quote:Voor Miami kom je toch regelmatig Fly & Drive lastminutes tegen.
Op zaterdag 08 september 2001 22:26 schreef slakkie het volgende:
Ik wil graag ongeveer hetzelfde maar dan last minute.
Liefst beetje new york of boston of miami.
ps. degene die rijd is 22 jaar oud en heeft een canadees rijbewijs.
Ik woon in Delta (vlak bij Vancouver, BC. Ik ben niet door Canada geweest, maar BC is wel een van de beste plaatsen waar je kan zijn... Dit gedurenede de winter en zomer, herft in Montreal en ik meen in de lente dat je maar in NL moet blijven of als alle Canadezen doet, naar Mexico.. LOL
anyweg, als je meer wilt weten over Vancouver, laat het maar weten.. genoeg te doen... oh en waar uit Canada kom je vandaan ??
TTFN!
zorg dat je de auto niet huurt op het vliegveld.. is namelijk iets van 10 tot 15% meer... Ik meen dat in Downtown Vancouver genoeg rent-a-car companies zijn... en je zegt gewoon dat je hem dumbt in Toronto.. kost een paar dollar..
Ik meen dat je geen SUV kan krijgen.. maar dat hangt van de maatschapij af...
Verder zou ik toch een int. rijbewijs nemen, en een 2e berijder verzekering afsluiten... just in case..
Hoop dat je er nog wat aan heb...
Hans
quote:Niet op het vliegveld huren, kost iets meer. Gewoon in Vancouver ergens. Een auto huren in Canada is niet zo verschrikkelijk duur trouwens en je krijgt een goede auto mee. Het is prima te regelen hoor dat je een auto huurt in Vancouver en die weer inlevert in Toronto. Gewoon even informeren. Veel plezier! Ben bijna jaloers
Op woensdag 06 februari 2002 13:36 schreef jasperious het volgende:
Ik ga 3 weken naar canada en wil een auto huren om van vancouver naar toronto te rijden.
Heeft iemand ervaring met het huren van een auto en heel belangrijk dat die ook weer word opgehaald door het verhuurbedrijf.
Misschien dat iemand wat tips heeft over goedkope (goede) verhuur bedrijven in canada.ps. degene die rijd is 22 jaar oud en heeft een canadees rijbewijs.
Aangezien je de auto voor 3 weken wil huren, geef ik je het advies om het kleinste model te nemen. De kans dat je dan toch een full-size auto krijgt is behoorlijk groot.
3 jaar geleden heb ik een Ford Explorder (voor NL begrippen is dit een SLAGSHIP!)gehuurt voor zo'n 1000 dollar voor iets van 15 dagen of 16 (weet niet meer zeker) was erg goed... maar had het op het vliegveld gedaan, dus betaalde meer.. (wist het toen niet)
Een vriend van mij reed van Calgery naar Vancouver, hij kon geen SUV krijgen en reed een Ford Taurus, en leverde deze lekker in bij het vliegveld.. (Hertz)
Ga naar www.yvr.com en kijk maar voor huur auto's...
quote:Dan moet je ook opletten of er geen leeftijdsgrens is. Vaak is het zo dat ze aan mensen onder de 25 geen auto verhuren!
Op woensdag 06 februari 2002 13:36 schreef jasperious het volgende:ps. degene die rijd is 22 jaar oud en heeft een canadees rijbewijs.
Ik ben 2 keer in Canada geweest. De eerste keer een tijd door British Columbia gereist (met een camper door de Rockies) van Vancouver totaan Jasper via Revelstoke, Kamloops, Banff National Park.
Mount Robson:
Toen ben ik naar Vancouver Island gegaan met de ferry, daarna met de trein van Vancouver naar Toronto (4500 km, ofwel 3 dagen met de trein):
Een paar dagen in Toronto gebleven en onder andere een dagtocht gemaakt met de trein naar Niagara Falls:
quote:Dat gaan wij volgend jaar doen!
Op maandag 06 mei 2002 09:52 schreef Lucille het volgende:
De eerste keer een tijd door British Columbia gereist (met een camper door de Rockies) van Vancouver totaan Jasper via Revelstoke, Kamloops, Banff National Park.
Ik ben een keer eerder geweest, naar de Oostkust.
Heb heel veel wild gezien hier, waaronder een wolf in het wild. Hieronder wat sfeerbeelden:
Maar ja, ben pas 19, nog even sparen
Ik kan hier 's ochtends peddelen in de ocean, dan 's middags lekker golfen, en 's avonds nog effe lokaal skieen (dat is in maart/april) ik weet niet veel plaatsen op de wereld waar dat kan...
Verder Canada is een erg relax landtje... het is bijna nederland... alleen spreken ze hier engels, en hebben BERGEN!!! (YES)
Ik zal wel eens wat plaatjes schieten van mijn omgeving, we hebben een enrom mooie "view" in Vancouver, met de bergen. ect.
quote:Ehm hehe ik durf het nauwelijks te vragen... maareh ik zie dat je in de IT zit. Ik ben nog op zoek naar een afstudeerplaats in het buitenland (ik doe hbo elektrotechniek richting technische computerkunde) en Canada lijkt me zeer zeker iets
Op woensdag 15 mei 2002 00:46 schreef Hans-VAN het volgende:
Ik hoor van vele mensen dat BC een van de mooiste plaatsen is.. weet het niet zeker.. maar ik denk wel dat ik redelijk verwent ben...Ik kan hier 's ochtends peddelen in de ocean, dan 's middags lekker golfen, en 's avonds nog effe lokaal skieen (dat is in maart/april) ik weet niet veel plaatsen op de wereld waar dat kan...
Verder Canada is een erg relax landtje... het is bijna nederland... alleen spreken ze hier engels, en hebben BERGEN!!! (YES)
Ik zal wel eens wat plaatjes schieten van mijn omgeving, we hebben een enrom mooie "view" in Vancouver, met de bergen. ect.
-> Weet jij misschien meer <-
Euh, hier in BC is het een beetje slecht op het ogenblik. (softwood lumber conflict me onze amerikaanse vrienden, Bush en consorten!)
Heb je al eens gekeken hoe je een sudent working permit kan krijgen in Canada ?? Werkgevers zullen dit NIET voor je doen, je moet hier zelf achteraan gaan... Dit duurt altijd even. Als het is voor dit jaar is het een beetje laat..
Ik werk voor NORPACCONTROLS dot COM (see our website for more info) en we kijken meestal wel voor students... maar meestal van BCIT (dot com) in de meet en regel techniek.
Dus ik weet niet wat voor stage plaats je zoekt....
Ik heb MBO Electo - Tech compu techniek gedaan.. LOL ... Moest ik net aandenken.. Tja, geef wat meer info wat je verwacht van je stage.. ik kan mogelijk wat info geven... (hans at norpac.biz)
Hans
Banf is zekers heel mooi Cranbrook moet je ook een x naar toe en Kelowna en zekers een must is VancouverIsland
Als je gaat dan rond Indian Summer das echt zo mooi dan zie je kleuren alsof je aan de paddo's zit :-)
Ze blowen daar net zoveel als d ehollanders alleen is alles puur.
Ik ben ook een x in de winter geweesten das echt wennen lang ondergoed enzo de auto's hebben daar een stopcontact dus als je hem parkeert dan plug je hem in zodat hij niet bevriest hahaha en belachelijke temperaturen onder nul kzat in Prince George gewoon meer dan 2,5 meter sneeuw in een woonwijk hihihi ook leuk om te boarden trouwens
Dus Canada You hav eto see it
Ik ben best wel een natuurliefhebber en natuur daar in overvloed.
Toronto trekt mij denk ik niet zo. Waarom weet ik eigenlijk niet. Dan lijken mij Vancouver en Calgary mooiere steden. Maar mij gaat het toch niet zo om de steden uit.
Dit lijkt me overigens meer tot z'n recht komen in het travel-forum!
quote:Dat lijkt me ook ja.
Op zondag 21 juli 2002 13:17 schreef CrazyByte het volgende:
Dit lijkt me overigens meer tot z'n recht komen in het travel-forum!
quote:met dank, Mike...
Op zondag 21 juli 2002 13:18 schreef Mike het volgende:[..]
Dat lijkt me ook ja.
quote:Heel leuk, vraag Maple Leaf maar
Op zondag 21 juli 2002 13:16 schreef chester het volgende:
is canada wel of niet het idiale vakantie land ik ben er nog nooit gweest een vriendin gaat er naar toe ik zou er ook heel graag nog een keer naar toe willen is het de moeite waard:d
quote:Yep, goede tip, Maple Leaf gaat binnenkort voor drie weken naar Canada, dus zij zal vast wel wat info hebben...
Op zondag 21 juli 2002 17:34 schreef Conflict het volgende:[..]
Heel leuk, vraag Maple Leaf maar
quote:O ja
Op zondag 21 juli 2002 17:44 schreef David Letterman het volgende:[..]
Yep, goede tip, Maple Leaf gaat binnenkort voor drie weken naar Canada, dus zij zal vast wel wat info hebben...
Wat leuk.... Maar dan worden telefoontjes naar nederland ook heel erg duur!
Dat is wel jammer.
Oftopic:
Hee, bel je me nog weleens David, of is er iets mis met het nummer
quote:Erg leuk, maar kunnen we nu gewoon on-topic verder gaan...?
Op zondag 21 juli 2002 17:46 schreef Conflict het volgende:[..]
O ja
Wat leuk.... Maar dan worden telefoontjes naar nederland ook heel erg duur!
Dat is wel jammer.
Oftopic:
Hee, bel je me nog weleens David, of is er iets mis met het nummer
quote:Ja hoor....
Op zondag 21 juli 2002 17:50 schreef David Letterman het volgende:[..]
Erg leuk, maar kunnen we nu gewoon on-topic verder gaan...?
Vriend
quote:Ik ga eind Augustus 4 maanden en een week naar Canada.
Op zondag 21 juli 2002 17:44 schreef David Letterman het volgende:
Yep, goede tip, Maple Leaf gaat binnenkort voor drie weken naar Canada, dus zij zal vast wel wat info hebben...
Meer info kun je mettertijd hier vinden (staat nu ook al wel iets op).
Maar zijn de Canadezen vriendelijke mensen? Is men er gastvrij enzo? Of zijn het juist van die stugknoken?
De mensen zijn daar supervriendelijk, iedereen vraagt hoe het met je gaat enzo (ook al ken je ze totaal niet). Tis wel even wennen als iemand gewoon langs loopt en zegt "how are you?" Ben je hier in nederland totaal niet gewend.
En zoals ik ook al zei is er totaal geen stress.
Er worden ook geen dingen vernield of ondergeklat (althans niet zoveel als hier). In een telefooncel vind je rustig een zootje telefoongidsen. Hiero zou dat gelijk in de fik gestoken worden volgens mij.
kortom ik wil ook weer heen!! Alleen nu nog iemand vinden die ook met mij wil haha
Het is rustig (of toch niet ??) Echter ik kan als ik de lowermainlads (groter Vancouver) uit rij heerlijk rustig zitten.. geen mens om me heen.. HEERLIJK..
Of gewoon met een 1/2 uurtje sta ik boven aan een lokal berg.. en kan heerlijk over de stad heen kijken...
Ik zal eens wat foto's omhoog gooien zodat mensen ook zien wat ik hier zie...
Moet alleen effe uitzoeken hoe ik plaatjes kan plakken...
Hans
quote:en hoogtevrees gehad toen je door de glazen vloer naar beneden keek?
Op maandag 19 augustus 2002 21:10 schreef maple-leaf het volgende:
Ik zit in St.Catherines, gisteren naar Toronto geweest naar de CN-tower echt ge-wel-dig!!!
quote:nee gelukkig niet
Op maandag 19 augustus 2002 21:13 schreef Pistol_Pete het volgende:[..]
en hoogtevrees gehad toen je door de glazen vloer naar beneden keek?
quote:Ik denk dat dat glas wel wat gewicht kan hebben
Op maandag 19 augustus 2002 21:15 schreef maple-leaf het volgende:[..]
nee gelukkig niet
dat was echt gaaf, zo raar je weet dat het glas is, je weet dat glas kan breken en toch gaan er allemaal vrolijk mensen op en neer staan te springen
Helemaal geweldig...........
Mooie natuur, aardige mensen, leuke dingen om te bezoeken!
Ik heb er 4 jaar geleden een etappekoers gefietst en ik heb nog nooit zoveel mensen in een finale langs de kant van de weg zien staan. Ook na de finish allemaal blijven kijken, dat maak je in Nederland niet meer mee.
Daarnaast ben ik r nog een keer echt op vakantie geweest. Naar Toronto geweest n hoop attractie parken daar in de buurt, de niagara watervallen. Ik zou zo teruggaan als ik kon
Vooral die treinreis die je kan maken door de Rocky Mountains van de oost naar de west kust of vice versa lijkt me helemaal geweldig!
Ik ga wederom naar BC toe, ga er vanuit dat het weer fantastisch wordt.
quote:Ja, da's erg herkenbaar
Op dinsdag 20 augustus 2002 17:53 schreef Dagobert het volgende:
Superaardig al die mensen daar, af een toe een beetje te. (Als ze om het kwartier vragen of je echt niet nog wat wilt eten.)
Dat heb ik zelf dit jaar in Oostenrijk meegemaakt. Die mensen aldaar waren wel heel erg overdreven aardig.
Britisch columbia en Alberta. Het is een zeer mooi land. Veel mooie landschappen en veel dieren. Aardige mensen daar.
Als je zelf gaat rijden hou je dan wel aan de snelheid daar. Boetes zijn daar niet mis, je moet zo 2000 dollar betalen.
Ik heb veel foto's online staan. Zie http://harrynak.xs4all.nl. Staat tevens een route beschrijving in het reisverslag
(helaas zit er nog geen vakantie in dit jaar
Ik heb heel West Canada doorgereist tijdens vakanties de afgelopen 4 jaar en op dit moment woon ik in Zuid-Saskatchewan. Het is idd een prachtig land met prachtige mensen. Erg tolerant omdat bijna iedereen in Canada roots hebben (1e of 2e generatie) in Europe, Afrika of Azie is er bijna geen disciminatie (Nog nooit tegengekomen in de anderhalf jaar dat ik hier woon althans). De natuur is geweldig maar pas op voor de winters , die zijn erg koud (gemiddeld -30 op de kuststreken na).
Zolang je je aan de regeltjes houdt kan je niet in problemen komen.
Hmmm als ik dit stukje zo terug lees merk ik hoe mijn Nederlands moeilijker gaat!
De enige steden die in 'gezien' heb in het Oosten zijn Halifax en Toronto, maar niet meer dan 1 dag omdat het een tussenstop was van Calgary op weg naar Jamaica ...
E-mail me als iemand meer wilt weten, ik zit vol tips!
Nu lijkt het me wel wat om er voor een jaar naar toe te gaan, dan kun je daarna altijd kijken of het leuk is om langer te blijven. En anders heb je mooi jaartje gehad.
Toen we daar waren hebben we een lifter opgepikt en die gozer kwam uit Australie en die werkt nu voor een jaar daar in Canada. Lijkt me dus wel wat zoiets.
Maar waar begin je, heeft iemand ook welleens zoiets gedaan. Heeft iemand tips ofzo. Hoe zoek je werk.
Handigste lijkt mij als je daar iemand kent waarbij je in huis ken. Dat scheelt een hoop gedoe. Maarja ik ken er niemand
Er zijn een aantal fokkers die in Canada wonen, misschien kunnen die meer vertellen hoe ze aan werk zijn gekomen etc..
quote:Waarschijnlijk niet he.. anders had je niet gezegd: "ken ik die?"
Op zondag 22 september 2002 17:34 schreef Echoes het volgende:
ken ik die?
quote:Check de weblog, daar staan zijn ervaringen omtrend het werken/leven/leren voor een jaar in Canada.
Op zondag 22 september 2002 17:34 schreef Echoes het volgende:
ken ik die?
Cart,
Cart,
Travel Active heeft wat info op de site staan: http://www.travelactive.nl/canada_wt.php
quote:Lijkt me wel een strak plan, jouw verhalen op de log. Ik denk alleen wel dat op het forum meer mensen komen dan op de log
Op zondag 22 september 2002 21:32 schreef Nerd het volgende:
he, kunnen mijn verslagen niet op de weblog???
Cart,
Iemand enig idee wanneer wat het nieuwe quotum is (hoeveel visa) en wanneer dat ingaat? En wat is de procedure wanneer er meer aanmeldingen dan plaatsen zijn?
Ik heb al gezocht op de Canadeese ambassade in NL en de website van de Can overheid, maar kan hier niets over vinden.
Wie heeft er ervaring mee?
quote:Tadaaa!!!
Op zondag 22 september 2002 23:07 schreef Carterman het volgende:[..]
Lijkt me wel een strak plan, jouw verhalen op de log. Ik denk alleen wel dat op het forum meer mensen komen dan op de log
.
Cart,
sorry, weet voor de rest weinig of Australie
Wij willen dit jaar naar Canada in de omgeving Toronto. Is hier iemand er al eens geweest?
Als je tips hebt dan hoor ik die graag.
Ik vroeg me af welke dingen je niet moet missen (oa Niagara Falls natuurlijk, maar wat nog meer?)
mvg.
Ik weet niet hoelang je blijft en wat precies je plannen zijn, maar wij hebben al 2 keer een camper gehuurd en hebben de camper van plaats A naar B gebracht en daartussen dus heeeeeel veel gezien.
Toen zijn we naar het Al Conquin Park (correct me if I'm wrong...) gegaan, daar kan je met een gids het park in, canoeen door de wildernis, erug mooi! . Dat park is even groot als Nederland dacht ik
.
Iig al heel veel plezier!!!
het eten is trouwens erg groot, had bij een restaurant een broodje hamburger besteld, krijg ik me toch een bord nou. , kon em niet eens helemaal op
Oja,Toronto zoo is ook leuk om een dagje in door te brengen, erg goot en ruim opgezet.
[Dit bericht is gewijzigd door Adfundum op 02-01-2003 13:49]
edit: en als je in Toronto lekker en goedkoop wil eten moet je naar de East-side Mario's gaan die vlakbij de CN-tower ligt.
quote:zoals ik dus
Op donderdag 2 januari 2003 13:50 schreef Shivo het volgende:
Ik vond Montreal niet zo veel aan, maar dat is niet iedereen met me eens.
Ik noteer het allemaal Ik krijg er behoorlijk zin in van dat enthousiasme van jullie!
quote:nou, ik had als idee misschien 1 of 2 dagen naar New York te gaan met een huurauto, niet verstandig?
Shivo:
En haal het niet in je hoofd die brug over te gaan naar de US want je mag gelijk langs de vreemdelingendienst (uit eigen ervaring...).
en verder is er bij Toronto ook een pretpark Paramount wonderland, schijnt ook mooi te zijn?
quote:Ik ben verliefd geworden op Canada. Ik had het geluk dat familie van mijn vriendin daar woont waardoor ik ook nog een week in de prachtige Canadese natuur heb gezeten, in een cottage', werkelijk fantastisch.
Op donderdag 2 januari 2003 16:40 schreef xp2002 het volgende:
Allemaal hartelijk dank voor je reactie!Ik noteer het allemaal
Ik krijg er behoorlijk zin in van dat enthousiasme van jullie!
[..]nou, ik had als idee misschien 1 of 2 dagen naar New York te gaan met een huurauto, niet verstandig?
en verder is er bij Toronto ook een pretpark Paramount wonderland, schijnt ook mooi te zijn?
Wij hebben ook overwogen om naar NY te rijden, maar met een auto is volgens mij (auto-)verzekeringstechnisch geen goed idee. Of je betaald veel meer, of het mag niet.Per trein is het een rit van ongeveer 20 uur. Als je echt naar NY wil, pak dan het vliegtuig ofzo. Kan nooit erg duur zijn.
Van dat pretpark weet ik niks verder.
quote:Alleen je e-mail in je profiel doet het niet
Op zondag 1 september 2002 09:40 schreef jeroen1976 het volgende:
Tjaaa wat wil je weten...Ik heb heel West Canada doorgereist tijdens vakanties de afgelopen 4 jaar en op dit moment woon ik in Zuid-Saskatchewan. Het is idd een prachtig land met prachtige mensen. Erg tolerant omdat bijna iedereen in Canada roots hebben (1e of 2e generatie) in Europe, Afrika of Azie is er bijna geen disciminatie (Nog nooit tegengekomen in de anderhalf jaar dat ik hier woon althans). De natuur is geweldig maar pas op voor de winters
, die zijn erg koud (gemiddeld -30 op de kuststreken na).
Zolang je je aan de regeltjes houdt kan je niet in problemen komen.
Hmmm als ik dit stukje zo terug lees merk ik hoe mijn Nederlands moeilijker gaat!
De enige steden die in 'gezien' heb in het Oosten zijn Halifax en Toronto, maar niet meer dan 1 dag omdat het een tussenstop was van Calgary op weg naar Jamaica
...
E-mail me als iemand meer wilt weten, ik zit vol tips!
Dan maar een algemene oproep: Ik ga twee maandjes eropuit trekken in Canada. Mijn plan is om richting Montreal te gaan, het hele land door dus. Is er nog iemand die leuke dingen weet die ik zeker niet zou moeten vergeten?
ontopic; ik zou een camper huren en dan touren door heel Canada!
hoe zit dat nu eigenlijk, kun je met je eigen telefoon (nokia 3210 en siemens 32i, T-mobile en O2) gewoon bellen in Canada of moet je daar een tri-band telefoon ofzo voor hebben?
quote:Je heb er een Tri-band telefoon voor nodig... en de meeste providers hebben gewoon bereik in 't buitenland..
Op woensdag 2 april 2003 17:26 schreef Tante_Bet het volgende:
Hoi,hoe zit dat nu eigenlijk, kun je met je eigen telefoon (nokia 3210 en siemens 32i, T-mobile en O2) gewoon bellen in Canada of moet je daar een tri-band telefoon ofzo voor hebben?
Voor details moet je maar ff op de site van je provider kijken
quote:daar heb je triband voor nodig.
Op woensdag 2 april 2003 17:26 schreef Tante_Bet het volgende:
Hoi,hoe zit dat nu eigenlijk, kun je met je eigen telefoon (nokia 3210 en siemens 32i, T-mobile en O2) gewoon bellen in Canada of moet je daar een tri-band telefoon ofzo voor hebben?
edit- E is kapot..
Als je een NL telefoon hebt betaal je ws een speciaal tarief als je naar Nederland belt vanuiot Canada en naar Canada is dubbel buitenlands ofzo.
Enige zou zijn als je bereikt wilt worden, dan zou een mobiel nog wel eens handig kunnen uitkomen, maar als je langere tijd op een plek blijft is een vaste aansluiting al snel voordeliger denk ik.
(www.telus.ca = grootste Canadeese telefoonmaatschappij, a la KPN in NL)
Je kunt voor veel geld een telefoon huren (iets van EUR 10 per dag ofzo) of je kunt een tri-band telefoon kopen (ook duur).
Als je perse mobiel wilt bellen kun je in Canada een goedkope pre-paid kopen. Voor een dollar of 100 heb je er wel een, wellicht zelfs minder. Verder hebben alle hotels in Canada telefoon hoor, ze liggen niet zo ver achter op de Amerikanen....
quote:Dekking valt ivm NL best tegen, maar meer dan ik had verwacht http://www.cordsplus.com/pages/teluscoverage.htm
Op donderdag 3 april 2003 09:57 schreef Fliepke het volgende:
vraag me trouwens af hoe goed de dekking is in dat land, er wonen maar een stuk of 15 miljoen mensen daar, en er is heeeeeeeeeeel veeeeeeeeeeeeel land.
Denk dat je vaak geen bereik zult hebben, alleen in en rond de steden.
Rood: digitaal 1.9GHz dekkingsgebied
Geel: 800 MHz dekkingsgebied
Groen national dekkingsgebied
Wat dat dan weer inhoud mag iemand anders je vertellen
Wij willen beginnen in Toronto om dan vanuit daar naar de Niagra Falls te gaan. De volgende stop is Québec-City (met VIArail, alleen overstappen in Montréal). Daar willen wij ook een paar dagen blijven om daarna ook weer met de trein richting cap-de-la-madeleine te gaan, vanuit daar moeten we dan in La Mauricie (National Park daar in de buurt) zien te komen, zo als het er nu uitziet moeten wij daarvoor eerst naar Trois-Rivičres.
In dat park gaan wij dan ongeveer twee weken backpacken, waaronder een tocht van 70-80km dwars door de wildernis . Campings zou in prinicipe geen probleem moeten zijn omdat je aan het begin van het park een pas kunt kopen waarmee je op elke camping kunt gaan staan. Na die tijd willen wij doorgaan naar Montréal, wederom met de trein vanuit cap-de-la-madeleine.
Nu komt het, ik had een paar vraagjes aan diegene die ook (in dat gebied) in Canada op vakantie zijn geweest.
- Volgens mij kun je wel met de bus naar Trois-Rivičres komen, maar wat is jullie ervaring daarmee. En kun je ook met een bus oid in La Mauricie komen.
- Kun je met Engels uit de voeten komen of moet ik een Frans woordenboek kopen .
- Welke plekjes in Toronto/Québec-City/Montréal moet je hebben gezien.
- Welke tips hebben jullie ten aanzien van La Mauricie (kosten, sights, trails en dergelijke)
- Hebben jullie nog andere nuttige informatie?
Alvast bedankt voor het lezen
quote:Dan zal ik alvast maar beginnen met onze voorbereidingen.
Op zondag 18 mei 2003 13:27 schreef YPPY het volgende:
Er zijn meer Canada topics, maar dit laat ik open, dan dan kun je mooi jullie reisverslagen hier posten.
Een goede rugzak
Afgelopen maanden hebben we al heel wat zaken uitgezochten gekocht. Zo heb ik voor het backpacken een goede rugtas (Lowe Alpine Frontier 75+15 ltr) aangeschaft, ik heb voor deze tas gekozen omdat hij
- duurzaam (sterke stof aan de zijkant van de tas waardoor hij goed tegen de wildernis kan) is;
- zeer verstelbaar is
- Grote inhoud, ik moet immers voor een week eten mee gaan nemen in dat ding.
- Stevige schouder- en heupbanden heeft
- En hij zit lekker
Er zat wel een behoorlijk prijskaartje aan: ¤180, maar zo een tas gaat dan natuurlijk wel een lange tijd mee.
Schoenen
Verder heb je tijdens wandelingen natuurlijk ook schoenen nodig, gekozen heb ik voor het merk Han-Wag met Gore-Tex voering. Het zijn hoge schoenen (zodat je goed door rivieren kunt banjeren); ze blijven lekker warm en nemen zweet van de voeten (in combinatie met goede sokken) goed op. De zool is ietwat gebogen waardoor het lopen soepeler gaat (die buiging mag ook wel wat de zolen zijn zo stug als hout). Kosten: ca. ¤200 incl. sokken
Digitale Camera
Om deze reis vast te leggen heb ik ook maar gelijk een digitale camera(kodak LS443) met extra SD-memory aangeschaft. Belangrijkste functionaliteiten:
- 9x optische/digitale zoom
- 4.0 megapixel!
- Docking station (hoewel je hier weinig aan hebt in Canda)
- Klein/licht
- Video-functie
- Keuze uit Z/W, kleur of sepia opname.
De prijs van deze camera viel mee t.o.v. andere 4.0 camera's: ¤444, de twee memory kaarten van 256MB waren wel prijzig, voor mijn gevoel. Kosten voor twee kaarten: ca. ¤240
De tickets
Natuurlijk moet je om in Canada te komen ook vliegtickets hebben, zwemmen duurt zolang. Wij vliegen met British Airways omdat deze op Air France na het goedkoopst waren (waarom we dan niet voor AF kozen? Bij deze maatschappij is de stakingskans hoger ). We vliegen wel via Londen maar dat is op zich geen probleem natuurlijk. Kosten per ticket: ca. ¤605 incl annulerings verzekering. De tickets staan gepland voor 9 juli heen en 5 aug vertrek uit Montréal.
Vervoer in canada
Binnen Canada is het makkelijkste vervoer wanneer je geen auto kunt huren de trein/bus. Met VIArail en Orlean express (zoals in de openings topic vermeld), De kosten van deze keuze bedrage zo een ¤350.
Training
Ik train nu ook een maand of 2 voor de wandeltochten, zo doe ik twee keer per week conditieoefeningen in de sportschool. En loop ik met full gear (met extra gewicht in de rugzak) stukken samen met die twee vrienden.
Contact vanuit Canada
Ouders schijnen contact houden nogal belangrijk te vinden, dus ook daar heb ik mijn aandacht maar opgericht. Na het doorspitten van een aantal topics hier op Fok! en webpagina's op internet, ben ik tot de conclusie gekomen dat een telefoonkaart kopen waarschijnlijker makkelijker en goedkoper is dan een mobiele telefoon huren. Het feit alleen al dat de kosten per minuut lager zijn vanuit een telefooncel, is natuurlijk belangrijk. Maar om een tri-band telefoon voor een maand huren moest ik ook nog een ¤150 ophoesten.
Kortom
Na deze vakantie is het geld zo goed als op, maar heb ik (hopelijk) wel een wereld vakantie achter de rug. Ik houd tijdens mijn vakantie een dagboek bij zodat ik aan het einde weet wat ik heb gedaan, deze zal ik met foto's in dit topic posten, zodat jullie mee kunnen genieten. Het kost wat, maar ik heb er zin .
Als ik weer wat te melden heb weet ik dit topic te vinden.
[Dit bericht is gewijzigd door RiXiR op 18-05-2003 14:10]
quote:Heel subtiel!!
Op zondag 18 mei 2003 13:27 schreef YPPY het volgende:
Er zijn meer Canada topics, maar dit laat ik open, dan dan kun je mooi jullie reisverslagen hier posten.
Maar veel plezier in ieder geval!!
kan ik het best een mobieltje in canada kopen? Of alleen via de vaste lijn?
quote:In USA gebuikte ik altijd een IDT. Je belt een 800 nummer en moet dan enorm veel cijfers intypen (account number, pincode, telefoonnummer). Het werkt vanaf iedere telefoon. Op de deze kaart stond ook een Canadees nummer, maar het werkte niet in Vancouver. Het werkt het wel als je de kaart in Canada koopt (ik had de klantenservice gebeld om te vragen of het normaal was dat de kaart het niet in Canada doet, en dat was inderdaad zo, voor Canada moest ik een Canadese kaart kopen).
Op zaterdag 28 juni 2003 13:55 schreef Mister_Puke het volgende:
Ik ga in september voor 5 maanden naar canada. wat is de beste manier om te bellen vanuit canada naar nl (en in canada zelf)kan ik het best een mobieltje in canada kopen? Of alleen via de vaste lijn?
Ik heb overigens eerst een proef-kaartje gebruikt uit een inflight magazine, en dat werkte prima. Daarna cerditkaart gegevens doorgegeven en ik kon gewoon bellen. Het werkt met een soort van beltegoed.
Verder kan je natuurlijk ook GlobalOne kaarten en dergelijke kopen, maar die heb ik zelf alleen vanuit Noorwegen gebruikt (voordat ik een vaste lijn kreeg).
je kan beste een "Goldline" telefoonkaarje kopen... voor 10 Canadese dollars (+/- 6 euro) kan je ruim 100 min bellen naar een vaste lijn in Nederland en 20 min naar mobiel...
het vervelende is dat je wel een hele reeks cijfertjes moet intoetsen (pin code) voordat je kan bellen...
voor de mensen daar in Canada kan je een mobieltje + een "Fido" pre-paid kaartje kopen (kost geen drol) of je laptop meenemen en MSN-en...
quote:weet ik idd, dus vroeg me daarom ook of hoe duur een mobieltje in canada is.
Op zaterdag 28 juni 2003 14:32 schreef hunky het volgende:
Je eigen mobieltje kun je wel thuis laten, tenzij je een "tri-band" hebt.
In NL zitten we namelijk op 900 en 1800 MHz, en in Noord-Amerika gebruiken ze 1900 MHz. De meeste Nederlandse GSM-telefoons werken daar dus niet.
quote:Volgens mij zijn die over het algemeen een tikkeltje goedkoper als hier... Maja, je kunt natuurlijk ook een tweedehansje ofzo op E-bay kopen, niet?
Op zaterdag 28 juni 2003 14:46 schreef Mister_Puke het volgende:[..]
weet ik idd, dus vroeg me daarom ook of hoe duur een mobieltje in canada is.
Ik ben op zoek naar een kaartje van canada waarop staat welke talen waar gesproken worden(voornamelijk frans/engels). Kan iemand mij daar bij helpen?
Verder, bedankt voor de link, maar is een beetje onoverzichtelijk
Maar toch bedankt.
quote:Vrij zeker. Aangezien British Columbia, Alberta, Saskatchewan, Manitoba, Ontario, Nova Scotia, Prince Edward Island, Newfoundland en de Northwest Territories engelstalig zijn. En in Nunavut spreken ze Inuktitut, de taal van de Inuit.
Op maandag 30 juni 2003 13:05 schreef Forau_Diavolina het volgende:
Lucille, weet je dat zeker?
Zou wel handig zijn.
quote:Ok, dank je wel. Ik denk dat het inkleuren wordt
Op maandag 30 juni 2003 13:10 schreef Lucille het volgende:[..]
Vrij zeker. Aangezien British Columbia, Alberta, Saskatchewan, Manitoba, Ontario, Nova Scotia, Prince Edward Island, Newfoundland en de Northwest Territories engelstalig zijn. En in Nunavut spreken ze Inuktitut, de taal van de Inuit.
Reisverslag is te lezen op http://members.lycos.nl/canada2003/
quote:Yep, echt een land om naar te emigreren
Op zaterdag 23 augustus 2003 00:36 schreef OmeRon het volgende:
Net 3 weekjes terug. Wat een prachtig land zeg. Zou er haast naar gaan emigreren...Reisverslag is te lezen op http://members.lycos.nl/canada2003/
iemand een goed idee welk boek ik mee kan nemen?
Lonely Planet heeft vaak ook een best wel grote wildlife section in de boeken zitten. Of je zou iets bij de National Parks kunnen scoren in het visitors centre, of dus een specifiek boek over de hike!
Amazon heeft wat dat betreft volgens mij wel belachelijk veel boeken!
Ik zou graag tips en info hierover willen
Bvd
quote:Dank je! Daar zocht ik naar!
Op zondag 26 oktober 2003 02:07 schreef sexy_beast het volgende:
je kan ff hier kijken ------> http://www.dfait-maeci.gc.ca/canadaeuropa/netherlands/menu-nl.asp
of hier als je er een hele reis van wilt maken -----> http://www.travelactive.nl/canada_wt.php
Iemand misschien ervaringen met het tijdelijk 'verhuizen' naar een ander land (hoeft niet alleen canada) aangezien ik ook benieuwt ben hoe dit gaat met andere landen.
quote:ik heb 7 maanden gewerkt en gereisd door noorwegen en zweden
Op zondag 26 oktober 2003 02:15 schreef th3dge het volgende:[..]
Dank je! Daar zocht ik naar!
Iemand misschien ervaringen met het tijdelijk 'verhuizen' naar een ander land (hoeft niet alleen canada) aangezien ik ook benieuwt ben hoe dit gaat met andere landen.
quote:Wat voor werk heb je dan gedaan? Werk waar je hier voor geleerd hebt?
Op zondag 26 oktober 2003 02:24 schreef sexy_beast het volgende:[..]
ik heb 7 maanden gewerkt en gereisd door noorwegen en zweden
en 6 maanden in noorwegen gewoond...
wat kan ik zeggen ??!!
niet denken, maar doen
ik heb het fantastisch naar m'n zin gehad en ik ga over 5 weken weer terug
* SoesGSX600 wilt na de HBO een jaar (minstens) door Amerika trekken
de states lijken mij ook wel vet... al die grote steden enzo
quote:Uhm ik ben nog bezig met MBO. Dus moet nog minstens 5 jaar wachten zowiezo, maargoed plannen zijn er al
Op zondag 26 oktober 2003 02:34 schreef sexy_beast het volgende:
ik heb niet zo een hoge opleiding als jou hoor....
ik ben broodbakker en heb daar ook mijn diploma's voor.
over een paar weken ga ik voor een paar maanden terug om genoeg geld te verdien zodat ik volgend jaar naar australie kan voor een jaar, om te bekomen van alle stress uit deze race maatschappij.de states lijken mij ook wel vet... al die grote steden enzo
quote:Leg uit
Op zondag 26 oktober 2003 02:46 schreef sexy_beast het volgende:blijf veel vakken vullen want dat werken wat je nu doet beloont zich strax minstens 9 keer zoveel terug.
geloof me !!!
Wat ik verdien geef ik altijd direct uit dus behalve werkervaring (nou ja ) heb ik er vrij weinig aan dacht ik zo
(oke staat wel leuk op me CV enzo)
quote:Ik woon nu 5 maanden in Singapore, ben hier in ieder geval nog 7 maanden, maar waarschijnlijk langer want het bevalt perfect.
Op zondag 26 oktober 2003 02:15 schreef th3dge het volgende:[..]
Dank je! Daar zocht ik naar!
Iemand misschien ervaringen met het tijdelijk 'verhuizen' naar een ander land (hoeft niet alleen canada) aangezien ik ook benieuwt ben hoe dit gaat met andere landen.
quote:http://www.mowi.nl/indexbb.htm
Op zondag 26 oktober 2003 01:58 schreef th3dge het volgende:
Wie weet aan welke eisen je moet voldoen qua passport enzo.
Moet je hiervoor een visum aanvragen, en kan ik meteen daarzo aan het werk?Ik zou graag tips en info hierover willen
Bvd
Verder zou je kunnen proberen een permanent residence aan te vragen.
Je kunt hier een test voor doen om te kijken of je geschikt bent op
http://www.cic.gc.ca/english/skilled/assess/index.html
Dit is een self assessment tool, ze hebben recentelijk het benodigde aantal punten van 75 (dacht ik) teruggeschroeft naar 67.
Ik zou zeggen leer huizen bouwen, daar zijn ze hier volop mee bezig.
Canadian Embassy
Immigration Section
Friedrichstrasse 95, 6th Floor
D-10117 Berlin
Germany
Fax: +49-(0)-30-20312134
E-mail: brlin-im@dfait-maeci.gc.ca
Tel.: +49-(0)30-20312447 Mondays to Fridays between 14:00 and 15:00.
Please have your immigration file number ready.
Bellen is mij helaas nooit gelukt Kreeg wel verbinding maar of ze waren niet open (openingstijden: ma-vr 14-15) of ik werd in de wacht gezet en gedisconenct
quote:Ja maar dat gaat niet over werken maar over toeristen
Op zondag 26 oktober 2003 13:10 schreef th3dge het volgende:
Dagobert:Volgens deze site heb je geen visum nodig:
http://www.cic.gc.ca/english/visit/visas.html
quote:Ah, daar dacht ik niet aan
Op zondag 26 oktober 2003 13:21 schreef BAZZA het volgende:[..]
Ja maar dat gaat niet over werken maar over toeristen
BackCountry:
Fernie
Red Mountain
Big White
[Dit bericht is gewijzigd door MazeNL op 20-01-2004 22:29]
quote:Info van www.canada.de en dan gezocht op "open program"
"Open" programWork permits under one of the Youth Exchange Programs for Germany or The Netherlands are approved by the Canadian Embassy in Berlin and printed out at a Port of Entry to Canada by an Immigration Officer. The work permit will be stapled into the passport at the Port of Entry.
If the work permit falls under one of the "open" (i.e. non-employer specific) programs it will show the following:
"Open" employer and "open" employment location. This means you can work for any employer in Canada at any location in Canada, where you are offered a position. There is no restriction on the length of time you can work for one employer within the validity period of the permit.
"Open" occupation will also be printed on the work permit, however the occupation field is subject to conditions:"Not authorised to work in
1) child care,
2) primary or secondary school teaching,
3) health services field occupations".
If you wish to work in the occupations of child care, primary or secondary school teaching or health services, you must contact any Canada Immigration Centre (CIC) when you are in Canada and request medical examination forms and instructions. After completing the medical and obtaining your results, the CIC will modify your Work Permit to remove the conditions on occupation.
The Canadian Embassy in Berlin will not issue medical instructions to persons applying under one of the open Youth Exchange Programs in the restricted occupations. You must do your medical examination in Canada and have your work permit modified in Canada.The work permit will also have a notation "This does not authorise re-entry". This notation does not affect German or Dutch passport holders. As long as you keep the work permit stapled in your passport, you will be able to leave and re-enter Canada as long as your work permit remains valid.
Work permits under the Youth exchange programs are not extendable past the expiry date printed on it.
To stay in Canada as a tourist once your work permit expires, you must contact any Canada Immigration Centre (CIC) when your work permit is still valid and request a change of status to a temporary resident (visitor).
Om het een en ander te zien is 2,5 week genoeg. Je zal alleen wel keuzes moete maken. Alles zien lukt je in een jaar nog niet. In Vancouver zelf is bijvoorbeeld al genoeg te doen om je minstens een week zoet te houden.quote:Op dinsdag 16 maart 2004 18:15 schreef LaPluche het volgende:
Bedankt voor de tips, maar heb je voor zo'n rondreis niet echt een week of zes nodig om het een en ander te zien? Vanwege mijn werk kunnen we nl maximaal 2,5 week daar zijn.
Zat zelf te denken om rond te reizen door British Colombia, maar mijn schatje Dr_MG wil ook graag naar Quebec en dat lijkt me toch wat lastig combineren.![]()
Campers zijn ideaal om mee rond te reizen. Iedere stad en dorp heeft wel een RV-park (recreational vehicles) en zelfs in de zomer zijn daar bijna altijd nog wel plaatsen vrij. Op die manier kan je goedkoop overnachten, zonder plannen te hoeven maken met hotels enzo. En je hebt meteen vervoer. Rijden in die dingen valt best mee. Je kan alleen niet zo hard natuurlijk als in een huurauto, maar ik neem aan dat je toch van de omgeving wilt genieten. En parkeren in het centrum van een stad is wat lastiger, maar niet onmogelijkquote:Iemand overigens ervaring met campers?
Wij hadden toen overwogen een grote camper te huren (zo'n busachtig ding voor 10 personen) maar toch maar besloten om gewoon een Van te huren en zeker als je door de Rockeys gaat is dat veel beter. Motels/Hotels zijn er in Canada genoeg is geen enkel probleem.quote:Op donderdag 18 maart 2004 10:57 schreef OLP_Moose het volgende:
[..]
Om het een en ander te zien is 2,5 week genoeg. Je zal alleen wel keuzes moete maken. Alles zien lukt je in een jaar nog niet. In Vancouver zelf is bijvoorbeeld al genoeg te doen om je minstens een week zoet te houden.
BC en Quebec combineren zal inderdaad lastig worden, tenzij je een week in en rond Vancouver doet en dan een binnenlandse vlucht neemt en de tweede week in Quebec doorbrengt. Maar volgens mij kun je beter één gebied kiezen en dat echt goed bekijken, anders krijg je het allebei maar een beetje half. Maar welk gebied is een lastige keuze.
[..]
Campers zijn ideaal om mee rond te reizen. Iedere stad en dorp heeft wel een RV-park (recreational vehicles) en zelfs in de zomer zijn daar bijna altijd nog wel plaatsen vrij. Op die manier kan je goedkoop overnachten, zonder plannen te hoeven maken met hotels enzo. En je hebt meteen vervoer. Rijden in die dingen valt best mee. Je kan alleen niet zo hard natuurlijk als in een huurauto, maar ik neem aan dat je toch van de omgeving wilt genieten. En parkeren in het centrum van een stad is wat lastiger, maar niet onmogelijk![]()
Oh, dan hou ik alvast op met lezen.. Wacht ik even op de gemergde versiequote:Op woensdag 29 september 2004 11:01 schreef Lucille het volgende:
Ik ga binnenkort de Canada topics laten mergen om zo een beter overzicht te krijgen.
Dit klinkt alsof je Vancouver Island wil overslaan, en dat is juist een van de beste stukjes van British Columbia. De natuur is zo divers en overweldigend, dat je zeker weten er heen moet gaan. En Victoria is maar anderhalf uur met de ferry vanaf Vancouver, en het kost bijna niets.quote:Op woensdag 29 september 2004 09:49 schreef chrisz het volgende:
hey mensen
ik ga volgend jaar naar canada op vakantie.
nu is mijn vraag of er mensen zijn die daar ook zijn geweest en of zij weten of er dingen zijn die je moet gezien hebben als je daar ben.
Mijn reis gaat vanaf Calgary naar Vancouver en terug door de rocky mountains heen.
alvast bedankt
Als je toch al deze hele reis onderneemt, en zelfs een auto huurt, dan is het inderdaad bijna niets. Zeker als je ziet wat je er voor terugkrijgt.quote:Op woensdag 6 oktober 2004 04:31 schreef jeroen1976 het volgende:
De ferry kost bijna niets? Wel als je met de auto gaat hoor! ..hmmm 40 dollar (+tax) per auto en 1 persoon, plus $10 pp (adult) extra...okay niet zoveel voor de gemiddelde vakantievierende Europeaan maar wel als je bijna geen cent op zak hebt en Europeaan-af bent(jah ik spreek uit ervaring). Het is idd wel de moeite waard, Vancouver Island is een paradijs, relatief weinig toerisme - we zijn ongeveer maar 20 autos tegengekomen tussen Nanaimo en Tofino, waarvan een aantal lokale semi's met gekapte bomen erop. Een mooie wandeling is het Schooners Bay pad een paar km voordat je Tofino binnenrijdt.
Ik denk dat je die vraag zelf ook wel kan beantwoorden niet?quote:Ik wil in de meivakantie naar een van de steden in Canada, maar ik zit nog te twijfelen tussen Calgary en Toronto..
Ik ken Montreal alleen van 2 keer een weekend tijdens de GP in juni maar het is dan iedergeval een hele vette stad.quote:Montreal vond ik maar saai, alleen het nachtleven is daar leuk (als je daar van houdt).
Toronto kun je in een paar dagen doen (en een dag extra voor de Niagra Falls). Een hele week raad ik je niet aan.quote:Op dinsdag 25 januari 2005 18:08 schreef SC8fan het volgende:
Ik wil in de meivakantie naar een van de steden in Canada, maar ik zit nog te twijfelen tussen Calgary en Toronto.. welke stad is volgens jullie leuker?
Alles wat voor handen komt. Ik hoop in ieder geval dat ik snel iets kan vinden. Mocht het in Montreal niet lukken, dan ga ik door naar Toronto. Daar spreken ze in ieder geval Engels, wat me heel wat beter afgaat dan Frans. Ben wel benieuwd hoe moeilijk het is om werk te vinden in Canada...quote:Op zondag 20 februari 2005 16:10 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
Waar ga je werken Bushranger en wat voor werk?
In heel Canada wonen volgens BuZa 900.000 mensen van Nederlandse afkomst. Helaas staat er niet bij hoeveel een Nederlands paspoort hebben. Kinderen van emigranten van de jaren 50 en 60 kunnen vaak nog een Nederlands paspoort krijgen ondanks dat ze in de VS zijn geboren.quote:waar tot mijn verrassing veel Nederlanders bleken te wonen.
Dat wist ik wel. Ik wist alleen niet dat er relatief veel in Alberta blijken te wonen.quote:Op woensdag 23 februari 2005 02:11 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
[..]
In heel Canada wonen volgens BuZa 900.000 mensen van Nederlandse afkomst. Helaas staat er niet bij hoeveel een Nederlands paspoort hebben. Kinderen van emigranten van de jaren 50 en 60 kunnen vaak nog een Nederlands paspoort krijgen ondanks dat ze in de VS zijn geboren.
heb je toevallig nog foto's? Ben ik wel benieuwd naarquote:Op zondag 17 april 2005 20:08 schreef Blik het volgende:
paar jaar geleden met Rocky Mountaineer Railroad van Vancouver naar Calgary geweest door de Rocky Mountains, super treinreis. Vervolgens vanaf Calgary terug naar Vancouver gereden door de Rocky Mountains met een camper. Ook naar Vancouver Island geweest uiteraard voor Whale Watchen en dergelijke
Beetje late reactie... Omdat ik in Canada een auto wil kopen en die kan je alleen verzekeren met een Canadees rijbewijs. Helaas....quote:Op zondag 17 april 2005 18:56 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
Waarom zou je een Canadees rijbewijs halen als je een Nederlands hebt?
Ik zit op het moment in Canmore, 110 km zuidelijk van Calgary. Het is hier in de winter prachtig, echt wintersportgebied. Maar in de zomer is het nog drukker, want veel mensen komen hier om te hiken en te genieten van de natuur. Dus voor de omgeving Calgary hangt het er maar net vanaf wat je wil doen/zien.quote:Op woensdag 11 januari 2006 21:53 schreef frennie het volgende:
Iemand nog tips in welke tijd van het jaar je het beste kan gaan (betreft rondreis Vancouver Island / Calgary)? Qua weersomstandigheden en prijzen? Thanx
over late reacties gesprokenquote:Op maandag 18 april 2005 11:59 schreef kepler het volgende:
[..]
heb je toevallig nog foto's? Ben ik wel benieuwd naar
quote:Op woensdag 11 januari 2006 23:05 schreef Blik het volgende:
[..]
over late reacties gesproken
hebben natuurlijk wel foto's maar helaas niet digitaal
http://www.ticketmaster.ca/quote:Op zondag 22 januari 2006 17:22 schreef BushRanger het volgende:
Zomer zit er weer aan te komen over een paar maanden en ik vraag me af of er hier mensen zijn die weten of er in Canada muziekfestivals zijn? Ik heb al gezocht op internet, maar kan niks fatsoenlijks vinden... Denk aan iets in de zin van Rock Werchter of Lowlands. Ik ga RW echt zo erg missen... dus ik wil een vervanger hier eigenlijk! Liefst in British Columbia, Alberta, Yukon of Alaska, roept u maar!
Ja ok, maar ik vraag niet om het adres van de Canadese ticketmaster, dat weet ik zelf ook welquote:Op zondag 22 januari 2006 17:46 schreef Sport_Life het volgende:
Op ticketmaster.nl vind je ook tickets voor Lowlands enzo..
Ik was in dat gebied in de tweede helft van mei. Alles was letterlijk toen ik in Canada aankwam groen aan het worden (dat gaat bere-snel daar trouwens), en dat zag er prachtig uit. Wel een waarschuwing: als je gaat kamperen loop je het risico om beren en ander groot wild tegen te komen. In Banff national park, en het noordelijker gelegen Jasper, lopen bijvoorbeeld hier en daar herten dwars door dorpen heen. Er mag niet op ze gejaagd worden, en dat weten ze, dus zijn ze totaal niet bang voor mensen en (vracht-)auto's. Met mijn domme hollandse kop stond ik een elk op een paar meter afstand te fotograferen, tot mij vriendelijk door een local werd verzocht om toch vooral terug te komen, omdat die dieren wel eens iemand doodtrappen.quote:Op woensdag 11 januari 2006 21:53 schreef frennie het volgende:
Iemand nog tips in welke tijd van het jaar je het beste kan gaan (betreft rondreis Vancouver Island / Calgary)? Qua weersomstandigheden en prijzen? Thanx
Elk en Moose zijn inderdaad aardig mak. Ik liep in Banff (het dorp) over een pad naar de watervallen en toen lagen ze gewoon tussen de bosjes, enorme geweien. Ben heel dichtbij gekomen, maar wel achter een boom blijven staan, ze zijn best gevaarlijk ja. In de winkel waar ik werk hebben ze een ansichtkaart met daarop een hele groep met mensen achter een dikke boom, terwijl het eland aan de andere kant z'n gewei tegen de boom aanramt, mooi om te zien.quote:Op zondag 22 januari 2006 18:32 schreef RonaldV het volgende:
[..]
Ik was in dat gebied in de tweede helft van mei. Alles was letterlijk toen ik in Canada aankwam groen aan het worden (dat gaat bere-snel daar trouwens), en dat zag er prachtig uit. Wel een waarschuwing: als je gaat kamperen loop je het risico om beren en ander groot wild tegen te komen. In Banff national park, en het noordelijker gelegen Jasper, lopen bijvoorbeeld hier en daar herten dwars door dorpen heen. Er mag niet op ze gejaagd worden, en dat weten ze, dus zijn ze totaal niet bang voor mensen en (vracht-)auto's. Met mijn domme hollandse kop stond ik een elk op een paar meter afstand te fotograferen, tot mij vriendelijk door een local werd verzocht om toch vooral terug te komen, omdat die dieren wel eens iemand doodtrappen.![]()
De prijzen waren beschaafd, in Jasper en in Calgary hebben we voor vrij weinig geld kunnen overnachten in een bungalowpark (met gratis gebruik van de BBQ), resp. een motel (met gratis gebruik van de telefoon voor het geval dat we vrouwelijk gezelschap wilden regelen
).
quote:Thank you for showing an interest in the Working Holiday Programm!
There are still places available. Once the program is full this will be published on our website.
Information on the WHP 2006 you find on our website: http://www.dfait-maeci.gc(...)y/visa-intern-en.asp
Ja, dan mag je zonder dat je werk hebt. Ik ben dat nu aan het doen en heb werk gevonden in een dorp in de Rocky Mountains (Canmore). Er is heel veel werk hier! Als je specifieke vragen hebt, laat ze maar komen!quote:Op maandag 13 maart 2006 16:50 schreef PhoenixPerry het volgende:
Maar als jij nu een Working Holiday Visum hebt houdt dat in dat je naar CA mag gaan zonder dat je werk hebt?
Oh, dat klinkt goed. Wat voor werkzaamheden zijn er ongeveer?quote:Op maandag 13 maart 2006 17:48 schreef BushRanger het volgende:
[..]
Ja, dan mag je zonder dat je werk hebt. Ik ben dat nu aan het doen en heb werk gevonden in een dorp in de Rocky Mountains (Canmore). Er is heel veel werk hier! Als je specifieke vragen hebt, laat ze maar komen!
Er is heel veel werk in het toerisme in dit gebied. Dus in de skiresorts is van alles te doen, maar ook in de dorpjes beneden, zoals in restaurants, coffeshops, allerhande winkels etc. Ik werk zelf in een chocolade/fudge/souvenier winkel. Maak daar alle chocolade en fudge en verkoop het ook (had helemaal geen ervaring, allemaal hier geleerd). In Canmore wordt veel geklaagd over onbetrouwbare instelling van de jeugd hier, dus op sommige plaatsen is het een voordeel om Europeaan te zijn.quote:Op maandag 13 maart 2006 18:16 schreef PhoenixPerry het volgende:
[..]
Oh, dat klinkt goed. Wat voor werkzaamheden zijn er ongeveer?
En als je dus een jaar hebt gewerkt dan moet je weer weg, maar is het dan ook mogelijk als je bv werk hebt gevonden voor een langere periode er alsnog te blijven? Of eventueel terug te gaan, de papieren te regelen en alsnog voor langere tijd te gaan?
Oke, klinkt goed. Ik weet helemaal niet of ik echt langer wil blijven maar ben benieuwd naar de optie's. Hoe is het qua huisvesting? Is het makkelijk woonruimte te vinden en is het duur? Of zit je in jeugdherbergen met nog 6 anderen op een kamer?quote:Op dinsdag 14 maart 2006 04:08 schreef BushRanger het volgende:
[..]
Er is heel veel werk in het toerisme in dit gebied. Dus in de skiresorts is van alles te doen, maar ook in de dorpjes beneden, zoals in restaurants, coffeshops, allerhande winkels etc. Ik werk zelf in een chocolade/fudge/souvenier winkel. Maak daar alle chocolade en fudge en verkoop het ook (had helemaal geen ervaring, allemaal hier geleerd). In Canmore wordt veel geklaagd over onbetrouwbare instelling van de jeugd hier, dus op sommige plaatsen is het een voordeel om Europeaan te zijn.
Je zal waarschijnlijk niet het hele jaar werken, want je wil ook wat van het land zien toch? Een working holiday visa is een once in a lifetime ding. Als je langer wil werken dan dat jaar, dan moet je gaan zoeken naar andere oplossingen, zoals een emigratieproces opstarten, sponsor zoeken, Canadees meisje zoeken etc.
Daar heb je verschillende opties voor. Als je in een skiresort werkt, dan geven ze je accomodatie (3 op een kamer) en daar wordt een bepaald klein bedrag voor ingehouden op je salaris. Als je niet in de bediening werkt (fooien), dan zul je trouwens erg weinig verdienen in een skiresort, iedereen wil daar werken namelijk, dus weinig reden voor hoge lonen. Je krijgt wel een skipass voor het hele seizoen trouwens.quote:Op dinsdag 14 maart 2006 09:19 schreef PhoenixPerry het volgende:
[..]
Oke, klinkt goed. Ik weet helemaal niet of ik echt langer wil blijven maar ben benieuwd naar de optie's. Hoe is het qua huisvesting? Is het makkelijk woonruimte te vinden en is het duur? Of zit je in jeugdherbergen met nog 6 anderen op een kamer?
Dan zou ik toch wat oostelijker beginnen als ik jou was. Quebec City is prachtig!! Halifax schijnt ook mooi te zijn, maar zover ben ik niet geweest.quote:Op dinsdag 14 maart 2006 14:00 schreef Sacrem het volgende:
geluk dat ik heb is dat ik familie in Canada heb in Toronto en Vancouver....dus lijkt me leuk om vanaf Toronto in een jaar richting Vancouver te gaan.
Met alleen Engels gaat het ook goed hoor!quote:Op woensdag 15 maart 2006 15:34 schreef Sacrem het volgende:
ik heb 't niet zo op Frans-talig, maar Halifax lijkt me ook wel wat ja...
dat is wel tofquote:Op zondag 26 maart 2006 18:07 schreef Harmen1984 het volgende:
Even bookmarken...
In mei ga ik met m'n vriendin een maand. Globale route: Calgary-Rockies met camper-Vancouver Island-Vancouver.
Ja, Moose is koel. Je zit de hele dag in een busje, maar onderweg stop je bij leuke dingen. 's Avonds kom je bij hostel aan. Zvolgende dag kun je verder gaan, of blijven hangen. Ik raad trouwens aan vanaf Toronto The Canadian te pakken (www.viarail.ca). Kost wat, maar is echt de meest fantastische reis ooit. Drie volle dagen en nachten in de trein, super super luxe... Alle eten en drinken inbegrepen, geweldige bedden (upper berths zijn goedkoopste en zijn perfect) en fantastisch fantastisch fantastisch uitzicht. Je eindigt in Vancouver, en vandaaruit zou je dan met Moose travelnetwork rond moeten gaan reizen door de rockies en dan heb je echt de meest fantastische reis ooit. Geloof me maar, ik heb het al twee keer gedaan.quote:Op zondag 9 april 2006 01:05 schreef Dandilion het volgende:
25 augustus vertrekken mijn vriend en ik voor 3 weken naar Canada, we vliegen aan op Toronto. Heeft er hier iemand ervaring met Moose Travel Network?De hop on hop off bus maatschappij?
Ken iemand meer van deze organisaties?
Ik zou via Canada gaan. En dan niet met de auto maar met The Canadian (zoals ik in vorige reactie al schreef). Drie dagen voor NY is te kort. Ben er zelf tien dagen geweest, dan kun je alles nettttt zien.quote:Op maandag 10 april 2006 15:09 schreef Actrix_1972 het volgende:
Eind juni gaan mijn vriendin en ik voor 4 weken naar Canada.Net als Dandilion beginnen we in Toronto. We willen daar een paar dagen een auto huren voor een rit richting Kingston/ Ottawa.
Daarna met de trein via Niagara Falls naar New York City! We zijn drie dagen in NYC. Ik lees alle NYC topics: er is daar zo veel te zien, wellicht dat die 3 dagen veel te weinig zijn!
Dan vliegen we door naar Calgary, daar gaan we familie bezoeken en we willen de Calgary Stampede meemaken. Daarna gaan we verder met de auto naar Vancouver (vandaar vliegen we terug naar NL). Over die route naar Vancouver twijfelen we nog: óf we gaan via Kamloops (heeft mijn vriendin al eens gereden), óf we gaan via de USA (Seattle, Mount St.Helens ect).
Tips of ervaringen met deze routes zijn meer dan welkom!
Voor een WHV heb je geen employee en work nodig. Als je dus maar goed aangeeft dat je een WHV wil. En begin op tijd met het aanvragen van je certificaat van goed gedrag, dat duurt zes weken. Weet je dat de WHV via een eerst komt eerst maalt principe de duur uitgaan? De ambassade in Berlijn begint op 1 december met het uitgeven van de visa voor het volgende jaar, maar als je aanvraag voor 1 december in Berlijn aan komt, dan sturen ze die keihard teurg.quote:Op woensdag 6 september 2006 00:34 schreef Joey646 het volgende:
Hey Sacrem, ik ben ook met die paperassen bezig voor WHP!
Maar weet jij wat je moet invullen bij employee en work in Canada als je nog geen werk hebt? En ik heb hiervoor opschool gezeten en alleen maar een bijbaan gehad, moet ik dat bij former employer invullen enzo?
thanks alvast!
Joey
WHV staat voor Working Holiday Visa, maar op dit formulier gebruiken ze de term WHP (Working Holiday Program).quote:Op woensdag 6 september 2006 17:59 schreef Joey646 het volgende:
Bedankt voor je reactie!
Oke, waar staat WHV dan precies voor? Ik was dat formulier IMM 1295 aan het invullen en daar stonden wat vragen over wanneer mijn werk daar start e.d. en de naam van mijn werkgever en beschrijven hoe mijn huidige baan is, hoe heb jij dat ingevuld?
IMM1295
Morgen ga ik naar het stadhuis, om die verklaring aan te vragen. Ik had het plan in Januari naar Canada te vertrekken.. hoe lang doen ze erover die aanvraag te beantwoorden?
Ben je daar gewoon op de bonnefooi heen gevlogen en werk gaan zoeken? Hoe heb je dat geregeld met je salaris storten en een bankrekening?
Deze reis heb ik vorig jaar gemaakt. Aanraderquote:Op woensdag 6 september 2006 20:49 schreef Fannetje het volgende:
*tvp*
We willen misschien volgend jaar deze reis gaan maken
http://summum.nl/package.asp?packagecode=CA&dmPar=Canada
De Canadese douane is niet zo moeilijk als de Amerikaanse. Ik ben nu drie keer door de Canadese douane gegaan en heb geen problemen gehad. Toen ik Alaska in ging heb ik heel veel gezeik gehad. Mijn auto werd doorzocht, ik werd verhoord, mijn portemonnee werd binnenste buiten gekeerd en er werd naar Canada gebeld om alles te checken. Het was niet fijn...quote:Op woensdag 6 september 2006 22:37 schreef Joey646 het volgende:
Oke bedankt Bushranger, hier heb ik wat aan!
Ik heb meteen die Nadja een email gestuurd, ik kreeg een autoreply dat ze de 11e pas terug is. Het algemene emailadres werd ook niet op gereageerd na 3 werkdagen, misschien niet omdat het over WHV 2007 ging.. de 2006 visa's lopen nog volgens mij.
Ik ga er zeker voor zorgen dat alles daar 1 december op de deurmat ligt.
Bedankt voor de tip over het visum met de data, is goed om daarop te letten inderdaad. Doen ze daar net zo moeilijk bij de douane als in Amerika?
De mobiele telefoon was ik wel van plan, maar ik weet niet hoe het daar gaat met abonnementen en thuisadressen..?
Naar wat voor overheidsgebouw was je gegaan voor dat sofinummer?
Heb je daar gewoon je rijbewijs gehaald en een auto gekocht? Een autorijbewijs in amerika kost 50 dollar ofzo gaat het daar ook zo simpel?
Ik heb familie en kenissen in Vancouver en op Vancouver Island, maar ik vind Alberta wel wat centraler aangezien ik ook nog langs Ohio wil bij vrienden. Ook een goeie tip trouwens ik was van plan naar Halifax te vliegen, daar zal dan ook wel niet zo veel te doen zijn ...!
Watvoor ticket had je genomen? Enkele reis kan niet toch? Heb je hem gewoon laten verlopen?
Dat touristenvisum is dat niet automatisch, ze zeiden bij het reisbureau dat je zonder visum 3 maanden mag reizen door canada.
Zit er trouwens op dit forum geen PM functie ofzo? ik ben pas nieuw
Ja, leuk!quote:Op donderdag 7 september 2006 12:50 schreef Slecht het volgende:
[..]
Deze reis heb ik vorig jaar gemaakt. Aanrader![]()
Combinatie van Stad en natuur (echt prachtig!) wat ik wel interessant vond.
Kheb nog een hele lading foto's ergens online staan, als je interesse hier in hebt, moet ik ff zoeken in m'n bookmarks![]()
hmm, blijkt dat ik je die foto's niet meer kan laten zien omdat m'n account (waar die foto's stonden) is verlopen.. (enige manier om ze terug te halen is 10$ te betalen maar daar ga ik natuurlijk niet aan beginnenquote:
Zou ook al heel leuk zijnquote:Op zondag 10 september 2006 16:07 schreef Slecht het volgende:
[..]
hmm, blijkt dat ik je die foto's niet meer kan laten zien omdat m'n account (waar die foto's stonden) is verlopen.. (enige manier om ze terug te halen is 10$ te betalen maar daar ga ik natuurlijk niet aan beginnen)
(als je ze echt graag wilt zien kan ik misschien wel wat foto's doormailen (niet allemaal want het zijn er 200+))
Hey Dandilion,quote:Op maandag 11 september 2006 18:48 schreef Dandilion het volgende:
hier een bericht uit canada! super gaaf hier, tadoussac is echt aan te raden, leuk relaxed klein plaatsje met hoop te doen, wandelen, walvissen kijken kayaken op zee etc etc.
montreal, toronto en quebec geweest, ben nou in kingston, vanacht met de bus naar toronto en naar alqounqin nat. park, zal wel niet de juiste spelling zijn maar ja.
canda is echt een aanrader om heen te gaan! gr. dandilion
Met welke organisatie was dit? Ik zit eraan te denken om dezelfde route te doen met Baobab.quote:Op zondag 23 juli 2006 21:46 schreef Irrem het volgende:
Ben net terug van drie weken Canada! Ik ben met een groepsreis gegaan. We zijn begonnen in Vancouver via Vancouver Island naar Stewart om daarna weer naar beneden te gaan richting Jasper en Banff om te eindigen in Calgary. Maar wat een fantastich land is het zeg. De mensen zijn super aardig.
Ik moet eerlijk bekennen dat ik een beetje last heb van heimwee, wat wil ik graag weer terug!
Ha Irrem,quote:Op vrijdag 27 april 2007 17:24 schreef Irrem het volgende:
Zo ff dit topic weer een beetje op laten leven !(een poging daartoe)
Als alles goed gaat dan ga ik begin november voor 10 maanden naar CanadaHeb er echt zin in!!! Na mijn vakantie vorig jaar ben ik een beetje verliefd geworden op het land en nu dus deze uitgelezen kans
![]()
Ik hoop een beetje te gaan skien daar, een wat langere tijd in Calgary door te gaan brengen en aan het eind van mijn richting familie in Thunder Bay te gaan!
quote:Op zondag 29 april 2007 03:52 schreef BushRanger het volgende:
[..]
Ha Irrem,
Leuke reis! Ik heb meer dan een jaar in Canada gezeten en ik wilde even reageren op je plan om langere tijd in Calgary door te brengen... Calgary is namelijk niet echt een leuke stad, ik ben er verschillende keren geweest en heb vrienden uit Nieuw Zeeland die er heel de winter gewoond hebben en die zijn ook blij dat ze vertrekken. Als je een uurtje verder rijdt, richting Banff, dan kom je bij Canmore, misschien zou je daar eens moeten kijken. Prachtig in de bergen, erg sportieve bevolking, Nordic center (gratis cross country skieen in de avond) en voldoende werk. De bergen zijn mooier dan in Banff (20 minuten verderop) en het is er niet zo toeristisch.
ik zit nu op schiphol, 7,5 uur vertraging. heb mijn laptop ook meegenomen, maar ik weet niet zeker of de personen waar ik heen ga wel draadloos internet hebben of gewoon met kabel. morgen kan ik het je vertellen.quote:Op zondag 6 mei 2007 11:53 schreef Irrem het volgende:
Ben ik weer!![]()
Ik heb nog een vraagje. Ik wil een laptop meenemen naar Canada, draadloos internet is daar goed, maar nu hoorde ik ook iemand zeggen dat de fequentie of band (iets in de richting) kan verschillen met Nederland. Heeft iemand al eens evaring met draadloos internet daar?
Het stikt in Canada van reizigers met laptops, denk niet dat je een probleem zal hebben.quote:Op zondag 6 mei 2007 11:53 schreef Irrem het volgende:
Ben ik weer!![]()
Ik heb nog een vraagje. Ik wil een laptop meenemen naar Canada, draadloos internet is daar goed, maar nu hoorde ik ook iemand zeggen dat de fequentie of band (iets in de richting) kan verschillen met Nederland. Heeft iemand al eens evaring met draadloos internet daar?
Als je nog vragen hebt... ik weet best veel na meer dan een jaar Canada!quote:Op dinsdag 1 mei 2007 10:04 schreef Irrem het volgende:
[..]
Dank je wel! Alle tips zijn van harte welkom. Ik ben nog volop aan het nadenken over hoe en wat, dus kom maar op.
@mouzzer de reis was met askja reizen. Was echt een heel mooie route. We hadden een Belgische reisleider en met askja is er vrijwel altijd Nederlands begeleiding. Ik kan me herinneren dat we de groep van baobab tegenkwamen en die hadden dus een Engels sprekende reisleidster. Het is natuurlijk wat jezelf wil maar ik was zeer tevreden over askja.
Ik wilde in eerste instantie ook de askja reis doen maar die is gecancelled vanwege te weinig aanmeldingen voor die datum. Een latere datum kwam voor mij niet goed uit dus zo kwam ik bij Baobab terecht die zo te zien dezelfde route doen alleen met iets ander dagprogramma. Met Engels sprekende reisleiding heb ik geen probleem, op me werk spreek ik ook bijna de hele dag Engelsquote:Op dinsdag 1 mei 2007 10:04 schreef Irrem het volgende:
[..]
@mouzzer de reis was met askja reizen. Was echt een heel mooie route. We hadden een Belgische reisleider en met askja is er vrijwel altijd Nederlands begeleiding. Ik kan me herinneren dat we de groep van baobab tegenkwamen en die hadden dus een Engels sprekende reisleidster. Het is natuurlijk wat jezelf wil maar ik was zeer tevreden over askja.
Ik dacht dus echt dat we heel veel in de bus zouden zitten, maar dat is erg meegevallen, tenminste we zaten wel veel in het busje maar het was niet te lang. We stopten langs de weg om te gaan lunchen of om ergens in een meer te gaan zwemmen. Ook bezochten we onderweg een stadje dus er was genoeg afwisseling.quote:Op dinsdag 8 mei 2007 22:00 schreef mouzzer het volgende:
[..]
Hoe was de verhouding tussen het reizen en de tijd die er was om echt dingen te zien en te doen? En hoe zit het met de mogelijkheid om batterijen voor de camera op te laden onderweg, kan dat op de campings? Het is natuurlijk een supermooi gebied en dat wil ik graag vastleggen. Heb je nog wat beren en orka's gezien tijdens de reis?
Ik heb zelf geen digitale camera, maar ik zie altijd camera's die opgeladen worden in internetcafe's, douchegebouwen op campings, in koffieshops, in busterminals zijn ook altijd stopcontacten, mogelijkheden genoeg!quote:Op woensdag 9 mei 2007 16:04 schreef Irrem het volgende:
[..]
Ik dacht dus echt dat we heel veel in de bus zouden zitten, maar dat is erg meegevallen, tenminste we zaten wel veel in het busje maar het was niet te lang. We stopten langs de weg om te gaan lunchen of om ergens in een meer te gaan zwemmen. Ook bezochten we onderweg een stadje dus er was genoeg afwisseling.
Onze gids was de chauffeur en elke dag moest er iemand anders naast hem komen zitten. Diegene moest wakker blijven en was de dj in het busje. Naarmate we wat langer in het busje zaten vielen we in slaap, haha. We hebben op 1 stukje niet mogen slapen omdat de gids het zonde vond als we dat stukje zouden missen.
Ik heb beren, orka's en ook de moose gezien! Erg leuk om te zien ze stonden vooral langs de weg dus af en toe is het ook je ogen open houden. Wel jammer was dat we net te vroeg waren voor de zalm. De rivieren stromen dan vol met zalm en daar komen dan ook beren op af, maar ja geen zalm is dus ook weinig beren. We stonden 's ochtends op een camping alle spullen op te ruimen toen er rustig een beer langs kwam lopen! (ook gezellig)
Ik heb nog wel een paar foto's die zet ik dit weekend wel even hier!
Er zijn genoeg mogelijkheden om je camera op te laden bij de wc's zijn er stopcontacten (wereldstekker meenemen) maar dat heeft wel het nadeel dat er iemand bij moet blijven af en toe is er ook stroom bij de slaapplaats zelf. Ik heb voor de zekerheid wel een extra batterij meegenomen.
Voor hoe lang heb je een auto nodig? De wegen in de winter zijn best goed begaanbaar, iedereen rijdt in de sneeuw ook gewoon door. Het is niet zoals in Nederland dat alles stil ligt als het sneeuwt. Er wordt al snel sneeuw geschoven of zand gestrooid (zout niet zoveel). Het is wel goed oppassen als je dat niet gewend bent en als het echt te erg is, dan blijf je gewoon thuis. Verder raad ik je aan winterbanden te nemen, dat scheelt zoveel. En als je toch een auto koopt, kijk dan eventueel naar een 4wd of AWD, die rijden daar veel. De Subaru GL die ik had bijvoorbeeld had 4WD en dat is echt lekker (gekocht voor 750 dollar).quote:Op vrijdag 11 mei 2007 18:06 schreef Irrem het volgende:
Ik heb trouwens nog een vraagje voor je bushranger:
Ik wil graag een auto huren/kopen (hangt er vanaf wat de goedkoopste optie is). Zijn de wegen in de winter goed begaanbaar of niet? Ook in het geval van pech langs de weg, aangezien er lange eenzame wegen kunnen zijn, heb je dan een groot probleem of is er een soort anwb actief daar?
Dat is goed om te horen, in de dag omschrijving van de reis die ik ga doen ( ik heb dit weekend geboektquote:Op woensdag 9 mei 2007 16:04 schreef Irrem het volgende:
[..]
Ik dacht dus echt dat we heel veel in de bus zouden zitten, maar dat is erg meegevallen, tenminste we zaten wel veel in het busje maar het was niet te lang. We stopten langs de weg om te gaan lunchen of om ergens in een meer te gaan zwemmen. Ook bezochten we onderweg een stadje dus er was genoeg afwisseling.
Onze gids was de chauffeur en elke dag moest er iemand anders naast hem komen zitten. Diegene moest wakker blijven en was de dj in het busje. Naarmate we wat langer in het busje zaten vielen we in slaap, haha. We hebben op 1 stukje niet mogen slapen omdat de gids het zonde vond als we dat stukje zouden missen.
Dat lijkt me heel apart om zo een beer tegen te komen, niet gevaarlijk? In australie gehad dat een cassowary langs onze campervan de camping op kwam lopen. Erg coole foto's gemaakt omdat je die zelden in het wild ziet en dan staat dat beest opeens op 2 meter afstand, ietsje minder was om later te horen dat zo'n beest met een trap je ingewanden eruit kunnen trappen. Maar een beer in het wild te zien lijkt mij ook erg bijzonder. Benieuwd naar de foto's!quote:Ik heb beren, orka's en ook de moose gezien! Erg leuk om te zien ze stonden vooral langs de weg dus af en toe is het ook je ogen open houden. Wel jammer was dat we net te vroeg waren voor de zalm. De rivieren stromen dan vol met zalm en daar komen dan ook beren op af, maar ja geen zalm is dus ook weinig beren. We stonden 's ochtends op een camping alle spullen op te ruimen toen er rustig een beer langs kwam lopen! (ook gezellig)
Ik heb nog wel een paar foto's die zet ik dit weekend wel even hier!
Mooi zo, zal voor de zekerheid wat extra batterijen meenemen. Ook niet een geheel onbelangrijke vraag hoe was het weer? Neem aan dat het in de bergen en bij Alaska iets kouder was dan in Vancouver?quote:Er zijn genoeg mogelijkheden om je camera op te laden bij de wc's zijn er stopcontacten (wereldstekker meenemen) maar dat heeft wel het nadeel dat er iemand bij moet blijven af en toe is er ook stroom bij de slaapplaats zelf. Ik heb voor de zekerheid wel een extra batterij meegenomen.
Je moet wel voorzichtig zijn met beren, maar te bang zijn is niet nodig. Als je in een gebied bent met beren, dan moet je zorgen dat je niets in je tent hebt van eten of toiletartikelen, daar komen ze op af. Veel campings hebben stalen beerproof opbergplaatsen. Als je een auto/busje hebt dan kun je natuurlijk daar je spullen in houden.quote:Op dinsdag 15 mei 2007 09:35 schreef Irrem het volgende:
Er word op de campgrounds altijd gewaarschuwd voor beren, vooral wat betreft de spullen die je in de tent heb. Een beer is natuurlijk altijd gevaarlijk maar je kan beter met een hele groep een beer tegenkomen dan dat je alleen bent. Sommige routes die we gingen lopen mochten we niet met minder dan 5 personen lopen.
Wat voor stage wil je doen dan?quote:Op dinsdag 15 mei 2007 15:39 schreef Fiama het volgende:
Ik ga in augustus voor (minstens) 4 maanden naar Canada. In Kelowna, BC wel te verstaan, ik ga daar een semester studeren! Ik weet niet of er mensen zijn die in die omgeving zijn geweest, heb natuurlijk al wat gezocht en wat informatie gevraagd van mensen die er zijn geweest maar misschien heeft iemand van jullie echt nog iets van: "Ja! dat moet je echt doen/zien". Bovendien zoek ik ook nog een stage, en het leukst zou natuurlijk zijn als dat ook in Canada is, misschien heeft 1 van jullie contact met mensen en/of bedrijven in Canada of heeft iemand van jullie er wel stage gelopen?
Bedankt voor de tipquote:Op donderdag 17 mei 2007 12:12 schreef BushRanger het volgende:
[..]
Wat voor stage wil je doen dan?
Heb niet zoveel in BC gezien, maar je zou een tripje naar Alberta kunnen maken naar Banff National Park en Jasper NP. En waar niet veel mensen komen, maar wat wel supermooi is, is Kananaskis County.
De afstanden zijn enorm, ik heb daar wel meer fietsers gezien, maar het duurt wel even voor je ergens bent. Van Anchorage naar Whitehorse is zo'n 800 km schat ik. Whitehorse naar de Rockies is ook wel een paar duizend. Mt. McKinley is vaak in wolken gehuld en de weg is ver van de berg. Dus als je niet van plan bent om ook echt naar de berg toe te gaan, dan is de kans dat je hem ook ziet 33%.quote:Op donderdag 17 mei 2007 13:29 schreef Hi_flyer het volgende:
Ik ben bezig met het voorbereiden van een lange Canadavakantie volgend jaar zomer.
Het plan is om (alleen waarschijnlijk) naar Anchorage te vliegen. Vanaf daar wil ik dan naar het noorden naar de mt mcKinley fietsen, dan richting de oude goudzoekersgebieden () zoals klondike en whitehorse en dan langzaam door de Rockies af te zakken. Over de terugvlucht heb ik nog mijn twijfels of ik voor Vancouver of Calgary kies. Bij beide plaatsen heb ik vrij veel familie wonen die ik graag zou willen bezoeken.
Omdat alles op het fietsje gaat, wil ik hier zeker twee maanden voor uit trekken en als het kan nog iets langer. Alleen mijn vriendin vindt het niet zo'n tof plan, daar moet ik nog wat op verzinnen![]()
Zijn er meer mensen met fietservaring in Canada, er is niet zoveel informatie te vinden over fietsen in de yukon territories. De Rockies zijn wel een vrij populaire fietsbestemming, maar daar ben ik pas de tweede helft van de vakantie.
Het voorbereiden is trouwens ook geweldig leuk om te doen.Alleen de ticket naar Anchorage is errug duur (¤2000) Weet iemand hoe je daar goedkoop kan komen?
Ik heb al eerder lange afstanden gefietst ( tot 5000 km) dus dat is het probleem niet. De McKinley ligt inderdaad niet echt aan een doorgaande weg, maar het lijkt me leuk om te kijken tot hoe dichtbij je kan komen per fiets. 6200 meter berg lijkt me zeer indrukwekkend!quote:Op donderdag 17 mei 2007 16:26 schreef BushRanger het volgende:
[..]
De afstanden zijn enorm, ik heb daar wel meer fietsers gezien, maar het duurt wel even voor je ergens bent. Van Anchorage naar Whitehorse is zo'n 800 km schat ik. Whitehorse naar de Rockies is ook wel een paar duizend. Mt. McKinley is vaak in wolken gehuld en de weg is ver van de berg. Dus als je niet van plan bent om ook echt naar de berg toe te gaan, dan is de kans dat je hem ook ziet 33%.
Dat verschilt.quote:Op vrijdag 18 mei 2007 15:37 schreef ploppie het volgende:
Weet iemand wat de standplaatsen voor motorhomes ongeveer kosten in BC / Alberta? Heb ff een indicatie nodig, voor een trip van +/- drie weekjes
Ik ga over 2,5 maand naar Kelowna! Laat me even weten hoe het er wasquote:Op donderdag 7 juni 2007 04:52 schreef tevebe het volgende:
Ben alweer terug van Vancouver Island. 1,5 dag geweest daar en alleen maar regen gehad. We wouden orca's of walvissen gaan bekijken, maar de zee was onrustig en met alleen maar regen is het zonde om te gaan. Nu ga ik morgen richting Kelowna.
Ohja wel een beer gezien op 6m afstand. Meteen een aantal foto's gemaakt.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |