Jan Smit zekerquote:Op zaterdag 2 juni 2012 00:36 schreef Strani het volgende:
Hoe betrouwbaar is de persoon die dit gepost heeft en wat is zijn bron? Ik ken dat forum persoonlijk niet.
quote:Azerbaijan – Just so you don’t get the wrong idea: I have no interest in targeting Azerbaijan or any other countries, but the news come as they come. This Saturday, Cyprus gave its 8 points to Azerbaijan. The Cypriot jury got suspicious and complained to CyBC as they had not awarded a single point to the Azeri song. That suggest that Azerbaijan must’ve probably won the Cypriot televote. Now information surfaces that Azerbaijan got 3500 SMS in Cyprus but not a single phone call. Some people suggest that Azerbaijan may have hired PR companies in smaller European nations to massively vote for them.
Let’s have a look at the countries that voted for Azerbaijan this year:
Apart from the Cypriot 8 points, Azerbaijan also got high points from another small European nation. Malta has given it’s top marks in the last three years to the Azeri songs. Additionally high points came, as in previous years, from Bulgaria, where the public’s interest is rather low and the televoting thus more easily manipulated. The same is true for Moldova and probably also for Israel. The 12 points from Malta made me suspicious form the get-go this year. Who knows what we will discover under the surface in the next few weeks.
None of this has been confirmed by the EBU, at this point it is speculation with some circumstantial evidence!
http://eurovisiontimes.wo(...)id-azerbaijan-cheat/
Bron van inkomsten, belletjes en sms'jes leveren veel geld op.quote:Op zaterdag 2 juni 2012 11:59 schreef eleusis het volgende:
Lijkt me vrij makkelijk om tegen te gaan door minder stemmen per telefoon toe te laten. Waarvoor zou je er 20 geven?
In Azerbeidzjan doen ze er alles aan om het land te promoten voor toeristen.quote:Op zaterdag 2 juni 2012 15:43 schreef MultiMarrit het volgende:
Waarom zou je zo willen winnen..? Is toch niet leuk!
Van Malta wordt al jaren gezegd dat ze de stemmen kopen via de jury'squote:Op zaterdag 2 juni 2012 11:51 schreef Fred_B het volgende:
Overigens zijn er meer dingen waar duidelijk mee gerommeld is.
De punten die werden gegeven door de nummer 21 van de einduitslag Malta bijvoorbeeld, en die ongebruikelijk vaak werden beantwoord door een wederdienst, van een land dat ook helemaal niet hoog scoorde:
12 punten: Azerbeidzjan -> 8 punten terug
10 punten: Italië -> geen punten terug, waarschijnlijk de favoriet van de televoting.
8 punten: Turkije -> 2 punten terug.
7 punten: Oekraïne -> 7 punten terug.
6 punten: Zweden -> geen punten terug, waarschijnlijk de nummer 2 van de televoting.
5 punten: Servië -> 6 punten terug.
4 punten: Litouwen -> 7 punten terug.
3 punten: Rusland -> geen punten terug.
2 punten: Duitsland -> geen punten terug.
1 punt: Albanië -> geen punten terug.
Naast deze veelal fraaie scores, pakte Malta nog welgeteld 11 punten van alle andere landen samen.
Nog zoiets zijn de punten die de 'vak'jury van Albanië uitdeelde in de halve finale. Ongetwijfeld met de bedoeling om niet per ongeluk de 12 punten aan een andere favoriet te geven, gingen de 12 punten naar Montenegro, en de 10 naar San Marino. Beide landen waren volledig kansloos voor kwalificatie, en daarmee geen bedreiging.
Ik betwijfel of je er veel tegen kan doen. Je kunt moeilijk mensen verbieden om op vakantie op hun thuisland te stemmen.quote:Op zaterdag 2 juni 2012 18:53 schreef TheVulture het volgende:
[..]
Van Malta wordt al jaren gezegd dat ze de stemmen kopen via de jury's
Dat verhaal van Azerbaijan is wel opvallend... ben benieuwd wat daar uit komt
Maar feitelijk zouden we dus wel met enkele duizenden op vakantie kunnen gaan naar Azerbaijan om ze mores te leren met een SMS barrage?quote:Op zaterdag 2 juni 2012 20:17 schreef Fred_B het volgende:
[..]
Ik betwijfel of je er veel tegen kan doen. Je kunt moeilijk mensen verbieden om op vakantie op hun thuisland te stemmen.
Het stemgedrag van de jury's van Malta en Albanië lijkt me eerder iets wat je enigszins kunt aanpakken.
quote:Eurovisiefraude in chocoladeletters
'Het was al een paar jaar geleden, ik was nog wat jonger. Het was gewoon leuk een paar dagen op reis te gaan, zeker wanneer je er niets voor hoefde te doen. Ja, een paar sms'jes versturen, maar dat kon niemand wat schelen'. Door Olaf Koens.
Nog leuker dan het Eurovisie Songfestival zijn de koppen van De Telegraaf de volgende morgen. Hoewel het concours is opgezet om de volkeren van Europa dichter bij elkaar te brengen springt de xenofobie na ieder verlies in chocoladeletters van de voorpagina.
Toen de Toppers werden uitgeschakeld hield de krant van wakker Nederland een peiling. Op de vraag: Moet Nederland mee blijven doen aan het Eurovisie Songfestival?' was het antwoord simpel. Negentig procent van de lezers zei: 'Nee, het blijft toch een Oostblokfeestje'.
'Bij ons is het net zo oneerlijk', vertelt Ksenia, een jonge Oekraïense oostblok-studente. 'Zelfs in de nationale voorrondes worden de stemmen niet eerlijk geteld. Het Songfestival is ontzettend politiek geworden. En dus was het niet zo vreemd om verplicht op een bepaalde deelnemer te stemmen'.
Twee jaar geleden trok Ksenia samen met zo'n honderd andere Oekraïense jongeren in twee touringcars naar Kroatië. De reis, de visa's, het hotel en de telefoons werden geregeld. 'We kregen SIM-kaarten en veel beltegoed. Sommige mensen zijn lekker aan het strand gaan liggen, ik ben in Zagreb gebleven. Het enige wat we moesten doen was zo vaak mogelijk op Azerbeidzjan stemmen'.
'Ik dacht er toen niet zo over na', vertelt Ksenia over de telefoon nadat ze afgelopen weekend de beelden uit Bakoe op televisie zag. 'Bovendien was het wel grappig, want Azerbeidzjan kreeg in Kroatië dat jaar niet eens zo veel punten. Iedereen zei dat het normaal was, dat alle kleinere landen op die manier meer punten scoren'.
Een jaar later was Ksenia graag nog eens op reis geweest, maar de coördinator uit Kroatië was al vertrokken richting IJsland. 'Het was allemaal erg last-minute, ik ben niet gegaan. Maar ik begreep wel dat het ernst was. De mensen die dit organiseerden waren vastberaden dat Azerbeidzjan moest en zou winnen'. En zo geschiedde. De Nederlandse inzending kreeg – terecht – maar 13 punten, Azerbeidzjan won met 221 punten de finale. Wie durft het De Telegraaf te vertellen?
Door: NU.nl/Olaf Koens
Bron
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |