Video:quote:Bron
AMSTERDAM - Commandant der Strijdkrachten Peter van Uhm heeft vrijdag opgeroepen de krijgsmacht te steunen. "De militairen zetten hun leven op het spel voor ons en we kunnen hen niet teleurstellen", zo sprak de generaal op een congres in Amsterdam.
Van Uhm gaf de toesprak met een geweer in de hand. Hij wilde zijn publiek het ongemak van een wapen laten voelen.
"Het ongemak dat u voelt, betekent dat we in Nederland in vrede leven", aldus Van Uhm. Militairen zorgen er volgens hem voor dat we in vrijheid kunnen leven. "Zij leveren een actieve bijdrage aan een betere wereld."
Volgens de generaal is naast de krijgsmacht ook een goed functionerende staat van belang. "Daarom werken we momenteel aan een juridisch systeem in Afghanistan. Daarom trainen we wereldwijd politieagenten, rechters en openbare aanklagers", zei hij, onder meer verwijzend naar de politietrainingsmissie in de Afghaanse provincie Kunduz.
quote:De militairen zetten hun leven op het spel voor ons
Door de politiek.quote:Op zondag 27 november 2011 09:01 schreef Ludd het volgende:
[..]Door hun zetten ze eerder ons leven op het spel, doordat er kwaad bloed gezet wordt bij andere volkeren, wat weer kan leiden tot tegenreacties.
Echt wel! Bij de grens staan er hordes bloeddorstige Duitsers, Fransen en Belgen te springen om Nederland met de grond gelijk te maken. Gelukkig hebben wij een paar duizend militairen die er elke dag weer voor zorgen dat ze buiten de deur blijvenquote:Op zondag 27 november 2011 09:13 schreef capricia het volgende:
Militairen zorgen ervoor dat wij in NL in vrijheid leven?
Waarom als ik vragen mag? Binnen def zitten denk ik meer tegenstanders van het hele Afghanistan avontuur dan gemiddeld.quote:Op zondag 27 november 2011 09:07 schreef DrBill het volgende:
Het is jammer dat het DEF forum op Fok eerder bijdraagt aan de stigmatisering van het militaire beroep dan aan acceptatie van de menselijkheid erachter. Wellicht een cue voor Danny ook.
Afgaande op wat ik er lees.quote:Op zondag 27 november 2011 09:29 schreef AchJa het volgende:
[..]
Waarom als ik vragen mag? Binnen def zitten denk ik meer tegenstanders van het hele Afghanistan avontuur dan gemiddeld.
Jaquote:Op zondag 27 november 2011 09:13 schreef capricia het volgende:
Militairen zorgen ervoor dat wij in NL in vrijheid leven?
Leg eens uit als je wil?quote:Op zondag 27 november 2011 10:30 schreef ErwinRommel het volgende:
[..]
Ja
Dat was vroeger al, en dat is nu ook het geval.
Het lijkt raar, maar het is waar.
Om met dat laatste te beginnen:quote:Op zondag 27 november 2011 10:34 schreef DrBill het volgende:
[..]
Leg eens uit als je wil?
Ik denk namelijk dat het op een zeker niveau waar is. Maar dat is een niveau waarop onze samenleving al vele decennia niet meer opereert. En dus is dat gegeven ook niet zondermeer over te dragen naar de huidige situatie.
Laat ik de vraag eens andersom stellen.quote:Op zondag 27 november 2011 11:34 schreef du_ke het volgende:
Tja om in elke discussie over het leger nou aan te komen met een fijne Godwin is ook niet zo'n bijster sterk argument eigenlijk.
Jij beseft toch ook wel dat ons leger nu een totaal andere taak en rol heeft dan 70 of 30 jaar geleden?
Op welke wijze draagt de bijdrage van Nederland aan bijvoorbeeld de bezetting van Irak bij aan de veiligheid van Nederland? Ik zie dit niet.quote:Op zondag 27 november 2011 12:01 schreef LXIV het volgende:
Het Nederlandse leger hoeft de Nederlandse grenzen natuurlijk niet meer te verdedigen. Maar het draagt wel bij aan veiligheid en stabiliteit overal ter wereld, wat ook een Nederlands belang is.
Wat een sentimenteel geleuter zeg, treurig dat ze zo'n man op TEDx laten sprekenquote:Op zondag 27 november 2011 08:30 schreef voice-over het volgende:
Indrukwekkende speech van de generaal, wetende dat hij een zoon verloor in de oorlog in Afghanistan.
Wat heeft Nederland in Irak gedaan militair?quote:Op zondag 27 november 2011 12:05 schreef Ludd het volgende:
[..]
Op welke wijze draagt de bijdrage van Nederland aan bijvoorbeeld de illegale bezetting van Irak bij aan de veiligheid van Nederland? Ik zie dit niet.
Het kost enkel een hoop geld, zaait kwaad bloed, en is moreel gezien niet acceptabel.
Hooguit draagt het bij aan het belang van USA en Israël.
Nederland is pas na een VN-mandaat naar Irak gegaan en heeft daar geholpen met het opbouwen van een Iraakse veiligheidsstructuur. Nadat deze op eigen benen kon staan is Nederland vertrokken.quote:Op zondag 27 november 2011 12:05 schreef Ludd het volgende:
[..]
Op welke wijze draagt de bijdrage van Nederland aan bijvoorbeeld de illegale bezetting van Irak bij aan de veiligheid van Nederland? Ik zie dit niet.
Het kost enkel een hoop geld, zaait kwaad bloed, en is moreel gezien niet acceptabel.
Hooguit draagt het bij aan het belang van USA en Israël.
Bijdrage aan de bezetting, SFIR.quote:Op zondag 27 november 2011 12:09 schreef nikk het volgende:
[..]
Wat heeft Nederland in Irak gedaan militair?
Mwa, wat mij in DEF opvalt (als burger zijnde), is dat er op tegenstand wel serieus worden gereageerd, mits deze ook onderbouwd is en op een fatsoenlijke manier naar voren wordt gebracht.quote:Op zondag 27 november 2011 10:15 schreef DrBill het volgende:
[..]
Afgaande op wat ik er lees.
Vaak erg felle reacties op tegenstand. Anderzijds is de tegenstand vaak van een bedroevend niveau en te persoonlijk.
Maar naar mijn persoonlijke mening wordt er te vaak geschermd met denkbeelden van militair enerzijds, en brave weerloze burger anderzijds. Maar kan me ook voorstellen dat het andersom ook zo ervaren wordt.
Ik vind het moeilijk. Wou zelf ooit bij KM, leek en lijkt me een prachtbaan waar je heel veel over jezelf, anderen, en het menselijk bestaan kunt leren. Had er als linkse huilie waarschijnlijk heel hard moeten handelen uit beroepseer, maar had dan waarschijnlijk ook meer begrepen waarom militairen zich onbegrepen voelen.
Kan me vinden in beide groepen, maar zou van de militaire kant soms wel eens minder strijdvaardigheid willen zien, en meer begrip voor het feit dat 95% van de burgerlui inderdaad weinig meer kennen dan hun veilige wereldje.
Met honing vang je meer vliegen.... En het is een mooi beroep waar je veel goeds kunt doen. Denk dat DEF een podium is waar je juist kunt laten zien dat je een instituut bent dat qua invulling van de taak geen praatclubje is, maar daarbuiten bereid is mensen te woord te staan en misverstanden uit de weg te ruimen. Daarbij hoort ook dat je begrijpt waarom sommige mensen een negatief beeld bij je hebben, en dit accepteert.
Meer menselijkheid en kwetsbaarheid. Minder "we zitten er voor jullie". Want wie kan er nou nog boos doen tegen iemand die zulk werk verricht, en blijkbaar zo zeker is van zijn zaak dat ie een aanval niet pareert met een aanval, maar met een vriendelijke reactie, omdat ie weet dat het onwetendheid is?
Ik denk weinig mensen.
En juist als militair moet je weten dat vriendelijkheid geen teken van zwakte is.
Daarvoor gaven ze echter al politieke steun aan de Anglosaksische oorlogmachine.quote:Op zondag 27 november 2011 12:11 schreef LXIV het volgende:
[..]
Nederland is pas na een VN-mandaat naar Irak gegaan en heeft daar geholpen met het opbouwen van een Iraakse veiligheidsstructuur.
Grote woorden. Maar wat hebben we concreet voor bijdrage geleverd, en wanneer en op wiens verzoek?quote:
Officieel na mandaat van de Verenigde Naties. Maar dit verhult niet dat de oorlog daarvoor gewoon illegaal was. Daar werd al politieke steun aangegeven, en daarna hebben 'we' nog bijgedragen aan de bezetting wederopbouw.quote:Op zondag 27 november 2011 12:20 schreef nikk het volgende:
[..]
Grote woorden. Maar wat hebben we concreet voor bijdrage geleverd, en wanneer en op wiens verzoek?
Je mag geen thee drinken want dat deed Hitler ook <-- een Godwinquote:Op zondag 27 november 2011 11:34 schreef du_ke het volgende:
Tja om in elke discussie over het leger nou aan te komen met een fijne Godwin is ook niet zo'n bijster sterk argument eigenlijk.
...
Tja wat is valide? Naar mijn idee is de validiteit van dat argument na 70 jaar wel ietjes aan het afnemen. De tijd is anders onderhand. We leven niet meer 70 of 30 jaar geleden.quote:Op zondag 27 november 2011 12:33 schreef trancethrust het volgende:
[..]
Je mag geen thee drinken want dat deed Hitler ook <-- een Godwin
Strijdkrachten hebben geholpen bij het bevrijden van bezet Nederland en zo bijgedragen aan onze vrijheid <-- geen Godwin
Zo moeilijk is dat verschil toch niet? ErwinRommel geeft een valide argument, niet te ontkrachten met het onderhand dogma geworden Godwin-gehuil.
Snap ikquote:Op zondag 27 november 2011 10:42 schreef ErwinRommel het volgende:
[..]
Om met dat laatste te beginnen:
De mens van nu, wonende in een veilig land zoals Nederland zal het niet zo snel beseffen dat de militair er is voor zijn veiligheid. Dat komt omdat de jongere generatie nooit geleefd heeft onder oorlogsomstandigheden. Ze kennen het niet, en lezen dat enkel in de krant of horen het via TV/Radio. het is voor hen een ver van hun bed show, omdat ze er zelf niets van merken.
Niks ten nadele van de jongere generatie die nooit oorlog gekend heeft hoor. Maar die wetenschap tekent wel het beeld dat DEF "onzichtbaar" voor ze is.
Ja, en ik ben de eerste om te zeggen dat je inderdaad niets dan respect mag tonen voor die D-day militairen die vaak onvrijwillig die kust opgestuurd werden in de wetenschap dat aantallen en doorzettingsvermogen daar belangrijker waren dan de individuele soldaat, en ik ben de eerste om toe te geven dat ik huilend in zo'n bootje zou zitten en idd van mazzel mag spreken dat ik te laat geboren was daarvoor. Niets dan wauw en respect voor die arme drommels.quote:je kunt het eens zijn met de oorlog in bv Afghanistan, of oneens. Daar gaat deze discussie ook niet over. Waar het wel over gaat is dat "wij", in het veilige Nederland de vrijheid te danken hebben aan de soldaten, die op D-Day het Europese continent bevrijdden.
Een gewapende en overtuigde bevolking staat volgens mij nog steeds te boek als het enige onneembare leger in deze wereld.quote:Met die wetenschap kun je zeggen dat het idd de militair is die de vrijheid waarborgt. Dat ook tijdens de status quo tijdens de koude oorlog. Zo ook nu.
Laat ik dit zeggen: "men denkt dat vrijheid vanzelfsprekend is, helaas is dat een ilussie"
Wat een zielige reactie is dit..quote:Op zondag 27 november 2011 12:06 schreef RobertoCarlos het volgende:
[..]
Wat een sentimenteel geleuter zeg, treurig dat ze zo'n man op TEDx laten spreken![]()
En over die zoon: daar kreeg die zoon goed voor betaald en het was een eigen keuze om daar naar toe te gaan.
Wat een dramatisch slecht Engels trouwens van een generaal...![]()
Valide is wanneer het argument een vergelijking maakt tussen de aspecten van de objecten waar het referentieobject bekend om staat. De nazi's staan bekend om hun fascisme, demonisering van minderheden, het voeren van oorlog, genocide, en alles daaraan gerelateerd. Niet om het drinken van thee. Dat is het verschil tussen een Godwin en een valide argument.quote:Op zondag 27 november 2011 12:41 schreef du_ke het volgende:
[..]
Tja wat is valide? Naar mijn idee is de validiteit van dat argument na 70 jaar wel ietjes aan het afnemen. De tijd is anders onderhand. We leven niet meer 70 of 30 jaar geleden.
Prachtig geformuleerdquote:Op zondag 27 november 2011 13:26 schreef trancethrust het volgende:
[..]
Valide is wanneer het argument een vergelijking maakt tussen de aspecten van de objecten waar het referentieobject bekend om staat. De nazi's staan bekend om hun fascisme, demonisering van minderheden, het voeren van oorlog, genocide, en alles daaraan gerelateerd. Niet om het drinken van thee. Dat is het verschil tussen een Godwin en een valide argument.
En dat valt niet te pareren met een drogreden als 'de tijd is anders', zonder aan te tonen dat dat ook daadwerkelijk zo is. Zijn er geen oorlogen meer? Geen fascisten? Geen al-dan-niet militaire coups van democratische regeringen? Geen demonisering? Geen mensen die het geweer zien als een middel om macht te verkrijgen in plaats van vrijheid te bewaren, zoals onze hoogste militair hier betoogt?
Een-tweetje wat mij betreft. Een aan bovenstaande tegenhangend leger is noodzakelijk voor elk land die zijn vrijheid wilt bewaren, en zeker in tijden van vrede (de 'andere tijden' waar jij het over hebt) is het zaak om nooit te vergeten dat het bewaren van die vrede een kerntaak is. Het verhaal over de vader van generaal Van Uhm kan niet treffender wat dat betreft.
Een reclamepraatje voor het leger door een hoge militair is niet bepaald een idee dat inspiratie van een groot denker bevat. Laat staan dat dat idee "worth spreading" is. In die zin heeft hij dus niks te zoeken op een TEDx. En z'n Engels is gewoon verschrikkelijk om naar te luisteren. En aan z'n toon te horen zal het in het Nederlands ook niet veel soeps geweest zijn.quote:Op zondag 27 november 2011 13:16 schreef samthegreat5 het volgende:
[..]
Wat een zielige reactie is dit..
quote:Op zondag 27 november 2011 15:45 schreef waht het volgende:
Van Uhm heeft volkomen gelijk. Hoe Nederlanders met hun defensie omgaan is om te huilen. Daarentegen moeten we ook niet een Amerikaanse versie willen waar de krijgsmacht iets teveel vereerd wordt. In GB heBben ze m.i. De juiste balans gevonden. (Alhoewel ze daar nu ook hard bezuinigen maar dat was onvermijdelijk.)
Vwb veteranenzaken zijn er juist in die twee landen nog een hoop dingen te verbeteren. Wat dat betreft loopt Nederland wel voorop.quote:Op zondag 27 november 2011 15:45 schreef waht het volgende:
Van Uhm heeft volkomen gelijk. Hoe Nederlanders met hun defensie omgaan is om te huilen. Daarentegen moeten we ook niet een Amerikaanse versie willen waar de krijgsmacht iets teveel vereerd wordt. In GB heBben ze m.i. De juiste balans gevonden. (Alhoewel ze daar nu ook hard bezuinigen maar dat was onvermijdelijk.)
Wat!?quote:Op zondag 27 november 2011 20:48 schreef ErwinRommel het volgende:
[..]
Vwb veteranenzaken zijn er juist in die twee landen nog een hoop dingen te verbeteren. Wat dat betreft loopt Nederland wel voorop.
Of je worst lustquote:
Een Veteranenwet is nou niet echt de garantie dat het wel goed zit.quote:Op zondag 27 november 2011 20:52 schreef ErwinRommel het volgende:
[..]
Of je worst lust
Nee, Nederland, met Canada ia het enige land welke een veteranen-wet hebben.
In Nederland is de hulpvraag ook stukken meer open voor veteranen dan in Buitenland.quote:Op zondag 27 november 2011 20:55 schreef Cobra4 het volgende:
[..]
Een Veteranenwet is nou niet echt de garantie dat het wel goed zit.
Jammer. Ik zou wel willen weten over wie jij het hebt.quote:Op zondag 27 november 2011 22:14 schreef Louis22 het volgende:
Fascist. Verder wil ik er geen woorden aan verspillen.
Generaal Van Uhm.quote:Op zondag 27 november 2011 22:18 schreef Cobra4 het volgende:
[..]
Jammer. Ik zou wel willen weten over wie jij het hebt.
Jij noemt Van Uhm een fascist!? Waarom?quote:
Een MIP gaan ze liever uit de weg. Zelden zo'n achterbaksheid bij het ABP meegemaakt.quote:Op zondag 27 november 2011 21:05 schreef ErwinRommel het volgende:
[..]
In Nederland is de hulpvraag ook stukken meer open voor veteranen dan in Buitenland.
In Nederland hoef je niet op een blokfluit te spelen in een tunneltje om je kost mee te winnen
Helemaal mee eens. Vergeet niet dat andere militairen hun leven hebben opgeofferd om Nederland in 1945 te bevrijden.quote:AMSTERDAM - Commandant der Strijdkrachten Peter van Uhm heeft vrijdag opgeroepen de krijgsmacht te steunen. "De militairen zetten hun leven op het spel voor ons en we kunnen hen niet teleurstellen", zo sprak de generaal op een congres in Amsterdam.
Van Uhm gaf de toesprak met een geweer in de hand. Hij wilde zijn publiek het ongemak van een wapen laten voelen.
"Het ongemak dat u voelt, betekent dat we in Nederland in vrede leven", aldus Van Uhm. Militairen zorgen er volgens hem voor dat we in vrijheid kunnen leven. "Zij leveren een actieve bijdrage aan een betere wereld."
Volgens de generaal is naast de krijgsmacht ook een goed functionerende staat van belang. "Daarom werken we momenteel aan een juridisch systeem in Afghanistan. Daarom trainen we wereldwijd politieagenten, rechters en openbare aanklagers", zei hij, onder meer verwijzend naar de politietrainingsmissie in de Afghaanse provincie Kunduz.
Nou ja, volgens mij was/is het voor Irak of de buurlanden nogal moeilijk om zich tot een supermacht te ontwikkelenquote:Op zondag 27 november 2011 22:50 schreef MouzurX het volgende:
Irak bezetten -> bijdrage aan continue destabilisatie van het midden oosten -> geen kans voor een supermacht om zich te ontwikkelen in dat gebied.
Europa/VS blijven aan de macht.
Je hebt al heel gauw problemen als een land als irak 3-4 landen zou overnemen en daarmee hun olie-marktaandeel vergroot.quote:Op zondag 27 november 2011 22:53 schreef Zienswijze het volgende:
[..]
Nou ja, volgens mij was/is het voor Irak of de buurlanden nogal moeilijk om zich tot een supermacht te ontwikkelenHet zijn nou niet echt landen waar de innovatie ervan af spat.
Niettemin is het prima dat de VS stevige voet in het Midden-Oosten houdt.
Ik betwijfel of ze daartoe in staat waren.quote:Op zondag 27 november 2011 22:54 schreef MouzurX het volgende:
[..]
Je hebt al heel gauw problemen als een land als irak 3-4 landen zou overnemen en daarmee hun olie-marktaandeel vergroot.
Omdat hij vindt dat je 'onze jongens' moet steunen ongeacht of het schietgrage pubers en politieke onbenullen zijn en ongeacht of je het eens bent met wat ze doen.quote:Op zondag 27 november 2011 22:32 schreef Cobra4 het volgende:
[..]
Jij noemt Van Uhm een fascist!? Waarom?
Jij vergeet voor het gemak maar even wie "onze jongens" deze opdracht geeft?quote:Op zondag 27 november 2011 22:57 schreef Louis22 het volgende:
[..]
Omdat hij vindt dat je 'onze jongens' moet steunen ongeacht of het schietgrage pubers en politieke onbenullen zijn en ongeacht of je het eens bent met wat ze doen.
En een opdracht is nu eenmaal een opdracht?quote:Op zondag 27 november 2011 23:00 schreef Cobra4 het volgende:
[..]
Jij vergeet voor het gemak maar even wie "onze jongens" deze opdracht geeft?
Mijn baas geeft me ook dagelijks opdrachten. Ik zie niemand op TV of waar dan ook roepen, dat iedereen mij vooral moet blijven steunen. Ik doe namelijk gewoon mijn werk, net als "onze jongens en meisjes" (wat ik overigens een jeuk-term eerste klas vind).quote:Op zondag 27 november 2011 23:00 schreef Cobra4 het volgende:
[..]
Jij vergeet voor het gemak maar even wie "onze jongens" deze opdracht geeft?
In jouw ogen waarschijnlijk wel.quote:Op zondag 27 november 2011 23:01 schreef Louis22 het volgende:
[..]
En een opdracht is nu eenmaal een opdracht?
Maar wat was je punt? De politiek geeft opdrachten, dus de politiek is schuldig? Larie natuurlijk. Iedere individuele soldaat is schuldig aan het bestaan van oorlog.quote:
Eens over de term.quote:Op zondag 27 november 2011 23:02 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Mijn baas geeft me ook dagelijks opdrachten. Ik zie niemand op TV of waar dan ook roepen, dat iedereen mij vooral moet blijven steunen. Ik doe namelijk gewoon mijn werk, net als "onze jongens en meisjes" (wat ik overigens een jeuk-term eerste klas vind).
Dus onze dienstplichtige overgrootvaders zijn allen verantwoordelijk voor WO1? onze dienstplichtige grootvaders voor WO2, Indie, Nieuw Guinea en Korea? En onze dienstplichtige vaders voor Libanon?quote:Op zondag 27 november 2011 23:03 schreef Louis22 het volgende:
[..]
Maar wat was je punt? De politiek geeft opdrachten, dus de politiek is schuldig? Larie natuurlijk. Iedere individuele soldaat is schuldig aan het bestaan van oorlog.
Zonder leger, zonder steun, zonder soldaten is er niet eens oorlog.quote:Op zondag 27 november 2011 23:10 schreef Cobra4 het volgende:
[..]
Dus onze dienstplichtige overgrootvaders zijn allen verantwoordelijk voor WO1? onze dienstplichtige grootvaders voor WO2, Indie, Nieuw Guinea en Korea? En onze dienstplichtige vaders voor Libanon?
Ik volg je niet. Maar wat was je eigenlijke punt? Alle soldaten die verkeerde oorlogen vechten zijn het slachtoffer van manipulatieve politici?quote:Op zondag 27 november 2011 23:10 schreef Cobra4 het volgende:
[..]
Dus onze dienstplichtige overgrootvaders zijn allen verantwoordelijk voor WO1? onze dienstplichtige grootvaders voor WO2, Indie, Nieuw Guinea en Korea? En onze dienstplichtige vaders voor Libanon?
Alsof realisme de enige theorie over internationale relaties is. En waarom zou een theorie niet utopisch mogen zijn als de realiteit als realistisch is?quote:Op zondag 27 november 2011 23:49 schreef hoogvlieger het volgende:
http://nl.wikipedia.org/wiki/Realisme_%28internationale_betrekkingen%29
Ga eerst maar eens wat verdieping doen voordat er zulk jammerlijk geblaat uit komt.
Valt nmm wel mee want vaak zijn het ook dezelfde trollers die de slowchat binnen komen denderen en "het leger is kut" gaan roepen. En over dat persoonlijk, tsja, sommigen hebben het daar ook een beetje naar gemaakt. Ik noem verder geen namen, maar je hoeft geen raketgeleerde te zijn om te weten over welke personen het gaat.quote:Op zondag 27 november 2011 10:15 schreef DrBill het volgende:
[..]
Afgaande op wat ik er lees.
Vaak erg felle reacties op tegenstand. Anderzijds is de tegenstand vaak van een bedroevend niveau en te persoonlijk.
Het probleem is, waar zeker in deze tijd het defensiepersoneel tegenaan loopt, is dat alle lopende missies een beetje een ver van ons bed show zijn. Als je dan terugkomt van een missie zal het een ieder aan zijn reet roesten en krijg je opmerking van het is onterecht etc. Ja, dat zal allemaal wel, Jan Punt heeft daar weinig mee te maken, die krijgt gewoon opdracht en pakt zijn plunjebaal in. Zo ben ik zelf ook, ik heb bv. ook weinig op met Afghanistan, maar toen de politiek besliste dat we die kant opgingen en ik daar 1 van was heb ik mijn spullen gepakt en mijn taak naar eer en geweten uitgevoerd.quote:Maar naar mijn persoonlijke mening wordt er te vaak geschermd met denkbeelden van militair enerzijds, en brave weerloze burger anderzijds. Maar kan me ook voorstellen dat het andersom ook zo ervaren wordt.
Ik vind het moeilijk. Wou zelf ooit bij KM, leek en lijkt me een prachtbaan waar je heel veel over jezelf, anderen, en het menselijk bestaan kunt leren. Had er als linkse huilie waarschijnlijk heel hard moeten handelen uit beroepseer, maar had dan waarschijnlijk ook meer begrepen waarom militairen zich onbegrepen voelen.
Kan me vinden in beide groepen, maar zou van de militaire kant soms wel eens minder strijdvaardigheid willen zien, en meer begrip voor het feit dat 95% van de burgerlui inderdaad weinig meer kennen dan hun veilige wereldje.
De militair ansich is vriendelijk genoeg echter is de koek een keer op. En dat gaat bij de ene wat sneller dan bij de ander.quote:Met honing vang je meer vliegen.... En het is een mooi beroep waar je veel goeds kunt doen. Denk dat DEF een podium is waar je juist kunt laten zien dat je een instituut bent dat qua invulling van de taak geen praatclubje is, maar daarbuiten bereid is mensen te woord te staan en misverstanden uit de weg te ruimen. Daarbij hoort ook dat je begrijpt waarom sommige mensen een negatief beeld bij je hebben, en dit accepteert.
Meer menselijkheid en kwetsbaarheid. Minder "we zitten er voor jullie". Want wie kan er nou nog boos doen tegen iemand die zulk werk verricht, en blijkbaar zo zeker is van zijn zaak dat ie een aanval niet pareert met een aanval, maar met een vriendelijke reactie, omdat ie weet dat het onwetendheid is?
Ik denk weinig mensen.
En juist als militair moet je weten dat vriendelijkheid geen teken van zwakte is.
Welke oorlog?quote:Op zondag 27 november 2011 23:03 schreef Louis22 het volgende:
[..]
Maar wat was je punt? De politiek geeft opdrachten, dus de politiek is schuldig? Larie natuurlijk. Iedere individuele soldaat is schuldig aan het bestaan van oorlog.
Leuk, maar vertel eens, hoe voer je dat terug op de individuele soldaat?quote:Op maandag 28 november 2011 00:06 schreef Louis22 het volgende:
[..]
Oorlog als ontelbaar zelfstandig naamwoord.
Ik volg jou niet. Wat is je punt? Moet iedereen op zijn gat blijven zitten als iemand je land binnenvalt? Of gezellig de lokale politici lynchen?quote:Op zondag 27 november 2011 23:17 schreef Louis22 het volgende:
[..]
Ik volg je niet. Maar wat was je eigenlijke punt? Alle soldaten die verkeerde oorlogen vechten zijn het slachtoffer van manipulatieve politici?
Mensen zijn schuldig aan het bestaan van oorlogen, militairen zijn er doordat mensen verschillende meningen hebben en daardoor vaak tot geweld overgaan omdat geweld in de natuur van de mens zit, als mensen allemaal dezelfde mening zouden hebben zou je een wereld kunnen hebben zonder oorlog.quote:Op zondag 27 november 2011 23:03 schreef Louis22 het volgende:
[..]
Maar wat was je punt? De politiek geeft opdrachten, dus de politiek is schuldig? Larie natuurlijk. Iedere individuele soldaat is schuldig aan het bestaan van oorlog.
Hadden ze geen soldaat moeten worden.quote:Op maandag 28 november 2011 00:58 schreef Piet_Piraat het volgende:
Uiteindelijk gaat het eigen voordeel nastreven tot een ondergang leiden.
Onze jongens lopen rond op een plek waarvan ze denken, "Wat doe ik hier?"
Baas zeggen, ikkuh doen.quote:Op maandag 28 november 2011 00:59 schreef Joker89 het volgende:
[..]
Hadden ze geen soldaat moeten worden.
Die ga ik onthouden als er weer ergens wat dijken gedicht moeten worden of er weer eens een clubje bevolking aan de kerktoren hangt omdat het water toch best hoog staat. (ik noem maar ff iets)quote:Op maandag 28 november 2011 00:59 schreef Joker89 het volgende:
[..]
Hadden ze geen soldaat moeten worden.
Uiteindelijk wel, tenzij. Ik bedoel My Lai zul je niet meer tegenkomen, of had jij een andere gedachte?quote:
Net als "de ambtenaar" George Maduro zijn alle soldaten helden?quote:Op maandag 28 november 2011 00:41 schreef Joker89 het volgende:
Net als 'de ambtenaar' Eichmann is geen enkele soldaat onschuldig.
Dit.quote:Op maandag 28 november 2011 00:59 schreef Joker89 het volgende:
[..]
Hadden ze geen soldaat moeten worden.
Je kan niet verwachten dat je alleen daarvoor soldaat wordt.quote:Op maandag 28 november 2011 01:01 schreef AchJa het volgende:
[..]
Die ga ik onthouden als er weer ergens wat dijken gedicht moeten worden of er weer eens een clubje bevolking aan de kerktoren hangt omdat het water toch best hoog staat. (ik noem maar ff iets)
Je kan niet onder alle omstandigheden maar braaf en naïef de regeltjes opvolgen. Jij bent niet de kogel (zonder keuze over het algemeen) in jouw geweer als je een soldaat bent, jij hebt de keus, jij hebt een geweten.quote:Op maandag 28 november 2011 01:12 schreef AchJa het volgende:
[..]
Net als "de ambtenaar" George Maduro zijn alle soldaten helden?
Eens.quote:Op zondag 27 november 2011 11:59 schreef du_ke het volgende:
Wat ik voor het NL leger voor me zie is een snel inzetbare organisatie die in Nederland assistentie kan leveren bij rampen en dergelijke. Landsverdediging is voor ons maar van marginaal belang op dit moment. Verder vooral gericht op inzetbaarheid waarbij de ambitie best wat lager mag de komende jaren, we moeten immers op de centjes letten.
Momenteel zie ik een organisatie die toch wat teveel in het verleden is blijven hangen en met een te grote top flink bureaucratisch is. En ik snap ook dat de bezuinigingen vervelend zijn en een zware wissel trekken op de organisatie maar met anders en slimmer dingen doen kan je een eind komen.
Nou, die was buitengewoon zielig, maar dat hadden we al eerder geconcludeerdquote:Op maandag 28 november 2011 06:38 schreef voice-over het volgende:
Maar het ging mij in dit topic niet om de vraag of Nederland een leger nodig heeft maar om de speech van generaal Van Uhm.
Denken ze dat of bepaal jij dat even voor ze vanuit je luie stoel?quote:Op maandag 28 november 2011 00:58 schreef Piet_Piraat het volgende:
Uiteindelijk gaat het eigen voordeel nastreven tot een ondergang leiden.
Onze jongens lopen rond op een plek waarvan ze denken, "Wat doe ik hier?"
Dit Kabinet snapt dat in ieder geval niet en is lekker aan het schrappenquote:Op maandag 28 november 2011 15:23 schreef Bouke-p het volgende:
ik zie alweer posts met klein leger etc , wanneer snapt nu iedereen dat we dat al tijden hebben en t niet kleiner kan?
Nee nee, die gaan naar een plek toe en ze denken vooraf aan die nieuwe auto die ze over 3 of 6 maanden kunnen kopen.quote:Op maandag 28 november 2011 00:58 schreef Piet_Piraat het volgende:
Uiteindelijk gaat het eigen voordeel nastreven tot een ondergang leiden.
Onze jongens lopen rond op een plek waarvan ze denken, "Wat doe ik hier?"
natuurlijk kan het wel kleiner en anders. Dat is gewoon een politieke keuze die gekoppeld moet worden aan de ambities.quote:Op maandag 28 november 2011 15:23 schreef Bouke-p het volgende:
ik zie alweer posts met klein leger etc , wanneer snapt nu iedereen dat we dat al tijden hebben en t niet kleiner kan?
Dit kabinet snapt dat als je begroting niet op orde is je moet bezuinigenquote:Op maandag 28 november 2011 15:27 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Dit Kabinet snapt dat in ieder geval niet en is lekker aan het schrappen
Ik neem aan dat je plannen hebt voorgelegd aan het kabinet, of sta je te regeren vanaf je computer?quote:Op maandag 28 november 2011 15:33 schreef du_ke het volgende:
[..]
natuurlijk kan het wel kleiner en anders. Dat is gewoon een politieke keuze die gekoppeld moet worden aan de ambities.
Ik ben geen volksvertegenwoordiger dus dat lijkt me niet mijn taak. Maar gezien de bezuinigingen waar vele organsisaties mee te maken krijgen vallen die op Defensie mij nog wel mee. Had best nog wat meer afgekundquote:Op maandag 28 november 2011 17:04 schreef Clan het volgende:
[..]
Ik neem aan dat je plannen hebt voorgelegd aan het kabinet, of sta je te regeren vanaf je computer?
Lijkt me dat we dat democraties bepaald hebben.quote:Op maandag 28 november 2011 17:04 schreef Clan het volgende:
[..]
Ik neem aan dat je plannen hebt voorgelegd aan het kabinet, of sta je te regeren vanaf je computer?
Ambities zijn afhankelijk van de tijd waarin je leeft en gezien de ontwikkelingen in de wereld kun je er nooit op vast pinnen wat de toekomst gaat brengen dus is beter voorbereid te zijn dan achteraf te klagen, daarom zijn bezuinigingen op Defensie altijd dom te noemen, kijk maar naar de geschiedenis van bezuinigingen op ons Defensieapparaat, we konden elke keer weer achteraf klagen.quote:Op maandag 28 november 2011 17:38 schreef du_ke het volgende:
[..]
Ik ben geen volksvertegenwoordiger dus dat lijkt me niet mijn taak. Maar gezien de bezuinigingen waar vele organsisaties mee te maken krijgen vallen die op Defensie mij nog wel mee. Had best nog wat meer afgekund.
Maar ben je het met me eens dat een budget voor een departement gekoppeld moet worden aan de ambitie die de politiek heeft met dat departement en de daarbij behorende kosten? Zoiets raars roep ik toch niet?
Wat zijn de vooroordelen van een kleiner leger?quote:Op maandag 28 november 2011 18:20 schreef capricia het volgende:
[..]
Lijkt me dat we dat democraties bepaald hebben.
Niets mis met een veel kleiner leger.
Kost heel veel centjes en die zijn er nu even niet. Dan is bezuinigen op het leger iets wat minder pijn doet dan op de zorg of onderwijs. Liever 10.000 soldaten minder dan 10.000 verplegers of docenten.quote:Op maandag 28 november 2011 18:36 schreef Clan het volgende:
[..]
Wat zijn de vooroordelen van een kleiner leger?
Waarom is er wel iets mis met een groter leger?
Je economische belangen niet kunnen verdedigen kost meer, dus dat is te verwaarlozen, ik lees niet wat een kleiner leger voor voordeel voor Defensie gaat opleveren.quote:Op maandag 28 november 2011 18:40 schreef du_ke het volgende:
[..]
Kost heel veel centjes en die zijn er nu even niet. Dan is bezuinigen op het leger iets wat minder pijn doet dan op de zorg of onderwijs. Liever 10.000 soldaten minder dan 10.000 verplegers of docenten.
Ik hoor ook niemand klagen, dat zijn weer dingen wat een ander (in dit geval Piet_Piraat) er van maakt. Ik vind wel dat een militair zijn taak naar eer en geweten moet uitvoeren, ook al is hij het niet met de missie eens. En je kunt ook niet van elke militair verwachten dat hij achter de missie ansich staat, misschien heeft hij 5 missies gedraaid waar hij voor 100% achter stond en nu komt er eens een keer 1 waar hij niet achter staat, nou en?quote:Op maandag 28 november 2011 02:24 schreef Joker89 het volgende:
[..]
Je kan niet verwachten dat je alleen daarvoor soldaat wordt.
Je dient ook de 'kutklusjes' om het oneerbiedig zijn op te knappen.
Ja, als het tegen je geweten ingaat moet je kunnen weigeren, uiteraard.
Maar oorlog, of het nu in Uruzgan of Bosnië is, hoort daar nu eenmaal bij.
Ik ben niet zo voor de zware straffen hoor maar klagen vind ik ook weer zo raar.
Dat is correct als ze tegen alle regelgeving (humanitair oorlogsrecht, conventie van Geneve ed.) indruisen.quote:Je kan niet onder alle omstandigheden maar braaf en naïef de regeltjes opvolgen. Jij bent niet de kogel (zonder keuze over het algemeen) in jouw geweer als je een soldaat bent, jij hebt de keus, jij hebt een geweten.
Liever zo blijven leven dan onder de knoet van de Russen.quote:Op maandag 28 november 2011 18:40 schreef du_ke het volgende:
[..]
Kost heel veel centjes en die zijn er nu even niet. Dan is bezuinigen op het leger iets wat minder pijn doet dan op de zorg of onderwijs. Liever 10.000 soldaten minder dan 10.000 verplegers of docenten.
Een hogere werkdruk vermoedelijk. En een lange pijnlijke reorganisatie met de daarbij behorende verpeste sfeer vermoed ik. Net zoals bij elke overheidstaak waar flink wordt gesneden.quote:Op maandag 28 november 2011 18:45 schreef Clan het volgende:
[..]
Je economische belangen niet kunnen verdedigen kost meer, dus dat is te verwaarlozen, ik lees niet wat een kleiner leger voor voordeel voor Defensie gaat opleveren.
Dus omdat er ooit misschien problemen zouden kunnen ontstaan moet je maar tot in de eeuwigheid onbeperkte middelen aan een departement toekennen? Lijkt me niet zo'n hele geslaagde methodiekquote:Op maandag 28 november 2011 18:35 schreef Clan het volgende:
[..]
Ambities zijn afhankelijk van de tijd waarin je leeft en gezien de ontwikkelingen in de wereld kun je er nooit op vast pinnen wat de toekomst gaat brengen dus is beter voorbereid te zijn dan achteraf te klagen, daarom zijn bezuinigingen op Defensie altijd dom te noemen, kijk maar naar de geschiedenis van bezuinigingen op ons Defensieapparaat, we konden elke keer weer achteraf klagen.
“Een volk dat zijn verdediging verwaarloost zet zijn vrijheid op het spel”quote:Op maandag 28 november 2011 19:12 schreef du_ke het volgende:
[..]
Dus omdat er ooit misschien problemen zouden kunnen ontstaan moet je maar tot in de eeuwigheid onbeperkte middelen aan een departement toekennen? Lijkt me niet zo'n hele geslaagde methodiek.
In de vs kijkt men inderdaad überhaupt heel anders tegen hun armed forces aan.quote:Op zondag 27 november 2011 15:45 schreef waht het volgende:
Van Uhm heeft volkomen gelijk. Hoe Nederlanders met hun defensie omgaan is om te huilen. Daarentegen moeten we ook niet een Amerikaanse versie willen waar de krijgsmacht iets teveel vereerd wordt. In GB heBben ze m.i. De juiste balans gevonden. (Alhoewel ze daar nu ook hard bezuinigen maar dat was onvermijdelijk.)
Tja ik heb al een aantal maal aangegeven dat de rol en taak van Nederland en haar Defensie nu anders zijn dan 30 of 70 jaar geleden. Elke keer weer dat argument is niet zo heel sterk...quote:Op maandag 28 november 2011 19:20 schreef Clan het volgende:
[..]
“Een volk dat zijn verdediging verwaarloost zet zijn vrijheid op het spel”
Dit staat op de steen bij het schooltje in Rijswijk
De mensen die voor de oorlog zo dachten dat we maar moesten bezuinigen op Defensie kun je verantwoordelijk houden voor al die slachtoffers die WOII heeft veroorzaakt.
Tja, soms is het geld gewoon op en moet iedereen stapje terug doen. Je kan dan heel krampachtig gaan doen maar je aanpassen aan de nieuwe realiteit is vermoedelijk wat verstandiger. Als er straks weer meer geld of dreiging is kan de boel weer wat uitdijen.quote:Ik heb in mijn leven meegemaakt dat Nederland in minstens 7 oorlogen direct betrokken was, dat is over de afgelopen 70 jaar elke tien jaar één, bezuinigen heeft in het verleden juist aangetoond dat bezuinigen juist heel slecht is en achetraf misschien wel meer kost, ik noem maar even de missies Libanon en Bosnië, juist door bezuinigingen zijn we bij die missies in problemen gekomen.
Misschien is het uitgavepatroon verkeerd, ik ken zat zaken waar je geld kan weghalen. Ik noem Ontwikkelingssteun, dat geld kun je zo uitgeven aan Defensie en zo komt het onze eigen economie weer ten goede, de realiteit is namelijk dat het water naar zee dragen is.quote:Op maandag 28 november 2011 19:28 schreef du_ke het volgende:
[..]
Tja ik heb al een aantal maal aangegeven dat de rol en taak van Nederland en haar Defensie nu anders zijn dan 30 of 70 jaar geleden. Elke keer weer dat argument is niet zo heel sterk...
Daarnaast ook met een sterker leger hadden we niet veel meer kunnen doen dan de opmars wat vertragen met meer (burger)slachtoffers tot gevolg. Dan waren na Rotterdam misschien ook Amsterdam, Den Haag en Utrecht platgegooid...
[..]
Tja, soms is het geld gewoon op en moet iedereen stapje terug doen. Je kan dan heel krampachtig gaan doen maar je aanpassen aan de nieuwe realiteit is vermoedelijk wat verstandiger. Als er straks weer meer geld of dreiging is kan de boel weer wat uitdijen.
Ook dat argument kwam in deze discussie al eerder voorbij. Maar hoe goed is Defensie nou voor onze eigen economie? De grote wapensystemen komen toch uit het buitenland en als werkverschaffing is het ook niet zo effectief.quote:Op maandag 28 november 2011 19:35 schreef Clan het volgende:
[..]
Misschien is het uitgavepatroon verkeerd, ik ken zat zaken waar je geld kan weghalen. Ik noem Ontwikkelingssteun, dat geld kun je zo uitgeven aan Defensie en zo komt het onze eigen economie weer ten goede, de realiteit is namelijk dat het water naar zee dragen is.
Goh, en dan wordt militairen verweten dat ze niet vriendelijk genoeg reageren...quote:Op maandag 28 november 2011 19:43 schreef Windkracht13 het volgende:
Laat van Uhm zelf ook maar lekker sterven voor de niet meer bestaande democratie, en de niet bestaande vrijheid, en de verkwanselde verworvenheden. Mijn zegen heeft ie, oh en neem gelijk al dat bloeddorstige PVV tuig met je mee, die weten echt precies hoe je een maatschappij kan opbouwen enzo, jaja, veel plezier in die klote woestijn meneer van Uhm!
Hij kiest er toch voor? Hij gelooft toch in die niet bestaande idealen? Laat hem dan zelf maar betalen voor die fabeltjes, met bloed graag, ik ga geen druppel verspillen aan het verdedigen van dit met fascisten overspoelde moeras dat Nederland heetquote:Op maandag 28 november 2011 19:56 schreef AchJa het volgende:
[..]
Goh, en dan wordt militairen verweten dat ze niet vriendelijk genoeg reageren...
http://nieuwsuur.nl/onder(...)epen-beschermen.htmlquote:Op maandag 28 november 2011 19:39 schreef du_ke het volgende:
[..]
Ook dat argument kwam in deze discussie al eerder voorbij. Maar hoe goed is Defensie nou voor onze eigen economie? De grote wapensystemen komen toch uit het buitenland en als werkverschaffing is het ook niet zo effectief.
Oh en als laatste op OWS wordt ook gewoon heel hard bezuinigd. Het is niet of-of maar en-en...
Mail dan even naar klantenservice@belastingdienst.nl, halen ze je uit het systeem.quote:Op maandag 28 november 2011 19:58 schreef Windkracht13 het volgende:
[..]
Hij kiest er toch voor? Hij gelooft toch in die niet bestaande idealen? Laat hem dan zelf maar betalen voor die fabeltjes, met bloed graag, ik ga geen druppel verspillen aan het verdedigen van dit met fascisten overspoelde moeras dat Nederland heet
Je hoeft ook niet te blijven.quote:Op maandag 28 november 2011 19:58 schreef Windkracht13 het volgende:
[..]
Hij kiest er toch voor? Hij gelooft toch in die niet bestaande idealen? Laat hem dan zelf maar betalen voor die fabeltjes, met bloed graag, ik ga geen druppel verspillen aan het verdedigen van dit met fascisten overspoelde moeras dat Nederland heet
Ik zeg ook niet dat Defensie nutteloos is en helemaal geen geld mag kosten. Bescherming van onze (handels)belangen vind ik van groot belang. Maar ook daar heb je een kosten-baten afweging die je kan maken.quote:Op maandag 28 november 2011 19:59 schreef Clan het volgende:
[..]
http://nieuwsuur.nl/onder(...)epen-beschermen.html
Daaruit;
Voor de kust van Somalië zijn dit jaar in totaal 178 schepen aangevallen, tegenover 314 wereldwijd, aldus het Internationaal Maritime Bureau (IMB). Daarvan werden er 22 gekaapt (31 wereldwijd). Zeker 362 mensen werden gegijzeld door Somalische piraten, 7 mensen kwamen daarbij om. Momenteel houden Somalische zeerovers 18 schepen vast en 355 mensen.
En;
Wereldwijd ligt de economische schade door piraterij tussen de 12 en 17 miljard dollar, zo schat Oceans Beyond Piracy (OBP). In Somalië lopen de bedragen die de piraten vragen voor de gegijzelde schepen en opvarenden de pan uit: gemiddeld zo'n 5,4 miljoen dollar aan losgeld.
Zo goed is Defensie voor de economie, we beperken de schade van miljarden aan onkosten die uiteindelijk doorberekend worden aan de belastingbetaler dmv hogere prijzen voor producten, zoals olie.
quote:Op maandag 28 november 2011 19:59 schreef Nibb-it het volgende:
[..]
Mail dan even naar klantenservice@belastingdienst.nl, halen ze je uit het systeem.
Dat jij met je vriendje verwijst naar de klantenservice van de legale maffia zegt genoeg over jouw (blinde) vertrouwen in Mr Van Uhm's fabeltjes. Dat je iemand die niet in diezelfde fabeltjes gelooft meteen wil verwijzen naar het buitenland nog meer ...Ik ga hier inderdaad niet mn hele leven blijven, ik zorg dat ik ver ver ver weg ben voordat jullie elkaar hier elkaar de kop massaal gaan inslaan als een stel losgeslagen beestenquote:
Tsja, lafaards hou je altijd. Maar ik wens je veel geluk in je toekomstige woonplaats waar dan ook ter wereld.quote:Op maandag 28 november 2011 20:02 schreef Windkracht13 het volgende:
Dat jij met je vriendje verwijst naar de klantenservice van de legale maffia zegt genoeg over jouw (blinde) vertrouwen in Mr Van Uhm's fabeltjes....Ik ga hier inderdaad niet mn hele leven blijven, ik zorg dat ik ver ver ver weg ben voordat jullie elkaar hier elkaar de kop massaal gaan inslaan als een stel losgeslagen beestenen dan zit ik hard lachend op mijn stoeltje te fantaseren wij( de overlevenden) gaan doen met al die ruimte
.....nou, beste jongetjes en meisjes snaveltjes dicht en oogjes toe
Helaas houdt men hier geen rekening mee, het is de botte bijl die erover gaat en de burger is niet bezig met de handelsbelangen totdat de stroom uit het conatct stopt, dan gaat men pas klagen.quote:Op maandag 28 november 2011 20:02 schreef du_ke het volgende:
[..]
Ik zeg ook niet dat Defensie nutteloos is en helemaal geen geld mag kosten. Bescherming van onze (handels)belangen vind ik van groot belang. Maar ook daar heb je een kosten-baten afweging die je kan maken.
De lafaards zijn degenen die andere volken gaan uitmoorden uit naam van hun eigen veiligheid, terwijl geen 1 van die kinderen en vrouwen en oudere mensen die dagelijks aan stukken geschoten en gebombardeerd worden OOIT een Nederlander hier wat heeft misdaan....en dat allemaal veilig vanuit je tank/vliegtuigje, dat zijn pas de lafaardsquote:Op maandag 28 november 2011 20:07 schreef AchJa het volgende:
[..]
Tsja, lafaards hou je altijd. Maar ik wens je veel geluk in je toekomstige woonplaats waar dan ook ter wereld.
Als je dan ook zo sociaal bent om het geld dat wij burgers hebben gestoken in jou opleiding even terug gaat betalen aan die burgers, want als je gaat werken in het buitenland zijn wij dat geld namelijk kwijtquote:Op maandag 28 november 2011 20:02 schreef Windkracht13 het volgende:
[..]
[..]
Dat jij met je vriendje verwijst naar de klantenservice van de legale maffia zegt genoeg over jouw (blinde) vertrouwen in Mr Van Uhm's fabeltjes. Dat je iemand die niet in diezelfde fabeltjes gelooft meteen wil verwijzen naar het buitenland nog meer ...Ik ga hier inderdaad niet mn hele leven blijven, ik zorg dat ik ver ver ver weg ben voordat jullie elkaar hier elkaar de kop massaal gaan inslaan als een stel losgeslagen beestenen dan zit ik hard lachend op mijn stoeltje te fantaseren wat wij( de overlevenden) gaan doen met al die ruimte
.....nou, beste jongetjes en meisjes snaveltjes dicht en oogjes toe
Je verwacht dat ik medelijden heb en gewetensvol ga handelen? Je hebt het tegen een ras-Nederlander hoor, geweten doen we niet aan, medelijden alleen als het geld oplevert...of een leuk baantje waarbij ik een miljoen verdien over de rug van vrouwen met borstkanker....dan mag je me bellenquote:Op maandag 28 november 2011 20:09 schreef Clan het volgende:
[..]
Als je dan ook zo sociaal bent om het geld dat wij burgers hebben gestoken in jou opleiding even terug gaat betalen aan die burgers, want als je gaat werken in het buitenland zijn wij dat geld namelijk kwijt
Welke tank?quote:Op maandag 28 november 2011 20:08 schreef Windkracht13 het volgende:
[..]
De lafaards zijn degenen die andere volken gaan uitmoorden uit naam van hun eigen veiligheid, terwijl geen 1 van die kinderen en vrouwen en oudere mensen die dagelijks aan stukken geschoten en gebombardeerd worden OOIT een Nederlander hier wat heeft misdaan....en dat allemaal veilig vanuit je tank/vliegtuigje, dat zijn pas de lafaards
Willekeurig nieuwsbericht van paar maand geleden, zal wel niet de meest recente volkerenmoord zijn, maar hier is diequote:Op maandag 28 november 2011 20:16 schreef AchJa het volgende:
[..]
Welke tank?![]()
Verder kan ik me niet heugen dat we ooit vrouwen, oude mannen en kinderen aan stukken geschoten hebben, daar zou ik graag een bron van zien.
Ik merk dat je gefrustreerd en boos bent, ik weet niet waarom, maar ik merk wel dat je in de wilde weg staat af te reageren.quote:Op maandag 28 november 2011 20:11 schreef Windkracht13 het volgende:
[..]
Je verwacht dat ik medelijden heb en gewetensvol ga handelen? Je hebt het tegen een ras-Nederlander hoor, geweten doen we niet aan, medelijden alleen als het geld oplevert...of een leuk baantje waarbij ik een miljoen verdien over de rug van vrouwen met borstkanker....dan mag je me bellen
Goed geïntegreerd heet zoietsdat willen jullie allemaal zo graag toch?
Hoe maakt de Nederlandse militair dit mogelijk dan? Ben daar eigenlijk wel benieuwd naar.quote:Op maandag 28 november 2011 20:23 schreef Windkracht13 het volgende:
Willekeurig nieuwsbericht van paar maand geleden, zal wel niet de meest recente volkerenmoord zijn, maar hier is die
http://www.nu.nl/buitenla(...)vo-bombardement.html
Nee ik zeg niet dat elke Nederlandse militair dit doet, ik zeg wel dat elke Nederlandse militair dit mede mogelijk maakt....
Blinde haat is dit.quote:Op maandag 28 november 2011 20:23 schreef Windkracht13 het volgende:
[..]
Willekeurig nieuwsbericht van paar maand geleden, zal wel niet de meest recente volkerenmoord zijn, maar hier is die
http://www.nu.nl/buitenla(...)vo-bombardement.html
Nee ik zeg niet dat elke Nederlandse militair dit doet, ik zeg wel dat elke Nederlandse militair dit mede mogelijk maakt....![]()
heel simpel gezegd, we schieten op de verkeerde vijanden, veruit de grootste bedreiging voor "het westen" is onze eigen decadentie, onze eigen wereldvreemde dominante houding, onze door corruptie en bedrog geïnfecteerde economie....dus als je wil vechten tegen al die dingen, ga dan bankiers bombarderen of politici, niet fucking kinderen die nooit wat verkeerd hebben gedaan
Hahaha ik ben de frustratie en boosheid allang voorbij, ik haat een heel groot deel van "mijn" volk om het gedrag wat ze vertoond, en ik vervloek de grond waarop ik geboren ben, was ooit anders hoor, voordat dit land gekaapt werd door Israëlische pionnetjes en Amerikaanse marionettenquote:Op maandag 28 november 2011 20:28 schreef Clan het volgende:
[..]
Ik merk dat je gefrustreerd en boos bent, maar ik weet niet waarom, maar ik merk wel dat je in de wilde weg staat af te reageren.
Van wie ben jij eigenlijk een kloon?quote:Op maandag 28 november 2011 20:30 schreef Windkracht13 het volgende:
[..]
Hahaha ik ben de frustratie en boosheid allang voorbij, ik haat een heel groot deel van "mijn" volk om het gedrag wat ze vertoond, en ik vervloek de grond waarop ik geboren ben, was ooit anders hoor, voordat dit land gekaapt werd door Israëlische pionnetjes en Amerikaanse marionetten
Tuurlijk, mn argumenten en informatie staat je niet aan dus ga je op deze tour...lafaards zei je? Kruip maar weer snel in je Leopard tank en ga ff wat kinderen doodschieten voor onze vrijheid....discussies voeren is niet jouw ding geloof ikquote:Op maandag 28 november 2011 20:33 schreef AchJa het volgende:
[..]
Van wie ben jij eigenlijk een kloon?
Het is inderdaad haat, blind is het niet, ogen wijd open, oren ook, hart ookquote:
Mijn kinderen zijn de pubertijd alweer voorbij en ben daar nooit in meegegaanquote:Op maandag 28 november 2011 20:35 schreef Windkracht13 het volgende:
[..]
Tuurlijk, mn argumenten en informatie staat je niet aan dus ga je op deze tour...lafaards zei je? Kruip maar weer snel in je Leopard tank en ga ff wat kinderen doodschieten voor onze vrijheid....discussies voeren is niet jouw ding geloof ik
[..]
Het is inderdaad haat, blind is het niet, ogen wijd open, oren ook, hart ookmoet je ook eens proberen joh... ipv blijven geloven in al die fabeltjes van democratie en vrijheid waar je hier mee gehersenspoeld wordt, om je op die manier zover te krijgen dat je andere onschuldige mensen gaat uitmoorden...wake the fuck up
Nogmaals, welke tank...quote:Op maandag 28 november 2011 20:35 schreef Windkracht13 het volgende:
Tuurlijk, mn argumenten en informatie staat je niet aan dus ga je op deze tour...lafaards zei je? Kruip maar weer snel in je Leopard tank en ga ff wat kinderen doodschieten voor onze vrijheid....discussies voeren is niet jouw ding geloof ik
Precies.quote:Op maandag 28 november 2011 19:28 schreef du_ke het volgende:
[..]
Tja ik heb al een aantal maal aangegeven dat de rol en taak van Nederland en haar Defensie nu anders zijn dan 30 of 70 jaar geleden. Elke keer weer dat argument is niet zo heel sterk...
Daarnaast ook met een sterker leger hadden we niet veel meer kunnen doen dan de opmars wat vertragen met meer (burger)slachtoffers tot gevolg. Dan waren na Rotterdam misschien ook Amsterdam, Den Haag en Utrecht platgegooid...
[..]
Dat is onzin, Rotterdam is na de capitulatie gebombardeerd, ook Middelburg is na de capitulatie gebombardeerd.quote:Op maandag 28 november 2011 20:46 schreef capricia het volgende:
[..]
Precies.
Je kunt argumenteren dat zonder leger Rotterdam gespaard zou zijn.
So?quote:Op maandag 28 november 2011 20:48 schreef Clan het volgende:
[..]
Dat is onzin, Rotterdam is na de capitulatie gebombardeerd, ook Middelburg is na de capitulatie gebombardeerd.
In de oorlog zijn Enschede, Arnhem, Nijmegen en Venlo kapot gebombardeerd, dit was ten tijde dat het Nederlandse leger gecapituleerd was.
Dit is allemaal achteraf praten, jij weet helemaal niet hoe sterk een leger kan staan mits het alles strategisch en tactisch klopt, de grootte van een leger hoeft helemaal niets te zeggen over het verloop van de strijd.quote:Op maandag 28 november 2011 19:28 schreef du_ke het volgende:
[..]
Tja ik heb al een aantal maal aangegeven dat de rol en taak van Nederland en haar Defensie nu anders zijn dan 30 of 70 jaar geleden. Elke keer weer dat argument is niet zo heel sterk...
Daarnaast ook met een sterker leger hadden we niet veel meer kunnen doen dan de opmars wat vertragen met meer (burger)slachtoffers tot gevolg. Dan waren na Rotterdam misschien ook Amsterdam, Den Haag en Utrecht platgegooid...
[..]
Tja, soms is het geld gewoon op en moet iedereen stapje terug doen. Je kan dan heel krampachtig gaan doen maar je aanpassen aan de nieuwe realiteit is vermoedelijk wat verstandiger. Als er straks weer meer geld of dreiging is kan de boel weer wat uitdijen.
?quote:Op maandag 28 november 2011 20:48 schreef Clan het volgende:
[..]
Dat is onzin, Rotterdam is na de capitulatie gebombardeerd.
Je vind dat we de bezetter maar vriendelijk binnen hadden moeten laten? Kopje koffie erbij aanbieden?quote:Op maandag 28 november 2011 20:51 schreef capricia het volgende:
[..]
So?
Je kunt toch niet ontkennen dat de weerstand die we boden verband hield met het bombarderen van Rotterdam?
Ja, in '43 (?) maar ik twijfelde even of Clan het daar over had.quote:
Het bombardement van Rotterdam hield verband met de geringe luchtverdediging die we hadden, als voor de oorlog minder op Defensie bezuinigd was hadden we het luchtruim beter kunnen verdedigen tegen bommenwerpers.quote:Op maandag 28 november 2011 20:51 schreef capricia het volgende:
[..]
So?
Je kunt toch niet ontkennen dat de weerstand die we boden verband hield met het bombarderen van Rotterdam?
Waar zeg ik dat?quote:Op maandag 28 november 2011 20:54 schreef Nibb-it het volgende:
[..]
Je vind dat we de bezetter maar vriendelijk binnen hadden moeten laten? Kopje koffie erbij aanbieden?
Eigenlijk hier:quote:
Als je dat niet gewild had hadden we dus geen weerstand moeten bieden en de wapens op de grond moeten leggen. Maar ja, dan word je weer versleten voor een piano player...quote:Op maandag 28 november 2011 20:51 schreef capricia het volgende:
So?
Je kunt toch niet ontkennen dat de weerstand die we boden verband hield met het bombarderen van Rotterdam?
Ik vergis me, ik bedoelde dat de onderhandelingen al in gang waren gezet.quote:
quote:Van Uhm is wereldhit
DEN HAAG - Commandant der strijdkrachten Peter van Uhm heeft wereldwijd grote indruk gemaakt met de speech die hij onlangs hield op de ideeënbeurs TedX Amsterdam.
Op het internetkanaal Youtube is de achttien minuten durende Engelstalige toespraak al bijna honderdduizend maal bekeken. Ook op Twitter is het gloedvolle optreden van de generaal een gewild onderwerp. Het filmpje was onlangs in Amerika zelfs het sluitstuk van een conferentie met de hoogste militairen over operatiecommando.
Op de beelden is te zien hoe Van Uhm het aanvankelijk verbijsterde publiek op de Amsterdamse conferentie tegemoet treedt met een mitrailleur in zijn handen. Hij verhaalt over de frustratie die zijn vader voelde toen hij in 1940 tijdens de nazi-invasie in zijn woonplaats Nijmegen met een ondeugdelijk wapen de vijand moest bestrijden.
Juist.quote:Op zaterdag 17 december 2011 08:12 schreef Megumi het volgende:
Terwijl nu de generaals slaafse volgelingen zijn van de democratie of een dictatuur.
Ik denk dat de politici van toen geen haar beter waren dan die van nu, de gealieerde machthebbers hadden geen keus anders dan een totale oorlog, dus vrij spel voor de generaals.quote:Op zaterdag 17 december 2011 08:12 schreef Megumi het volgende:
Want een ander ding maakt WO2 uniek.
De generaals en maarschalken van toen kregen alle vrijheid en middelen om de oorlog tegen de nazi's te winnen. Of dat nou een Zjoekov was of een Eisenhower. De politici van toen zetten hun eigen belang en dergelijke opzij om het kwaad van de nazi's totaal te vernietigen. En de generaals eisten dat ook van de politici. Terwijl nu de generaals slaafse volgelingen zijn van de democratie of een dictatuur.
Zjoekov was maar een gewone boeren zoon. En omdat Stalin alle generaals uit de tijd daarvoor vermoord had viel de rol van opperbevelhebber op hem. En hij deed vrij gewoon boers tegen Stalin en durfde ook het woord nee/njet tegen Stalin te gebruiken. Ik denk dat Stalin eerder bang was voor hem. En Zjoekov was derhalve ook geen briljant strateeg. Maar ook niet bang om bloed aan zijn handen te hebben. Waardoor de Russen dus wonnen. Want in oorlog is winnen alles. En hoeveel mensen levens dat kost is dan slecht bijzaak. Zouden we dat laatste weer doen hebben we de oorlog in Afghanistan zo gewonnen in korte tijd.quote:Op zaterdag 17 december 2011 10:08 schreef Oud_student het volgende:
[..]
Ik denk dat de politici van toen geen haar beter waren dan die van nu, de gealieerde machthebbers hadden geen keus anders dan een totale oorlog, dus vrij spel voor de generaals.
Bij Hitler was het andersom: hij bepaalde dat de generaals een totale oorlog moesten voeren.
En Zjoekov plus de Russische soldaten waren banger voor Stalin dan voor Hitler, vandaar dat zij zo "dapper" naar voren stormden en en masse door de Duitsers werden afgeschoten (1 op de 4 had een geweer)
Daarom ging de missie ook naar Kunduzquote:Op zaterdag 17 december 2011 10:01 schreef voice-over het volgende:
[..]
Juist.
Neem bijvoorbeeld de vele onzinnige/ onhaalbare eisen van Groenlinks tav de missie in Uruzgan:
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |