Ah, daar is ie weer, de politieke windvaan. Eerst was onze 3-voud gekant tegen al te drastische bezuinigingen. Daarmee zou de economie immers kapot worden gemaakt. Maar ho eens, toen leerde onze 3-voud dat hij de enige 'rechtse' POL'er is die Keynes aanhangt. Dus wat deed hij? Plots verkondigde hij het bezuinigings-evangelie.quote:Op zondag 18 maart 2012 14:28 schreef 3-voud het volgende:
[..]
Logisch. Drastische bezuinigen werken op de emoties bij de leek.
Zodra die bezuinigingen hun uitwerking hebben en we er beter voor staan, loopt men de VVD weer op te hemelen.
Als je dat zelfs niet niet weet qua politiek...
Okay, thanks voor de uitgebreide respons.quote:Op zondag 18 maart 2012 14:28 schreef von_Preussen het volgende:
[..]
Heb altijd al interesse in de luchtvaart gehad en op die manier ook o.a. met het pilotenverhaal bezig gehouden.
Twee zaken spelen een rol, ten eerste de conjunctuur, zoals jij zelf al aangeeft. Alleen vergis jij je erin dat de meeste piloten niet meer die dikke bakken geld gaan binnenhalen zoals in het verleden is gebeurd.
De meest kansrijke piloten (die het meeste kunnen verdienen), die worden intern bij bijv. Lufthansa opgeleid. Dan zit je in een hele andere structuur dan de meeste piloten die een sloot geld lenen, naar een algemene luchtvaartschool gaan, en dan zelf op zoek moeten gaan naar een baan.
Onder druk van de prijsvechter zijn ook de lonen van piloten enorm gedaald, bij maatschappijen als Ryanair verdienen piloten niet eens zulke grote bedragen meer*. Als je al co-piloot begint heb je een salaris van ¤28.000, dat is geen groot verschil met een SPH'er van het HBO. Dan komt er nog eens bij dat voordat je mag vliegen je een type rating mag halen, en dan nog eens (op eigen kosten!) duizenden euro's daarvoor (na je opleiding!) moet investeren.
Als je dan de conjunctuurgevoeligheid + het relatief modale salaris bij elkaar neemt, dan zou ik als bank niet al te gretig zijn om die leningen aan piloten te verstrekken.
* En dat is de reden waarom bijv. Lufthansa ook probeert haar "Europese" piloten binnen een aparte dochteronderneming onder te brengen, want ze willen de salariskosten verder omlaag drukken.
Eigenlijk toch paradoxaal dat de Duitse auto-industrie het desondanks enorm goed doet, met name dankzij het buitenland.quote:Op zondag 18 maart 2012 14:39 schreef waht het volgende:
Tevens is de luchtvaart overgeleverd aan de grillen van de oliemarkt.
De vraag over Whiskers valt onder WOB.quote:Op zondag 18 maart 2012 14:43 schreef von_Preussen het volgende:
[..]
Je kan hem ook gewoon een DM sturen, dat weet je?
Die domme doos is definitief pleite. Die zal wel in een stinkend appartementje vol kattenuitwerpselen gezellig depressief liggen te zijnquote:Op zondag 18 maart 2012 14:44 schreef EchtGaaf het volgende:
[..]
De vraag over Whiskers valt onder WOB.
Zou het echt zo erg zijn?quote:Op zondag 18 maart 2012 14:45 schreef du_ke het volgende:
[..]
Die domme doos is definitief pleite. Die zal wel in een stinkend appartementje vol kattenuitwerpselen gezellig depressief liggen te zijn
Neuh, valt reuze mee toch?quote:Op zondag 18 maart 2012 14:45 schreef EchtGaaf het volgende:
Een aardverschuiving in het electorale landschap.
Nou nou nou.quote:Op zondag 18 maart 2012 14:45 schreef du_ke het volgende:
[..]
Die domme doos is definitief pleite. Die zal wel in een stinkend appartementje vol kattenuitwerpselen gezellig depressief liggen te zijn
Met een eerlijk antwoord houdt het gezeur van EG over haar misschien een keer opquote:
Dat nou ook alweer niet, maar er worden wel nieuwe trends zichtbaar.quote:Op zondag 18 maart 2012 14:45 schreef EchtGaaf het volgende:
Een aardverschuiving in het electorale landschap.
Ik wil een parlementaire enquête hierover. Met jij in het getuigenbankjequote:Op zondag 18 maart 2012 14:47 schreef du_ke het volgende:
[..]
Met een eerlijk antwoord houdt het gezeur van EG over haar misschien een keer op
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |