quote:'Oefenen op Duitse tanks'
DEN HAAG - Door bezuinigingen stoot de Nederlandse landmacht tanks af, maar de kennis over dit wapen mag niet verloren gaan.
Daarom moet Nederlands militair personeel kunnen oefenen op Duitse tanks, zegt commandant landstrijdkrachten, generaal Mart de Kruif zaterdag in dagblad Trouw.
Volgens hem wordt met het Duitse leger al gesproken over het inzetten van Duitse tanks bij Nederlandse oefeningen. Hij geeft hoog op van een dergelijke vorm van samenwerking tussen beide landen. ''Militair gezien zijn de grenzen van onze samenwerking nog niet bereikt'' aldus De Kruif.
Tanks zijn volgens De Kruif nog steeds onmisbaar, ook bij missies in het buitenland. ''Je hebt het effect van een tank (vuurkracht, mobiliteit en bepantsering) nodig om op de grond elke tegenstander te kunnen domineren'', zegt hij. Grootschalige inzet van tanks is in de huidige verhoudingen binnen Europa niet waarschijnlijk. Voor kleinschaliger operaties gebruiken militairen nog altijd graag tanks.
In een toespraak voor de Atlantic Council in Washington benadrukte minister Hans Hillen van Defensie eerder deze week ook het belang van defensiesamenwerking. ''Om in de huidige economische crisis de NAVO te handhaven als veiligheidsgarantie is verdere samenwerking van de deelnemers noodzakelijk", aldus de bewindsman.
Als een voorbeeld van samenwerking noemde Hillen de samenwerking tussen Nederland en Amerika die hij afgelopen week met eigen ogen op de Texaanse legerbasis Fort Hood zag. Nederlandse helikopterpiloten maken daar gebruik van Amerikaanse oefenfaciliteiten. Ook noemde hij het gezamenlijk optrekken van F-16-gebruikers bij de mogelijke aanschaf van de JSF. Een samenwerkingsverband dat volgens Hillen zijn vruchten al afwerpt is de gezamenlijke C-17-transportvloot van de NAVO.
Iemand die minder is gaan verdienen en daarom zijn auto de deur uitdoet en vervolgens aan zijn buurman vraagt of hij af en toe zijn auto mag lenen?quote:Op zaterdag 14 januari 2012 11:10 schreef ArnosL het volgende:
Willen ze op Duitse tanks gaan oefenen. Ik weet niet wat ik er van moet denken. Je verkoopt je eigen tanks, om vervolgens die van de buurman maar te gaan gebruiken.
Ik vind het handig, Nederlandse mentaliteit ten top.quote:Op zaterdag 14 januari 2012 11:10 schreef ArnosL het volgende:
Willen ze op Duitse tanks gaan oefenen. Ik weet niet wat ik er van moet denken. Je verkoopt je eigen tanks, om vervolgens die van de buurman maar te gaan gebruiken.
ah ok, dus eigenlijk zegt ie, we verkopen nu onze tanks, en over 5 jaar dan gaan we nieuwe tanks kopen?quote:Op zaterdag 14 januari 2012 11:16 schreef Knip het volgende:
[..]
Iemand die minder is gaan verdienen en daarom zijn auto de deur uitdoet en vervolgens aan zijn buurman vraagt of hij af en toe zijn auto mag lenen?
Hiermee behouden we alles wat opgebouwd is in de afgelopen decennia wat betreft tanks.quote:Op zaterdag 14 januari 2012 11:20 schreef Hans_van_Baalen het volgende:
Hier gaan we echt 0,0 aan hebben.
en wat hebben we daaraan?quote:Op zaterdag 14 januari 2012 11:22 schreef waht het volgende:
[..]
Hiermee behouden we alles wat opgebouwd is in de afgelopen decennia wat betreft tanks.
Alleen als we het Duits materiaal onvoorwaardelijk mogen gebruiken.quote:Op zaterdag 14 januari 2012 11:22 schreef waht het volgende:
[..]
Hiermee behouden we alles wat opgebouwd is in de afgelopen decennia wat betreft tanks.
Het beste was uiteraard om onze eigen tanks te behouden. Dit is een minder ideale oplossing maar beter krijgen we niet.quote:Op zaterdag 14 januari 2012 11:27 schreef boyv het volgende:
[..]
Alleen als we het Duits materiaal onvoorwaardelijk mogen gebruiken.
Voor als onze draaikontenpolitici bedenken dat we toch weer tanks moeten aanschaffen en vervolgens blijkt dat we zelf de kennis niet meer hebben en dan voor veel geld personeel moeten gaan opleiden.quote:Op zaterdag 14 januari 2012 11:11 schreef FkTwkGs2012 het volgende:
Waarom zou je die kennis willen behouden als je zelf geen hardware meer hebt voor die kennis?
Uit het bericht haal ik dat de commandant landstrijdkrachten graag wil dat de kennis behouden blijft, niet de politiek.quote:Op zaterdag 14 januari 2012 11:44 schreef jankaas020 het volgende:
Ik ook. Maar ondertussen wil politiek Den Haag nog steeds hetzelfde blijven doen met de krijgsmacht, maar dan voor maar half geld.
niet zonde als het niets oplevert verder.quote:Op zaterdag 14 januari 2012 12:02 schreef DJKoster het volgende:
[..]
Uit het bericht haal ik dat de commandant landstrijdkrachten graag wil dat de kennis behouden blijft, niet de politiek.
De kennis hoeft natuurlijk niet alleen gebruikt te worden binnen Nederland en/of met Nederlandse tanks. Kennisvernietiging is gewoon zonde.
Klopt, de commandant ziet al aan komen dat we kennis aan het vernietigen zijn. Alleen bezuinigd de politiek behoorlijk op ons (wanneer niet?) maar verwachten ze wel dat we zo weer een Uruzgan kunnen doen. Zie nu bijvoorbeeld ook Kunduz.quote:Op zaterdag 14 januari 2012 12:02 schreef DJKoster het volgende:
[..]
Uit het bericht haal ik dat de commandant landstrijdkrachten graag wil dat de kennis behouden blijft, niet de politiek.
De kennis hoeft natuurlijk niet alleen gebruikt te worden binnen Nederland en/of met Nederlandse tanks. Kennisvernietiging is gewoon zonde.
Het is natuurlijk vrij onzinnig. Defensie heeft besloten dat de tanks wegbezuinigd kunnen worden. Maken ze eens een keuze om te snijden in plaats van te rommelen met de kaasschaaf wordt het via de achterdeur toch weer opgepikt.quote:Op zaterdag 14 januari 2012 11:22 schreef waht het volgende:
[..]
Hiermee behouden we alles wat opgebouwd is in de afgelopen decennia wat betreft tanks.
Tja de kennis over het in formatie rijden op de fiets voor onze militairen hebben we ook vernietigd toen andere vervoersmiddelen beschikbaar kwamen.quote:Op zaterdag 14 januari 2012 12:02 schreef DJKoster het volgende:
[..]
Uit het bericht haal ik dat de commandant landstrijdkrachten graag wil dat de kennis behouden blijft, niet de politiek.
De kennis hoeft natuurlijk niet alleen gebruikt te worden binnen Nederland en/of met Nederlandse tanks. Kennisvernietiging is gewoon zonde.
Het gaat niet zozeer om het besturen van tanks, maar meer om het gezamelijk optreden met tanks. Dus wij hebben onze infanterie nog steeds, en bij een missie in het buitenland waarin een ander land tanks levert weten wij nog steeds hoe ze eruit zien en hoe je de taken verdeelt.quote:Op zaterdag 14 januari 2012 11:11 schreef FkTwkGs2012 het volgende:
Waarom zou je die kennis willen behouden als je zelf geen hardware meer hebt voor die kennis?
de tijd is alleen nog niet veranderd....quote:Op zaterdag 14 januari 2012 12:20 schreef du_ke het volgende:
[..]
Tja de kennis over het in formatie rijden op de fiets voor onze militairen hebben we ook vernietigd toen andere vervoersmiddelen beschikbaar kwamen.
Tijden veranderen....
Hebben we die CV90's trouwens niet gekocht om samen met de Leopard in te kunnen zetten? Hebben we daar eindelijk een geschikt voertuig voor, doen we onze tanks de deur uit.quote:Op zaterdag 14 januari 2012 13:51 schreef LXIV het volgende:
[..]
Het gaat niet zozeer om het besturen van tanks, maar meer om het gezamelijk optreden met tanks. Dus wij hebben onze infanterie nog steeds, en bij een missie in het buitenland waarin een ander land tanks levert weten wij nog steeds hoe ze eruit zien en hoe je de taken verdeelt.
Gewoon de hoofdprijs betalen.quote:Op zaterdag 14 januari 2012 15:59 schreef sp3c het volgende:
huilen is een groot woord ... neem aan dat we er gewooon voor moeten betalen
Met een tank ?quote:Op zaterdag 14 januari 2012 15:22 schreef Stupendous76 het volgende:
Want zeg nu zelf, 130 op de snelweg is toch veel belangrijker!
ja zoiets had ik ook in gedachten jaquote:Op zaterdag 14 januari 2012 23:46 schreef paintmeester het volgende:
[..]
Gewoon de hoofdprijs betalen.![]()
Net als met de Orions, eerst verkopen we het materieel om het vervolgens weer in te huren voor veel geld. Maar de minister kan zeggen dat er bezuinigd is.
Zijn ze allemaal al verkocht danquote:Op zaterdag 14 januari 2012 23:49 schreef sp3c het volgende:
hell ik zit te wachten op de dag dat we ze weer terugkopen ... can't be long now!
In de toekomst, bedoel over een jaar of 4.quote:Op zondag 15 januari 2012 00:22 schreef sp3c het volgende:
blijkt nergens uit en is ook niet heel erg waarschijnlijk
We luisteren zelfs af voor de VS.quote:Op zondag 15 januari 2012 00:55 schreef sp3c het volgende:
binnen een jaar of 4 zijn we nog niet van de Leopards of gok ik en ik had het meer over dat geilen op de US
blijkt nergens uit
Maar als Geert premier wordt kopen we Israëlische Merkava's!!1!!1!!!!quote:Op zondag 15 januari 2012 00:05 schreef Smoofie het volgende:
We gaan gwn US tanks kopen, NL geilt op de US.
Met complementaire Uzi's.quote:Op zondag 15 januari 2012 00:56 schreef Nibb-it het volgende:
[..]
Maar als Geert premier wordt kopen we Israëlische Merkava's!!1!!1!!!!
als we daar zin in hebbenquote:
quote:Op zondag 15 januari 2012 00:56 schreef Nibb-it het volgende:
[..]
Maar als Geert premier wordt kopen we Israëlische Merkava's!!1!!1!!!!
dat geloof ik dan weer direct!quote:
Dat. Ze zijn niet meer in gebruik, maar er is er naar mijn weten (nog) geen een verkocht.quote:Op zondag 15 januari 2012 08:07 schreef DDDDDaaf het volgende:
Staan de Leopards niet gewoon naast alle onverkochte pruttels/cheetah's? We hebben ze officieel niet meer, maar we rollen ze zó de loods uit als de nood aan de man is?
Klopt, staan allemaal in Vriezenveen. Maar een kwestie van ze zo de loods uit rollen is wat te makkelijk gedacht. De kennis is behoorlijk verwaterd, de jongere garde heeft er nooit mee gewerkt.quote:Op zondag 15 januari 2012 08:07 schreef DDDDDaaf het volgende:
Staan de Leopards niet gewoon naast alle onverkochte pruttels/cheetah's? We hebben ze officieel niet meer, maar we rollen ze zó de loods uit als de nood aan de man is?
Je snapt het niet inderdaad.quote:Op zondag 15 januari 2012 08:14 schreef SemperSenseo het volgende:
Ik snap het niet, zijn we in Nederland zo arm geworden dat we ons geen paar tanks kunnen veroorloven? Hetgeen we vroeger altijd wel konden? Of zijn we verworden tot een boemel-landje met een armoedeleger? Er wordt al de laatste tientallen jaren overal op bezuinigd, niet alleen het leger. Zijn we werkelijk langzaam met z'n allen armer aan het worden?
Op het moment dat de bezuinigingen op Defensie werden aangekondigd zijn ze daar scenario's gaan uitwerken. Blijkbaar had de landmacht toen op dit gebied niet het beste verhaal en hebben ze moeten inleveren.quote:Op zondag 15 januari 2012 11:16 schreef timmmmm het volgende:
In de OP wordt gezegd dat tanks nog steeds onmisbaar zijn. Waarom doen we ze dan weg, als de man met (als het goed is) het meeste verstand van dit soort dingen, dat zegt?
Onder het mom van jij bent de expert maar wij weten het beter?
Je begrijpt hopelijk de context.quote:Met een tank ?
Achterlijke mongool, het is rechts Nederland die dit besluit neemt.quote:Allemaal allemaal allemaal allemaal op de fiets.
Allemaal......................................................
En natuurlijk met een gebroken geweertje.
Een munitiekist vol zand en de SP voorop.
Net zoiets als in 1940.
Het komt wel weer goed en een olifant heeft de dikste.
Wat dan wel vreemd is dat ze na al die jaren die geweest zijn en al die jaren die nog moeten komen nog steeds zo hysterisch blijven vasthouden aan de jsf. Tegen de tijd dat die er is en we hem uiteindelijk kunnen betalen zijn robot-vliegtuigen helemaal de bom.quote:Op het moment dat de bezuinigingen op Defensie werden aangekondigd zijn ze daar scenario's gaan uitwerken. Blijkbaar had de landmacht toen op dit gebied niet het beste verhaal en hebben ze moeten inleveren.
Alles is ook enorm veel duurder geworden. De ontwikkeling van steeds geavanceerder materieel kost zoveel dat we ons er nou eenmaal niet veel van kunnen veroorloven, lijkt het. Hetzelfde geldt voor die JSF.quote:Op zondag 15 januari 2012 08:14 schreef SemperSenseo het volgende:
Ik snap het niet, zijn we in Nederland zo arm geworden dat we ons geen paar tanks kunnen veroorloven? Hetgeen we vroeger altijd wel konden? Of zijn we verworden tot een boemel-landje met een armoedeleger? Er wordt al de laatste tientallen jaren overal op bezuinigd, niet alleen het leger. Zijn we werkelijk langzaam met z'n allen armer aan het worden?
Dan moet die jsf wel bijzonder zaligmakend zijn.quote:Alles is ook enorm veel duurder geworden. De ontwikkeling van steeds geavanceerder materieel kost zoveel dat we ons er nou eenmaal niet veel van kunnen veroorloven, lijkt het. Hetzelfde geldt voor die JSF.
De F-35 is, bij mijn weten, van de grond af aan als multirole-toestel ontwikkeld en dat is juist hetgeen waar de KLU naar op zoek is als opvolger van de F-16. Ik ben niet heel erg bekend met de Gripen, maar bijv. de Eurofighter Typhoon is volgens mij vooral als jager ontwikkeld. Daarom houden o.a. de Luftwaffe en RAF nog gewoon de Tornado aan als jachtbommenwerper.quote:Op zondag 15 januari 2012 18:24 schreef Stupendous76 het volgende:
[..]
Dan moet die jsf wel bijzonder zaligmakend zijn.
[..]
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |