abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_107044441
De 'tussenformatie' begint binnen enkele weken, onderhandelingen tussen VVD, PVV en CDA over de nieuwe bezuinigingsronde. Rutte wil wel, maar Wilders dreigt met nieuwe verkiezingen en het CDA is diep ongelukkig. Overleeft de VVD-PVV-CDA coalitie deze 'tussenformatie'?

Poll: Overleeft VVD-PVV-CDA coalitie de 'tussenformatie'?
Ja, minderheidskabinet: VVD-CDA; gedoogsteun: PVV
Ja, meerderheidskabinet: VVD-PVV-CDA
Nee, minderheidskabinet: VVD-CDA; gedoogsteun: wisselend per onderwerp
Nee, minderheidskabinet: VVD-CDA; gedoogsteun: vaste partij(en) (in plaats van PVV)
Nee, meerderheidskabinet: VVD-CDA-andere partij(en)
Nee, nieuwe verkiezingen
Ja/Nee, ... (zie reactie)
Tussenstand:

Ook een poll maken? Klik hier
pi_107045063
Tsja welke andere partij zou het moeten zijn die de pvv vervangt.
mijn pa zelf zegt dat de SP weer hele andere ideen heeft als de vvd
/A/non's with his waifu, all's right in the world.
  vrijdag 20 januari 2012 @ 21:25:33 #3
314999 Zeeland
Afgezant van Blekerbaai
pi_107045125
Ik denk dat het hetzelfde blijft. :P
Nou, misbruik is niet zo netjes. In mijn ogen niet. Nee, dat hoort niet zo.
pi_107045209
Overleeft het wel. Geen van de betreffende partijen heeft er baat bij om nu de stekker eruit te trekken.
The problem is not the occupation, but how people deal with it.
pi_107046022
Ja, het overleeft. Wilders blaft meer dan dat hij bijt en hij heeft alles te verliezen. CDA moet eerst flink gaan herbronnen willen ze de gok wagen om van het pluche af te gaan. VVD vindt het wel prima zo en willen vier jaar volmaken om te kunnen zeggen dat ze vier jaar hebben volgemaakt waarna ze met D66 en een PvdA of Groen Links een wat progressievere koers gaan varen.

[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 20-01-2012 21:41:29 ]
pi_107047812
Dat overleven ze wel, niemand heeft een reden om er uit te stappen denk ik.

quote:
0s.gif Op vrijdag 20 januari 2012 21:39 schreef Tem het volgende:
VVD vindt het wel prima zo en willen vier jaar volmaken [..] waarna ze met D66 en een PvdA of Groen Links een wat progressievere koers gaan varen.
Huuh.
  vrijdag 20 januari 2012 @ 23:13:00 #7
165633 eriksd
The grand facade...
pi_107050735
Natuurlijk. Allemaal showtjes voor de buhne nu.
Op donderdag 11 oktober 2012 19:49 schreef Tem het volgende:
Bis bis bis
Op maandag 17 december 2012 22:25 schreef KoosVogels het volgende:
Wij krijgen niks voor kerst van de baas. Alleen een trap onder de reet en een stuk steenkool.
  zaterdag 21 januari 2012 @ 10:21:35 #8
61910 mymoodfentje
SHENS troll'd hard
pi_107060400
PVV zal nooit de stekker eruit trekken, dichterbij de MP stoel zal Wilders nooit meer komen en dat realiseert hij zich nu ook te meer.
"If you had a million years to do it, you couldn't rub out even half the "Fuck you" signs in the world."
Always look at the bright side of death
pi_107062794
Jahoor, dit overleven ze wel. Ze gaan vrolijk door met het babyboombelangenkabinet :P
Als het niet wil branden moet je beter stoken.
pi_107062806
quote:
0s.gif Op vrijdag 20 januari 2012 22:11 schreef Bolkesteijn het volgende:
Dat overleven ze wel, niemand heeft een reden om er uit te stappen denk ik.

[..]

Huuh. [ afbeelding ]
Op een gegeven moment moet je wat anders dan het alleen maar uitstellen van hervormingen, dat snapt de VVD ook nog wel :)
Als het niet wil branden moet je beter stoken.
pi_107068286
Ik voorspel dat nu duidelijk is (duidelijker dan tijdens de echte formatie) dat CDA en PVV veel te verliezen hebben, de VVD nu veel punten binnen kan gaan halen.

- CDA is verschrompeld en zal tijd moeten hebben om zich te herpakken.
- Dit is de enige coalitie waar de PVV in kan zitten (met SP zou nog een optie zijn, maar dan kan Wilders niet meer tegen links ageren, en de SP is er ook nog niet helemaal klaar voor)

De VVD kan alleen niet op de progressieve flank punten binnen halen (abortus, koopzondagen, weigerambtenaren, etc.), in verband met de SGP in de eerste kamer en als back-up in de tweede kamer (als counter voor Ferrier en Koppejan).

Dus ik verwacht dat groot ingezet wordt op het vereenvoudigen van belastingen en de bureaucratische regeltjes voor (werkende) particulieren en bedrijven.
Steun je politieke partij, verander je UserIcon!
[UserIcons] Steunt uw partij!
BF4: SeanFerdi
pi_107070184
quote:
0s.gif Op vrijdag 20 januari 2012 21:26 schreef waht het volgende:
Overleeft het wel. Geen van de betreffende partijen heeft er baat bij om nu de stekker eruit te trekken.
pi_107070296
quote:
0s.gif Op vrijdag 20 januari 2012 22:11 schreef Bolkesteijn het volgende:
Dat overleven ze wel, niemand heeft een reden om er uit te stappen denk ik.

[..]

Huuh. [ afbeelding ]
Wat heb jij precies tegen zo'n kabinet? Ik zou het zeer prettig vinden als de VVD eens uit die hoek kwam en weer wat progressiever te werk ging.
  † In Memoriam † zaterdag 21 januari 2012 @ 17:03:24 #14
341203 3-voud
50 shades of fuck you todo
pi_107070350
Ja hoor. Wilders schreeuwt voor zijn beurt om de "messen te slijpen". M.a.w. nu al zijn pionnen zetten om bepaalde zaken te sturen. Maar hij zal zijn huidige positie niet opgeven.
Op vrijdag 6 januari 2012 23:32 schreef remlof het volgende:
7 mei ga ik op Pim Fortuyn z'n graf pissen *G*
  zaterdag 21 januari 2012 @ 17:23:30 #15
293345 IkeDubaku99
The Investigator
pi_107070876
Helaas zullen ze dit wel overleven. Het CDA staat er slecht voor en de PVV heeft de lusten van een gedoogakkoord, maar ze hebben niet de lasten van het meeregeren.
  zondag 22 januari 2012 @ 11:42:35 #16
148813 Vader_Aardbei
Stem JA21 in maart!
pi_107090759
Ze overleven het wel. CDA laat zich zoals vanouds wel weer omlullen, ondanks het geblaat van Peetoom over een nieuwe koers van de afgelopen tijd.
pi_107090793
Ik vrees van wel maar hoop van niet.
Beneath the gold, bitter steel
pi_107182617
Ik denk dat ze er wel uit komen. Het CDA ligt nog met zichzelf overhoop en is nog te druk bezig om zichzelf te herpakken. Verkiezingen komen helemaal niet goed uit. De PVV ziet de aanhang de laatste weken ook flink dalen, dus Wilders zit evenmin op verkiezingen te wachten.

Ze zullen uiteindelijk wel water bij de wijn doen. En Wilders zal op zijn bekende wijze uiteen zetten waarom het zijn nachtmerrie is dat mensen als Roemer, Cohen of Sap aan de macht komen...
  donderdag 26 januari 2012 @ 08:12:40 #19
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_107247061
quote:
'Kans op akkoord is groter dan fifty-fifty'

Ze staan allebei weer in het middelpunt van de belangstelling, en tegelijkertijd hebben ze het moeilijk: vicepremier Maxime Verhagen en PVV-leider Geert Wilders. Hun partijen verkeren in crisis, die van Verhagen alweer wat langer, die van Wilders sinds kort, en dat heeft in beide gevallen te maken met hun steun aan het kabinet-Rutte. Hun kiezers, daar komt het op neer, zijn niet tevreden met wat zij hebben bereikt.

Slinkse machtspoliticus
Wat mij het meest interesseert aan Wilders en Verhagen, is de beeldvorming rondom hun persoon. Om die negatief te noemen is een understatement. Verhagen wordt sinds lang afgeschilderd als een slinkse machtspoliticus, en aan het beeld van Geert Wilders bij het weldenkend deel der natie hoef ik zelfs niet eens woorden vuil te maken. Ze zijn allebei rechts, of staan in elk geval als zodanig te boek, dat is natuurlijk al fout, en bovendien komen ze uit Limburg. En als Limburger moet je wel van heel goeden huize komen om bij de Randstedelijke elite in de smaak te vallen.

Het toeval wil dat zowel Geert Wilders als Maxime Verhagen een belangrijke rol spelen in een boek dat ik onlangs heb geschreven over de totstandkoming van het kabinet-Rutte. In de research werd duidelijk dat het karikaturale beeld van beide politici niet klopt. Eigenlijk, is een van mijn conclusies, zijn ze behoorlijk integer. Of meer precies: tijdens de kabinetsformatie hebben ze zich fatsoenlijk gedragen. Hoezeer ik ook op zoek was naar onoirbare afspraken en geheime akkoorden - ik heb ze niet kunnen vinden, zelfs niet een vermoeden ervan.

Je kunt het natuurlijk nooit helemaal uitsluiten, maar ik ben er na maanden onderzoek van overtuigd geraakt dat er tijdens de kabinetsformatie geen dingen zijn gebeurd die het daglicht niet kunnen verdragen, ondanks de zwijgzaamheid die nadien naar buiten toe werd betracht. Evenmin was er sprake van een vooropgezette greep naar de macht. Wat Wilders, Verhagen en Rutte deden was de mogelijkheden aangrijpen die er waren om een kabinet te vormen, en die kans diende zich aan toen Paars Plus was mislukt en informateur Ruud Lubbers ze de ruimte gaf om zonder hem verkennende gesprekken te voeren.

Jongensachtige sfeer
Ze bleken het goed met elkaar te kunnen vinden, buitengewoon goed zelf. Pragmatisch, doelgericht en zonder een al te grote ideologische ballast, maakten de onderhandelaars afspraken met elkaar en hielden zich daar aan, en probeerden tegelijkertijd zoveel mogelijk standpunten van hun partij in het regeerakkoord te krijgen. Ze deden dus precies wat je van politici zou verwachten. Bovendien gebeurde dat alles in een gemoedelijke, soms jongensachtige sfeer. Een ritje op de achterbank van Wilders auto, met hoge snelheid dwars door Den Haag, was daarbij een hoogtepunt.

Nu staan Verhagen en Wilders voor de vraag hoe het verder moet. Extra bezuinigingen zijn onvermijdelijk, en een nieuwe onderhandelingsronde dus ook. Op grond van de gebeurtenissen van vorige zomer mag je aannemen dat die onderhandelingen opnieuw in goede sfeer zullen verlopen. De kans dat dat lukt is heel wat groter dan de vijftig procent die Geert Wilders voorzichtigheidshalve heeft opgeworpen. Niet alleen omdat het een politieke noodzaak is, maar vooral ook omdat de heren het zo goed met elkaar kunnen vinden.

Bert Bukman is auteur van het boek Het Slagveld, De lange weg naar het kabinet-Rutte. www.bertbukman.nl
http://www.volkskrant.nl/(...)an-fifty-fifty.dhtml
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
pi_107248114
quote:
0s.gif Op donderdag 26 januari 2012 08:12 schreef Lord_Vetinari het volgende:

[.Ze zijn allebei rechts, of staan in elk geval als zodanig te boek, dat is natuurlijk al fout,.]
...
toen ben ik maar gestopt met lezen...
Steun je politieke partij, verander je UserIcon!
[UserIcons] Steunt uw partij!
BF4: SeanFerdi
  donderdag 26 januari 2012 @ 09:43:50 #21
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_107248616
quote:
0s.gif Op donderdag 26 januari 2012 09:18 schreef SeanFerdi het volgende:

[..]

toen ben ik maar gestopt met lezen...
Dat had je misschien niet moeten doen. de schrijver gaat namelijk verder:

quote:
en bovendien komen ze uit Limburg. En als Limburger moet je wel van heel goeden huize komen om bij de Randstedelijke elite in de smaak te vallen.

Het toeval wil dat zowel Geert Wilders als Maxime Verhagen een belangrijke rol spelen in een boek dat ik onlangs heb geschreven over de totstandkoming van het kabinet-Rutte. In de research werd duidelijk dat het karikaturale beeld van beide politici niet klopt.
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
pi_107262649
Waarom wordt er nu eigenlijk pas na 5 jaar een nieuwe verkiezing voor het Nederlandse parlement gehouden terwijl het normaal gesproken na 4 jaar is?
We hebben in 2010 de laatste verkiezingen gehad en als alles goed of verkeerd (zelf in te vullen) gaat dan zijn er pas over 3 jaar nieuwe verkiezingen.
ING en ABN investeerden honderden miljoenen euro in DAPL.
#NoDAPL
pi_107266664
quote:
0s.gif Op donderdag 26 januari 2012 16:35 schreef Bram_van_Loon het volgende:
Waarom wordt er nu eigenlijk pas na 5 jaar een nieuwe verkiezing voor het Nederlandse parlement gehouden terwijl het normaal gesproken na 4 jaar is?
We hebben in 2010 de laatste verkiezingen gehad en als alles goed of verkeerd (zelf in te vullen) gaat dan zijn er pas over 3 jaar nieuwe verkiezingen.
Heeft te maken met dat we normaal gesproken niet de TK en gemeenteraadverkiezingen in 1 jaar willen houden meen ik.
Maar freako heeft het wel een paar keer uitgelegd misschien dat je die post ergens terug kan vinden.
Als het niet wil branden moet je beter stoken.
  donderdag 26 januari 2012 @ 23:05:55 #24
131456 Klummie
Sterker door Strijd
pi_107279230
quote:
7s.gif Op donderdag 26 januari 2012 18:51 schreef du_ke het volgende:

[..]

Heeft te maken met dat we normaal gesproken niet de TK en gemeenteraadverkiezingen in 1 jaar willen houden meen ik.
Maar freako heeft het wel een paar keer uitgelegd misschien dat je die post ergens terug kan vinden.
Nee dat komt omdat de TK verkiezingen pas in juni waren. Dan schrijft de kieswet voor dat de volgende verkiezingen over 5 jaar zijn.
pi_107280369
Waarom staat de optie: 'Nee, nieuwe formatie' er niet tussen?
  donderdag 26 januari 2012 @ 23:56:23 #26
131456 Klummie
Sterker door Strijd
pi_107281127
quote:
7s.gif Op donderdag 26 januari 2012 23:36 schreef Sloggi het volgende:
Waarom staat de optie: 'Nee, nieuwe formatie' er niet tussen?
Die staat er wel tussen,namelijk nieuwe verkiezingen. Als Rutte naar Bea gaat om te zeggen dat ze er mee kappen dan wordt de Tweede kamer ontbonden en worden er nieuwe verkiezingen uitgeschreven.
optie 2 in de poll kan helemaal niet trouwens.
pi_107281988
Nieuwe formatie =/ nieuwe verkiezingen.
  vrijdag 27 januari 2012 @ 00:28:31 #28
131456 Klummie
Sterker door Strijd
pi_107282232
quote:
7s.gif Op vrijdag 27 januari 2012 00:18 schreef Sloggi het volgende:
Nieuwe formatie =/ nieuwe verkiezingen.
Je bedoelt niet gelijk aan, neem ik aan?

Dan begrijp je het niet dus.
pi_107283294
Of jij snapt er geen flikker van. Dat kan natuurlijk ook.
  vrijdag 27 januari 2012 @ 06:17:34 #30
131456 Klummie
Sterker door Strijd
pi_107284415
quote:
16s.gif Op vrijdag 27 januari 2012 01:25 schreef Sloggi het volgende:
Of jij snapt er geen flikker van. Dat kan natuurlijk ook.
Nieuwe formatie kan niet zonder nieuwe verkiezingen. We zijn geen bananenrepubliek.
  vrijdag 27 januari 2012 @ 07:57:44 #31
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_107284969
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 januari 2012 06:17 schreef Klummie het volgende:

[..]

Nieuwe formatie kan niet zonder nieuwe verkiezingen. We zijn geen bananenrepubliek.
Wel waar. Kan wel. Het Staatshoofd kan de aftredende premier verzoeken, opnieuw te gaan kijken hoe de regering kan worden voortgezet. En dat heeft niks met bananenrepubliek te maken. In Engeland zijn Kabinet-reshuffles heel normaal.
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
  vrijdag 27 januari 2012 @ 11:36:34 #32
131456 Klummie
Sterker door Strijd
pi_107289323
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 januari 2012 07:57 schreef Lord_Vetinari het volgende:

[..]

Wel waar. Kan wel. Het Staatshoofd kan de aftredende premier verzoeken, opnieuw te gaan kijken hoe de regering kan worden voortgezet. En dat heeft niks met bananenrepubliek te maken. In Engeland zijn Kabinet-reshuffles heel normaal.
Nee, het kan dus niet. Dat kan alleen met de bestaande partijen die in de regering zitten. Dus als het CDA wegloopt, kan dus niet de PVV zitting nemen. VVD kan ook alleen verder. Jij hebt het over lijmen of een rompkabinet, dat vrijwel als enige taak heeft nieuwe verkiezingen te organiseren.

In Engeland regeerden tot voor kort geen coalities.
  vrijdag 27 januari 2012 @ 11:50:59 #33
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_107289698
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 januari 2012 11:36 schreef Klummie het volgende:

[..]

Nee, het kan dus niet. Dat kan alleen met de bestaande partijen die in de regering zitten. Dus als het CDA wegloopt, kan dus niet de PVV zitting nemen.
Kan wel. De Koningin kan vragen om de mogelijkheden te onderzoeken om een nieuwe regering te vormen.
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
pi_107289699
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 januari 2012 11:36 schreef Klummie het volgende:

[..]

Nee, het kan dus niet. Dat kan alleen met de bestaande partijen die in de regering zitten. Dus als het CDA wegloopt, kan dus niet de PVV zitting nemen.
Is het werkelijk niet kunnen? Wat ik begreep is het staatsrecht op dit soort vlakken redelijk vaag. En volgens mij is het ook al wel eens gebeurd in de jaren '60 toen de PvdA een keer werd ingeruild voor een andere partij. Zal eens zoeken of ik het kan vinden.
Als het niet wil branden moet je beter stoken.
  vrijdag 27 januari 2012 @ 12:02:26 #35
131456 Klummie
Sterker door Strijd
pi_107290048
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 januari 2012 11:51 schreef du_ke het volgende:

[..]

Is het werkelijk niet kunnen? Wat ik begreep is het staatsrecht op dit soort vlakken redelijk vaag. En volgens mij is het ook al wel eens gebeurd in de jaren '60 toen de PvdA een keer werd ingeruild voor een andere partij. Zal eens zoeken of ik het kan vinden.
Na de nacht van Schmelzer? Ook dat was een rompkabinet.
  vrijdag 27 januari 2012 @ 12:07:24 #36
131456 Klummie
Sterker door Strijd
pi_107290211
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 januari 2012 11:50 schreef Lord_Vetinari het volgende:

[..]

Kan wel. De Koningin kan vragen om de mogelijkheden te onderzoeken om een nieuwe regering te vormen.
Jaha, met de overgebleven regeringspartijen dus, dat is er dus dan maar 1. Een partij die nu niet in de regering zit kan er niet in komen zonder dat de TK ontbonden wordt en er dus nieuwe verkiezingen plaatsvinden. Dat geldt dus ook voor de PVV, aangezien die geen deel uitmaakt van de regering.
pi_107290794
Du_ke doelt op het kabinet Cals, dat werd zonder nieuwe verkiezingen gesmeed na de val van de regering van Marijnen. De CHU en de VVD werden ingeruild voor de PvdA.

En Klummie, ik zie graag een bron van jouw bewering, want volgens mij zuig je alles uit je dikke duim.

Hier is mijn bron, voor de volledigheid:

quote:
Formatie
Na de val van het kabinet-Marijnen krijgt Schmelzer (KVP) de opdracht een mogelijke terugkeer van dit kabinet te onderzoeken. Hij kan slechts constateren dat deze mogelijkheid niet reëel is. Voor doorgaan met alleen KVP, ARP en CHU (76 van de 150 zetels) is de basis te smal. De confessionele partijen willen ook geen vervroegde verkiezingen. Zij zijn bang dat dan de omroepkwestie, waarop het kabinet-Marijnen gevallen is, inzet zal worden.

Dus blijft niets anders over de PvdA in te schakelen. Cals (KVP) wordt hiervoor ingezet. De PvdA wil wel praten, maar eist vooraf een intentieverklaring om te voorkomen dat zij, net als in 1963, op het laatste moment buiten de deur gezet worden. De CHU wenst die niet te tekenen. Belangrijker is echter dat fractievoorzitter Beernink i de omroepkwestie tot een vrije kwestie wil maken. Omdat de andere partijen dat niet willen, haakt de CHU op 25 maart af.

Cals gaat nu verder met KVP, ARP en PvdA. Deze partijen willen graag dat de formatie slaagt en er wordt dan ook snel overeenstemming bereikt. Op 29 maart bereiken de partijen een programmatisch akkoord. De KVP stemt vervolgens in met de eis van de PvdA dat Marijnen als premier wordt vervangen door Cals.

Alleen de bezetting van Buitenlandse Zaken levert problemen op, doordat Vondeling die post voor zichzelf opeist. De KVP houdt echter vast aan de populaire Luns. De PvdA accepteert dat uiteindelijk, net als een benoeming van Bot (op Ontwikkelingshulp) als zesde KVP-minister. Wel krijgt de PvdA Financiën en Economische Zaken. Op 12 en 13 april wordt het constituerend beraad gehouden.
http://www.parlement.com/9291000/modulesf/g0ce0927

[ Bericht 20% gewijzigd door #ANONIEM op 27-01-2012 12:29:11 ]
  vrijdag 27 januari 2012 @ 13:20:27 #38
131456 Klummie
Sterker door Strijd
pi_107292620
Ow ja Marijnen, hoe kon ik die vergeten. De enige keer dat dat voor is gekomen en ook de laatste keer. Thx. De oorzaak was ook leuk. Maar het kan dus idd. Gevoelsmatig vond ik het onjuist en nog ondemocratisch ook. Tegenwoordig lijkt het me te behoren tot het ongeschreven staatsrecht.
Mijn bron is mijn kennis hoor, die dus even hier tekort schoot. Maar in het huidige politieke en maatschappelijke landschap gaat dit niet meer gebeuren.
pi_107293153
Iedereen kan een fout maken, maar probeer het dan niet recht te lullen. Het kan en mag gewoon; dat het onwaarschijnlijk is is iets heel anders.

Ga nu maar in de hoek staan.
pi_107293238
Ongeschreven staatsrecht inderdaad maar daar gaat de huidige gedoogcoalitie natuurlijk ook tegenin. Tot het gedaan werd dan :P
Als het niet wil branden moet je beter stoken.
pi_107293550
Ik zie niet in waarom dit ongeschreven staatsrecht zou zijn. Dat iets ongebruikelijk is betekent niet dat het staatsrecht is.

Misschien weet Freako hier meer over.
pi_107355299
De regering is toch VVD/CDA met gedoogpartner PVV.
Ze zouden de PVV toch kunnen inruilen voor een andere gedoogpartner of een andere partij zou kunnen toetreden tot het kabinet.
Lijkt me niet waarschijnlijk dat een andere partij dat zou doen, maar volgens mij zou dat wel mogen.
Leer van gisteren, droom van morgen, leef vandaag
pi_107422819
quote:
0s.gif Op vrijdag 20 januari 2012 21:26 schreef waht het volgende:
Overleeft het wel. Geen van de betreffende partijen heeft er baat bij om nu de stekker eruit te trekken.
Ik denk niet dat ze het redden. En eigenlijk hebben zowel PVV als CDA wel een reden om ermee te kappen. Niks te verliezen namelijk, en met blijven zitten wel.
pi_107441391
quote:
14s.gif Op zaterdag 21 januari 2012 10:21 schreef mymoodfentje het volgende:
PVV zal nooit de stekker eruit trekken, dichterbij de MP stoel zal Wilders nooit meer komen en dat realiseert hij zich nu ook te meer.
Eens.
Op vrijdag 19 november 2010 01:13 schreef Quarant het volgende:
88.888.888
  zondag 5 februari 2012 @ 12:16:06 #45
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_107623044
quote:
Opmerkelijk genoeg was het Jan Peter Balkenende die als eerste met het idee kwam: kort voor de laatste verkiezingen pleitte hij voor een 'hervormingskabinet' van CDA, VVD, D66 en GroenLinks. Destijds werd dat als een tamelijk bizar voorstel beschouwd, maar tijdens de research voor mijn boek Het Slagveld, over de formatie van het kabinet-Rutte, werd me duidelijk dat dit voor alle betrokken partijen eigenlijk een interessante optie was.

Helaas haalden de vier partijen gezamenlijk maar 72 zetels, waardoor de steun van een vijfde partij, bijvoorbeeld de ChristenUnie, noodzakelijk werd. Dat was Mark Rutte om begrijpelijke redenen van beheersbaarheid toch iets te gortig, dus het feest ging niet door.

Bom
Binnenkort beginnen de onderhandelingen tussen de regeringspartijen CDA en VDD en gedoogpartner PVV over nieuwe, vanwege de crisis noodzakelijke bezuinigingen. Hoewel alle partijen goede redenen hebben om nog even te wachten met nieuwe verkiezingen, en de persoonlijke verhoudingen tussen de partners nog steeds heel goed zijn, mag je aannemen dat ze er wel uitkomen.

Maar in Den Haag weet je nooit iets zeker, en de dalende opiniepeilingen voor de PVV zouden wel eens een bom kunnen worden onder het huidige kabinet. Wilders heeft met bezuinigingen niets te winnen, zijn in sociaal opzicht SP-achtige programma is er eigenlijk op alle fronten strijdig mee.

Andere populistische partij
Komt het tot nieuwe verkiezingen, dan lijkt de kans groot dat de echte SP, die andere populistische partij met Emile Roemer aan het hoofd, de grootste wordt. Tot deelname aan een kabinet zal dat waarschijnlijk niet leiden. De PvdA wil niet met de SP regeren, omdat dat onvermijdelijk de geloofwaardigheid van de sociaaldemocraten ondermijnt, en de overige partijen in de Tweede Kamer willen niet met de SP vanwege een verregaande hopeloosheid van de standpunten. Roemer en de zijn geven te weinig blijk van begrip voor de moeilijke economische situatie waarin Nederland verkeert.

Een kabinet met VVD, CDA, D66 en GroenLinks zou die problemen juist wel voortvarend kunnen aanpakken. Europa is bij deze partijen geen taboe; integendeel: het besef overheerst dat de Europese Unie, met al zijn onmiskenbare problemen, de enige mogelijkheid is om overeind te blijven in het mondiale globaliseringsgeweld.

Job Cohen
Ook zijn de vier mogelijke coalitiepartijen niet wezenlijk beducht of zelfs enthousiast over hervormingen die de woningmarkt en de arbeidsmarkt vlot kunnen trekken, bijvoorbeeld door aanpassing van de hypotheekrenteaftrek en het ontslagrecht. Een interessant detail: de provincie Utrecht wordt al door zo'n coalitie bestuurd, met steun vanuit de diverse partijbureaus in Den Haag, en dat gaat heel goed.

Mark Rutte zou van een coalitie met CDA, D66 en GroenLinks graag premier worden, want al tijdens de afgelopen kabinetsformatie was hij buitengewoon enthousiast over de samenwerking met Alexander Pechtold en - toen nog - Femke Halsema. Alleen over de PvdA en Job Cohen was hij minder te spreken. Als die laatste partij wordt vervangen door zijn huidige regeringspartner, staat niets de optie die zijn voorganger ooit voorstelde meer in de weg. Ik verwacht dat we daar als land niet slechter van zullen worden.

Bert Bukman is auteur van het boek Het Slagveld. De lange weg naar het kabinet-Rutte.
http://www.volkskrant.nl/(...)-en-GroenLinks.dhtml
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
  zondag 19 februari 2012 @ 12:24:57 #46
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_108144032
quote:
Een kleine meerderheid van 53 procent van de kiezers denkt dat VVD, CDA en PVV er niet uitkomen als ze straks moeten onderhandelen over extra bezuinigingen. Van de VVD-kiezers zegt 78 procent en van de CDA-achterban 66 procent dat het goed zou zijn als PVV-leider Geert Wilders inbindt om het kabinet overeind te houden.
Dat blijkt vandaag uit de wekelijkse peiling van Maurice de Hond. Net als uit een eerder peiling blijkt dat kiezers vooral willen dat het minderheidskabinet van VVD en CDA met gedoogsteun van PVV zich richt op het stimuleren van de economie in plaats van verder bezuinigen.

Bijna driekwart pleit voor het stimuleren van de economie, terwijl 22 procent meent dat de regering zich vooral moet richten op het begrotingstekort.
http://www.volkskrant.nl/(...)-bezuinigingen.dhtml
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
pi_108458416
CDA en PVV hebben er zeker geen belang bij om de stekker eruit te trekken; ze zouden daar immers een hoop macht door verliezen. Voor de VVD maakt het in dat opzicht vrij weinig uit of er nieuwe verkiezingen komen of niet. Maar het is de afgelopen jaren natuurlijk meer dan duidelijk geworden dat zij meer zien in samenwerken met conservatieve partijen zoals CDA en PVV dan met liberale partijen zoals D66. Kortom, er bestaat geen twijfel over dat dit kabinet nog heel lang aanblijft.
pi_108459264
Het is allemaal niet relevant. De vraag is of de oppositie de stekker er om onduidelijke redenen nog langer inhoudt. Cohen had aangekondigd dat niet langer te doen. Als zijn opvolger die lijn doortrekt zal Rutte steun voor bijvoorbeeld EU-noodpakketten bij de PVV moeten gaan halen.
Wees gehoorzaam. Alleen samen krijgen we de vrijheid eronder.
pi_108462613
De rechtse regering en hun gedoogvriendjes hebben slechts 66 zetels in de peilingen. Het vertrouwen neemt steeds verder af. De PVV staat op licht verlies, het CDA bungelt nog steeds op slechts 12 zetels. Het blijft de laatste weken door de PvdA-malaise wat onderbelicht, maar de ondergang van het CDA is ongekend.

Geen van drieën hebben ze baat bij verkiezingen. De VVD ook niet, omdat de rechtse koers op het spel komt te staan en omdat de SP zomaar eens de grootste partij zou kunnen worden als er nu verkiezingen waren. Beiden staan op 32 zetels in de peiling van Maurice de Hond.

Het is vooral interessant om te zien wie het meeste gaat inbinden: het CDA of de PVV. Het CDA staat zo laag dat ze amper nog iets te verliezen hebben. Wilders heeft des te meer te verliezen.
  maandag 27 februari 2012 @ 14:26:37 #50
104871 remlof
Europees federalist
pi_108462830
quote:
0s.gif Op maandag 27 februari 2012 14:21 schreef Elfletterig het volgende:
De rechtse regering en hun gedoogvriendjes hebben slechts 66 zetels in de peilingen. Het vertrouwen neemt steeds verder af. De PVV staat op licht verlies, het CDA bungelt nog steeds op slechts 12 zetels. Het blijft de laatste weken door de PvdA-malaise wat onderbelicht, maar de ondergang van het CDA is ongekend.

Geen van drieën hebben ze baat bij verkiezingen. De VVD ook niet, omdat de rechtse koers op het spel komt te staan en omdat de SP zomaar eens de grootste partij zou kunnen worden als er nu verkiezingen waren. Beiden staan op 32 zetels in de peiling van Maurice de Hond.

Het is vooral interessant om te zien wie het meeste gaat inbinden: het CDA of de PVV. Het CDA staat zo laag dat ze amper nog iets te verliezen hebben. Wilders heeft des te meer te verliezen.
Dat en ik denk dat de PvdA nu wel baat gaat hebben bij verkiezingen.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')