Dat hoop ik ook dat het lekker isquote:Op donderdag 15 december 2011 19:03 schreef Isabeau het volgende:
O, maar ik ben overtuigd van oefening baart kunst, dus die dag komt heus wel
Als je er voor nu maar plezier in hebt (en het maar lekker is!).
Uhm, zie mijn foto hierbovenquote:Op donderdag 15 december 2011 19:04 schreef deadly_kiss het volgende:
ik moet (naja, ik wil) voor volgende week vrijdag een taart maken voor een klein ventje die zijn 1e verjaardag gaat vieren...
ik heb het helemaal in mn hoofd en weet precies hoe we het gaan maken..
ik ga het op de zaak maken met mn vriend (kok) zodat we lekker de ruimte hebben en kunnen kliederen...
maar ik weet eigenlijk wel zeker dat die taart er veel klunziger uit gaat zien dan hoe ik hett in mn hoofd heb![]()
ben ik de enige waar dit altijd bij voor komt?
Dat is nou een herkenbaar probleem! Ik weet van te voren niet of het allemaal wel echt lekker is en dan ben ik bang dat als ik hem aansnijd het tegenvalt of dat de vulling te zacht is oid en de taart dus een soort pudding op een bordje wordt ipv mooie stukkenquote:Op donderdag 15 december 2011 19:10 schreef deadly_kiss het volgende:
en er gaan best veel mensen van die taart eten ook...
ik zou er bijna thuis alvast een hoekje uitsnijden om te proeven.. als 't niks is kan ik hem thuis laten![]()
whaha ja indd.. daarom maak ik liever cupcakes dan een taart.quote:Op donderdag 15 december 2011 19:16 schreef Isabeau het volgende:
[..]
Dat is nou een herkenbaar probleem! Ik weet van te voren niet of het allemaal wel echt lekker is en dan ben ik bang dat als ik hem aansnijd het tegenvalt of dat de vulling te zacht is oid en de taart dus een soort pudding op een bordje wordt ipv mooie stukken
Vond je de topping niet veel te zoet?quote:Op zaterdag 10 december 2011 21:41 schreef -Trinity- het volgende:
[..]
Ze zijn gelukt! En erg lekker, ze smaken naar speculaaskruiden, walnoten en een beetje wortel.
[ afbeelding ]
Recept
quote:Op donderdag 15 december 2011 23:25 schreef SpaceInvaders het volgende:
Even een vraagje, is bakzout hetzelfde als baking soda?
quote:Lemon yoghurt cake
Ingrediënten
• 300 gram suiker
• 50 gram zachte roomboter
• 3 eieren
• 1 citroen: geraspte schil + sap
• 225 gram griekse/turkse yoghurt
• 175 gram zelfrijzend bakmeel
• 0,5 theelepel zout
• 1 volle theelepel bakpoeder
• 1 eetlepel vanille extract
• 100 gram gezeefde poedersuiker
• 2 eetlepels citroensap
Voorbereiding:
Verhit de oven voor op 170ºC. (hangt van je oven af)
Vet de cakevorm in, bestrooi met bloem en schudt overtollige bloem eruit, of bekleed hem met bakpapier.
Breek de eieren voorzichtig doe eigeel en eiwit in aparte kommen.
Maak 1 kom(waar het eiwit in geklopt wordt) vetvrij.
Zeef het zelfrijzend bakmeel met het bakpoeder en het zout.
Rasp de goed gewassen citroen en pers hem uit,vang het sap op.
Bereiding:
Mix de suiker, boter en eigeel in een kom. Voeg toe; Yoghurt, citroenschil, plus het vanille extract.Mix tot het een gladde zachte massa wordt.
Voeg het gezeefde bakmeel, bakpoeder en zout toe en schep voorzichtig (met een lepel) de bloem erdoorheen, dus niet met de mixer, dan sla je de lucht eruit en wordt de cake te vast!
Nog niks maar ik zie een aantal recepten waar dus bakingsoda in moet, handig om te weten dat dat dus bakzout is. Kan ik dat bij de supermarkt krijgen of alleen online?quote:
36, maar dat viel als minder uit (Bijna he? Volgens het recept dat ik volgde moest er 750 gram boter in) Ik heb er uiteindelijk maar 24, ik heb denk ik iets verkeerd gedaan.quote:Op vrijdag 16 december 2011 10:15 schreef Troel het volgende:
een kilo boter???? Hoeveel cupcakes wilde je daarmee versieren dan
Bij ons in het dorp had de (alternatieve) drogist het. Het wordt verkocht onder de naam zuiveringszout, baking soda, natriumbicarbonaat. Soms heeft de apotheek oid het ook volgens mij, supermarkt over het algemeen niet.quote:Op vrijdag 16 december 2011 10:24 schreef SpaceInvaders het volgende:
Nog niks maar ik zie een aantal recepten waar dus bakingsoda in moet, handig om te weten dat dat dus bakzout is. Kan ik dat bij de supermarkt krijgen of alleen online?
Ik heb wel backing van dr oetker, van die zakjes. Dat is baking powder, is dat hetzelfde??quote:Op vrijdag 16 december 2011 10:26 schreef -Trinity- het volgende:
[..]
Bij ons in het dorp had de (alternatieve) drogist het. Het wordt verkocht onder de naam zuiveringszout, baking soda, natriumbicarbonaat. Soms heeft de apotheek oid het ook volgens mij, supermarkt over het algemeen niet.
nee. Als je in een bepaald recept baking soda ipv bakpoeder van Dr. Oetker gebruikt kan je cake of taart naar zeepsop gaan smaken (ik heb een keer het verkeerde potje gepakt, dus ervaringsdeskundigequote:Op vrijdag 16 december 2011 10:32 schreef SpaceInvaders het volgende:
[..]
Ik heb wel backing van dr oetker, van die zakjes. Dat is baking powder, is dat hetzelfde??
Nee, dat is echt bakpoederquote:Op vrijdag 16 december 2011 10:32 schreef SpaceInvaders het volgende:
[..]
Ik heb wel backing van dr oetker, van die zakjes. Dat is baking powder, is dat hetzelfde??
Weer wat geleerdquote:Op vrijdag 16 december 2011 10:35 schreef The_Hives het volgende:
[..]
nee. Als je in een bepaald recept baking soda ipv bakpoeder van Dr. Oetker gebruikt kan je cake of taart naar zeepsop gaan smaken (ik heb een keer het verkeerde potje gepakt, dus ervaringsdeskundige) Baking soda reageert ook met andere stoffen.
Nog een iets uitgebreidere uitlegquote:
quote:Natriumbicarbonaat = zuiveringszout = dubbelkoolzure soda = baksoda Natriumbicarbonaat produceert alleen koolstofdioxide als er een zuur of zuur vocht aanwezig is, dus bijvoorbeeld yoghurt, azijn of karnemelk. Is dit niet aanwezig dan zal het deeg niet rijzen.
Natriumbicarbonaat begint meteen te werken als het in aanraking komt met zuur, dus als je dit gebruikt moet je het pas op laatst toevoegen, zodat de lucht gevangen kan worden als het baksel in de oven staat.
Baking soda koop ik overigens bij de toko. En nog een voordeel van baking soda je kunt er nog veel meer dingen mee doen dan alleen bakken, zie hier
quote:Bakpoeder is natriumbicarbonaat waaraan een droog zuur is toegevoegd zodat je dat zelf niet aan het recept hoeft toe te voegen. Het bakpoeder dat in Nederland in de winkel te koop is, wordt zogenaamd dubbelwerkend poeder genoemd, dit wil zeggen dat het 2 rijzingen heeft, één meteen en de tweede pas tijdens het bakken. Het is dan ook van minder belang dat je het meteen in de oven zet.
Je kunt dus baking soda wel vervangen door bakpoeder, maar bakpoeder niet door baking soda!
nee, dat is andersomquote:Op vrijdag 16 december 2011 11:10 schreef SpaceInvaders het volgende:
[..]
Maar dan smaakt het naar afwasmiddel?
eh ja, denk dat ik je verkeerd begrepen had eerderquote:Op vrijdag 16 december 2011 11:47 schreef SpaceInvaders het volgende:
Dus ik kan wel bakpoeder gebruiken?
Confused![]()
tenzij je nog een zuur toevoegt, maar de verhouding van de baking soda luistert wel nauw ivm de wasmiddel smaakquote:Op vrijdag 16 december 2011 11:58 schreef The_Hives het volgende:
[..]
eh ja, denk dat ik je verkeerd begrepen had eerder
als er staat baking soda kan je dus wel bakpoeder gebruiken
als er staat bakpoeder kan je niet baking soda gebruiken
wat lieffigquote:Op vrijdag 16 december 2011 13:21 schreef MissHobje het volgende:
Zo vandaag bezig met vanalles te bakken, verjaardagstaartje voor een dinnetje, een boomstammetje iets voor mijn ouders en ons zelf en vanille choco cc's, de vullingen zijn dulce de lech, lemon curd en choco ganache
En moet straks nog decoreren maar eerst naar de makro voor wat inkopen
Had al wel geboorte cc's van de week voor een dinnetje gemaakt en daar had ik krap 1 1/4 uur voor inclusief bakken, maar was gelukt
[ afbeelding ]
Is een bekend probleem bij dr. Oetker.. Het zou minder moeten zijn als je de cupcakes laat afkoelen uit het bakblik.quote:Op vrijdag 16 december 2011 10:26 schreef RenRen- het volgende:
[..]
36, maar dat viel als minder uit (Bijna he? Volgens het recept dat ik volgde moest er 750 gram boter in) Ik heb er uiteindelijk maar 24, ik heb denk ik iets verkeerd gedaan.
Iemand trouwens een idee waarom mijn cakejes in die gekleurde cupjes van Dr Oetker (toch?) altijd loslaten? De cupjes dus van de cake. Ziet er niet uit. Ik bakte in een bakblik voor muffins, duwde het aan en liet het goed afkoelen.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |