abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_108013631
Ik ken nu enkele mensen die zijn op vrij jonge leeftijd (30 - 35) die zijn gaan (samen)wonen in een dorp.

Ik ben dan wel eens op bezoek geweest en dan vraag je waarom ze daar zijn gaan wonen.

Rust, leuk voor de kinderen, maar ook een single dame riep dat ze helemaal bij kwam van haar hectische leventje met wonen in diverse steden, diverse banen en diverse vriendjes. Vrienden komen dan net als ik wel eens langs. Maar dat is ook niet elk weekend, en het zijn ruim vantevoren geplande bezoekjes.

Maar goed, ben je daar op bezoek, hebben ze het over prachtige uitzichten, gezellige mededorpelingen, lekker wandelen of veel speelruimte voor de kinderen. Maar ook muziek niet meer zo hard zetten en geen zichtbare extreme uitspattingen want anders weet het halve dorp het. Tijdens het bezoek is het inderdaad stil, onderbroken door koegeloei of een enkele auto die voorbij rijdt. Het plaatselijke cafe biedt ruimte voor oudere mannen op de vlucht voor mestgeur of hun vrouw (of allebei). Op zich is een stadje wel in de buurt op tien minuten rijden (het is tenslotte NL, geen Michigan,VS of Australie met buren 3 uur verderop) voor je dagelijkse dosis snackbar, AH, bios, sauna, treinstation of restaurantje. Maar dan wel met de auto, met de fiets duurt ff.

Van de stellen kan ik het wel een beetje begrijpen, maar de singles (vooral dames ontmoet die in een dorpje wonen) vind ik onbegrijpelijk. Jonge vrouwen in de bloei van hun leven in zo'n gehucht? Het gejaag hoeft niet allemaal zo, zeggen ze. Deze woorden kan ik begrijpen bij dames of heren in de beginnende herfst van hun leven (50+) maar niet bij deze lieden die de 40 nog geeneens gepasseerd zijn.

Mannen worden dan van datingsites geplukt maar dan vinden ze het gek dat ze niet blijven hangen als ze uit de grote boze stad komen :')

Hier nog Fok!kers die overwegen te verhuizen naar een dorp als jonge vrijgezelle vrouw/man? Of ben je inmiddels al verhuisd? Voel je je niet eenzaam? Mis je je vrienden niet?

Voor de mods, als dit in R&P moet, merk ik het wel... :P
[b] Op zondag 14 november 2010 18:11 schreef liesje1979 het volgende:[/b]
Zo is daar Godshand, met zijn sarcastische toon,
Die regelmatig een topic voorziet van spot en hoon.
  † In Memoriam † woensdag 15 februari 2012 @ 17:40:22 #2
220133 De_Kardinaal
sapiens sine operibus
pi_108013728
Ik zou er sowieso niet willen wonen, misschien als er kinderen in het spel waren, want dan is een groter huis en een tuin en rust toch belangrijker dan alles op de hoek hebben. :P
______________________________________
Hier tekenen:
.......................De_Kardinaal......................
______________________________________
  woensdag 15 februari 2012 @ 17:41:46 #3
1062 Tinkepink
Niet zeuren maar poetsen
pi_108013788
Ik ben naar een dorp verhuisd toen ik 29 was. En eerlijk gezegd was dat te jong. Maarja, kinderen, man, ruimte, goedkope huizen.....

Nu ik tegen de 40 loop vind ik het wel prima hier, maar een paar jaar geleden vond ik het neit zo'n succes, al genoot ik toen ook al erg van de rust en de ruimte. Maar ik heb het culturele leven, de binnenstad en het feit dat alles dichtbij is erg gemist (niet dat ik daar tijd voor had gehad met twee kleine kinderen, maar goed :P )
Geen zorgen voor de dag van morgen.
pi_108013805
Geen haar op mijn hoofd die daar aan denkt. Ik woon in Den Haag en hou van het stadse leven en drukte. Ik overweeg niet eens om in 1 van de randgemeente van Den Haag te gaan wonen
  woensdag 15 februari 2012 @ 17:46:26 #5
24492 Flurry
Het was een mooie tijd
pi_108013983
Verschrikkelijk! Echt no way! Elke dag verplicht een praatje maken bij de bakker en als je een keer elders een brood koopt dan wordt je gelijk raar aangekeken :r

Ik leef liever vrij en anoniem als stadsmens.
We cross our bridges when we come to them and burn them behind us, with nothing to show for our progress except a memory of the smell of smoke, and a presumption that once our eyes watered.
  woensdag 15 februari 2012 @ 17:46:55 #6
1062 Tinkepink
Niet zeuren maar poetsen
pi_108014001
quote:
0s.gif Op woensdag 15 februari 2012 17:46 schreef Flurry het volgende:
Verschrikkelijk! Echt no way! Elke dag verplicht een praatje maken bij de bakker en als je een keer elders een brood koopt dan wordt je gelijk raar aangekeken :r

Ik leef liever vrij en anoniem als stadsmens.
Nee joh. Wat een onzin :')
Geen zorgen voor de dag van morgen.
  woensdag 15 februari 2012 @ 17:49:12 #7
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_108014075
quote:
0s.gif Op woensdag 15 februari 2012 17:46 schreef Flurry het volgende:
Verschrikkelijk! Echt no way! Elke dag verplicht een praatje maken bij de bakker en als je een keer elders een brood koopt dan wordt je gelijk raar aangekeken :r

Ik leef liever vrij en anoniem als stadsmens.
Eigenlijk is in een stad wonen dus veel rustgevender. Ik vind het ook ontstressend om in de stad overal lopend en op de fiets naartoe te kunnen.
The love you take is equal to the love you make.
pi_108014136
Lijkt me geweldig, maar is inmiddels nogal onbetaalbaar geworden.
pi_108014167
Nee ik hoef niet naar een dorp. Ik woon in een middelgrote stad en erger mij nu al omdat het hier zo verlaten en doods is, er is echt niks te beleven. In een dorp is dat nog een stuk erger.

Daarnaast heb ik ook een hekel aan die hele sociale controle zo van: "Hey heb je Piet van de buren gezien, die was gisteren bij de bakker met Lisa".
pi_108014342
je kan ook een dorp uit keizen die wel een supermarkt heeft he
My Saxo Goes Bwaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahhhp.
automaat, dan krijg je dat :)
pi_108014720
groot verschil tussen een dorpje als Biezenmortel of een dorp als Oisterwijk
Im hung like Einstein
And Smart as a Horse
  woensdag 15 februari 2012 @ 18:19:45 #12
34974 trigt013
Ik weet ook niet wat ik doe.
pi_108015109
Misschien hoeft niet iedereen een gejaagd leven, ik vind rustig leven wel prettig. Al die stadse mensen die constant vermaakt moeten worden en telkens nieuwe gadgets nodig hebben. Ik zou moe worden van al die trends moeten volgen, nu kan ik me huis inrichten en pas iets nieuws als het kapot is of ik het zat ben.
Het leven is veel te belangrijk om serieus te nemen.
  woensdag 15 februari 2012 @ 18:25:18 #13
362927 grrrbeer
... gromt wat terug
pi_108015313
Ik zou er compleet gestoord worden, al word ik dat nagenoeg overal wel :')

Anyway... Als je er een zonnetje tegenaan gooit dan is het prachtig natuurlijk, maar dan begint het ook te jeuken zeg maar, en daar zit je dan in je dorpje... Met dat mooie, maar wat mij betreft inmiddels wel grijsgedraaide Nederlandse landschap (met uitzondering van bosrijk gebied en een stuk Limburg)...

Nee, laat me dan maar gestoord worden in A'dam.

Maar iets als Londen, dat is dan weer veel te groot. Wat dat betreft kan ik het wel uithouden hier :)
'Cos boys don't cry.
pi_108015410
Ik ben geboren en getogen in Amsterdam en de buurten daar zijn ook dorpen op zich, daar weet iedereen ook precies wanner Kale Sjon naar de hoeren geweest is en dat ze op nummer 43 verbouwen maar het geld op is.

Dus wat dat betreft... ik zou vanwege de rust op zich best in een klein dorp willen wonen. Maar van God en iedereen verlaten, nee.
Vogelbek-verdubbel-inator
  woensdag 15 februari 2012 @ 18:29:28 #15
362927 grrrbeer
... gromt wat terug
pi_108015445
quote:
0s.gif Op woensdag 15 februari 2012 18:19 schreef trigt013 het volgende:
Misschien hoeft niet iedereen een gejaagd leven, ik vind rustig leven wel prettig. Al die stadse mensen die constant vermaakt moeten worden en telkens nieuwe gadgets nodig hebben. Ik zou moe worden van al die trends moeten volgen, nu kan ik me huis inrichten en pas iets nieuws als het kapot is of ik het zat ben.
Mag ik vragen waar deze beeldvorming vandaan komt?
'Cos boys don't cry.
pi_108015585
Wat is TS' definitie van een dorp? Tot hoeveel inwoners ongeveer? Ik woon in een plaats met ongeveer 30.000 inwoners, vind het groot zat :)
Brutal. Fucking. Metal.
  woensdag 15 februari 2012 @ 18:34:33 #17
310990 Granduppaaaaah
Dolfijnen Reiki Specialist
pi_108015626
In de stad wonen schijnt een behoorlijk kwaadaardig effect te hebben op de geest, de hersenen staan als het ware steeds in staat van opperste paraatheid en dit heeft tot lijd tot allerlei stressgerelateerde klachten, en dit is ook te zien aan de opbouw van 'stadshersenen' ze zijn in slechtere staat,
  woensdag 15 februari 2012 @ 18:37:25 #18
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_108015739
quote:
0s.gif Op woensdag 15 februari 2012 18:29 schreef grrrbeer het volgende:

[..]

Mag ik vragen waar deze beeldvorming vandaan komt?
Ik herken het ook niet.
The love you take is equal to the love you make.
pi_108015752
Ik ben opgegroeid in een dorp en hoewel ik er al tig jaar weg ben ken ik nog steeds heel veel gezichten, en velen kennen mij. Ik woon nu sinds een jaar of tien in een grote stad en daar zitten ook wel voordelen aan. Maar mijn kinderen zullen opgroeien in een vergelijkbaar dorp, en idealiter hetzelfde dorp. Ik heb zo'n enorm goede jeugd gehad, daar kan geen stad tegenop.

Moet er nog wel even bij vermelden dat dit in Twente was, en dat naar mijn idee het saamhorigheidsgevoel (noaberschap) in Twente groter is dan elders in den lande.
Jesus saves but death prevails.
  woensdag 15 februari 2012 @ 18:38:36 #20
362927 grrrbeer
... gromt wat terug
pi_108015773
quote:
0s.gif Op woensdag 15 februari 2012 18:34 schreef Granduppaaaaah het volgende:
In de stad wonen schijnt een behoorlijk kwaadaardig effect te hebben op de geest, de hersenen staan als het ware steeds in staat van opperste paraatheid en dit heeft tot lijd tot allerlei stressgerelateerde klachten, en dit is ook te zien aan de opbouw van 'stadshersenen' ze zijn in slechtere staat,
Schijnt?

Dus het lijkt maar zo?
'Cos boys don't cry.
pi_108015872
Ga verhuizen van Rotterdam naar een dorp (ben 32), maar zit dan wel in een half uur in het centrum met het OV, best of both worlds zeg ik. Heftig uitgaan doe ik toch niet meer zo vaak en als ik het wel doe neem ik gewoon een taxi terug naar huis.
"We are all atheists about most of the gods that humanity has ever believed in. Some of us just go one god further." - Richard Dawkins
pi_108015974
Ik heb altijd in een dorp gewoond, ik ben geboren in een leuk dorp met 6000 inwonders, daarna verhuisde we naar het naastgelegen ouderlijke dorp van mijn ouders, 1200 inwoners.
Nu vond ik dat dorp wel veel te klein, er waren ook geen winkels maar 10 minuten fietsen of 5 minuten met de auto, en je was in een dorp waar wel winkels waren.
Inmiddels woon ik in een dorp zo'n 15 km verderop met 12000 inwoners, maar ik woon tegen de rand van het dorp en woon er prima.
Voor de nodige dingen zit er een supermarkt op de hoek van de straat, we hebben een bijna 100 meter diepe achtertuin en geen achterburen want dat zijn weilanden.
Prima naar mijn zin hier en voor de kinderen ook.
Mijn zus woont in een grote stad, maar dat zou voor mij niets zijn.
-En dan denk ik aan Brabant, want daar brandt nog licht-
  woensdag 15 februari 2012 @ 18:50:13 #23
296169 Zihuatanejo
In Mexicooooooo!
pi_108016155
Sommige mensen zijn als ze gesettled zijn, vooral als er kinderen zijn, erg saai. Alles draait dan om het gezinsleven. Als je toch nooit meer uitgaat, dan maakt het toch uit of je in de stad of zo'n dorp woont?

Ik zou niet in zo'n dorp dood gevonden willen worden.
www.kiva.org. Steun ondernemers in ontwikkelingslanden.
  woensdag 15 februari 2012 @ 18:50:49 #24
310990 Granduppaaaaah
Dolfijnen Reiki Specialist
pi_108016173
quote:
0s.gif Op woensdag 15 februari 2012 18:38 schreef grrrbeer het volgende:

[..]

Schijnt?

Dus het lijkt maar zo?
Nee, het is zo.
  woensdag 15 februari 2012 @ 18:51:20 #25
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_108016185
Als levensstijl en woonplek niet corresponderen, dan word je ongelukkig. Maar in een stad wonen wil dus niet per se zeggen dat het altijd maar druk, druk, druk is. Met kinderen in de stad wonen is misschien minder voor de hand liggend. Al woon ik dan weer in de buurt van een mooi plantsoen, waar kinderen uit de buurt toch lekker buiten hun gang kunnen gaan.
The love you take is equal to the love you make.
  woensdag 15 februari 2012 @ 18:52:30 #26
347764 Barbapapamama
Waar is het toilet hier?
  woensdag 15 februari 2012 @ 18:54:30 #27
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_108016274
quote:
0s.gif Op woensdag 15 februari 2012 18:52 schreef Barbapapamama het volgende:
stadse sjonnies hier ;(
Wat bedoel je?
The love you take is equal to the love you make.
pi_108016635
Ik woon in een dorp met 300 huizen; nu heb ik altijd in dorpen gewoond en komt iedere stad als erg overweldigend en vijandig op mij over....

Voordelen zijn duidelijk: rust, veiligheid, ruimte, de positieve kanten van sociale controle.
Nadelen ook: misplaatste sociale controle, een deel van het dorp wat mentaal nog in de jaren '50 leeft

Maar als je verhuist moet je gewoon goed kijken wat er bij je past en -waar- je gaat wonen.
Als ik de kans had (financieel) zou ik van dit dorp naar een gehucht op buurtschap willen verhuizen; nog minder samenhang en drukte dus.....

(We hebben hier in de straat een "sjonnie" gekregen: veel centen, ging in een dorp wonen "want daar kan alles". Lees: sleutelen aan circuitmotoren, proefracen ermee door de straat (geen dempers, bergen kleine kinderen die ook overdag slapen) en als toetje een niet-street-legal wedstrijdcrossmotor waarmee alle voorgenoemde dingen gedaan worden.
En nu kan ie niet meer wegkomen want de huizen zijn sterk in prijs gedaald....)

[ Bericht 26% gewijzigd door fietsie op 15-02-2012 19:13:59 ]
Probably the last sound heard before the Universe folded up like a paper hat would be someone saying What happens if I do this?
  woensdag 15 februari 2012 @ 19:04:44 #29
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_108016674
Zelf woon ik op een dorp met een gezin en dat bevalt prima. Maar als ik geen gezin had, dan zou ik zeker in een stad gaan wonen. Gewoon, omdat daar wat te doen is en de winkels 's avonds ook nog open zijn.

Af en toe zie ik wel eens een 'vrijgezel' uit de stad hier komen wonen, maar die zijn echt allemaal binnen een jaar weer weg. Gewoon niks te beleven, iedereen houd je in de gaten en alle voordelen die een dorp biedt zijn eigenlijk irrelevant als je toch geen kinderen hebt.
The End Times are wild
  woensdag 15 februari 2012 @ 19:04:46 #30
362927 grrrbeer
... gromt wat terug
pi_108016676
buurtschap?
'Cos boys don't cry.
pi_108016901
Probably the last sound heard before the Universe folded up like a paper hat would be someone saying What happens if I do this?
pi_108019887
Je hebt natuurlijk wel verschillende vormen van 'in de stad wonen'. Ik woon zelf ook in de stad, maar dan wel in een vrij rustige buitenwijk. Zit binnen een kwartiertje fietsen in het centrum of bij mn sportclub. En kan mn auto altijd voor de deur kwijt.
Heb ook een aantal jaar in het centrum gewoond, wat op zich ook prima beviel, maar wel veel drukker meteen als je een stap buiten de deur doet. Was ook erg irritant qua parkeren.

In een dorp wonen lijkt me op zich ook wel wat, omdat ik wel een buitenmens ben (hou van wielrennen/mountainbiken of beetje klussen rondom het huis/tuin), maar aangezien ik alleen woon wordt dat volgens mij wel erg eenzaam :') . Kan nu heel eenvoudig na het werk nog even wat drinken met collega's, 's avonds bij iemand gaan eten of makkelijk op de fiets naar training 's avonds. Als je in een dorp woont vormen dat soort dingen wel een grotere barrière.

Dus antwoord op de vraag is dat ik liever in de stad woon, en dan zoals ik dat nu doe: in een buitenwijk vanwaar alles wel snel bereikbaar is :)
pi_108021163
Het is maar wat je "een dorp" noemt. Familie woont in een dorp van 60.000 inwoners, de ene vinexwijk na de andere, nou saaier dan saai.

Ik heb in een studentenstad de tijd van m'n leven gehad, ben helaas te vroeg verhuisd naar een dorp vlak bij een "stad"(Arnhem/Nijmegen). Maar nu vind ik het prima in een dorp van 6000 inwoners, zo in de grote stad (A-dam) en toch zee, duinen en bos op loopafstand.
Op <a href="https://forum.fok.nl/topic/2677908/2/25#p208861847" target="_blank" >zaterdag 22 april 2023 13:43</a> schreef <a href="https://forum.fok.nl/user/profile/62881" target="_blank" >r_one</a> het volgende:
En ik zeg je dat je op zaterdagmiddag van 2 tot 4 in je poedelnaakie de horlepiep moet dansen op het marktplein.
pi_108023281
Ik zou er zelfs geen moeite mee hebben om in de provincie Groningen te wonen.
Lekker groot (maar verouderd) huis met veel grond waar je hier in het midden van het land voor het zelfde geld een (nieuwbouw) appartement voor hebt.

Toen ik nog een huis zocht (als ik hier geen appartement kon krijgen) was de locatie 'in een dorp aan of ten noorden van de grote rivieren, maar ten zuiden/oosten van of aan de A7/A6 of Zeeland (maar geen Zeeuws-Vlaanderen)' en de omschrijving van het huis was 'klein vrijstaand huis met grote schuur, veel grond waar je met meerdere auto's op kan parkeren, buitenkant en isolatie in orde, de rest kan ik zelf wel' :)

Als ik nu geen geluk had gehad in Bunschoten met een nieuwbouwappartement had ik nu in Stadskanaal gezeten :P
Als het niet met een hamer te repareren is, is het een elektrisch probleem.
  woensdag 15 februari 2012 @ 21:29:55 #35
214921 cvboer
CV vakidioot
pi_108023846
Toen ik mijn eerste woning kocht was dat in de stad Assen, ik ben geboren in een dorp, ik vond het helemaal niks, daar in Assen. Maarja, daar waren de huizen betaalbaar voor een starter.
Na 3 jaar daar te hebben gewoond heb ik de toko verkocht en ben ik terug gegaan naar mijn geboorte dorp waar ik nu nog woon.

Voor geen goud verhuis ik naar de stad, dat gejaagde gedoe, die hele 24 uur economie, nee, doe mij maar de rust en de ruimte.
Het leven in een dorp, ons ken ons, je hebt een gesprek met de burgemeester alsof het je buurman is.
S'avonds na 20:00 uur is het hier rustig, dat zul je in de stad niet hebben.
Als je daar mee kunt leven prima, ik vind het niks.
Er komt altijd een moment waarop je moet kiezen tussen het geld dat je verdient en de tijd die je verliest om het te verdienen, tijd is alles behalve geld.
  woensdag 15 februari 2012 @ 22:53:46 #36
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_108029244
Assen is een groot dorp. En hartstikke doods.

Ik herken wederom niet het beeld dat de niet-stadbewoner schetst van wat typisch voor de stad zou zijn. Hier is het hartstikke rustig na 20.00 uur, op wat laat parkerende auto's na. En nee, ik zit niet in een vinexbuitenwijk.
The love you take is equal to the love you make.
pi_108029266
quote:
0s.gif Op woensdag 15 februari 2012 19:03 schreef fietsie het volgende:
Ik woon in een dorp met 300 huizen; nu heb ik altijd in dorpen gewoond en komt iedere stad als erg overweldigend en vijandig op mij over....
Ik snap wel wat je bedoelt: ik heb altijd het gevoel dat de mensen in een winkelstraat (van een grote stad) naar me kijken met het idee een mes tussen m'n ribben te steken. Dat zal heel misschien niet echt zo zijn (inbeelding van mij), maar de anonimiteit, de grofheid en de machocultuur in grote steden staat me ernstig tegen.
Op <a href="https://forum.fok.nl/topic/2677908/2/25#p208861847" target="_blank" >zaterdag 22 april 2023 13:43</a> schreef <a href="https://forum.fok.nl/user/profile/62881" target="_blank" >r_one</a> het volgende:
En ik zeg je dat je op zaterdagmiddag van 2 tot 4 in je poedelnaakie de horlepiep moet dansen op het marktplein.
pi_108030523
Het ene dorp is het andere natuurlijk niet :) Ik woon in een dorp en vind het ideaal. Ik woon op 5 minuten lopen van strand en duinen en je hebt hier veel goede horeca, en ook gewoon supermarkten (4)

Ik denk dat je (wat veel mensen al hebben aangeven) rekening moet houden met hoeveel inwoners heeft en wat de locatie is. Ik zou niet in een dorp zonder enige voorzieningen willen wonen, of zo'n dorp vol sociale controle.
  woensdag 15 februari 2012 @ 23:19:51 #39
214921 cvboer
CV vakidioot
pi_108030526
quote:
0s.gif Op woensdag 15 februari 2012 22:53 schreef Lienekien het volgende:
Assen is een groot dorp. En hartstikke doods.

Ik herken wederom niet het beeld dat de niet-stadbewoner schetst van wat typisch voor de stad zou zijn. Hier is het hartstikke rustig na 20.00 uur, op wat laat parkerende auto's na. En nee, ik zit niet in een vinexbuitenwijk.
Het is dan ook meer een gevoelskwestie.
Het is een beetje het idee wat Blomke omschrijft.
Daar waar ik in Assen woonde was het een drama om je auto kwijt te kunnen, en ik had er dan 2.
Nu heb ik eigen parkeerruimte en zodoende altijd plek als ik thuis kom.
Er komt altijd een moment waarop je moet kiezen tussen het geld dat je verdient en de tijd die je verliest om het te verdienen, tijd is alles behalve geld.
  woensdag 15 februari 2012 @ 23:23:05 #40
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_108030666
quote:
2s.gif Op woensdag 15 februari 2012 23:19 schreef cvboer het volgende:

[..]

Het is dan ook meer een gevoelskwestie.
Het is een beetje het idee wat Blomke omschrijft.
Daar waar ik in Assen woonde was het een drama om je auto kwijt te kunnen, en ik had er dan 2.
Nu heb ik eigen parkeerruimte en zodoende altijd plek als ik thuis kom.
Hier kan mijn vriend ook niet vaak voor de deur parkeren. Maar ik herken vooral dat jachtige leven niet.
The love you take is equal to the love you make.
pi_108030701
quote:
0s.gif Op woensdag 15 februari 2012 22:53 schreef Lienekien het volgende:
Assen is een groot dorp. En hartstikke doods.
hehe, ik kom oorspronkelijk ook uit Assen en termen als 24-uurseconomie en gejaagd relateer ik idd ook niet direct aan die stad ;)
quote:
Ik herken wederom niet het beeld dat de niet-stadbewoner schetst van wat typisch voor de stad zou zijn. Hier is het hartstikke rustig na 20.00 uur, op wat laat parkerende auto's na. En nee, ik zit niet in een vinexbuitenwijk.
Klopt, heb ook jaren in het centrum van Groningen gewoond (nog steeds geen wereldstad natuurlijk, maar wel een stad) en 's avonds idd erg rustig op straat. 's Ochtends vanaf 7:00 uur stonden de auto's wel weer te ronken voor het stoplicht (irritant 's ochtends als je een slaapkamer hebt aan de straatkant).
pi_108030923
Ons dorp bestaat zoals ik al beschreef uit 12000 inwoners, ik woon tegen de rand, dwz ik woon in een gehucht van het dorp en onze woning grenst op 50 meter na tegen het centrum van het dorp.
Het centrum is dus het dorp en wij wonen in het gehucht tegen het dorp aan.
Op zich merken we weinig verschil, we hebben wel een andere parochie en de mensen in ons gehucht vormen een klein dorp op zich, de dorpskern voelt dat ook maar uiteindelijk zijn we wel 1 dorp.
We hebben wel 2 verschillende kermissen.
Eigenlijk ideaal voor ons, maar moeilijk uit te leggen voor vreemde of stadsmensen.
-En dan denk ik aan Brabant, want daar brandt nog licht-
  woensdag 15 februari 2012 @ 23:33:57 #43
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_108031147
Of aan vreemde stadsmensen. ;)

Waar je mee opgroeit, daar kan je aan verknocht raken of je wil er juist van weg. Ik ben opgegroeid in een doodse buitenwijk van Assen en vond het een zaligheid om naar de stad Groningen te kunnen. Mijn vriend komt uit een dorp (incl. corso en kermis) en die blijkt het dorpse leven niet te missen in de stad.

Maar ik heb ook vrienden die wel naar een dorp zijn vertrokken en daar lyrisch over zijn.
The love you take is equal to the love you make.
pi_108032406
quote:
0s.gif Op woensdag 15 februari 2012 17:51 schreef Nemephis het volgende:
Lijkt me geweldig, maar is inmiddels nogal onbetaalbaar geworden.
Lolwhut? Als er ergens woningen goedkoop zijn, is het wel in dorpen buiten de Randstad :D

Enige reden ook waarom ik zou overwegen om daarheen te verhuizen, kan je nog een groot huis met tuin regelen voor een zachte prijs. In de Randstad betaal je meteen het 3 voudige voor zoiets..
[b] Op zondag 14 november 2010 18:11 schreef liesje1979 het volgende:[/b]
Zo is daar Godshand, met zijn sarcastische toon,
Die regelmatig een topic voorziet van spot en hoon.
pi_108032781
quote:
0s.gif Op woensdag 15 februari 2012 18:33 schreef -_Guitarist_- het volgende:
Wat is TS' definitie van een dorp? Tot hoeveel inwoners ongeveer? Ik woon in een plaats met ongeveer 30.000 inwoners, vind het groot zat :)
Plaats met 30.000 inwoners is al een kleine stad..

Ik bedoel plaatsen met inwoners van 500 tot 5000 inwoners..
[b] Op zondag 14 november 2010 18:11 schreef liesje1979 het volgende:[/b]
Zo is daar Godshand, met zijn sarcastische toon,
Die regelmatig een topic voorziet van spot en hoon.
pi_108033036
quote:
10s.gif Op donderdag 16 februari 2012 00:06 schreef Godshand het volgende:

[..]

Lolwhut? Als er ergens woningen goedkoop zijn, is het wel in dorpen buiten de Randstad :D

Enige reden ook waarom ik zou overwegen om daarheen te verhuizen, kan je nog een groot huis met tuin regelen voor een zachte prijs. In de Randstad betaal je meteen het 3 voudige voor zoiets..
Daar verkijk je je toch op, weet ik uit ervaring. :P
pi_108033065
quote:
0s.gif Op donderdag 16 februari 2012 00:29 schreef mootie het volgende:

[..]

Daar verkijk je je toch op, weet ik uit ervaring. :P
Ik heb het niet over luxe dorpen als Blaricum, Bloemendaal of Wassenaar (trouwens allemaal in de Randstad)...
[b] Op zondag 14 november 2010 18:11 schreef liesje1979 het volgende:[/b]
Zo is daar Godshand, met zijn sarcastische toon,
Die regelmatig een topic voorziet van spot en hoon.
pi_108033630
Ik woon al mn hele leven in hetzelfde dorp (ben 20) met ongeveer 1200 inwoners en als het aan mij ligt ga ik hier niet meer weg ook. Van mij hoeft al dat drukke in de stad niet. Ik heb 2 jaar op kamers gewoond in Leiden maar uiteindelijk om verschillende redenen terug naar het dorp gegaan. Het heeft zo z'n charmes; je komt altijd iemand tegen die je kent en waar je een praatje mee kunt maken, buren staan altijd klaar om je te helpen met wat dan ook, als ik in mn joggingpak naar buiten wil kijkt niemand me vreemd aan want aan mode doen ze hier niet en idd, het is gewoon prachtig wonen hier.

Het enige nadeel is dat er geen winkel meer in het dorp is. Dat is dan wel weer jammer. Als je een pak melk vergeet moet je 10 km rijden :')
  donderdag 16 februari 2012 @ 08:14:25 #49
346188 mrMrk
Ik ben me er eentje
pi_108035682
Ik ben van Utrecht verhuisd naar een dorp met 7000 inwoners. Bevalt me prima. Faciliteiten zoals poppodium en restaurants vind ik in de stad op 7 min rijden. Ik mis ze ook niet. Supermarkt zit om de hoek en is iedere dag tot 20u open. Sociale controle valt erg mee. Ik heb kennis gemaakt met mijn buren, meer niet. Iedereen is vriendelijk, maar op geen enkele manier opdringerig.

Waarom ik ben verhuisd? Omdat ik in Utrecht maar een klein appartementje kon betalen in het grijs. Nu heb ik een huis <overdrijven> met een tuin zo groot als het Ledig Erf </overdrijven>.

En de rust en ruimte (ja jongens, echt). Nee, de stad is niet meer gejaagd. Ja, ook de stad heeft groen (park Transwijk). Maar er wonen teveel mensen op een te klein oppervlak (imho). Gezeik met parkeren, en als je teveel lawaai maakt of als een ander dat doet. Meer (ge)rotzooi. Het zal de perceptie zijn.

Wat me nu ook pas opvalt is dat ik de dienstverlening in het dorp vaak beter vindt. Onverwacht, want de detailhandel heeft hier minder concurrentie. Maar ze moeten het hier meer hebben van mond op mond reclame en misschien zijn ze bang om ontevreden klanten iedere week weer tegen te komen?

Ik heb ooit ook in een ander dorp gewoond. Daar was wel sprake van verplichte inburgering, en waren er veel minder faciliteiten. Daar bleef je als buitenstaander een.... buitenstaander. Dus: het verschilt gewoon ontzettend per dorp.

[ Bericht 3% gewijzigd door mrMrk op 16-02-2012 08:29:10 ]
Er eentje. Dat ben ik.
  donderdag 16 februari 2012 @ 08:16:44 #50
346188 mrMrk
Ik ben me er eentje
pi_108035708
<dubbelpost>
Er eentje. Dat ben ik.
pi_108035736
Ik woon aan de rand van een (groot) dorp. (22k inwoners)

Ik kom wel eens bij familie/vrienden die in een grotere stad wonen waarbij ze letterlijk klem tussen alle andere medebewoners zitten :X
Voor dat ik op m'n plekje terecht kwam, heb ik ook gepoogd een huis in Tilburg Reeshof te bezichtigen. Een ritje door de wijk was meer dan genoeg aanleiding om de bezichtiging gelijk af te zeggen, wat een verschrikkelijke wijk... (Ook alles boven op elkaar gepropt)
  donderdag 16 februari 2012 @ 08:22:48 #52
205222 betyar
Egyedül vagyunk
pi_108035761
quote:
5s.gif Op woensdag 15 februari 2012 17:37 schreef Godshand het volgende:
Ik ken nu enkele mensen die zijn op vrij jonge leeftijd (30 - 35) die zijn gaan (samen)wonen in een dorp.

Ik ben dan wel eens op bezoek geweest en dan vraag je waarom ze daar zijn gaan wonen.

Rust, leuk voor de kinderen, maar ook een single dame riep dat ze helemaal bij kwam van haar hectische leventje met wonen in diverse steden, diverse banen en diverse vriendjes. Vrienden komen dan net als ik wel eens langs. Maar dat is ook niet elk weekend, en het zijn ruim vantevoren geplande bezoekjes.

Maar goed, ben je daar op bezoek, hebben ze het over prachtige uitzichten, gezellige mededorpelingen, lekker wandelen of veel speelruimte voor de kinderen. Maar ook muziek niet meer zo hard zetten en geen zichtbare extreme uitspattingen want anders weet het halve dorp het. Tijdens het bezoek is het inderdaad stil, onderbroken door koegeloei of een enkele auto die voorbij rijdt. Het plaatselijke cafe biedt ruimte voor oudere mannen op de vlucht voor mestgeur of hun vrouw (of allebei). Op zich is een stadje wel in de buurt op tien minuten rijden (het is tenslotte NL, geen Michigan,VS of Australie met buren 3 uur verderop) voor je dagelijkse dosis snackbar, AH, bios, sauna, treinstation of restaurantje. Maar dan wel met de auto, met de fiets duurt ff.

Van de stellen kan ik het wel een beetje begrijpen, maar de singles (vooral dames ontmoet die in een dorpje wonen) vind ik onbegrijpelijk. Jonge vrouwen in de bloei van hun leven in zo'n gehucht? Het gejaag hoeft niet allemaal zo, zeggen ze. Deze woorden kan ik begrijpen bij dames of heren in de beginnende herfst van hun leven (50+) maar niet bij deze lieden die de 40 nog geeneens gepasseerd zijn.

Mannen worden dan van datingsites geplukt maar dan vinden ze het gek dat ze niet blijven hangen als ze uit de grote boze stad komen :')

Hier nog Fok!kers die overwegen te verhuizen naar een dorp als jonge vrijgezelle vrouw/man? Of ben je inmiddels al verhuisd? Voel je je niet eenzaam? Mis je je vrienden niet?

Voor de mods, als dit in R&P moet, merk ik het wel... :P
Wat een hoop onzin in je OP. Ik moet er niet aan denken om in een stad of groot dorp te gaan wonen.
  donderdag 16 februari 2012 @ 09:28:47 #53
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_108036645
quote:
0s.gif Op donderdag 16 februari 2012 08:22 schreef betyar het volgende:

[..]

Wat een hoop onzin in je OP. Ik moet er niet aan denken om in een stad of groot dorp te gaan wonen.
En waarom is dat onzin?
The love you take is equal to the love you make.
pi_108037146
Ik zou een moord doen om in een rustig dorpje te kunnen wonen.
Childhood is over the moment you know you're going to die.
'Snelwegen verbreden om files op te lossen? Dat is zoals de broeksriem losser maken tegen obesitas'
pi_108037203
quote:
0s.gif Op donderdag 16 februari 2012 09:56 schreef Metro2005 het volgende:
Ik zou een moord doen om in een rustig dorpje te kunnen wonen.
Hoe woon je dan nu?
Op &lt;a href="https://forum.fok.nl/topic/2677908/2/25#p208861847" target="_blank" &gt;zaterdag 22 april 2023 13:43&lt;/a&gt; schreef &lt;a href="https://forum.fok.nl/user/profile/62881" target="_blank" &gt;r_one&lt;/a&gt; het volgende:
En ik zeg je dat je op zaterdagmiddag van 2 tot 4 in je poedelnaakie de horlepiep moet dansen op het marktplein.
  donderdag 16 februari 2012 @ 10:18:15 #56
198417 Lastpost
Rotterdammert!
pi_108037593
Ik woon zelf in een dorp met zo'n 12.000 inwoners waarvan het overgrote deel woont in een uit een weiland opgezette nieuwe kern op enkele kilometers afstand van het oorspronkelijke dorp.

En het bevalt me prima als jongeling, woon er nu een jaar of 12 in totaal waarvan 4 jaar zelfstandig en het is er heerlijk rustig, volop veel natuur en wandelgebieden wat ideaal is wanneer je een hond hebt.
Vervoer is er prima en binnen een kwartier zit ik alweer in Rotterdam-Zuid met de metro-verbinding.

Ik kom zelf ook uit Rotterdam, ben er ook opgegroeid maar heb gewoon gemerkt dat een rustige omgeving me goed doet.
Natuurlijk ben ik veelvuldig in de stad te vinden, of het nou voor de markt is, het voetbal, werk of voor het uitgaan en de restaurants, maar ik vidn het echt heerlijk om weer thuis te komen en lekker een stuk te wandelen door de bossen, langs de maas fietsen of even rustig te vissen en natuurlijk kan dat alles ook in Rotterdam zelf, maar hier ligt het allemaal praktisch om de hoek van de deur.

Wat ik hier geregeld voorbij zie komen in dit topic herken ik mezelf en m'n buurt ook niet echt in moet ik zeggen, maar dat zou kunnen doordat het aangrenzend is aan Rotterdam.
Muziek staat hier net zo hard al bij vrienden wanneer er een feestje is, staat echt niet direct iemand voor de deur wanneer ik op zondag een schilderij ophang en de kerk is ook niet bepaald druk bezocht. :+
Dat ons-kent-ons heb je dan wel weer, je weet niet alleen hoe de mensen tegenover je in de straat heten, maar ook direct wie hun familie is en waar ze wonen en wat ze doen, dat ik een tijdje bij de post heb gewerkt zorgt er al helemaal voor dat je praktisch iedereen wel kent.

Ik ben zelf een echt stads-mens, vind het heerlijk en had nooit gedacht dat ik zelf in een dorp zou gaan wonen, tot ik er eenmaal zat.
Moet er wel bij zeggen dat ik hier niet had gaan wonen als er geen grote stad in de buurt had gezeten en/of het bereiken ervan moeizaam zou gaan.
pi_108037631
Als ik graag naar de stad wil, pak ik wel de auto :Y Ik heb die niet voor niets voor de deur staan :P
pi_108037746
Is een stad met 100.000 inwoners een grote stad?

Zelf merk ik dat "de stad" niet meer "de stad" van 25 - 30 jaar geleden is. Vroeger gingen we kleren kopen in de stad, daar waren de kledingwinkels, speelgoedwinkels, V&D en Hema voor de rookworst.

Nu zie ik rondhangende bondkraagjes, alle standaardwinkels, vreetschuren à la FeBo en parkeerproblemen.
Op &lt;a href="https://forum.fok.nl/topic/2677908/2/25#p208861847" target="_blank" &gt;zaterdag 22 april 2023 13:43&lt;/a&gt; schreef &lt;a href="https://forum.fok.nl/user/profile/62881" target="_blank" &gt;r_one&lt;/a&gt; het volgende:
En ik zeg je dat je op zaterdagmiddag van 2 tot 4 in je poedelnaakie de horlepiep moet dansen op het marktplein.
pi_108038551
quote:
0s.gif Op donderdag 16 februari 2012 09:59 schreef blomke het volgende:

[..]

Hoe woon je dan nu?
In een stad :P ? Ik woon in Vlaardingen en heb daarvoor in Schiedam gewoond maar sowieso word ik compleet gek van alle drukte continu, Vlaardingen valt gelukkig mee omdat ik helemaal aan de rand woon maar het is gewoon altijd druk in de omgeving, als ik op zondagmiddag ergens heen wil sta ik in de file, als ik op zaterdagmiddag wat wil halen sta ik in een rij waar je helemaal gek van wordt. Doorgeslagen individualisme, geen donkere nachten, geen natuur van enige betekenis en nooit kun je eens ergens zijn zonder iemand anders tegen te komen.
Childhood is over the moment you know you're going to die.
'Snelwegen verbreden om files op te lossen? Dat is zoals de broeksriem losser maken tegen obesitas'
pi_108039717
quote:
0s.gif Op donderdag 16 februari 2012 10:59 schreef Metro2005 het volgende:

In een stad :P ? Ik woon in Vlaardingen en heb daarvoor in Schiedam gewoond maar sowieso word ik compleet gek van alle drukte continu, Vlaardingen valt gelukkig mee omdat ik helemaal aan de rand woon maar het is gewoon altijd druk in de omgeving, als ik op zondagmiddag ergens heen wil sta ik in de file, als ik op zaterdagmiddag wat wil halen sta ik in een rij waar je helemaal gek van wordt. Doorgeslagen individualisme, geen donkere nachten, geen natuur van enige betekenis en nooit kun je eens ergens zijn zonder iemand anders tegen te komen.

Ik snap wel wat je bedoelt. Maar ben je wel eens een weekje op de Veluwe(zoom) geweest? Hoe vind je dat?
Op &lt;a href="https://forum.fok.nl/topic/2677908/2/25#p208861847" target="_blank" &gt;zaterdag 22 april 2023 13:43&lt;/a&gt; schreef &lt;a href="https://forum.fok.nl/user/profile/62881" target="_blank" &gt;r_one&lt;/a&gt; het volgende:
En ik zeg je dat je op zaterdagmiddag van 2 tot 4 in je poedelnaakie de horlepiep moet dansen op het marktplein.
pi_108039884
quote:
0s.gif Op donderdag 16 februari 2012 11:37 schreef blomke het volgende:

[..]

Ik snap wel wat je bedoelt. Maar ben je wel eens een weekje op de Veluwe(zoom) geweest? Hoe vind je dat?
Veluwezoom niet direct maar wel in bv Brabant en Drenthe, beviel me prima! Ook de rustigere stukken Zuid Frankrijk en bv Noorwegen en Zweden bevallen me uitstekend. Maar ben dan ook geen fan van drukte, ik ga liever in een rustig bos wandelen dan door een drukke stad slenteren :Y
Childhood is over the moment you know you're going to die.
'Snelwegen verbreden om files op te lossen? Dat is zoals de broeksriem losser maken tegen obesitas'
  donderdag 16 februari 2012 @ 11:45:43 #62
205222 betyar
Egyedül vagyunk
pi_108039976
quote:
5s.gif Op donderdag 16 februari 2012 09:28 schreef Lienekien het volgende:

[..]

En waarom is dat onzin?
Omdat het vooroordelen zijn over een dorp......
  donderdag 16 februari 2012 @ 11:47:10 #63
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_108040016
quote:
0s.gif Op donderdag 16 februari 2012 11:45 schreef betyar het volgende:

[..]

Omdat het vooroordelen zijn over een dorp......
Sommige, niet alle.
The love you take is equal to the love you make.
pi_108040167
Ik woon nu een ruime 10 jaar in een klein dorpje en ik vind het heerlijk.
Als we nu terug gaan naar de randstad voor familie dan is het zo druk, overal mensen, overal druk op de weg, niemand die elkaar groet(behalve als je elkaar kent).
Ik vind het echt niks meer, trek die drukte niet meer, ben echt dol op mijn eigen plaatsje. Ik grinnik als het over huizenprijzen gaat, ik grinnik als het gaat om de tuinen die ze hier hebben tegenover in de randstad, ik grinnik over de ruimte die we hebben.

Ja, het is een heel klein dorpje en in het dorpje zijn er huizen, een hele kleine supermarkt en kroeg, daarmee houdt het wel op. Maar ze zijn erg actief met dingen organiseren, feestweken, buurt bbq, het hele jaar rond zijn er regelmatig dingen georganiseerd door dorpsbelang of de straat zelf.
Ja, we moeten met de auto boodschappen doen(die supermarkt hier is en duur en vaak een beetje mwaw mwaw kwaliteit verse producten), maar even verderop is een wat grotere plaats en er zijn redelijk wat boerderij-winkeltjes met de heerlijkste streekproducten.

Alles heeft voor- en nadelen, maar de balans schiet wel stevig door naar de goed bij in een dorpje wonen. Zodra het kan ga ik nog vrijer wonen, zonder directe buren(maar wel in de buurt van een grotere plaats).
Nog meer ruimte, nog meer rust, nog meer plek om lekker te doen wat we willen, ik zie ernaar uit en ga echt nooit en te nimmer meer terug naar de randstad. Alleen maar om een keer te stappen, of lekker uitgebreid te winkelen e.d. ;)
Als je altijd doet wat je altijd deed zul je altijd krijgen wat je altijd kreeg.
pi_108040207
quote:
5s.gif Op donderdag 16 februari 2012 09:28 schreef Lienekien het volgende:

[..]

En waarom is dat onzin?
Het stukje over datingsites/kerels/niet blijven hangen kan ik persoonlijk al weerleggen om te beginnen. Ik, stadsmens, ken mijn lief *; afkomstig uit dorp, via internet, maar zij is vanuit dat dorp bij mij ingetrokken. Nu wonen we wél op loopafstand van "natuur" en "ruimte", maar ook de gezellige binnenstad van een stad. Beiden blij. *O*
Op woensdag 9 juni 2010 @ 09:07 schreef lezzer: Verder legt fruityloop uitstekend uit hoe het in het echte leven gaat.
pi_108040237
@Metro2005.

Waarom ga je niet verhuizen?
Op &lt;a href="https://forum.fok.nl/topic/2677908/2/25#p208861847" target="_blank" &gt;zaterdag 22 april 2023 13:43&lt;/a&gt; schreef &lt;a href="https://forum.fok.nl/user/profile/62881" target="_blank" &gt;r_one&lt;/a&gt; het volgende:
En ik zeg je dat je op zaterdagmiddag van 2 tot 4 in je poedelnaakie de horlepiep moet dansen op het marktplein.
  donderdag 16 februari 2012 @ 11:55:33 #67
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_108040273
quote:
0s.gif Op donderdag 16 februari 2012 11:53 schreef fruityloop het volgende:

[..]

Het stukje over datingsites/kerels/niet blijven hangen kan ik persoonlijk al weerleggen om te beginnen. Ik, stadsmens, ken mijn lief *; afkomstig uit dorp, via internet, maar zij is vanuit dat dorp bij mij ingetrokken. Nu wonen we wél op loopafstand van "natuur" en "ruimte", maar ook de gezellige binnenstad van een stad. Beiden blij. *O*
Jij bent dus inderdaad niet naar haar dorp verhuisd. Dan klopt het toch?
The love you take is equal to the love you make.
pi_108040331
quote:
6s.gif Op donderdag 16 februari 2012 11:55 schreef Lienekien het volgende:

[..]

Jij bent dus inderdaad niet naar haar dorp verhuisd. Dan klopt het toch?
You got me. :@ Niet goed gelezen. Evenzogoed had ik ook met gemak naar een dorp kunnen/willen verhuizen hoor, het was iig geen reden geweest om de liefde van mijn leven af te serveren.
Op woensdag 9 juni 2010 @ 09:07 schreef lezzer: Verder legt fruityloop uitstekend uit hoe het in het echte leven gaat.
pi_108040579
quote:
0s.gif Op donderdag 16 februari 2012 08:14 schreef mrMrk het volgende:
Ik ben van Utrecht verhuisd naar een dorp met 7000 inwoners. Bevalt me prima. Faciliteiten zoals poppodium en restaurants vind ik in de stad op 7 min rijden. Ik mis ze ook niet. Supermarkt zit om de hoek en is iedere dag tot 20u open. Sociale controle valt erg mee. Ik heb kennis gemaakt met mijn buren, meer niet. Iedereen is vriendelijk, maar op geen enkele manier opdringerig.

Waarom ik ben verhuisd? Omdat ik in Utrecht maar een klein appartementje kon betalen in het grijs. Nu heb ik een huis <overdrijven> met een tuin zo groot als het Ledig Erf </overdrijven>.

En de rust en ruimte (ja jongens, echt). Nee, de stad is niet meer gejaagd. Ja, ook de stad heeft groen (park Transwijk). Maar er wonen teveel mensen op een te klein oppervlak (imho). Gezeik met parkeren, en als je teveel lawaai maakt of als een ander dat doet. Meer (ge)rotzooi. Het zal de perceptie zijn.

Wat me nu ook pas opvalt is dat ik de dienstverlening in het dorp vaak beter vindt. Onverwacht, want de detailhandel heeft hier minder concurrentie. Maar ze moeten het hier meer hebben van mond op mond reclame en misschien zijn ze bang om ontevreden klanten iedere week weer tegen te komen?

Ik heb ooit ook in een ander dorp gewoond. Daar was wel sprake van verplichte inburgering, en waren er veel minder faciliteiten. Daar bleef je als buitenstaander een.... buitenstaander. Dus: het verschilt gewoon ontzettend per dorp.
haha in zo'n dorp woon ik dus... Af en toe is dat fijn, want het is natuurlijk heerlijk om met zn allen te roddelen over de overlanders uit de stad die zich hier niet willen 'aanpassen'. Bij een van de buren (uit Rdam) moest zelfs een boom gekapt worden omdat ze last hadden van de vogeltjes :') Dan moet je niet in een dorp gaan wonen.
Wat ik wel een nadeel vind is dat vrijwel iedereen hier behoorlijk rascistisch is... Op dit moment is het hele dorp wit, en dan nog afgeven op iedereen die een kleurtje heeft. Helaas is de PVV hier ook de grootste partij. Dat vind ik dan wel gewoon jammer.
  donderdag 16 februari 2012 @ 12:09:17 #70
205222 betyar
Egyedül vagyunk
pi_108040682
quote:
0s.gif Op donderdag 16 februari 2012 11:47 schreef Lienekien het volgende:

[..]

Sommige, niet alle.
Allemaal.
pi_108041034
quote:
0s.gif Op donderdag 16 februari 2012 11:54 schreef blomke het volgende:
@Metro2005.

Waarom ga je niet verhuizen?
Ik moet eerst mijn oude huis kwijt zien te raken :') die staat intussen al 2 jaar te koop. Daarna wil ik inderdaad vanuit het huurhuis waar ik nu zit verkassen naar een dorp :Y
Childhood is over the moment you know you're going to die.
'Snelwegen verbreden om files op te lossen? Dat is zoals de broeksriem losser maken tegen obesitas'
pi_108041138
Stad -
Vlerken
Druktes
Tofmodussen
Gehaast
Onbeschoft

Stad +
Anoniem
Meer te doen
Vrijheid
Actie

Dorp -
Bekrompen debielen
Sociale controle (valt wel mee trouwens)
Saai
Lelijkere mensen
Minder wijven te hosselen

Dorp +
Minder stress
Aardige mensen
Meer natuuuuur en schonere lucht
Mooier wonen
'Als de vis gaat stinken moet je bij de kop beginnen' - Aad300
pi_108041397
Stad+
+ voorzieningen als ziekenhuis, apotheek, theater, muziek en andere uitgaansgelegenheden
+ meer mensen te ontmoeten en acceptatie, er wordt niet eerst gekeken/gevraagd: van wie ben jij er eentje
+ meer kunst&cultuuraanbod, musea

Stad -:
- vies, soms druk qua verkeer, duurder qua wonen en parkeren (als je al kan parkeren)
- criminaliteit als fietsendiefstal, vernieling en uitgaansgeweld
- de vreemde talen die er gesproken worden en ik niet versta (anders dan Nl. Fr, Du en Eng)

Wat zijn Tofmodussen?
Wat is Hosselen?

Bekrompenheid vond ik ook in de grote stad, vooral in de rijkere buitenwijken waar men met argusogen bekeek wie/wat ik was..."
Op &lt;a href="https://forum.fok.nl/topic/2677908/2/25#p208861847" target="_blank" &gt;zaterdag 22 april 2023 13:43&lt;/a&gt; schreef &lt;a href="https://forum.fok.nl/user/profile/62881" target="_blank" &gt;r_one&lt;/a&gt; het volgende:
En ik zeg je dat je op zaterdagmiddag van 2 tot 4 in je poedelnaakie de horlepiep moet dansen op het marktplein.
pi_108042970
quote:
0s.gif Op donderdag 16 februari 2012 12:35 schreef blomke het volgende:
Stad+
+ voorzieningen als ziekenhuis, apotheek, theater, muziek en andere uitgaansgelegenheden
+ meer mensen te ontmoeten en acceptatie, er wordt niet eerst gekeken/gevraagd: van wie ben jij er eentje
+ meer kunst&cultuuraanbod, musea

Stad -:
- vies, soms druk qua verkeer, duurder qua wonen en parkeren (als je al kan parkeren)
- criminaliteit als fietsendiefstal, vernieling en uitgaansgeweld
- de vreemde talen die er gesproken worden en ik niet versta (anders dan Nl. Fr, Du en Eng)

Wat zijn Tofmodussen?
Wat is Hosselen?

Bekrompenheid vond ik ook in de grote stad, vooral in de rijkere buitenwijken waar men met argusogen bekeek wie/wat ik was..."
Tofmodussen als in Amsterdamse hipsters die zichzelf interessant vinden.
Vrouwen met bakfietsen of fietsmand versierd met bloemen is ook walgelijk overigens.
'Als de vis gaat stinken moet je bij de kop beginnen' - Aad300
pi_108043136
quote:
4s.gif Op donderdag 16 februari 2012 00:31 schreef Godshand het volgende:

[..]

Ik heb het niet over luxe dorpen als Blaricum, Bloemendaal of Wassenaar (trouwens allemaal in de Randstad)...
Ik ook niet, Ik heb het over een dorpje met 2000 inwoners in Brabant. Daar tik je ook gewoon 3 ton af voor een eengezinswoning.
Groningen en Friesland zijn ongeveer de enige plekken waar je nog voor een habbekrats kunt kopen.
  donderdag 16 februari 2012 @ 13:56:31 #76
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_108043730
quote:
0s.gif Op donderdag 16 februari 2012 12:09 schreef betyar het volgende:

[..]

Allemaal.
Ja, en boeren zijn nogal kort voor de kop. Da's hierbij maar weer eens aangetoond.
The love you take is equal to the love you make.
pi_108043969
Ik denk dat waar je opgegroeid bent een grote invloed hierop heeft. Ik ben opgegroeid in een dorp en dus wilde ik ook weer terug naar een dorp. Nou ben ik niet meer vrijgezel geweest nadat ik afgestudeerd was, dus ik kan niet beoordelen of ik daar heel anders over had gedacht als ik nog vrijgezel was geweest, maar ik denk het niet. Zo ver is de stad natuurlijk ook weer niet... we wonen tenslotte in Nederland.

Ik hou van rust, ruimte, uitzicht, enz.

Dat in het dorp iedereen op zeker moment alles van je weet (dat is natuurlijk overdreven... maar je hebt wel wat minder privacy)... tjsa... who gives a shit. Mensen die dicht bij mij staan weten het toch wel, mensen die niet dicht bij mij staan: het zal mij jeuken wat die van mij vinden.
Doe maar gewoon, dan doe je al dom genoeg
[quote]Op donderdag 15 januari 2009 11:22 schreef EchtGaaf het volgende:
Ik blijf vinden dat het werk van een CEO zwaar wordt ondergewaardeerd.
  donderdag 16 februari 2012 @ 14:05:08 #78
365601 VVDer
Excuus=makkelijk
pi_108043989
"Mijn" dorp is gelegen in een reservaat en ik zou er nooit meer weg willen
Verantwoordelijkheid is voor veel mensen onbekend.
pi_108044128
Ik ben opgegroeid in een buurtschapje op een boerderij. Via wat omzwervingen in Brussel terecht gekomen, een enorm grote stad. De tegenstelling is nogal 'apart'. Ik verveelde me thuis, maar in Brussel begint het me zo onderhand ook tegen te staan. En om eerlijk te zijn denk ik ook niet dat Brussel erg goed voor mij geweest is, ik heb er een hoop geleerd en ik ben hier volwassen geworden. Maar na 5 jaar heb ik er echt wel een beetje genoeg van.

Tuurlijk, er zijn dingen die ik ga missen. Nachtwinkels zijn fijn. En bepaalde architectuur vind ik ook super, en onlangs ontdekt dat ik musea heel leuk vind. Maar al die dingen hangen vooral af van met wie ik me bezighou, en de vraag is maar of ik een volwaardig alternatief voor mijn huidige vriendenkring kan vinden. Maar in mijn soon to be woonplaats, zit ik op 20 meter van uitgestrekte velden, niet de constante voorbij jakkerende auto's, niet meer de dagelijkse zoektocht naar parkeerplaatsen, niet meer de godsonbeleefde mensen, niet meer de oppervlakkige mensen die maar 1 ding willen tijdens het uitgaan :P, niet meer de overlast van je boven- onder- naaste buren, niet meer het jachtige leventje.

Wat zal ik dan wel missen? Vrienden, nachtwinkel, kwaliteitscafe's, het feit dat er altijd wel iets 'spectaculairs' te doen is (maar een wandeling kan ook spectaculair zijn), mijn privacy want ik ga na 5 jaar weer samenwonen, mijn collega's en het park.
Resistance is futile.
pi_108044321
quote:
2s.gif Op donderdag 16 februari 2012 14:09 schreef Seven. het volgende:
Ik ben opgegroeid in een buurtschapje op een boerderij. Via wat omzwervingen in Brussel terecht gekomen, een enorm grote stad. De tegenstelling is nogal 'apart'. Ik verveelde me thuis, maar in Brussel begint het me zo onderhand ook tegen te staan. En om eerlijk te zijn denk ik ook niet dat Brussel erg goed voor mij geweest is, ik heb er een hoop geleerd en ik ben hier volwassen geworden. Maar na 5 jaar heb ik er echt wel een beetje genoeg van.

Tuurlijk, er zijn dingen die ik ga missen. Nachtwinkels zijn fijn. En bepaalde architectuur vind ik ook super, en onlangs ontdekt dat ik musea heel leuk vind. Maar al die dingen hangen vooral af van met wie ik me bezighou, en de vraag is maar of ik een volwaardig alternatief voor mijn huidige vriendenkring kan vinden. Maar in mijn soon to be woonplaats, zit ik op 20 meter van uitgestrekte velden, niet de constante voorbij jakkerende auto's, niet meer de dagelijkse zoektocht naar parkeerplaatsen, niet meer de godsonbeleefde mensen, niet meer de oppervlakkige mensen die maar 1 ding willen tijdens het uitgaan :P, niet meer de overlast van je boven- onder- naaste buren, niet meer het jachtige leventje.

Wat zal ik dan wel missen? Vrienden, nachtwinkel, kwaliteitscafe's, het feit dat er altijd wel iets 'spectaculairs' te doen is (maar een wandeling kan ook spectaculair zijn), mijn privacy want ik ga na 5 jaar weer samenwonen, mijn collega's en het park.
Herkenbaar. Zelf opgegroeid in een klein dorpje. Nu al enkele jaren in Utrecht/Amsterdam.
Mijn beste vrienden wonen veelal nog in het dorp, maar de tijd staat daar echt stil. Als je terugkomt is alles hetzelfde en na 2 dagen wil je asap weer weg. Maar de stad begint me ook aardig tegen te staan.
'Als de vis gaat stinken moet je bij de kop beginnen' - Aad300
pi_108044527
quote:
0s.gif Op donderdag 16 februari 2012 13:36 schreef mootie het volgende:

[..]

Ik ook niet, Ik heb het over een dorpje met 2000 inwoners in Brabant. Daar tik je ook gewoon 3 ton af voor een eengezinswoning.
Groningen en Friesland zijn ongeveer de enige plekken waar je nog voor een habbekrats kunt kopen.
..en Zeeland.
[b] Op zondag 14 november 2010 18:11 schreef liesje1979 het volgende:[/b]
Zo is daar Godshand, met zijn sarcastische toon,
Die regelmatig een topic voorziet van spot en hoon.
pi_108044545
Ik ga binnenkort weer in een dorp wonen! Ik ben opgegroeid in een redelijke groot dorp (18.000 inwoners heeft die gemeente totaal) en ben gaan studeren in utrecht, 5 jaar geleden. Allemaal leuk en aardig daar in utrecht, maar ik zou daar niet de rest van mn leven willen wonen. Te veel mensen, te weinig ruimte, bijna geen natuur, en de natuur die er wel is, is ook behoorlijk druk. Weinig parkeerplaatsen, een hele andere mentaliteit dan ik gewend ben, veel asocialer. Het enige voordeel in mijn ogen is dat je er heel erg anoniem kan wonen als je dat wilt.

Een klein dorp is misschien ook niet alles, maar een groot dorp heeft voor mij alles wat ik zoek. Winkels zijn dichtbij (zowel supermarkt als kleding, drogist, apotheek enz..), snelweg is dichtbij, meerdere sportgelegenheden zijn dichtbij, cafe's & discotheek zijn aanwezig, relaxresort is dichtbij, er zijn restaurants, snackbars, you name it, het is er. En die sociale controle valt ook hardstikke mee, tuurlijk kijken de buren wel even als er een vreemde auto een doodlopende straat in rijd, maar echt geen vervelende sociale controle hoor, je wordt nergens in je doen en laten beperkt. Tevens zijn er ook bossen dichtbij, de heide, een meer(tje) met strand, weilanden, rivieren, de rust. Het enige wat misschien niet direct in het dorp aanwezig zijn, zijn (voor zover ik kan bedenken) alleen een bioscoop en een ziekenhuis. Nou dan rijden we toch naar de dichtstbijzijnde stad, 10 minuten verderop! Als je in een stad woont ben je die reistijd ook wel kwijt, zo niet nog langer zelfs. In mijn ogen is het gewoon het beste uit beide werelden. Ik wil niet anders meer!
pi_108046461
Zo is het maar net! En hier verhuist het ziekenhuis uit de (grote) stad naar een verder op gelegen "dorp". Vanwege....de parkeerproblemen en belabberde bereikbaarheid voor de patiënten én (nog nijpender) het personeel!

In het dorp is er plenty parkeerruimte, dus verhuist het ziekenhuis (mede daarom) naar buiten de stad.
Op &lt;a href="https://forum.fok.nl/topic/2677908/2/25#p208861847" target="_blank" &gt;zaterdag 22 april 2023 13:43&lt;/a&gt; schreef &lt;a href="https://forum.fok.nl/user/profile/62881" target="_blank" &gt;r_one&lt;/a&gt; het volgende:
En ik zeg je dat je op zaterdagmiddag van 2 tot 4 in je poedelnaakie de horlepiep moet dansen op het marktplein.
pi_108046589
quote:
2s.gif Op donderdag 16 februari 2012 14:09 schreef Seven. het volgende:
En bepaalde architectuur vind ik ook super, en onlangs ontdekt dat ik musea heel leuk vind.
Mooi hoor, die Singels, oude grachten; het Rapenburg bijvoorbeeld.....

Btw..het ene dorp is toch ook heel anders dan het andere dorp. Hier een dorp in de duinen aan de kust is totaal anders qua sfeer en mensen dan een dorp opd e Veluwe.

[ Bericht 13% gewijzigd door blomke op 16-02-2012 15:45:48 ]
Op &lt;a href="https://forum.fok.nl/topic/2677908/2/25#p208861847" target="_blank" &gt;zaterdag 22 april 2023 13:43&lt;/a&gt; schreef &lt;a href="https://forum.fok.nl/user/profile/62881" target="_blank" &gt;r_one&lt;/a&gt; het volgende:
En ik zeg je dat je op zaterdagmiddag van 2 tot 4 in je poedelnaakie de horlepiep moet dansen op het marktplein.
pi_108047491
Ik woon in een aardig klein dorp (totale gemeente is 16.000 inwoners) en zou niets liever willen. We wonen hier ruim, (relatief) grote tuin rondom, rust (hoor constant de vogeltjes fluiten), ruimte voor auto's en ruim uitzicht vanuit huis. Als ik een keer muziek hard aan wil zetten is dat geen probleem; we wonen vrijstaand.
Het ons-kent-ons gevoel is wel groot; maar men leeft dan ook vrij veel met elkaar mee, vooral de naaste buren. Aardige mensen waar je hoi tegen zegt als je ze tegenkomt. Sociale controle is er ook wel, maar dat is aan jezelf hoe veel je daarvan aantrekt, en sociale controle is immers ook niet per direct iets negatiefs.

Qua voorzieningen zitten we ook prima; bibliotheek is 30 meter lopen, tankstation 50 meter, supermarkten zijn er ook een aantal. Wil ik meer voorzieningen dan is de stad een kwartiertje rijden.
Ik vind het leuk om de stad in te gaan, de drukte te 'ervaren' e.d. maar ik kom graag weer thuis in een rustige omgeving.

Maar ik kan de charme van de stad ook echt wel begrijpen; je leeft wat anoniemer (net wat je liever hebt; ons-kent-ons of anoniem), alle voorzieningen zijn in de buurt en het bruis meer.

Het ligt gewoon aan je karakter, de een houdt van de stad, de andere van buiten wonen. En dat verschil is maar goed ook. :P
En dit laatste is wat veel mensen niet willen begrijpen en alleen maar vooroordelen over hebben.
Mensen staan niet open voor meningen/gedachten van andere mensen...

[ Bericht 2% gewijzigd door Iemand91 op 16-02-2012 16:35:04 ]
  donderdag 16 februari 2012 @ 16:13:44 #86
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_108047574
In een stad 'op bezoek' gaan (las toerist, zeg maar), vind ik vaak veel drukker dan het wonen in mijn eigen stad. Als bezoeker bestrijk je een stad heel anders en je rustpunt vind je alleen maar op plekken waar ook weer andere mensen zijn (in een parkje zitten of op een terras, bijv.). In mijn eigen stad ga ik gewoon naar huis en trek ik de voordeur dicht.
The love you take is equal to the love you make.
  donderdag 16 februari 2012 @ 16:14:51 #87
205222 betyar
Egyedül vagyunk
pi_108047602
quote:
0s.gif Op donderdag 16 februari 2012 13:56 schreef Lienekien het volgende:

[..]

Ja, en boeren zijn nogal kort voor de kop. Da's hierbij maar weer eens aangetoond.
Weer een vooroordeel..... Hoe kom je aan die klets?
pi_108048446
Ik zou later best in een dorp willen wonen, maar dan niet in de bebouwde kom, gewoon lekker buitenaf, stukje land erbij O+
know'm sayin?
×
word? word.
  donderdag 16 februari 2012 @ 16:42:26 #89
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_108048533
quote:
0s.gif Op donderdag 16 februari 2012 16:14 schreef betyar het volgende:

[..]

Weer een vooroordeel..... Hoe kom je aan die klets?
Sarcasme kennen ze niet zeker, daaro?
The love you take is equal to the love you make.
  donderdag 16 februari 2012 @ 16:52:30 #90
205222 betyar
Egyedül vagyunk
pi_108048891
quote:
14s.gif Op donderdag 16 februari 2012 16:39 schreef alors het volgende:
Ik zou later best in een dorp willen wonen, maar dan niet in de bebouwde kom, gewoon lekker buitenaf, stukje land erbij O+
*O* *O*
  donderdag 16 februari 2012 @ 16:53:11 #91
205222 betyar
Egyedül vagyunk
pi_108048916
quote:
10s.gif Op donderdag 16 februari 2012 16:42 schreef Lienekien het volgende:

[..]

Sarcasme kennen ze niet zeker, daaro?
Doen we hier niet aan.
  donderdag 16 februari 2012 @ 17:02:21 #92
205222 betyar
Egyedül vagyunk
pi_108049178
Alle rust en ruimte in de buurt. O+ O+ O+
pi_108049846
Ik ben 26 en woon sinds mn 4e in een dorp met (inmiddels) zo'n 20.000 inwoners. Lekker in de tuin kunnen zitten, auto kan altijd voor de deur, zeilboot in de haven (500 meter verderop) en aan het eind van de straat fiets ik met mn mountainbike zo het bos in. Ik ben met de auto in 40 minuten in Utrecht of Amsterdam en je kunt er voor een kleine twee ton nog een mooie tussenwonig kopen waar je met een gezin fatsoenlijk in past.
Mij krijg je echt niet in een appartement in de stad, zou me opgesloten voelen. Als ik wil stappen of winkelen rij ik wel even met de auto heen en weer. Pas als ik een ruime (100+m2) woning met tuin in een nette buurt van Amsterdam of Utrecht kan betalen zou ik het overwegen. Vind een stad ook best leuk en gezellig maar ga niet in een gestapeld konijnenhok wonen.
  donderdag 16 februari 2012 @ 21:33:11 #94
132767 lipje
zeg maar nee, krijg je er twee
pi_108059561
quote:
0s.gif Op woensdag 15 februari 2012 18:41 schreef DroogDok het volgende:
Ga verhuizen van Rotterdam naar een dorp (ben 32), maar zit dan wel in een half uur in het centrum met het OV, best of both worlds zeg ik. Heftig uitgaan doe ik toch niet meer zo vaak en als ik het wel doe neem ik gewoon een taxi terug naar huis.
en dan in een vinex wijk terecht komen :')
Return of the Unox-muts
Bezitter van een burgerbak Voorheen Alfist
verrekte koekwaus :')
Pappa van Aafke en Onno
  Moderator donderdag 16 februari 2012 @ 22:15:05 #95
92034 crew  Vonkenboer
Geen woorden, maar draden !
pi_108061773
Zelf woon ik al 26 jaar in hetzelfde dorp als waar ik geboren ben; het is een dorp in het oosten van het land (zonder echte grote sociale controle oid. wel zoiets als het noaberschap) en heeft een kleine 10.000 inwoners.

Alle zaken die je in het dagelijks leven nodig heb zijn hier wel te vinden; een handvol supermarkten, twee bakkers, een slager en dergelijke.

"Grotere steden" liggen binnen een half uur reizen; en dan noem ik een gat als Enschede of Hengelo al een grote stad :P

Merk wel dat ik echt iemand ben voor in een dorp; vooral vanwege de rust en vrijheid die het geeft.
Ook zijn er plenty betaalbare huizen (we zijn nu eenmaal een "krimp gemeente") zonder dat je direct je toevlucht in een vinexwijk of nieuwbouw moet gaan zoeken; de auto kun je hier voor de deur kwijt en je hebt contact met je directe buren / mede straatbewoners en groet elkaar gewoon.

In tegenstelling tot in de stad; waar ik altijd het idee heb dat er niemand ook maar enig idee heeft wie zijn buren nu eigenlijk zijn :@

Ook wordt er jaarlijks genoeg georganiseerd; zomerfeesten, carnaval, braderien e.d. en ook zijn er genoeg actieve (sport)verenigingen.
pi_108064052
Weetje, jullie hebben het allemaal over dorpen van 10.000 inwoners of meer. Dat vind ik dus echt gewoon groot.

Wat ik ook een leuk dingetje vind is dat als je hier het eiland weer oprijdt, je gelijk weer het dialect hoort. Heerlijk thuis komen is dat :) In een stad hoor je zoveel talen door elkaar, dat is toch anders.
pi_108068654
van een plaats met bijna 200000 inwoners naar een dorp van nog geen 20000 inwoners. Wat mij betreft een vooruitgang, en heb niet het idee dat ik in the middle of nowhere woon. Het is allemaal wat vriendelijker, gemoedelijker. En ja, je hebt nauwelijks last van hangjongeren in het centrum. Dat was in mijn vorige woonplaats soms wel het geval.
I went clubbing. Softest coat ever.
pi_108069599
Ik woon mijn hele leven al in een dorp. Dus ernaartoe verhuizen hoeft niet meer. Maar dit dorp ligt wel in de randstad en vlak bij Amsterdam dus zo erg is het niet. Ik heb er zelfs net een huis gekocht dus ik blijf er waarschijnlijk nog wel een paar jaar wonen. En dit terwijl ik eigenlijk helemaal geen dorpsmens ben (ik ga bijna nooit naar dorpsfeesten of de lokale kroeg).
Mijn uiteindelijke doel is ook om over een jaar of tien te kijken of ik iets in het Westerpark kan kopen. Ik wil dus het omgekeerde pad gaan bewandelen.
pi_108074861
Nou ik ben echt helemaal klaar met de stad. Ik woon nu in een 100.000+ stad en waar ik vooral moeite mee heb is:
- geluidsoverlast: het is nergens ook maar in de buurt van stil. Ik woon in een rustige wijk, maar je hebt altijd een achtergrondruis van (snel)wegen, treinen etc.
- stank
- luchtverontreiniging
- criminaliteit: gewapende overvallen, wijken die afgezet worden om ze uit te kammen op wietplantages waardoor ik enorm om moet rijden etc.: in steden is gewoon veel meer criminaliteit.
- de mensen: in de stad wonen toch duidelijk meer futloze zombies waar helemaal niets vanuit gaat.

En dan heb ik het niet alleen over allochtonen in soepjurken en burka's voor wie vooruit sloffen met 0,05km/u al teveel moeite is en die geen enkele moeite doen om van het sociale infuus af te komen, in oude stinkauto's rijden etc, maar ook mensen (meer autochtonen) die voor 10 uur 's ochtends zich volgieten met bier of al frikandellen eten (BMI>30). Van hele groepen mensen gaat gewoon helemaal niets uit.
Ook jonge kinderen (< 4 jaar) zie je regelmatig lopen met junkfood en cola.
Je kunt echt niets in je auto laten liggen want anders is het weg. Het kinderfietsje van mijn 3-jarige dochter moet op slot + ergens aan vastgemaakt worden anders is het weg. Etc. etc.

En als het een keer mooi weer is, zoals met die vorst een paar weken geleden dan kun je bijna nergens schaatsen en waar je kunt schaatsen is het zo focking druk dat je nog geen kant op kunt.
Idem bij warmer weer. Ik mag graag mountainbiken, maar als het een beetje redelijk weer is, is er geen doorkomen aan in het weekend: gewoon file mountainbiken, plus veel wandelaars, paardrijders, gezinnen, mensen met honden etc. (die natuurlijk ook het recht op recreeren hebben).

Kijk, als jongere/student is een stad natuurlijk veel interessanter: er is meer te doen en (woon)ruimte is minder belangrijk. Ook als je single bent lijkt het me makkelijker om je sociale netwerk op te bouwen en te onderhouden in een stad. Maar verder: als stel of gezin heb je daar toch niets te zoeken? Huizen zijn duur, slecht bereikbaar, klein, mini-tuin etc. Natuurlijk is er in de stad meer te doen, maar voordat je in het centrum bent (ik woon niet in een Vinexwijk (dat zijn echt de ghetto's van 2030/40: wel ver overal vandaan + geen ruimte + geen fuck te doen voor jongeren + tegen die tijd zijn de mensen die zich het kunnen permiteren doorgegroeid naar een ander huis)): dat kost ook tijd. Niet veel meer tijd dan vanuit een niet al te geïsoleerd dorp.

In een dorp (ik ben opgegroeid in een ca. 3000 inwoners dorp) heb je meer rust en ruimte, minder criminaliteit en minder mensen die volstrekt niet op je golflengte zitten. Natuurlijk heb je in dorpen ook veel locals met een erg beperkte blik, maar ik heb daar toch minder moeite mee dan met veel van het stadse volk. Nadelen zijn er ook: veel dorpen zijn sterk vergrijsd en het is moeilijker in de buurt een baan op niveau te vinden. Maar dankzij de ICT technologie zijn er ook nieuwe voordelen: bij veel kantoorwerk kan prima een dag in de week thuis gewerkt worden waardoor reistijd minder een probleem is en het beperkte aanbod aan winkels is ook minder relevant nu je vrijwel alles via internet kan bestellen. En de communicatiemogelijkheden zijn de laatste 10-20 jaar natuurlijk ook veel beter geworden (mobiele telefonie, internet (chat, videoconferencing, fora, ...)).

Het is mij dan ook een raadsel waarom de verwachting is dat steeds meer mensen in steden gaan wonen; voor mijn gevoel nemen de voordelen van dorpen toe ten opzichte van steden.

(NB: Ik heb niets tegen buitenlanders! Ik heb ook veel buitenlandse collega's. Maar mijn hardwerkende Marrokaanse (en andere) collega's ergeren zich ook aan hun passieve medelanders die het beeld voor de hele groep verpesten.)
1, 2, 3, 4...
pi_108074885
quote:
0s.gif Op donderdag 16 februari 2012 17:02 schreef betyar het volgende:
Alle rust en ruimte in de buurt. O+ O+ O+
[ afbeelding ]
Waar is dit?
1, 2, 3, 4...
pi_108075041
quote:
1s.gif Op vrijdag 17 februari 2012 08:01 schreef Devv het volgende:
Ik woon mijn hele leven al in een dorp. Dus ernaartoe verhuizen hoeft niet meer. Maar dit dorp ligt wel in de randstad en vlak bij Amsterdam dus zo erg is het niet. Ik heb er zelfs net een huis gekocht dus ik blijf er waarschijnlijk nog wel een paar jaar wonen. En dit terwijl ik eigenlijk helemaal geen dorpsmens ben (ik ga bijna nooit naar dorpsfeesten of de lokale kroeg).
Mijn uiteindelijke doel is ook om over een jaar of tien te kijken of ik iets in het Westerpark kan kopen. Ik wil dus het omgekeerde pad gaan bewandelen.
Coole woning. Wat gigantisch groot voor 1 persoon :o . Is dat Hoofddorp?
[b] Op zondag 14 november 2010 18:11 schreef liesje1979 het volgende:[/b]
Zo is daar Godshand, met zijn sarcastische toon,
Die regelmatig een topic voorziet van spot en hoon.
pi_108075098
Opgegroeid in een dorpje (800 inwoners). Als kind was dat prima. Lekker de ruimte, je kende iedereen en iedereen kende jou, alle vriendinnetjes op loopafstand, helemaal leuk. Maar de middelbare school lag 8 km verderop (door weer en wind met de fiets, want de bushalte lag een kilometer verderop, bus reed maar 1 keer per uur en zat vaak al vol als hij bij mijn halte kwam }:| ). En als je na school wilde afspreken met wat mensen dan was dat lastig, want zeker in de winter moest je al snel weg om voor donker thuis te zijn.
Mijn contacten lagen ook vooral in de stad, en voor ik mijn rijbewijs had was het dus elke week onderhandelen met mijn ouders voor een lift heen en terug naar de disco. Gelukkig deden ze later niet moeilijk over het lenen van hun auto.

En inmiddels begon het ons-kent-ons sfeertje in het dorp me ook te benauwen.

Na mijn studie ben ik verhuisd naar de grote stad (60 km verder). Eerst midden in het centrum gewoond, maar dat vond ik toch minder fijn. Meteen die drukte voor je deur en lastig parkeren. Na een jaar ben ik naar een buitenwijk verhuisd en dat was ideaal. Supermarktje dicht in de buurt, de stad op 10 minuten fietsen, vlakbij de snelweg en parkeren voor de deur. Veel contacten heb ik in die wijk verder niet opgedaan, maar vrienden in de stad woonden op fiets- of korte auto afstand.

Een paar jaar later ben ik naar mijn huidige woning verhuisd, in de stad waar ik als puber elke keer naartoe moest fietsen. Nu woon ik op 5 minuten lopen van mijn oude middelbare school. In een rustige straat, stad op loopafstand en familie en vrienden ook prima te bereiken. Terwijl ik dit typ belt er een bezorger aan met een pakketje voor de buren. Prima, neem ik zo voor ze aan, we staan op goede voet met elkaar. Mijn ouders wonen nog in het dorp. In de zomer is het heerlijk om daar lekker buiten in de natuur te zitten, maar de tuin van mijn eigen woning is ook groot zat om van de zon te genieten.
En als ik een ijsje wil halen heb ik dat in 10 minuten in huis ipv er 15 minuten heen en 15 minuten terug voor de moeten autorijden.

Ik kom nog regelmatig in mijn dorp, leuke mensen en zo, maar er wonen: nooit! Ik heb de voordelen van stad en dorp gecombineerd en de nadelen geëlimineerd. Als ik kinderen had zou ik er misschien anders over denken. Want een dorp is wel heerlijk om in op te groeien.
Op donderdag 21 juli 2011 23:08 schreef Loveless85 het volgende:
Dan heb je safe = condoom
Double dutch = condoom en pil
quadruple Cat = pil, MAP, condoom, castratie, prikpil, spiraaltje, zaaddodende pasta en voor het jodelen de bergen uit
  vrijdag 17 februari 2012 @ 12:17:36 #103
205222 betyar
Egyedül vagyunk
pi_108075112
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 februari 2012 12:09 schreef Dempingsfactor het volgende:

[..]

Waar is dit?
Brabant, tussen Den Bosch en Eindhoven in.
  vrijdag 17 februari 2012 @ 12:19:14 #104
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_108075163
Wij vinden het als stel juist hartstikke leuk in de stad. Je kunt het ook goed treffen. Ik herken uit jouw verhaal alleen het parkeerprobleem en de drukte van, in ons geval, het plaatselijke plantsoen bij mooi weer. En ik denk niet dat jij lopend in tien minuten in het centrum bent.
The love you take is equal to the love you make.
pi_108078473
10.000 inwoners of meer is al geen dorp meer hoor, komop.

Grappig dat mensen een naburig stadje al "de grote stad" noemen :')
Klinkt alsof jullie er geintimideerd door zijn :P
[b] Op zondag 14 november 2010 18:11 schreef liesje1979 het volgende:[/b]
Zo is daar Godshand, met zijn sarcastische toon,
Die regelmatig een topic voorziet van spot en hoon.
pi_108078878
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 februari 2012 12:08 schreef Dempingsfactor het volgende:
Nou ik ben echt helemaal klaar met de stad. Ik woon nu in een 100.000+ stad en waar ik vooral moeite mee heb is:
- geluidsoverlast: het is nergens ook maar in de buurt van stil. Ik woon in een rustige wijk, maar je hebt altijd een achtergrondruis van (snel)wegen, treinen etc.
- stank
- luchtverontreiniging
- criminaliteit: gewapende overvallen, wijken die afgezet worden om ze uit te kammen op wietplantages waardoor ik enorm om moet rijden etc.: in steden is gewoon veel meer criminaliteit.
- de mensen: in de stad wonen toch duidelijk meer futloze zombies waar helemaal niets vanuit gaat.

En dan heb ik het niet alleen over allochtonen in soepjurken en burka's voor wie vooruit sloffen met 0,05km/u al teveel moeite is en die geen enkele moeite doen om van het sociale infuus af te komen, in oude stinkauto's rijden etc, maar ook mensen (meer autochtonen) die voor 10 uur 's ochtends zich volgieten met bier of al frikandellen eten (BMI>30). Van hele groepen mensen gaat gewoon helemaal niets uit.
Ook jonge kinderen (< 4 jaar) zie je regelmatig lopen met junkfood en cola.
Je kunt echt niets in je auto laten liggen want anders is het weg. Het kinderfietsje van mijn 3-jarige dochter moet op slot + ergens aan vastgemaakt worden anders is het weg. Etc. etc.

En als het een keer mooi weer is, zoals met die vorst een paar weken geleden dan kun je bijna nergens schaatsen en waar je kunt schaatsen is het zo focking druk dat je nog geen kant op kunt.
Idem bij warmer weer. Ik mag graag mountainbiken, maar als het een beetje redelijk weer is, is er geen doorkomen aan in het weekend: gewoon file mountainbiken, plus veel wandelaars, paardrijders, gezinnen, mensen met honden etc. (die natuurlijk ook het recht op recreeren hebben).

Kijk, als jongere/student is een stad natuurlijk veel interessanter: er is meer te doen en (woon)ruimte is minder belangrijk. Ook als je single bent lijkt het me makkelijker om je sociale netwerk op te bouwen en te onderhouden in een stad. Maar verder: als stel of gezin heb je daar toch niets te zoeken? Huizen zijn duur, slecht bereikbaar, klein, mini-tuin etc. Natuurlijk is er in de stad meer te doen, maar voordat je in het centrum bent (ik woon niet in een Vinexwijk (dat zijn echt de ghetto's van 2030/40: wel ver overal vandaan + geen ruimte + geen fuck te doen voor jongeren + tegen die tijd zijn de mensen die zich het kunnen permiteren doorgegroeid naar een ander huis)): dat kost ook tijd. Niet veel meer tijd dan vanuit een niet al te geïsoleerd dorp.

In een dorp (ik ben opgegroeid in een ca. 3000 inwoners dorp) heb je meer rust en ruimte, minder criminaliteit en minder mensen die volstrekt niet op je golflengte zitten. Natuurlijk heb je in dorpen ook veel locals met een erg beperkte blik, maar ik heb daar toch minder moeite mee dan met veel van het stadse volk. Nadelen zijn er ook: veel dorpen zijn sterk vergrijsd en het is moeilijker in de buurt een baan op niveau te vinden. Maar dankzij de ICT technologie zijn er ook nieuwe voordelen: bij veel kantoorwerk kan prima een dag in de week thuis gewerkt worden waardoor reistijd minder een probleem is en het beperkte aanbod aan winkels is ook minder relevant nu je vrijwel alles via internet kan bestellen. En de communicatiemogelijkheden zijn de laatste 10-20 jaar natuurlijk ook veel beter geworden (mobiele telefonie, internet (chat, videoconferencing, fora, ...)).

Het is mij dan ook een raadsel waarom de verwachting is dat steeds meer mensen in steden gaan wonen; voor mijn gevoel nemen de voordelen van dorpen toe ten opzichte van steden.

(NB: Ik heb niets tegen buitenlanders! Ik heb ook veel buitenlandse collega's. Maar mijn hardwerkende Marrokaanse (en andere) collega's ergeren zich ook aan hun passieve medelanders die het beeld voor de hele groep verpesten.)
Grappig verhaal, herkenbaar ook!

Toen ik in mijn geboortedorp opgroeide (overigens een "refo-"dorp waar ik dus van z'n langelevensdagen niet meer zou willen wonen, dan liever in de grote stad/vinexwijk) vertelden mijn ouders dan dat in de grote stad "deftige en voorname mensen wonen". Ik ben zelf dus in een "kouwe aardappelenbuurt" in dat "refo-"dorp opgegroeid.

Wanneer ik dan in die grote stad kwam, vond ik het eigenlijk maar griebes met veel overlastgevende jeugd, slenteraars en armoedige buurten. Dus dat van die stadse en deftige mensen heb ik nooit gesnapt. Heb daarna wel een fantastische studententijd in die stad beleefd. Daarna te snel als alleenstaande naar een dorp getrokken en verslingerd aan de natuur en daarin sporten, geraakt.
Op &lt;a href="https://forum.fok.nl/topic/2677908/2/25#p208861847" target="_blank" &gt;zaterdag 22 april 2023 13:43&lt;/a&gt; schreef &lt;a href="https://forum.fok.nl/user/profile/62881" target="_blank" &gt;r_one&lt;/a&gt; het volgende:
En ik zeg je dat je op zaterdagmiddag van 2 tot 4 in je poedelnaakie de horlepiep moet dansen op het marktplein.
  FOK!fotograaf vrijdag 17 februari 2012 @ 14:35:55 #107
148247 taxibabe
pi_108079121
quote:
0s.gif Op donderdag 16 februari 2012 22:15 schreef Vonkenboer het volgende:
Zelf woon ik al 26 jaar in hetzelfde dorp als waar ik geboren ben; het is een dorp in het oosten van het land (zonder echte grote sociale controle oid. wel zoiets als het noaberschap) en heeft een kleine 10.000 inwoners.

Alle zaken die je in het dagelijks leven nodig heb zijn hier wel te vinden; een handvol supermarkten, twee bakkers, een slager en dergelijke.

"Grotere steden" liggen binnen een half uur reizen; en dan noem ik een gat als Enschede of Hengelo al een grote stad :P

Merk wel dat ik echt iemand ben voor in een dorp; vooral vanwege de rust en vrijheid die het geeft.
Ook zijn er plenty betaalbare huizen (we zijn nu eenmaal een "krimp gemeente") zonder dat je direct je toevlucht in een vinexwijk of nieuwbouw moet gaan zoeken; de auto kun je hier voor de deur kwijt en je hebt contact met je directe buren / mede straatbewoners en groet elkaar gewoon.

In tegenstelling tot in de stad; waar ik altijd het idee heb dat er niemand ook maar enig idee heeft wie zijn buren nu eigenlijk zijn :@

Ook wordt er jaarlijks genoeg georganiseerd; zomerfeesten, carnaval, braderien e.d. en ook zijn er genoeg actieve (sport)verenigingen.
Ondanks dat het maar een klein dorp is, ervaar ik het totaal anders. Het ligt dan deels aan de wijk waar je woont, in de wijk waar ik woon is echt een hele grote (negatieve) sociale controle. Aan het begin van de straat ben je vrijgezel en aan het eind van de straat heb je de meest foute affaire die er maar kan zijn.

Ik kan ook niet wachten totdat ik eindelijk kan verhuizen naar het naastgelegen dorp waar het toch net iets anoniemer is.
pi_108079437
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 februari 2012 14:35 schreef taxibabe het volgende:

Aan het begin van de straat ben je vrijgezel en aan het eind van de straat heb je de meest foute affaire die er maar kan zijn.
Lolwhut? Je wordt versierd tijdens het lopen door die wijk? :?
[b] Op zondag 14 november 2010 18:11 schreef liesje1979 het volgende:[/b]
Zo is daar Godshand, met zijn sarcastische toon,
Die regelmatig een topic voorziet van spot en hoon.
  vrijdag 17 februari 2012 @ 14:44:55 #109
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_108079468
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 februari 2012 14:44 schreef Godshand het volgende:

[..]

Lolwhut? Je wordt versierd tijdens het lopen door die wijk? :?
Roddel en achterklap, vermoed ik.
The love you take is equal to the love you make.
pi_108079489
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 februari 2012 14:35 schreef taxibabe het volgende:

Aan het begin van de straat ben je vrijgezel en aan het eind van de straat heb je de meest foute affaire die er maar kan zijn.
Dan moet je er ook niet eerlijk over zijn tegen degenen die je tegenkomt op straat...
Doe maar gewoon, dan doe je al dom genoeg
[quote]Op donderdag 15 januari 2009 11:22 schreef EchtGaaf het volgende:
Ik blijf vinden dat het werk van een CEO zwaar wordt ondergewaardeerd.
  FOK!fotograaf vrijdag 17 februari 2012 @ 14:47:22 #111
148247 taxibabe
pi_108079565
quote:
1s.gif Op vrijdag 17 februari 2012 14:44 schreef Lienekien het volgende:

[..]

Roddel en achterklap, vermoed ik.
Dat...en waar ze het dan vandaan halen, mag Joost weten. Dat bedenken ter plekke ofzo, als er een vreemde auto voor de deur staat.
pi_108079926
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 februari 2012 14:47 schreef taxibabe het volgende:

[..]

Dat...en waar ze het dan vandaan halen, mag Joost weten. Dat bedenken ter plekke ofzo, als er een vreemde auto voor de deur staat.
Ach ja, mensen die zich vervelen en niets beters te doen hebben :')
[b] Op zondag 14 november 2010 18:11 schreef liesje1979 het volgende:[/b]
Zo is daar Godshand, met zijn sarcastische toon,
Die regelmatig een topic voorziet van spot en hoon.
pi_108081184
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 februari 2012 14:47 schreef taxibabe het volgende:

[..]

Dat...en waar ze het dan vandaan halen, mag Joost weten. Dat bedenken ter plekke ofzo, als er een vreemde auto voor de deur staat.
Maar stoor je je daar an? Dat je daarom wilt verhuizen?

Mensen (hebben idd niets beters te doen), roddelen ook over mij, maar dat interesseert me geen zier.

Ik zeg maar zo: "ze kunnen beter over je fiets lullen, dan over je lul fietsen"
Op &lt;a href="https://forum.fok.nl/topic/2677908/2/25#p208861847" target="_blank" &gt;zaterdag 22 april 2023 13:43&lt;/a&gt; schreef &lt;a href="https://forum.fok.nl/user/profile/62881" target="_blank" &gt;r_one&lt;/a&gt; het volgende:
En ik zeg je dat je op zaterdagmiddag van 2 tot 4 in je poedelnaakie de horlepiep moet dansen op het marktplein.
  FOK!fotograaf vrijdag 17 februari 2012 @ 15:44:36 #114
148247 taxibabe
pi_108081541
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 februari 2012 15:35 schreef blomke het volgende:

[..]

Maar stoor je je daar an? Dat je daarom wilt verhuizen?

Mensen (hebben idd niets beters te doen), roddelen ook over mij, maar dat interesseert me geen zier.

Ik zeg maar zo: "ze kunnen beter over je fiets lullen, dan over je lul fietsen"
Dat is 1 van de redenen, er zijn nog wat meer (privé)redenen. Het is hier in de straat gewoon vervelend, de overburen gaan bijvoorbeeld echt pontificaal voor het raam staan gluren. En het komt ook bij je terug via via, dat is ook vrij vervelend.
pi_108082461
Denk je dat er in een andere wijk of dorp, geen "vervelende dingen" zijn?

Ik heb een tijdje "last" gehad van iemand die voor m'n tuinmuurtje pontificaal naar binnen stond te kijken tijdens het roken. Ik stak m'n middelvinger op, en trok een scheve mond. Echt lachen.
Op &lt;a href="https://forum.fok.nl/topic/2677908/2/25#p208861847" target="_blank" &gt;zaterdag 22 april 2023 13:43&lt;/a&gt; schreef &lt;a href="https://forum.fok.nl/user/profile/62881" target="_blank" &gt;r_one&lt;/a&gt; het volgende:
En ik zeg je dat je op zaterdagmiddag van 2 tot 4 in je poedelnaakie de horlepiep moet dansen op het marktplein.
  FOK!fotograaf vrijdag 17 februari 2012 @ 16:12:30 #116
148247 taxibabe
pi_108082954
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 februari 2012 16:03 schreef blomke het volgende:
Denk je dat er in een andere wijk of dorp, geen "vervelende dingen" zijn?

Ik heb een tijdje "last" gehad van iemand die voor m'n tuinmuurtje pontificaal naar binnen stond te kijken tijdens het roken. Ik stak m'n middelvinger op, en trok een scheve mond. Echt lachen.
Tuurlijk denk ik dat niet, wat ik al aangaf is het een combinatie van factoren. Dit is 1 van de redenen.
Maar iets anoniemer is het wel waar ik heen wil. Er is behoorlijk wat gebeurd op de plek waar ik nu woon. En al die roddels ben ik gewoon zat.
  vrijdag 17 februari 2012 @ 17:49:40 #117
304776 SV-tje
Party a Lot
pi_108087772
Ook ik ben opgegroeid in een dorp met toen ong. 5.000inwoners. Met 1 lagere school, maar wel gewoon supermarkt, bakker, etc. ik heb het daar altijd goed naar m'n zin gehad. M'n ouders hadden wel eerst 1 en later 2 winkels in de naastgelegen stad. Dus ik ben daar vaak genoeg geweest.
Ik ben ook naar de middelbare school geweest in die stad, toen had ik veel vrienden in die stad en vond ik het heel leuk dat je op de fiets naar de stad kon en was het vragen of m'n ouders me wilden komen halen 's avonds want ong. 10km naar huis fietsen in het donker was geen optie.

Op m'n 18e zijn we verhuisd naar 2 dorpen verderop (en verder van de stad), hier waren geen winkels en kwam de bus maar 1 keer per uur overdag en 's avonds en in het weekend bijna niet. Dit was een dorp met maar een paar straten en een paar honderd inwoners waar ik niemand kende.
Op dat moment ging ik ook studeren in Tilburg, waar ik ruim 2 uur over deed om er te komen met het OV en dan moest ik de laatste 2km van de bushalte naar huis meestal lopen (of opgehaald worden). 's Ochtends kwam er vaak wel een bus. Hier vond ik het niet leuk, zeker niet de eerste 8 maanden toen ik nog geen rijbewijs had, omdat ik altijd gehaald en gebracht moest worden. In het eerste dorp kende ik mensen dus kon ik ook op de fiets nog uit de voeten.

Op m'n 21e ben ik naar een studentenkamer verhuisd, deze lag in het noorden van de stad, dus ik zat nog steeds op bijna een half uur van de stad en de universiteit. Ik woonde daar op het parkeerterrein van het winkelcentrum, dus dat was heel handig, maar als ik naar de stad wilde dan moest ik nog steeds een half uur met de bus of fietsen.

Vanuit mijn studentenkamer ben ik gaan samenwonen in een dorp met ong. 10.000 inwoners. We woonden daar midden in het centrum (maar verder van het winkelcentrum) en gingen op zaterdagochtend vers brood halen bij de bakker en beleg bij de slager. Verder was er een hele lekkere ijswinkel waar we in de zomer 's avonds wel eens naar toe gingen.
Verder konden we in dit dorp niet aarden en inmiddels wonen we weer in een dorp met 5.000 inwoners, in een nieuwbouwstraat met allemaal jonge mensen en hebben het heel goed naar onze zin. Boodschappen doe ik gewoon in het dorp, maar altijd met de auto ivm de hoeveelheid en als we naar de stad willen voor de bioscoop gaan we naar de rand van de stad, waar je vanuit de stad ook niet zonder auto naar toe zou kunnen. Winkelen doen we in een van de grotere dorpen in de omgeving of in een stad naar keuze (Den Bosch, Tilburg, Breda).

Oftewel voor mij geen stad. Mijn vriend is opgegroeid aan de rand van de stad en vind het dorp ook heerlijk, als ik dan af en toe hoor wat er in de stad bij m'n schoonouders is gebeurd in het verleden en ook nu nog af en toe dan zijn dat dingen waar ik in mijn leven nog nooit van had gehoord.
http://www.partyalot.nl/
Catering, taarten en workshops
  vrijdag 17 februari 2012 @ 18:29:24 #118
205222 betyar
Egyedül vagyunk
pi_108089249
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 februari 2012 14:47 schreef taxibabe het volgende:

[..]

Dat...en waar ze het dan vandaan halen, mag Joost weten. Dat bedenken ter plekke ofzo, als er een vreemde auto voor de deur staat.
Of je stelt jezelf sociaal op en gaat bij verenigingen, iets wat erg wordt gewaardeerd in een dorp. Als je zelf al niks onderneemt heb je het zwaar in een dorp als je je daaraan stoort en ben je totaal niet geschikt om in een dorp te wonen. eerst naar jezelf kijken voordat je gaat wijzen naar anderen, wel zo prettig voor de samenleving.
pi_108089349
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 februari 2012 15:35 schreef blomke het volgende:

Mensen (hebben idd niets beters te doen), roddelen ook over mij, maar dat interesseert me geen zier.
Hier wordt ook al geroddeld over ons. Het is nog waar ook, maar dat terzijde (dat maakt eigenlijk niet eens uit).
Doe maar gewoon, dan doe je al dom genoeg
[quote]Op donderdag 15 januari 2009 11:22 schreef EchtGaaf het volgende:
Ik blijf vinden dat het werk van een CEO zwaar wordt ondergewaardeerd.
  FOK!fotograaf vrijdag 17 februari 2012 @ 18:53:29 #120
148247 taxibabe
pi_108090100
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 februari 2012 18:29 schreef betyar het volgende:

[..]

Of je stelt jezelf sociaal op en gaat bij verenigingen, iets wat erg wordt gewaardeerd in een dorp. Als je zelf al niks onderneemt heb je het zwaar in een dorp als je je daaraan stoort en ben je totaal niet geschikt om in een dorp te wonen. eerst naar jezelf kijken voordat je gaat wijzen naar anderen, wel zo prettig voor de samenleving.
Ik vind het knap van je om, uit die paar korte posten van mij, zo te bedenken dat ik me niet sociaal op zou stellen.. :{w

Ik heb ook aangegeven in mijn eerste post dat dit niet voor het hele dorp geldt, maar dat ik dit ervaar in de wijk/straat waar ik woon. Daarbij heb ik ook aangegeven dat dit niet de enige reden is waarom ik graag weg wil uit dit dorp.
  vrijdag 17 februari 2012 @ 18:56:13 #121
205222 betyar
Egyedül vagyunk
pi_108090201
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 februari 2012 18:53 schreef taxibabe het volgende:

[..]

Ik vind het knap van je om, uit die paar korte posten van mij, zo te bedenken dat ik me niet sociaal op zou stellen.. :{w

Ik heb ook aangegeven in mijn eerste post dat dit niet voor het hele dorp geldt, maar dat ik dit ervaar in de wijk/straat waar ik woon. Daarbij heb ik ook aangegeven dat dit niet de enige reden is waarom ik graag weg wil uit dit dorp.
Gaat niet over jou persoonlijk, wat jij doet interesseert me niet.
pi_108090335
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 februari 2012 18:32 schreef DS4 het volgende:

[..]

Hier wordt ook al geroddeld over ons. Het is nog waar ook, maar dat terzijde (dat maakt eigenlijk niet eens uit).
Nou je het zegt.....ik heb inderdaad eens een hondje een schop gegeven. Heell het dorp lult er over.
Op &lt;a href="https://forum.fok.nl/topic/2677908/2/25#p208861847" target="_blank" &gt;zaterdag 22 april 2023 13:43&lt;/a&gt; schreef &lt;a href="https://forum.fok.nl/user/profile/62881" target="_blank" &gt;r_one&lt;/a&gt; het volgende:
En ik zeg je dat je op zaterdagmiddag van 2 tot 4 in je poedelnaakie de horlepiep moet dansen op het marktplein.
  vrijdag 17 februari 2012 @ 19:05:39 #123
214921 cvboer
CV vakidioot
pi_108090498
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 februari 2012 19:00 schreef blomke het volgende:

[..]

Nou je het zegt.....ik heb inderdaad eens een hondje een schop gegeven. Heell het dorp lult er over.
En dat was nodig?
Er komt altijd een moment waarop je moet kiezen tussen het geld dat je verdient en de tijd die je verliest om het te verdienen, tijd is alles behalve geld.
  vrijdag 17 februari 2012 @ 19:13:34 #124
205222 betyar
Egyedül vagyunk
pi_108090770
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 februari 2012 19:00 schreef blomke het volgende:

[..]

Nou je het zegt.....ik heb inderdaad eens een hondje een schop gegeven. Heell het dorp lult er over.
Porno kijken met de gordijnen open doet het ook goed.
pi_108090872
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 februari 2012 19:13 schreef betyar het volgende:

Porno kijken met de gordijnen open doet het ook goed.
Je moet dat inderdaad alleen na 18.00u doen als de jongste kinderen niet meer op straat zijn.
Doe maar gewoon, dan doe je al dom genoeg
[quote]Op donderdag 15 januari 2009 11:22 schreef EchtGaaf het volgende:
Ik blijf vinden dat het werk van een CEO zwaar wordt ondergewaardeerd.
  vrijdag 17 februari 2012 @ 19:37:43 #126
205222 betyar
Egyedül vagyunk
pi_108091766
quote:
10s.gif Op vrijdag 17 februari 2012 19:16 schreef DS4 het volgende:

[..]

Je moet dat inderdaad alleen na 18.00u doen als de jongste kinderen niet meer op straat zijn.
En als het donker is dat het goed te zien is vanaf straat.
  vrijdag 17 februari 2012 @ 19:39:18 #127
205222 betyar
Egyedül vagyunk
pi_108091825
Maar ja, hier komt alleen op dinsdag- en donderdagavond wat verkeer langs omdat met dan naar het "sportpark" gaat hier tegenover ons huisje.....
pi_108094841
Woon ook in een dorp, nou ja niet in het dorp maar erbuiten.
Mis niets aan winkels/sociale contacten of andere zaken, sterker nog ik zie een gang naar het centrum waar het lastig en betaald parkeren is als een straf.

Als puber was het wel lastig maar zodra ik een auto had was dat probleem ook voorbij.
Balorig, niet te verwarren met ballorig!
Assumption is the mother of all mistakes....
  vrijdag 17 februari 2012 @ 22:08:36 #129
34974 trigt013
Ik weet ook niet wat ik doe.
pi_108099530
Bij ons stadje werd er ook veel gekletst, jarenlang dacht men dat ik homo was omdat ze mij nooit met een meisje zagen. Men wist niet dat mijn vriendin van buiten de veluwe was. Meeste hadden een lokaal meisje.
Het leven is veel te belangrijk om serieus te nemen.
pi_108109465
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 februari 2012 22:08 schreef trigt013 het volgende:
Bij ons stadje werd er ook veel gekletst, jarenlang dacht men dat ik homo was omdat ze mij nooit met een meisje zagen. Men wist niet dat mijn vriendin van buiten de veluwe was. Meeste hadden een lokaal meisje.
Merkwaardig, dat ze niet wisten van je vriendin buiten de Veluwe. Geeft aan hoe bekrompen de kletsers zijn...
Op &lt;a href="https://forum.fok.nl/topic/2677908/2/25#p208861847" target="_blank" &gt;zaterdag 22 april 2023 13:43&lt;/a&gt; schreef &lt;a href="https://forum.fok.nl/user/profile/62881" target="_blank" &gt;r_one&lt;/a&gt; het volgende:
En ik zeg je dat je op zaterdagmiddag van 2 tot 4 in je poedelnaakie de horlepiep moet dansen op het marktplein.
  zaterdag 18 februari 2012 @ 10:21:17 #131
50237 dribbel79
My username for over a decade
pi_108109935
Ben 14 jaar geleden verhuisd van utrecht naar veenendaal...nu weet ik niet beter en het bevalt me prima, maar toen....

-edit- met 60 k inwoners en een prima stadscentrum is het goed wonen, genoeg supermarkten en een redelijke infrastructuur...had in utrecht echt het gevoel constant op mn tenen te moeten lopen...

Is veenendaal een dorp trouwens? ( in dit topique dan)

[ Bericht 53% gewijzigd door dribbel79 op 18-02-2012 10:26:45 ]
"Het leven is te kort voor een slechte filmquote als signature"
pi_108111977
Veenendaal = refodorp. Daar uit ben ik juist weggevlugd naar de "grote stad".
Op &lt;a href="https://forum.fok.nl/topic/2677908/2/25#p208861847" target="_blank" &gt;zaterdag 22 april 2023 13:43&lt;/a&gt; schreef &lt;a href="https://forum.fok.nl/user/profile/62881" target="_blank" &gt;r_one&lt;/a&gt; het volgende:
En ik zeg je dat je op zaterdagmiddag van 2 tot 4 in je poedelnaakie de horlepiep moet dansen op het marktplein.
pi_108113877
Veenendaal is gewoon een kleine stad man. 60k inwoners, is echt niet meer een dorp...
[b] Op zondag 14 november 2010 18:11 schreef liesje1979 het volgende:[/b]
Zo is daar Godshand, met zijn sarcastische toon,
Die regelmatig een topic voorziet van spot en hoon.
pi_108114352
Laten we eens defini:eren wat een dorp c.q. stad is. Voordat we weer 5 pagina's (weliswaar interessant) volkliederen.
Op &lt;a href="https://forum.fok.nl/topic/2677908/2/25#p208861847" target="_blank" &gt;zaterdag 22 april 2023 13:43&lt;/a&gt; schreef &lt;a href="https://forum.fok.nl/user/profile/62881" target="_blank" &gt;r_one&lt;/a&gt; het volgende:
En ik zeg je dat je op zaterdagmiddag van 2 tot 4 in je poedelnaakie de horlepiep moet dansen op het marktplein.
  zaterdag 18 februari 2012 @ 13:33:51 #135
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_108114567
quote:
0s.gif Op zaterdag 18 februari 2012 13:25 schreef blomke het volgende:
Laten we eens defini:eren wat een dorp c.q. stad is. Voordat we weer 5 pagina's (weliswaar interessant) volkliederen.
Dat is nog niet zo gemakkelijk.
The love you take is equal to the love you make.
pi_108115647
Ik ben zelf nu zo'n 3 jaar geleden vanuit Groningen (stad) naar een dorpje van zo'n 1000 inwoners verhuisd en heb nog geen tel spijt. Ik woon nu zo'n 13 km. van Groningen, ben er in 10 min. in de auto of met de trein.

Het is zeer betaalbaar wonen (2 onder 1 kap, ruim 90 m2, 3 slaapkamers, met mega schuur en tuin van 50m diep voor de prijs waar je in de binnenstad een klein startersflatje voor kan bemachtigen). Het is een dorpje waar iedereen elkaar wel vriendelijk groet, maar absoluut geen overdreven sociale controle oid waar men nog wel eens voor schijnt te vrezen bij wonen in een dorp.

Verder heb ik binnen 2km afstand alles bij de hand; diverse supermarkten, overdekt winkelcentrum, markt.. En zoals reeds gezegd; anders sta ik binnen 15 minuten in Groningen centrum. Volgens mij ben je vanuit bepaalde wijken van de stad nog langer onderweg...

:)
  Moderator zondag 19 februari 2012 @ 12:56:14 #137
92034 crew  Vonkenboer
Geen woorden, maar draden !
pi_108144906
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 februari 2012 14:35 schreef taxibabe het volgende:

[..]

Ondanks dat het maar een klein dorp is, ervaar ik het totaal anders. Het ligt dan deels aan de wijk waar je woont, in de wijk waar ik woon is echt een hele grote (negatieve) sociale controle. Aan het begin van de straat ben je vrijgezel en aan het eind van de straat heb je de meest foute affaire die er maar kan zijn.

Ik kan ook niet wachten totdat ik eindelijk kan verhuizen naar het naastgelegen dorp waar het toch net iets anoniemer is.
Dat je dat dan zo compleet anders ervaart !; het is hier waar ik woon natuurlijk wel een wat oudere wijk met veelal koopwoningen en de meeste buurtbewoners die hier wonen zitten al jaren op dezelfde stek :).

Bij jou in de buurt staan er toch veelal sociale huurwoningen ? Je moet je niet direct aangevallen voelen :@
pi_108145665
quote:
0s.gif Op zondag 19 februari 2012 12:56 schreef Vonkenboer het volgende:
Bij jou in de buurt staan er toch veelal sociale huurwoningen ? Je moet je niet direct aangevallen voelen :@
Da's toch wel grappig. Ik woonde een lange tijd in een huis van een heel blok koopwoningen. Met die mensen had ik redelijk tot veel/intensief contact. Verderop in de straat was (nog steeds, maar ik ben verhuisd) een aantal blokken met sociale huurwoningen.
Inderdaad, die mensen uit die laatste woningen, kende ik amper van gezicht, een enkeling groette mij, maar 't contact was echt minimaal. Daarin woonden trouwens de oudere autochtone dorpsbewoners, die toch wat "anders" tegen de allochtone kopers aankeken.
Op &lt;a href="https://forum.fok.nl/topic/2677908/2/25#p208861847" target="_blank" &gt;zaterdag 22 april 2023 13:43&lt;/a&gt; schreef &lt;a href="https://forum.fok.nl/user/profile/62881" target="_blank" &gt;r_one&lt;/a&gt; het volgende:
En ik zeg je dat je op zaterdagmiddag van 2 tot 4 in je poedelnaakie de horlepiep moet dansen op het marktplein.
  zondag 19 februari 2012 @ 13:24:41 #139
113667 Keiichi
Konnichiwa!
pi_108145704
Ik kom er achter dat ik de fout gemaakt heb om in een straat te gaan wonen waar de carnavalsoptocht langs komt :')
pi_108145871
Da's toch gezellie man!
Op &lt;a href="https://forum.fok.nl/topic/2677908/2/25#p208861847" target="_blank" &gt;zaterdag 22 april 2023 13:43&lt;/a&gt; schreef &lt;a href="https://forum.fok.nl/user/profile/62881" target="_blank" &gt;r_one&lt;/a&gt; het volgende:
En ik zeg je dat je op zaterdagmiddag van 2 tot 4 in je poedelnaakie de horlepiep moet dansen op het marktplein.
  zondag 19 februari 2012 @ 13:33:09 #141
214921 cvboer
CV vakidioot
pi_108145932
quote:
0s.gif Op zondag 19 februari 2012 13:24 schreef Keiichi het volgende:
Ik kom er achter dat ik de fout gemaakt heb om in een straat te gaan wonen waar de carnavalsoptocht langs komt :')
Das toch mooi? Biertje erbij en gezellig meedoen.
Er komt altijd een moment waarop je moet kiezen tussen het geld dat je verdient en de tijd die je verliest om het te verdienen, tijd is alles behalve geld.
  zondag 19 februari 2012 @ 13:47:02 #142
113667 Keiichi
Konnichiwa!
pi_108146407
Als je er van houdt wel :Y
  zondag 19 februari 2012 @ 14:09:02 #143
50237 dribbel79
My username for over a decade
pi_108147242
quote:
0s.gif Op zaterdag 18 februari 2012 12:03 schreef blomke het volgende:
Veenendaal = refodorp. Daar uit ben ik juist weggevlugd naar de "grote stad".
Je bent er weggegaan omdat?
"Het leven is te kort voor een slechte filmquote als signature"
  zondag 19 februari 2012 @ 14:19:37 #144
107521 Furia
snoopy weer
pi_108147697
Ik ben op mijn 24e gillend teruggegaan naar het platteland. De stad is echt niets voor mij. De ruimte, de rust, de praktisch afwezige criminaliteit en de privacy waren een paar dingen die ik echt miste in de stad en in een dorp naast de stad. Nu heb ik koeien als buren en zit ik alsnog met 5 minuten in een dorpje en met een minuut of 15 in een stad. Voor grotere dingen ben je snel 20 minuten of een half uur verder, maar het is bijzonder om te merken hoe weinig je nu écht direct nodig hebt, als je er even moeite voor moet doen.
pi_108152748
quote:
1s.gif Op zondag 19 februari 2012 14:09 schreef dribbel79 het volgende:
Je bent er weggegaan omdat?
Niet uit Veenedaal, wel uit een refo-dorp. Soort Staphorst aan Zee.

Ik had er geen aansluiting bij de relibelevingswereld, de familiaire bekrompenheid en de tradities (trouwen en fokken). Overigens niets ten nadele van refo's, ben er in opgegroeid (of jullie daar nou zo blij mee moeten zijn).

Maar heb het hele zelfstandig en onafhankelijk worden als en bevrijding ervaring toen ik in de stad op kamers ging.
Op &lt;a href="https://forum.fok.nl/topic/2677908/2/25#p208861847" target="_blank" &gt;zaterdag 22 april 2023 13:43&lt;/a&gt; schreef &lt;a href="https://forum.fok.nl/user/profile/62881" target="_blank" &gt;r_one&lt;/a&gt; het volgende:
En ik zeg je dat je op zaterdagmiddag van 2 tot 4 in je poedelnaakie de horlepiep moet dansen op het marktplein.
pi_108218644
quote:
0s.gif Op zondag 19 februari 2012 16:35 schreef blomke het volgende:

[..]

Niet uit Veenedaal, wel uit een refo-dorp. Soort Staphorst aan Zee.

Ik had er geen aansluiting bij de relibelevingswereld, de familiaire bekrompenheid en de tradities (trouwen en fokken). Overigens niets ten nadele van refo's, ben er in opgegroeid (of jullie daar nou zo blij mee moeten zijn).

Maar heb het hele zelfstandig en onafhankelijk worden als en bevrijding ervaring toen ik in de stad op kamers ging.
Ik zie niet waarom we daar op voorhand wel of niet blij mee zouden moeten zijn :? Jij kunt niet bepalen hoe je bent opgevoedt en voor mij geldt dat ik iemand niet op voorhand om zijn geloof veroordeel.

OT: het lijkt gezien de reacties alsof meer mensen naar een dorp zouden willen dan omgekeerd.
1, 2, 3, 4...
  dinsdag 21 februari 2012 @ 14:02:49 #147
323439 HetKlusKonijn
Hoard, collect, file, index
pi_108223785
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 februari 2012 11:04 schreef Dempingsfactor het volgende:
OT: het lijkt gezien de reacties alsof meer mensen naar een dorp zouden willen dan omgekeerd.
Tsja, volledig afhankelijk van je persoonlijke situatie. Als je een gezinnetje hebt of wilt dan kan ik mij het wel voorstellen dat je naar een kleinere plaats wilt verkassen (huisje-met-tuintje en zo), maar als alleenstaande 40+-er die nogal houdt van het uitgaansleven en cultuur, geeft u mij maar de gezelligheid van de stad. Niet dat ik nou iedere avond per sé naar het café moet, maar als ik wil... tien minuutjes hiervandaan, prettig hoor.

Ik hoor vaak mensen beweren dat de stad 'crimineler' is of zo. In 20 jaar binnenstad nooit iets van gemerkt, op de incidentele fietsendiefstal en een slapende zwerver in het portiek na. Wát een ramp, zeg! ;)
Parkeerproblemen? Ook simpel: geen auto, alles met de fiets, OV, of benenwagen. Scheelt nog een klap geld ook.
VDGG - Steven Wilson - Jacco Gardner - Pussy Riot - Malala Yousafzai - René Goscinny (RIP)
"The Least We Can Do, Is Wave To Each Other!"
pi_108224174
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 februari 2012 11:04 schreef Dempingsfactor het volgende:

Ik zie niet waarom we daar op voorhand wel of niet blij mee zouden moeten zijn :? Jij kunt niet bepalen hoe je bent opgevoedt en voor mij geldt dat ik iemand niet op voorhand om zijn geloof veroordeel.
De vraag is of jullie blij zijn met mijn bijdragen op dit forum (dat betwijfel ik een beetje nl.).

Verder kan ik een prima oordeel over m'n opvoeding geven (die ik hier niet plaats), wel dat ik gepokt en gemazeld ben door die refo-opvoeding en idem - geloof.
Op &lt;a href="https://forum.fok.nl/topic/2677908/2/25#p208861847" target="_blank" &gt;zaterdag 22 april 2023 13:43&lt;/a&gt; schreef &lt;a href="https://forum.fok.nl/user/profile/62881" target="_blank" &gt;r_one&lt;/a&gt; het volgende:
En ik zeg je dat je op zaterdagmiddag van 2 tot 4 in je poedelnaakie de horlepiep moet dansen op het marktplein.
pi_108224255
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 februari 2012 14:02 schreef HetKlusKonijn het volgende:

[..]

Tsja, volledig afhankelijk van je persoonlijke situatie. Als je een gezinnetje hebt of wilt dan kan ik mij het wel voorstellen dat je naar een kleinere plaats wilt verkassen (huisje-met-tuintje en zo), maar als alleenstaande 40+-er die nogal houdt van het uitgaansleven en cultuur, geeft u mij maar de gezelligheid van de stad. Niet dat ik nou iedere avond per sé naar het café moet, maar als ik wil... tien minuutjes hiervandaan, prettig hoor.

Ik hoor vaak mensen beweren dat de stad 'crimineler' is of zo. In 20 jaar binnenstad nooit iets van gemerkt, op de incidentele fietsendiefstal en een slapende zwerver in het portiek na. Wát een ramp, zeg! ;)
Parkeerproblemen? Ook simpel: geen auto, alles met de fiets, OV, of benenwagen. Scheelt nog een klap geld ook.
Maar doe jij elke nacht je deur op slot? Zet je je fiets op slot?
Dat hoeft hier allemaal niet :)
  dinsdag 21 februari 2012 @ 14:23:02 #150
323439 HetKlusKonijn
Hoard, collect, file, index
pi_108224342
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 februari 2012 14:19 schreef fh101 het volgende:

[..]

Maar doe jij elke nacht je deur op slot? Zet je je fiets op slot?
Dat hoeft hier allemaal niet :)
Dat vind ik eerlijk gezegd allemaal 'kleine moeites', dus ja, maar vormt wat mij betreft geen enkel probleem. Voor de goede orde, ik vind het ook geen enkel probleem om 's nachts de trein te pakken en door de stad/station te wandelen. Ik ben gewoon niet zo'n bangerik.
"De mens lijdt het meest aan het lijden dat hij vreest... " :)
VDGG - Steven Wilson - Jacco Gardner - Pussy Riot - Malala Yousafzai - René Goscinny (RIP)
"The Least We Can Do, Is Wave To Each Other!"
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')