Ja want elders is het zoveel beterquote:Op dinsdag 3 juli 2012 13:32 schreef Poekieman het volgende:
Dacht ik laatst nog even bij m'n Visa kaart te gaan sparen, want die gaf 2.75% credit rente.
Blijkt die per 1-juli naar 2.6% te zijn gegaan.
Dus maar een Argenta rekening aanvraag gedaan.
Maar ook 2.8% is natuurlijk extreem weinig, met dank aan de ECB.
En zeker met 1.2% vermogensbelasting.
Het wordt echt tijd elders te gaan wonen.
Is wel een beetje treurig als je het vergelijkt met LPBquote:Op dinsdag 3 juli 2012 20:26 schreef Cottleston-Pie het volgende:
Vanaf vandaag een nieuwe depositotermijn bij MoneYou in het assortiment. 1 jaar vast, de rente is momenteel 2,85%.
Maar goed dat ik het daar weggehaald heb. Waarom krijg ik die rentewijzigingen van MY trouwens niet op de mail?quote:Op woensdag 4 juli 2012 12:23 schreef N.I.M.B.Y. het volgende:
Beste heer N.I.M.B.Y.,
We willen je graag vooraf informeren over de komende rentewijziging per 6 juli 2012.
De volgende spaarrentes worden per 6 juli aanstaande verlaagd:
De rente van de MoneYou Spaarrekening wordt verlaagd van 2,70% naar 2,65%.
De rente van de MoneYou Kwartaal Spaarrekening wordt verlaagd van 2,70% naar 2,65%.
De basisrente wordt 2,15% en de bonusrente blijft ongewijzigd 0,50%.
verdorie en de fiscus maar doen alsof ik 4 % rendement maak over mijn spaargeld
Even inloggen dan op wijzigen gegevens klikken E-mail alerts selecteren en vakjes aanvinkenquote:Op woensdag 4 juli 2012 12:42 schreef leolinedance het volgende:
[..]
Waarom krijg ik die rentewijzigingen van MY trouwens niet op de mail?
Krijg hem net binnenquote:Op woensdag 4 juli 2012 13:29 schreef N.I.M.B.Y. het volgende:
[..]
Even inloggen dan op wijzigen gegevens klikken E-mail alerts selecteren en vakjes aanvinken
quote:
Ah kom op man, waarom nóg lager....echt ongelooflijk irritant. Ze mogen dat 'vermogensbelasting' tarief inderdaad wel flink verlagen, van 4% naar 1.75% zou acceptabel zijn. Het spaargeld staat nu gewoon weg te rottenquote:Op woensdag 4 juli 2012 12:23 schreef N.I.M.B.Y. het volgende:
Beste heer N.I.M.B.Y.,
We willen je graag vooraf informeren over de komende rentewijziging per 6 juli 2012.
De volgende spaarrentes worden per 6 juli aanstaande verlaagd:
De rente van de MoneYou Spaarrekening wordt verlaagd van 2,70% naar 2,65%.
De rente van de MoneYou Kwartaal Spaarrekening wordt verlaagd van 2,70% naar 2,65%.
De basisrente wordt 2,15% en de bonusrente blijft ongewijzigd 0,50%.
verdorie en de fiscus maar doen alsof ik 4 % rendement maak over mijn spaargeld
Ik ben het overschot boven de 20k noodgedwongen in linkse hobbyfondsen gaan stoppen zoals bijv. Robeco en ASN die aanbieden, dan heb je in 2012 nog 0,7% heffingskorting en 1,2% vrijstelling vermogensrendementsheffing box 3. Meer dan 20k (single) of 48k (samen) nu gespaard hebben is inderdaad een waste of money.quote:Op dinsdag 3 juli 2012 13:32 schreef Poekieman het volgende:
Dacht ik laatst nog even bij m'n Visa kaart te gaan sparen, want die gaf 2.75% credit rente.
Blijkt die per 1-juli naar 2.6% te zijn gegaan.
Dus maar een Argenta rekening aanvraag gedaan.
Maar ook 2.8% is natuurlijk extreem weinig, met dank aan de ECB.
En zeker met 1.2% vermogensbelasting.
Het wordt echt tijd elders te gaan wonen.
Hoe kan je het weer storten als je het hebt uitgegeven?quote:Op woensdag 4 juli 2012 20:00 schreef CoolStoryBro het volgende:
Ach gewoon je spaargeld boven de 20k in november opnemen en dan (uitgeven), vervolgens stort je het in februari dan weer op je spaarrekening.. Zo ontloop ik al jaren de 1,2% belasting.
De peildatum van 2012 is al geweest, alles wat je nu inlegt telt dus pas mee met de heffingskorting van 2013 welke 0,4% bedraagt.quote:Op woensdag 4 juli 2012 19:57 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Ik ben het overschot boven de 20k noodgedwongen in linkse hobbyfondsen gaan stoppen zoals bijv. Robeco en ASN die aanbieden, dan heb jein 2012 nog 0,7% heffingskorting en 1,2% vrijstelling vermogensrendementsheffing box 3. Meer dan 20k (single) of 48k (samen) nu gespaard hebben is inderdaad een waste of money.
Ah, correct, ik zat nog aan afgelopen jaar te denken.quote:Op woensdag 4 juli 2012 20:08 schreef Wokkel het volgende:
[..]
De peildatum van 2012 is al geweest, alles wat je nu inlegt telt dus pas mee met de heffingskorting van 2013 welke 0,4% bedraagt.
Jullie ook? Of toch gewoon hoogste rente?quote:'Spaarders letten op bestemming spaargeld'
AMSTERDAM - Spaarders denken bewust na over hoe banken met hun spaargeld omgaan.
Volgens een woensdag gepubliceerde enquête van onderzoeksbureau TNS NIPO willen 6 op de 10 spaarders graag weten wat er met hun weggezette centen gebeurt.
Driekwart van de ondervraagden wil dat dit wordt geïnvesteerd in de Nederlandse samenleving.
.
Andere gebieden waarvoor het spaargeld gebruikt mag worden, zijn de financiering van milieuprojecten (53 procent), de verstrekking van de hypotheken (47 procent) en de financiering voor de eigen bedrijfsvoering van de bank (34 procent).
Eigen portemonnee
Toch is de spaarder volgens TNS NIPO geen dief van zijn eigen portemonnee. Slechts 11 procent van de ondervraagden vindt het acceptabel dat een bank een lagere rente dan de maximale rente aanbiedt wanneer er meer wordt geïnvesteerd in duurzame doelen.
''Slechts een klein deel van de spaarders is dus echt ideëel en duurzaam gemotiveerd", merkt onderzoeksdirecteur Adriaan Eecen op.
De bevindingen van TNS NIPO zijn gebaseerd op een enquête onder 2.653 huishoudens.
Gewoon de hoogste rente. Liever een deel van mijn renteopbrengsten stoppen in goede en groene doelen, dan een deel van de marge van een bank (god knows how much) daar naartoe.quote:Op woensdag 4 juli 2012 20:31 schreef elkravo het volgende:
http://www.nu.nl/geldzake(...)mming-spaargeld.html
[..]
Jullie ook? Of toch gewoon hoogste rente?
Ik denk er wel eens over na ja. Maar kies dan toch wel voor de hoogste rente moet ik eerlijk zeggen...quote:Op woensdag 4 juli 2012 20:31 schreef elkravo het volgende:
http://www.nu.nl/geldzake(...)mming-spaargeld.html
[..]
Jullie ook? Of toch gewoon hoogste rente?
quote:Op woensdag 4 juli 2012 20:11 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Ah, correct, ik zat nog aan afgelopen jaar te denken.
0,4 % in 2013 en 0,0% in 2014 als ik het juist heb. Dan ontloop je enkel nog de VRH door deelname aan een groen beleggingsfonds.
Aldus ING: http://www.ing.nl/particu(...)groen-spaardeposito/quote:Op 21 juni 2012 is het wetsvoorstel om de heffingskorting te handhaven op 0,7% in de Tweede Kamer aangenomen. Het wetsvoorstel wordt op 10 juli a.s. aan de Eerste Kamer voorgelegd. Daarna is definitief duidelijk of de heffingskorting gehandhaafd blijft op 0,7% en daarmee de eerder aangekondigde afbouw gestaakt wordt.
Die 0,7% heffingskorting zal over het geinvesteerde bedrag gaan: 0,7% * 10k dus. Oftewel die 0,7% kan je bij 1,2% optellen tot 1,9%.quote:Op woensdag 4 juli 2012 23:12 schreef leolinedance het volgende:
Die 0,7% heffingskorting, hoe bereken ik daarmee mijn voordeel?
Stel ik betaal op jaarbasis 15k belasting. Ik heb 10k geïnvesteerd in een groenfonds. Wat is nou mijn voordeel? 15k * 0,7%= 105 euro per jaar? Samen met een besparing van 1,2% vrh (=120 euro) én naar het schijnt een hoger rendement dan de banken op het moment dus nog niet zo'n gek plan!
Aha. Dat maakt het helemaal interessant.quote:Op donderdag 5 juli 2012 06:40 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
Die 0,7% heffingskorting zal over het geinvesteerde bedrag gaan: 0,7% * 10k dus. Oftewel die 0,7% kan je bij 1,2% optellen tot 1,9%.
Excuus dat ik dit uitstapje inluidde; ASN Bank heeft wel een rekening voor optimaalsparen waarbij het deel dat niet in fondsen wordt geïnvesteerd 2,5% rente oplevert, natuurlijk levert dat geen fiscaal voordeel op van 1.9%, maar je bent daar ook geen aanschafkosten en verkoopkosten voor de transacties in beleggingsfondsen kwijt.quote:Op donderdag 5 juli 2012 06:40 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
Die 0,7% heffingskorting zal over het geinvesteerde bedrag gaan: 0,7% * 10k dus. Oftewel die 0,7% kan je bij 1,2% optellen tot 1,9%.
Maar een groenfonds is geen spaarrekening en hoort niet in dit topic. Als belegging heeft het ook risico's.
http://www.asnbank.nl/index.asp?NID=9400 :quote:[b]Op donderdag 5 juli 2012 08:47 schreef [url=http://forum.fok.nl/user/profile/14945
... of mensen die de VRH willen ontlopen door eind van het jaar fondsen te kopen en begin van het jaar fondsen te verkopen een goed alternatief - beter imho dan een paar duizend euro opnemen en weer storten.
quote:De investeringstermijn van het ASN Groenprojectenfonds is minimaal een halfjaar. Als u nieuwe bedragen inlegt in het fonds, kunt u deze minstens een halfjaar niet opnemen. Deze minimale investeringstermijn heeft tot doel de belangen van de bestaande deelnemers te beschermen. De fiscale voordelen die voor het fonds gelden, kunnen namelijk in het geding komen als deelnemers aan het fonds in een korte periode met substantiële middelen in- en uitstappen.
linkquote:Het betreft het jaarlijks in december vastgestelde rentepercentage dat gelijk is aan het gemiddeld effectief rendement over de maand oktober van het jaar van de openbare lening, uitgegeven door de Staat der Nederlanden en toegelaten tot de notering aan de officiële markt ter beurze van Amsterdam, met een gemiddelde resterende looptijd van 3 tot 5 jaren.
Aldus het verkiezingsprogramma...quote:Sparen is belangrijk. Of het nu is voor de aanschaf van een woning, een lange vakantie, pensioen of voor extra hulp en zorg op de oude dag. De VVD wil dit stimuleren door de belastingvrijstelling voor spaargeld te verhogen naar 35.000 euro.
quote:Op vrijdag 6 juli 2012 11:40 schreef MCH het volgende:
Allemaal VVD stemmen op 12 september
[..]
Aldus het verkiezingsprogramma...
Nice, nu nog het belastingpercentage over spaargeld verlagen en we komen ergensquote:Op vrijdag 6 juli 2012 11:40 schreef MCH het volgende:
Allemaal VVD stemmen op 12 september
[..]
Aldus het verkiezingsprogramma...
Top!quote:Op vrijdag 6 juli 2012 11:40 schreef MCH het volgende:
Allemaal VVD stemmen op 12 september
[..]
Aldus het verkiezingsprogramma...
15k meer belastingvrij levert je hooguit 180 euro op. Ondertussen harken ze aan de andere kant 21 miljard extra bij je weg. Per werkende enkele duizenden euro's. Lijkt me een heel klein sigaartje uit een hele grote eigen doos.quote:Op vrijdag 6 juli 2012 11:40 schreef MCH het volgende:
Allemaal VVD stemmen op 12 september
[..]
Aldus het verkiezingsprogramma...
In ruil voor 1,5% rendementsheffing zeker.quote:Op vrijdag 6 juli 2012 11:40 schreef MCH het volgende:
Allemaal VVD stemmen op 12 september
[..]
Aldus het verkiezingsprogramma...
Zo lang ze mij nog onbelast laten forenzen heb ik geen enkele last van die overige 21 miljard. Daarom is die 180 euro dan ook mooi meegenomenquote:Op vrijdag 6 juli 2012 12:49 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
15k meer belastingvrij levert je hooguit 180 euro op. Ondertussen harken ze aan de andere kant 21 miljard extra bij je weg. Per werkende enkele duizenden euro's. Lijkt me een heel klein sigaartje uit een hele grote eigen doos.
¤35.000 is een leuk bedrag voor een lange vakantie, maar voor een woning, pensioen of extra hulp en zorg op de oude dag stelt ¤35.000 bijna niks voor. Maak er op zijn minst een paar ton van en het gaat de goede kant opquote:Sparen is belangrijk. Of het nu is voor de aanschaf van een woning, een lange vakantie, pensioen of voor extra hulp en zorg op de oude dag. De VVD wil dit stimuleren door de belastingvrijstelling voor spaargeld te verhogen naar 35.000 euro.
Waar moet ik dan precies naar kijken?quote:Op vrijdag 6 juli 2012 11:39 schreef zzzzzzz het volgende:
http://www.iex.nl/Koersen/Obligaties.aspx
Het effectief rendement moet je dan nog zelf uitrekenen.
Ach, het aantal mensen dat 35.000 euro op de spaarrekening heeft staan zal ook niet zo heel groot zijn hoor....quote:Op vrijdag 6 juli 2012 13:52 schreef MrBadGuy het volgende:
[..]
¤35.000 is een leuk bedrag voor een lange vakantie, maar voor een woning, pensioen of extra hulp en zorg op de oude dag stelt ¤35.000 bijna niks voor. Maak er op zijn minst een paar ton van en het gaat de goede kant op
Je moet kijken naar de einddatum van de obligatie, het rentepercentage en de prijs. De nominale waarde is 100.quote:
Wat noem je niet zo heel groot? En ook al zouden het 'slechts' enkele honderduizenden personen zijn, wordt het er dan ineens beter op? Trouwens, niet alleen geld op je spaarrekening valt hier onder.quote:Op vrijdag 6 juli 2012 15:58 schreef Spezza19 het volgende:
[..]
Ach, het aantal mensen dat 35.000 euro op de spaarrekening heeft staan zal ook niet zo heel groot zijn hoor....
Mja, en hoe lang denk jij dat een gemiddelde nederlander er over doet om überhaupt 35.000 euro te sparen?quote:Op vrijdag 6 juli 2012 17:09 schreef MrBadGuy het volgende:
[..]
Wat noem je niet zo heel groot? En ook al zouden het 'slechts' enkele honderduizenden personen zijn, wordt het er dan ineens beter op? Trouwens, niet alleen geld op je spaarrekening valt hier onder.
De VVD noemt sparen belangrijk, bijvoorbeeld voor een huis of voor je pensioen, daar ben ik het helemaal mee eens, maar dan is ¤35.000 nou niet echt substantieel.
Maakt dat wat uit? Als dat lang is, dan mag het wel hoger belast worden? Je punt ontgaat me een beetje.quote:Op vrijdag 6 juli 2012 17:12 schreef Spezza19 het volgende:
[..]
Mja, en hoe lang denk jij dat een gemiddelde nederlander er over doet om überhaupt 35.000 euro te sparen?
Natuurlijk. Elke euro is een euro!quote:Op vrijdag 6 juli 2012 18:34 schreef MCH het volgende:
Ach over dat voornemen van VVD, iedereen die hier post kan wel een echte rasopportunist genoemd worden en zal al een gat in de lucht springen als de rente met een tiende omhoog gaat.
Dan moet je het even opnieuw lezen....quote:Op vrijdag 6 juli 2012 18:17 schreef MrBadGuy het volgende:
[..]
Maakt dat wat uit? Als dat lang is, dan mag het wel hoger belast worden? Je punt ontgaat me een beetje.
En de forensentaks.quote:
Die tax is echt schandalig ja.quote:Op vrijdag 6 juli 2012 21:21 schreef leolinedance het volgende:
[..]
ForensentaksDat zou ons wel 1,5k per jaar kosten...
Het zou mij niks verbazen als er mensen zijn die gaan 'genieten' van een uitkering. Het financiele voordeel van een laag salaris tov. een uitkering is verwaarloosbaar. Met een uitkering + toeslagen + spaargeld + beunen ben je beter af en velen gaan dat risico nemen. En terechtquote:
+1quote:Op vrijdag 6 juli 2012 21:32 schreef leolinedance het volgende:
[..]
Het zou mij niks verbazen als er mensen zijn die gaan 'genieten' van een uitkering. Het financiele voordeel van een laag salaris tov. een uitkering is verwaarloosbaar. Met een uitkering + toeslagen + spaargeld + beunen ben je beter af en velen gaan dat risico nemen. En terecht
¤35.000 reken ik nog lang niet tot de rijken... sparen mag best wel wat lonender worden, in plaats dat het afgestraft wordt (terwijl lenen juist wordt beloond).quote:Op vrijdag 6 juli 2012 19:48 schreef Spezza19 het volgende:
[..]
Dan moet je het even opnieuw lezen....
Sowieso, een verhoging van belastingvrij sparen is vooral weer een voordeel voor de rijken....
Zoals gezegd, er zal maar een klein percentage mensen zijn die hier voordeel uit halen....
Eens, behalve dat lenen wordt beloond. 10k lenen kost je 5 jaar lang 9,4%quote:Op zaterdag 7 juli 2012 02:36 schreef MrBadGuy het volgende:
[..]
¤35.000 reken ik nog lang niet tot de rijken... sparen mag best wel wat lonender worden, in plaats dat het afgestraft wordt (terwijl lenen juist wordt beloond).
De forensentaks is natuurlijk nog wel een gigatisch stuk erger dan dit kleine voordeel, belachelijk plan.
Ik doelde dan ook op de HRA, die niet wordt afgeschaft maar waar nu een extra voorwaarde aan wordt gehangen. Met een hypotheek krijg je een flinke belastingvoordeel, terwijl als je spaart je juist extra belast wordt. Wat mij betreft schaffen ze het belastingvoordeel van een hypotheek volledig af en tegelijkertijd ook het belastingnadeel van sparen (en als de HRA wordt afgeschaft is er ook genoeg mogelijkheid om de IB te verlagen en de forensentaks van de baan te gooien).quote:Op zaterdag 7 juli 2012 03:03 schreef leolinedance het volgende:
[..]
Eens, behalve dat lenen wordt beloond. 10k lenen kost je 5 jaar lang 9,4%![]()
En de aflossingsvrije hypotheek wordt ook aangepakt dmv. afschaffen van de HRA (wat ik een goede zaak vind).
Anadolu klinkt nou niet echt betrouwbaar als ik eerlijk benquote:Op dinsdag 10 juli 2012 11:52 schreef SeLang het volgende:
Zomeractie van Anadolu Bank nog t/m 15 juli, 1 jaar vast tegen 3,25% voor bestaande klanten en 3,20% voor niet-bestaande klanten. Ik ben al klant en mijn MoneYou deposito loopt af dus dat geld gaat Anadolu voor een jaar.
Btw, niet interessant voor jullie maar bij Santander UK (£ rekening) gaat de rente omhoog naar 3,20% op de vrij opneembare rekening. Spaanse bank maar valt onder het Britse garantiestelsel. Het is een promotie rate die maar voor een jaar geldt voor nieuwe rekeningen, maar het leuke bij Santander is dat je voordat het jaar voorbij is gewoon een nieuwe rekening kunt openen waarop je dan weer een hoge rente krijgt. Als ik nu inlog bij Santander dan zie ik mijn 4 oude rekeningen waarbij er maar op eentje geld staat (degene met de hoge rente). Ik heb net vandaag de 5-de rekening aangevraagd die dan weer 3,20% geeft voor een jaar, vrij opneembaar
Boeie. Het valt onder het Depositogarantiestelsel, dat is alles wat ik moet weten.quote:Op dinsdag 10 juli 2012 12:49 schreef QBay het volgende:
[..]
Anadolu klinkt nou niet echt betrouwbaar als ik eerlijk ben![]()
.
Ja hier in de UK is de spaarmarkt heel anders. Ze doen veel met promotie rates. Dus je krijgt een hoge rente voor een jaar en daarna valt het terug naar 0,5% ofzo. Ze hopen dan natuurlijk dat mensen het vergeten en niet zoals ik alles precies in excel bijhoudenquote:3.20% vrij opneembaar is iets waar wij (NL'ers) alleen maar van kunnen dromen.
Wat bedoel je?quote:Op vrijdag 13 juli 2012 19:42 schreef koffiemetmelkensuiker het volgende:
sns gaat het stuk?
http://www.nu.nl/economie(...)tegische-opties.html
Ja maar hoe moet je anders financieel nieuws brengen?quote:Op vrijdag 13 juli 2012 20:05 schreef elkravo het volgende:
Zie net 8 uur journaal...
Als dat geen bank-run triggert????
Ik heb dit ook gehad, maar dat kwam omdat ik een aantal keer mijn wachtwoord niet goed had ingegeven. De klantenservice gaat hem daarna resetten waardoor je (als je je wachtwoord tenminste weet) weer opnieuw kunt inloggen. Voor jou zal dat dan pas a.s. maandag worden.quote:Op vrijdag 13 juli 2012 21:11 schreef leolinedance het volgende:
Ik kan niet meer inloggen bij LPB?
Edit: Als ik probeer mijn ww te wijzigen krijg ik te zijn 'Uw rekening is vergrendeld'
Wat is deze...en de klantenservice is net een kwartier dicht![]()
De rente is slechts een klein beetje negatief. Het is riskant om grote hoeveelheden contant geld te bewaren.quote:Op vrijdag 13 juli 2012 20:48 schreef blomke het volgende:
Er zijn staatsobligaties met negatieve rente uitgegeven. Hoe kan dat nou? Je geld wegzetten, en nog moeten bijbetalen ook!
Ik neem toch aan dat dat allemaal bancaire overschrijvingen zijn en geen koffers met flappen die over straat vervoerd worden?quote:Op zaterdag 14 juli 2012 17:48 schreef zzzzzzz het volgende:
Het is riskant om grote hoeveelheden contant geld te bewaren.
^^ Dat. Lijkt me weinig met contant geld te maken hebben. FYI: in 100 euro biljetten gaat er 2 miljard op een vrachtwagen:quote:Op zondag 15 juli 2012 17:09 schreef blomke het volgende:
[..]
Ik neem toch aan dat dat allemaal bancaire overschrijvingen zijn en geen koffers met flappen die over straat vervoerd worden?
Je bedoelt dat de banken geen (of weinig) meer investeren en alleen maar geld aan het rondpompen zijn vanuit de ene centrale nationale - ,of Europese bank via één of meeerdere andere bank en weer terug naar een centrale natianale- of Europese bank?quote:Op zondag 15 juli 2012 18:02 schreef RemcoDelft het volgende:
Maar het geeft wel mooi aan hoe door- en door ziek de "geldmarkt" is. De tijd dat banken zich bezighielden met het uitlenen van spaargeld is compleet voorbij, het gaat helemaal nergens meer over.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |