abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_108013631
Ik ken nu enkele mensen die zijn op vrij jonge leeftijd (30 - 35) die zijn gaan (samen)wonen in een dorp.

Ik ben dan wel eens op bezoek geweest en dan vraag je waarom ze daar zijn gaan wonen.

Rust, leuk voor de kinderen, maar ook een single dame riep dat ze helemaal bij kwam van haar hectische leventje met wonen in diverse steden, diverse banen en diverse vriendjes. Vrienden komen dan net als ik wel eens langs. Maar dat is ook niet elk weekend, en het zijn ruim vantevoren geplande bezoekjes.

Maar goed, ben je daar op bezoek, hebben ze het over prachtige uitzichten, gezellige mededorpelingen, lekker wandelen of veel speelruimte voor de kinderen. Maar ook muziek niet meer zo hard zetten en geen zichtbare extreme uitspattingen want anders weet het halve dorp het. Tijdens het bezoek is het inderdaad stil, onderbroken door koegeloei of een enkele auto die voorbij rijdt. Het plaatselijke cafe biedt ruimte voor oudere mannen op de vlucht voor mestgeur of hun vrouw (of allebei). Op zich is een stadje wel in de buurt op tien minuten rijden (het is tenslotte NL, geen Michigan,VS of Australie met buren 3 uur verderop) voor je dagelijkse dosis snackbar, AH, bios, sauna, treinstation of restaurantje. Maar dan wel met de auto, met de fiets duurt ff.

Van de stellen kan ik het wel een beetje begrijpen, maar de singles (vooral dames ontmoet die in een dorpje wonen) vind ik onbegrijpelijk. Jonge vrouwen in de bloei van hun leven in zo'n gehucht? Het gejaag hoeft niet allemaal zo, zeggen ze. Deze woorden kan ik begrijpen bij dames of heren in de beginnende herfst van hun leven (50+) maar niet bij deze lieden die de 40 nog geeneens gepasseerd zijn.

Mannen worden dan van datingsites geplukt maar dan vinden ze het gek dat ze niet blijven hangen als ze uit de grote boze stad komen :')

Hier nog Fok!kers die overwegen te verhuizen naar een dorp als jonge vrijgezelle vrouw/man? Of ben je inmiddels al verhuisd? Voel je je niet eenzaam? Mis je je vrienden niet?

Voor de mods, als dit in R&P moet, merk ik het wel... :P
[b] Op zondag 14 november 2010 18:11 schreef liesje1979 het volgende:[/b]
Zo is daar Godshand, met zijn sarcastische toon,
Die regelmatig een topic voorziet van spot en hoon.
  † In Memoriam † woensdag 15 februari 2012 @ 17:40:22 #2
220133 De_Kardinaal
sapiens sine operibus
pi_108013728
Ik zou er sowieso niet willen wonen, misschien als er kinderen in het spel waren, want dan is een groter huis en een tuin en rust toch belangrijker dan alles op de hoek hebben. :P
______________________________________
Hier tekenen:
.......................De_Kardinaal......................
______________________________________
  woensdag 15 februari 2012 @ 17:41:46 #3
1062 Tinkepink
Niet zeuren maar poetsen
pi_108013788
Ik ben naar een dorp verhuisd toen ik 29 was. En eerlijk gezegd was dat te jong. Maarja, kinderen, man, ruimte, goedkope huizen.....

Nu ik tegen de 40 loop vind ik het wel prima hier, maar een paar jaar geleden vond ik het neit zo'n succes, al genoot ik toen ook al erg van de rust en de ruimte. Maar ik heb het culturele leven, de binnenstad en het feit dat alles dichtbij is erg gemist (niet dat ik daar tijd voor had gehad met twee kleine kinderen, maar goed :P )
Geen zorgen voor de dag van morgen.
pi_108013805
Geen haar op mijn hoofd die daar aan denkt. Ik woon in Den Haag en hou van het stadse leven en drukte. Ik overweeg niet eens om in 1 van de randgemeente van Den Haag te gaan wonen
  woensdag 15 februari 2012 @ 17:46:26 #5
24492 Flurry
Het was een mooie tijd
pi_108013983
Verschrikkelijk! Echt no way! Elke dag verplicht een praatje maken bij de bakker en als je een keer elders een brood koopt dan wordt je gelijk raar aangekeken :r

Ik leef liever vrij en anoniem als stadsmens.
We cross our bridges when we come to them and burn them behind us, with nothing to show for our progress except a memory of the smell of smoke, and a presumption that once our eyes watered.
  woensdag 15 februari 2012 @ 17:46:55 #6
1062 Tinkepink
Niet zeuren maar poetsen
pi_108014001
quote:
0s.gif Op woensdag 15 februari 2012 17:46 schreef Flurry het volgende:
Verschrikkelijk! Echt no way! Elke dag verplicht een praatje maken bij de bakker en als je een keer elders een brood koopt dan wordt je gelijk raar aangekeken :r

Ik leef liever vrij en anoniem als stadsmens.
Nee joh. Wat een onzin :')
Geen zorgen voor de dag van morgen.
  woensdag 15 februari 2012 @ 17:49:12 #7
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_108014075
quote:
0s.gif Op woensdag 15 februari 2012 17:46 schreef Flurry het volgende:
Verschrikkelijk! Echt no way! Elke dag verplicht een praatje maken bij de bakker en als je een keer elders een brood koopt dan wordt je gelijk raar aangekeken :r

Ik leef liever vrij en anoniem als stadsmens.
Eigenlijk is in een stad wonen dus veel rustgevender. Ik vind het ook ontstressend om in de stad overal lopend en op de fiets naartoe te kunnen.
The love you take is equal to the love you make.
pi_108014136
Lijkt me geweldig, maar is inmiddels nogal onbetaalbaar geworden.
pi_108014167
Nee ik hoef niet naar een dorp. Ik woon in een middelgrote stad en erger mij nu al omdat het hier zo verlaten en doods is, er is echt niks te beleven. In een dorp is dat nog een stuk erger.

Daarnaast heb ik ook een hekel aan die hele sociale controle zo van: "Hey heb je Piet van de buren gezien, die was gisteren bij de bakker met Lisa".
pi_108014342
je kan ook een dorp uit keizen die wel een supermarkt heeft he
My Saxo Goes Bwaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahhhp.
automaat, dan krijg je dat :)
pi_108014720
groot verschil tussen een dorpje als Biezenmortel of een dorp als Oisterwijk
Im hung like Einstein
And Smart as a Horse
  woensdag 15 februari 2012 @ 18:19:45 #12
34974 trigt013
Ik weet ook niet wat ik doe.
pi_108015109
Misschien hoeft niet iedereen een gejaagd leven, ik vind rustig leven wel prettig. Al die stadse mensen die constant vermaakt moeten worden en telkens nieuwe gadgets nodig hebben. Ik zou moe worden van al die trends moeten volgen, nu kan ik me huis inrichten en pas iets nieuws als het kapot is of ik het zat ben.
Het leven is veel te belangrijk om serieus te nemen.
  woensdag 15 februari 2012 @ 18:25:18 #13
362927 grrrbeer
... gromt wat terug
pi_108015313
Ik zou er compleet gestoord worden, al word ik dat nagenoeg overal wel :')

Anyway... Als je er een zonnetje tegenaan gooit dan is het prachtig natuurlijk, maar dan begint het ook te jeuken zeg maar, en daar zit je dan in je dorpje... Met dat mooie, maar wat mij betreft inmiddels wel grijsgedraaide Nederlandse landschap (met uitzondering van bosrijk gebied en een stuk Limburg)...

Nee, laat me dan maar gestoord worden in A'dam.

Maar iets als Londen, dat is dan weer veel te groot. Wat dat betreft kan ik het wel uithouden hier :)
'Cos boys don't cry.
pi_108015410
Ik ben geboren en getogen in Amsterdam en de buurten daar zijn ook dorpen op zich, daar weet iedereen ook precies wanner Kale Sjon naar de hoeren geweest is en dat ze op nummer 43 verbouwen maar het geld op is.

Dus wat dat betreft... ik zou vanwege de rust op zich best in een klein dorp willen wonen. Maar van God en iedereen verlaten, nee.
Vogelbek-verdubbel-inator
  woensdag 15 februari 2012 @ 18:29:28 #15
362927 grrrbeer
... gromt wat terug
pi_108015445
quote:
0s.gif Op woensdag 15 februari 2012 18:19 schreef trigt013 het volgende:
Misschien hoeft niet iedereen een gejaagd leven, ik vind rustig leven wel prettig. Al die stadse mensen die constant vermaakt moeten worden en telkens nieuwe gadgets nodig hebben. Ik zou moe worden van al die trends moeten volgen, nu kan ik me huis inrichten en pas iets nieuws als het kapot is of ik het zat ben.
Mag ik vragen waar deze beeldvorming vandaan komt?
'Cos boys don't cry.
pi_108015585
Wat is TS' definitie van een dorp? Tot hoeveel inwoners ongeveer? Ik woon in een plaats met ongeveer 30.000 inwoners, vind het groot zat :)
Brutal. Fucking. Metal.
  woensdag 15 februari 2012 @ 18:34:33 #17
310990 Granduppaaaaah
Dolfijnen Reiki Specialist
pi_108015626
In de stad wonen schijnt een behoorlijk kwaadaardig effect te hebben op de geest, de hersenen staan als het ware steeds in staat van opperste paraatheid en dit heeft tot lijd tot allerlei stressgerelateerde klachten, en dit is ook te zien aan de opbouw van 'stadshersenen' ze zijn in slechtere staat,
  woensdag 15 februari 2012 @ 18:37:25 #18
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_108015739
quote:
0s.gif Op woensdag 15 februari 2012 18:29 schreef grrrbeer het volgende:

[..]

Mag ik vragen waar deze beeldvorming vandaan komt?
Ik herken het ook niet.
The love you take is equal to the love you make.
pi_108015752
Ik ben opgegroeid in een dorp en hoewel ik er al tig jaar weg ben ken ik nog steeds heel veel gezichten, en velen kennen mij. Ik woon nu sinds een jaar of tien in een grote stad en daar zitten ook wel voordelen aan. Maar mijn kinderen zullen opgroeien in een vergelijkbaar dorp, en idealiter hetzelfde dorp. Ik heb zo'n enorm goede jeugd gehad, daar kan geen stad tegenop.

Moet er nog wel even bij vermelden dat dit in Twente was, en dat naar mijn idee het saamhorigheidsgevoel (noaberschap) in Twente groter is dan elders in den lande.
Jesus saves but death prevails.
  woensdag 15 februari 2012 @ 18:38:36 #20
362927 grrrbeer
... gromt wat terug
pi_108015773
quote:
0s.gif Op woensdag 15 februari 2012 18:34 schreef Granduppaaaaah het volgende:
In de stad wonen schijnt een behoorlijk kwaadaardig effect te hebben op de geest, de hersenen staan als het ware steeds in staat van opperste paraatheid en dit heeft tot lijd tot allerlei stressgerelateerde klachten, en dit is ook te zien aan de opbouw van 'stadshersenen' ze zijn in slechtere staat,
Schijnt?

Dus het lijkt maar zo?
'Cos boys don't cry.
pi_108015872
Ga verhuizen van Rotterdam naar een dorp (ben 32), maar zit dan wel in een half uur in het centrum met het OV, best of both worlds zeg ik. Heftig uitgaan doe ik toch niet meer zo vaak en als ik het wel doe neem ik gewoon een taxi terug naar huis.
"We are all atheists about most of the gods that humanity has ever believed in. Some of us just go one god further." - Richard Dawkins
pi_108015974
Ik heb altijd in een dorp gewoond, ik ben geboren in een leuk dorp met 6000 inwonders, daarna verhuisde we naar het naastgelegen ouderlijke dorp van mijn ouders, 1200 inwoners.
Nu vond ik dat dorp wel veel te klein, er waren ook geen winkels maar 10 minuten fietsen of 5 minuten met de auto, en je was in een dorp waar wel winkels waren.
Inmiddels woon ik in een dorp zo'n 15 km verderop met 12000 inwoners, maar ik woon tegen de rand van het dorp en woon er prima.
Voor de nodige dingen zit er een supermarkt op de hoek van de straat, we hebben een bijna 100 meter diepe achtertuin en geen achterburen want dat zijn weilanden.
Prima naar mijn zin hier en voor de kinderen ook.
Mijn zus woont in een grote stad, maar dat zou voor mij niets zijn.
-En dan denk ik aan Brabant, want daar brandt nog licht-
  woensdag 15 februari 2012 @ 18:50:13 #23
296169 Zihuatanejo
In Mexicooooooo!
pi_108016155
Sommige mensen zijn als ze gesettled zijn, vooral als er kinderen zijn, erg saai. Alles draait dan om het gezinsleven. Als je toch nooit meer uitgaat, dan maakt het toch uit of je in de stad of zo'n dorp woont?

Ik zou niet in zo'n dorp dood gevonden willen worden.
www.kiva.org. Steun ondernemers in ontwikkelingslanden.
  woensdag 15 februari 2012 @ 18:50:49 #24
310990 Granduppaaaaah
Dolfijnen Reiki Specialist
pi_108016173
quote:
0s.gif Op woensdag 15 februari 2012 18:38 schreef grrrbeer het volgende:

[..]

Schijnt?

Dus het lijkt maar zo?
Nee, het is zo.
  woensdag 15 februari 2012 @ 18:51:20 #25
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_108016185
Als levensstijl en woonplek niet corresponderen, dan word je ongelukkig. Maar in een stad wonen wil dus niet per se zeggen dat het altijd maar druk, druk, druk is. Met kinderen in de stad wonen is misschien minder voor de hand liggend. Al woon ik dan weer in de buurt van een mooi plantsoen, waar kinderen uit de buurt toch lekker buiten hun gang kunnen gaan.
The love you take is equal to the love you make.
  woensdag 15 februari 2012 @ 18:52:30 #26
347764 Barbapapamama
Waar is het toilet hier?
  woensdag 15 februari 2012 @ 18:54:30 #27
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_108016274
quote:
0s.gif Op woensdag 15 februari 2012 18:52 schreef Barbapapamama het volgende:
stadse sjonnies hier ;(
Wat bedoel je?
The love you take is equal to the love you make.
pi_108016635
Ik woon in een dorp met 300 huizen; nu heb ik altijd in dorpen gewoond en komt iedere stad als erg overweldigend en vijandig op mij over....

Voordelen zijn duidelijk: rust, veiligheid, ruimte, de positieve kanten van sociale controle.
Nadelen ook: misplaatste sociale controle, een deel van het dorp wat mentaal nog in de jaren '50 leeft

Maar als je verhuist moet je gewoon goed kijken wat er bij je past en -waar- je gaat wonen.
Als ik de kans had (financieel) zou ik van dit dorp naar een gehucht op buurtschap willen verhuizen; nog minder samenhang en drukte dus.....

(We hebben hier in de straat een "sjonnie" gekregen: veel centen, ging in een dorp wonen "want daar kan alles". Lees: sleutelen aan circuitmotoren, proefracen ermee door de straat (geen dempers, bergen kleine kinderen die ook overdag slapen) en als toetje een niet-street-legal wedstrijdcrossmotor waarmee alle voorgenoemde dingen gedaan worden.
En nu kan ie niet meer wegkomen want de huizen zijn sterk in prijs gedaald....)

[ Bericht 26% gewijzigd door fietsie op 15-02-2012 19:13:59 ]
Probably the last sound heard before the Universe folded up like a paper hat would be someone saying What happens if I do this?
  woensdag 15 februari 2012 @ 19:04:44 #29
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_108016674
Zelf woon ik op een dorp met een gezin en dat bevalt prima. Maar als ik geen gezin had, dan zou ik zeker in een stad gaan wonen. Gewoon, omdat daar wat te doen is en de winkels 's avonds ook nog open zijn.

Af en toe zie ik wel eens een 'vrijgezel' uit de stad hier komen wonen, maar die zijn echt allemaal binnen een jaar weer weg. Gewoon niks te beleven, iedereen houd je in de gaten en alle voordelen die een dorp biedt zijn eigenlijk irrelevant als je toch geen kinderen hebt.
The End Times are wild
  woensdag 15 februari 2012 @ 19:04:46 #30
362927 grrrbeer
... gromt wat terug
pi_108016676
buurtschap?
'Cos boys don't cry.
pi_108016901
Probably the last sound heard before the Universe folded up like a paper hat would be someone saying What happens if I do this?
pi_108019887
Je hebt natuurlijk wel verschillende vormen van 'in de stad wonen'. Ik woon zelf ook in de stad, maar dan wel in een vrij rustige buitenwijk. Zit binnen een kwartiertje fietsen in het centrum of bij mn sportclub. En kan mn auto altijd voor de deur kwijt.
Heb ook een aantal jaar in het centrum gewoond, wat op zich ook prima beviel, maar wel veel drukker meteen als je een stap buiten de deur doet. Was ook erg irritant qua parkeren.

In een dorp wonen lijkt me op zich ook wel wat, omdat ik wel een buitenmens ben (hou van wielrennen/mountainbiken of beetje klussen rondom het huis/tuin), maar aangezien ik alleen woon wordt dat volgens mij wel erg eenzaam :') . Kan nu heel eenvoudig na het werk nog even wat drinken met collega's, 's avonds bij iemand gaan eten of makkelijk op de fiets naar training 's avonds. Als je in een dorp woont vormen dat soort dingen wel een grotere barrière.

Dus antwoord op de vraag is dat ik liever in de stad woon, en dan zoals ik dat nu doe: in een buitenwijk vanwaar alles wel snel bereikbaar is :)
pi_108021163
Het is maar wat je "een dorp" noemt. Familie woont in een dorp van 60.000 inwoners, de ene vinexwijk na de andere, nou saaier dan saai.

Ik heb in een studentenstad de tijd van m'n leven gehad, ben helaas te vroeg verhuisd naar een dorp vlak bij een "stad"(Arnhem/Nijmegen). Maar nu vind ik het prima in een dorp van 6000 inwoners, zo in de grote stad (A-dam) en toch zee, duinen en bos op loopafstand.
Op <a href="https://forum.fok.nl/topic/2677908/2/25#p208861847" target="_blank" >zaterdag 22 april 2023 13:43</a> schreef <a href="https://forum.fok.nl/user/profile/62881" target="_blank" >r_one</a> het volgende:
En ik zeg je dat je op zaterdagmiddag van 2 tot 4 in je poedelnaakie de horlepiep moet dansen op het marktplein.
pi_108023281
Ik zou er zelfs geen moeite mee hebben om in de provincie Groningen te wonen.
Lekker groot (maar verouderd) huis met veel grond waar je hier in het midden van het land voor het zelfde geld een (nieuwbouw) appartement voor hebt.

Toen ik nog een huis zocht (als ik hier geen appartement kon krijgen) was de locatie 'in een dorp aan of ten noorden van de grote rivieren, maar ten zuiden/oosten van of aan de A7/A6 of Zeeland (maar geen Zeeuws-Vlaanderen)' en de omschrijving van het huis was 'klein vrijstaand huis met grote schuur, veel grond waar je met meerdere auto's op kan parkeren, buitenkant en isolatie in orde, de rest kan ik zelf wel' :)

Als ik nu geen geluk had gehad in Bunschoten met een nieuwbouwappartement had ik nu in Stadskanaal gezeten :P
Als het niet met een hamer te repareren is, is het een elektrisch probleem.
  woensdag 15 februari 2012 @ 21:29:55 #35
214921 cvboer
CV vakidioot
pi_108023846
Toen ik mijn eerste woning kocht was dat in de stad Assen, ik ben geboren in een dorp, ik vond het helemaal niks, daar in Assen. Maarja, daar waren de huizen betaalbaar voor een starter.
Na 3 jaar daar te hebben gewoond heb ik de toko verkocht en ben ik terug gegaan naar mijn geboorte dorp waar ik nu nog woon.

Voor geen goud verhuis ik naar de stad, dat gejaagde gedoe, die hele 24 uur economie, nee, doe mij maar de rust en de ruimte.
Het leven in een dorp, ons ken ons, je hebt een gesprek met de burgemeester alsof het je buurman is.
S'avonds na 20:00 uur is het hier rustig, dat zul je in de stad niet hebben.
Als je daar mee kunt leven prima, ik vind het niks.
Er komt altijd een moment waarop je moet kiezen tussen het geld dat je verdient en de tijd die je verliest om het te verdienen, tijd is alles behalve geld.
  woensdag 15 februari 2012 @ 22:53:46 #36
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_108029244
Assen is een groot dorp. En hartstikke doods.

Ik herken wederom niet het beeld dat de niet-stadbewoner schetst van wat typisch voor de stad zou zijn. Hier is het hartstikke rustig na 20.00 uur, op wat laat parkerende auto's na. En nee, ik zit niet in een vinexbuitenwijk.
The love you take is equal to the love you make.
pi_108029266
quote:
0s.gif Op woensdag 15 februari 2012 19:03 schreef fietsie het volgende:
Ik woon in een dorp met 300 huizen; nu heb ik altijd in dorpen gewoond en komt iedere stad als erg overweldigend en vijandig op mij over....
Ik snap wel wat je bedoelt: ik heb altijd het gevoel dat de mensen in een winkelstraat (van een grote stad) naar me kijken met het idee een mes tussen m'n ribben te steken. Dat zal heel misschien niet echt zo zijn (inbeelding van mij), maar de anonimiteit, de grofheid en de machocultuur in grote steden staat me ernstig tegen.
Op <a href="https://forum.fok.nl/topic/2677908/2/25#p208861847" target="_blank" >zaterdag 22 april 2023 13:43</a> schreef <a href="https://forum.fok.nl/user/profile/62881" target="_blank" >r_one</a> het volgende:
En ik zeg je dat je op zaterdagmiddag van 2 tot 4 in je poedelnaakie de horlepiep moet dansen op het marktplein.
pi_108030523
Het ene dorp is het andere natuurlijk niet :) Ik woon in een dorp en vind het ideaal. Ik woon op 5 minuten lopen van strand en duinen en je hebt hier veel goede horeca, en ook gewoon supermarkten (4)

Ik denk dat je (wat veel mensen al hebben aangeven) rekening moet houden met hoeveel inwoners heeft en wat de locatie is. Ik zou niet in een dorp zonder enige voorzieningen willen wonen, of zo'n dorp vol sociale controle.
  woensdag 15 februari 2012 @ 23:19:51 #39
214921 cvboer
CV vakidioot
pi_108030526
quote:
0s.gif Op woensdag 15 februari 2012 22:53 schreef Lienekien het volgende:
Assen is een groot dorp. En hartstikke doods.

Ik herken wederom niet het beeld dat de niet-stadbewoner schetst van wat typisch voor de stad zou zijn. Hier is het hartstikke rustig na 20.00 uur, op wat laat parkerende auto's na. En nee, ik zit niet in een vinexbuitenwijk.
Het is dan ook meer een gevoelskwestie.
Het is een beetje het idee wat Blomke omschrijft.
Daar waar ik in Assen woonde was het een drama om je auto kwijt te kunnen, en ik had er dan 2.
Nu heb ik eigen parkeerruimte en zodoende altijd plek als ik thuis kom.
Er komt altijd een moment waarop je moet kiezen tussen het geld dat je verdient en de tijd die je verliest om het te verdienen, tijd is alles behalve geld.
  woensdag 15 februari 2012 @ 23:23:05 #40
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_108030666
quote:
2s.gif Op woensdag 15 februari 2012 23:19 schreef cvboer het volgende:

[..]

Het is dan ook meer een gevoelskwestie.
Het is een beetje het idee wat Blomke omschrijft.
Daar waar ik in Assen woonde was het een drama om je auto kwijt te kunnen, en ik had er dan 2.
Nu heb ik eigen parkeerruimte en zodoende altijd plek als ik thuis kom.
Hier kan mijn vriend ook niet vaak voor de deur parkeren. Maar ik herken vooral dat jachtige leven niet.
The love you take is equal to the love you make.
pi_108030701
quote:
0s.gif Op woensdag 15 februari 2012 22:53 schreef Lienekien het volgende:
Assen is een groot dorp. En hartstikke doods.
hehe, ik kom oorspronkelijk ook uit Assen en termen als 24-uurseconomie en gejaagd relateer ik idd ook niet direct aan die stad ;)
quote:
Ik herken wederom niet het beeld dat de niet-stadbewoner schetst van wat typisch voor de stad zou zijn. Hier is het hartstikke rustig na 20.00 uur, op wat laat parkerende auto's na. En nee, ik zit niet in een vinexbuitenwijk.
Klopt, heb ook jaren in het centrum van Groningen gewoond (nog steeds geen wereldstad natuurlijk, maar wel een stad) en 's avonds idd erg rustig op straat. 's Ochtends vanaf 7:00 uur stonden de auto's wel weer te ronken voor het stoplicht (irritant 's ochtends als je een slaapkamer hebt aan de straatkant).
pi_108030923
Ons dorp bestaat zoals ik al beschreef uit 12000 inwoners, ik woon tegen de rand, dwz ik woon in een gehucht van het dorp en onze woning grenst op 50 meter na tegen het centrum van het dorp.
Het centrum is dus het dorp en wij wonen in het gehucht tegen het dorp aan.
Op zich merken we weinig verschil, we hebben wel een andere parochie en de mensen in ons gehucht vormen een klein dorp op zich, de dorpskern voelt dat ook maar uiteindelijk zijn we wel 1 dorp.
We hebben wel 2 verschillende kermissen.
Eigenlijk ideaal voor ons, maar moeilijk uit te leggen voor vreemde of stadsmensen.
-En dan denk ik aan Brabant, want daar brandt nog licht-
  woensdag 15 februari 2012 @ 23:33:57 #43
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_108031147
Of aan vreemde stadsmensen. ;)

Waar je mee opgroeit, daar kan je aan verknocht raken of je wil er juist van weg. Ik ben opgegroeid in een doodse buitenwijk van Assen en vond het een zaligheid om naar de stad Groningen te kunnen. Mijn vriend komt uit een dorp (incl. corso en kermis) en die blijkt het dorpse leven niet te missen in de stad.

Maar ik heb ook vrienden die wel naar een dorp zijn vertrokken en daar lyrisch over zijn.
The love you take is equal to the love you make.
pi_108032406
quote:
0s.gif Op woensdag 15 februari 2012 17:51 schreef Nemephis het volgende:
Lijkt me geweldig, maar is inmiddels nogal onbetaalbaar geworden.
Lolwhut? Als er ergens woningen goedkoop zijn, is het wel in dorpen buiten de Randstad :D

Enige reden ook waarom ik zou overwegen om daarheen te verhuizen, kan je nog een groot huis met tuin regelen voor een zachte prijs. In de Randstad betaal je meteen het 3 voudige voor zoiets..
[b] Op zondag 14 november 2010 18:11 schreef liesje1979 het volgende:[/b]
Zo is daar Godshand, met zijn sarcastische toon,
Die regelmatig een topic voorziet van spot en hoon.
pi_108032781
quote:
0s.gif Op woensdag 15 februari 2012 18:33 schreef -_Guitarist_- het volgende:
Wat is TS' definitie van een dorp? Tot hoeveel inwoners ongeveer? Ik woon in een plaats met ongeveer 30.000 inwoners, vind het groot zat :)
Plaats met 30.000 inwoners is al een kleine stad..

Ik bedoel plaatsen met inwoners van 500 tot 5000 inwoners..
[b] Op zondag 14 november 2010 18:11 schreef liesje1979 het volgende:[/b]
Zo is daar Godshand, met zijn sarcastische toon,
Die regelmatig een topic voorziet van spot en hoon.
pi_108033036
quote:
10s.gif Op donderdag 16 februari 2012 00:06 schreef Godshand het volgende:

[..]

Lolwhut? Als er ergens woningen goedkoop zijn, is het wel in dorpen buiten de Randstad :D

Enige reden ook waarom ik zou overwegen om daarheen te verhuizen, kan je nog een groot huis met tuin regelen voor een zachte prijs. In de Randstad betaal je meteen het 3 voudige voor zoiets..
Daar verkijk je je toch op, weet ik uit ervaring. :P
pi_108033065
quote:
0s.gif Op donderdag 16 februari 2012 00:29 schreef mootie het volgende:

[..]

Daar verkijk je je toch op, weet ik uit ervaring. :P
Ik heb het niet over luxe dorpen als Blaricum, Bloemendaal of Wassenaar (trouwens allemaal in de Randstad)...
[b] Op zondag 14 november 2010 18:11 schreef liesje1979 het volgende:[/b]
Zo is daar Godshand, met zijn sarcastische toon,
Die regelmatig een topic voorziet van spot en hoon.
pi_108033630
Ik woon al mn hele leven in hetzelfde dorp (ben 20) met ongeveer 1200 inwoners en als het aan mij ligt ga ik hier niet meer weg ook. Van mij hoeft al dat drukke in de stad niet. Ik heb 2 jaar op kamers gewoond in Leiden maar uiteindelijk om verschillende redenen terug naar het dorp gegaan. Het heeft zo z'n charmes; je komt altijd iemand tegen die je kent en waar je een praatje mee kunt maken, buren staan altijd klaar om je te helpen met wat dan ook, als ik in mn joggingpak naar buiten wil kijkt niemand me vreemd aan want aan mode doen ze hier niet en idd, het is gewoon prachtig wonen hier.

Het enige nadeel is dat er geen winkel meer in het dorp is. Dat is dan wel weer jammer. Als je een pak melk vergeet moet je 10 km rijden :')
  donderdag 16 februari 2012 @ 08:14:25 #49
346188 mrMrk
Ik ben me er eentje
pi_108035682
Ik ben van Utrecht verhuisd naar een dorp met 7000 inwoners. Bevalt me prima. Faciliteiten zoals poppodium en restaurants vind ik in de stad op 7 min rijden. Ik mis ze ook niet. Supermarkt zit om de hoek en is iedere dag tot 20u open. Sociale controle valt erg mee. Ik heb kennis gemaakt met mijn buren, meer niet. Iedereen is vriendelijk, maar op geen enkele manier opdringerig.

Waarom ik ben verhuisd? Omdat ik in Utrecht maar een klein appartementje kon betalen in het grijs. Nu heb ik een huis <overdrijven> met een tuin zo groot als het Ledig Erf </overdrijven>.

En de rust en ruimte (ja jongens, echt). Nee, de stad is niet meer gejaagd. Ja, ook de stad heeft groen (park Transwijk). Maar er wonen teveel mensen op een te klein oppervlak (imho). Gezeik met parkeren, en als je teveel lawaai maakt of als een ander dat doet. Meer (ge)rotzooi. Het zal de perceptie zijn.

Wat me nu ook pas opvalt is dat ik de dienstverlening in het dorp vaak beter vindt. Onverwacht, want de detailhandel heeft hier minder concurrentie. Maar ze moeten het hier meer hebben van mond op mond reclame en misschien zijn ze bang om ontevreden klanten iedere week weer tegen te komen?

Ik heb ooit ook in een ander dorp gewoond. Daar was wel sprake van verplichte inburgering, en waren er veel minder faciliteiten. Daar bleef je als buitenstaander een.... buitenstaander. Dus: het verschilt gewoon ontzettend per dorp.

[ Bericht 3% gewijzigd door mrMrk op 16-02-2012 08:29:10 ]
Er eentje. Dat ben ik.
  donderdag 16 februari 2012 @ 08:16:44 #50
346188 mrMrk
Ik ben me er eentje
pi_108035708
<dubbelpost>
Er eentje. Dat ben ik.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')