De commandanten van de 11e en e 14e hebben dat besproken, maar dat was door de CDS van tafel geveegd wat ik had vernomen, zoals het er voor stond zou de 11e gewoon weer verdwijnen.quote:Op woensdag 14 december 2011 00:12 schreef Schild het volgende:
Ergens gelezen dat eigenlijk beide afdelingen opgedoekt worden, en het onder één grote 'Artillerie kenniscentrum' verder gaat, welke dan beide tradities zullen voorzetten. Is dus niet zo dat 11e bij 14e toegevoegd word, of andersom.
De nieuwe afdeling zal ook verder gaan onder OOCL, en niet meer bij een van de mech brigs.
OSV zou denk ik ook wel kunnen!quote:Op woensdag 14 december 2011 19:04 schreef Cobra4 het volgende:
Militair fataal ongeluk geschorst
De 23-jarige dronken militair die afgelopen zondag in Loon op Zand een verkeersongeval heeft veroorzaakt waardoor de 20-jarige Bastiaan Dank uit Sprang-Capelle om het leven kwam, is door zijn werkgever voorlopig geschorst. Een woordvoerder van Defensie heeft dat woensdag gezegd.
De man bestuurde een auto met vijf passagiers. De auto raakte van de weg en botste tegen een boom. De militair is sinds maandagavond weer op vrije voeten. Hij blijft wel verdacht, liet een woordvoerder van de marechaussee weten.
Het verhaal gaat dat de militair als illegale taxichauffeur aan het werk was. De marechaussee doet daarover geen mededelingen.
De militair had vijf keer de wettelijk toegestane hoeveelheid alcohol in zijn bloed. Het slachtoffer uit Sprang-Capelle overleed ter plaatse. Een inzittende raakte gewond, drie andere passagiers kwamen met de schrik vrij.
Nron: www.telegraaf.nl
Waar kan ik daar over lezen?quote:Op woensdag 14 december 2011 19:02 schreef AchJa het volgende:
Correct, alles wordt gereorganiseerd op de lua (CGLVD) manier. Er komt een "Commando Vuursteun", dat gaat vallen onder het OOCL, waar ook de mortieren van lumbl en het kmarns bij in geschoven worden.
quote:JSF kampt met reeks technische problemen
Laatste update: 15 december 2011 00:17 info
WASHINGTON - De ontwikkeling van het gevechtsvliegtuig JSF wordt geplaagd door een reeks van technische problemen. Dat bleek woensdag uit een uitgelekte tussentijdse evaluatie van het Pentagon.
Er zijn onder meer problemen met de geavanceerde helm van de vlieger en een systeem waarmee brandstof gedumpt kan worden. De productie van het toestel, dat officieel F-35 Lightning II heet, loopt hierdoor mogelijk vertraging op, aldus functionarissen.
Onlangs werd al bekend dat de Amerikanen de productie van de JSF willen vertragen omdat het scheurtjes en zwakke plekken vertoont die de levensduur kunnen aantasten. Deze problemen staan ook vermeld in de woensdag uitgelekte memo.
quote:
De Landmachtquote:• VUURSTEUN
- De nieuw te formeren Afdva zal bestaan uit 3 batterijen en samen met het
OTCvust een ‘vuursteuncommando’ (voorlopige werknaam) gaan vormen.
- Het ‘vuursteuncommando’ wordt organisatorisch ingedeeld bij het OOCL.
- De tradities van zowel het Korps Veldartillerie als het Korps Rijdende
Artillerie worden in de nieuw op te richten Afdeling verankerd.
defensie.nlquote:Artillerie slinkt van 4 naar 3 batterijen
De 1e batterij van 11 Afdeling Rijdende Artillerie is gisteren officieel stilgezet. Een laatste schot met een pantserhouwitser bij ’t Harde luidde symbolisch het einde van de eenheid in. Het is een gevolg van de ingrijpende bezuinigingen bij Defensie.
De landmacht beschikt momenteel over 2 afdelingen artillerie, die tijdens een gevecht van afstand vuursteun kunnen geven. Beide afdelingen bestaan uit 2 batterijen, eenheden met de Pantserhouwitser 2000NL als wapensysteem.
Directe besparing
De landmacht gaat het hele vuursteundomein, inclusief de huidige 2 afdelingen met elk 2 batterijen, omvormen tot 1 nieuwe eenheid met 3 vuurmondbatterijen. Vooruitlopend op de definitieve reorganisatie is met het laatste schot de op te heffen batterij stilgezet. Daardoor kan de landmacht al in 2012 het nodige besparen. Er worden bijvoorbeeld minder kosten gemaakt om te oefenen en materieel, gebouwen en terreinen worden niet meer gebruikt. Met het stilzetten van de 1e batterij verdwijnen er 79 functies. In totaal moet het vuursteundomein ongeveer de helft van de 550 functies reduceren. Van de huidige 24 pantserhouwitsers verdwijnen er 6.
Gele Rijders
11 Afdeling Rijdende Artillerie, gelegerd op de Luitenant-kolonel Tonnetkazerne in ’t Harde, is de opvolger van de vooroorlogse Rijdende Artillerie, ook bekend als de Gele Rijders. Het onderdeel levert vuurondersteuning voor gevechtstroepen, maar is bekender door de saluutschoten op Prinsjesdag en bij koninklijke gebeurtenissen.
- Nergens voor nodig -quote:Op donderdag 15 december 2011 11:06 schreef Bouke-p het volgende:
[..]
ipv dm's sturen dat ik fatsoen moet opbrengen kun je gewoon de landmacht lezen.
Het grootste deel zit juist in de B-variant. Dat jij C-variant leest komt doordat die een zwaardere vanghaak heeft waar problemen mee zijn. Maar alle varianten hebben de helmet-mounted display, fuel dump subsystem, integrated power package en het geheime probleem met elkaar gemeen. Dat zegt weinig over de oplossing, trouwens. Binnen projectmanagement kun je je hele dashboard op rood hebben staan en toch gewoon vooruitgang boeken. Het betekent alleen dat die issues management aandacht nodig hebben. Ik heb zo vaak issues gehad die één of twee dagen voor het verlopen van een deadline plots opgelost waren doordat een manager aandacht voor het probleem had gekregen.quote:Op donderdag 15 december 2011 10:54 schreef Pumatje het volgende:
Dat die yanks de normale f-35 nu gewoon maar gaan produceren.
Iedereen loopt vertraging op door die C variant.
De huidige problemen inderdaad! Die worden gedeeld met elke variant.. daar geloof ik jou in op je woord. Maar wat ik ook nog weet is dat ik niet te lang geleden veel persberichten heb gelezen waar de STOVL variant enorm veel last had van problemen met die 3e motor etc.quote:Op donderdag 15 december 2011 13:21 schreef RonaldV het volgende:
[..]
Het grootste deel zit juist in de B-variant. Dat jij C-variant leest komt doordat die een zwaardere vanghaak heeft waar problemen mee zijn. Maar alle varianten hebben de helmet-mounted display, fuel dump subsystem, integrated power package en het geheime probleem met elkaar gemeen. Dat zegt weinig over de oplossing, trouwens. Binnen projectmanagement kun je je hele dashboard op rood hebben staan en toch gewoon vooruitgang boeken. Het betekent alleen dat die issues management aandacht nodig hebben. Ik heb zo vaak issues gehad die één of twee dagen voor het verlopen van een deadline plots opgelost waren doordat een manager aandacht voor het probleem had gekregen.
....quote:Op vrijdag 16 december 2011 12:48 schreef Clan het volgende:
Luchtmachtmilitairen onderscheiden voor inzet Libië
Ruim 285 luchtmachtmilitairen hebben vandaag op Vliegbasis Leeuwarden de Herinneringsmedaille Vredesoperaties ontvangen uit handen van minister Hans Hillen. Ze kregen de onderscheiding voor hun inzet tijdens operatie Unified Protector in Libië.
De missie richtte zich op het beschermen van de bevolking, het toezicht houden op het wapenembargo en het handhaven van de no-fly zone boven Libië. "Uw 3 detachementen hebben met uw missie in Libië aan Nederland en de internationale gemeenschap laten zien wat de waarde is van het luchtwapen" aldus Hillen.
Controle
De onderscheiden militairen waren tussen maart en november met 6 F-16-jachtvliegtuigen gestationeerd op de Sardijnse vliegbasis Decimomannu. De toestellen, afkomstig van vliegbases Leeuwarden en Volkel, werden ingezet voor luchtverdediging en het afdwingen van het vliegverbod.
Bijtanken
Defensie leverde ook een KDC-10-tankvliegtuig om Nederlandse en coalitietoestellen in de lucht van brandstof te voorzien en een mijnenjager die toezag op het wapenembargo. Bij de NAVO-operatie waren ruim 500 Nederlandse militairen betrokken, waaronder technici, onderhoudspersoneel en vliegers.
Bijzondere medailles
Dit meisje kreeg een kindermedaille. Foto: ministerie van DefensieOok het thuisfront van de luchtmachters ontving een blijk van waardering. Als dank voor hun steun kregen de partners van de militairen een verzilverd roosje en de kinderen een kindermedaille.
Bron: http://www.defensie.nl/mi(...)den_voor_inzet_Libie
Komt dit door de bezuinigingen? Zal vast wel een nieuwe eigenaar voor te vinden zijn.quote:Op vrijdag 16 december 2011 12:46 schreef Clan het volgende:
Zuiderkruis terug van laatste missie
Hr. Ms. Zuiderkruis is vandaag, na bijna 4 maanden, in Den Helder teruggekeerd van haar laatste missie. Het marineschip nam deel aan de antipiraterij-operatie Atalanta in de Golf van Aden. De 36 jaar oude bevoorrader gaat op 10 februari met pensioen.Minister Hans Hillen bij aankomst: “De Zuiderkruis heeft zich meer dan verdienstelijk gemaakt. Als bevoorrader, begeleider en piratenjager. Het was een waardige laatste missie na 36 jaren trouwe dienst.”Hardere aanpakDe Zuiderkruis, terug van haar laatste missie.
De hardere aanpak tegen piraterij, samen met de bondgenoten, begint volgens de minister zijn vruchten af te werpen. “U hebt deze vorm van internationale criminaliteit, waarbij onschuldige slachtoffers vallen, een flinke slag toegebracht. De pogingen tot kaping gaan door. Maar de mate van succes voor de piraten neemt af."Begin dit jaar kaapten zeerovers in de Somalische wateren nog 20 schepen met bijna 700 gegijzelden. Nu zijn dat er nog 7 met 200 opvarenden.
Vastberaden
“Stabiliteit en handel zijn onlosmakelijk met elkaar verbonden. Beide zijn van groot belang, voor de landen rond Somalië. Maar ook voor Nederland. Daarom trekt de Nederlandse marine in de Golf van Aden, het Somalische Bassin en de Indische Oceaan alle zeeregisters open”, aldus Hillen, die zijn waardering uitsprak voor de vastberadenheid en creativiteit van de bemanningsleden in hun jacht op piraten.InlichtingenDe minister en de Commandant Zeestrijdkrachten reiken de Herinneringsmedaille Vredesoperaties uit.
De eerste 6 weken tijdens Atalanta fungeerde de Zuiderkruis met name als inlichtingenplatform. Begin oktober nam het schip deel aan de zoektocht naar een ontvoerde Franse vrouw. Het verzamelde inlichtingen, observeerde en zette de boordhelikopter in tegen een piratenbootje. De bemanning ontdekte daarbij, in een riviermonding, ook een nieuw piratenkamp, dat vanaf dat moment goed in de gaten werd gehouden.
Beveiligingsteam
De Zuiderkruis escorteerde vervolgens 2 koopvaardijschepen, die van het Keniaanse Mombassa naar de Somalische hoofdstad Mogadishu voeren voor het World Food Programme en de African Union Mission in Somalia. Daarbij kreeg de bevoorrader gezelschap van een 12-koppig beveiligingsteam uit Malta, dat tijdens het konvooi werd ingezet als zogenoemd Vessel Protection Detachment.
Oude dame
De Zuiderkruis stond vanwege haar leeftijd bekend als de ‘oude dame’ van de marine, maar dat bleek allerminst een belemmering. Een aantal jaar geleden werd ze omgevormd tot een zogenoemd Fast Combat Support Ship, onder meer uigerust met een nieuw satellietcommunicatiesysteem, .50-mitrailleurs en een helikopter met bewapening.
Herinneringsmedaille
Een oude dame, thuis na haar laatste reis. Behalve de minister heette ook Commandant Zeestrijdkrachten vice-admiraal Matthieu Borsboom de opvarenden welkom. Samen reikten zij de Herinneringsmedaille Vredesoperaties aan hen uit.
Bron: http://www.defensie.nl/ac(...)g_van_laatste_missie
Beetje gezemel van je. Deze collegas zijn net zo goed operationeel weg geweest als dat jij bent wanneer je naar Portugal wordt gestuurd om brand te blussen. Wat gaat het criterium dan worden als het aan jou ligt? Er mag geen strand in de buurt zijn op 300km afstand? Geen palmbomen? Of telt een uitzending alleen als je 's-avonds in de bar geen bier mag drinken? Of baal je gewoon omdat er bij jouw medaille uitreiking niemand van het nieuws mee stond te kijken?quote:Op zaterdag 17 december 2011 11:31 schreef Lightning_NL het volgende:
[..]
....
Ik krijg hier wel een beetje rare smaak bij. Ik bedoel, dit kon je amper een uitzending noemen, dit was meer een vakantie. En dan komt het nog in het nieuws ook dat ze medailles krijgen.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |