geld. Als huur dat niet goed kan maken, wie gaat er dan bouwen? Is wel leuk dat we vinden dat iemand voor woonruimte onder de kostprijs moet zorgen voor ons genot, maar hoe realistisch is dat? Of past het Nibud het verschil bij?
Zo denk ik ook. Werkt prima.quote:Op donderdag 12 juli 2012 17:01 schreef ComplexConjugate het volgende:
[..]
Geen idee.... maar ieder procent is voor mij winst, dus hoe meer hoe beter.
Nou ben ik soms een beroerd rekenaar, maar hoe is 180 + 200 = 300?quote:Op donderdag 12 juli 2012 21:06 schreef j_du_pee het volgende:
[..]
Ik woon hier naast een groot bouwproject binnen de ring, oostpoort. Uit het eerste deel is net de stekker getrokken omdat er te weinig belangstelling is. Twee delen worden al gebouwd maar zijn nog niet in de verkoop
Rendabel bouwen kan altijd. De grondprijs die de gemeente rekent is echter gebaseerd op piekprijzen uit de koopsector. De verwachte verkoopwaarde van een woning minus de bouwkosten = grondprijs. Oftewel, alle winsten worden door gemeenten afgeroomd.
Als je nu een woning rendabel wilt bouwen voor de verhuur, moet je ongeveer rekenen dat 17 maal de jaarhuur de kostprijs van de woning moet zijn. Als een woning in de verkoop dus 300K moet kosten, zou je in de verhuur 1470 euro per maand moeten zien te vangen. Hiermee zie je ook gelijk waarom er nauwelijks huur is tot 900 euro. Een huis bouwen voor 180K kan makkelijk, maar de grond onder de woning moet alleen al 200K opbrengen.
De bubble op de koopmarkt heeft zo de vrije sector huur om zeep geholpen. Als de koopmarkt weer naar het langlopend gemiddelde zakt (dat is nog best ver omlaag), wordt huur ook weer mogelijk en is er geen impliciete subsidie meer voor sociale huur.
Zeg ik niet.quote:Op donderdag 12 juli 2012 21:51 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
Nou ben ik soms een beroerd rekenaar, maar hoe is 180 + 200 = 300?
Er zijn kosten gemaakt, maar alleen om daarna winst te maken. De sanering in dit geval was kostbaar, maar een doorsnee bouwproject is binnenlopen voor een gemeente. De grond is van de gemeente, maar het is m.i. wat fors om van een nieuwe bewoner te vragen of hij zich voor een ton in koopt. Bestaande bewoners worden hier rijk van, vooral ook omdat er op deze manier nooit concurrentie van nieuwbouw kan zijn voor bestaande bouw en dus bestaande huizen makkelijker duurder worden.quote:Daarnaast, van wie was die grond daar aan de Linneausstraat ook alweer, en hebben ze die opstallen voor niks afgebroken en gesaneerd?
De erfpacht komt bovenop de grondprijs. Hier in oostpoort is dat zo'n 1000/jr voor een appartement. Blote bouwkosten zou ik zo op 1 a 1,5 ton schatten.quote:Tenslotte weet ik wel ongeveer wat je voor erfpacht in A'dam betaalt, deel het 'ns door vier.....
Jullie hebben volgens mij echt geen flauw benul wat de blote bouwkosten zijn.
quote:Op donderdag 12 juli 2012 21:51 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
Nou ben ik soms een beroerd rekenaar, maar hoe is 180 + 200 = 300?
Daarnaast, van wie was die grond daar aan de Linneausstraat ook alweer, en hebben ze die opstallen voor niks afgebroken en gesaneerd?
Tenslotte weet ik wel ongeveer wat je voor erfpacht in A'dam betaalt, deel het 'ns door vier.....
Jullie hebben volgens mij echt geen flauw benul wat de blote bouwkosten zijn.
Die 17 keer klopt dan weer wel
Dat is al langer aan de gang. De hele kantorenmarkt wordt al 10 jaar verziekt door grove overproductie.quote:Op donderdag 12 juli 2012 21:53 schreef SuperImposed het volgende:
mooi uitgebreid stuk in de financiële telegraaf, het kwam er op neer dat buitenlandse beleggers massaal uit de Nederlandse vastgoedmarkt stappen, de hele kantorenmarkt is dus helemaal in elkaar aan het ploffen
Doe eens? ik ben me bewust dat ik op dat vlak nog moet gissen of uit tweede hand dingen hoorquote:Op donderdag 12 juli 2012 22:03 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]![]()
Wie is jullie?
Want ik kan ze zo per m2 uit de hoge hoed toveren.
Ligt aan de soort en kwaliteit maar met ¤1000 /m² BVO kom je een eind.quote:Op donderdag 12 juli 2012 22:09 schreef j_du_pee het volgende:
[..]
Doe eens? ik ben me bewust dat ik op dat vlak nog moet gissen of uit tweede hand dingen hoor
kwam ik met mijn schatting een heel eind dus.quote:Op donderdag 12 juli 2012 22:16 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Ligt aan de soort en kwaliteit maar met ¤1000 /m² BVO kom je een eind.
Daar moeten dan nog wel staartkosten overeen (+-25%).
Ik zit tegenwoordig in het zorgvastgoed dus woningen heb ik niet echt bijgehouden.quote:Op donderdag 12 juli 2012 22:18 schreef j_du_pee het volgende:
[..]
kwam ik met mijn schatting een heel eind dus.
Geldt dit voor rijtjeshuis en/of appartement?
Rijtjes.quote:Op donderdag 12 juli 2012 22:18 schreef j_du_pee het volgende:
[..]
kwam ik met mijn schatting een heel eind dus.
Geldt dit voor rijtjeshuis en/of appartement?
ongeveer 600 euro / m3 , dat klinkt niet onredelijk als er genoeg schaalgrootte in zit.quote:Op donderdag 12 juli 2012 22:16 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Ligt aan de soort en kwaliteit maar met ¤1000 /m² BVO kom je een eind.
Daar moeten dan nog wel staartkosten overeen (+-25%).
Door wie en in welke kwaliteit laat jij je huizen bouwen?quote:Op donderdag 12 juli 2012 22:21 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
ongeveer 600 euro / m3 , dat klinkt niet onredelijk als er genoeg schaalgrootte in zit.
dat is dan ongeveer 1700 euro / m2, wat doen die dingen in Oostpoort ongeveer, 3200 euro /m2 ?, dan weet je hoeveel er ongeveer voor grond en winstopslag in zit.
kan me niet voorstellen dat jij 1,7 keer zo duur bent als ijsjesboer en hij geen aanbestedingen wintquote:Op donderdag 12 juli 2012 22:21 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
ongeveer 600 euro / m3 , dat klinkt niet onredelijk als er genoeg schaalgrootte in zit.
dat is dan ongeveer 1700 euro / m2, wat doen die dingen in Oostpoort ongeveer, 3200 euro /m2 ?, dan weet je hoeveel er ongeveer voor grond en winstopslag in zit.
/edit/ tikkie hoger zo te zien 3500 euro / m2
Nee ik werk bij de zorginstelling niet de aannemer.quote:Op donderdag 12 juli 2012 22:25 schreef j_du_pee het volgende:
[..]
kan me niet voorstellen dat jij 1,7 keer zo duur bent als ijsjesboer en hij geen aanbestedingen wint
*kuch*quote:Op donderdag 12 juli 2012 22:25 schreef j_du_pee het volgende:
[..]
kan me niet voorstellen dat jij 1,7 keer zo duur bent als ijsjesboer en hij geen aanbestedingen wint
En A'dam is niet bouwen zoals hier op de durpen, schup in de grond, 50 centimer diep, en dan meteen de fundering erop, trek een sloot bouwvakkers uit de naburige gemeente, en 't is allemaal gefixtquote:Daar moeten dan nog wel staartkosten overeen (+-25%)
Daar heb je een punt, ik moet dan even opzoeken wat de regio correctie is. Maar bijna 50% meer is nog steeds veel. Zeker als het gestapelde woningen zijn want dan ben je vaak per m² goedkoper uit.quote:Op donderdag 12 juli 2012 22:28 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
*kuch*
[..]
En A'dam is niet bouwen zoals hier op de durpen, schup in de grond, 50 centimer diep, en dan meteen de fundering erop
sloot bouwvakkers hebben we wel zeker uit volendam en ook zat Polen her en der in de wijken. Er lijkt mij qua bouwkosten helemaal niets afwijkend aan Amsterdam t.o.v. de andere gemeenten.quote:Op donderdag 12 juli 2012 22:28 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
*kuch*
[..]
En A'dam is niet bouwen zoals hier op de durpen, schup in de grond, 50 centimer diep, en dan meteen de fundering erop, trek een sloot bouwvakkers uit de naburige gemeente, en 't is allemaal gefixt
Dan vind ik dat wel bijzonder dat ze al die bouwvakkers in de baas z'n tijd vanuit hier dat hele eind naar het Noorden laten rijden. Dat moet dan toch goedkoper, lijkt mequote:Op donderdag 12 juli 2012 22:30 schreef j_du_pee het volgende:
[..]
sloot bouwvakkers hebben we wel zeker uit volendam en ook zat Polen her en der in de wijken. Er lijkt mij qua bouwkosten helemaal niets afwijkend aan Amsterdam t.o.v. de andere gemeenten.
Normaal doet de projectontwikkelaar dat. Die verkoopt dat aan de gemeente voor een symbolisch bedrag die vervolgens het onderhoud doet.quote:Op donderdag 12 juli 2012 22:34 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
Wie betaalt die openbare ruimte in Oostpoort eigenlijk, trouwens? Die gezellige pleintjes enzo? Kan het zijn dat dat ook uit de exploitatie moet komen?
10K op 100m2 is niet zo'n verschil hequote:Op donderdag 12 juli 2012 22:32 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
Dan vind ik dat wel bijzonder dat ze al die bouwvakkers in de baas z'n tijd vanuit hier dat hele eind naar het Noorden laten rijden. Dat moet dan toch goedkoper, lijkt me
Ik ben eens met een huis daaro bezig geweest, en daar kwam >10k voor de funderingswerkzaamheden alleen bij. Terwijl het hier echt gewoon graven en beginnen is.
Dat weet ik, ik weet ook ongeveer wat hier geteld wordt aan een projectontwikkelaar om voorzieningen aan te leggen, en hoeveel grond grond van een bestemmingsplan dat opslokt.quote:Op donderdag 12 juli 2012 22:35 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Normaal doet de projectontwikkelaar dat. Die verkoopt dat aan de gemeente voor een symbolisch bedrag die vervolgens het onderhoud doet.
Nu dan gok ik dat in het kader van leefbare wijken dat de corporatie dat betaald.quote:Op donderdag 12 juli 2012 22:39 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
Dat weet ik, ik weet ook ongeveer wat hier geteld wordt aan een projectontwikkelaar om voorzieningen aan te leggen, en hoeveel grond grond van een bestemmingsplan dat opslokt.
Maar uit iemands zakken moet ook dat komen.
En ja, da's 10k hier, en 10k daar. Wat is dat nou? Nou, bij elkaar dus heel veel.
leefbare wijk? oostpoort zet alles op alles om met de watergraafsmeer te worden geassocieerd en niet met indische buurt/dapperbuurt/transvaalbuurt. "Leefbaar" is ver beneden hun standquote:Op donderdag 12 juli 2012 22:40 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Nu dan gok ik dat in het kader van leefbare wijken dat de corporatie dat betaald.
Overigens wat voor werk doe je?
Er ligt toch een slotgracht tussen Oostpoort en die buurten?quote:Op donderdag 12 juli 2012 22:43 schreef j_du_pee het volgende:
[..]
leefbare wijk? oostpoort zet alles op alles om met de watergraafsmeer te worden geassocieerd en niet met indische buurt/dapperbuurt/transvaalbuurt. "Leefbaar" is ver beneden hun stand
Ik ken het project verder niet maar het was een gok.quote:Op donderdag 12 juli 2012 22:43 schreef j_du_pee het volgende:
[..]
leefbare wijk? oostpoort zet alles op alles om met de watergraafsmeer te worden geassocieerd en niet met indische buurt/dapperbuurt/transvaalbuurt. "Leefbaar" is ver beneden hun stand
nee, er staan alleen paaltjes die door iedereen consequent uit de grond worden geslooptquote:Op donderdag 12 juli 2012 22:45 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
Er ligt toch een slotgracht tussen Oostpoort en die buurten?
Het ligt toch nog steeds wel ingeklemd tussen twee spoorlijnen, he?quote:Op donderdag 12 juli 2012 22:46 schreef j_du_pee het volgende:
[..]
nee, er staan alleen paaltjes die door iedereen consequent uit de grond worden geslooptDe slotgracht ligt nu juist aan watergraafsmeer-zijde.
jawel, maar ook daar is luis in de pelt Tuinwijck. Om de ingeklemdheid van de wijk overigens het eerste Ghetto in WOII, maar dat is geheel terzijde verder.quote:Op donderdag 12 juli 2012 22:52 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
Het ligt toch nog steeds wel ingeklemd tussen twee spoorlijnen, he?
Is dat nou de plek waar voorheen (?) de hema zat, of laat mijn geheugen van Oost me nou helemaal in de steek. Is toch het stuk daarachter? Dat van het ghetto wist ik nietquote:Op donderdag 12 juli 2012 22:54 schreef j_du_pee het volgende:
[..]
jawel, maar ook daar is luis in de pelt Tuinwijck. Om de ingeklemdheid van de wijk overigens het eerste Ghetto in WOII, maar dat is geheel terzijde verder.
http://www.geheugenvanoost.nl/quote:Op donderdag 12 juli 2012 22:56 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
Is dat nou de plek waar voorheen (?) de hema zat, of laat mijn geheugen van Oost me nou helemaal in de steek. Is toch het stuk daarachter? Dat van het ghetto wist ik niet
¤1700 voor woningen zou wel kunnen. Die ¤1000 die jij noemde, zie ik wel eens voor utiliteitsbouw. Maar een open kantoor bouwen is per m2 veel eenvoudiger en goedkoper dan een woning bouwen, waar je allerlei rare hoekjes en kamertjes hebt.quote:Op donderdag 12 juli 2012 22:25 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Door wie en in welke kwaliteit laat jij je huizen bouwen?
¤1700 is echt te veel. Ik heb de kengetallen er nog eens bijgehaald maar jij zit bijna 2x zo hoog.
Nog maar een keertje dan: die gegevens zijn gebaseerd op de bouwleges aanvragen. Nogal wiedus dat daar 'goedkoper' gebouwd wordtquote:Op vrijdag 13 juli 2012 09:38 schreef RemcoDelft het volgende:
CBS nog maar een keer dan: Koopwoningen bouwen kost momenteel gemiddeld EUR 264 per m3. Dit is het totaal van de materiaal- en arbeidskosten van het bouwwerk waarvoor een bouwvergunning is verleend, excl. BTW.
Ik weet alleen niet of die kubieke meters inhoud of bruto volume zijn.
Iets anders waar ik benieuwd naar ben maar zo snel niet kan vinden: hoe hebben de grondprijzen zich de laatste 50 jaar ontwikkeld? Per gemeente, gemiddeld, of wat voor data dan ook? Bij voorkeur na inflatiecorrectie. Of als percentage van de verkoopprijs van een nieuwbouwhuis: was dat in 1980 ook grofweg de helft van een starterswoning?
Ik ben erg benieuwd wat het resultaat is als je zo'n grafiekje naast de ontwikkeling van de huizenprijzen legt.
Als ik dat was geweest, had jij dat niet kunnen zien.quote:Op vrijdag 13 juli 2012 10:45 schreef ComplexConjugate het volgende:
Zeg Dino... werk jij tegenwoordig aan de cijfers van de NVM? Er is daar behoorlijk gegoocheld met de cijfers. De cijfers zijn nogal 'gepimpt'. Neem nu de cijfers van de Regio Zutphen, de transactieprijs year to year ging van 269k naar 240k, volgens de NVM is dit slechts een wijziging van -0,1%![]()
Een dalende vierkante meter prijs van ¤2112 naar ¤1870 is volgens het rekenwonder een mutatie van 'slechts' -5,4%
Sommige cijfers lijken wel gewoon te kloppen maar van vele cijfers kloppen de percentages van geen kant, dit helpt nou niet bepaald om het vertrouwen in de NVM als organisatie te herstellen, laat staan dat hun publicaties nog langer relevant zijn. Jammer dat de MSM hun cijfers zo klakkeloos overneemt en er niet eerst even door een stagiair naar laat kijken
Goede bijdrage....quote:Op vrijdag 13 juli 2012 14:00 schreef ikweethetookniet het volgende:
Bekijk de infographic Dit doet de huizenprijs bij jou in de buurt (Let op: dit is een flash-bestand, dus niet zichtbaar op mobiele apparaten van Apple zoals de iPad of de iPhone).
http://www.z24.nl/multime(...)_huizenma_89700a.swf
Amsterdam:quote:Op vrijdag 13 juli 2012 14:00 schreef ikweethetookniet het volgende:
Bekijk de infographic Dit doet de huizenprijs bij jou in de buurt (Let op: dit is een flash-bestand, dus niet zichtbaar op mobiele apparaten van Apple zoals de iPad of de iPhone).
http://www.z24.nl/multime(...)_huizenma_89700a.swf
Had je nu maar op de bodem gekocht!quote:Op vrijdag 13 juli 2012 14:04 schreef ComplexConjugate het volgende:
[..]
Goede bijdrage....
In Zeeland zijn de prijzen van appartementen met +42,1% gestegen![]()
We zijn uit de crisis mensen
QFTquote:Op vrijdag 13 juli 2012 14:37 schreef Jackie-Treehorn het volgende:
[..]
Had je nu maar op de bodem gekocht!
Volgens mij is die huizenmarkt in Zeeland ééééééén grote zeepbelquote:Op vrijdag 13 juli 2012 14:54 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
Het verhaal van je leven geloof ik
Je bedoeld een zee-bel?quote:Op vrijdag 13 juli 2012 14:56 schreef ComplexConjugate het volgende:
[..]
Volgens mij is die huizenmarkt in Zeeland ééééééén grote zeepbel
Of dat er steeds meer fosfaten in de zee zitten.quote:
Hou het maar op de BB ers die wegtrekken naar de mooie en goedkope gebiedenquote:Op vrijdag 13 juli 2012 15:11 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
Of dat er steeds meer fosfaten in de zee zitten.
Misschien dat de Zeeuwen met historisch besef steeds meer naar penthouses overstappen, waardoor de gemiddelde prijs stijgt.
Ach, verschillende plaatsen, verschillende prijsranges, verschillende type huizen. Reageren allemaal verschillend. De villamarkt in het Gooi zit muurvast, maar de appartementjes in Zeeland zijn booming.quote:Op vrijdag 13 juli 2012 14:04 schreef ComplexConjugate het volgende:
[..]
Goede bijdrage....
In Zeeland zijn de prijzen van appartementen met +42,1% gestegen![]()
We zijn uit de crisis mensen
Zo zagen we nog meer poten onder de huurdersrechten uit, ik ben benieuwd wanneer WBV's hun te koop staande woningen ook onder de leegstandswet gaan verhuren zodat ze huurders er ten allertijde uit kunnen donderen.quote:Tijdelijke verhuur koopwoningen eenvoudiger
DEN HAAG - Het wordt eenvoudiger om een te koop staande woning tijdelijk te verhuren.
De ministerraad heeft vrijdag het groene licht gegeven aan een voorstel van minister Liesbeth Spies van Binnenlandse Zaken om de Leegstandswet te veranderen.
Zo vervalt voor de gemeenten de verplichting om voor de te verhuren woning een maximale huurprijs vast te stellen. Ook mogen gemeenten niet langer eisen stellen die niet in de wet zijn opgenomen en wordt het mogelijk een pand meerdere keren tijdelijk te verhuren.
Dubbele lasten
De huizenverkoop verkeert in een diepe crisis. Mensen raken hun woning moeilijk kwijt. Als ze dan al een nieuw huis hebben gekocht, kunnen ze in de problemen komen door de dubbele lasten. Van verhuur van de oude woning werd toe nu toe vaak afgezien omdat de procedure ingewikkeld is.
Het kabinet gaat ook de strijd aan tegen onnodige leegstand. De maximale periode voor tijdelijke verhuur van huurwoningen die moeten worden gesloopt of gerenoveerd, wordt opgetrokken naar 7 jaar, een verlenging van 2 jaar.
Leegstaande kantoren
Ook kan er langer in leegstaande kantoren en andere panden zonder woonbestemming worden gewoond. Hiervan wordt de maximale duur van verhuur verdubbeld naar 10 jaar. Het kabinet hoopt het zo lucratiever te maken om lege kantoren tijdelijk te laten bewonen.
Mensen die huren op basis van de Leegstandswet hebben minder rechten dan reguliere huurders. Volgens de Leegstandswet moet een huurder vertrekken zodra de huurtermijn voorbij is.
Huiseigenaren en banken hebben daardoor meer zekerheid dat ze het pand leeg kunnen opleveren bij verkoop.
Prima toch, het staat jij vrij om het al dan niet te huren?quote:Op vrijdag 13 juli 2012 16:50 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Zo zagen we nog meer poten onder de huurdersrechten uit, ik ben benieuwd wanneer WBV's hun te koop staande woningen ook onder de leegstandswet gaan verhuren zodat ze huurders er ten allertijde uit kunnen donderen.
ja die marktbeïnvloeding van de overheid moet stoppenquote:Op vrijdag 13 juli 2012 17:31 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
Prima toch, het staat jij vrij om het al dan niet te huren?
Huurders hebben toch alle vrijheid en panden voor het uitkiezen (begrijp ik altijd uit deze topicreeks)? Dan mogen de verhuurdersrechten/verplichtingen ook wel een beetje gelijk komen te liggen aan de huurdersrechten/verplichtingen.
Zoals in de rest van de wereld, zou ik zeggen.
Ik zou het nooit huren met de rechten die je in zo'n huis hebt. Het meest kwalijk vind ik dat dit kabinet de huurder ziet als degene die de koper uit de zorgen helpt. Daarbij is dit een maatregel die zorgt dat de koper langer de tijd neemt om met de prijs te zakken. Na de kredietexplosie van de afgelopen 15 jaar kán de koper de verkoper niet eens tegemoet komen en moet de eerste stap van de verkoper komen. Hiermee gaat de markt verder op slot.quote:Op vrijdag 13 juli 2012 17:31 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
Prima toch, het staat jij vrij om het al dan niet te huren?
Dat zeg je vanuit je Nederlandse bril, vanuit 'verworven rechten'. In de rest van de wereld is het bij einde contract onderhandelen over verlengen (werkt twee kanten op, overigens), of wegwezen. Wil je die onzekerheid niet, dan koop je (als je dat kan en wil), ben je baas in eigen huis (misschien bedoel je dat wel).quote:Op vrijdag 13 juli 2012 18:15 schreef j_du_pee het volgende:
[..]
Ik zou het nooit huren met de rechten die je in zo'n huis hebt. Het meest kwalijk vind ik dat dit kabinet de huurder ziet als degene die de koper uit de zorgen helpt. Daarbij is dit een maatregel die zorgt dat de koper langer de tijd neemt om met de prijs te zakken. Na de kredietexplosie van de afgelopen 15 jaar kán de koper de verkoper niet eens tegemoet komen en moet de eerste stap van de verkoper komen. Hiermee gaat de markt verder op slot.
De rechten van de eigenaar zijn zojuist uitgebreid. Zijn verworven recht is dat zijn woning 'onverkoopbaar' is. Hij vraagt teveel en de overheid steunt hem om dat te blijven geloven.quote:Op vrijdag 13 juli 2012 18:21 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
Dat zeg je vanuit je Nederlandse bril, vanuit 'verworven rechten'. In de rest van de wereld is het bij einde contract onderhandelen over verlengen (werkt twee kanten op, overigens), of wegwezen. Wil je die onzekerheid niet, dan koop je (als je dat kan en wil), ben je baas in eigen huis (misschien bedoel je dat wel).
Waarom is huur daarin in Nederland anders dan bij huur van om het even welk ander goed? Waarom wordt bij onroerend goed het recht van de eigenaar onevenredig ingeperkt?
Zelfs als dat zo is, is dat zijn goed recht.quote:Op vrijdag 13 juli 2012 18:33 schreef j_du_pee het volgende:
[..]
De rechten van de eigenaar zijn zojuist uitgebreid. Zijn verworven recht is dat zijn woning 'onverkoopbaar' is. Hij vraagt teveel en de overheid steunt hem om dat te blijven geloven.
quote:Waarom is huur daarin in Nederland anders dan bij huur van om het even welk ander goed? Waarom wordt bij onroerend goed het recht van de eigenaar onevenredig ingeperkt?
Het antwoord op je vraag is dat wij in onze grondwet hebben staan dat iedereen recht op een woning heeft.quote:Op vrijdag 13 juli 2012 18:34 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
Zelfs als dat zo is, is dat zijn goed recht.
Zoals een huurder zijn recht is om het dan niet te huren, en een koper om het niet te kopen voor die prijs.
Maar, geef eens antwoord op mijn vraag als je wil?
De overheid moet eens ophouden met alles te willen subsidiërenquote:Op vrijdag 13 juli 2012 18:38 schreef j_du_pee het volgende:
[..]
Het antwoord op je vraag is dat wij in onze grondwet hebben staan dat iedereen recht op een woning heeft.
Het is het goed recht van de verkoper in een te hoge prijs te blijven geloven. Ik vind alleen niet dat ik daaraan moet bijdragen in de vorm van subsidie (HRA) op een onverkochte woning, of om een uitzonderingspositie te creëren bij de verhuur van die woning.
wmb 0.0 subsidie in bakstenen, 0.0 garantstellingen en 0.0 leningen door de overheid. Alleen diegene die zonder subsidie geen dak kan huren wordt gesteund.quote:Op vrijdag 13 juli 2012 18:42 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
De overheid moet eens ophouden met alles te willen subsidiëren
Nou ken ik de grondwet niet van buiten, maar waar staat dat dan in de grondwet? En staat daar ook in dat de eigenaar daartoe in zijn eigenaarsrechten beknot moet worden, op een andere wijze dan elk ander goed?quote:Op vrijdag 13 juli 2012 18:38 schreef j_du_pee het volgende:
[..]
Het antwoord op je vraag is dat wij in onze grondwet hebben staan dat iedereen recht op een woning heeft.
Die hele verhuurbeperkingen zijn juist de uitzondering, imho.quote:Het is het goed recht van de verkoper in een te hoge prijs te blijven geloven. Ik vind alleen niet dat ik daaraan moet bijdragen in de vorm van subsidie (HRA) op een onverkochte woning, of om een uitzonderingspositie te creëren bij de verhuur van die woning.
Eens met het laatste stuk overigens.quote:Op vrijdag 13 juli 2012 18:51 schreef j_du_pee het volgende:
[..]
wmb 0.0 subsidie in bakstenen, 0.0 garantstellingen en 0.0 leningen door de overheid. Alleen diegene die zonder subsidie geen dak kan huren wordt gesteund.
Precieze artikel weet ik ook niet, kun je vast googlen. Het recht op wonen maakt het verschil tussen alle andere zaken die je kunt huren.quote:Op vrijdag 13 juli 2012 18:52 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
Nou ken ik de grondwet niet van buiten, maar waar staat dat dan in de grondwet? En staat daar ook in dat de eigenaar daartoe in zijn eigenaarsrechten beknot moet worden, op een andere wijze dan elk ander goed?
Goed het is een teruggaaf. Maar wel voorbehouden aan degenen die een schuld hebben (houden) bij het kopen van een woning. Ik betaal als huurder vrije sector dat feestje, of je het een subsidie wilt noemen of niet.quote:Ja, ik zou ook liever niet meer belasting betalen dan het voordeel wat ik persoonlijk uit algemene voorzieningen trek (nihil dus). De laatste keer dat ik in de wet inkomtenbelasting keek was overigens HRA nog steeds een teruggaaf van reeds door die belastingplichtige afgedragen belasting. Anders dan een subsidie bijvoorbeeld.
Het is geen kwestie van willen. De koopprijzen zijn gekoppeld aan wat we maximaal kunnen lenen. Tussen '90 en '05 is dat enorm toegenomen en nu gaat dat weer enorm afnemen. Men is hooguit geneigd iets meer te gokken in een opgaande markt, maar het is geneuzel in de kantlijn t.o.v. beschikbaarheid van krediet.quote:Uiteindelijk is dit geen kwestie van een woonrecht, maar een kwestie van de prijs die sommigen daarvoor niet willen betalen, imho (elke keer komt de discussie hier daar op neer). Let wel, dat is fair. Gewoon genoegen nemen met wat je wel kunt en wil betalen dan.
Ik doel op HRA, NHG en startersleningen.quote:Op vrijdag 13 juli 2012 18:56 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
De eerste drie weet ik niet niet helemaal waar je contreet op doelt.
Dat heb ik geprobeerd alvorens de vraag te stellen, maar ik kon het niet vinden.quote:Op vrijdag 13 juli 2012 18:59 schreef j_du_pee het volgende:
[..]
Precieze artikel weet ik ook niet, kun je vast googlen. Het recht op wonen maakt het verschil tussen alle andere zaken die je kunt huren.
Oneens, zoals al vaak betoogd. Los daarvan is jouw woning ook gefinancieerd met een fiscaal aftrekbare rente. En bovendien ook het onderhoud en wordt het fiscaal afgeschreven.quote:Goed het is een teruggaaf. Maar wel voorbehouden aan degenen die een schuld hebben (houden) bij het kopen van een woning. Ik betaal als huurder vrije sector dat feestje, of je het een subsidie wilt noemen of niet.
Ik ken(de) eerlijk gezegd niet zoveel mensen die zeggen, ik kan dit bedrag lenen, dus dit bedrag besteed ik. Los daarvan denk ik dat de beperking (lees: totale betutteling) van de leennormen zijn doorgeslagen, en dat die eerder verrruimd zullen worden ipv verkleind.quote:Het is geen kwestie van willen. De koopprijzen zijn gekoppeld aan wat we maximaal kunnen lenen. Tussen '90 en '05 is dat enorm toegenomen en nu gaat dat weer enorm afnemen. Men is hooguit geneigd iets meer te gokken in een opgaande markt, maar het is geneuzel in de kantlijn t.o.v. beschikbaarheid van krediet.
Starterleningen eens.quote:Op vrijdag 13 juli 2012 19:00 schreef j_du_pee het volgende:
[..]
Ik doel op HRA, NHG en startersleningen.
edit: NHG heeft een potje van 800MIO ofzo om garant te staan voor 1000MIA. De belastingbetaler is achtervang. Vandaar dat NHG ook mee kan liften op AAA status NL. Vooralsnog.
Van mij mogen we die fiscale voordelen van de vrije sector huurder tegelijk met de voordelen van de HRA afschaffen. Ik weet wel wie de meeste schade lijdt. Het gaat er niet om dat ik geen nettobetaler wil zijn, ik wil geen nettobetaler zijn voor mensen die het niet nodig hebben en voor het instand houden van een schuld die ons land naar de klote gaat helpen.quote:Op vrijdag 13 juli 2012 19:06 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
Dat heb ik geprobeerd alvorens de vraag te stellen, maar ik kon het niet vinden.
[..]
Oneens, zoals al vaak betoogd. Los daarvan is jouw woning ook gefinancieerd met een fiscaal aftrekbare rente. En bovendien ook het onderhoud en wordt het fiscaal afgeschreven.
Los daarvan, als netto belastingbetaler betaal ik ook vanalles voor anderen. Zullen we dat dan svp ook afschaffen?
[..]
Ik ken(de) eerlijk gezegd niet zoveel mensen die zeggen, ik kan dit bedrag lenen, dus dit bedrag besteed ik. Los daarvan denk ik dat de beperking (lees: totale betutteling) van de leennormen zijn doorgeslagen, en dat die eerder verrruimd zullen worden ipv verkleind.
Een veel belangrijkere reden is speculatie. Als je denkt dat je morgen iets goedkoper kunt kopen, stel je het uit. Terecht. Ook dat keert wel weer eens hoor. Dat werkt twee kanten op, en zo bizar veel alternatieven zijn er niet (en qua huur, zoals ook door o.a. S&P geconstateerd, zullen het er met de huidige regelgeving eerder minder dan meer worden).
Ja, als je HRA afschaft, zul je de investeerders faciliteiten ook moeten afschaffen, anders krijg je pas echt een opgefokte speculatieve en onbetaalbare woningmarkt, zoals nagenoeg elke internationale markt je duidelijk maakt (zeker in combinatie met een koopkrachtig land en capaciteitsbeperkingen).quote:Op vrijdag 13 juli 2012 19:13 schreef j_du_pee het volgende:
[..]
Van mij mogen we die fiscale voordelen van de vrije sector huurder tegelijk met de voordelen van de HRA afschaffen. Ik weet wel wie de meeste schade lijdt. Het gaat er niet om dat ik geen nettobetaler wil zijn, ik wil geen nettobetaler zijn voor mensen die het niet nodig hebben en voor het instand houden van een schuld die ons land naar de klote gaat helpen.
Misschien culturele verschillen danquote:Volgens mij is vrij standaard dat mensen kijken hoeveel ze kunnen lenen en daarna op funda gaan kijken wat ze daarbij kunnen vinden. Maar kan zijn dat iedereen die ik ken anders is dan de norm.
Dat is waar, internationaal wordt nagenoeg altijd een inbreng van eigen geld van 10%-20% geeist. Daar staat tegenover dat ze makkelijker staan ten opzichte van inkomen, en dat ze ook wat doeltreffender omgaan met inschatten van toekomst perspectief etc.quote:De leennormen zijn internationaal gezien compleet absurd. In de meeste landen kun je misschien 90% van de executie waarde lenen. De enige reden dat banken hier meer durven uitlenen is omdat de NHG borg staat. Ik vind het prima om de 'betutteling' los te laten, maar dan wel tegelijk met de borgstelling van de staat.
Time will tell. En als je goed zit, en niet op een schopstoel zit, kun je ook prima rondkijken.quote:De huidige neergaande trend gaat zeker weer keren. We hebben echter nog een flinke weg te gaan. We zitten nu op ruim 7 modale inkomens voor een gemiddeld huis. Bij 5 ga ik rondkijken. Ik geef het nog 3 jaar omlaag, een consolidatie van 7 jaar en dan een groei van 7 jaar, voor de volgende dip.
20 jaar geleden kostte een gemiddeld huis ongeveer 3,9 mediane jaarsalarissen...quote:Op vrijdag 13 juli 2012 19:26 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
Time will tell. En als je goed zit, en niet op een schopstoel zit, kun je ook prima rondkijken.
Ik vond huizen 20 jaar geleden ook bezopen duur. Ach, zijn ze ooit als goedkoop ervaren dan?
Alles wat de overheid regelt is subsidie , gewoon stoppen met de bemoeizuchtquote:Op vrijdag 13 juli 2012 19:00 schreef j_du_pee het volgende:
[..]
Ik doel op HRA, NHG en startersleningen.
edit: NHG heeft een potje van 800MIO ofzo om garant te staan voor 1000MIA. De belastingbetaler is achtervang. Vandaar dat NHG ook mee kan liften op AAA status NL. Vooralsnog.
Bedoel je dan een mediaan jaarsalaris, of een mediaan gezinsinkomen, want dat laatste is veel harder dan het eerste gestegen in de afgelopen 20 jaar?quote:Op vrijdag 13 juli 2012 19:39 schreef j_du_pee het volgende:
[..]
20 jaar geleden kostte een gemiddeld huis ongeveer 3,9 mediane jaarsalarissen...
Ik vrees dat het gewoon verstandiger is om bij een hele hoge rente in te stappen. Dan kunnen je maandlasten alleen omlaag en je woningwaarde alleen omhoog. Nu is het omgekeerd.
ik had toen een huis en was met 8,75% gedurende 5 jaar erg gelukkig, mijn huis was nog slechts 70 % van de aankoopwaarde, maar dat maakte me niet uitquote:Op vrijdag 13 juli 2012 19:44 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
Bedoel je dan een mediaan jaarsalaris, of een mediaan gezinsinkomen, want dat laatste is veel harder dan het eerste gestegen in de afgelopen 20 jaar?
Ja, ws. wel, achteraf was eind '70/begin '80 een perfect moment, maar wie durfde toen met 12+%?
En ik zie de rente niet echt hard stijgen komende tijd, in tegendeel.
Het gezinsinkomen is iets harder gestegen, niet veel. Het werk in de huishouding is overigens wel constant gebleven in die tijd.quote:Op vrijdag 13 juli 2012 19:44 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
Bedoel je dan een mediaan jaarsalaris, of een mediaan gezinsinkomen, want dat laatste is veel harder dan het eerste gestegen in de afgelopen 20 jaar?
Ja, ws. wel, achteraf was eind '70/begin '80 een perfect moment, maar wie durfde toen met 12+%?
En ik zie de rente niet echt hard stijgen komende tijd, in tegendeel.
Is het aantal gezinnen met twee inkomens niet sterk gestegen dan?quote:Op vrijdag 13 juli 2012 19:48 schreef j_du_pee het volgende:
[..]
Het gezinsinkomen is iets harder gestegen, niet veel. Het werk in de huishouding is overigens wel constant gebleven in die tijd.
Ik zat iets later, toen verkocht (zocht toch wat anders), maar zat in 2000/2001 gehuurd (particulier natuurlijk), toen de prjisstijging een percent of 20 (!) in een jaar was. Toen heb ik wel geleerd dat je het nooit perfect doet, maar op een gegeven moment (financiele) vastigheid ook wel fijn was. Wonen is gewoon geen speculatieobject.quote:Tussen '82 en '92 zat je goed qua instapmoment. Ik ga het durven hoor, ik durfde in 2006 ook te gaan huren
We'll seequote:eens dat de rente eerst gaat zakken. Deflatie eerst, dan instappen, dan inflatie.
Het aantal tweeverdieners is sindsdien niet hard gestegen nee. Grootste stijging was al voor die tijd. Rond het millenium zijn de prijzen geëxlplodeerd door de euro. De lonen echter ook. De enige juiste manier om de betaalbaarheid van woningen te meten is door de inkomens af te zetten tegen de prijzen. Die verhouding is tussen '93 en '99 compleet uit het lood geslagen. En dat komt door deregulering van de banken en de opkomst van derivaten en securitisatie.quote:Op vrijdag 13 juli 2012 20:07 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
Is het aantal gezinnen met twee inkomens niet sterk gestegen dan?
[..]
Ik zat iets later, toen verkocht (zocht toch wat anders), maar zat in 2000/2001 gehuurd (particulier natuurlijk), toen de prjisstijging een percent of 20 (!) in een jaar was. Toen heb ik wel geleerd dat je het nooit perfect doet, maar op een gegeven moment (financiele) vastigheid ook wel fijn was. Wonen is gewoon geen speculatieobject.
Waarom is volgens jou eigenlijk de markt vooral rond het millenium zo ge-explodeerd?
Bijzonder, o.a. deze berichten schijnen wat anders te suggeren. Ook mijn ervaring, maar wellicht dat mijn omgeving in de jaren 90/00 allemaal twee inkomens kregen, net zoals jouw omgeving uitgeeft navenant ze kunnen lenenquote:Op vrijdag 13 juli 2012 20:14 schreef j_du_pee het volgende:
[..]
Het aantal tweeverdieners is sindsdien niet hard gestegen nee. Grootste stijging was al voor die tijd. Rond het millenium zijn de prijzen geëxlplodeerd door de euro. De lonen echter ook. De enige juiste manier om de betaalbaarheid van woningen te meten is door de inkomens af te zetten tegen de prijzen. Die verhouding is tussen '93 en '99 compleet uit het lood geslagen. En dat komt door deregulering van de banken en de opkomst van derivaten en securitisatie.
Hele mooie grafiek hierbij vind je hier: http://www.ftm.nl/original/orwell-op-de-woningmarkt.aspx (grafiek 2)
Ik zie een woning ook niet als speculatie-object, maar nu hele volksstammen voor mij dat wel gedaan hebben wacht ik even voor ik de markt betreed.
Gezinsinkomens zijn niet zo hard gestegen. De mate waarin starters van de gevestigde orde een tweede inkomen mochten meetellen bij de hypotheekaanvraag wel.quote:Op vrijdag 13 juli 2012 20:30 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
Bijzonder, o.a. deze berichten schijnen wat anders te suggeren. Ook mijn ervaring, maar wellicht dat mijn omgeving in de jaren 90/00 allemaal twee inkomens kregen, net zoals jouw omgeving uitgeeft navenant ze kunnen lenen
http://www.trouw.nl/tr/nl(...)tweeverdieners.dhtml
http://www.cbs.nl/nl-NL/m(...)011/2011-3291-wm.htm
Ik kon zo 1-2-3 geen duidelijk grafiekje vinden. Ik hou er toch maar op dat sinds medio jaren '90 de gezinsinkomens harder gegroeid zijn dan modale inkomens, zeker in absolute zin, en dat dit ook een substantiele invloed had op de bestedingsmacht.
Overigens is de mate van het inkomen dat men aan wonen wenst te besteden ook aan trends onderhevig hoor. Ook die verhouding is stevig veranderd in die jaren - wonen als trend. In het buitenland liggen die verhoudingen ook anders als hier. Trends veranderen doorlopend trouwens.
Fluctaties van prijzen zijn van alle tijden, niet van de euro jaren specifiek, dat geloof ik ook.quote:Op vrijdag 13 juli 2012 20:14 schreef j_du_pee het volgende:
edit: mocht je overigens denken dat de euro mede veroorzaker is van de bubble, raad ik je aan eens te kijken naar de prijzen in Engeland. Zij zijn in de Pond gebleven en daar zie je het zelfde patroon op de markt als hier http://www.housepricecrash.co.uk/
Kun je cijfermatig onderboiuwen dat gezinsinkomen niet zo hard gestegen hebben, want als het aantal tweeverdieners explosief stijgt denk ik toch wel dat het gezinsinkomen aanmerkelijk gestegen is.quote:Op vrijdag 13 juli 2012 20:36 schreef j_du_pee het volgende:
[..]
Gezinsinkomens zijn niet zo hard gestegen. De mate waarin starters van de gevestigde orde een tweede inkomen mochten meetellen bij de hypotheekaanvraag wel.
Trends veranderen absoluut. Afgelopen kwartaal zijn er meer mensen vrije sector gaan huren dan er gekocht hebben. Als niemand meer wil kopen sla ik toe.
CBS gaat niet zover terug: http://statline.cbs.nl/St(...)=G3,T&STB=G1,G2&VW=Tquote:Op vrijdag 13 juli 2012 20:39 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
Kun je cijfermatig onderboiuwen dat gezinsinkomen niet zo hard gestegen hebben, want als het aantal tweeverdieners explosief stijgt denk ik toch wel dat het gezinsinkomen aanmerkelijk gestegen is.
Wat was het modaal inkomen en gezinsinkomen in 1995 bijvoorbeeld vs. 2005?
Ik kon die cijfers zo niet vinden.
Ik heb eerder het idee dat helemaal niemand de bodem probeert te timen, behalve hier op FOK!.quote:Op vrijdag 13 juli 2012 20:39 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
Kun je cijfermatig onderboiuwen dat gezinsinkomen niet zo hard gestegen hebben, want als het aantal tweeverdieners explosief stijgt denk ik toch wel dat het gezinsinkomen aanmerkelijk gestegen is.
Wat was het modaal inkomen en gezinsinkomen in 1995 bijvoorbeeld vs. 2005?
Ik kon die cijfers zo niet vinden.
Ik geloof dat de meesten die vrije sector zitten wel graag willen kopen hoor, en minimaal tot zekere hoogte ook kunnen kopen. Maar iedereen probeert de bodem te timen. Tricky business
De bubble zie je terug in de verhouding inkomen/huizenprijs. We hebben nog 87% weiland in dit land en de huizenprijzen waren op zijn hoogst bij de laagste schaarste. De bubble hangt af van krediet en niets anders.quote:Op vrijdag 13 juli 2012 20:38 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
Fluctaties van prijzen zijn van alle tijden, niet van de euro jaren specifiek, dat geloof ik ook.
Die 'bubble' zie ik overigens ook niet zo hoor. Zaken worden duurder, zaken worden goedkoper, maar anders dan een hoop andere zaken zijn er qua woonvesting niet zoveel alternatieven die goedkoper zijn, of die je even snel voor elkaar kunt (of wilt) inwisselen.
Ja, verhuizen naar okkiwokkstan, maar weinigen die genoeg kloten, optisme en doorzettingsvermogen hebben daarvoor, en veel komen op hangende pootjes weer terug in dit landje (wel met wat meer kennis van de zegeningen hier, alsook de beperkingen).
DIe verhouding is vrij netjes vergeleken in international verhouding, zoals eens eerder in deze topic reeks is aangetoond. Zeker als je het relateert aan gezinsinkomen, met onze hoge participatiegraad en lage werkloosheid.quote:Op vrijdag 13 juli 2012 20:44 schreef j_du_pee het volgende:
[..]
De bubble zie je terug in de verhouding inkomen/huizenprijs. We hebben nog 87% weiland in dit land en de huizenprijzen waren op zijn hoogst bij de laagste schaarste. De bubble hangt af van krediet en niets anders.
Nou ja, op een forum is dat ook handiger dan IRL, met een gezin enzo.quote:Op vrijdag 13 juli 2012 20:43 schreef LXIV het volgende:
[..]
Ik heb eerder het idee dat helemaal niemand de bodem probeert te timen, behalve hier op FOK!.
Nog los van het praktische zijn de meeste mensen IRL zich helemaal niet bewust van deze discussie. Ze kopen wel of niet omdat ze wel of niet genoeg geld van de bank krijgen. Dat is hun criterium.quote:Op vrijdag 13 juli 2012 20:56 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
Nou ja, op een forum is dat ook handiger dan IRL, met een gezin enzo.
Het is deel 203quote:Op vrijdag 13 juli 2012 20:55 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
DIe verhouding is vrij netjes vergeleken in international verhouding, zoals eens eerder in deze topic reeks is aangetoond. Zeker als je het relateert aan gezinsinkomen, met onze hoge participatiegraad en lage werkloosheid.
Nogmaals, ik zie die bubble en ontploffende markten niet zo. Misschien omdat ik iets andere prijzen voor wonen gewend ben elders, dat zou kunnen.
Ik ben trouwens even aan het spelen met die CBS database. Zit toch meer in dan ik dacht
(of is volgens jou inkomen toch niet relevant, begrijp ik dat goed?)
De explosie van de prijzen zat daarvoor. Daarna moesten we meer werken inderdaad.quote:Op vrijdag 13 juli 2012 21:06 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
Echter ik denk dat de echte explosie in de jaren daarvoor zat.
Misschien zit ik dan gewoon in de verkeerde hoek. Hier stellen mensen een budget wat ze kunnen en willen dragen, en handelen navenant (lees: zoeken een woning naar die mogelijkheden). Ik zou zelf geeneens weten wat ik max. had kunnen lenen, want nog nooit gevraagd. Gewoon dat is het bedrag wat ik nodig heb, dit is jullie percentage, kan er wat vanaf, of moet ik iemand anders vragen?quote:Op vrijdag 13 juli 2012 21:01 schreef LXIV het volgende:
[..]
Nog los van het praktische zijn de meeste mensen IRL zich helemaal niet bewust van deze discussie. Ze kopen wel of niet omdat ze wel of niet genoeg geld van de bank krijgen. Dat is hun criterium.
PS: Mijn baanzekerheid (voor de komende 3 jaar iig) is weer veilig gesteld. Dus nu moet ik denken of ik tussen september en december van dit jaar nog ga kopen (voor de levenslange HRA) of dat ik nog rustig afwacht.
Huh? Jij zegt zelf dat het enkel alleen van het te verstrekken krediet afhankelijk is?quote:Op vrijdag 13 juli 2012 21:08 schreef j_du_pee het volgende:
[..]
Het is deel 203Zal best dat jij vind dat dat is aangetoond, waarschijnlijk is ook het tegendeel aangetoond. Beiden zeggen op dit moment helemaal niets zonder bron.
Als een monster te groot is zie je hem niet meer.
Inkomen versus prijs zegt alles, jouw opmerking over inkomen dat niet relevant is kan ik geheel niet plaatsen.
Ik heb in die jaren daarvoor anders al mijn collega's een tweede gezinsinkomen zien krijgen - vaak nog bij dezelfde werkgever zelfs, want die zat verlegen om mensen.quote:Op vrijdag 13 juli 2012 21:09 schreef j_du_pee het volgende:
[..]
De explosie van de prijzen zat daarvoor. Daarna moesten we meer werken inderdaad.
De meeste mensen in mijn hoek (die nog kopen moeten) zitten toch wel op het vlak of ze überhaubt iets kunnen kopen of niet.quote:Op vrijdag 13 juli 2012 21:11 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
Misschien zit ik dan gewoon in de verkeerde hoek. Hier stellen mensen een budget wat ze kunnen en willen dragen, en handelen navenant (lees: zoeken een woning naar die mogelijkheden). Ik zou zelf geeneens weten wat ik max. had kunnen lenen, want nog nooit gevraagd. Gewoon dat is het bedrag wat ik nodig heb, dit is jullie percentage, kan er wat vanaf, of moet ik iemand anders vragen?
Nee, natuurlijk niet. Sowieso is het max 30 jaar, maar dat is goed genoeg. En als het wordt afgebouwd zal dat toch geleidelijk gaan. En het werken is inderdaad in de buurt. Nog meer bij jou in de buurt dan bij mij (voor zover mogelijk).quote:PS: mooi, dat in de buurt?Levenslange (garantie op) HRA bestaat niet he, zelfs als dat de wet IB 2013 wordt, is er geen garantie dat het in 2014 niet anders is.
De verhouding tussen inkomen en prijs zegt hoe duur een huis is, de beschikbaarheid van krediet veroorzaakt die beweging.quote:Op vrijdag 13 juli 2012 21:13 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
Huh? Jij zegt zelf dat het enkel alleen van het te verstrekken krediet afhankelijk is?
Tsja, zou fijn zijn als er een linkje van CBS beschikbaar was. De mensen die toen meer gingen werken hadden al een huis. Het zijn degenen na 2000 die de boete betalen en meer MOETEN werken. Toen was extra werk nog extra inkomsten. Nu een voorwaarde om een woning te krijgen.quote:[..]
Ik heb in die jaren daarvoor anders al mijn collega's een tweede gezinsinkomen zien krijgen - vaak nog bij dezelfde werkgever zelfs, want die zat verlegen om mensen.
Eerlijk: ze kunnen altijd wat kopen, maar misschien niet wat ze idealiter zouden willen.quote:Op vrijdag 13 juli 2012 21:16 schreef LXIV het volgende:
[..]
De meeste mensen in mijn hoek (die nog kopen moeten) zitten toch wel op het vlak of ze überhaubt iets kunnen kopen of niet.
Het is allemaal een kippe-eindje, da's zo. Maar mooi voor je!quote:Nee, natuurlijk niet. Sowieso is het max 30 jaar, maar dat is goed genoeg. En als het wordt afgebouwd zal dat toch geleidelijk gaan. En het werken is inderdaad in de buurt. Nog meer bij jou in de buurt dan bij mij (voor zover mogelijk).
Dat is echt tekenend voor de financiële sector hoor. Het gros moet het doen van zo'n 1500/2000 euro p/m netto. Die krijgen er echt niet zomaar een gezinsinkomen bij per maand.quote:Op vrijdag 13 juli 2012 21:13 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
Huh? Jij zegt zelf dat het enkel alleen van het te verstrekken krediet afhankelijk is?
[..]
Ik heb in die jaren daarvoor anders al mijn collega's een tweede gezinsinkomen zien krijgen - vaak nog bij dezelfde werkgever zelfs, want die zat verlegen om mensen.
Neen. Huizen zijn te duur geworden en nu kunnen hoog opgeleiden met inzet van hun carriereperspectieven net genoeg lenen voor een afgetrapt flatje in een shit buurt. Met starterslening. This shit won't last.quote:Op vrijdag 13 juli 2012 21:19 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
Eerlijk: ze kunnen altijd wat kopen, maar misschien niet wat ze idealiter zouden willen.
En misschien zijn ze ook wel blijer waar ze nu zitten of blijer met huren. Keuzes.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |