quote:'Oefenen op Duitse tanks'
DEN HAAG - Door bezuinigingen stoot de Nederlandse landmacht tanks af, maar de kennis over dit wapen mag niet verloren gaan.
Daarom moet Nederlands militair personeel kunnen oefenen op Duitse tanks, zegt commandant landstrijdkrachten, generaal Mart de Kruif zaterdag in dagblad Trouw.
Volgens hem wordt met het Duitse leger al gesproken over het inzetten van Duitse tanks bij Nederlandse oefeningen. Hij geeft hoog op van een dergelijke vorm van samenwerking tussen beide landen. ''Militair gezien zijn de grenzen van onze samenwerking nog niet bereikt'' aldus De Kruif.
Tanks zijn volgens De Kruif nog steeds onmisbaar, ook bij missies in het buitenland. ''Je hebt het effect van een tank (vuurkracht, mobiliteit en bepantsering) nodig om op de grond elke tegenstander te kunnen domineren'', zegt hij. Grootschalige inzet van tanks is in de huidige verhoudingen binnen Europa niet waarschijnlijk. Voor kleinschaliger operaties gebruiken militairen nog altijd graag tanks.
In een toespraak voor de Atlantic Council in Washington benadrukte minister Hans Hillen van Defensie eerder deze week ook het belang van defensiesamenwerking. ''Om in de huidige economische crisis de NAVO te handhaven als veiligheidsgarantie is verdere samenwerking van de deelnemers noodzakelijk", aldus de bewindsman.
Als een voorbeeld van samenwerking noemde Hillen de samenwerking tussen Nederland en Amerika die hij afgelopen week met eigen ogen op de Texaanse legerbasis Fort Hood zag. Nederlandse helikopterpiloten maken daar gebruik van Amerikaanse oefenfaciliteiten. Ook noemde hij het gezamenlijk optrekken van F-16-gebruikers bij de mogelijke aanschaf van de JSF. Een samenwerkingsverband dat volgens Hillen zijn vruchten al afwerpt is de gezamenlijke C-17-transportvloot van de NAVO.
Iemand die minder is gaan verdienen en daarom zijn auto de deur uitdoet en vervolgens aan zijn buurman vraagt of hij af en toe zijn auto mag lenen?quote:Op zaterdag 14 januari 2012 11:10 schreef ArnosL het volgende:
Willen ze op Duitse tanks gaan oefenen. Ik weet niet wat ik er van moet denken. Je verkoopt je eigen tanks, om vervolgens die van de buurman maar te gaan gebruiken.
Ik vind het handig, Nederlandse mentaliteit ten top.quote:Op zaterdag 14 januari 2012 11:10 schreef ArnosL het volgende:
Willen ze op Duitse tanks gaan oefenen. Ik weet niet wat ik er van moet denken. Je verkoopt je eigen tanks, om vervolgens die van de buurman maar te gaan gebruiken.
ah ok, dus eigenlijk zegt ie, we verkopen nu onze tanks, en over 5 jaar dan gaan we nieuwe tanks kopen?quote:Op zaterdag 14 januari 2012 11:16 schreef Knip het volgende:
[..]
Iemand die minder is gaan verdienen en daarom zijn auto de deur uitdoet en vervolgens aan zijn buurman vraagt of hij af en toe zijn auto mag lenen?
Hiermee behouden we alles wat opgebouwd is in de afgelopen decennia wat betreft tanks.quote:Op zaterdag 14 januari 2012 11:20 schreef Hans_van_Baalen het volgende:
Hier gaan we echt 0,0 aan hebben.
en wat hebben we daaraan?quote:Op zaterdag 14 januari 2012 11:22 schreef waht het volgende:
[..]
Hiermee behouden we alles wat opgebouwd is in de afgelopen decennia wat betreft tanks.
Alleen als we het Duits materiaal onvoorwaardelijk mogen gebruiken.quote:Op zaterdag 14 januari 2012 11:22 schreef waht het volgende:
[..]
Hiermee behouden we alles wat opgebouwd is in de afgelopen decennia wat betreft tanks.
Het beste was uiteraard om onze eigen tanks te behouden. Dit is een minder ideale oplossing maar beter krijgen we niet.quote:Op zaterdag 14 januari 2012 11:27 schreef boyv het volgende:
[..]
Alleen als we het Duits materiaal onvoorwaardelijk mogen gebruiken.
Voor als onze draaikontenpolitici bedenken dat we toch weer tanks moeten aanschaffen en vervolgens blijkt dat we zelf de kennis niet meer hebben en dan voor veel geld personeel moeten gaan opleiden.quote:Op zaterdag 14 januari 2012 11:11 schreef FkTwkGs2012 het volgende:
Waarom zou je die kennis willen behouden als je zelf geen hardware meer hebt voor die kennis?
Uit het bericht haal ik dat de commandant landstrijdkrachten graag wil dat de kennis behouden blijft, niet de politiek.quote:Op zaterdag 14 januari 2012 11:44 schreef jankaas020 het volgende:
Ik ook. Maar ondertussen wil politiek Den Haag nog steeds hetzelfde blijven doen met de krijgsmacht, maar dan voor maar half geld.
niet zonde als het niets oplevert verder.quote:Op zaterdag 14 januari 2012 12:02 schreef DJKoster het volgende:
[..]
Uit het bericht haal ik dat de commandant landstrijdkrachten graag wil dat de kennis behouden blijft, niet de politiek.
De kennis hoeft natuurlijk niet alleen gebruikt te worden binnen Nederland en/of met Nederlandse tanks. Kennisvernietiging is gewoon zonde.
Klopt, de commandant ziet al aan komen dat we kennis aan het vernietigen zijn. Alleen bezuinigd de politiek behoorlijk op ons (wanneer niet?) maar verwachten ze wel dat we zo weer een Uruzgan kunnen doen. Zie nu bijvoorbeeld ook Kunduz.quote:Op zaterdag 14 januari 2012 12:02 schreef DJKoster het volgende:
[..]
Uit het bericht haal ik dat de commandant landstrijdkrachten graag wil dat de kennis behouden blijft, niet de politiek.
De kennis hoeft natuurlijk niet alleen gebruikt te worden binnen Nederland en/of met Nederlandse tanks. Kennisvernietiging is gewoon zonde.
Het is natuurlijk vrij onzinnig. Defensie heeft besloten dat de tanks wegbezuinigd kunnen worden. Maken ze eens een keuze om te snijden in plaats van te rommelen met de kaasschaaf wordt het via de achterdeur toch weer opgepikt.quote:Op zaterdag 14 januari 2012 11:22 schreef waht het volgende:
[..]
Hiermee behouden we alles wat opgebouwd is in de afgelopen decennia wat betreft tanks.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |