quote:Thank you for showing an interest in the Working Holiday Programm!
There are still places available. Once the program is full this will be published on our website.
Information on the WHP 2006 you find on our website: http://www.dfait-maeci.gc(...)y/visa-intern-en.asp
Ja, dan mag je zonder dat je werk hebt. Ik ben dat nu aan het doen en heb werk gevonden in een dorp in de Rocky Mountains (Canmore). Er is heel veel werk hier! Als je specifieke vragen hebt, laat ze maar komen!quote:Op maandag 13 maart 2006 16:50 schreef PhoenixPerry het volgende:
Maar als jij nu een Working Holiday Visum hebt houdt dat in dat je naar CA mag gaan zonder dat je werk hebt?
Oh, dat klinkt goed. Wat voor werkzaamheden zijn er ongeveer?quote:Op maandag 13 maart 2006 17:48 schreef BushRanger het volgende:
[..]
Ja, dan mag je zonder dat je werk hebt. Ik ben dat nu aan het doen en heb werk gevonden in een dorp in de Rocky Mountains (Canmore). Er is heel veel werk hier! Als je specifieke vragen hebt, laat ze maar komen!
Er is heel veel werk in het toerisme in dit gebied. Dus in de skiresorts is van alles te doen, maar ook in de dorpjes beneden, zoals in restaurants, coffeshops, allerhande winkels etc. Ik werk zelf in een chocolade/fudge/souvenier winkel. Maak daar alle chocolade en fudge en verkoop het ook (had helemaal geen ervaring, allemaal hier geleerd). In Canmore wordt veel geklaagd over onbetrouwbare instelling van de jeugd hier, dus op sommige plaatsen is het een voordeel om Europeaan te zijn.quote:Op maandag 13 maart 2006 18:16 schreef PhoenixPerry het volgende:
[..]
Oh, dat klinkt goed. Wat voor werkzaamheden zijn er ongeveer?
En als je dus een jaar hebt gewerkt dan moet je weer weg, maar is het dan ook mogelijk als je bv werk hebt gevonden voor een langere periode er alsnog te blijven? Of eventueel terug te gaan, de papieren te regelen en alsnog voor langere tijd te gaan?
Oke, klinkt goed. Ik weet helemaal niet of ik echt langer wil blijven maar ben benieuwd naar de optie's. Hoe is het qua huisvesting? Is het makkelijk woonruimte te vinden en is het duur? Of zit je in jeugdherbergen met nog 6 anderen op een kamer?quote:Op dinsdag 14 maart 2006 04:08 schreef BushRanger het volgende:
[..]
Er is heel veel werk in het toerisme in dit gebied. Dus in de skiresorts is van alles te doen, maar ook in de dorpjes beneden, zoals in restaurants, coffeshops, allerhande winkels etc. Ik werk zelf in een chocolade/fudge/souvenier winkel. Maak daar alle chocolade en fudge en verkoop het ook (had helemaal geen ervaring, allemaal hier geleerd). In Canmore wordt veel geklaagd over onbetrouwbare instelling van de jeugd hier, dus op sommige plaatsen is het een voordeel om Europeaan te zijn.
Je zal waarschijnlijk niet het hele jaar werken, want je wil ook wat van het land zien toch? Een working holiday visa is een once in a lifetime ding. Als je langer wil werken dan dat jaar, dan moet je gaan zoeken naar andere oplossingen, zoals een emigratieproces opstarten, sponsor zoeken, Canadees meisje zoeken etc.
Daar heb je verschillende opties voor. Als je in een skiresort werkt, dan geven ze je accomodatie (3 op een kamer) en daar wordt een bepaald klein bedrag voor ingehouden op je salaris. Als je niet in de bediening werkt (fooien), dan zul je trouwens erg weinig verdienen in een skiresort, iedereen wil daar werken namelijk, dus weinig reden voor hoge lonen. Je krijgt wel een skipass voor het hele seizoen trouwens.quote:Op dinsdag 14 maart 2006 09:19 schreef PhoenixPerry het volgende:
[..]
Oke, klinkt goed. Ik weet helemaal niet of ik echt langer wil blijven maar ben benieuwd naar de optie's. Hoe is het qua huisvesting? Is het makkelijk woonruimte te vinden en is het duur? Of zit je in jeugdherbergen met nog 6 anderen op een kamer?
Dan zou ik toch wat oostelijker beginnen als ik jou was. Quebec City is prachtig!! Halifax schijnt ook mooi te zijn, maar zover ben ik niet geweest.quote:Op dinsdag 14 maart 2006 14:00 schreef Sacrem het volgende:
geluk dat ik heb is dat ik familie in Canada heb in Toronto en Vancouver....dus lijkt me leuk om vanaf Toronto in een jaar richting Vancouver te gaan.
Met alleen Engels gaat het ook goed hoor!quote:Op woensdag 15 maart 2006 15:34 schreef Sacrem het volgende:
ik heb 't niet zo op Frans-talig, maar Halifax lijkt me ook wel wat ja...
dat is wel tofquote:Op zondag 26 maart 2006 18:07 schreef Harmen1984 het volgende:
Even bookmarken...
In mei ga ik met m'n vriendin een maand. Globale route: Calgary-Rockies met camper-Vancouver Island-Vancouver.
Ja, Moose is koel. Je zit de hele dag in een busje, maar onderweg stop je bij leuke dingen. 's Avonds kom je bij hostel aan. Zvolgende dag kun je verder gaan, of blijven hangen. Ik raad trouwens aan vanaf Toronto The Canadian te pakken (www.viarail.ca). Kost wat, maar is echt de meest fantastische reis ooit. Drie volle dagen en nachten in de trein, super super luxe... Alle eten en drinken inbegrepen, geweldige bedden (upper berths zijn goedkoopste en zijn perfect) en fantastisch fantastisch fantastisch uitzicht. Je eindigt in Vancouver, en vandaaruit zou je dan met Moose travelnetwork rond moeten gaan reizen door de rockies en dan heb je echt de meest fantastische reis ooit. Geloof me maar, ik heb het al twee keer gedaan.quote:Op zondag 9 april 2006 01:05 schreef Dandilion het volgende:
25 augustus vertrekken mijn vriend en ik voor 3 weken naar Canada, we vliegen aan op Toronto. Heeft er hier iemand ervaring met Moose Travel Network?De hop on hop off bus maatschappij?
Ken iemand meer van deze organisaties?
Ik zou via Canada gaan. En dan niet met de auto maar met The Canadian (zoals ik in vorige reactie al schreef). Drie dagen voor NY is te kort. Ben er zelf tien dagen geweest, dan kun je alles nettttt zien.quote:Op maandag 10 april 2006 15:09 schreef Actrix_1972 het volgende:
Eind juni gaan mijn vriendin en ik voor 4 weken naar Canada.Net als Dandilion beginnen we in Toronto. We willen daar een paar dagen een auto huren voor een rit richting Kingston/ Ottawa.
Daarna met de trein via Niagara Falls naar New York City! We zijn drie dagen in NYC. Ik lees alle NYC topics: er is daar zo veel te zien, wellicht dat die 3 dagen veel te weinig zijn!
Dan vliegen we door naar Calgary, daar gaan we familie bezoeken en we willen de Calgary Stampede meemaken. Daarna gaan we verder met de auto naar Vancouver (vandaar vliegen we terug naar NL). Over die route naar Vancouver twijfelen we nog: óf we gaan via Kamloops (heeft mijn vriendin al eens gereden), óf we gaan via de USA (Seattle, Mount St.Helens ect).
Tips of ervaringen met deze routes zijn meer dan welkom!
Voor een WHV heb je geen employee en work nodig. Als je dus maar goed aangeeft dat je een WHV wil. En begin op tijd met het aanvragen van je certificaat van goed gedrag, dat duurt zes weken. Weet je dat de WHV via een eerst komt eerst maalt principe de duur uitgaan? De ambassade in Berlijn begint op 1 december met het uitgeven van de visa voor het volgende jaar, maar als je aanvraag voor 1 december in Berlijn aan komt, dan sturen ze die keihard teurg.quote:Op woensdag 6 september 2006 00:34 schreef Joey646 het volgende:
Hey Sacrem, ik ben ook met die paperassen bezig voor WHP!
Maar weet jij wat je moet invullen bij employee en work in Canada als je nog geen werk hebt? En ik heb hiervoor opschool gezeten en alleen maar een bijbaan gehad, moet ik dat bij former employer invullen enzo?
thanks alvast!
Joey
WHV staat voor Working Holiday Visa, maar op dit formulier gebruiken ze de term WHP (Working Holiday Program).quote:Op woensdag 6 september 2006 17:59 schreef Joey646 het volgende:
Bedankt voor je reactie!
Oke, waar staat WHV dan precies voor? Ik was dat formulier IMM 1295 aan het invullen en daar stonden wat vragen over wanneer mijn werk daar start e.d. en de naam van mijn werkgever en beschrijven hoe mijn huidige baan is, hoe heb jij dat ingevuld?
IMM1295
Morgen ga ik naar het stadhuis, om die verklaring aan te vragen. Ik had het plan in Januari naar Canada te vertrekken.. hoe lang doen ze erover die aanvraag te beantwoorden?
Ben je daar gewoon op de bonnefooi heen gevlogen en werk gaan zoeken? Hoe heb je dat geregeld met je salaris storten en een bankrekening?
Deze reis heb ik vorig jaar gemaakt. Aanraderquote:Op woensdag 6 september 2006 20:49 schreef Fannetje het volgende:
*tvp*
We willen misschien volgend jaar deze reis gaan maken
http://summum.nl/package.asp?packagecode=CA&dmPar=Canada
De Canadese douane is niet zo moeilijk als de Amerikaanse. Ik ben nu drie keer door de Canadese douane gegaan en heb geen problemen gehad. Toen ik Alaska in ging heb ik heel veel gezeik gehad. Mijn auto werd doorzocht, ik werd verhoord, mijn portemonnee werd binnenste buiten gekeerd en er werd naar Canada gebeld om alles te checken. Het was niet fijn...quote:Op woensdag 6 september 2006 22:37 schreef Joey646 het volgende:
Oke bedankt Bushranger, hier heb ik wat aan!
Ik heb meteen die Nadja een email gestuurd, ik kreeg een autoreply dat ze de 11e pas terug is. Het algemene emailadres werd ook niet op gereageerd na 3 werkdagen, misschien niet omdat het over WHV 2007 ging.. de 2006 visa's lopen nog volgens mij.
Ik ga er zeker voor zorgen dat alles daar 1 december op de deurmat ligt.
Bedankt voor de tip over het visum met de data, is goed om daarop te letten inderdaad. Doen ze daar net zo moeilijk bij de douane als in Amerika?
De mobiele telefoon was ik wel van plan, maar ik weet niet hoe het daar gaat met abonnementen en thuisadressen..?
Naar wat voor overheidsgebouw was je gegaan voor dat sofinummer?
Heb je daar gewoon je rijbewijs gehaald en een auto gekocht? Een autorijbewijs in amerika kost 50 dollar ofzo gaat het daar ook zo simpel?
Ik heb familie en kenissen in Vancouver en op Vancouver Island, maar ik vind Alberta wel wat centraler aangezien ik ook nog langs Ohio wil bij vrienden. Ook een goeie tip trouwens ik was van plan naar Halifax te vliegen, daar zal dan ook wel niet zo veel te doen zijn ...!
Watvoor ticket had je genomen? Enkele reis kan niet toch? Heb je hem gewoon laten verlopen?
Dat touristenvisum is dat niet automatisch, ze zeiden bij het reisbureau dat je zonder visum 3 maanden mag reizen door canada.
Zit er trouwens op dit forum geen PM functie ofzo? ik ben pas nieuw
Ja, leuk!quote:Op donderdag 7 september 2006 12:50 schreef Slecht het volgende:
[..]
Deze reis heb ik vorig jaar gemaakt. Aanrader![]()
Combinatie van Stad en natuur (echt prachtig!) wat ik wel interessant vond.
Kheb nog een hele lading foto's ergens online staan, als je interesse hier in hebt, moet ik ff zoeken in m'n bookmarks![]()
hmm, blijkt dat ik je die foto's niet meer kan laten zien omdat m'n account (waar die foto's stonden) is verlopen.. (enige manier om ze terug te halen is 10$ te betalen maar daar ga ik natuurlijk niet aan beginnenquote:
Zou ook al heel leuk zijnquote:Op zondag 10 september 2006 16:07 schreef Slecht het volgende:
[..]
hmm, blijkt dat ik je die foto's niet meer kan laten zien omdat m'n account (waar die foto's stonden) is verlopen.. (enige manier om ze terug te halen is 10$ te betalen maar daar ga ik natuurlijk niet aan beginnen)
(als je ze echt graag wilt zien kan ik misschien wel wat foto's doormailen (niet allemaal want het zijn er 200+))
Hey Dandilion,quote:Op maandag 11 september 2006 18:48 schreef Dandilion het volgende:
hier een bericht uit canada! super gaaf hier, tadoussac is echt aan te raden, leuk relaxed klein plaatsje met hoop te doen, wandelen, walvissen kijken kayaken op zee etc etc.
montreal, toronto en quebec geweest, ben nou in kingston, vanacht met de bus naar toronto en naar alqounqin nat. park, zal wel niet de juiste spelling zijn maar ja.
canda is echt een aanrader om heen te gaan! gr. dandilion
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |