Ja, ik ben ook zo lomp zegt ze.quote:Op donderdag 3 november 2011 19:03 schreef eriksd het volgende:
[..]
Da's Belushi toch?
Fijne vent, zowel in de serie als in het echt (lijkt mij)
Autohandelaren wellicht niet, maar ik wel dat bepaalde gemeenten (die ik van dichtbij ken) actief de lokale middenstand hebben ondersteund en nog steeds ondersteunen. Bijvoorbeeld door een hoveniersbedrijf die ene opdracht te geven, of een bouwproject in kleinere stukjes te knippen zodat kleine bedrijven (schilders, stuc, enz) ook mee kunnen doen.quote:Op donderdag 3 november 2011 19:03 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Dat is natuurlijk heel nobel, maar het blijft selectief.
Een gemeente gaat ook niet bij een noodlijdende autohandelaar 20 hummers bestellen als zij dreigen onverkoopbaar te zijn en daardoor de autodealer de deuren moet sluiten. Vanuit mijn achtergrond ben ik heel blij dat Nederland altijd zo lekker betrokken is geweest met bouw en de ruimtelijke ordening en een broertje dood heeft aan leegstand, maar collectief de risico's gaan lopen voor slechte marktproducten houdt falende ontwikkelaars in stand die steevast te dure concepten produceren en extra lucht in de bubble pompt.
Het is natuurlijk relevant wie er garant staat voor een hypotheek.quote:Op donderdag 3 november 2011 19:03 schreef du_ke het volgende:
[..]
Dat klopt, maar dat is niet zo relevant. Je moet zelf de keuze maken en hypotheken met de NHG zijn behoorlijk veilig omdat er strengere eisen aan gesteld worden.
Socialisering van de private sector.quote:Op donderdag 3 november 2011 19:06 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Autohandelaren wellicht niet, maar ik wel dat bepaalde gemeenten (die ik van dichtbij ken) actief de lokale middenstand hebben ondersteund en nog steeds ondersteunen. Bijvoorbeeld door een hoveniersbedrijf die ene opdracht te geven, of een bouwproject in kleinere stukjes te knippen zodat kleine bedrijven (schilders, stuc, enz) ook mee kunnen doen.
Moet je je gulp dichtdoen hé.quote:Op donderdag 3 november 2011 19:08 schreef Reya het volgende:
Vrouwen. Gillen alsof er een moord wordt gepleegd, blijkt er enkel een wesp op hun bureau te zitten.
Ik ben geen econoom, dus ik weet er het fijne niet van, maar op zich lijkt mij niks mis met het ondersteunen van lokale ondernemingen. Bedoel; de gemeente gaat het geld toch wel uitgeven. Kwam trouwens uit de koker van de lokale VVD.quote:Op donderdag 3 november 2011 19:08 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Socialisering van de private sector.
Daar ben ik fervent tegenstander van, omdat dat soort praktijken meer slecht dan goed doen.
Het vliegveld was er eerder dan jij, dus niet zo aanstellen, had je maar in een andere stad moeten gaan studeren.quote:Op donderdag 3 november 2011 19:09 schreef eriksd het volgende:
Godver, ze stijgen weer op van de buitenveldertbaan. Klereherrie de hele nacht.
Dat is dan ook het probleem.quote:Op donderdag 3 november 2011 19:10 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Ik ben geen econoom, dus ik weet er het fijne niet van, maar op zich lijkt mij niks mis met het ondersteunen van lokale ondernemingen. Bedoel; de gemeente gaat het geld toch wel uitgeven. Kwam trouwens uit de koker van de lokale VVD.
Wat is er mis met een gemeente die geld uitgeeft? Of gaan de plaatselijke ondernemers 15 miljoen euro neertellen voor een renovatie van het centrumgebied of de aanleg van twee kilometer nieuw wegdek?quote:
Slap ouwehoeren.quote:Op donderdag 3 november 2011 18:06 schreef eriksd het volgende:
Wat zouden al die mensen met een economische opleiding op de zuidas nou eigenlijk doen?
Oeh, even kijken.quote:Op donderdag 3 november 2011 19:11 schreef De_Nuance het volgende:
Iedereen op twitter bestelt gratis taart bij de Hema
Door een (foutje?) in het systeem van de HEMA, kunnen we nu gratis taart bestellen: http://t.co/UTmJ3d4X
Volgens mij snap je het concept van de NHG nog niet helemaal. Het zorgt er juist eerder voor dat er minder geleend wordt. Je kan minder lenen met een inkomen en het is niet toegestaan om meer dan zoveel % aflossingsvrij te lenen. Ook zit er een regeling aan die juist zorgt dat je niet meer kan lenen/ kopen dan je eigenlijk kan betalen, de loon-hypotheekratio is voor de lener namelijk juist ongunstiger dan zonder NHG. Als je het over startersleningen en dergelijke hebt dan heb je een punt bij de NHG sla je de plank eigenlijk gewoon finaal mis.quote:Op donderdag 3 november 2011 19:06 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Het is natuurlijk relevant wie er garant staat voor een hypotheek.
Of jij een zielige en onzekere starter geld leent voor een huisje of een stichting met achter zich het ministerie en de vereniging voor gemeenten maakt nogal een verschil, getuige de rentekortingen voor NHG-leners. En hoe veilig het ook lijkt, dit is een onwenselijke stimulans voor de geldmarkt. Overheidsgegarandeerde hypotheken leiden onvermijdelijk tot meer slechte leningen en ze moedigen mensen aan om huizen “te kopen” die ze eigenlijk niet kunnen betalen. Ze maken de bouwprijs duurder voor iedereen (inclusief de kopers van huizen met een gegarandeerde hypotheek zelf) en ze kunnen de bouwsector misleiden in een kostbare overexpansie. Kortom, op lange termijn leiden ze niet tot meer productie maar moedigen ze waninvesteringen aan.
quote:Op donderdag 3 november 2011 19:11 schreef De_Nuance het volgende:
Iedereen op twitter bestelt gratis taart bij de Hema
Door een (foutje?) in het systeem van de HEMA, kunnen we nu gratis taart bestellen: http://t.co/UTmJ3d4X
Waar rechts zijn vingers bij aflikt.quote:
Het probleem is dat er te makkelijk om wordt gesprongen met overheidsgeld.quote:Op donderdag 3 november 2011 19:12 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Wat is er mis met een gemeente die geld uitgeeft? Of gaan de plaatselijke ondernemers 15 miljoen euro neertellen voor een renovatie van het centrumgebied of de aanleg van twee kilometer nieuw wegdek?
Hebben ze vast al middels de algemene voorwaarden dichtgetimmerd. Iedereen kan fluiten naar z'n gratis taart.quote:Op donderdag 3 november 2011 19:11 schreef De_Nuance het volgende:
Iedereen op twitter bestelt gratis taart bij de Hema
Door een (foutje?) in het systeem van de HEMA, kunnen we nu gratis taart bestellen: http://t.co/UTmJ3d4X
Oh, er zal ongetwijfeld een gladde (ex)middenstander bij de VVD lopen die pretendeert "voor alle ondernemers" te zijn, maar dikwijls zijn onze vriendelijke vrienden van de zogenaamde liberalen niet meer dan een bedrijfskundig evenwicht voor de overmaat aan sociale en publieke figuren die geld geven aan allerlei zieligheidssysteempjes. Ik ben behoorlijk VVD-kritisch, zeker op lokaal niveau, omdat het toch een soort socialisme voor bedrijven lijkt aan te hangen.quote:Op donderdag 3 november 2011 19:10 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Ik ben geen econoom, dus ik weet er het fijne niet van, maar op zich lijkt mij niks mis met het ondersteunen van lokale ondernemingen. Bedoel; de gemeente gaat het geld toch wel uitgeven. Kwam trouwens uit de koker van de lokale VVD.
Daarnaast is het ook niet zo heel gek om te proberen een deel van de opgehaalde belastingcenten ook weer in eigen gemeenschap uit te geven.quote:Op donderdag 3 november 2011 19:10 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Ik ben geen econoom, dus ik weet er het fijne niet van, maar op zich lijkt mij niks mis met het ondersteunen van lokale ondernemingen. Bedoel; de gemeente gaat het geld toch wel uitgeven. Kwam trouwens uit de koker van de lokale VVD.
Tja wegen moeten onderhouden of aangelegd worden, panden geschilderd, groen onderhouden etc.quote:
Dan zou je denken dat dat belastinggeld überhaupt niet opgehaald had moeten worden.quote:Op donderdag 3 november 2011 19:15 schreef du_ke het volgende:
[..]
Daarnaast is het ook niet zo heel gek om te proberen een deel van de opgehaalde belastingcenten ook weer in eigen gemeenschap uit te geven.
Die twee kilometer mag over het algemeen geen 15 miljoen kosten hoorquote:Op donderdag 3 november 2011 19:12 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Wat is er mis met een gemeente die geld uitgeeft? Of gaan de plaatselijke ondernemers 15 miljoen euro neertellen voor een renovatie van het centrumgebied of de aanleg van twee kilometer nieuw wegdek?
Dat vind ik allemaal wel meevallen, eerlijk gezegd. Maar goed, dat verschilt natuurlijk per gemeente. Heb laatst nog de begroting van een gemeente doorgelezen en die lui hebben een vermogen waar je U tegen zegt.quote:Op donderdag 3 november 2011 19:14 schreef waht het volgende:
[..]
Het probleem is dat er te makkelijk om wordt gesprongen met overheidsgeld.
En ja, dit is peanuts vergeleken met de bailouts die overheden rondsmijten maar dit is een principekwestie.
Totdat de gaten in de wegen vallen en de bomen omvallen.quote:Op donderdag 3 november 2011 19:15 schreef waht het volgende:
[..]
Dan zou je denken dat dat belastinggeld überhaupt niet opgehaald had moeten worden.
quote:
De zin liep zo lekkerder.quote:Op donderdag 3 november 2011 19:16 schreef du_ke het volgende:
[..]
Die twee kilometer mag over het algemeen geen 15 miljoen kosten hoor
Het zal per gemeente verschillen ja, en die zaken die je opnoemt kunnen we redelijkerwijs de taken van de gemeente noemen dus daar heb ik geen probleem mee. Heb enkel problemen met de natuurlijke drang van overheidsorganen om zichzelf uit te breiden of op z'n minst in stand te houden qua omvang van financiën.quote:Op donderdag 3 november 2011 19:16 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Dat vind ik allemaal wel meevallen, eerlijk gezegd. Maar goed, dat verschilt natuurlijk per gemeente. Heb laatst nog de begroting van een gemeente doorgelezen en die lui hebben een vermogen waar je U tegen zegt.
Verder is het gewoon een goede zaak wanneer de gemeente investeert in zaken als infrastructuur en vernieuwing van het winkelgebied. Dat is niet iets waar particulieren effe de portemonnee voor trekken.
Men maakt zich niet voor niets grote zorgen over de Nederlandse woningmarktquote:Op donderdag 3 november 2011 19:14 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Oh, er zal ongetwijfeld een gladde (ex)middenstander bij de VVD lopen die pretendeert "voor alle ondernemers" te zijn, maar dikwijls zijn onze vriendelijke vrienden van de zogenaamde liberalen niet meer dan een bedrijfskundig evenwicht voor de overmaat aan sociale en publieke figuren die geld geven aan allerlei zieligheidssysteempjes. Ik ben behoorlijk VVD-kritisch, zeker op lokaal niveau, omdat het toch een soort socialisme voor bedrijven lijkt aan te hangen.
Daarnaast, terugkomende op de NHG-discussie, maakt dit fonds 25k verlies per woning en krijgt ze haar inkomen slechts uit borgprovisies. Het eigen vermogen is 500 miljoen, terwijl er 110 miljard gegarandeerd wordt. Schrijf even voor de grap 10% af, door een simpele overheidsmaatregel zoals afschaffing van de HRA, en dit fonds heeft een tekort van 10,5 miljard euro, welke gedekt moet worden door de VHG (blut) en het ministerie van VROM.
Dat is dus een afschrijving op de boekwaarde van gegarandeerde woningen ter grootte van de huidige kosten die de Staat heeft aan het betalen van de hypotheekrente aftrek.
En een dik vet bureaucratisch apparaat wat geen zak uitvoert moet onderhouden worden, compleet met miljoenen die worden verspild aan overheidsvastgoed en luxe inrichtingen.quote:Op donderdag 3 november 2011 19:15 schreef du_ke het volgende:
[..]
Tja wegen moeten onderhouden of aangelegd worden, panden geschilderd, groen onderhouden etc.
Moet ook niet gebeuren, maar stellen dat al het geld nuttig besteed wordt is lariekoek. Overheidsorganisaties worden gekenmerkt door hoge kosten aan zichzelf.quote:Op donderdag 3 november 2011 19:16 schreef du_ke het volgende:
[..]
Totdat de gaten in de wegen vallen en de bomen omvallen.
Kan ik mij wel iets bij voorstellen hoor, maar je komt mijns inziens een tikkeltje te cynisch uit de hoek. Gemeenten zijn niet enkel kommer en kwel. Persoonlijk vind ik de gemeente een bijna nog belangrijker orgaan dan de Rijksoverheid, aangezien de eerste invloed heeft op je directe leefomgeving.quote:Op donderdag 3 november 2011 19:18 schreef waht het volgende:
[..]
Het zal per gemeente verschillen ja, en die zaken die je opnoemt kunnen we redelijkerwijs de taken van de gemeente noemen dus daar heb ik geen probleem mee. Heb enkel problemen met de natuurlijke drang van overheidsorganen om zichzelf uit te breiden of op z'n minst in stand te houden qua omvang van financiën.
Het gaat om de restschuld bij verplichte verkoop die wordt gegarandeerd. Dan moet de huizenmarkt echt nog helemaal finaal in gaan storten. Niet alle NHG-hypotheken zijn van de afgelopen 5 jaar immersquote:Op donderdag 3 november 2011 19:14 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Daarnaast, terugkomende op de NHG-discussie, maakt dit fonds 25k verlies per woning en krijgt ze haar inkomen slechts uit borgprovisies. Het eigen vermogen is 500 miljoen, terwijl er 110 miljard gegarandeerd wordt. Schrijf even voor de grap 10% af, door een simpele overheidsmaatregel zoals afschaffing van de HRA, en dit fonds heeft een tekort van 10,5 miljard euro, welke gedekt moet worden door de VHG (blut) en het ministerie van VROM.
Dat is dus een afschrijving op de boekwaarde van gegarandeerde woningen ter grootte van de huidige kosten die de Staat heeft aan het betalen van de hypotheekrente aftrek.
Ik ookquote:
Nee, dan jouw dictatuur waar de partijtop al het geld in de zakken steekt. Dat is lekker nuttig.quote:Op donderdag 3 november 2011 19:18 schreef von_Preussen het volgende:
[..]
En een dik vet bureaucratisch apparaat wat geen zak uitvoert moet onderhouden worden, compleet met miljoenen die worden verspild aan overheidsvastgoed en luxe inrichtingen.
Of aan een kruising waar de verkeerssituatie wordt aangepast en na een half jaar weer naar de uitgangssituatie wordt teruggebouwd.
Ja, allemaal erg nuttige zaken.
Wie stelt dan dat al het geld door de overheid nuttig wordt besteed? Volgens mij beweert niemand hier iets wat daar ook maar in de buurt komt...quote:Op donderdag 3 november 2011 19:19 schreef waht het volgende:
[..]
Moet ook niet gebeuren, maar stellen dat al het geld nuttig besteed wordt is lariekoek. Overheidsorganisaties worden gekenmerkt door hoge kosten aan zichzelf.
Dan wordt het geld iig geval niet verspild.quote:Op donderdag 3 november 2011 19:20 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Nee, dan jouw dictatuur waar de partijtop al het geld in de zakken steekt. Dat is lekker nuttig.
Eens. Wil de gemeentes ook niet opheffen of iets dergelijks.quote:Op donderdag 3 november 2011 19:20 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Kan ik mij wel iets bij voorstellen hoor, maar je komt mijns inziens een tikkeltje te cynisch uit de hoek. Gemeenten zijn niet enkel kommer en kwel. Persoonlijk vind ik de gemeente een bijna nog belangrijker orgaan dan de Rijksoverheid, aangezien de eerste invloed heeft op je directe leefomgeving.
Ik poneer zelf graag stellingen die ik makkelijk onderuit kan halen.quote:Op donderdag 3 november 2011 19:21 schreef du_ke het volgende:
[..]
Wie stelt dan dat al het geld door de overheid nuttig wordt besteed? Volgens mij beweert niemand hier iets wat daar ook maar in de buurt komt...
Leuk maar wat had dat met de stelling en voorbeelden van Koos te makenquote:Op donderdag 3 november 2011 19:18 schreef waht het volgende:
[..]
Het zal per gemeente verschillen ja, en die zaken die je opnoemt kunnen we redelijkerwijs de taken van de gemeente noemen dus daar heb ik geen probleem mee. Heb enkel problemen met de natuurlijke drang van overheidsorganen om zichzelf uit te breiden of op z'n minst in stand te houden qua omvang van financiën.
De provincie's daarentegen kunnen wel oprotten.quote:Op donderdag 3 november 2011 19:21 schreef waht het volgende:
[..]
Eens. Wil de gemeentes ook niet opheffen of iets dergelijks.
Punt is dat ik gemeenten een goede bestemming vindt van mijn belastingcentenquote:Op donderdag 3 november 2011 19:21 schreef waht het volgende:
[..]
Eens. Wil de gemeentes ook niet opheffen of iets dergelijks.
Ja, tanks en vliegtuigen. Ook zo nuttig.quote:Op donderdag 3 november 2011 19:21 schreef von_Preussen het volgende:
[..]
Dan wordt het geld iig geval niet verspild.
Ik steek trouwens niet alles in mijn zakken, er gaat dan ook een heleboel naar defensie.
Ach ook daar wordt voldoende verspild hoor, maak je geen zorgenquote:Op donderdag 3 november 2011 19:22 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Punt is dat ik gemeenten een goede bestemming vindt van mijn belastingcenten
Verkleinen, vooral. Hoewel....ik heb nog wel wat andere ideeen, maar geen zin om hier een lap tekst neer te klapperen.quote:Op donderdag 3 november 2011 19:22 schreef von_Preussen het volgende:
[..]
De provincie's daarentegen kunnen wel oprotten.
De vraag is: zouden zij in een marktsituatie dit dan wel hebben gekund? Met de huidige strenge eisen die banken stellen aan potentiele huizenkopers, zouden de mensen die nu een NHG-hypotheek hebben, zonder diezelfde regeling een woning kopen die 40k duurder was, voor 100% aflossingsvrij? Veel geldgevers werken met dezelfde normen als NHG, of normen die er sterk op lijken. Ook al zou men er voor kiezen een groter risico te lopen, dan loopt de burger dat risico, namelijk blijven zitten met een restschuld, plus de geldgever, namelijk geen garantie op een terugbetaling. Nu is het risico voor een aanzienlijk deel afgewenteld op de Stichting Waarborgfonds Eigen Woningen.quote:Op donderdag 3 november 2011 19:14 schreef du_ke het volgende:
[..]
Volgens mij snap je het concept van de NHG nog niet helemaal. Het zorgt er juist eerder voor dat er minder geleend wordt. Je kan minder lenen met een inkomen en het is niet toegestaan om meer dan zoveel % aflossingsvrij te lenen. Ook zit er een regeling aan die juist zorgt dat je niet meer kan lenen/ kopen dan je eigenlijk kan betalen, de loon-hypotheekratio is voor de lener namelijk juist ongunstiger dan zonder NHG. Als je het over startersleningen en dergelijke hebt dan heb je een punt bij de NHG sla je de plank eigenlijk gewoon finaal mis.
Per direct aub. Niemand zal het merkenquote:Op donderdag 3 november 2011 19:22 schreef von_Preussen het volgende:
[..]
De provincie's daarentegen kunnen wel oprotten.
Tuurlijk, weet je hoe fakking mooi dat is? Daar haal je veel meer plezier uit dan uit uitkeringen, gezondheidszorg of voedselbanken. Dat is maar saai.quote:Op donderdag 3 november 2011 19:23 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Ja, tanks en vliegtuigen. Ook zo nuttig.
Breek me de bek niet openquote:Op donderdag 3 november 2011 19:24 schreef du_ke het volgende:
[..]
Ach ook daar wordt voldoende verspild hoor, maak je geen zorgen.
quote:Op donderdag 3 november 2011 19:24 schreef von_Preussen het volgende:
[..]
Tuurlijk, weet je hoe fakking mooi dat is? Daar haal je veel meer plezier uit dan uit uitkeringen, gezondheidszorg of voedselbanken. Dat is maar saai.
Hahaha.quote:Op donderdag 3 november 2011 19:22 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Punt is dat ik gemeenten een goede bestemming vindt van mijn belastingcenten
Akkoord. Ik ben voornemens politiek actief te worden in een niet nader te noemen gemeente dus ik zal ooit m'n ervaringen spiegelen aan deze discussie.quote:Op donderdag 3 november 2011 19:22 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Punt is dat ik gemeenten een goede bestemming vindt van mijn belastingcenten
En anders kunnen we het onze lokale lokale politicus Hexagon vragen.quote:Op donderdag 3 november 2011 19:25 schreef waht het volgende:
[..]
Akkoord. Ik ben voornemens politiek actief te worden in een niet nader te noemen gemeente dus ik zal ooit m'n ervaringen spiegelen aan deze discussie.
Ach raadsleden die een gemeentebegroting of rekening snappen zijn dungezaaidquote:Op donderdag 3 november 2011 19:25 schreef waht het volgende:
[..]
Akkoord. Ik ben voornemens politiek actief te worden in een niet nader te noemen gemeente dus ik zal ooit m'n ervaringen spiegelen aan deze discussie.
Lach jij maar, Hans Christian Andersen.quote:
De goegemeente?quote:Op donderdag 3 november 2011 19:25 schreef waht het volgende:
[..]
Akkoord. Ik ben voornemens politiek actief te worden in een niet nader te noemen gemeente dus ik zal ooit m'n ervaringen spiegelen aan deze discussie.
Die zit bij een coalitiefractie, dat telt nietquote:Op donderdag 3 november 2011 19:26 schreef Boze_Appel het volgende:
[..]
En anders kunnen we het onze lokale lokale politicus Hexagon vragen.
Hoho, niet schelden met rare volkeren Telegraafjournalistje.quote:Op donderdag 3 november 2011 19:26 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Lach jij maar, Hans Christian Andersen.
quote:Op donderdag 3 november 2011 19:27 schreef von_Preussen het volgende:
Iedereen die politiek actief wil worden is geestesziek.
Bijna.quote:Op donderdag 3 november 2011 19:27 schreef Boze_Appel het volgende:
[..]
Hoho, niet schelden met rare volkeren Telegraafjournalistje.
Die zit tegenwoordig in het voetbalvastgoedquote:Op donderdag 3 november 2011 19:26 schreef Boze_Appel het volgende:
[..]
En anders kunnen we het onze lokale lokale politicus Hexagon vragen.
En dat verkocht hij als een goede dealquote:Op donderdag 3 november 2011 19:29 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Die zit tegenwoordig in het voetbalvastgoed
Hij was wel in beeld volgens mij.quote:Op donderdag 3 november 2011 19:29 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Die zit tegenwoordig in het voetbalvastgoed
Klopt.quote:Op donderdag 3 november 2011 19:33 schreef Boze_Appel het volgende:
[..]
Hij was wel in beeld volgens mij.
Volgens de boekjes 3 ton winst per jaarquote:Op donderdag 3 november 2011 19:33 schreef du_ke het volgende:
[..]
En dat verkocht hij als een goede deal
Alleen nog wel even 40 miljoen afboeken over 10 jaarquote:Op donderdag 3 november 2011 19:34 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Volgens de boekjes 3 ton winst per jaar
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |