Ik begrijp het. Het stelsel is ook van niemand. Het is zo ooit ontstaan en daarom niet te veranderen. Het moet klappen. Het huidige financiėle stelsel is gebaseerd op constante groei. Maar dat is helemaal niet haalbaar. De rek is er al lang uit. De enige reden dat dit nog steeds lukt is niet meer dan een truc. Schulden worden verkocht. Winst maken uit schuld. Hierdoor is het geworden tot een ballon. Je kunt hem wel steeds harder opblazen maar de ballon wordt zo als maar dunner en gaat uiteindelijk klappen.quote:Op zaterdag 21 april 2012 19:17 schreef NightH4wk het volgende:
[..]
Het financiele stelsel staat niet op zichzelf en het kan dus ook niet op zichzelf hervormt worden. Het is enkel een onderdeel van een veel groter systeem (samenleving, overheid, etc.) Zonder structurele veranderingen heeft het geen zin om enkel het financiele stelsel aan te pakken. Maar aangezien men al geen daadkrachtige politici kan kiezen (of met vreemde ideeen) lijkt me de kans klein.
De verpaupering van Nederland inderdaad :}.quote:Op zaterdag 21 april 2012 18:44 schreef SeLang het volgende:
[..]
Het is bijna een freakshow met Wilders en Roemer, samen goed voor 50 zetels ofzo
Je zou daar maar wonen....
Maar wat ik dus beargumenteer is dat dit correleert met het gefaal van de overheid om goed beleid te voeren. De vraag is dus wat de ware exogene variable is, de ware onderliggende factor. Zijn kiezers te goedgelovig of niet prudent? Wellicht, omdat de problemen altijd pas zichbaar zouden worden vele jaren na het invoeren van slechte wetgeving.quote:Ik begrijp het. Het stelsel is ook van niemand. Het is zo ooit ontstaan en daarom niet te veranderen. Het moet klappen. Het huidige financiėle stelsel is gebaseerd op constante groei. Maar dat is helemaal niet haalbaar. De rek is er al lang uit. De enige reden dat dit nog steeds lukt is niet meer dan een truc. Schulden worden verkocht. Winst maken uit schuld. Hierdoor is het geworden tot een ballon. Je kunt hem wel steeds harder opblazen maar de ballon wordt zo als maar dunner en gaat uiteindelijk klappen.
De gemiddelde kiezer is hier niet mee bezig, schat ik zo.quote:Op zaterdag 21 april 2012 19:24 schreef NightH4wk het volgende:
[..]
Maar wat ik dus beargumenteer is dat dit correleert met het gefaal van de overheid om goed beleid te voeren. De vraag is dus wat de ware exogene variable is, de ware onderliggende factor. Zijn kiezers te goedgelovig of niet prudent? Wellicht, omdat de problemen altijd pas zichbaar zouden worden vele jaren na het invoeren van slechte wetgeving.
De kiezer krijgt dus de politici die ze verdient. Politici valt weinig verwijt te maken, omdat ze een mandaat krijgen van kiezers die niet nadenken over wat ze doen.quote:De gemiddelde kiezer is hier niet mee bezig, schat ik zo.
Overigens betwijfel ik of een politicus er heel veel invloed op heeft.
Ah gelukkig, ik dacht al, waar bleef ie?quote:Op zaterdag 21 april 2012 19:28 schreef Pakspul het volgende:
Lijkt wel op de tactiek van Hitler. In de regering komen, roepen dat alles kut is, zieltjes winnen, regering laten vallen, en bij de nieuwe verkiezingen groter worden door precies te roepen wat de massa wil horen.
Ik weet niet of Novgorod en de Baltische Staten nou echt veel beter zijn dan Zuid-Europaquote:Op zaterdag 21 april 2012 19:37 schreef Jian het volgende:
Nog even out of the box; Nederland in een Noord-Europese-Unie! De Britten hebben eerder vliegers in die richting opgelaten, de Duitsers zullen zich, naarmate de belastingbetalers het daar meer en meer zat worden, pragmatisch tonen. Het gaat relatief goed in Denemarken, Engeland en Zweden, zij nemen niet deel aan de Euro, voeg daarbij de Baltische en Scandinavische Staten en voilą, Het nieuwe, eens zo succesvolle Hanzeverbond, ligt binnen bereik. Kut maar aan met die Euro, ik blijf dromen!
Engeland is ook een kasplantje, het is dat ze allerlei financiele instellingen huisvesten (City of London!), maar als je naar de tekorten en staatsschuld in de UK kijkt is het ook niets. Maar blijkbaar komen bepaalde landen vrijwel overal mee weg.quote:Op zaterdag 21 april 2012 19:37 schreef Jian het volgende:
Nog even out of the box; Nederland in een Noord-Europese-Unie! De Britten hebben eerder vliegers in die richting opgelaten, de Duitsers zullen zich, naarmate de belastingbetalers het daar meer en meer zat worden, pragmatisch tonen. Het gaat relatief goed in Denemarken, Engeland en Zweden, zij nemen niet deel aan de Euro, voeg daarbij de Baltische en Scandinavische Staten en voilą, Het nieuwe, eens zo succesvolle Hanzeverbond, ligt binnen bereik. Kut maar aan met die Euro, ik blijf dromen!
8 euro om de regelgeving te financieren, 1 euro om het begrotingstekort te dichten.quote:WTF? 9 euro per recept dokter?
Dit kan niet achter blijvenquote:Op zaterdag 21 april 2012 19:38 schreef Specularium het volgende:
[..]
Ah gelukkig, ik dacht al, waar bleef ie?
heb gister ook 6 euro betaalt van een recept omdat het blijkbaar niet in de verzekering zit.quote:
Het is nog net geen prosperity gospel, maar ook hier lijkt het straffen van mensen omdat ze niet succesvol zijn niet ver weg.quote:Op zaterdag 21 april 2012 19:40 schreef Selestha het volgende:
[..]
+ eigen risico, + premie etc.. Inderdaad onverkoopbaar aan de chronisch zieken.
Dat is inherent aan deze vorm van democratie. Iemand als Cohen redt het niet vanwege gebrek aan charisma. Terwijl dat natuurlijk niets afdoet aan enig politiek intellect.quote:Op zaterdag 21 april 2012 19:32 schreef NightH4wk het volgende:
[..]
De kiezer krijgt dus de politici die ze verdient. Politici valt weinig verwijt te maken, omdat ze een mandaat krijgen van kiezers die niet nadenken over wat ze doen.
De Baltische Staten vergelijken met Griekenland en Italiėquote:Op zaterdag 21 april 2012 19:39 schreef Litpho het volgende:
[..]
Ik weet niet of Novgorod en de Baltische Staten nou echt veel beter zijn dan Zuid-Europa.
zie teletekst 110quote:Op zaterdag 21 april 2012 20:32 schreef timmmmm het volgende:
Op welke punten waren ze het nou wél eens geworden? Hebben we al een beetje inzicht in hoe de gesprekken verliepen?
Punten uit het voorlopige akkoordquote:Op zaterdag 21 april 2012 20:32 schreef timmmmm het volgende:
Op welke punten waren ze het nou wél eens geworden? Hebben we al een beetje inzicht in hoe de gesprekken verliepen?
quote:Op zaterdag 21 april 2012 20:43 schreef NightH4wk het volgende:
Die eigen bijdrage 9 euro recept-regel lijkt me toegevoegd om alle kritiek op te vangen. Dus dan voeren ze dit punt uiteindelijk niet door, maar de rest wel. Slim politiek spel.
Lekker BTW omhoogquote:Op zaterdag 21 april 2012 20:42 schreef Arcee het volgende:
[..]
Punten uit het voorlopige akkoord
***************************************
AOW: in 2015 naar 66. Zorg: eigen
bijdrage 9 euro recept-regel,AWBZ-
maatregel 600 miljoen. Btw: laag tarief
naar 7 procent,hoog naar 21.Dat zou 4,7
miljard opbrengen.
Woningmarkt: hypotheekrenteaftrek zou
voor nieuwe aflossingsvrije hypotheken
niet meer gelden.Huren marktconform.
Omroepbezuinigingen: eerste jaar 25
miljoen,tweede jaar 50 miljoen.
Salarissen: bevriezen,behalve bij AOW.
In 2014 en 2015 inkomenstenbelasting
verlagen met 4,7 miljard ter
compensatie btw.
Studiefinanciering: helemaal
leenstelsel.
Laat de gemeentes dan eens niet de hoofdprijs vragen voor 10m2 dode klei.quote:Op zaterdag 21 april 2012 20:54 schreef Litpho het volgende:
Huren marktconform is ook zo'n fijne symptoombestrijding. Zorg voor betaalbare woningen waar mensen wél willen wonen en laat de overdrachts cq. verhuisbelasting maar lekker in de 20e eeuw, om te beginnen. Tot die tijd ben je gewoon mensen aan het pesten.
Vooral senioren gebruiken veel medicijnen, dus ook dit treft vooral hen.quote:Op zaterdag 21 april 2012 20:46 schreef deedeetee het volgende:
Je zult maar chronisch ziek zijn en veel verschillende medicijnen nodig hebben. Ik gebruik zelf bijna nooit medicijnen maar vind het evengoed verdomd asociaal !
Ja, waarom kunnen we geen nieuwe woonvormen inrichten in de maatschappij.quote:Op zaterdag 21 april 2012 20:54 schreef Litpho het volgende:
Huren marktconform is ook zo'n fijne symptoombestrijding. Zorg voor betaalbare woningen waar mensen wél willen wonen en laat de overdrachts cq. verhuisbelasting maar lekker in de 20e eeuw, om te beginnen. Tot die tijd ben je gewoon mensen aan het pesten.
Houdt toch op met die moeilijke woorden. Je weet heel goed dat het financiele stelsel geen onderdeel meer is van... Het heeft teveel macht gekregen en politiek en samenleving zijn er nu ondergeschikt aan.quote:Op zaterdag 21 april 2012 19:24 schreef NightH4wk het volgende:
[..]
Maar wat ik dus beargumenteer is dat dit correleert met het gefaal van de overheid om goed beleid te voeren. De vraag is dus wat de ware exogene variable is, de ware onderliggende factor. Zijn kiezers te goedgelovig of niet prudent? Wellicht, omdat de problemen altijd pas zichbaar zouden worden vele jaren na het invoeren van slechte wetgeving.
En dat.quote:Op zaterdag 21 april 2012 20:56 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Laat de gemeentes dan eens niet de hoofdprijs vragen voor 10m2 dode klei.
Waarom zou dat een tijdelijke maatregel moeten zijn? Dit itt de rest.quote:Korten op ontwikkelingshulp; 500 miljoen in 2013, 750 miljoen in jaren daarna (2013 en 2014 0,6 procent, bij economische groei weer richting 0,7)
Dat zeggen ze wel maar doen ze niet.quote:Waarom zou dat een tijdelijke maatregel moeten zijn? Dit itt de rest.
Op alle punten waarvan Wilders vond dat het allochtonen zou treffen. En daar heeft ie vervolgens een verdeelsleutel op los gelaten die onbevredigend uitviel.quote:Op zaterdag 21 april 2012 20:32 schreef timmmmm het volgende:
Op welke punten waren ze het nou wél eens geworden? Hebben we al een beetje inzicht in hoe de gesprekken verliepen?
Ja en weer eindeloos peilingenquote:Op zaterdag 21 april 2012 22:49 schreef Mishu het volgende:
Allemaal politieke debatten op TV. Ik ben helemaal hyper![]()
![]()
Oy, Clairy Polak isquote:Op zaterdag 21 april 2012 22:56 schreef Doodloper het volgende:
[..]
Ja en weer eindeloos peilingenmet FERRY MINGELEN
![]()
![]()
en die vrouw met dat grijze haar, clary polak dacht ik
![]()
![]()
![]()
![]()
En VKZ gaat dan weer openquote:Op zaterdag 21 april 2012 22:49 schreef Mishu het volgende:
Allemaal politieke debatten op TV. Ik ben helemaal hyper![]()
![]()
Jij wilt gewoon geen verkiezingenquote:Op zaterdag 21 april 2012 22:59 schreef Doodloper het volgende:
[..]
Oke oke, maar Clairy Polak die over verkiezingen praat is [ afbeelding ]
Ja, die zat op een boot ofzo?quote:Op zaterdag 21 april 2012 23:08 schreef Specularium het volgende:
En Frits had zich zo verheugd op een leuk familiedagje.
Paars had alweer een meerderheid in de laatste peiling van Synovate, dus het komt goed.quote:Op zondag 22 april 2012 00:16 schreef deelnemer het volgende:
Volgens mij is het populisme in Nederland al zover doorgeslagen dat er geen goed kabinet gaat komen. De meeste mensen die klagen over populisme zijn het zelf ook. De Babelonische spraakverwarring is compleet.
Waarom wil je zo graag Paars? Omdat het CDA er dan niet in zit?quote:Op zondag 22 april 2012 01:05 schreef remlof het volgende:
[..]
Paars had alweer een meerderheid in de laatste peiling van Synovate, dus het komt goed.
77 zetels idd.quote:Op zondag 22 april 2012 01:05 schreef remlof het volgende:
Paars had alweer een meerderheid in de laatste peiling van Synovate, dus het komt goed.
Omdat zo'n kabinet wel een brede steun onder de bevolking heeft, van mij mag GroenLinks er ook nog bij.quote:Op zondag 22 april 2012 01:09 schreef Klummie het volgende:
[..]
Waarom wil je zo graag Paars? Omdat het CDA er dan niet in zit?
En het CDA moet zich niet meer zo laten beļnvloeden door de PVV.quote:Op zondag 22 april 2012 01:13 schreef Dennisweb het volgende:
Niet nog een rondje VVD, hoor. Ik ben de lachpremier meer dan beu geworden de afgelopen tijd.
Een brede steun onder de bevolking? Hoe denk je dat zo'n regeerakkoord eruit komt te zien? Situatie is bepaald anders dan in de jaren '90. Ik geloof er niets van. Zeker niet nu Samson de PvdA naar links probeert te krijgen om de SP klein te krijgen.quote:Op zondag 22 april 2012 01:15 schreef remlof het volgende:
[..]
Omdat zo'n kabinet wel een brede steun onder de bevolking heeft, van mij mag GroenLinks er ook nog bij.
En het CDA moet eerst maar eens zichzelf terugvinden.
Ik denk het niet, zeker niet als de VVD groter blijft dan de PvdA. Dat was 2 jaar geleden al een probleem. Dan graaft Samson direct zijn eigen graf.quote:Op zondag 22 april 2012 01:22 schreef remlof het volgende:
Ik denk dat er een hele snelle formatie komt deze keer. Onder druk wordt alles vloeibaar.
Tenminste met normale partijen die geen last van de onderbuik hebben.
precies dit. ik houd van je om deze post.quote:Op zaterdag 21 april 2012 21:16 schreef Tware het volgende:
Ik snap ook niet dat ze niet gewoon structureel kiezen de overheidsorganen gewoon hun begrotingen te laten verantwoorden. Nu is het bij vrijwel ELKE overheid zo, van waterschap tot subsidieverstrekker dat ze het jaar daarna hetzelfde bedrag van de staatskas krijgen als ze al het geld opmaken. Daarom worden er zoveel absurde dingen gedaan. De controlling moet gewoon beter, dat alleen al kan miljarden besparen... En daarnaast worden er ook miljarden verkwist in de overheid wegens onkunde en onwil. Noem ook alle faal ICT projecten, prestige zooi, dure gebouwen, slechte aanbestedingen etc etc. De overheid moet vooral in zichzelf snijden en zich meer als een onderneming opzetten, dat is 10x makkelijker bezuinigen zonder dat er veel pijn geleden hoeft te worden
quote:Op zondag 22 april 2012 01:51 schreef Gia het volgende:
Wat ze Wilders nou?
'Of ze nou Henk of Ingrid of Anders heten'?
Linkje naar Breivik?
Wat zei Wilders nu net....?quote:Op zondag 22 april 2012 01:51 schreef Gia het volgende:
Wat ze Wilders nou?
'Of ze nou Henk of Ingrid of Anders heten'?
Linkje naar Breivik?
Paars I.quote:Op zondag 22 april 2012 01:55 schreef clumsy_clown het volgende:
Wat is nou het laatste kabinet geweest die de 4 jaar vol hebben gemaakt? Balkenende I?
Die waren nou een paar maanden al klaar toch?quote:Op zondag 22 april 2012 01:55 schreef clumsy_clown het volgende:
Wat is nou het laatste kabinet geweest die de 4 jaar vol hebben gemaakt? Balkenende I?
Klopt ja, nog geen 3 maanden lees ik. Ik was 15 toen, dus de kabinetten daarvoor heb ik niet zo bewust meegekregenquote:Op zondag 22 april 2012 01:57 schreef Radegast het volgende:
[..]
Die waren nou een paar maanden al klaar toch?
Met Heinsbroek en die andere idioot met z'n belletje.
Officieel 5 ja, in de praktijk eigenlijk maar 3.quote:Op zondag 22 april 2012 01:56 schreef remlof het volgende:
[..]
Paars I.
De laatste 10 jaar hebben we 5 kabinetten gehad.
Dus 2 x 0 euro voor defensie en het probleem is opgelost?quote:Op zondag 22 april 2012 02:07 schreef Glazenmaker het volgende:
Is er iemand die denkt dat het nog goed gaat komen? Links wil niet bezuinigen en sluist alle kosten sociaal door naar mensen die nog niet mogen stemmen en rechts wil op alles bezuinigen behalve de overbodige dingen...
Overigens wil ik even opmerken dat de voorgestelde bezuinigingen al 2 keer het totale budget voor defensie zijn. Het is voor linkse partijen namelijk wel altijd populair om defensie te snijden want daar gaat me toch een hoop geld heen.
Nee ik probeerde daar mee te zeggen dat het eeuwige idee dat defensie een makelijke bezuinigingspost is die mooi klinkt en heul veul geld opleverd niet meer waar is. Het word tijd dat de babyboom generatie eens de rekening krijgt voor 50 jaar lang de rekening afschuiven op de jeugd en twee jaar langer door moet werken tot 67. Zeker de mensen die die tijd op een kantoor hebben doorgebracht. De kosten voor bejaarden tehuizen, verzorgingstehuizen en thuishulp en weet ik wat na die leeftijd gewoon grotendeels op kosten van de bejaarde zelf als ze het geld hebben. Het is niet te verantwoorden dat iemand van 80 met een dikke bankrekening pietje van 20 uit het magazijn 3 maanden loon over laat maken ieder jaar zodat de kinders een erfenis kunnen krijgen.quote:Op zondag 22 april 2012 02:10 schreef capricia het volgende:
[..]
Dus 2 x 0 euro voor defensie en het probleem is opgelost?
Dat is nou net het punt: definieer "eerlijker".quote:Op zondag 22 april 2012 02:39 schreef Mishu het volgende:
Links gaat wel bezuinigen, maar meer uitgespreid over de lange termijn en eerlijker verdeeld.
Even heel simplistisch gezegd: de VVD is de partij voor blanke autochtonen die geen serieuze mentale of fysieke beperkingen hebben.quote:Op zondag 22 april 2012 02:58 schreef capricia het volgende:
[..]
Dat is nou net het punt: definieer "eerlijker".
Eens!quote:Op zondag 22 april 2012 02:17 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Nee ik probeerde daar mee te zeggen dat het eeuwige idee dat defensie een makelijke bezuinigingspost is die mooi klinkt en heul veul geld opleverd niet meer waar is. Het word tijd dat de babyboom generatie eens de rekening krijgt voor 50 jaar lang de rekening afschuiven op de jeugd en twee jaar langer door moet werken tot 67. Zeker de mensen die die tijd op een kantoor hebben doorgebracht. De kosten voor bejaarden tehuizen, verzorgingstehuizen en thuishulp en weet ik wat na die leeftijd gewoon grotendeels op kosten van de bejaarde zelf als ze het geld hebben. Het is niet te verantwoorden dat iemand van 80 met een dikke bankrekening pietje van 20 uit het magazijn 3 maanden loon over laat maken ieder jaar zodat de kinders een erfenis kunnen krijgen.
Dat was 1,5 jaar geleden ook al zo.quote:Op zondag 22 april 2012 03:39 schreef xminator het volgende:
Als er nu niet drastisch wordt ingegrepen kan dat enorme gevolgen hebben voor de toekomst.
De voorgestelde btw-verhoging is zo een beetje de enige "eerlijke" lastenverzwaring die voor iedereen werkelijk proportioneel geldt. Met andere maatregelen ben je snel onevenredig aan het belasten.quote:Op zondag 22 april 2012 03:12 schreef Mishu het volgende:
De sterkste schouders dragen de grootste lasten, dat is eerlijk. En niet zoals nu de omgekeerde Robin Hood.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |