Mij heb je ook niet horen ontkennen dat het geen positief iets is voor de handelsbalans, maar gaan jouw aangehaalde onderzoeken ook uit van de negatieve effecten van devaluatie (die in 99 van de 100 gevallen continuerend is). Ik ben er vrij zeker van dat de negatieve effecten van devaluatie bij lange na niet opwegen tegen de positieve in vrijwel alle gevallen, tenminste voor de eigen bevolking van wie de koopkracht word uitgehold.quote:Op maandag 28 mei 2012 12:36 schreef Kaas- het volgende:
Wat je hier zegt is gewoon aantoonbaar onjuist. Uit wetenschappelijk onderzoek blijkt dat devaluatie gewoon helpt d.w.z. de lopende rekening van je betalingsbalans sterk verbetert. Zie bijvoorbeeld Artus & Knight (1984).
Die paper geeft gewoon aan dat die op lange termijn geldt hoor, maar dat je op korte termijn die J-curve ziet die ik benoemde.quote:Op maandag 28 mei 2012 13:42 schreef dramatiek het volgende:
[..]
Real Exchange Rate Effects on theBalance of Trade: Cointegration and the Marhsall-Lerner Condition
A recent mainstream survey of the empirical literature on trade elasticities concludes,
A typical finding in the empirical literature is that import and export demand elasticities are rather low, and that the Marshall-Lerner (ML) condition does not hold. However, despite the evidence against the ML condition, the consensus is that real devaluations do improve the balance of trade.
http://www.ems.bbk.ac.uk/faculty/smith/bopfinms.pdf
Of The improvement of Marshall-lerner condition
We hebben het hier niet over natuurkunde. Zou het dus ook niet zo brengen.
Probeer dan eens aan te tonen dat in 99% van de gevallen zo is en wat die negatieve effecten dan precies zijn en hoe groot? De negatieve effecten van duurdere import zitten er overigens wel in verwerkt.quote:Op maandag 28 mei 2012 14:38 schreef piepeloi55 het volgende:
[..]
Mij heb je ook niet horen ontkennen dat het geen positief iets is voor de handelsbalans, maar gaan jouw aangehaalde onderzoeken ook uit van de negatieve effecten van devaluatie (die in 99 van de 100 gevallen continuerend is). Ik ben er vrij zeker van dat de negatieve effecten van devaluatie bij lange na niet opwegen tegen de positieve in vrijwel alle gevallen, tenminste voor de eigen bevolking van wie de koopkracht word uitgehold.
Devaluatie is immers in 99 van de 100 gevallen alleen nodig omdat de daadkracht ontbreekt om orde op zaken te stellen en daarom ook continuerend en geen echte oplossing.
True that, maar dat was ook niet het gedeelte dat ik tegensprak.quote:En een economische wereldmacht zul je er zowiezo niet door worden.![]()
Ja, wat nou 2000 jaar cultuur, gewoon afschaffen die zooi!quote:Op maandag 28 mei 2012 14:45 schreef Pek het volgende:
Al die achterlijke christelijke feestdagen afschaffen, ga werken op een dag als deze! Scheelt weer
De gevolgen van het schrappen van gesubsidieerde bedrijfstakken door thatcher en co. is breed geevalueerd en daaruit is gebleken dat het merendeel van de werklozen binenn korte tijd een nieuwe baan had gevonden in een productieve sector.quote:Op maandag 28 mei 2012 12:06 schreef Basp1 het volgende:
[ [url= http://badconscience.files.wordpress.com/2009/11/unemployment.jpg ]afbeelding[/url] ] Ik vind 25 jaar nogal lang om weer op hetzelfde werkeloosheidspercentage terug te komen, wordt dat tegenwoordig bij ecenomen als relatief kort beschouwd.
Ik heb zo'n vermoeden dat het monetaire en fiscale beleid daarmee te maken heeft.quote:Maar waar is het bij de UK de afgelopen jaren dan mis gegaan dat de pond zoveel gedevalueerd is.
Religiueze shizzle cultuur noemenquote:Op maandag 28 mei 2012 14:48 schreef monkyyy het volgende:
[..]
Ja, wat nou 2000 jaar cultuur, gewoon afschaffen die zooi!
Devaluatie bestaat niet !!!!quote:Op maandag 28 mei 2012 14:38 schreef piepeloi55 het volgende:
[..]
Mij heb je ook niet horen ontkennen dat het geen positief iets is voor de handelsbalans, maar gaan jouw aangehaalde onderzoeken ook uit van de negatieve effecten van devaluatie (die in 99 van de 100 gevallen continuerend is). Ik ben er vrij zeker van dat de negatieve effecten van devaluatie bij lange na niet opwegen tegen de positieve in vrijwel alle gevallen, tenminste voor de eigen bevolking van wie de koopkracht word uitgehold.
Devaluatie is immers in 99 van de 100 gevallen alleen nodig omdat de daadkracht ontbreekt om orde op zaken te stellen en daarom ook continuerend en geen echte oplossing. En een economische wereldmacht zul je er sowieso niet door worden, was het maar zo simpel.![]()
Nederland heeft wel degelijk een christelijke cultuur, ondanks ontkerkeling etc.quote:
Doe ik al hoor, mits ingeroosterdquote:Op maandag 28 mei 2012 14:56 schreef Kaas- het volgende:
Edit: maar als je hier heel sterk over denkt staat het je uiteraard vrij om te volunteeren voor werken met kerst.
Daar zijn onderzoeken naar gedaan, maar aangezien ik met vakantie ben heb ik die niet paraat middels een linkje. Nu is het niet representatief maar kijk eens naar de landen die (in het verleden) devalueren en hoe vaak ze dat doen, al snel zie je dat het continuerend is. Dat is ook niet gek aangezien devaluatie een makkelijke uitvlucht van politici is die geen orde op zaken kunnen/willen stellen. Het echte probleem word niet door devaluatie aangepakt/opgelost.quote:Op maandag 28 mei 2012 14:45 schreef Kaas- het volgende:
Probeer dan eens aan te tonen dat in 99% van de gevallen zo is en wat die negatieve effecten dan precies zijn en hoe groot? De negatieve effecten van duurdere import zitten er overigens wel in verwerkt.
Tijdelijk kan zo een situatie bestaan maar niet voor langere duurquote:Op maandag 28 mei 2012 14:56 schreef Kaas- het volgende:
Wat je zegt klopt niet michaelmoore, lang niet alle wisselkoersen wereldwijd zijn flexibel maar gekoppeld aan een andere munt. En dan kan je prima devalueren/revalueren.
Als je pinksteren werkelijk wil vieren, dan neem je maar een snipperdag.quote:Op maandag 28 mei 2012 14:56 schreef Kaas- het volgende:
Nederland heeft wel degelijk een christelijke cultuur, ondanks ontkerkeling etc.
Dat truukje is in de Grote Depressie ook al eens geprobeerd. Heeft de ellende verlengd en het maakte de verhoudingen tussen landen nog zuurder dan ze al waren. Waar dat op is uitgelopen hoef ik hopelijk niet te vertellen?quote:Op maandag 28 mei 2012 08:52 schreef BloodhoundFromHell het volgende:
De OP is een interessante, waarom laten we de euro eigenlijk niet flink devalueren tov de dollar. Laten we zeggen op 50% van de waarde. Als we dit doen krijgen we een enorme boost in de export en de zuidelijke eurolanden worden weer concurrerend... De euro is nu eenmaal nog steeds duur, als je nagaat dat de euro de eerste jaren niet meer waard was dan ongeveer $0.80.. Nog te duur voor de PIGS, de euro zal ongeveer naar $0.50 moeten denk ik. Ook voor de Duitse economie zal het goed zijn want een BMW gaat ook voor de helft over de toonbank dan in de VS en China.
Nope. Een vaste koers houdt in dat je constant inzet op een bepaalde spilkoers (en vaak in combinatie met een bandbreedte waarbinnen centrale banken de koers nog wel willen laten fluctueren, meestal rond een procentje). Devaluatie houdt niets anders in dan dat een centrale bank ervoor kiest die spilkoers te verlagen en vervolgens daar constant op in gaat zetten.quote:Op maandag 28 mei 2012 15:04 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Tijdelijk kan zo een situatie bestaan maar niet voor langere duur
In principe is een munt vrij om te bewegen, net als de mens, maar dat is ook niet altijd zo
tot er een hedgefonds de zaak meent te moeten hedgen en de centrale bank pootje ligtquote:Op maandag 28 mei 2012 15:15 schreef Kaas- het volgende:
Devaluatie houdt niets anders in dan dat een centrale bank ervoor kiest die spilkoers te verlagen en vervolgens daar constant op in gaat zetten.
Dat devaluatie fundamenteel in je economie niets oplost zal niemand tegenspreken, maar het geeft wel een flinke kickstart een het effect van de hervormingen die je dan hopelijk ook doorvoert. En dat is nodig ook, alvorens je naar zulke rigoreuze maatregelen gaat grijpen.quote:Op maandag 28 mei 2012 15:04 schreef piepeloi55 het volgende:
[..]
Daar zijn onderzoeken naar gedaan, maar aangezien ik met vakantie ben heb ik die niet paraat middels een linkje. Nu is het niet representatief maar kijk eens naar de landen die (in het verleden) devalueren en hoe vaak ze dat doen, al snel zie je dat het continuerend is. Dat is ook niet gek aangezien devaluatie een makkelijke uitvlucht van politici is die geen orde op zaken kunnen/willen stellen. Het echte probleem word niet door devaluatie aangepakt/opgelost.
De negatieve effecten van devaluatie zijn trouwens vele malen groter dan alleen hogere importprijzen. Devaluatie zorgt voor verliezen en daarmee veranderde risicoperceptie dat zich weerspiegeld in een (fors) hogere yield. De verbeterde exportpositie, die zowiezo niet opweegt tegen de negatieve bijeffecten als een hogere yield, word vaak teniet gedaan door looneisen vanwege oplopende inflatie en zowaar word de voedingsbodem gelegd voor de volgende devaluatie.
Voor de eigen bevolking waarvan de koopkracht word uitgehold is devaluatie niet aan te raden, voor de buitenlandse michealmoore's die goedkoop op vakantie willen gaan en zich door een griekse godin vol willen laten proppen met goedkope druiven wel natuurlijk.![]()
[ afbeelding ]
Ik begrijp niet wat je bedoelt.quote:Op maandag 28 mei 2012 15:18 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
tot er een hedgefonds de zaak meent te moeten hedgen en de centrale bank pootje ligt
Als men valutakoersen niet meer koppelt, dan hoeft er ook niet meer te worden "gedevalueerd" of gerevalueerd want dat is in de jaren 70 ook geprobeerd, alles om maar in de door politici vastgestelde bandbreedte te blijven , met twaalf valuta'squote:Op maandag 28 mei 2012 15:19 schreef Kaas- het volgende:
[..]
Dat devaluatie fundamenteel in je economie niets oplost zal niemand tegenspreken, maar het geeft wel een flinke kickstart een het effect van de hervormingen die je dan hopelijk ook doorvoert. En dat is nodig ook, alvorens je naar zulke rigoreuze maatregelen gaat grijpen.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
iedereen begint gewoon op 0 , geen schulden , geen bezittingen. Dus echt met een schone lei bedoel ik..... We schelden alle bezittingen en schulden kwijt!quote:Op maandag 28 mei 2012 10:47 schreef piepeloi55 het volgende:
[..]
De schuld van de een is het bezit van de ander. Even los van de negatieve economische gevolgen (die zijn gigantisch) zullen ook een heleboel bezittingen (pensioenen, spaargeld e.d.) als sneeuw voor de zon verdwijnen.
we hebben toch AOW, who needs pensioenfondsen!quote:Op maandag 28 mei 2012 12:39 schreef Kaas- het volgende:
[..]
Ja, dat is het. Als je de waarde van de euro compleet weginflateert ontvangen alle schuldeisers waardeloos geld wat ze niet meer kunnen inruilen tegen de nieuwe valuta die elk land hierna afzonderlijk invoert. De facto is het niets anders dan pensioenfondsen (een van de grootste schuldeisers) failliet laten gaan ten behoeve van overheidssaldo's.
Maar van veel koersen is geen valutahandel en kan er dus geen koers bepaald worden, anders dan een technische op basis van de intrinsieke waarde.quote:Op maandag 28 mei 2012 15:25 schreef Kaas- het volgende:
Maar daar is mondiaal dus geen sprake van. In 2004 waren van de 187 verschillende valuta wereldwijd slechts 35 volledig 'vrij' (die mochten vrij fluctueren). Bron: IMF (2004, pp 119-20).
Wat ik overigens erg jammer vind, want ik ben een voorstander van vrije valuta wereldwijd. Mijns inziens een veel efficienter systeem.
.quote:Koppelingen met Euro
Buiten de eurozone zijn er in totaal 23 landen en gebieden die niet behoren die geen EU valuta's voeren maar die hun nationale munt rechtstreeks hebben gekoppeld aan de euro. Dit zijn 14 landen op het vasteland van Afrika (CFA-frank en Marokkaanse dirham), twee op eilanden gelegen Afrikaanse landen (Comoren-frank en de Kaap Verdische escudo), drie in Franse Oceanië (CFP-frank) en een andere Balkan-land, Bosnië en Herzegovina. Op 28 juli 2009 hebben São Tome en Príncipe een overeenkomst getekend met Portugal op op termijn hun munt te koppelen aan de euro.
Met uitzondering van Bosnië (dat zijn munt gekoppeld had aan de Duitse Mark) en Kaapverdië (voorheen gekoppeld aan de Portugese escudo) hadden al deze niet-EU-landen een munt gekoppeld aan de Franse frank voor de koppeling van hun munt aan de euro. Koppeling van een nationale munt van een land aan een sterke/stabiele valuta wordt beschouwd als een veiligheidsmaatregel, in het bijzonder voor valuta's van gebieden met zwakke economieën.
Binnen de EU hebben een aantal valuta's ook een koppeling met de euro, in de meeste gevallen als een voorwaarde voor toetreding tot de eurozone. De Bulgaarse lev was vroeger gekoppeld aan de Duitse mark, andere EU-lidstaten hebben een directe koppeling te wijten aan het ERM II: de Deense kroon, de Litouwse litas en de Letse lats .
In totaal maken meer dan 150 miljoen mensen in Afrika gebruik van een munt gekoppeld aan de euro, 25 miljoen mensen buiten de eurozone in Europa en nog eens 500.000 mensen op de Pacifische eilanden
Dus als ik 100.000 euro heb uitgeleend en je gaat alle schulden kwijtschelden is de lener ineens een ton rijker en ik een ton armer en daarmee gewoon een transfer van welvaart van uitleners naar leners. Even iedereen die maar flinke schulden maakt belonen en de rest failliet laten gaan. Weet je wat, ik ga er gewoon helemaal niet serieus meer op in. Wat een quatsch.quote:Op maandag 28 mei 2012 15:30 schreef BloodhoundFromHell het volgende:
[..]
iedereen begint gewoon op 0 , geen schulden , geen bezittingen. Dus echt met een schone lei bedoel ik..... We schelden alle bezittingen en schulden kwijt!
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |