Oh is armoede een reden voor asiel? Nou dan mogen er nog een paar miljard komen.quote:Op dinsdag 1 november 2011 20:46 schreef Specularium het volgende:
Misschien hebben wij wel een verkeerd beeld van Angola en is het een prachtig land vol uitzendbureau's en meer van dat soort welvaartskenmerken.
Het verschil van de situatie van Mauro en die van jou, is dat jouw band nog steeds in een Nederlandstalig cultuur is gevestigd.quote:Op dinsdag 1 november 2011 20:43 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Ik heb tot mijn 8e in Den Haag gewoond, daarna Utrecht en omgeving. Heb ik nu geen band meer met Den Haag?
Erg he, integratie? Dat was toch het toverwoord van links? Maar het werkt blijkbaar 1 kant op?quote:Op dinsdag 1 november 2011 20:48 schreef hydroven het volgende:
[..]
Het verschil van de situatie van Mauro en die van jou, is dat jouw band nog steeds in een Nederlandstalig cultuur is gevestigd. Als Mauro terugkeert naar Angola dan moet hij zich terug aanpassen aan de Angolese cultuur.
Neuh. Maar suggereren dat hem een gespreid bedje staat te wachten...quote:Op dinsdag 1 november 2011 20:48 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
[..]
Oh is armoede een reden voor asiel? Nou dan mogen er nog een paar miljard komen.
Nee, een Nederlandse vriendin. Verder is Mauro ook zonder cursus prima ingeburgerd. Dus er wordt onderscheid gemaakt tussen mensen, omdat die man een topsporter is. Alsof we die in Nederland niet genoeg hebben, als vice-wereldkampioen voetbal, die nota bene Brazilië uit het toernooi knikkerde.quote:Op dinsdag 1 november 2011 20:41 schreef Caland het volgende:
En een Nederlandse vrouw heeft, en de inburgeringscursus succesvol heeft gemaakt, en via de topsportregeling dus een Nederlands paspoort kan krijgen.
Ach, ik heb bij het afgelopen WK de vier halve-finalisten, beide finalisten en de winnaar goed voorspeld, dus mijn voetbalinzicht is zo gek nog niet. Ik bestrijd trouwens niet dat de man een goede voetballer is. Ik wijs erop hoe dubbel de moraal is en dat voor die Braziliaan probleemloos een uitzondering wordt gemaakt, puur om economische motieven.quote:Op dinsdag 1 november 2011 20:43 schreef El_Matador het volgende:
Gelukkig is jouw inzicht in het aantal "uitstekende voetballers" niet zoveel waard als dat van de Nederlandse profclubs in samenwerking met de IND.
Voor je het vergeet; Mauro heeft ook een band met Angola. Hij is 9 jaar geleden naar Nederland gekomen en heeft dus zijn halve leven in Angola doorgebracht.
Ik heb tot mijn 8e in Den Haag gewoond, daarna Utrecht en omgeving. Heb ik nu geen band meer met Den Haag?![]()
? Dit heeft totaal niet met links of rechts te maken.quote:Op dinsdag 1 november 2011 20:49 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Erg he, integratie? Dat was toch het toverwoord van links? Maar het werkt blijkbaar 1 kant op?
Blijkbaar is het ok om in Nederland te integreren maar niet om in Angola te (her)integreren.quote:Op dinsdag 1 november 2011 20:53 schreef hydroven het volgende:
[..]
? Dit heeft totaal niet met links of rechts te maken.
Het is toch logisch dat als je verhuist in een stad in Nederland, je nog steeds de Nederlandse cultuur kent, enkel de lokale omgang/situatie verandert (stad/platteland - Limburg/Friesland).
Als jij uitgewezen gaat worden naar je geboorteland (bv. Frankrijk), dan is de cultuur totaal anders.
Dat is toch logisch en ik zie niet in wat hier links of rechts is?
Dat is nuttige informatie, nu weten we ook dat asielzoekers afkomstig van Angola criminelen zijn, omdat daar weinig andere mogelijkheden zijn. Dus geen asielzoekers meer uit Angolaquote:Op dinsdag 1 november 2011 18:49 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Ik denk dat hij in Angola weinig andere mogelijkheden heeft.
Ja, dat is ook logisch. Als je in je puberteit in NL zit, heb je toch een zekere hechting van het land.quote:Op dinsdag 1 november 2011 20:55 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Blijkbaar is het ok om in Nederland te integreren maar niet om in Angola te (her)integreren.
Nee, niet fluitend. Dat eist ook niemand van Mauro.quote:Op dinsdag 1 november 2011 20:58 schreef hydroven het volgende:
[..]
Ja, dat is ook logisch. Als je in je puberteit in NL zit, heb je toch een zekere hechting van het land.
Stel dat jij geadopteerd bent van je 9e/10e jaar en op je 18e moet je terug, ga jij dan fluitend terug het vliegtuig op, wetende wat je hier allemaal hebt meegemaakt?
Hier ben ik het dan wel weer mee eens, mits goed ingeburgerd en geen strafbladquote:VluchtelingenWerk pleit ervoor om asielzoekerskinderen die goed ingeburgerd zijn na vijf jaar een verblijfsvergunning te geven. De PvdA en de CU willen dat minderjarige asielzoekers voortaan na acht jaar in Nederland mogen blijven. Voorwaarde is wel dat zij niet illegaal zijn geweest en dat zij of hun ouders de procedure niet hebben gefrustreerd. De twee partijen presenteerden daartoe dinsdag een initiatiefwet.
Ik ga me niet tot jouw niveau verlagen, dus bespaar je de moeite.quote:Op dinsdag 1 november 2011 20:54 schreef El_Matador het volgende:
Al mijn vriendjes moest ik achterlaten toen mijn vader een nieuwe baan kreeg. Zo zijn er kinderen die met pa en ma meemoeten naar -godverdomme- Saudi-Arabië.
Wat is er precies erg aan dat Mauro straks in Angola woont? Waarom moet hij hier blijven? Wat voegt Mauro toe aan Nederland, behalve een hoop onzinnig media-gedoe?quote:Op dinsdag 1 november 2011 21:04 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Ik ga me niet tot jouw niveau verlagen, dus bespaar je de moeite.
Het is de eigen keuze van je vader geweest om die baan aan te nemen. Vervelend voor jou als kind, maar ja... zo gaat het nu eenmaal als ouders de voogdij over hun kinderen hebben.
En gelukkig stond je er niet alleen voor, zoals Mauro, die op 9-jarige leeftijd totaal ontheemd was. Je had je ouders, broertjes en/of zusjes. En je kon je redelijk probleemloos aanpassen aan de nieuwe situatie, omdat er tussen Utrecht en Den Haag geen levensgroot cultuurverschil bestaat. Ook is Nederland in beide steden de voertaal.
Verder staat het je nu vrij om als meerderjarige weer fijn in Den Haag te gaan wonen.
Tot slot betwijfel ik of Mauro straks werkelijk weer in Angola woont; er worden nog andere mogelijkheden verkend, ook naast het studievisum.
Dat was metaforisch bedoelt....quote:Op dinsdag 1 november 2011 21:00 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Nee, niet fluitend. Dat eist ook niemand van Mauro.
Niet iedereen heeft dezelfde veerkracht, persoonlijkheidskenmerken, enz....quote:Ik zou het nieuwe doel aangrijpen om er iets heel moois van te maken.
? Als je empatisch bent over deze situatie ben je dus links???quote:Maar zo denkt links niet; zieligheid bevorderen. Daarom is het ook een volkomen onnatuurlijke en waardeloze ideologie.
Precies de boodschap; wakker de kracht aan. Niet wegdrukken en pamperen. Blijkbaar was Mauro in staat zich in Nederland te ontwikkelen tot een niet-criminele goeie jongen. In Angola kan ie een man van goud worden.quote:Op dinsdag 1 november 2011 21:07 schreef hydroven het volgende:
[..]
Dat was metaforisch bedoelt....
[..]
Niet iedereen heeft dezelfde veerkracht, persoonlijkheidskenmerken, enz....
Nee, als je deze situatie bekijkt vanuit het "zieligheidsperspectief". Arme Mauro. Oh? Hij krijgt de kans een heel nieuwe toekomst te beginnen. En met de gereedschapskist die hij in Nederland heeft opgebouwd gaat dat prima lukken.quote:? Als je empatisch bent over deze situatie ben je dus links???
Daar gaan we weer... ik ga nog een keertje typen dat Mauro inmiddels zo lang in Nederland is dat hij in alle opzichten Nederlander is. Hij is vergroeid geraakt met de Nederlandse cultuur, spreekt de taal, volgt hier op een opleiding, heeft hier een sociaal leven en bovendien een pleeggezin met ouders die hij ziet als zijn ouders.quote:Op dinsdag 1 november 2011 21:05 schreef El_Matador het volgende:
Wat is er precies erg aan dat Mauro straks in Angola woont? Waarom moet hij hier blijven? Wat voegt Mauro toe aan Nederland, behalve een hoop onzinnig media-gedoe?
Net zoals het de keuze van de ouders van Mauro is geweest om hem naar Nederland te sturen, naar zijn zus in Rotterdam. Vervelend maar zo gaat dat nu eenmaal met ouders die het voor het zeggen hebben.quote:Op dinsdag 1 november 2011 21:04 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Ik ga me niet tot jouw niveau verlagen, dus bespaar je de moeite.
Het is de eigen keuze van je vader geweest om die baan aan te nemen. Vervelend voor jou als kind, maar ja... zo gaat het nu eenmaal als ouders de voogdij over hun kinderen hebben.
Totaal ontheemd.... Door zijn vader naar zijn zus gebracht die hem vervolgens naar de politie bracht. Op elk moment had Mauro kunnen zeggen 'Ik wil terug naar mama en papa', toch zie ik nergens dat hij dit gezegd zou hebben.quote:En gelukkig stond je er niet alleen voor, zoals Mauro, die op 9-jarige leeftijd totaal ontheemd was. Je had je ouders, broertjes en/of zusjes. En je kon je redelijk probleemloos aanpassen aan de nieuwe situatie, omdat er tussen Utrecht en Den Haag geen levensgroot cultuurverschil bestaat. Ook is Nederland in beide steden de voertaal.
Ja, en het kind is daarvan de dupe, want die ouders zijn er niet bij om hem in zijn nieuwe omgeving te begeleiden. En verder is die nieuwe omgeving compleet vreemd voor hem geweest.quote:Op dinsdag 1 november 2011 21:13 schreef Wokkel het volgende:
Net zoals het de keuze van de ouders van Mauro is geweest om hem naar Nederland te sturen, naar zijn zus in Rotterdam. Vervelend maar zo gaat dat nu eenmaal met ouders die het voor het zeggen hebben.
Mauro is - ongeacht de bedoelingen van zijn ouders - door zijn ouders verstoten. De ouders hebben de band met hem verbroken. Ik las dat hij aanvankelijk nog wel contact had met zijn moeder, maar in recentere berichten lees ik daar niks meer over. Hij is zich gaan hechten in Nederland, heeft zich genesteld en ziet zijn pleegouders als zijn ouders. Dat is ook waarom ik eerder al aangaf dat er een verschil is tussen Mauro-2007 en Mauro-2011; je bent vier jaar verder. Vier jaar waarin die jongen zich nog meer is gaan hechten hier, terwijl het contact met Angola juist verder is verwaterd. Tussen 2003 en 2011 is die jongen steeds meer Nederlander en steeds minder Angolees geworden.quote:Op dinsdag 1 november 2011 21:13 schreef Wokkel het volgende:
Totaal ontheemd.... Door zijn vader naar zijn zus gebracht die hem vervolgens naar de politie bracht. Op elk moment had Mauro kunnen zeggen 'Ik wil terug naar mama en papa', toch zie ik nergens dat hij dit gezegd zou hebben.
Je doet net of die ouders hem hier gedropt hebben zonder liefde. Het omgekeerde is juist het geval, je ouders gaan geen 4000$ betalen om je kwijt te raken. Daarnaast belt hij nog gewoon met zijn moeder dus die band is er nog steeds.
Dus die situatie verschilt niets met kinderen van ouders die van hot naar her (internationaal) verhuizen en zich vooral met werken bezig houden. Het opvoeden gebeurt veelal door au-pairs, met een groot verloop.quote:Op dinsdag 1 november 2011 21:24 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Ja, en het kind is daarvan de dupe, want die ouders zijn er niet bij om hem in zijn nieuwe omgeving te begeleiden. En verder is die nieuwe omgeving compleet vreemd voor hem geweest.
Leid je dat af uit het feit dat ze hem naar Nederland hebben gestuurd? De kinderen in de documentaire 'Terug naar Angola' die gisteravond werd uitgezonden waren ook op het vliegtuig gezet door hun moeder. De reden hiervoor was dat moeder het moeilijk had met rondkomen, dat is dus iets anders als de banden met je kind verbreken!quote:Mauro is - ongeacht de bedoelingen van zijn ouders - door zijn ouders verstoten. De ouders hebben de band met hem verbroken.
Hij heeft dat verklaard bij de rechtbank. Uiteraard hoor je daar nu niets over, dat zou zijn zaak immers zwakker maken.quote:Ik las dat hij aanvankelijk nog wel contact had met zijn moeder, maar in recentere berichten lees ik daar niks meer over.
Het contact met Angola is verwaterd, hoe kom je daar bij? Misschien zit hij wel elke dag te bellen en kijkt hij tv uit Angola. We weten het niet, dus laten we maar geen aannames doen. In ieder geval is het geen Nederlander en ook geen Angolees, hij is beiden!quote:Hij is zich gaan hechten in Nederland, heeft zich genesteld en ziet zijn pleegouders als zijn ouders. Dat is ook waarom ik eerder al aangaf dat er een verschil is tussen Mauro-2007 en Mauro-2011; je bent vier jaar verder. Vier jaar waarin die jongen zich nog meer is gaan hechten hier, terwijl het contact met Angola juist verder is verwaterd. Tussen 2003 en 2011 is die jongen steeds meer Nederlander en steeds minder Angolees geworden.
Ja. In 2003 zelfs al.quote:Op dinsdag 1 november 2011 21:33 schreef ZwartmetSuiker het volgende:
Maar is het waar dat deze situatie allang bekend was voor Mauro?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |